[ΕΠΑΛ] Aπορία για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Από το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού γνωστοποιείται ότι οι βαθμοί των πανελλαδικών εξετάσεων των ΕΠΑΛ (Ομάδα ’) θα ανακοινωθούν την Τετάρτη 27-6-2012
μετά τις 11:00 π.μ. σε όλα τα ΕΠΑΛ της χώρας. Οι υποψήφιοι των ΕΠΑΛ (Ομάδα Α’) θα μπορούν, μετά τις 11:00 π.μ. της ανωτέρω ημερομηνίας, να βρίσκουν τη βαθμολογία τους και στην ιστοσελίδα https://results.minedu.gov.gr πληκτρολογώντας τον 8-ψήφιο κωδικό τους και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο του υποψηφίου σε κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες.
Εντός των επόμενων ημερών, επίσης, θα δοθούν στη δημοσιότητα στατιστικά στοιχεία των γραπτών επιδόσεων για τους υποψηφίους, που πήραν μέρος στις εξετάσεις.
Τέλος, υπενθυμίζεται για άλλη μία φορά ότι όλοι οι υποψήφιοι ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (Ομάδα Α’ και Β’) πρέπει να υποβάλουν οριστικά το μηχανογραφικό τους δελτίο μέχρι τις 5-7-2012 μέσω της ειδικής εφαρμογής στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://exams.minedu.gov.gr, χρησιμοποιώντας τον προσωπικό κωδικό ασφάλειας (password) που δημιούργησαν φέτος στο Λύκειό τους και τον 8ψήφιο κωδικό εξετάσεων.


Επιτελους τελειωσαμε και επιτελους τελειωσε και το αγχος :D Πως τα πηγατε με την βαθμολογια και ποιες σχολες στοχευετε???
Καλη επιτυχια σε ολους!!!!:)

__________________________________
Σημείωση ΟΔ: Αυτό το thead αφορά συμβουλές και απορίες σχετικά με την συμπλήρωση του μηχανογραφικού. Για τυχόν απορίες που σχετίζονται για την επιλογή σχολής μπορείτε να ρωτάτε στο αντίστοιχο topic: Επιλογή Σχολής: Βοήθεια

Άλλα θέματα για τα μηχανογραφικά:

Ειδικές κατηγορίες & Μηχανογραφικά
Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

Επιτελους τελειωσαμε και επιτελους τελειωσε και το αγχος :D Πως τα πηγατε με την βαθμολογια και ποιες σχολες στοχευετε???
Καλη επιτυχια σε ολους!!!!:)


Σε ενα τοσο σημαντικο θεμα,κριμα που δε βλεπω απαντησεις..Και ειδικα οταν εμας των Επαλ,μάς εχουν γραμμενους και δεν αναφερουν τιποτα πουθενα,επρεπε να ειμαστε ολοι σε ενα τοπικ και να ανταλλασουμε αποψεις...Εγω εκανα ενα τοπικ για τις βασεις των επαλ,αλλά μού το μετεφεραν εκει που γραφουν και τα παιδια των Γελ και οπως ηταν φυσικο,χαθηκε... Λοιπον,εγω εβγαλα 1759 και στοχευω ως 1 επιλογη Μαιευτικη Αθηνων , 2 φυσικοθεραπεια Αθηνων και 3 Ιατρικα εργαστηρια Αθηνων..Συμφωνα με τις ως τωρα(ελαχιστες δηλαδη) εκτιμησεις, περναω σιγουρα στην 3η μου επιλογη..Πιστευεις οτι θα ανεβουν τοσο πολυ οι βασεις στο Τομεα Υγειας,οσο λενε; 40- 90 μορια δηλαδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Aν και τα θέματα ήταν εύκολα υπάρχει μεγάλο ποσοστό αποτυχίας,οπότε οι βάσεις μπορεί να μην ανέβουν μπορεί και να μείνουν στα ίδια.(Θα σου πρότεινα μακριά από τα ιατρικά εργαστήρια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Aν και τα θέματα ήταν εύκολα υπάρχει μεγάλο ποσοστό αποτυχίας,οπότε οι βάσεις μπορεί να μην ανέβουν μπορεί και να μείνουν στα ίδια.(Θα σου πρότεινα μακριά από τα ιατρικά εργαστήρια)

Αν οι βασεις δεν ανεβουν ή ανεβουν μεχρι 28 μορια,περναω στη 1 μου επιλογη-μαιευτικη Αθηνων(ειχε περσυ 1731)..Αν ομως ανεβουν πολυ, παω για Ιατρικα εργαστηρια δυστυχως(εχω 135 μορια παραπανω απο τη περσυνη βαση),δεδομενου πως στη 2 μου επιλογη στη φυσικοθεραπεια δε περναω με τιποτα,γιατι η βαση ειναι στα 1794 και εχω 1759..:(
Στο edu,μιλανε για ανοδο απο 40 μεχρι και 90 μοριων στο τομεα υγειας και εχω προβληματιστει...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Αν οι βασεις δεν ανεβουν ή ανεβουν μεχρι 28 μορια,περναω στη 1 μου επιλογη-μαιευτικη Αθηνων(ειχε περσυ 1731)..Αν ομως ανεβουν πολυ, παω για Ιατρικα εργαστηρια δυστυχως(εχω 135 μορια παραπανω απο τη περσυνη βαση),δεδομενου πως στη 2 μου επιλογη στη φυσικοθεραπεια δε περναω με τιποτα,γιατι η βαση ειναι στα 1794 και εχω 1759..:(
Στο edu,μιλανε για ανοδο απο 40 μεχρι και 90 μοριων στο τομεα υγειας και εχω προβληματιστει...:hmm:

Κοίτα έχεις ήδη πολύ καλά μόρια,σίγουρα θα πιάσεις μια καλή σχολή.Θέλεις σχολή μόνο στην Αθήνα ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Κοίτα έχεις ήδη πολύ καλά μόρια,σίγουρα θα πιάσεις μια καλή σχολή.Θέλεις σχολή μόνο στην Αθήνα ε;

Ναι μονο Αθηνα εχω δηλωσει,γιατι στα 25 μου ειναι δυσκολο να παω επαρχια για σπουδες,δυστυχως... :(
Αλλιως θα εβαζα μονο ολες τις μαιευτικες και θα περνουσα σε μια σιγουρα(γιατι θελω πολυ να περασω μαιευτικη)...Τωρα,απλα ελπιζω να μην ανεβει πανω απο 28 μορια της Αθηνας...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
το οτι οι βασεις θα ανεβουν ειναι κατι που αναφερεται κυριως για τα Γελ γιατι οπως ανεφερες και εσυ Μαργαριτα μας εχουν χεσμενους απλα! Παντως τα θεματα ηταν ευκολα σε καποιες ειδικοτητες και σε καποιες (οπως την δικη μου)παλουκια! παρολα αυτα ομως και παλι πατωσαν οι περισσοτεροι (για τα στατιστικα των πανελληνιων εδω https://www.minedu.gov.gr/grafeio-ty...ixeia-panellinion-eksetaseon-epal-a-2012.html) Εγω συγκεκριμενα εβγαλα 1695 και δηλωσα σχολες διοικησης επιχειρησεων με βασεις του τυπου 410 εως 1560 μορια η υψηλοτερη!

Καλη επιτυχια σε ολους παντους!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
το οτι οι βασεις θα ανεβουν ειναι κατι που αναφερεται κυριως για τα Γελ γιατι οπως ανεφερες και εσυ Μαργαριτα μας εχουν χεσμενους απλα! Παντως τα θεματα ηταν ευκολα σε καποιες ειδικοτητες και σε καποιες (οπως την δικη μου)παλουκια! παρολα αυτα ομως και παλι πατωσαν οι περισσοτεροι (για τα στατιστικα των πανελληνιων εδω https://www.minedu.gov.gr/grafeio-ty...ixeia-panellinion-eksetaseon-epal-a-2012.html) Εγω συγκεκριμενα εβγαλα 1695 και δηλωσα σχολες διοικησης επιχειρησεων με βασεις του τυπου 410 εως 1560 μορια η υψηλοτερη!

Καλη επιτυχια σε ολους παντους!:):)

Μας εχουν πολυ χεσμενους,λες και δεν υπαρχουμε..Ουτε καν μια αναφορα,δε κανουν για εμας.. Μονο ο Κουτρουμπελης ειπε οτι στον Τομεα Υγειας θα ανεβουν 40 με 90 μορια(το βρισκω υπερβολικο..Τα στατιστικα του υπουργειου, δε δικαιολογουν τετοια ανοδο) και στους υπολοιπους τομεις των επαλ, θα πεσουν..Σε εσας,σιγουρα θα πεσουν..Πιστευεις οτι στον τομεα υγειας,θα ανεβουν τοσο πολυ; Εγω παντως υπερβολικο το βρισκω..Παθολογια,πατωσαν οι περισσοτεροι...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μας εχουν πολυ χεσμενους,λες και δεν υπαρχουμε..Ουτε καν μια αναφορα,δε κανουν για εμας.. Μονο ο Κουτρουμπελης ειπε οτι στον Τομεα Υγειας θα ανεβουν 40 με 90 μορια(το βρισκω υπερβολικο..Τα στατιστικα του υπουργειου, δε δικαιολογουν τετοια ανοδο) και στους υπολοιπους τομεις των επαλ, θα πεσουν..Σε εσας,σιγουρα θα πεσουν..Πιστευεις οτι στον τομεα υγειας,θα ανεβουν τοσο πολυ; Εγω παντως υπερβολικο το βρισκω..Παθολογια,πατωσαν οι περισσοτεροι...:confused:

Το αν θα ανεβουν παιζεται και απο τις προτιμησεις του μηχανογραφικου.Ο τομεας υγειας ειναι η σιγουρη λυση που προσφερει σχεδον αμεση αποκατασταση γι αυτο και τον προτιμουν οι περισσοτεροι (τουλαχιστον απο οτι ξερω οι περισσοτεροι επιλεγουν σχολες του τυπου ιατρικα εργαστηρια και νοσηλευτικη) Απο την αλλη τα στατιστικα δειχνουν οτι πιασαμε πατο οποτε δεν νομιζω να ανεβουν τοσο πολυ και νομιζω οτι ειναι ηδη πολυ υψηλες οι βασεις στον συγκεκριμενο τομεα,ειδικα στα τμηματα φυσικοθεραπειας αν δεν κανω λαθος.Τωρα οι σχολες με υψηλη ζητηση,δηλαδη Αθηνα και Θεσσαλονικη νομιζω θα παραμεινουν σταθερες η θα πεσουν ελαφρως με βαση αυτα που λενε για τα Γελ (πατος σε βιολογια και μαθηματικα)
Παντως ας μην αγχωνομαστε,σχεδον σε ενα μηνα θα τα μαθουμε ολα!:) Κατα της 23 Αυγουστου ακουσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Το αν θα ανεβουν παιζεται και απο τις προτιμησεις του μηχανογραφικου.Ο τομεας υγειας ειναι η σιγουρη λυση που προσφερει σχεδον αμεση αποκατασταση γι αυτο και τον προτιμουν οι περισσοτεροι (τουλαχιστον απο οτι ξερω οι περισσοτεροι επιλεγουν σχολες του τυπου ιατρικα εργαστηρια και νοσηλευτικη) Απο την αλλη τα στατιστικα δειχνουν οτι πιασαμε πατο οποτε δεν νομιζω να ανεβουν τοσο πολυ και νομιζω οτι ειναι ηδη πολυ υψηλες οι βασεις στον συγκεκριμενο τομεα,ειδικα στα τμηματα φυσικοθεραπειας αν δεν κανω λαθος.Τωρα οι σχολες με υψηλη ζητηση,δηλαδη Αθηνα και Θεσσαλονικη νομιζω θα παραμεινουν σταθερες η θα πεσουν ελαφρως με βαση αυτα που λενε για τα Γελ (πατος σε βιολογια και μαθηματικα)
Παντως ας μην αγχωνομαστε,σχεδον σε ενα μηνα θα τα μαθουμε ολα!:) Κατα της 23 Αυγουστου ακουσα!

Ναι η φυσικοθεραπεια Αθηνας,ειναι το πιο υψηλοβαθμο τμημα των Επαλ..Η βαση περσυ ηταν 1794.. Της μαιευτικης Αθηνας,ηταν 1731..Ναι, οι περισσοτεροι επιλεγουν νοσηλευτικη,φυσικοθεραπεια ή ιατρικα εργαστηρια,οποτε εχω μια ελπιδα, οτι μαιευτικη δε θα εχουν επιλεξει πολλοι αριστουχοι..Θα δειξει...Για τα Γελ λενε ανοδο,γιατι αυτες τις σχολες τις προτιμουν και οι θεωρητικοι...Παντως να ανεβει τοσα μορια που ακουγεται και εγω δε το πιστευω..Τεσπα,εμεινε λιγοτερο και απο μηνα..Ελπιζω εκει στα τελη Αυγουστου, να εχουμε καλα νεα..Καλη μας επιτυχια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εγω εβγαλα 1917,5 και ως πρωτη επιλγη εβαλα Λογιστικη Πειραια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγω εβγαλα 1917,5 και ως πρωτη επιλγη εβαλα Λογιστικη Πειραια !

Παίζει να περάσεις και πρώτη δηλαδή!
Έσκισες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.

Mitsos175

Νεοφερμένος

Ο Mitsos175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
1176 με τον τεραστιο βαθμο του 1.5 μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
1176 με τον τεραστιο βαθμο του 1.5 μαθηματικα.

Μια χαρα ειναι!Και αν περνας εκει που θελεις,ακομα καλυτερα! Για που,θες; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos175

Νεοφερμένος

Ο Mitsos175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ηλεκτρολογια κοζανη θελω.
Επισης ειμαι και τριτεκνος ολοι με λενε περναω αλλα εγω νομιζω πως οχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ηλεκτρολογια κοζανη θελω.
Επισης ειμαι και τριτεκνος ολοι με λενε περναω αλλα εγω νομιζω πως οχι :P

Περσυ ειχε 1222,οποτε με την ειδικη κατηγορια τριτεκνων εχεις ελπιδες...Επισης παιζει και να πεσει και καποια μορια και η γενικη σειρα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εγω σε αντιθεση με ολους ξερω που περασα πριν βγουν οι βασεις :P Αν υπαρχει κανεις που να δηλωσε διοικηση επιχειρησεων Σερρες θα ειμαστε συμφοιτητουδια :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Airy!

Νεοφερμένος

Η Airy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγω σε αντιθεση με ολους ξερω που περασα πριν βγουν οι βασεις :P Αν υπαρχει κανεις που να δηλωσε διοικηση επιχειρησεων Σερρες θα ειμαστε συμφοιτητουδια :D:D:D
και εγω το ιδιο, απο την στιγμη που πηρα τα αποτελεσματα στα χερια μου...να φανταστω εβγαλες πολλα περισσοτερα μορια απο τις περσινες βασεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
και εγω το ιδιο, απο την στιγμη που πηρα τα αποτελεσματα στα χερια μου...να φανταστω εβγαλες πολλα περισσοτερα μορια απο τις περσινες βασεις???

Ναι εβγαλα 1695 και η σχολη εχει 582! :P:D
Εσυ σε ποια σχολη περασες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top