Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,732 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 394 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Aκαδημαϊκή ταυτότητα

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 17:33, 12-09-12:

Αντιγράφω ό,τι έγραψα και στο forum της σχολής μου.

Μπήκα στο http://paso.minedu.gov.gr/ και διάβασα πάνω-πάνω ενημέρωση
που αναφέρει ότι από 24/09 θα μπαίνουμε στην διεύθυνση
http://academicid.minedu.gov.gr/, για την απόκτηση της
«Νέας Ακαδημαϊκής Ταυτότητας».

Το έγραψα στο google και βρήκα αυτό: http://www.dikaiologitika.gr/%CE%B1%...%84%CE%B1.html
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη challenger : 12-09-12 στις 20:12.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Revekka
H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,225 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 17:43, 12-09-12:

Το ίδιο δεν είναι...; Εμένα το ίδιο site μου βγαίνει..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 17:45, 12-09-12:

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει γιατί θα έχουμε ακαδημαϊκή ταυτότητα;
Μέσω αυτής τι ακριβώς θα κάνουμε; Π.χ. δήλωση μαθημάτων;
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 17:46, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Revekka
Ναι, ακόμα είναι το ίδιο. Προφανώς στη βάση αυτού θα γίνει το επόμενο.
Παράθεση

antis

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη antis
Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,732 μηνύματα.

O antis έγραψε στις 17:47, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rainbowarrior
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει γιατί θα έχουμε ακαδημαϊκή ταυτότητα;
Μέσω αυτής τι ακριβώς θα κάνουμε; Π.χ. δήλωση μαθημάτων;
Γιατί μέχρι τώρα δεν είχαμε?Τι καινούργιο αλλάζει δηλαδή?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,225 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 17:48, 12-09-12:

Είχαμε, απλά γίνεται ένα με το πάσο τώρα...
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 17:48, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από antis
Θα αλλάξει ότι τώρα το υπουργείο θα ελέγχει κεντρικά σε ποιους θα δίνει και σε ποιους όχι!
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 17:48, 12-09-12:

Δεν ξέρω τι είχατε και τι όχι, πρωτοετής είμαι φέτος, γι'αυτό ρωτάω.
Παράθεση

antis

Πτυχιούχος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,732 μηνύματα.

O antis έγραψε στις 17:50, 12-09-12:

Συγγνώμη αυτό το πάσο που πήραμε πέρυσι δηλαδή θα αλλάξει???τι καινούργιο θα προστεθεί??Μιλάω γιαυτό το μικρό άσπρο
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 17:50, 12-09-12:

Δεν περνάει από το Υπουργείο, περνάει από τις Γραμματείες. Και το πάσο, αυτές έδιναν το ΟΚ να βγει, το ίδιο και η χάρτινη ταυτότητα. Απλά τώρα είναι 2 σε 1 και γίνεται ηλεκτρονικά.

Antis δεν έχω ιδέα...
Ίσως λέει κάποια στοιχεία παραπάνω αλλά το βρίσκω χλωμό.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antis

Πτυχιούχος

O antis έγραψε στις 17:52, 12-09-12:

Δεν περνάει από το Υπουργείο, περνάει από τις Γραμματείες. Και το πάσο, αυτές έδιναν το ΟΚ να βγει, το ίδιο και η χάρτινη ταυτότητα. Απλά τώρα είναι 2 σε 1 και γίνεται ηλεκτρονικά.

Antis δεν έχω ιδέα...
Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι πάνω σε αυτό..Είναι εντελώς καινούργιο και είχε όλα τα στοιχεία..Ο φίλος μμου που σπουδάζει στο Βέλγιο έχει ακριβώς το ίδιο δηλαδή είναι Ευρωπαικού τύπου
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 17:53, 12-09-12:

Antis δεν έχω ιδέα...
Ε, πώς Revekka,αφού αν κάποιος ήταν πχ 7ο έτος δεν έπαιρνε πάσο. Έτσι μπορεί να γίνει και με τις ταυτότητες.
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 17:54, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από exc
Ε, πώς Revekka,αφού αν κάποιος ήταν πχ 7ο έτος δεν έπαιρνε πάσο. Έτσι μπορεί να γίνει και με τις ταυτότητες.
Μωρέ ναι, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το Υπουργείο, ούτε στο ελάχιστο. Οι Γραμματείες δίνουν το ΟΚ, το ξέρω 1000%!
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 17:57, 12-09-12:

Μωρέ ναι, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το Υπουργείο, ούτε στο ελάχιστο. Οι Γραμματείες δίνουν το ΟΚ, το ξέρω 1000%!
Οι Γραμματείες επιβεβαιώνουν τα στοιχεία των φοιτητών, αλλά αν είχες ξεπεράσει το 6ο έτος εκ των πραγμάτων δεν μπορούσες να δηλώσεις στην ιστοσελίδα του υπουργείου.
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 17:58, 12-09-12:

Είσαι σίγουρος;
Γιατί νομίζω (από εμπειρία φίλης) ότι την άφησε να κάνει αίτηση αλλά την έκοψαν από την γραμματεία
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 18:03, 12-09-12:

Είσαι σίγουρος;
Γιατί νομίζω (από εμπειρία φίλης) ότι την άφησε να κάνει αίτηση αλλά την έκοψαν από την γραμματεία
Και εγώ μόνο έμμεσα το γνωρίζω αυτό. Θα προσπαθήσω να μάθω καλύτερα.
---
Πάντως είναι ένα θέμα που πρέπει να το έχουμε από κοντά. Όπως και να ήταν το σύστημα, δε σημαίνει ότι δε θα αλλάξει.
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 18:05, 12-09-12:

Και εγώ μόνο έμμεσα το γνωρίζω αυτό. Θα προσπαθήσω να μάθω καλύτερα.
---
Πάντως είναι ένα θέμα που πρέπει να το έχουμε από κοντά. Όπως και να ήταν το σύστημα, δε σημαίνει ότι δε θα αλλάξει.
Να σου πω, και εσύ στο ΕΚΠΑ δεν είσαι;
Εμείς έχουμε τρίπτυχο, από το πρώτο έτος. Μήπως πιάνει μόνο τους πρωτοετείς;
Εγώ αυτό δεν έχω καταλάβει, αν θα αλλάξουν και των παλιών.
Παράθεση

steliospap (Στέφανος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη steliospap
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O steliospap έγραψε στις 18:07, 12-09-12:

http://www.uowm.gr/registration/eggr..._taftotita.pdf

Ετσι θα είναι.
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 18:08, 12-09-12:

Να σου πω, και εσύ στο ΕΚΠΑ δεν είσαι;
Εμείς έχουμε τρίπτυχο, από το πρώτο έτος. Μήπως πιάνει μόνο τους πρωτοετείς;
Εγώ αυτό δεν έχω καταλάβει, αν θα αλλάξουν και των παλιών.
Ναι στο ΕΚΠΑ είμαι. Και εγώ έψαξα στο διαδίκτυο να βρω κάτι, αλλά δεν βρήκα και πολλά. Απλώς το πόσταρα εδώ, για να το έχουμε υπόψη. Είναι περίεργο να θέλει να εκδίδει το υπουργείο τις ακαδημαϊκές ταυτότητες των φοιτητών και μαζί με το πάσο, δεν είναι;
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nikos Sitys
Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,542 μηνύματα.

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 18:09, 12-09-12:

Ναι του αλλαξαν το ονομα το εκαναν πιο γαματο τωρα
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 18:11, 12-09-12:

Νομίζω στην ουσία ότι είναι ένα πάσο με άλλο όνομα, ακριβώς αυτό που λέει ο Νίκος από πάνω.
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,542 μηνύματα.

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 18:12, 12-09-12:

Νομίζω στην ουσία ότι είναι ένα πάσο με άλλο όνομα, ακριβώς αυτό που λέει ο Νίκος από πάνω.
Ειμαστε η χωρα των αλλαγων!!!Ξυπνατεεεεεεεεεε
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 18:16, 12-09-12:

Σίγουρα δεν είναι κάτι τέτοιο, γιατί λέει ότι θα ενσωματώνει ΚΑΙ το πάσο.
Μάλιστα λέει στο link που έδωσε ο steliospap, ότι θα χορηγείται με την ίδια διαδικασία (και προϋποθέσεις ??) με αυτή του πάσο πέρυσι.
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 18:19, 12-09-12:

Από ότι κατάλαβα, σαν το πάσο θα δίνεται.
Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,561 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 18:23, 12-09-12:

Η δυνατότητα υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων για την απόκτηση της νέας ακαδημαϊκής ταυτότητας
θα είναι διαθέσιμη από τις 24/09/2012 από τη διεύθυνση http://academicid.minedu.gov.gr

(Έτσι μπράβο!) είχατε! ΕΣΕΙΣ!
Θα αλλάξει ότι τώρα το υπουργείο θα ελέγχει κεντρικά σε ποιους θα δίνει και σε ποιους όχι!
σόρρυ κιόλας, αλλά αυτή είναι η αρμοδιότητα του!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη challenger : 12-09-12 στις 20:15.
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 18:26, 12-09-12:

Από ότι κατάλαβα, σαν το πάσο θα δίνεται.
Ναι Revekka, αυτό το κατάλαβα.
Το θέμα είναι γιατί λέγεται «ακαδημαϊκή ταυτότητα». Αντικαθιστά το τρίπτυχο;
Αν ναι, εφόσον θα ελέγχεται από το υπουργείο, δε θα παίρνουν τρίπτυχο οι ν+2;
Και συνεπώς πάμε σιγά-σιγά για εφαρμογή του νόμου;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη challenger : 12-09-12 στις 20:15.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 18:26, 12-09-12:

Εμένα μου αρέσει πιο πολύ πάντως
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 18:28, 12-09-12:

Και το τρίπτυχο δεν στο σφράγιζαν αν ήσουν ν+2, ούτε πάσο έπαιρνες, ούτε τίποτα.
Νόμος είναι, εφαρμόζεται ήδη μάλιστα σε άλλα θέματα, δεν θα εφαρμοστεί και σε αυτό;

Πάντως, αυτό το περιβόητο ν+2 εφαρμόζεται από κάποια χρονιά και μετά. Οι παλιοί έχουν 2ν
(και αυτό το ξέρω σίγουρα).
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 18:30, 12-09-12:

φοβερή αλλαγή ναι
Παράθεση

Poseidon

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Poseidon
Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

O Poseidon έγραψε στις 20:14, 12-09-12:

Tι ακριβώς εννοείτε λέγοντας ακαδημαική ταυτότητα;
Εμείς από επίσημα χαρτιά έχουμε μόνο ΠΑΣΟ και βιβλιάριο Σπουδών.

Σημείωση. Μιλάω για τους ΑΠΘτες...
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 20:15, 12-09-12:

Βιβλιάριο σπουδών=τρίπτυχο=φοιτητική ταυτότητα
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 21:49, 20-09-12:

Aπό τις 24/09/2012 οι προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί και διδακτορικοί φοιτητές όλων των Πανεπιστημίων και ΤΕΙ της χώρας θα μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους για έκδοση νέας ακαδημαϊκής ταυτότητας.

Η νέα ταυτότητα διαθέτει ισχυρά χαρακτηριστικά μηχανικής αντοχής, και ασφάλειας έναντι πλαστογραφίας. Επιπλέον, έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να έχει ισχύ για όσα έτη διαρκεί η φοιτητική ιδιότητα, και να καλύπτει πολλαπλές χρήσεις, επιπλέον του Φοιτητικού Εισιτηρίου (Πάσο). Οι ταυτότητες θα παραδίδονται στο σημείo παραλαβής που θα έχει επιλέξει ο κάθε φοιτητής κατά την υποβολή της αίτησής του, χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση.

Οι νέες ταυτότητες αναγράφουν την ακριβή περίοδο ισχύος του δικαιώματος του Φοιτητικού Εισιτηρίου. Στην περίπτωση που ο φοιτητής δεν δικαιούται Φοιτητικό Εισιτήριο, η κάρτα επέχει θέση απλής ταυτότητας.

Eπιπλέον, σε συνεργασία με το Υπουργείο Υγείας, παρέχεται άλλη μία κοινωνική υπηρεσία. Κάθε φοιτητής θα έχει τη δυνατότητα να δηλώνει τυχόν αλλεργίες τις οποίες έχει, καθώς και αν είναι ή επιθυμεί να γίνει δωρητής οργάνων. Η δήλωση των πληροφοριών αυτών, καθώς και η αναγραφή τους στην Ακαδημαϊκή Ταυτότητα είναι καθαρά προαιρετική. Μετά την εκτύπωση της Ακαδημαϊκής Ταυτότητας τα σχετικά με τις αλλεργίες και τη δωρεά οργάνων στοιχεία θα διαγράφονται από το Κεντρικό Πληροφοριακό Σύστημα.

Κάθε Ίδρυμα μπορεί επίσης να αξιοποιήσει τις νέες ταυτότητες για την ανάπτυξη νέων υπηρεσιών και εφαρμογών, με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση των φοιτητών του.

Η Ηλεκτρονική Υπηρεσία Απόκτησης Aκαδημαϊκής Ταυτότητας παρέχεται από το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού, με την τεχνική υποστήριξη του Εθνικού Δικτύου Έρευνας και Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ).
Πηγή: http://academicid.minedu.gov.gr
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 21:53, 20-09-12:

Eπιπλέον, σε συνεργασία με το Υπουργείο Υγείας, παρέχεται άλλη μία κοινωνική υπηρεσία. Κάθε φοιτητής θα έχει τη δυνατότητα να δηλώνει τυχόν αλλεργίες τις οποίες έχει, καθώς και αν είναι ή επιθυμεί να γίνει δωρητής οργάνων. Η δήλωση των πληροφοριών αυτών, καθώς και η αναγραφή τους στην Ακαδημαϊκή Ταυτότητα είναι καθαρά προαιρετική. Μετά την εκτύπωση της Ακαδημαϊκής Ταυτότητας τα σχετικά με τις αλλεργίες και τη δωρεά οργάνων στοιχεία θα διαγράφονται από το Κεντρικό Πληροφοριακό Σύστημα.
ΓΙα να βοηθησει στην περιπτωση πχ που παθει καποιος σοκ,και να διαπιστωθει αμα εχει σε καποια ουσια/φαρμακο/τροφη αλλεργια?
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 22:00, 20-09-12:

Δεν έχω ιδέα...
Και γενικά μου φαίνεται λίγο μπέρδεμα...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,921 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 01:20, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
ΓΙα να βοηθησει στην περιπτωση πχ που παθει καποιος σοκ,και να διαπιστωθει αμα εχει σε καποια ουσια/φαρμακο/τροφη αλλεργια?
Ε ναι,προφανώς.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antis

Πτυχιούχος

O antis έγραψε στις 01:25, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Πολύ χιτλερικο μου φαίνεται, σαν να θέλουν να απομονώσουν τις ευπαθή ομάδες........
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

theoremgeek

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη theoremgeek
H theoremgeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H theoremgeek Δεν έχουμε στον ήλιο μπύρα... έγραψε στις 01:27, 21-09-12:

"καθώς και αν είναι ή επιθυμεί να γίνει δωρητής οργάνων. "
Πού στο καλό χρησιμεύει αυτό;
Παράθεση

antis

Πτυχιούχος

O antis έγραψε στις 01:29, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από theoremgeek
"καθώς και αν είναι ή επιθυμεί να γίνει δωρητής οργάνων. "
Πού στο καλό χρησιμεύει αυτό;
Αν πας άλλη στιγμη να γίνεις δωρητής θα είναι κρίμα να σου τυπώνουν άλλη κάρτα οπότε τώρα 2 σε 1
Παράθεση

theoremgeek

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη theoremgeek
H theoremgeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H theoremgeek Δεν έχουμε στον ήλιο μπύρα... έγραψε στις 01:30, 21-09-12:

Αν πας άλλη στιγμη να γίνεις δωρητής θα είναι κρίμα να σου τυπώνουν άλλη κάρτα οπότε τώρα 2 σε 1
Αυτό το υπουργείο με εκπλήσσει με την προνοητικότητα του ώρες ώρες!
Παράθεση

nefeli1

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nefeli1
H nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H nefeli1 έγραψε στις 14:37, 21-09-12:

Το νέο πάσο!
http://www.neolaia.gr/2012/09/21/dei...iki-taftotita/

Σημείωση: Τα μηνύματα μεταφέρθηκαν από το θέμα Φοιτητικό Πάσο
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 22-09-12 στις 10:21. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 14:40, 21-09-12:

Το Αλλεργίες/ Δωρητής Οργάνων τι ακριβώς είναι;
Παράθεση

nefeli1

Δραστήριο Μέλος

H nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H nefeli1 έγραψε στις 14:42, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Το Αλλεργίες/ Δωρητής Οργάνων τι ακριβώς είναι;
Στις νέες φοιτητικές ταυτότητες θα έχεις τη δυνατότητα, αν το θέλεις, να αναφέρεις τυχόν αλλεργίες και αν είσαι ή θες να γίνεις δωρητής οργάνων.
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 14:44, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από nefeli1
Στις νέες φοιτητικές ταυτότητες θα έχεις τη δυνατότητα, αν το θέλεις, να αναφέρεις τυχόν αλλεργίες και αν είσαι ή θες να γίνεις δωρητής οργάνων.
Το αντιλήφθηκα.
Σε τί εξυπηρετεί ακριβώς; Τι τον νοιάζει τον άλλον που έχω αλλεργική ρινίτιδα;
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 14:45, 21-09-12:

http://www.neolaia.gr/2012/09/20/foi...a-diadikasias/

Παιδια για δειτε εκει που λεει για την φωτογραφια ηλεκτρονικα.Κατι λεει για πιξελς και τα λοιπα μπορει να μου εξηγησει καποιος τι κανουμε???
Παράθεση

antis

Πτυχιούχος

O antis έγραψε στις 14:48, 21-09-12:

βγάζεις μια φώτο από το κινητό σου όπως έκανε πέρυσι όλος ο φοιτητικός κόσμος....είχε πολύ γέλιο όλα τα πάσο τα ίδια ήταν σε μερικά είχε φώτο με πλάνο δέντρα πισίνες κτλ.........Απορώ πως τα δέχτηκαν.....Και εγώ από το κινητό είχα βγάλει
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 14:52, 21-09-12:

βγάζεις μια φώτο από το κινητό σου όπως έκανε πέρυσι όλος ο φοιτητικός κόσμος....είχε πολύ γέλιο όλα τα πάσο τα ίδια ήταν σε μερικά είχε φώτο με πλάνο δέντρα πισίνες κτλ.........Απορώ πως τα δέχτηκαν.....Και εγώ από το κινητό είχα βγάλει
α ενταξει σε ευχαριστω πολυ
Παράθεση

nefeli1

Δραστήριο Μέλος

H nefeli1 έγραψε στις 14:52, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Το αντιλήφθηκα.
Σε τί εξυπηρετεί ακριβώς; Τι τον νοιάζει τον άλλον που έχω αλλεργική ρινίτιδα;
Φαντάζομαι ότι τα νέα φοιτητικά πάσο θα έχουν και άλλη λειτουργία. Μάλλον το ζητάνε για προληπτικούς λόγους. Είναι προαιρετικό όμως. Δεν είσαι υποχρεωμένη ν' αναφέρεις τέτοιες πληροφορίες.

Αρχική Δημοσίευση από Nikos Sitys
http://www.neolaia.gr/2012/09/20/foi...a-diadikasias/

Παιδια για δειτε εκει που λεει για την φωτογραφια ηλεκτρονικα.Κατι λεει για πιξελς και τα λοιπα μπορει να μου εξηγησει καποιος τι κανουμε???
Μάλλον χρειάζεται η φωτογραφία σου να έχει μικρό μέγεθος, έτσι ώστε όταν παραλάβεις το πάσο σου να φαίνεται το πρόσωπό σου και όχι το στέρνο σου! Κοίταξε τις φωτογραφίες σου. Φαίνονται οι διαστάσεις.
Παράθεση

PanelliniesSuck (Λίζα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanelliniesSuck
H Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H PanelliniesSuck Sparta, here I come. :P έγραψε στις 14:53, 21-09-12:

Παιδιά ωραία όλα αυτά αλλά που θα συμπληρώσουμε αυτή την αίτηση;
Παράθεση

antis

Πτυχιούχος

O antis έγραψε στις 14:55, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από PanelliniesSuck
Παιδιά ωραία όλα αυτά αλλά που θα συμπληρώσουμε αυτή την αίτηση;
ηλεκτρονικά έχει αναρτηθεί το αντίστοιχο λινκ σε όλες τις σελίδες των ιδρυμάτων
Παράθεση

souzana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφίας - Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 17:30, 21-09-12:

απλά δεν μπορείς να βάκεις φώτο με γυαλιά ηλίου κλπ
πάντως φαίνεται το φετινό πάσο πιο πρωχό από το περσινό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    john1999

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους