Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,258 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,733 μηνύματα σε 74,184 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 420 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γαλλικά Β1: Εύκολο;

tebelis13

Πτυχιούχος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 15:16, 04-12-08:

ειναι ευκολο το Β1 στα γαλλικα??ειδικα τα προφορικα ειναι ευκολα???
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε στις 17:42, 04-12-08:

Με το κατάλληλο διάβασμα όλα εύκολα είναι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 17:54, 04-12-08:

Ευκολάκι τρελό.. σε σύγκριση με Β2 και πάνω..

(Να σου πω οτι θυμάμαι πως ήταν τα προφορικά, θα πω ψέματα, απλά δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα..)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,500 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε στις 19:40, 04-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από tebelis13

Aν εννοείς το Β1 του Γαλλικού Ινστιτούτου, τα προφορικά δομούνται σε τρείς κατηγορίες

1 Προσωπικές ερωτήσεις 2 λεπτά
2 Πλέυ-ρολ 2-3 λεπτα
3 Παρουσίαση του θέματος ενός μικρού αποσπάσματος άρθρου και συζήτηση - έκφραση γνώμης και συναισθημάτων

Σύνολο 10-12 λεπτά περίπου

Είναι πολύ δομημένο όπως βλέπεις και αρκετά ευχάριστο. Η δόμησή του σε βοηθάει να μιλάς και να μη μένεις αμήχανος.

Όσο για το κρατικό, δε ξέρω, αλλά θεωρώ ότι είναι βατό και αυτό.

Το Β1 σου δίνει επάρκεια μέτριας γνώσης της γλώσσας.

Bon courage!
Παράθεση

sofia_93 (Σοφια)

Μαθητής Α' λυκείου

H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H sofia_93 έγραψε στις 21:34, 04-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από tebelis13
τα προφορικα ευκολα ειναι οι περισσοτεροι εξεταστες ειναι μ@@@@@ς.... αστο καλο συγχηστηκα τωρα που το θυμηθηκα..
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 22:35, 04-12-08:

Λογικά είναι εκτός κι αν είσαι λίγο άτυχος στο τρίτο θέμα.
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,500 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε στις 13:58, 09-12-08:

Αύριο ή μεθαύριο έχει προφορικά στο Β1. Ο ξάδελφος μου που δίνει σήμερα μου είπε ότι αναβάλονται λόγω των γεγονότων και θα δώσει ακριβώς σε μια εβδομάδα από σήμερα.
Παράθεση

kotsis1 (Δημήτρης)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 372 μηνύματα.

O kotsis1 έγραψε στις 17:16, 09-12-08:

Παιδια εγω δινω αυριο προφορικα...αν καποιος εχει ηδη δωσει και ξερει καποια θεματα ασ με πληροφορησει...
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 22:37, 09-12-08:

Είναι θέματα οικεία πχ περιβάλλον, οικογένεια, διακοπές, ελεύθερος χρόνος και χόμπι, χαρτζιλίκι, ξένες γλώσσες, τηλεόραση, καλύτερος φίλος, περιγραφή δωματίου ή γειτονιάς κτλ.

Δε ξέρω αν σε κατατόπισα πλήρως.
Παράθεση

kotsis1 (Δημήτρης)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 372 μηνύματα.

O kotsis1 έγραψε στις 00:08, 11-12-08:

Παιδια εδωσα προφορικα και ηταν πολυ τελεια!!!Επεσα σε μια κουλ γαλλιδα!!!!!

Αντε παμε τωρα για τα γραπτα...
Παράθεση

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 00:11, 11-12-08:

Θυμήθηκα! Εμένα μου χε πέσει για το αν θεωρώ την πληροφόριση απ'τις εφημερίδες καλύτερη απ'του Internetiou και γιατί (2 χρόνια πρίν μιλάμε xD)

Καλύ τύχη στον αποπάνω
Παράθεση

mission possible

Μαθητής Β' λυκείου

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 661 μηνύματα.

O mission possible έγραψε στις 14:50, 11-12-08:

Και τι απάντησες. Στο ίντερνετ έχει καλύτερη πληροφόρηση;
Παράθεση

Φοιτητής

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 15:02, 11-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από farganisrat
Και τι απάντησες. Στο ίντερνετ έχει καλύτερη πληροφόρηση;
Είχα μιλήσει για την διαφορετική αίσθηση που έχει το χαρτί, την πιο άμεση επαφή.. κάτι τέτοια.. ήταν κ 2 χρόνια πριν οπότε και εγώ δεν είχα μεγάλη σχέση με το νετ και τα μπλογκς δεν ήταν σε τέτοια έξαρση.. Νομίζω είχα πει πως ειδικά οι μεγαλύτεροι δυσκολεύονται με τους υπολογιστές και θα αργήσει κάπως να εξαφανιστούν τελείως οι εφημερίδες..

(Θα βγω λίιιιιιιιγο οφφ, σ'ένα επεισόδιο του south park δεν υπήρχε πουθενά ιντερνετ και δεν μπορούσαν οι τηλεοράσεις να μεταδώσουν τα νέα, ήταν η κύρια πηγή πληροφόρισής τους, κατοίκων και δημοσιογράφων κι είχαν μείνει όλοι χωρις τρόπο ενημέρωσης )
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 18:00, 11-12-08:

παιδες αυτοι π εδιναν αυτες τς μερες προφορικα ας ποθν τι τς επεσε κ στα 3 θεματα.σας ικετευω
Παράθεση

kotsis1 (Δημήτρης)

Μαθητής Β' λυκείου

O kotsis1 έγραψε στις 20:55, 11-12-08:

Στο πρωτο παρτ με ρωτσε

Τι ταξη παω
Ποσο χρονων ειμαι
Αν πηγαινω σε γενικο τεχνικο
Που περασ τις τελευταιες μου διακοπες

2 παρτ

Ειχα να επιλεξω αναμεσα σε δυο:1.Θελω να γινω τραγουδιστης και ο φιλος μου μου λεει οτι δεν ειναι επαγγελμα με μελλον2.Θα πατε διακοπες με τον κορεσπονταντ σου,αυτος θελει Μαροκο κυριως για σπορ ενω εσυ Καναδα.

3 παρτ

Μου επεσε ανισοτητα στη δουλεια...Οι αντρες πληρωνονται περισσοτερο και κτ τετοια
Και η αλλη επιλογη ελεγε για τηλεοραση στην αμερικη...Αλλα δε διαλεξα αυτο

Επισης ακουσα απο ενα αλλοο παιδι στο 2 παρτ αργησες στην ταξη και εξηγεις γιατι
Και αυτη που ητανε μπροστα μου πρεπει να ητανε σε ενα μαγαζι καινα παραπονιοτανε για τιμες!!!

Παντως θα σε βαζουν να διαλεξεις αναμεσα απο 2 οποτε προετοιμασε αυτα που σου πα και σιγουρα κατι απο αυτα θα σου τυχει...!!!!
Παράθεση

Φοιτητής

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 20:59, 11-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από kotsis1

Επισης ακουσα απο ενα αλλοο παιδι στο 2 παρτ αργησες στην ταξη και εξηγεις γιατι
Και αυτη που ητανε μπροστα μου πρεπει να ητανε σε ενα μαγαζι και να παραπονιοτανε για τιμες!!!
Καλά ακόμα τα ίδια βάζουν; (μου 'ρχονται αναλαμπές σιγά σιγά..)
Εμένα μου 'χε πέσει ότι είχα κινητό στην τάξη () και έπρεπε να δικαιολογηθώ στον προφ. Και το δεύτερο που λες είχε πέσει πάλι..
Παράθεση

kotsis1 (Δημήτρης)

Μαθητής Β' λυκείου

O kotsis1 έγραψε στις 15:09, 13-12-08:

Χριστιαννα τα αποτελεσματα που ειδες στο ιντερνετ λενε πως τα πηγες σε καθε παρτ?

Και το χαρτι που θα μου στειλουξ θα λεει πως τα πηγα σε καθε ενα?
Παράθεση

Φοιτητής

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 15:35, 13-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από kotsis1
Χριστιαννα τα αποτελεσματα που ειδες στο ιντερνετ λενε πως τα πηγες σε καθε παρτ?

Και το χαρτι που θα μου στειλουξ θα λεει πως τα πηγα σε καθε ενα?
Στο νετ νομίζω λέει μόνο αν πέρασες ή όχι και με πόσο.
Το χαρτί ναι, τα λέει αναλυτικά
Παράθεση

kotsis1 (Δημήτρης)

Μαθητής Β' λυκείου

O kotsis1 έγραψε στις 18:59, 13-12-08:

Να σε ρωτησω αν η εκθεση λεει να στειλω γραμμα σε περιοδικο πως θα ξεκινησω?

Cher ..?Τι cher?
Παράθεση

Cogito ergo sum

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε στις 12:38, 24-01-09:

Προσωπικά δίνω το Μάιο και ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι τα προφορικά. :wow::stars::scared::mpam:
Παράθεση

angel10

Φοιτητής

H angel10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H angel10 έγραψε στις 15:07, 24-01-09:

εγω εδωσα το δεκεμβριο και τα προφορικα ηταν ευκολα . το τριτο θεμα ηταν με καζινα οτιι η κυβερνηση εχει απαγορευσει στα παιδια με ηλικια 18 να μπανουν και σχολιασα αυτο και η καθ. μου εκανε αλλες ερωτησεις δικες της πανω στο θεμα αυτο απλως καλη επιτυχια
και καλα αποτελεσματα χωρις αγχος
Παράθεση

Cogito ergo sum

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε στις 18:38, 25-01-09:

Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Σε κάθε μέρος των προφορικών (εκτός του πρώτου) υπάρχει η δυνατότητα επιλογής μεταξύ δύο θεμάτων;
Παράθεση

!sunny! (Μελίνα)

Φοιτητής

H Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.

H !sunny! έγραψε στις 19:44, 25-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Βασιλική!
Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Σε κάθε μέρος των προφορικών (εκτός του πρώτου) υπάρχει η δυνατότητα επιλογής μεταξύ δύο θεμάτων;
Όχι ,δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα...Τουλάχιστον όταν έδωσα εγώ! Είναι εύκολο σαν δίπλωμα (συγκρινόμενο με το επόμενο αν μη τι άλλο!)
Ne t'inquiete pas!
Παράθεση

{~*1rèNe*~} (Ειρήνη)

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Εκπαίδευσης & Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,013 μηνύματα.

H {~*1rèNe*~} έγραψε στις 01:01, 30-01-09:

Το Β1 ειναι σχετικά εύκολο. Βέβαια δεν έχω συνεχίσει (προς το παρόν) για να μπορώ να το συγκρίνω με το Β2. Από αυτά που ακούω όμως από φίλους, έχει αρκετή διαφορά το επίπεδο δυσκολίας... Έδωσα τον Μάιο 2008. Το μεγαλύτερο άγχος το έχω πάντα στα προφορικά, αλλά τα κατάφερα... Τα ακουστικά ήταν λίγο δύσκολα... Το παρτ με τον Τεν-Τεν ηταν αυτό που με έριξε, όπως και τους περισσότερους απ' αυτούς που έδωσαν τότε (Συμφωνείτε?). Τα κείμενα ήταν επίσης δυσκολούτσικα και η έκθεση (που δεν θυμάμαι το θέμα της) ήταν βατή. Για να μην τα πολυλογώ, το πήρα με 69% με χαμηλότερο σκορ στα προφορικά (16/25) και μεγαλύτερο στα ακουστικά (18/25). Έκθεση και κείμενα από 17,5/25 στο καθένα. Από την τάξη μου, ο μεγαλύτερος βαθμός ήταν 77,5%. Είχαμε ένα 68%, ένα 67,5% και τρία άτομα που έμειναν, το ένα με 48,5% (!), το άλλο με 37% και το τρίτο δεν μάθαμε ποτέ, αλλά πρέπει να ήταν πολύ χαμηλό... (Τα 2 τελευταία μην σας πτοούν, απλά οι μαθητές αυτοί δεν ήταν και πολύ καλοί...) Το μόνο που χρειάζεται για να πάρει κανείς το Β1 είναι διάβασμα (όχι υπερβολικό, αλλά ούτε και λίγο) και αγάπη για τα Γαλλικά!!! :no1:
Παράθεση

G!Ot@K/ (giota)

Μαθητής Γ' λυκείου

H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H G!Ot@K/ έγραψε στις 09:51, 30-01-09:

εγω βεβαια δινω β2 αλλα εχω κανει προετοιμασια για β1 και φανηκε σχετικα ευκολο.
τα προφορικα ενταξει ειναι αρκει να εχεις γνωση σε πολλα θεματα. υγεια, πολιτικα και αλλα τετοια...
Παράθεση

Liana_ada (Liana)

Μαθητής Α' λυκείου

H Liana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Liana_ada έγραψε στις 01:35, 03-02-09:

Παιδιά θυμάται κανείς τιποτα από τα θεματα στο Β1; Οτιδήποτε. Δίνω Μάιο και θελω να εχω μια ιδεα...
Παράθεση

ειρηλενα (ΕΙΡΗΛΕΝΑ)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H ΕΙΡΗΛΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H ειρηλενα έγραψε στις 16:36, 16-02-09:

θα δωσω γαλλικα το β1 τον μαιο!το ξεκινησα πριν ενα μηνα και σημειωνω καλα αποτελεσματα!δεν μπορω να πω δηλαδη οτι με δυσκολευει ιδιαιτερα...!τα προφορικα ειναι πανευκολα!το πιο ευκολο μερος του τεστ!
Παράθεση

mission possible

Μαθητής Β' λυκείου

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 661 μηνύματα.

O mission possible έγραψε στις 18:24, 16-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Liana_ada
Παιδιά θυμάται κανείς τιποτα από τα θεματα στο Β1; Οτιδήποτε. Δίνω Μάιο και θελω να εχω μια ιδεα...
Θα βρεις θέματα για όλα τα επίπεδα
http://www.ciep.fr/delfdalf/sujet.php
Παράθεση

ΤΖΟΥΚΟΣ

Μαθητής Α' λυκείου

Ο ΤΖΟΥΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O ΤΖΟΥΚΟΣ έγραψε στις 09:53, 18-07-12:

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση εκτος θεματος ποσο καιρο χρειαζεται να κανει καποιος μαθηματα για να φτασει σε επιπεδο β1 του γαλλικου ινστιτουτου
Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Φοιτητής

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 485 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 17:36, 18-07-12:

Ανάλογα , επειδή πας και σχολείο περίπου 2 με 3 χρόνια δεν είναι εύκολο...
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 17:41, 18-07-12:

εμενα προσωπικα μου ειχε φανει πολυ ευκολο! το εδωσα στην Γ γυμνασιου και ετυχε να ειναι η ιδια μερα που εδινα προφισιενσυ...το πρωι κ το μεσημερι εδινα το προφισιενσυ και το απογευμα οντας πτωμα πηγα να δωσω το B1...το αποτελεσμα ηταν να με παρει ο υπνος στο ακουστικο, να αφησω ημιτελη την εκθεση και να μην εχω το κουραγιο ουτε να αντιγραψω! κι ομως το πηρα με 61
Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Φοιτητής

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 485 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 19:16, 18-07-12:

Εγώ επειδή το έδινα α γυμνασίου είχα κουραστεί πάρα πολύ, παιδιά δεν είναι ευκολο ειδικά το λεξιλόγιο και η γραμματική είναι υπερβολικά .....
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O Panagiotis849 #Panos έγραψε στις 20:36, 09-07-14:

Κοιτάξτε Παιδιά...
Εγώ έδωσα Β1 Γαλλικών τώρα το Μάιο στις εξετάσεις του Γαλλικού Ινστιτούτου.
Τα γραπτά ήταν πιο εύκολα απο ότι περίμενα... Η ακουστική δυσκολούτσικη, τα κείμενα εύκολα σχετικά και η έκθεση πανεύκολη. Βέβαια εξαρτάται και απο το διάβασμα που έχει ρίξει ο καθένας μας κατα την διάρκεια όλη της χρονιάς.
Τα προφορικά ήταν πανεύκολα!!!
Τα προφορικά με αποζημίωσαν και με το παραπάνω!
Περιμένουμε αποτελέσματα τώρα!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,058 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 20:49, 09-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Panagiotis849
Κοιτάξτε Παιδιά...
Εγώ έδωσα Β1 Γαλλικών τώρα το Μάιο στις εξετάσεις του Γαλλικού Ινστιτούτου.
Τα γραπτά ήταν πιο εύκολα απο ότι περίμενα... Η ακουστική δυσκολούτσικη, τα κείμενα εύκολα σχετικά και η έκθεση πανεύκολη. Βέβαια εξαρτάται και απο το διάβασμα που έχει ρίξει ο καθένας μας κατα την διάρκεια όλη της χρονιάς.
Τα προφορικά ήταν πανεύκολα!!!
Τα προφορικά με αποζημίωσαν και με το παραπάνω!
Περιμένουμε αποτελέσματα τώρα!!!

Έδωσες Sorbonne ή Delf?
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O Panagiotis849 #Panos έγραψε στις 21:02, 09-07-14:

Έδωσα Delf! Το Sorbonne έχει πιο πολύ Γραμματική που δεν την πάω καθόλου και έχει ύφος λογοτεχνικό...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενικό Ποιο μάθημα της Β' γυμνασίου θεωρείτε πιο εύκολο; - Από ~LoVeR BoY~
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Β' Γυμνασίου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-05-13 στις 13:34.
    • Εύκολο γιαουρτoκέικ με μήλα - Από kit-kat
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μαγειρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-10-12 στις 10:27.
    • Εύκολο γλυκό με φράουλες - Από Ophelia
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-06-09 στις 15:33.
    • Εύκολο cheesecake - Από Palladin
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-02-09 στις 11:52.
    • Εύκολο γιαουρτογλυκό - Από viki_thess
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-05-07 στις 12:19.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους