Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,418 εγγεγραμμένα μέλη και 2,395,307 μηνύματα σε 74,310 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 165 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

B2 Goethe Institut

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 19:22, 07-10-08:

βγηκαν τα αποτελεσματα!περασατε?εγω οχι
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 758 μηνύματα.

H Jenny έγραψε στις 19:49, 07-10-08:

Εγώ δεν είχα μαθητή ή μαθήτρια που να έδινε Β2 αλλά έμαθα ότο κόπηκαν αρκετοί γιατί ήταν αρκετά δύσκολα τα θέματα

Δεν ξέρω γιατί έχουν ανεβάσει τόσο το επίπεδο των εξετάσεων....Να φανταστείτε ότι το C1 των γερμανικών είναι πιο δύσκολο και από το Proficiency των αγγλικών. Οπότε καταλαβαίνετε ότι το C2 είναι απλησίαστο.....Σας το λέω επειδή ως καθηγήτρια έχω δει θέματα από άλλες χρονιές.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 19:50, 07-10-08:

αυτο ισχυει και στα γαλλικα... δλδ αυτα που κανουμε εμεις ως C1 ειναι πραγματα του προφ σ αγγλικα... φιλερ κουραγιο!!!
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 22:10, 10-10-08:

thnx παιδια...δεν ξερω,μπορει να το ξαναδωσω το μαρτη εμενα δε μου φανηκαν δυσκολα!

οι μαλακες μου εβαλαν 12 στο προφορικα!!! :boom:
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 22:25, 10-10-08:

12 στα ποσα?
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 758 μηνύματα.

H Jenny έγραψε στις 22:26, 10-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από X-FILER
thnx παιδια...δεν ξερω,μπορει να το ξαναδωσω το μαρτη

Για να δίνεις το Μάρτιο λογικά δίνεις στο εξεταστικό κέντρο των Ιωαννίνων...

Να ξαναδώσεις και πού ξέρεις...Αλλά να διαβάσεις καλά όμως...
-----------------------------------------
25 είναι το άριστα και 15 η βάση....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 22:36, 10-10-08:

αχα... εγω στο β1 με αριστα το 75 ειχα 65:dance::dance::dance:
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε στις 22:39, 10-10-08:

και εγω το μαρτιο ισως θα δωσω....παντως το β2 ειναι πολυ δυσκολο...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 10:43, 11-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Jenny
Για να δίνεις το Μάρτιο λογικά δίνεις στο εξεταστικό κέντρο των Ιωαννίνων...

Να ξαναδώσεις και πού ξέρεις...Αλλά να διαβάσεις καλά όμως...
-----------------------------------------.
δε φανταζεσαι,ειχα ξεπατωθει στο διαβασμα!αυτο ειναι που μου την εδωσε περισσοτερο!
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Jenny έγραψε στις 14:09, 11-10-08:

δε φανταζεσαι,ειχα ξεπατωθει στο διαβασμα!αυτο ειναι που μου την εδωσε περισσοτερο!
Καταλαβαίνω....

Γνωρίζω παιδιά από φροντιστήριο που επίσης διάβασαν και πήραν πολύ χαμηλό βαθμό στο Leseverstehen και στο ακουστικό. Ειδικά το ακουστικό ήταν πολύ δύσκολο απ' ό,τι μου είπαν.
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 15:41, 11-10-08:

ναι!στο lesenverstehen πηρα 13 ενω επιανα 17!και στο ακουστικο το προβλημα ηταν οτι στο 1 μερος δεν ηταν οπως ειναι στα βιβλια...δηλαδη εχει κανονικα τα κενα,αλλα δε διαβαζει το ενδιαμεσο αλλα παει κατευθειαν στα κενα!
πχ το 1 ειναι κενο,το 2 ειναι ολη η γραμμη,το 3 ειναι ολη η γραμμη,το 4 κενο,κλπ

ε,εκει ελεγε αμεσως τη γραμμη με το κενο!ετσι δνε ειχες χρονο να προετοιμαστεις!το δευτερο ηταν οντως δυσκολο....το προφορικα ΑΘΛΙΑ!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 20:22, 11-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από dIm@kIs14
σε σχέση πάντα με το κρατικο, το οποίο δεν ήταν και τόσο πια παλούκι και με λίγο εξάσκηση ειδικά στα ακουστικά του αντε και κανα προφορικο, μπορείς να το πάρεις αξιοπρεπέστατα πιστεύω.:no1: παρα ταύτα αν ψάξεις στα διάφορα τόπικς,θα βρείς εμπειρίες αυτών που μπήκαν στη διαδικασία να το δώσουν!
εγω εδωσα κρατικο το μαη και αυτα που καναμε στο φροντηστηριο δεν ειχαν καμια σχεση με αυτα που επεσαν(απο μορφη ασκησεων).αυτα που καναμε ητανπαλουκια,κοβομου παντα αν θυμαμαι καλα,αλλα τελικα το πηρα με 73/10!!! :dance: αρχικα δεν καταλαβαινα τιποτα (οσον αφορα το lesenverstehen)οταν μας εδωσαν τα θεματα αλλα αργοτερα καπως τα καταφερα...σε γενικες γραμμες ηταν ευκολο...να φαντασετις την πρωτη ασκηση την ειχα ΟΛΗ λαθος αλλα ευτυχως μολις 5' πριν παραδώσω την κολλα την ξανακοιταξα και το εσωσα :xixi: καλη επιτυχια αν σκοπευεις να το δωσεις!
Παράθεση

dIm@kIs14 (ΔΗΜΟς)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O dIm@kIs14 έγραψε στις 11:18, 12-10-08:

εγω εδωσα κρατικο το μαη και αυτα που καναμε στο φροντηστηριο δεν ειχαν καμια σχεση με αυτα που επεσαν(απο μορφη ασκησεων).αυτα που καναμε ητανπαλουκια,κοβομου παντα αν θυμαμαι καλα,αλλα τελικα το πηρα με 73/10!!! :dance: αρχικα δεν καταλαβαινα τιποτα (οσον αφορα το lesenverstehen)οταν μας εδωσαν τα θεματα αλλα αργοτερα καπως τα καταφερα...σε γενικες γραμμες ηταν ευκολο...να φαντασετις την πρωτη ασκηση την ειχα ΟΛΗ λαθος αλλα ευτυχως μολις 5' πριν παραδώσω την κολλα την ξανακοιταξα και το εσωσα :xixi: καλη επιτυχια αν σκοπευεις να το δωσεις!
Danke Haido! απο ότι φαίνεται αυτό θα δώσω παρά το goethe!
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε στις 14:44, 13-10-08:

και εγω το κρατικο θα δωσω!
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 14:47, 13-10-08:

παντως εμεις ειχαμε 100% επιτυχια τον σεπτεμβριο στο β2!!!!! 5 στους 5 περασαν...
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 737 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε στις 14:53, 13-10-08:

Το πέρασαααααααααααααααααααα (άσχετα που το πέρασα με βάση:p)
Παράθεση

tasoula

Μαθητής Β' λυκείου

H tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H tasoula έγραψε στις 15:17, 13-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Valandil
Το πέρασαααααααααααααααααααα (άσχετα που το πέρασα με βάση:p)
και εγω!!!!..60 ακριβως!!..πολλη τυχη!!παντως μου ειχε φανει αρκετα δυσκολο...
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 737 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε στις 15:46, 13-10-08:

45 στα γραπτά και 17,5 προφορικά Σύνολο 62,5:no1:
Κι εμένα αρκετά δύσκολο μου φάνηκε :p
Παράθεση

manos_p (Manos)

Δραστήριο Μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O manos_p έγραψε στις 12:30, 19-10-08:

Αφού πέρασα το Β1..τη Δευτέρα αρχίζω με το Mittelpunkt B2 της Klett..
Μου φαίνεται πολύ ωραίο και μοντέρνο βιβλίο..
Τι Γνώμη έχετε γιαυτό το βιβλίο?
Παράθεση

Kwnstantina2

Μαθητής Α' λυκείου

H Kwnstantina2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Kwnstantina2 έγραψε στις 14:28, 19-10-08:

ποο..και δίνω τον μάιο το Β2...αλήθεια είναι τόσο δύσκολο???
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Jenny έγραψε στις 14:42, 19-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kwnstantina2
ποο..και δίνω τον μάιο το Β2...αλήθεια είναι τόσο δύσκολο???
Η αλήθεια είναι ότι το επίπεδό του είναι σχετικά ανεβασμένο, αλλά μην αγχώνεσαι. Αν κάνεις καλή προετοιμασία θα τα καταφέρεις
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kwnstantina2

Μαθητής Α' λυκείου

H Kwnstantina2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Kwnstantina2 έγραψε στις 15:04, 19-10-08:

το ελπίζω.θα δώσω αυτό και το C1 και θα σταματήσω.ήξερα οτι το C1 ήταν δύσκολο.για το Β2 δεν το ήξερα.καμία σχέση με το Β1?
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Jenny έγραψε στις 15:07, 19-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kwnstantina2
το ελπίζω.θα δώσω αυτό και το C1 και θα σταματήσω.ήξερα οτι το C1 ήταν δύσκολο.για το Β2 δεν το ήξερα.καμία σχέση με το Β1?
Ξεφεύγει αρκετά από το Β1 σε επίπεδο...

Δεν ξέρω το λόγο αλλά έχουν δυσκολέψει πλέον αρκετά τα πτυχία Β2 και C1...

Αυτό που λέω και στους μαθητές μου: Να οργανώσεις σωστά το διάβασμά σου και θα δεις ότι θα έχεις επιτυχία!
Παράθεση

Kwnstantina2

Μαθητής Α' λυκείου

H Kwnstantina2 έγραψε στις 15:52, 19-10-08:

ποο..θα προσπαθήσω όσο πιο πολυ μπορώ..
αγχώθηκα αρκετά...
Παράθεση

ilias444 (Ηλιας)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O ilias444 VIOLENT FEMMES έγραψε στις 21:01, 03-03-09:

κοπηκα στο β2 στα προφορικα ενω τα ειχα παει πολυ καλα και ημουν σιγουρος οτι ημουν τουλαχιστον πανω απο την βαση πηρα 14,υπαρχει καποιο ειδος ενστασης που μπορω να κανω η να μαθω το λογο για τον οποιο εχασα μοναδες????
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 22:06, 06-03-09:

παιδια δινω αυριο Β2 παλιιιιιιι
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Jenny έγραψε στις 20:35, 07-03-09:

Καλή επιτυχία! Να είσαι συγκεντρωμένη!!!!
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 12:45, 08-03-09:

Ευχαριστω jenny αλλα δε βοηθησε και πολυ...
διναμε προφορικα πρωτα,το πρωι.το κειμενο ηταν για την ανταγωνιστικότητα των αφεντικων και οι εικονες....επρεπε να διαλεξουμε για μια εκθεση κηπουρικης η κατι τετοιο.η πρωτη ηταν ενα σπιτι με δεντρα διπλα σε ποταμι,η αλλη μια λιμνη με ενα συντριβανι και η αλλη ενας καταρρακτης.δεν ειχα λεξιλογιο γι αυτα,και μπηκα με μια κοπελα(επισης απο αγρινιο!)που ηθελε τον καταρρακτη κι εγω το σπιτι,κι αυτη ειχε πολλα να πει,σε αντιθεση με μενα.καταληξαμε στη δικη της φωτο,εγω μιλησα ελαχιστα,οταν μιλαγα ελεγα ασχετα και ο εξαταστης μαλιστα μας ρωτησε αν η εικονα μου ειναι αντιπροσωπευτικη της ελλαδας...με λιγα λογια τα πηγα χαλια...αφου βγηκα εξω κλαιγοντας...
στα γραπτα τα πηγα καλυτερα.το ακουστικο το εκανα σαλατα,ειδικα στο πρωτο μερος.επιασα το 1ο κενο,και το δευτερο.αυτο ηταν που εμ χαντακωσε.εκανε spelling το ονοματος που ελεγε,και πολλοι συγκεκτρωθηκαμε εκει,συνεπως χανοντας τα αλλα κενα...μονο στο 4ο επιασα κατι για urlaub,αλλα απο κει πηρα μισο...το τεστ ηταν αρκετα δυσκολο,ειδικα η αγγελιες και τπ τριτο κειμενο,αλλα τα κενα ηταν σχετικα ευκολα.
η εκθεση ηταν ευκολη,το ενα θεμα ηταν για τους φοιτητες που πανε στο εξωτερικο και το αλλο γιατο πως μπορουμε να κανουμε τους μαθητες να ενδιαφερθουν για τη φυση και την τεχνολογια....(?)φυσικα πηρα το πρωτο .και η διορθβση ηταν ευκολη!!παλι μονο στην εκθεση θα περασα,οπως την αλλη φορα...
Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

H ~rosi~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H ~rosi~ έγραψε στις 21:44, 27-03-09:

με το γκετε δινεις;; γινεται τν μαρτη; νομιζω πως εξετασεις γινονται μαιο,σεπτεμβριο και ιανουαριο..

δεν ειναι ετσι;;
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Jenny έγραψε στις 22:05, 27-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από ~rosi~
με το γκετε δινεις;; γινεται τν μαρτη; νομιζω πως εξετασεις γινονται μαιο,σεπτεμβριο και ιανουαριο..

δεν ειναι ετσι;;
Όποιος δίνει Αθήνα έτσι είναι....Σε άλλες πόλεις όμως δίνουν συνήθως άλλους μήνες.
Παράθεση

p@g (Παναγιώτης)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 169 μηνύματα.

O p@g SOUTH 13 BLOCK έγραψε στις 22:36, 27-03-09:

εγω δινω το μαιο β2 αλλα η διαφορα με το β1 μου φαινεται αρκετα μεγαλη!στο β1 ειχα παρει 71/75 στα προφορικα και 45/45 στην εκθεση αλλα τωρα που τετοιοι βαθμοι!!!σκουρα τα βλεπω!!!
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,472 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε στις 22:37, 27-03-09:

Εγώ δίνω το Μάιο...του 2010. Προς το παρόν λίγα πράγματα έχω κάνει...αν και νομίζω ότι πάω αρκετά καλά για το μηδαμινό ενδιαφέρον που δείχνω.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από p@g
εγω δινω το μαιο β2 αλλα η διαφορα με το β1 μου φαινεται αρκετα μεγαλη!στο β1 ειχα παρει 71/75 στα προφορικα και 45/45 στην εκθεση αλλα τωρα που τετοιοι βαθμοι!!!σκουρα τα βλεπω!!!
Εγώ 72/75...αλλά τέλεια στην έκθεση? :!: Το καλύτερο που είχα ποτέ πετύχει ήταν 39...
Παράθεση

p@g (Παναγιώτης)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 169 μηνύματα.

O p@g SOUTH 13 BLOCK έγραψε στις 23:09, 28-03-09:

ξερεις πιο ηταν το κλειδι(νομιζω)?το οτι οσο προετοιμαζομουν για να δωσω δεν ειχα παρει ποτε παραπανω απο 39/45 και ετσι το τελειο ηταν κατι ακατορθωτο για μενα.but...
Παράθεση

markospao007

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο markospao007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O markospao007 έγραψε στις 23:25, 30-03-09:

Εγω εχω δωσει μια φορα και εχω παρει το zertifikat ...απλα δεν 3ερω ακριβως τι απο ολα ειναι ... (πχ Α1,Β1,Γ1) 3ερει κανεις να με βοηθησει ?????
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Jenny έγραψε στις 23:37, 30-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από markospao007
Εγω εχω δωσει μια φορα και εχω παρει το zertifikat ...απλα δεν 3ερω ακριβως τι απο ολα ειναι ... (πχ Α1,Β1,Γ1) 3ερει κανεις να με βοηθησει ?????
Είναι B1...
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 14:04, 02-04-09:

ΠΕΡΑΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Prόfung: Goethe-Zertifikat B2

Lesen: 14 Punkte
Hφren: 14 Punkte
Schreiben: 17 Punkte

Sprechen: 19,5 Punkte

Gesamtpunktzahl: 64,5 Punkte Note: ausreichend
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 14:28, 02-04-09:

Συγχαρητηρια Χαιδω μου και εις ανωτερα!!!!:no1:
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Jenny έγραψε στις 19:38, 02-04-09:

Μπράβο Χάιδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είδες τελικά; Που νόμιζες ότι θα 'χες κοπεί!
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 15:57, 03-04-09:

ακομα δε μπορω να καταλαβω πώς εγινε

by the way,σταματησα τα γερμανικα.
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,472 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε στις 17:50, 03-04-09:

Κι εγώ μάλλον μετά το Β2 θα το σταματήσω...αλλά οι γονείς μου θέλουν να πάω έως το Groses Sprachdiplom.
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 18:23, 03-04-09:

εεεεεεεεεεεεεεεε?????????τι να κανεις??????????
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Jenny έγραψε στις 23:22, 03-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από ξαροπ
Κι εγώ μάλλον μετά το Β2 θα το σταματήσω...αλλά οι γονείς μου θέλουν να πάω έως το Groses Sprachdiplom.
Αν είχαν ιδέα τι εστί Grosses Sprachdiplom....
Μήπως νομίζουν ότι σαν επίπεδο είναι σαν το Proficiency των Αγγλικών;;;;;

Πες τους ότι μπροστά στο Grosses Sprachdiplom το Proficiency είναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ....:iagree:

(Βέβαια δεν είναι κακό να φτάσεις μέχρι εκεί, αλλά να ξέρεις ότι θέλει ΠΟΛΥ στρώσιμο στο διάβασμα γιατί είναι πάαααρα πολύ ανεβασμένου επιπέδου πτυχίο...Καμία σχέση με το Proficiency των Αγγλικών κι ας θεωρούνται και τα δυο C2)
Παράθεση

ginak (Γεωργία)

Φοιτητής

H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H ginak έγραψε στις 23:41, 03-04-09:

Δίνω κι εγώ το Μάιο Β2. Δε νομίζω να είναι και τόσο δύσκολο. Με τόση προετοιμασία που έχω κάνει, θα το πάρω το πτυχίο και μάλλον με καλό βαθμό!
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 10:59, 04-04-09:

καλο βαθμο στα γερμανικα...ουαου...παντα στο 15-16 ημουν...ολα τα πτυχια(εκτος του Α2 τα ειχα με 4.5 βαθμους-και λιγοτερο )πανω απο τη βαση!!
Παράθεση

kambana

Φοιτητής

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 10:24, 02-06-09:

Ε αργούν λιγάκι συνήθως...Αν δεις όμως ότι το παρακάνουν με την αργοπορία, πάρε ένα τηλέφωνο στο Γκαίτε να σου πουν τι παίζει.

Ο.Κ.!Ευχαριστώ πολύ!:thanks:
Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Φοιτητής

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 13:48, 29-09-09:

Ποιοι κανετε φετος Β2?
Παράθεση

kambana

Φοιτητής

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε στις 21:17, 29-09-09:

Εγώ έδωσα τώρα το Σεπτέμβριο...Περιμένω τα αποτελέσματα. Στις 13 Οκτωβρίου βγαίνουν!
Παράθεση

nikosD

Φοιτητής

Ο nikosD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O nikosD έγραψε στις 10:28, 15-10-09:

Δεν έχει τύχει να διδάξω το συγκεκριμένο βιβλίο, αλλά μια συνάδελφος που το έχει κανει μου είπε ότι είναι οκ.
Απλά μην αγχώνεσαι. Το θέμα είναι να έχεις όρεξη για διάβασμα και να προσέχεις στο μάθημα. :iagree:

xaxaa Ειμαι φοιτητης και επι πτυχιο ... απλα μου κανει εντυπωση το λεξιλογιο τους ρε γαμωτο ειναι πολυυυυυυυυυ ακυροοο ,
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 15-06-12 στις 09:06. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

roseberry

Πολύ δραστήριο μέλος

H roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H roseberry έγραψε στις 22:02, 21-10-09:

εγω τιν Γεναρη δινω Β2
Παράθεση

fifika!

Φοιτητής

H fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H fifika! έγραψε στις 23:27, 06-11-09:

Καλή επιτυχία!!!!!
Εγώ θα δώσω Β2 του χρόνου. Ελπίζω να το πάρω....
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Goethe Institut, ιδιαίτερο ή φροντιστήριο; - Από petrosnikaia
      Το θέμα έχει λάβει 84 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-02-17 στις 13:37.
    • Αποτελέσματα Goethe-Institut Σεπτέμβριος 2011 - Από STELLA95
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-10-11 στις 23:45.
    • Goethe Institut Θεσσαλονίκης - Από nikolas17
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-08-10 στις 19:24.
    • Goethe Institut - Από NikoTexXx
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-07-09 στις 00:06.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους