Το λάθος άτομο...

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γεια σας! Σας εχει τυχει να ερωτευτητε το λαθος ατομο; Τι κανατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.


;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Το εχεις βαλει και στις σκεψεις ετσι; ναι μου αρεσε πολυ το θεμα ειναι πως μερικες φορες εισαι τοσο κολλημενη με το ''λαθος'' ατομο που δεν μπορεις να κοιταξεις αλλου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριχρι :)

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ίσως φανώ αδιάκριτη, όμως γιατί να είναι λάθος άτομο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

χριχρι :)

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Το αναγκαζουν οι καταστασεις

Ποιες καταστάσεις;

Είναι το λάθος άτομο, επειδή είναι το αγόρι κάποιας άλλης φίλης σου ή είναι το λάθος άτομο λόγω του χαρακτήρα του? Υπάρχουν πολλές εκδοχές που μπορείς να θεωρήσεις ένα άτομο "λάθος".. Κάθε μία περίπτωση είναι διαφορετική :)
Εγώ ένα έχω να πω..Ζήσε την ζωή σου όπως εσύ θέλεις..Κανένας και καμία δεν θα σου ορίσει εσένα τι θέλεις να κάνεις.. Και αν είναι λάθος δεν πειράζει...! Έχεις καιρό μπροστά σου, και για να κάνεις λάθη, και για να επανορθώσεις..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Καμία σχέση δεν είναι αποτυχημένη αν σου προσφέρει τουλάχιστον 1 μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Μάλλον αυτός επέλεξε το λάθος και όχι εσύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Ε,συνήθως το λάθος άτομο είναι τι να κάνουμε!Deal with it and move on...
Καμία σχέση δεν είναι αποτυχημένη αν σου προσφέρει τουλάχιστον 1 μάθημα...
Αυτή τη μπουρούχα έχω βαρεθεί να την ακούω και να τη διαβάζω εδώ κι εκεί,κυρίως από διάφορες (πιο "ελευθέρων αντιλήψεων" ας πούμε από τις υπόλοιπες) κοπέλες που τη χρησιμοποιούν κατά κόρον για να δικαιολογήσουν τη συχνή αλλαγή συντρόφων (δεν πάει προσωπικά σ'εσένα αυτό,προς Θεού!Just sayin')...
Άπαξ και η "Χ" σχέση τελείωσε ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ και ο χρόνος που επενδύθηκε σε αυτή ΧΑΜΕΝΟΣ!Τελεία και παύλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αυτή τη μπουρούχα έχω βαρεθεί να την ακούω και να τη διαβάζω εδώ κι εκεί,κυρίως από διάφορες (πιο "ελευθέρων αντιλήψεων" ας πούμε από τις υπόλοιπες) κοπέλες που τη χρησιμοποιούν κατά κόρων για να δικαιολογήσουν τη συχνή αλλαγή συντρόφων (δεν πάει προσωπικά σ'εσένα αυτό,προς Θεού!Just sayin')...



Άπαξ και η "Χ" σχέση τελείωσε ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ και ο χρόνος που επενδύθηκε σε αυτή ΧΑΜΕΝΟΣ!Τελεία και παύλα...

Μπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Μπορείς να μου εξηγήσεις ποιο το όφελος από μια τελειωμένη σχέση;Τι μένει ρε παιδί μου δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ε,συνήθως το λάθος άτομο είναι τι να κάνουμε!Deal with it and move on...

Αυτή τη μπουρούχα έχω βαρεθεί να την ακούω και να τη διαβάζω εδώ κι εκεί,κυρίως από διάφορες (πιο "ελευθέρων αντιλήψεων" ας πούμε από τις υπόλοιπες) κοπέλες που τη χρησιμοποιούν κατά κόρον για να δικαιολογήσουν τη συχνή αλλαγή συντρόφων (δεν πάει προσωπικά σ'εσένα αυτό,προς Θεού!Just sayin')...
Άπαξ και η "Χ" σχέση τελείωσε ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ και ο χρόνος που επενδύθηκε σε αυτή ΧΑΜΕΝΟΣ!Τελεία και παύλα...

Ωραία,έχεις την άποψή σου, έχω και γω τη δική μου...deal with it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
@ Jack Δεν ξέρω, that's the point. :P

Τι μένει μωρέ απ' οτιδήποτε τελειώνει μ' αυτή τη λογική? Απ' όλα δηλαδή, αφού όλα τελειώνουν.

Όλα θες να τελειώνουν βασικά, αν δεν είσαι βλάκας. Μια ζωή στα ίδια.

Αλλά να, βλέπεις? Είναι γενικότερη κοσμοθεωρία. Αν προσεγγίζεις τον κόσμο με σταθερές, τέρμα λογικό μου φαίνεται αυτό που λες τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Βασικά είναι προφανές ότι αλλιώς ερμηνεύει κάποιος την έννοια "σχέση" και αλλιώς κάποιος άλλος!

Έχω την εντύπωση όμως ότι ανέκαθεν "σχέση" ανάμεσα σ'έναν άντρα και μια γυναίκα (ή και ανάμεικτα,ας είμαστε open-minded:whistle:) σήμαινε κάτι βαθύ,ουσιώδες και σοβαρό και αναπτυσσόταν με απώτερο σκοπό τη συμβίωση,το "δέσιμο" δηλαδή των δύο ανθρώπων,συναισθηματικά ή όπως αλλιώς μπορεί να "δεθεί" κάποιος...

Απλά στις μέρες μας έχει γίνει συνήθεια τα εφηβικά και νεανικά νταραβέρια,το συστηματικό sex ανάμεσα σε δύο άτομα και το "καλός ο Τάκης,ωραία περάσαμε τους 3 μήνες που είμασταν μαζί" (κ.α. πολλά) να έχουν βαφτιστεί σαν "σχέσεις"!
Guess what...ΔΕΝ είναι σχέσεις αυτές οι καταστάσεις,είναι ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!Δεν ξέρω τι,βρείτε την κατάλληλη λέξη να τις χαρακτηρίσετε...

Έτσι λοιπόν όταν πάμε να δημιουργήσουμε μια σχέση (κι όχι κάτι από τα παραπάνω) το κάνουμε γιατί βλέπουμε τον άλλο/άλλη ως το πρόσωπο με το οποίο θέλουμε να είμαστε πάντα μαζί!
Το "για πόσο" και το "πάντα" φυσικά δεν μπορούν να προσδιοριστούν!Μπορεί την άλλη μέρα να μας πατήσει και τους δύο φορτηγό,τι να λέει το "πόσο";Σημασία έχει ότι όταν μας πάτησε είμασταν ο ένας για τον άλλο!;)

Έτσι,όταν δημιουργείται αυτή η σχέση και μετά από καιρό καταλήγει να φθείρεται και τελικά να "χαλάσει" για το Χ,Y λόγο,τι να λέμε ύστερα;Ότι "κάτι έμεινε";ΤΙ έμεινε;;;!!!Αφού ο "απώτερος σκοπός" πήγε περίπατο,η σχέση απλά ΑΠΕΤΥΧΕ!Είναι σα να μου λες ότι "η εγχείρηση πέτυχε,ο ασθενής ψόφησε"!:P
Αν "αυτό που μένει" τελικά είναι του στυλ "με τον/την τάδε πήγαμε ταξίδια,κάναμε το ένα κάναμε το άλλο,διεύρυνα τον κύκλο γνωριμιών μου,απέκτησα έναν φίλο/φίλη για την υπόλοιπη ζωή μου" κ.λπ. κ.λπ. να τα βράσω,αυτά είναι τρίχες και μπορεί κανείς να τα αποκτήσει πανεύκολα εκτός σχέσης,χωρίς δεσμεύσεις και σε μεγαλύτερο "εύρος" και "ποιότητα"!

Ωραία,έχεις την άποψή σου, έχω και γω τη δική μου...deal with it.

Άποψη χωρίς επιχειρήματα δεν είναι άποψη,αλλά...κάτι άλλο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βασικά είναι προφανές ότι αλλιώς ερμηνεύει κάποιος την έννοια "σχέση" και αλλιώς κάποιος άλλος!

Έχω την εντύπωση όμως ότι ανέκαθεν "σχέση" ανάμεσα σ'έναν άντρα και μια γυναίκα (ή και ανάμεικτα,ας είμαστε open-minded:whistle:) σήμαινε κάτι βαθύ,ουσιώδες και σοβαρό και αναπτυσσόταν με απώτερο σκοπό τη συμβίωση,το "δέσιμο" δηλαδή των δύο ανθρώπων,συναισθηματικά ή όπως αλλιώς μπορεί να "δεθεί" κάποιος...

Απλά στις μέρες μας έχει γίνει συνήθεια τα εφηβικά και νεανικά νταραβέρια,το συστηματικό sex ανάμεσα σε δύο άτομα και το "καλός ο Τάκης,ωραία περάσαμε τους 3 μήνες που είμασταν μαζί" (κ.α. πολλά) να έχουν βαφτιστεί σαν "σχέσεις"!
Guess what...ΔΕΝ είναι σχέσεις αυτές οι καταστάσεις,είναι ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!Δεν ξέρω τι,βρείτε την κατάλληλη λέξη να τις χαρακτηρίσετε...


Έτσι λοιπόν όταν πάμε να δημιουργήσουμε μια σχέση (κι όχι κάτι από τα παραπάνω) το κάνουμε γιατί βλέπουμε τον άλλο/άλλη ως το πρόσωπο με το οποίο θέλουμε να είμαστε πάντα μαζί!
Το "για πόσο" και το "πάντα" φυσικά δεν μπορούν να προσδιοριστούν!Μπορεί την άλλη μέρα να μας πατήσει και τους δύο φορτηγό,τι να λέει το "πόσο";Σημασία έχει ότι όταν μας πάτησε είμασταν ο ένας για τον άλλο!;)

Έτσι,όταν δημιουργείται αυτή η σχέση και μετά από καιρό καταλήγει να φθείρεται και τελικά να "χαλάσει" για το Χ,Y λόγο,τι να λέμε ύστερα;Ότι "κάτι έμεινε";ΤΙ έμεινε;;;!!!Αφού ο "απώτερος σκοπός" πήγε περίπατο,η σχέση απλά ΑΠΕΤΥΧΕ!Είναι σα να μου λες ότι "η εγχείρηση πέτυχε,ο ασθενής ψόφησε"!:P
Αν "αυτό που μένει" τελικά είναι του στυλ "με τον/την τάδε πήγαμε ταξίδια,κάναμε το ένα κάναμε το άλλο,διεύρυνα τον κύκλο γνωριμιών μου,απέκτησα έναν φίλο/φίλη για την υπόλοιπη ζωή μου" κ.λπ. κ.λπ. να τα βράσω,αυτά είναι τρίχες και μπορεί κανείς να τα αποκτήσει πανεύκολα εκτός σχέσης,χωρίς δεσμεύσεις και σε μεγαλύτερο "εύρος" και "ποιότητα"!



Άποψη χωρίς επιχειρήματα δεν είναι άποψη,αλλά...κάτι άλλο!;)
Αυτο ειναι αρρώστια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Βρίσκεις συναισθηματική πληρότητα στο 'πάντα' αποκλειστικά, βρίσκω παντού με κάθε ευκαιρία.

Αυτή είν' η διαφορά, no need to build walls of texts or anything of the sort.

Σχέση είναι μόνο ότι έχει προοπτική το 'πάντα'? No. Fucking. Way. :P

Και για όλο αυτό το συναισθηματικοτέτοιο κάπως, γενικά ξεκαβαλήστε λίγο όλοι οι μπάτσοι των συναισθημάτων, ούτε αυτόματα καλύτερο είναι αυτό το 'βαθύτερο' που προτάσσετε συνέχεια όταν τύχει και μιλάμε για την ειδικότητά σας (=σχέσεις) --που ένας θεός, όχι ο δικός σας μάλλον, ξέρει αν ξέρετε κιόλας τι εννοείτε κάθε φορά που το πετάτε-- ούτε αποκλειστικότητα έχετε στη λέξη (=συναίσθημα) ούτε τίποτα άλλο τέτοιο δήθεν ελιτιστικό.

*Δήθεν ελιτιστικό γιατί ούτε καν τέτοιο είναι. Ο πρώτος θα 'μαι που θα κάτσει ν' ακούσει σοβαρά αν καταλάβω ότι κάτι το 'χεις ψάξει περισσότερο, κι άρα το ξέρεις καλύτερα, από μένα. Αλλά αυτό και στα συναισθήματα!? Τον ορισμό του υποκειμενισμού!? Ε, νταξ, ΟΚ.*

Γενικά αράξτε και δείτε και λίγο πέρα απ' τα (ψιλοσάπια) κεφάλια σας. Δεν ορίζουμε όλοι με τον ίδιο τρόπο το βαθύ, το ουσιαστικό, το πάντα (*shivers*), το συναίσθημα τελικά. Ή, τέλος πάντων, αν μπορείς, απόδειξέ μου ότι αυτά που ζεις εσύ με προοπτική γάμου είναι ουσιαστικότερα απ' αυτά που ζω εγώ.

Μπα, ε?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Σχέση είναι μόνο ότι έχει προοπτική το 'πάντα'? No. Fucking. Way. :P[/SIZE]

Λάθος κατάλαβες...
Εγώ είπα ότι αυτός που ξεκινάει μια σχέση,την ξεκινάει με ΠΡΟΘΕΣΗ να διαρκέσει "για πάντα" (για όσο ζήσει,πάρ'το όπως θες)!
Από τη στιγμή που δεν θέλει να είναι μ'αυτό το άτομο πια και απομακρύνεται,η σχέση αυτή αποτυγχάνει!
Νομίζω ότι τα λέω απλά,δεν καταλαβαίνω γιατί μπερδεύεσαι...

Βρίσκεις συναισθηματική πληρότητα στο 'πάντα' αποκλειστικά, βρίσκω παντού με κάθε ευκαιρία.

Αυτή είν' η διαφορά, no need to build walls of texts or anything of the sort.

Και για όλο αυτό το συναισθηματικοτέτοιο κάπως, γενικά ξεκαβαλήστε λίγο όλοι οι μπάτσοι των συναισθημάτων, ούτε αυτόματα καλύτερο είναι αυτό το 'βαθύτερο' που προτάσσετε συνέχεια όταν τύχει και μιλάμε για την ειδικότητά σας (=σχέσεις) --που ένας θεός, όχι ο δικός σας μάλλον, ξέρει αν ξέρετε κιόλας τι εννοείτε κάθε φορά που το πετάτε-- ούτε αποκλειστικότητα έχετε στη λέξη (=συναίσθημα) ούτε τίποτα άλλο τέτοιο δήθεν ελιτιστικό.

*Δήθεν ελιτιστικό γιατί ούτε καν τέτοιο είναι. Ο πρώτος θα 'μαι που θα κάτσει ν' ακούσει σοβαρά αν καταλάβω ότι κάτι το 'χεις ψάξει περισσότερο, κι άρα το ξέρεις καλύτερα, από μένα. Αλλά αυτό και στα συναισθήματα!? Τον ορισμό του υποκειμενισμού!? Ε, νταξ, ΟΚ.*

Γενικά αράξτε και δείτε και λίγο πέρα απ' τα (ψιλοσάπια) κεφάλια σας. Δεν ορίζουμε όλοι με τον ίδιο τρόπο το βαθύ, το ουσιαστικό, το πάντα (*shivers*), το συναίσθημα τελικά. Ή, τέλος πάντων, αν μπορείς, απόδειξέ μου ότι αυτά που ζεις εσύ με προοπτική γάμου είναι ουσιαστικότερα απ' αυτά που ζω εγώ.

Μπα, ε?? :P

Βασικά είναι προφανές ότι αλλιώς ερμηνεύει κάποιος την έννοια "σχέση" και αλλιώς κάποιος άλλος!

Το ίδιο πράγμα λέμε,με τη διαφορά ότι εγώ το συνοψίζω σε μια πρόταση και δεν πρίζω το ριπαπά του συνομιλητή μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Λάθος κατάλαβες...
Εγώ είπα ότι αυτός που ξεκινάει μια σχέση,την ξεκινάει με ΠΡΟΘΕΣΗ να διαρκέσει "για πάντα" (για όσο ζήσει,πάρ'το όπως θες)!
Από τη στιγμή που δεν θέλει να είναι μ'αυτό το άτομο πια και απομακρύνεται,η σχέση αυτή αποτυγχάνει!
Νομίζω ότι τα λέω απλά,δεν καταλαβαίνω γιατί μπερδεύεσαι...

Όχι, ΕΣΥ το μπερδεύεις.

Είναι άλλο πράγμα το 'για πάντα' κι άλλο το 'για όσο ζήσει'. Το πρώτο είναι ψυχοπαθές, το δεύτερο γαμάτο.

Δεν ξεκινάνε όλες οι σχέσεις με την προοπτική του 'για πάντα'. Αυτό το λένε γενίκευση.

Οι σχέσεις δεν έχουν έναν στόχο, τη διάρκεια. Μα τι μαλακίες λέμε τώρα, οι σχέσεις δεν έχουν καν στόχο αναγκαστικά! Τι πάμε τώρα να προδικάσουμε ντετερμινιστικά πώς σκεφτόμαστε? ΌΛΟΙ!? Τύποι που αλλάζουμε κιόλας μες το χρόνο και, ΑΑ, guess what: και κατά τη διάρκεια της σχέσης! Ειδικά μέσα σ' αυτή μάλλον.

Της όποιας σχέσης, της για πάντα, της για sex, της πάμε-και-βλέπουμε, της φιλικής, της κάτι-παραπάνω-αλλά-και-κάτι-λιγότερο, της της της.

Παπάρια διαβάζω εγώ μου φαίνεται, δεν τα πρήζω.

Απ' τη στιγμή που σπάσει η φάση, ένα πράγμα γίνεται μόνο: σπάει η φάση. Αυτό. Το τι θα πάρει καθένας από κει μετά και το πόσο επιτυχημένη θα τη θεωρήσει συνολικά είναι δικό του θέμα. Και ξανά, απ' τη στιγμή που η διάρκεια δεν είναι ο μοναδικός στόχος --για πολλούς δεν είναι ΚΑΝ στόχος-- δε μπορείς να πεις ότι είναι de facto αποτυχία απ' τη στιγμή που τέλειωσε. Μα χέστηκα που τέλειωσε, ποιος σου είπε ότι υπήρχε προοπτική αιωνιότητας έτσι κι αλλιώς? :P

Απ' τα 74,5 bullets που 'χεις στη λίστα στο ψυγείο σου για τη σχέση που 'χεις τώρα, πόσα έχεις πετύχει? Αγχώσου λίγο, δεν προλαβαίνεις. Πρόγραμμα και λίστες, αυτή ειν' η φάση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena98

Νεοφερμένος

Η elena98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Οχι δα σχεσεις για παντα απο την ηληκια που ειμαστε τωρα. Δοκιμες και πειραματα κανουμε. Μεχρι να καταληξουμε θα εχουμε κανει δεκαδες σχεσεις. Δεν ζουμε στην εποχη της προγιαγιας μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top