Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,816 εγγεγραμμένα μέλη και 2,410,191 μηνύματα σε 74,994 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 553 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

B2 Goethe Institut

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε: στις 19:22, 07-10-08:

βγηκαν τα αποτελεσματα!περασατε?εγω οχι
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 19:49, 07-10-08:

Εγώ δεν είχα μαθητή ή μαθήτρια που να έδινε Β2 αλλά έμαθα ότο κόπηκαν αρκετοί γιατί ήταν αρκετά δύσκολα τα θέματα

Δεν ξέρω γιατί έχουν ανεβάσει τόσο το επίπεδο των εξετάσεων....Να φανταστείτε ότι το C1 των γερμανικών είναι πιο δύσκολο και από το Proficiency των αγγλικών. Οπότε καταλαβαίνετε ότι το C2 είναι απλησίαστο.....Σας το λέω επειδή ως καθηγήτρια έχω δει θέματα από άλλες χρονιές.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 19:50, 07-10-08:

αυτο ισχυει και στα γαλλικα... δλδ αυτα που κανουμε εμεις ως C1 ειναι πραγματα του προφ σ αγγλικα... φιλερ κουραγιο!!!
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε: στις 22:10, 10-10-08:

thnx παιδια...δεν ξερω,μπορει να το ξαναδωσω το μαρτη εμενα δε μου φανηκαν δυσκολα!

οι μαλακες μου εβαλαν 12 στο προφορικα!!! :boom:
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 22:25, 10-10-08:

12 στα ποσα?
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 22:26, 10-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από X-FILER
thnx παιδια...δεν ξερω,μπορει να το ξαναδωσω το μαρτη

Για να δίνεις το Μάρτιο λογικά δίνεις στο εξεταστικό κέντρο των Ιωαννίνων...

Να ξαναδώσεις και πού ξέρεις...Αλλά να διαβάσεις καλά όμως...
-----------------------------------------
25 είναι το άριστα και 15 η βάση....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

O Iliaso έγραψε: στις 22:36, 10-10-08:

αχα... εγω στο β1 με αριστα το 75 ειχα 65:dance::dance::dance:
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε: στις 22:39, 10-10-08:

και εγω το μαρτιο ισως θα δωσω....παντως το β2 ειναι πολυ δυσκολο...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε: στις 10:43, 11-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Jenny
Για να δίνεις το Μάρτιο λογικά δίνεις στο εξεταστικό κέντρο των Ιωαννίνων...

Να ξαναδώσεις και πού ξέρεις...Αλλά να διαβάσεις καλά όμως...
-----------------------------------------.
δε φανταζεσαι,ειχα ξεπατωθει στο διαβασμα!αυτο ειναι που μου την εδωσε περισσοτερο!
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Jenny έγραψε: στις 14:09, 11-10-08:

δε φανταζεσαι,ειχα ξεπατωθει στο διαβασμα!αυτο ειναι που μου την εδωσε περισσοτερο!
Καταλαβαίνω....

Γνωρίζω παιδιά από φροντιστήριο που επίσης διάβασαν και πήραν πολύ χαμηλό βαθμό στο Leseverstehen και στο ακουστικό. Ειδικά το ακουστικό ήταν πολύ δύσκολο απ' ό,τι μου είπαν.
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε: στις 15:41, 11-10-08:

ναι!στο lesenverstehen πηρα 13 ενω επιανα 17!και στο ακουστικο το προβλημα ηταν οτι στο 1 μερος δεν ηταν οπως ειναι στα βιβλια...δηλαδη εχει κανονικα τα κενα,αλλα δε διαβαζει το ενδιαμεσο αλλα παει κατευθειαν στα κενα!
πχ το 1 ειναι κενο,το 2 ειναι ολη η γραμμη,το 3 ειναι ολη η γραμμη,το 4 κενο,κλπ

ε,εκει ελεγε αμεσως τη γραμμη με το κενο!ετσι δνε ειχες χρονο να προετοιμαστεις!το δευτερο ηταν οντως δυσκολο....το προφορικα ΑΘΛΙΑ!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε: στις 20:22, 11-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από dIm@kIs14
σε σχέση πάντα με το κρατικο, το οποίο δεν ήταν και τόσο πια παλούκι και με λίγο εξάσκηση ειδικά στα ακουστικά του αντε και κανα προφορικο, μπορείς να το πάρεις αξιοπρεπέστατα πιστεύω.:no1: παρα ταύτα αν ψάξεις στα διάφορα τόπικς,θα βρείς εμπειρίες αυτών που μπήκαν στη διαδικασία να το δώσουν!
εγω εδωσα κρατικο το μαη και αυτα που καναμε στο φροντηστηριο δεν ειχαν καμια σχεση με αυτα που επεσαν(απο μορφη ασκησεων).αυτα που καναμε ητανπαλουκια,κοβομου παντα αν θυμαμαι καλα,αλλα τελικα το πηρα με 73/10!!! :dance: αρχικα δεν καταλαβαινα τιποτα (οσον αφορα το lesenverstehen)οταν μας εδωσαν τα θεματα αλλα αργοτερα καπως τα καταφερα...σε γενικες γραμμες ηταν ευκολο...να φαντασετις την πρωτη ασκηση την ειχα ΟΛΗ λαθος αλλα ευτυχως μολις 5' πριν παραδώσω την κολλα την ξανακοιταξα και το εσωσα :xixi: καλη επιτυχια αν σκοπευεις να το δωσεις!
Παράθεση

dIm@kIs14 (ΔΗΜΟς)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O dIm@kIs14 έγραψε: στις 11:18, 12-10-08:

εγω εδωσα κρατικο το μαη και αυτα που καναμε στο φροντηστηριο δεν ειχαν καμια σχεση με αυτα που επεσαν(απο μορφη ασκησεων).αυτα που καναμε ητανπαλουκια,κοβομου παντα αν θυμαμαι καλα,αλλα τελικα το πηρα με 73/10!!! :dance: αρχικα δεν καταλαβαινα τιποτα (οσον αφορα το lesenverstehen)οταν μας εδωσαν τα θεματα αλλα αργοτερα καπως τα καταφερα...σε γενικες γραμμες ηταν ευκολο...να φαντασετις την πρωτη ασκηση την ειχα ΟΛΗ λαθος αλλα ευτυχως μολις 5' πριν παραδώσω την κολλα την ξανακοιταξα και το εσωσα :xixi: καλη επιτυχια αν σκοπευεις να το δωσεις!
Danke Haido! απο ότι φαίνεται αυτό θα δώσω παρά το goethe!
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε: στις 14:44, 13-10-08:

και εγω το κρατικο θα δωσω!
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

O Iliaso έγραψε: στις 14:47, 13-10-08:

παντως εμεις ειχαμε 100% επιτυχια τον σεπτεμβριο στο β2!!!!! 5 στους 5 περασαν...
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 14:53, 13-10-08:

Το πέρασαααααααααααααααααααα (άσχετα που το πέρασα με βάση:p)
Παράθεση

tasoula

Μαθητής Β' λυκείου

H tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H tasoula έγραψε: στις 15:17, 13-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Valandil
Το πέρασαααααααααααααααααααα (άσχετα που το πέρασα με βάση:p)
και εγω!!!!..60 ακριβως!!..πολλη τυχη!!παντως μου ειχε φανει αρκετα δυσκολο...
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 15:46, 13-10-08:

45 στα γραπτά και 17,5 προφορικά Σύνολο 62,5:no1:
Κι εμένα αρκετά δύσκολο μου φάνηκε :p
Παράθεση

manos_p (Manos)

Δραστήριο Μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O manos_p έγραψε: στις 12:30, 19-10-08:

Αφού πέρασα το Β1..τη Δευτέρα αρχίζω με το Mittelpunkt B2 της Klett..
Μου φαίνεται πολύ ωραίο και μοντέρνο βιβλίο..
Τι Γνώμη έχετε γιαυτό το βιβλίο?
Παράθεση

Kwnstantina2

Μαθητής Α' λυκείου

H Kwnstantina2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Kwnstantina2 έγραψε: στις 14:28, 19-10-08:

ποο..και δίνω τον μάιο το Β2...αλήθεια είναι τόσο δύσκολο???
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Basketballplaye, Νίκος22

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Goethe Institut, ιδιαίτερο ή φροντιστήριο; - Από petrosnikaia
      Το θέμα έχει λάβει 84 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-02-17 στις 13:37.
    • Αποτελέσματα Goethe-Institut Σεπτέμβριος 2011 - Από STELLA95
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-10-11 στις 23:45.
    • Goethe Institut Θεσσαλονίκης - Από nikolas17
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-08-10 στις 19:24.
    • Goethe Institut - Από NikoTexXx
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-07-09 στις 00:06.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους