Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,270 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,767 μηνύματα σε 74,186 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 518 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς να αντιμετωπίσω αρνητικά σχόλια;

Elpi-da (Eλπίδα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Eλπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H Elpi-da ΑΧΧ ΚΟΥΛΑ...!! έγραψε στις 19:22, 25-12-10:

Μπορειτε να μου πειτα πως να συμπεριφερομαι απεναντι στις κοπελες οι οποιες σχολιαζουν αρνητικα ειρωνευονται και κοροιδευουν...??
Και μπορει να μου πει καποιος γιατι το κανουν αυτο...??
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,114 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 19:24, 25-12-10:

...απλά μην δίνεις σημασία σε ανθρώπους που δεν έχουν προσωπικότητα και ψάχνουν με λάθος τρόπο σημείο αναφοράς από τους άλλους μέσα στην κοινωνία...
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 19:28, 25-12-10:

οι άνθρωποι συνήθως όταν δεν έχουν ζωή, τείνουν να σχολιάζουν τις ζωές των άλλων
γράφτες και χαμογέλα, τις κάνει να ανησυχούν
15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,201 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 19:30, 25-12-10:

Απλά αγνόησε τα σχόλιά τους και αν δε σε γεμίζουν απομακρύνσου.

Λόγοι: Ζήλια, κοτσομπολιό, θεωρούν τον εαυτό τους ανώτερο, δε δέχονται το διαφορετικό κ.α. Χίλιοι 2 λόγοι.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 19:33, 25-12-10:

Η αδιαφορια σπαει κοκαλα...για αυτο μην δεινεις σημασια...εχουν κομπλεξ και ανασφαλειες και για να νιωσουν καλυτερα σχολιαζουν τους αλλους...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 20:46, 25-12-10:

"The only worst thing than being talked about,is not being talked about" (Oscar Wilde)
"There's no such thing as bad publicity;there's only publicity" (popular saying)
Που θέλω να καταλήξω?Χάρη σου κάνουν,διαφήμιση.

Τώρα το γιατί το κάνουν,θα πρέπει να μας πεις τι σου λένε,ώστε να μάθουμε.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elpi-da (Eλπίδα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Eλπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H Elpi-da ΑΧΧ ΚΟΥΛΑ...!! έγραψε στις 21:08, 25-12-10:

Ωστε το να αδιαφορησω τελειως το θεωρητε ως καλυτεριο μεσο για να απαλλαγω απ'αυτες...??
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pop corn

Φοιτητής

H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,093 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 01:17, 26-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Elpi-da
Μπορειτε να μου πειτα πως να συμπεριφερομαι απεναντι στις κοπελες οι οποιες σχολιαζουν αρνητικα ειρωνευονται και κοροιδευουν...??
Και μπορει να μου πει καποιος γιατι το κανουν αυτο...??
Η σιωπή μερικές φορές ή ένα βλέμμα γεμάτο νόημα είναι η καλύτερη απάντηση. Αλλά άμα οι τύπισσες έχου IQ ραδικιού, δεν τους κόβει το νιονιό, πώς να το κάνουμε, όσα βλέμματα με νόημα και να ρίξεις, όσο γράψιμο και να τους ρίξεις αυτές το μόνο που θα καταλάβουν είναι ότι η "χαζή" είσαι εσύ (είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα!!!). Γι' αυτό, σε κάποιες περιπτώσεις που εσύ θα κρίνεις χρειάζεται η κατάλληλη αποστομωτική απάντηση. "Προσβολή" με το γάντι. Βάλτες στη θέση τους αν σε προκαλούν.

Τώρα οι λόγοι ποικίλουν. Από απλή ζήλια μέχρι προσωπικά κόμπλεξ. Δεν έχει και τόση σημασία...
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MarioOZzzZ...<3

Νεοφερμένος

H MarioOZzzZ...<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H MarioOZzzZ...<3 έγραψε στις 00:44, 27-12-10:

Και εγω αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα μεχρι προσφατος...
η συμβουλη μου?: προσβαλετες μπροστα στα μουτρα τους. Με την καταληλη ετυμολογια δεν θα τολμησουν να σου ξαναμιλησουν ποτε...

Τωρα οσο αναφορα τουσ λογουσ που το κανουν...:νοητικη ελειψη,στερηση αγαπης και συμπονιας,εχουν δεχτει περιφρονηση και προσβολες και ξεσπανε σε αλλουσ χωρις να υπαρχουν ουσιαστικη λογοι...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,221 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε στις 12:53, 27-12-10:

Μην τις δίνεις καθόλου σημασία! Τις κάνει να ανησυχούν και σιγά σιγά θα αρχίζουν να το "κόβουν"
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,995 μηνύματα.

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε στις 12:56, 27-12-10:

Ελπίδα εγώ θα σου έλεγα αρχικά να μην τους έδινες σημασία και αν μετά έβλεπες πως συνεχίζουν να κάτσεις να τους μιλήσεις και αν δεν καταλαβαίνουν ούτε έτσι μίλα τους έξω απ' τα δόντια
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,024 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 12:57, 27-12-10:

μαθε καρατε και πλακωσε τες στο ξυλο τις καριες
17 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:53, 05-03-11:

Λοιποοοννν...ακους τι λενε και μετα τους λες ανα ωραιοτατο στα @@ μου!!!!!!!
αστες να λενε οτι μ@λ@κι@ θελουν..μη σκας..οσο τις αγνοεις τοσο θα σκανε απο το κακο τους
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,040 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 13:17, 29-05-11:

Sarcasm anyone? Ο μόνος σίγουρος και διασκεδαστικός τρόπος, try it.
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,761 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 20:16, 08-06-11:

Επισης,σιγα-σιγα πρεπει να βρεις το θαρρος να αντιμετωπιζεις τα αρνητικα σχολια τους,παρα να αδιαφορεις γι'αυτα.Με το να βλεπουν οτι εχεις τα κοτσια να τις αντιμετωπισεις,τις φοβιζεις και σε αφηνουν ησυχη.
Παράθεση

ShatteredIce

Φοιτητής

H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 20:18, 08-06-11:

αγνόησε τες... και μόνο που "κατινίζουν" φαίνεται σε τι επίπεδο βρίσκονται, the best revenge
Παράθεση

fanouria

Μαθητής Α' λυκείου

H fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H fanouria έγραψε στις 21:08, 08-06-11:

απαντησε τους με τα καταλληλα σχολια ,μην τις αφηνεις να ''παιρνουν αερα''!! αντιμετωπισε τες!! και πάνω από όλα μην τις αφήνεις να σε πληγώσουν !!! δεν αξίζει τον κόπο να δίνεις σημασία στα λεγόμενα τους ...
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 22:09, 08-06-11:

Σίγουρα έχεις ήδη ακούσει κάποια ''μην της ακούς'', ''αγνόησέ τες'' κλπ. κλπ. . Μπορείς πολύ απλά να τις απαντάς με τον ίδιο τρόπο. Κακίες αυτές, κακίες κι εσύ Αλλά μην πέσεις στο επίπεδό τους και αρχίζεις να τις ξεμαλλιάζεις.! Ήρεμα ;p
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,215 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 18:22, 09-06-11:

Κατίνα vs Κατίνα δηλαδή ; Κάνε ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, πάντος να ξέρεις, ότι είναι μόνο η αρχή. Πολλοί θα θελήσουν να σε βλάψουν, να σε κοροιδέψουν , να σε υποβιβάσουν , να σε .. να σε... γιατί κακά τα ψέματα η κοινωνία μας πάει κατά διαόλου. Πρέπει λοιπόν να μάθεις ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΑΚΟΥΣ ! Για αυτό έχουμε ανθρώπους που εμπιστευόμαστε, ώστε να μας κρίνουν για το καλό μας και όχι επειδή έχουν συμφέροντα ή κόμπλεξ. Μπορεί να υπάρχει ελευθερία γνώμης, αλλά δε σημαίνει ότι εσύ πρέπει να την ακούσεις.
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 18:45, 09-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Κατίνα vs Κατίνα δηλαδή ;
Ακριβώς γι' αυτό είπα το ήρεμα. Δε θα πέσουμε στο επίπεδο κανενός!
Παράθεση

Εύα

Φοιτητής

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 223 μηνύματα.

H Εύα έγραψε στις 19:15, 10-06-11:

Έχω αντιμετωπίσει και εγώ αυτό το πρόβλημα πριν δύο χρόνια με μία κοπέλα από το σχολείο που κάναμε πολύ παρέα για ένα διάστημα! Αρχικά την αγνοούσα και κρατούσα τα συναισθήματα μου μέσα μου, μετά άρχισα να ανταποδίδω τα σχόλιά της-με πλάγιο τρόπο-,έπειτα απομακρύνθηκα ώσπου σταματήσαμε να κάνουμε τόση παρέα. Ήθελα να της μιλήσω ανοιχτά και να της πω αυτό που με ενοχλούσε αλλά δεν το έκανα. Αυτό δε με βοήθησε όμως γιατί τώρα που δεν κάνουμε παρέα εκείνη δεν γνωρίζει τον πραγματικό λόγο που απομακρυνθήκαμε και νιώθω ότι φταίω εγώ που δεν της το είπα! Πιστεύω ότι το καλύτερο , αν και η ίδια δεν το έχω κάνει ακόμα, είναι να βρεις το θάρρος και να τους πεις στα ίσια ότι σε ενοχλεί η συμπεριφορά τους.
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Φοιτητής

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμογών Ξένων Γλωσσών στη Διοίκηση και το Εμπόριο ΤΕΙ Ηπείρου (Ηγουμενίτσα) και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 19:33, 10-06-11:

Τέτοια "ατόμα" έχω συναντήσει επανειλημμένα όσα χρόνια πήγαινα σχολείο. Ήταν μια παρέα αγοριών, και καλά μάγκες, που είχαν βάλει στο μάτι την κολλητή μου από το δημοτικό! Δυστυχώς έτυχε να συνεχίσουμε τόσα χρόνια μαζί και στο γυμνάσιο και στο λύκειο. Όποια ευκαιρία τους έτυχε, δηλαδή να πει μια λέξη με περίεργο τόνο, να ξεχάσει ένα κομμάτι του μαθήματος, ο τρόπος που θα πετάξει την μπάλα, την κορόιδευαν και την έβριζαν. Μάλιστα είχε τύχει σε μια εκδρομή να την λούσουν από πάνω μέχρι κάτω με νερό.
Τι τους έβρισε, τι τους αγνόησε, τι τους πάτησε κλοτσιές, τι μίλησε πλαγίως στους καθηγητές αυτά τίποτα. Συνέχιζαν κανονικότατα, με περισσότερη διάθεση και ενέργεια...
Αυτό που θέλω να πω είναι πως ότι και να κάνεις, δυστυχώς δε νομίζω να σταματήσουν. Νομίζω πως αυτά τα παιδιά είτε είναι ιδιαίτερα ανασφαλή, έχουν προβλήματα στο σπίτι, μπορεί με τον τρόπο τους να νομίζουν ότι θα ενταχθούν και θα αρέσουν στους άλλους (να περάσουν μια High εικόνα) είτε είναι ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΒΛΑΜΕΝΑ που δε καταλαβαίνουν χριστό!!!! είναι με ένα IQ χαμηλότερο και από ένα χρυσόψαρο!
Η μοναδική "δόξα" που θα νιώσουν στην ζωή τους αυτά τα άτομα θα είναι αυτή που νομίζουν ότι βιώνουν μέσα στους τοίχους του σχολείου τους. Θα δούμε τι θα κάνει η queen bee και τα μελισσάκια της όταν βγουν στην κοινωνία...
Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,744 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 19:40, 10-06-11:

Το τι πρέπει να κάνεις, εξαρτάται από το πως λαμβάνεις εσύ τα σχόλια. Όμως μάλλον σε βασανίζουν... οπότε πρέπει να ζητήσεις περισσότερες εξηγήσεις, αν πιστεύεις πως θέλουν να σε βοηθήσουν ή να τις ζητήσεις να σταματήσουν, αν το θεωρείς ενοχλητικό. Αν δεν υπάρχει αποτέλεσμα, η καλύτερη λύση είναι η αδιαφορία και η ευγένεια... πχ. αν μιλάνε κοντά σου και σχολιάζουν, χαιρέτησε τες και πες κάτι άσχετο χαμογελώντας με νόημα του τύπου "ξέρω πως λέτε για μένα!! αλλά εσείς είστε εντελώς χαζές για να το καταλάβαιτε!!! "
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 19:45, 10-06-11:

Λοιπον αγνοησε τες και μην ασχολεισε!!!!

στην τελικη ξεμαλιασσε τες τις μπατζολες!!!!!
Παράθεση

Εύα

Φοιτητής

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 223 μηνύματα.

H Εύα έγραψε στις 19:50, 10-06-11:

Παιδιά η δική μου περίπτωση δεν μοιάζει ακριβώς με τις δικές σας, δηλαδή η κοπέλα που ανέφερα δεν έφτανε σε τόσο ακραίες συμπεριφορές όπως αυτές που περιγράφει η theRunawayDreamer. Από τη μία πλευρά είναι καλή κοπέλα αλλά από την άλλη ορισμένες φορές δεν μπορώ να ερμηνεύσω τη συμπεριφορά της,αν απλά κάνει χιούμορ ή αν όντως σε κοροϊδεύει στα ίσια..Elpi-da σου συμβαίνει κάτι παρόμοιο??

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Φοιτητής

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμογών Ξένων Γλωσσών στη Διοίκηση και το Εμπόριο ΤΕΙ Ηπείρου (Ηγουμενίτσα) και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 20:12, 10-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Εύα
Παιδιά η δική μου περίπτωση δεν μοιάζει ακριβώς με τις δικές σας, δηλαδή η κοπέλα που ανέφερα δεν έφτανε σε τόσο ακραίες συμπεριφορές όπως αυτές που περιγράφει η theRunawayDreamer. Από τη μία πλευρά είναι καλή κοπέλα αλλά από την άλλη ορισμένες φορές δεν μπορώ να ερμηνεύσω τη συμπεριφορά της,αν απλά κάνει χιούμορ ή αν όντως σε κοροϊδεύει στα ίσια..Elpi-da σου συμβαίνει κάτι παρόμοιο??

αν η περίπτωση σου είναι πολύ πιο ήπια από αυτή της φίλης μου, τότε μπορείς κάλλιστα να της μιλήσεις και να την ρωτήσεις τι συμβαίνει.
Πάρτην στην άκρη μια μέρα, και χωρίς επιθετικότητες μίλησε της και πες της "αυτό και αυτό, δε μου αρέσει η συμπεριφορά σου" και γενικά δωσ' της να καταλάβει ότι αυτό που κάνει, ότι και αν είναι, σε ενοχλεί..
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 15:52, 11-06-11:

Το ότι σε έκαναν να ανοίξεις αυτό το θέμα θα έπρεπε να σε ανησυχεί από μόνο του ως γεγονός , πάντως.
Παράθεση

Ana...

Νεοφερμένος

H Ana... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Ana... έγραψε στις 17:09, 11-06-11:

προφανως σε ενοχλει το σκηνικο και το "παιρνεις" μεσα σου..

θα πρεπει να μαθεις λιγο να αποστασιοποιεισαι συναισθηματικα.. εισαι ευαισθητο πλασμα οπως φαινεται και τετοιες παραμοιες περιπτωσεις θα συναντησεις πολλες στην ζωη σου, οχι μονο απο 15χρονα αλλα και απο 25 χρονια, 35χρονια κ.ο.κ

Οταν ενας ανθρωπος δεν σε ενδιαφερει πραγματικα μαθε να τον αγνοεις, ομως να το νιωθεις μεσα σου...
Οταν παλι καποιος που σε ενδιαφερει σε κοροιδευει κατσε και μιλησε μαζι του... μιλησε μαζι του οχι απαραιτητα για να τα βρειτε, αλλα για να δωσεις την ευκαιρια στον εαυτο σου να ξεπερασει την συγκεκριμενη συναισθηματικη κατασταση...
Εχω βρεθει στην θεση σου στο μακρυνο παρελθον... και σου τα λεω ολα αυτα απο την εμπειρια μου
Παράθεση

Εύα

Φοιτητής

H Εύα έγραψε στις 17:10, 11-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από theRunawayDreamer
αν η περίπτωση σου είναι πολύ πιο ήπια από αυτή της φίλης μου, τότε μπορείς κάλλιστα να της μιλήσεις και να την ρωτήσεις τι συμβαίνει.
Πάρτην στην άκρη μια μέρα, και χωρίς επιθετικότητες μίλησε της και πες της "αυτό και αυτό, δε μου αρέσει η συμπεριφορά σου" και γενικά δωσ' της να καταλάβει ότι αυτό που κάνει, ότι και αν είναι, σε ενοχλεί..
Το θέμα είναι ότι αυτό έπρεπε να το κάνω πριν δύο χρόνια που κάναμε αρκετή παρέα..τώρα πλέον μπορεί να έχουμε κοινές παρέες αλλά δεν έιναι όπως τότε και θα είναι λίγο άκυρο να της πω στα ξαφνικά με ενοχλεί αυτό που κάνεις ή αυτό που έκανες παλιά και για αυτό απομακρύνθηκα..είναι λίγο περίεργη η περίπτωση μου!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους