[22/5/2013] Νεοελληνική Λογοτεχνία

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 45)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 10 22.2%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 22 48.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 7 15.6%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 3 6.7%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 4.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2013, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία! :D

Θέματα!

Ενδεικτικές Απαντήσεις!

Προηγούμενα μαθήματα:
[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Φυσική Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Ιστορία Γενικής Παιδείας




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε!!
Στο αρχικό πόστ του θέματος θα ανέβουν τα θέματα που έπεσαν σήμερα και μερικές προτεινόμενες λύσεις που θα κυκλοφορήσουν στο ίντερνετ.;)

Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Κρητικός έπεσε! Σοκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Επεσε Κρητικος που δεν το περιμεναν.Οσοι διαβαζαν με sos και αντιsos την πατησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Εγώ πάντως θυμάμαι στο τοπικ πανελληνίων κάποιοι να λένε για κρητικό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Όποιος διάβασε τα παλιά θέματα έγραψε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι έπεσε το ίδιο κομμάτι με αυτό του '11.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εντωμεταξυ διάβαζα χθες στη βιβλιοθήκη του ΑΠΘ και ήταν δίπλα μου ένα παιδί 3ης Λυκείου και διάβαζε σα τρελός από τις 11 ως τις 4 που έφυγα το Κρητικό... πω πω!εγώ ένα σοκ θα το πάθαινα πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Χαχαχα κρητικος επεσε???? αυτο δεν ειχε πεσει το 2011???? θυμαμαι εδινε μια γνωστη μου τοτε η οποια δινει και φετος.... πωωω συμπτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Πάλι Κρητικός έπεσε;
Αυτό σίγουρα δεν το χε προβλέψει κανείς:P
Απόσπασμα ξέρουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2013/them_neoel_kat_c_hmer_d_esp_no_1305.pdf

Αν κρινω απο τις ερωτησεις (εκτος του παραλληλου), μου φαινονται ευκολα! 40 μοναδες ηταν μονο σχηματα λογου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2013/them_neoel_kat_c_hmer_d_esp_no_1305.pdf τα θέματα!η 5 μπήκε!

Τα θέματα ήταν αρκετά βατά...απλά έπαιξαν όπως και πέρυσι στα αρχαία που έβαλαν και καλά κάτι αντισος! :Ρ
Παρόλα αυτα αμα ξεπερνούσες το αρχικό σοκ που έβλεπες ότι έπεσε κρητικός,μετά πιστεύω έγραφες άνετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Οντως κι εγω με το που ειδα Κρητικος λεω, παει την πατησανε. Αλλα οι ερωτησεις ειναι πολυ σαφεις, δεν μπορεις να γραψεις και πολλα παραπανω. Και το παραλληλο πολυ ωραιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Πολύ βατές οι ερωτήσεις. Σαφείς και αναλυτικές δεν αφήνουν περιθώρια παρερμηνειών. Πιστεύω ότι αυτοί που δεν έπεσαν στην παγίδα των ΣΟΣ θα γράψουν πάρα πολύ καλά. Ακόμα και το παράλληλο πολύ ωραίο μου φάνηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Μιλούσα με τη ξαδέρφη μου και μου λεει ότι όταν ήρθαν τα θέματα ρώτησαν τους επιτηρητές τι έπεσε και τους λένε "Διονύσιος Σολωμός, Ο Κρητικός" κι άρχισαν λιγμοί,κλάματα,τάσεις λιποθυμίας και νευρικότητας! Πανικό προκάλεσε ο Σολωμός! Αλλά επιβεβαιώσε αυτό που ειπώθηκε ότι δηλαδή μόλις ειδαν τις ερωτήσεις όσοι ηρέμησαν έγραψαν και δε δυσκολευτηκαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toure7

Νεοφερμένος

Ο toure7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Δυστυχώς τιμωρήθηκα για την απερισκεψία μου. Επειδη είχα ρίξει το βάρος στα άλλα μαθήματα αποφάσισα στην λογοτεχνία να μην ασχοληθώ καθολου με τον Κρητικό του Σολωμου και με τον Καβάφη ,γιατι το 2011 και το 2012 τα είχαν βάλει στις πανελλήνιες. Διαψεύστηκα και πάτωσα. Αφου δεν ειχα ασχοληθεί καθολου οι ερωτήσεις μου φάνηκαν ''βουνο''. Τωρα θα περιμένω τις απαντήσεις που θα αναρτηθούν online για να πω με σιγουρια τι εχω γράψει. Μπορει και 4 μπορει ομως και 10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ...Δε γίνονται...
Το είπα χθες αλλά δεν το πίστευα. Κηδεία...

Μιλούσα με τη ξαδέρφη μου και μου λεει ότι όταν ήρθαν τα θέματα ρώτησαν τους επιτηρητές τι έπεσε και τους λένε "Διονύσιος Σολωμός, Ο Κρητικός" κι άρχισαν λιγμοί,κλάματα,τάσεις λιποθυμίας και νευρικότητας! Πανικό προκάλεσε ο Σολωμός! Αλλά επιβεβαιώσε αυτό που ειπώθηκε ότι δηλαδή μόλις ειδαν τις ερωτήσεις όσοι ηρέμησαν έγραψαν και δε δυσκολευτηκαν!

Εμένα στο τμήμα μου 1 λυποθύμησε (δε φαινόταν σκόπιμο) αλλες 2 εκλαιγαν 1 ώρα...
Εκεί που λες εντάξει δε γίνεται να ειναι τόσο λαμόγια, στο αποδεικνύουν άμεσα ότι είναι!
Δεν υπάρχουν sos αντιsos ή τα ξέρεις όλα αλλιώς το πληρώνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ...Δε γίνονται...
Το είπα χθες αλλά δεν το πίστευα. Κηδεία...Εμένα στο τμήμα μου 1 λυποθύμησε (δε φαινόταν σκόπιμο) αλλες 2 εκλαιγαν 1 ώρα...
Εκεί που λες εντάξει δε γίνεται να ειναι τόσο λαμόγια, στο αποδεικνύουν άμεσα ότι είναι!
Δεν υπάρχουν sos αντιsos ή τα ξέρεις όλα αλλιώς το πληρώνεις
Συμφωνώ!Στις Πανελλαδικές δεν υπάρχουν σος κι αντισος και σήμερα το απέδειξαν περίτρανα.... :) Καλά αποτελέσματα σου ευχομαι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Συμφωνώ!Στις Πανελλαδικές δεν υπάρχουν σος κι αντισος και σήμερα το απέδειξαν περίτρανα.... :) Καλά αποτελέσματα σου ευχομαι! :)

Τι καλά αποτελέσματα... Στην καλύτερη των περιπτώσεων έχω γράψει 12, 12,2-12,3...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Ποτέ δε ξέρεις! Είναι Λογοτεχνία! Ναι σίγουρα δε μπορείς να περιμένεις 12 κι έρχεται 18 αλλά μπορει ανετα να ρθει 14 και 15! όπως και να χει καλα αποτελέσματα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top