Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,708 μηνύματα σε 74,626 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 456 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας

reaction (Ηλιάνα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη reaction
H Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H reaction έγραψε στις 19:21, 06-02-09:

ε αυτο δεν σηκωνει μια ενσταση ειναι δυνατον?ακου 2/20!!!του παιδιου ο ουρανος στο κεφαλι θα του ηρθε σαν να μην πηγε καθολου!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 20:39, 06-02-09:

Ντροπη σε αυτην που εβαλε τετοιο βαθμό!
Κανονικά έπρεπε να βάλει πάνω απο την βάση εστω και αν δεν ελεγε και πολλα ο μαθητης!Αλλα 02!
Βαλε εκει ενα 8-9 βρε!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aeneas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Aeneas
Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας Μέσων & Πολιτισμού (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 823 μηνύματα.

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 20:51, 06-02-09:

Πρώτη φορά θα δώσω κρατικό, επειδή συμπίπτουν οι ημερομηνίες γαλλικού ινστιτούτου και michigan....Αγγλικά δίνω Β2 και γαλλικά Β2
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη X-FILER
H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 22:00, 06-02-09:

κι εγω εδωσα Β2!β γυμανσιου και γω!αχ,περασαν τα χρονια...
θυμαμαι ηταν ευκολα η εκθεση και το προφορικο(ειχα μπει με ενα μ*λακα ).
με 77 το πηρα
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 10:39, 08-02-09:

Να δουμε και τωρα ποιοι θα δωσουν ΚΠΓ τον Μαίο του 2009!
Εγω πάντως θα δώσω ΚΠΓ Γ1!
Εσεις?
Παράθεση

marirena (Μαριρένα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη marirena
H Μαριρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας Αιγαίου (Μυτιλήνη) . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H marirena έγραψε στις 13:43, 13-02-09:

καλησπέρα! θα δώσω β2 γαλλικά το μάιο. Ξέρει κανείς πως είναι αυτό το τεστ? Βασικά θα μ ενδιαφέρε να μου πείτε σε σχέση με το β1 το γαλλικό - όχι το κρατικό- πως είναι. Αν είναι μεγάλη η διαφορά. Ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλους
Παράθεση

οΟοNantiAoOo (ναντια-βασουλα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη οΟοNantiAoOo
H ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H οΟοNantiAoOo Μπουκλεεεεες♥ έγραψε στις 15:29, 13-02-09:

ειχα δωσει περσι για ιταλικα Β2
δε το περασα.....ηταν δυσκολο αλλα δν ειχα διαβασει εδω που τα λεμε....
δε προκειται να ξαναδοσω παντως
:nono:
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:36, 13-02-09:

Τεσπα!
Τελειωσαν σημερα οι αιτησεις για το ΚΠΓ Μαιος 2009.
Λοιπον ας πει ο καθενας μας εδω τι θα δωσει!
Εγω θα δωσω Γ1 Αγγλικα!
Παράθεση

maira

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη maira
H maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H maira έγραψε στις 18:16, 13-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από οΟοNantiAoOo
ειχα δωσει περσι για ιταλικα Β2
δε το περασα.....ηταν δυσκολο αλλα δν ειχα διαβασει εδω που τα λεμε....
δε προκειται να ξαναδοσω παντως
:nono:
να το ξαναδωσεις εγω μονο με 8 μηνες μαθηματα και το περασα διαβαζα πολυ ομως... υπαρχει παντα μια κρυφη ελπιδα οτι θα τα καταφερουμε ...
Παράθεση

reaction (Ηλιάνα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H reaction έγραψε στις 20:27, 13-02-09:

Λοιπον εγω το εδωσα περυσι και το πηρα με 80% καλα ειναι!αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν η μορφη της εκθεσης σε βοηθαει αρκετα!εκει ειχα αριστα....
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος --- . Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 21:07, 13-02-09:

marirena, γιατι δεν κατεβαζεις τα θεματα του υπουργειου; ειναι πολυ χρησιμα- εκ των ων ουκ ανευ, για να προετοιμαστεις για το κπγ. εγω εδωσα γαλλικα β2 τον περασμενο μαϊο. ειναι αξιοσημειωτο οτι τα θεματα των γαλλικων β2 μού φανηκαν ευκολοτερα σε σχεση με τα θεματα των ιταλικων β2 (συγκρινω ολες τις εξεταστικες) - παρ' ολο που ιταλικα γνωριζω καλυτερα απο γαλλικα. θεωρω οτι στην εκθεση λειτουργει ιδιαιτερα επιβοηθητικα η εκφωνηση. εγω κατεβασα ολα τα θεματα του internet, αγορασα και 2-3 βιβλια προτοιμασιας για το κπγ, ειχα και μια μεθοδο για το σπιτι. διαβασα 4 μηνες (εκανα γαλλικα, ομως, στο σχολειο, γυμνασιο-λυκειο) και περασα. εδινα μαζι με μια κοπελα που μου ειπε οτι διαβασε κι εκεινη με τα θεματα του internet-περασε κι αυτη. εγω ειχα λιγη δυσκολια στα προφορικα γιατι δεν εχω μιλησει πολυ γαλλικα (αφου δεν ειχα δασκαλο), κι εκει πηρα μετριο βαθμο. ειναι πολυ σημαντικο η προετοιμασια να γινει συμφωνα με το στυλ του κπγ. νομιζω οτι στο listening εκφωνουν 3 συγκεκριμενα προσωπα, τα ιδια παντα, οποτε αν εξοικειωθεις με την προφορα τους, θα τα πας πολυ καλα. εγω, τωρα, θελω να προετοιμαστω για τα ισπανικα, αλλα ποιος καθεται να διαβασει...
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 11:07, 14-02-09:

Εγω πάντως παιδια δεν βλεπω να κανω προετοιμασία για το ΚΠΓ Αγγλικα Γ1 γιατί πολυ απλα δεν με αναλαμβάνει να μου κανει προετοιμασια η καθηγητρια μου!
Λετε να χω ελπίδες η μπππαααα???
Παράθεση

reaction (Ηλιάνα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H reaction έγραψε στις 11:45, 14-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
Εγω πάντως παιδια δεν βλεπω να κανω προετοιμασία για το ΚΠΓ Αγγλικα Γ1 γιατί πολυ απλα δεν με αναλαμβάνει να μου κανει προετοιμασια η καθηγητρια μου!
Λετε να χω ελπίδες η μπππαααα???
Γιατι να μην εχεις εγω τι νομιζεις οτι εκανα ελυσα 2-3 τεστ μονη μου γτ ηθελα εχω κατι αφου ειχα κοπει στο προφισιενσι...ευκολο ειναι μην ανησυχεις...εμενα μονο τα κενα μου την εσπαγαν αλλα σιγα!
ασε που εχει πολυ ευκολη εκθεση σχεδον στη δινει στο πιατο
Παράθεση

ειρηλενα (ΕΙΡΗΛΕΝΑ)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ειρηλενα
H ΕΙΡΗΛΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H ειρηλενα έγραψε στις 11:48, 14-02-09:

εγω θα δωσω β1 στα γαλλικα το μαιο!λετε να περασω?περυσι που ειχα δωσει α1 το περασα με 85%!και μονο με τρεισ μηνες προετοιμασιας!
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη guess
H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε στις 12:03, 14-02-09:

Eγώ θα δώσω β2 για γερμανικά!
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:53, 14-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από reaction
Γιατι να μην εχεις εγω τι νομιζεις οτι εκανα ελυσα 2-3 τεστ μονη μου γτ ηθελα εχω κατι αφου ειχα κοπει στο προφισιενσι...ευκολο ειναι μην ανησυχεις...εμενα μονο τα κενα μου την εσπαγαν αλλα σιγα!
ασε που εχει πολυ ευκολη εκθεση σχεδον στη δινει στο πιατο
Ας ελπισουμε να ειναι ετσι οπως τα λες γτ η δικια μ tutor δεν με αναλαμβανει να με κανει προετοιμασια λεει,γιατι το ΚΠΓ το διεξαγει το ΥΠΕΠΘ!
Τι να πω Θεε μου.Ο καθενας με τον πονο του.Ουτως η αλλως θα σηκωθω να φυφω.
Παράθεση

reaction (Ηλιάνα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H reaction έγραψε στις 22:27, 14-02-09:

Ας ελπισουμε να ειναι ετσι οπως τα λες γτ η δικια μ tutor δεν με αναλαμβανει να με κανει προετοιμασια λεει,γιατι το ΚΠΓ το διεξαγει το ΥΠΕΠΘ!
Οτι να ναι η δικια σου ακου αιτιολογια..μην ανησυχεις ειναι βατο πτυχιο...λιγο να λυσεις περισσοτερο για το στυλ...ασε στα προφορικα ετυχε και μπηκα με ενα πιτσιρικι και τα ειδα ολα ισα που προλαβαινα να μιλησω διαφωνουσε με ολα!χωρια που επιασαν θεμα ταμπου για μενα το γαμο που δν ειμαι καθολου αυτου του σκηνικου και το αλλο να χει πορωθει!προσεξε με ποιον θα μπεις...
αναγκαστηκα να διακοψω ειπα δν με αφησες να ολοκληρωσω τετοια φαση!
κατεβασε απο το νετ και λυσε κανε και 2-3 λιστενινγκκαι ολα οκ
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 22:36, 14-02-09:

Στα προφορικα μπορεις να μου εξηγησεις λίγο την ολη κατασταση και όλη την διαδικασια γιατι δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω σε καθε παρτ?
πχ στο δευτερο παρτ.Ο καθε υποψηφιος εχει διαφορετικες ερωτησεις?
Παντα για Αγγλικα Γ1!
Παράθεση

dreamteam (Γιωργος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη dreamteam
Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O dreamteam έγραψε στις 22:48, 14-02-09:

γτ η δικια μ tutor δεν με αναλαμβανει να με κανει προετοιμασια λεει,γιατι το ΚΠΓ το διεξαγει το ΥΠΕΠΘ!
Δεν παμε καλα...Να της πεις οτι ειναι δουλεια της...Ελεος...Αν και συμφωνω και στο ξαναλεω ισως πρεπει να σκεφτεις πολυ σοβαρα την πιθανοτητα να φυγεις απο εκει.
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 22:50, 14-02-09:

Πιθανότητα να φυγω???
Αν ειναι δυνατον να εφευγα ακομα και σημερα!
Το τι εχω ακουσει απο αυτην δεν λεγεται!
Για αυτο αν εδωσε καποιος απο σας προφορικα αγγλικα Γ1 να μου εξηγησει αν ειναι δυνατον την εξεταστικη διαδικασια στο προφορικα!
Παράθεση

reaction (Ηλιάνα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H reaction έγραψε στις 23:06, 14-02-09:

Στα προφορικα μπορεις να μου εξηγησεις λίγο την ολη κατασταση και όλη την διαδικασια γιατι δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω σε καθε παρτ?
Παντα για Αγγλικα Γ1!
ναι βρε γ1 ειναι διαφορετικες ερωτησεις αλλα συζητανε κιολας μεταξυ και ζητανε τη γνωμη σου για το θεμα του αλλου..μεσα ειναι 2 εξεταστες ο ενας ρωταει κ ο αλλος σημειωνει...ετσι ηταν οταν εδωσα και το lower cabridge σου δειχνουν και εικονα με το θεμα...δν ειναι δυσκολο
τα κλασσικα σε ρωτανε για τον εαυτο σου οικογενεια κλπ
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος --- . Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 23:08, 14-02-09:

Παντα για Αγγλικα Γ1!
στην αρχη σου κανουν 2-3 ερωτησουλες,π.χ. πως σε λενε ,τι δουλεια κανεις, το επελεξες να το σπουδασεις αυτο που σπουδασες( ή τυχαια περασες), ποιο ακριβως ειναι το αντικειμενο της εργασιας σου ,κ.λ.π.αν ψαξεις στα θεματα του κπγ, στα προφορικα δινει παραδειγματα ερωτησεων. για παραδειγμα, αν εισαι μαθητης τι σε ρωτανε ή αν εισαι εργαζομενος, αναλογα. στο δευτερο μερος, σου δειχνει μια εικονα και σου λεει να τη σχολιασεις. η ιδιαιτεροτητα του γ1 σε σχεση με το β2 ειναι οτι στο β2 ξεκιναει ο εξεταστης τη συζητηση, σου δινει μια ιδεα για το τι να πεις. στο γ1, ομως, σε αφηνει μονο σου να ξεκινησεις, δεν κανει πολλες ερωτησεις. εδω πρεπει μονος σου να παραγεις το λογο - γι΄αυτο πρεπει να εισαι συγκεντρωμενος και ομιλητικος.
στο τριτο μερος σου δινει ενα κειμενο στα ελληνικα, οπου πρεπει να το μεταφρασεις στα αγγλικα, οχι,ομως, κατα λεξη. απλα, να μεταφερεις το νοημα σχολιαζοντας το ταυτοχρονα. τα θεματα του internet θα σε βοηθησουν πολυ για να καταλαβεις το στυλ των εξετασεων, το οποιο ειναι διαφορετικο απο του cambridge ή του michigan -εννοω, η πρωτη ενοτητα, τα κειμενα. επισης, χρειαζεται ευχερεια στο λεξιλογιο, για ολες τις ενοτητες. οι ερωτησεις του καθε υποψηφιου ειναι διαφορετικες. στο τριτο μερος οπου σου ζητανε να μεταφρασεις, σου λενε: " φαντασου οτι θελεις να εξηγησεις στον διπλανο σου τι λεει το ελληνικο κειμενο. πως θα του το πεις;" σου ζητανε λιγο και να σχολιασεις το κειμενο του αλλου ( γιατι μοιαζει με το δικο σου-π.χ. εορτασμος της μερας του πατερα και εορτασμος της μερας της μητερας αντιστοιχα). ελπιζω να σε βοηθησα.
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 23:19, 14-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από reaction
ναι βρε γ1 ειναι διαφορετικες ερωτησεις αλλα συζητανε κιολας μεταξυ και ζητανε τη γνωμη σου για το θεμα του αλλου..μεσα ειναι 2 εξεταστες ο ενας ρωταει κ ο αλλος σημειωνει...ετσι ηταν οταν εδωσα και το lower cabridge σου δειχνουν και εικονα με το θεμα...δν ειναι δυσκολο
τα κλασσικα σε ρωτανε για τον εαυτο σου οικογενεια κλπ
Αρχική Δημοσίευση από ΑΛΕΞΙΑ
στην αρχη σου κανουν 2-3 ερωτησουλες,π.χ. πως σε λενε ,τι δουλεια κανεις, το επελεξες να το σπουδασεις αυτο που σπουδασες( ή τυχαια περασες), ποιο ακριβως ειναι το αντικειμενο της εργασιας σου ,κ.λ.π.αν ψαξεις στα θεματα του κπγ, στα προφορικα δινει παραδειγματα ερωτησεων. για παραδειγμα, αν εισαι μαθητης τι σε ρωτανε ή αν εισαι εργαζομενος, αναλογα. στο δευτερο μερος, σου δειχνει μια εικονα και σου λεει να τη σχολιασεις. η ιδιαιτεροτητα του γ1 σε σχεση με το β2 ειναι οτι στο β2 ξεκιναει ο εξεταστης τη συζητηση, σου δινει μια ιδεα για το τι να πεις. στο γ1, ομως, σε αφηνει μονο σου να ξεκινησεις, δεν κανει πολλες ερωτησεις. εδω πρεπει μονος σου να παραγεις το λογο - γι΄αυτο πρεπει να εισαι συγκεντρωμενος και ομιλητικος.
στο τριτο μερος σου δινει ενα κειμενο στα ελληνικα, οπου πρεπει να το μεταφρασεις στα αγγλικα, οχι,ομως, κατα λεξη. απλα, να μεταφερεις το νοημα σχολιαζοντας το ταυτοχρονα. τα θεματα του internet θα σε βοηθησουν πολυ για να καταλαβεις το στυλ των εξετασεων, το οποιο ειναι διαφορετικο απο του cambridge ή του michigan -εννοω, η πρωτη ενοτητα, τα κειμενα. επισης, χρειαζεται ευχερεια στο λεξιλογιο, για ολες τις ενοτητες. οι ερωτησεις του καθε υποψηφιου ειναι διαφορετικες. στο τριτο μερος οπου σου ζητανε να μεταφρασεις, σου λενε: " φαντασου οτι θελεις να εξηγησεις στον διπλανο σου τι λεει το ελληνικο κειμενο. πως θα του το πεις;" σου ζητανε λιγο και να σχολιασεις το κειμενο του αλλου ( γιατι μοιαζει με το δικο σου-π.χ. εορτασμος της μερας του πατερα και εορτασμος της μερας της μητερας αντιστοιχα). ελπιζω να σε βοηθησα.
Παιδια ΧΙΛΙΑ ευχαριστω και στους δυό σας!:no1::no1:
Με κατατοπίσατε!
Παράθεση

dreamteam (Γιωργος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O dreamteam έγραψε στις 23:31, 14-02-09:

teo πηρες τελικα την αποφαση να δωσεις κρατικο? δε θα προσπαθησεις το fce?
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 23:36, 14-02-09:

Oχι θα δωσω το Κρατικο Γ1!
Εχω ηδη EDEXCEL LEVEL 3 WITH MERIT.
Δεν θα κατσω να σκασω με το fce!
Παράθεση

dreamteam (Γιωργος)

Μαθητής Α' λυκείου

O dreamteam έγραψε στις 16:09, 15-02-09:

εγκυρα και τα δυο διπλωματα και το Γ1 πιο ψηλα στο european common framework ara GO AHEAD LAD...Bring it ON...Best of Luck from us All...ετσι παιδια?
Παράθεση

marirena (Μαριρένα)

Φοιτητής

H Μαριρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας Αιγαίου (Μυτιλήνη) . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H marirena έγραψε στις 12:49, 17-02-09:

θα δώσω το μάιο γαλλικά β2. μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η βάση για να περάσεις και τι ακριβώς γίνεται αν συμψηφίζονται δηλαδή τα μέρη του κ.λ.π? ευχαριστώ, καλή επιτυχία σε όλους.
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 11:34, 18-02-09:

Η βαση ειναι 60% και ναι όλα τα μερη συμψηφιζονται αρκει να εχεις το 30% της συνολικής επίοδοσης σε κάθε παρτ της εξετασης.πχ 8/25,9/30,8/25 σε ριντιγκ,εκθεση,και ακουστικο ταυτοχρονα!
Καλη επιτυχία!
Παράθεση

marirena (Μαριρένα)

Φοιτητής

H marirena έγραψε στις 14:12, 18-02-09:

αλέξια, έχεις πολύ δίκιο. Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου. Κι εγώ έχω κατεβάσει όλα τα θέματα και τα περασμένα τεστ που υπάρχουν στο ίντερνετ, ευτυχώς υπάρχουν αρκετούτσικα, και είμαι επίσης κάπως έτσι, έκανα μικρή τρία χρόνια γαλλικά και τα έπιασα ξανά τώρα στα 28 μου, κάνω μαθήματα περίπου 3 μήνες τώρα, βέβαια έχω πολύ καλή δασκάλα και επίσης προσπαθώ να χρησιμοποιώ ο,τιδήποτε δηλαδή ταινίες, τραγούδια, ποίηση, λογοτεχνία κ.λ.π εκτός από το κλασσικό διάβασμα. Νομίζω πως έτσι επιτυγχάνεται πλήρης κατανόηση της γλώσσας σε μικρότερο χρονικό διάστημα. Θα δούμε λοιπόν. Καλή επιτυχία στα Ισπανικά σου!
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:18, 19-02-09:

Με την θέληση όλα γινονται παιδιά!
Κατα την γνωμη μου τπτ δεν ειναι αδυνατο για τον ανθρωπο.
Και συγχαρητήρια σε όλους μας που μπορέσαμε να πετυχουμε τους στόχους μας!!!:no1:
Τεσπα.2 1/2 μηνες περιπου γα το ΚΠΓ Μαιος 2009...:xixi:
Παράθεση

Evi_Panay (evi)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Evi_Panay
H evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 163 μηνύματα.

H Evi_Panay έγραψε στις 17:53, 19-02-09:

αχ μολις σημερα εφτιαξα το internet(ειχε χαλασει),ελεος κ μπηκα στο forum σημερα!αχ περασα κ εγω με 65%..24,5 στην εκ8εση,12 στο ακοθστικο,15 στα προφορικα 13,2 κειμενα!λιγο ξεφτιλα το τελευταιο...αλλα αφου περασαμε
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 16:27, 20-02-09:

Βρε παλι καλα που το περασες.
Ασε τις βαθμολογιες στην ακρη και μεινε στη ουσια!
To πηρες!
Συγχαρητήρια...
Παράθεση

Evi_Panay (evi)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Evi_Panay
H evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 163 μηνύματα.

H Evi_Panay έγραψε στις 18:09, 20-02-09:

ευχαριστω πολυ!!
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 08:07, 21-02-09:

Αντε και τουλαχιστον ναι το περασω και γω το Γ1 στα αγγλικα τον Μαιο και φυσικα και οσοι αλλοι δωσουν ΚΠΓ μαζί μου.
Ας ειναι και με 61% δεν πειράζει!
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη X-FILER
H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 14:17, 21-02-09:

α δε σας ειπα.δινω το μαη γ1 κρατικο γερμναικα .αυτο σιγουρα ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ γιατι ειναι πολυ κοντα με το cpe και ετσι δε θα το πολυδιαβαζω
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 18:31, 21-02-09:

Ελα τωρα που εισαι αρνητικη!
Εχεις παρει τοσα πτυχια και εκει θα κολλησεις....???
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

H Alessandra έγραψε στις 16:29, 06-04-09:

τα πτυχία έχουν έρθει στις νομαρχίες.
Παράθεση

xrisa (xrisa)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη xrisa
H xrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

H xrisa έγραψε στις 15:42, 07-04-09:

σιγουρα?????
ποτε ηρ8αν??? και απο που μπορω να παρω το πτυχιο μου??
β2 αγγλικα....
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:45, 07-04-09:

Tο πτυχιο σου θα το πάρεις στην Δευτεροβαθμια επιτροπή που κάτεθεσες την αίτηση...

Ααα και να κάνω τωρα και μια ερώτηση...
Εσεις που δωσατε ΚΠΓ προφορικα απο που μάθατε τι ώρα δίνατε?
Και πότε ενημερωθηκατε για την ακριβη ώρα?
Μια μερα πριν?
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

H Alessandra έγραψε στις 15:46, 07-04-09:

xrisa,τηλεφωνησα στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαιδευσης εκεί όπουέκανα την αίτηση και μου είπαν ότι είναι εκεί τα πτυχία. μπορω να πάω να το πάρω το χαρτί. εγώ ανήκω στο τμήμα νότιας αθήνας, αλλά νομίζω ότι πρέπει να έχουν πάει παντού γιατί έχουν περάσει πάνα από δύο μήνες από τότε που βγήκαν τα αποτελέσματα. άντε, πήγαινε να το πάρεις. συγχαρητήρια!
-----------------------------------------
http://www.gsev.gr/Links/links_EL/DE_DIDE.html

αυτές είναι οι διευθύνσεις δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. ανάλογα με το πού ανήκεις, πάρε τηλέφωνο.....
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:58, 07-04-09:

Thx Alessandra!
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

H Alessandra έγραψε στις 15:58, 07-04-09:

teo20, το πρόγραμμα έχει ήδη βγει.
http://www.kpg.ypepth.gr/Portals/0/e...amma_05_09.pdf
παρακαλώ.
Παράθεση

1994kc

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη 1994kc
Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O 1994kc έγραψε στις 16:15, 07-04-09:

εγω παντως σημερα πληροφορηθηκα πως ηρθαν τα πτυχια...μηπως μπορει κανεις που το εχει ηδη παρει να το ανεβασει?σημερα ομως αν ειναι εφικτο...
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

H Alessandra έγραψε στις 17:00, 07-04-09:

http://www.kpg.ypepth.gr/Επικοινωνία...9/Default.aspx

εδώ είναι όλες οι διευθύνσεις δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 17:13, 07-04-09:

To ξερω βρε οτι το προγραμμα βγηκε!
Ξερω οτι τα προφορικα Αγγλικα Γ1 ειναι στις 9 Μαιου...
Απλα εγω την ωρα θα θελα να μάθω.
Να παρω τηλεφωνο στην Δευτεροβαθμια ή στο εξεταστικο κεντρο?
Την προηγουμενη των προφ. εξετασεων παντως...
Παράθεση

1994kc

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη 1994kc
Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O 1994kc έγραψε στις 17:14, 07-04-09:

Alessandra,μηπως ειναι ευκολο να ανεβασεις πτυχιο του κπγ για να δω πως ειναι εξωτερικα?:thanks:
το ερωτημα μου απευθυνεται σε ολους οσοι πηραν το κπγ!:thanks:
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

H Alessandra έγραψε στις 17:19, 07-04-09:

δεν έχω scanner, δυστυχως!
γιατί αν επιτρέπεται; αν δεν είναι όμορφο δε θα το θέλεις;
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 17:20, 07-04-09:

To πτυχίο είναι κάπως ετσι:

Δεν ειναι δικο μου!
Στο ιντερνετ κανοντας μια αναζητηση το βρηκα!
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

H Alessandra έγραψε στις 17:21, 07-04-09:

ακριβώς έτσι, στο πιο μπεζ....
πού το βρήκες, βρε;;;;;;
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 17:23, 07-04-09:

Αμα κανεις μια αναζητηση στο google "kpg"
και μετα πας στις φωτογραφίες η πρωτη φωτο ειναι...:p
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους