Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,420 εγγεγραμμένα μέλη και 2,395,349 μηνύματα σε 74,312 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 475 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πολυήμερες Εκδρομές

Γιώργος

Διδακτορικός

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:22, 19-08-07:

Ας μιλήσουμε εδώ για οτιδήποτε αφορά τις πενθήμερες εκδρομές της Γ' Λυκείου, αλλά και γενικότερα τις πολυήμερες εκδομές που πραγματοποιούνται στα σχολεία.

Πρώτα απ' όλα, θεωρείτε ότι αυτή η εκδρομή θα επηρεάσει/επηρέασε θετικά ή αρνητικά την απόδοσή σας στις Πανελλήνιες; Κυκλοφορεί μία άποψη του ότι δεν θα πρέπει να πας, γιατί θα κουραστείς και μέχρι να "συνέλθεις" πλήρως θα χάσεις αρκετές χρήσιμες μέρες απ' το διάβασμά σου.

Άλλοι την έχουν μυθοποιήσει, ως την στιγμή που περιμένει ο κάθε μαθητής που πάει σχολείο για λόγους που ούτε εγώ δεν έχω καταλάβει τι την κάνουν τόσο ιδιαίτερη.

Ένα άλλο θέμα είναι κατά πόσον είναι αναγκαίες, εφόσον θεωρητικά πραγματοποιούνται για "Εκπαιδευτικούς" λόγους, αλλά δεν πιστεύω ότι πλέον πραγματοποιούνται για τέτοιους σκοπούς.
Το μοναδικό σημείο στο οποίο τηρείται (ίσα - ίσα για τους τύπους) τις περισσότερες φορές είναι μόνο όσον αφορά τον τόπο προορισμού. Γι' αυτό δεν θα ακούσετε Πενθήμερη στη Μύκονο (αν και όλα να τα περιμένεις πλέον ) γιατί η Μύκονος δεν έχει π.χ. αρχαία, μουσεία, κλπ, σε αντίθεση με την Κρήτη ή την Κέρκυρα.
Ο αντίλογος για την πραγματοποίηση των εκδομών αυτών είναι κυρίως ότι "διαφθείρουν" τα παιδιά, ότι τους κόβουν χρήσιμες μέρες απ' το διάβασμα για τις Πανελλήνιες, αλλά και γιατί ακούμε διάφορα ατυχήματα κτλ.

Και φυσικά, μπορούμε να ανταλλάξουμε τις εμπειρίες μας από τα μέρη που πήγαμε, τι είδαμε, πώς περάσαμε, με τι ασχοληθήκαμε. :iagree:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

intruder

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο intruder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O intruder έγραψε στις 11:55, 05-09-07:

Πέρσυ πήγαμε Κέρκυρα. Η αλήθεια είναι πως μου πήρε λίγες μέρες να συνέλθω (4 μέρες ξάγρυπνος δεν είναι και λίγο) Πέρασα φανταστηκά γνωρίσαμε και κορίτσια από άλλα σχολεία.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 12:20, 05-09-07:

Πέρυσι τριήμερη στην Αθήνα, πήγαμε στην Παπαρίζου και στον Τερζή, κάναμε φάρσες στο ξενοδοχείο από τα τηλέφνα κοροϊδεύαμε τους μοναστηριακιότηδες, φάση είχε.

ilianna

Φοιτητής

H ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H ilianna oleee έγραψε στις 12:26, 05-09-07:

Εμείς φέτος πήγαμε σε Κομοτηνή-Ξάνθη-Αλεξ/πολη τις 2 μέρες και τις άλλες 2 Θεσ/νίκη προς Χαλκιδική σε ένα χωριό που όυτε που το θυμάμαι!Το έσβησα από τη μνήμη μου,γιατί παλέυαμε με τις κατσαρίδες και τις σαύρες επί 2 μέρες! Περάσαμε όμως ωραία! Δεν πήγαμε σε clubs,κέντρα και τέτοια,αλλά ούτε σκιστήκαμε στα μουσεία και στους τόπους με ενδιαφέρον (πλην του Νέστου,που ήταν καταπληκτικός!)... Παρόλα αυτά περάσαμε πολύ ωραία ,γιατί πάνω απ'όλα μετράει η παρέα και εμείς ήμασταν όλη η τάξη μια παρέα!

Subject to change (Λία)

Φοιτητής

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:52, 05-09-07:

Είχαμε πάει στη Ρόδο πενθήμερη.
Δεν μπορώ να πω οτι πέρασα και σούπερ, ήμουν τότε κολλημένη με ένα αγοράκι απο την τάξη μου και συνέχεια ασχολιόμουν με το τι κάνει αυτός
Τι βλακείες έκανα τότε, lol

Na_Na_X_x_X (Αθηνά)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Na_Na_X_x_X έγραψε στις 14:45, 06-09-07:

εμείς στην Κύπρο δεν πάμε πολυήμερες εκδρομες ...

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 15:39, 06-09-07:

Να και κάτι κακό που έχουν τα Κυπριώτικα σχολεία!

nina

Μαθητής Γ' λυκείου

H nina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H nina έγραψε στις 13:34, 07-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από intruder
Πέρσυ πήγαμε Κέρκυρα. Η αλήθεια είναι πως μου πήρε λίγες μέρες να συνέλθω (4 μέρες ξάγρυπνος δεν είναι και λίγο) Πέρασα φανταστηκά γνωρίσαμε και κορίτσια από άλλα σχολεία.
:iagree:κι εμείς Κέκρυρα πήγαμε πέρυσι!
δεν μπορώ να πω ότι μου πήρε μέρες να συνέλθω!μια μέρα δεν πήγα σχολείο και μετά ήταν πρωτομαγιά!έτσι μετά πήγα σχολείο μια χαρά!προσαρμόστηκα αμέσως!

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 13:37, 07-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Na_Na_X_x_X
εμείς στην Κύπρο δεν πάμε πολυήμερες εκδρομες ...
Γιατί... ?

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,291 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 19:44, 07-09-07:

Εμάς κάθε χρόνο η Γ'Λυκείου πάει Σαντορίνη, οπότε κι εγώ εκεί θα πάω. Δε νομίζω πως σε αποσυντονίζει πάντως, εξαρτάται κατά πολύ από το άτομο, οπότε δε μπορούν να την καταργήσουν! Εγώ δεν κόβομαι πολύ για τις πολυήμερες εκδρομές, αλλά επειδή θα είναι η τελευταία με το σχολείο, κρίμα είναι να τη χάσω

ilianna

Φοιτητής

H ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H ilianna oleee έγραψε στις 19:47, 07-09-07:

^^Όντως! Πιστεύω πως η εκδρομή της Γ' Λυκείου δεν πρέπει να χαθεί αν δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα (οικονομικά,πίσω στην ύλη,κτλ.)! Σίγουρα θα είναι η καλύτερη απ'όλες,γιατί είναι η τελευταία μαθητική εκδρομή και θα τη θυμάται ο καθένας για πολλά χρόνια!

KaTaNaS

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο KaTaNaS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O KaTaNaS έγραψε στις 02:07, 08-09-07:

Εμείς την χρόνια που πέρασε πήγαμε 3ημερη Σύρο, μπορώ να πω ότι περάσαμε απλά ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑ … πίναμε όλοι μέρα χορεύαμε όλοι μέρα όλα σε υπερβολή πέρασα τέλεια..αχ τι ωραίες αναμνήσεις :iagree::iagree:

Για φέτος ανησυχώ αν θα μας πάνε 5ημερη γιατί στο σχολειό μας έχουν να πάνε 5ημερη 3 χρόνια..δεν τους πήγαιναν γιατί βαριεστούσαν και βρισκανε δικαιολογίες και καλά δεν ήσασταν φρόνιμα παιδιά και μαλακιές :!:
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Na_Na_X_x_X (Αθηνά)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Na_Na_X_x_X έγραψε στις 09:01, 08-09-07:

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη αλλά νομίζω καταργήθηκαν λόγω κακής συμπεριφοράς των μαθητών της Γ' λυκείου όταν πήγαν στην Ελλάδα... κρίμα...

lia_spade (Lia)

Μαθητής Α' λυκείου

H Lia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H lia_spade έγραψε στις 19:46, 01-11-07:

Αθήνα θα ηταν ωραία. Εχει πολλά μουσεία να δεις (ή τουλαχιστον να πεις οτι θα δεις ωστε να μπορεις να τη δηλώσεις εκπαιδευτική )

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 19:54, 01-11-07:

Εκδρομή στην Αθήνα; Θα χάσεις τη μισή στις μετακινήσεις!

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 21:41, 01-11-07:

Α Γυμνασιου-Βολος
Β Γυμνασιου-Καρπενησι
Γ Γυμνασιου-Θεσσαλονικη (ολοι γυρισαμε με τριγωνα Πανοραματος εννοειται!)
Α Λυκειου-Βολος/Πηλιο (η πρωτη που "τα σπασαμε"! Στο Γυμν. ηταν πιο συγκρατημενα)
Β Λυκειου-(με το καλο τον ερχομενο απριλη) ΓΕΝΕΥΗ, ΕΛΒΕΤΙΑ!

Ολες τετραημερες, εκτος απο την τελευταια που δν εχουμε κανονισει ακομα. Στις δυο πρωτες ταξεις του γυμνασιου ηταν στα πλαισια της περιβαλλοντικης, οι επομενες δυο κανονικες και η φετινη επιστημονικη. Θα περιστραφει γυρω απο μια επισκεψη στο CERN. Οποιος δεν το ξερει, να δωσω infos.

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

O michael92 έγραψε στις 15:49, 02-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Εκδρομή στην Αθήνα; Θα χάσεις τη μισή στις μετακινήσεις!
Αχ μη μου το θυμίζεις 20 ώρες πήγαινε έλα ήμασταν από Θεσσαλονίκη Αθήνα... Αλλά περάσαμε γαμάτα και στο λεωφορείο.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 17:56, 02-11-07:

Το ιδιο κι εμεις στην αντιθετη διαδρομη. Τα σχολικα εχουν οριο 60 kmph κι ειναι σπαστικο. Φυγαμε απο δω γυρω στις 6,30 το πρωι και φτασαμε πανω απογευμα. Καπου στις 5. Βεβαια καναμε πολλες στασεις (Λεβεντης, Στυλιδα, Τεμπη, Διον...και καπου 2-3 φορες για σωματικες αναγκες).

D|m|tr| (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολογίας ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O D|m|tr| έγραψε στις 11:18, 03-11-07:

Εμείς την Γ' γυμνασίου πήγαμε στον Βόλο 3ήμερη, στην Α' λυκείου Γιάννενα [:up:] και την Β' λυκείου Καστοριά.

Τώρα λέμε μια Ισπανία [Μαδρίτη/Βαρκελώνη], μια Γαλλία [Παρίσι/Disneyland] και μια να κάτσουμε στην Ελλάδα [Ρόδο ή Κρήτη]. Έχουμε όριο τις 9 ημέρες για εξωτερικό και τις 7 για εσωτερικό.

Να δούμε πως θα πάει. Είναι αρκετά τα λευτά χρειάζονται.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 12:49, 03-11-07:

Καλα, Disneyland ασχολιαστο!
Τα λεφτα μαζευονται παιδια. Στο σχολειο μου περυσι τα παιδια της Γ' εκαναν εκδηλωσεις, παρτακια και στο τελος πηγαν 5ημερη στα Χανια πληρωνοντας 230 το ατομο. Τα υπολοιπα τα μαζεψαν απο τις εκδηλωσεις.

D|m|tr| (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολογίας ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O D|m|tr| έγραψε στις 12:59, 03-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Καλα, Disneyland ασχολιαστο!
Γιατί;

Αρχική Δημοσίευση από miv
Τα λεφτα μαζευονται παιδια. Στο σχολειο μου περυσι τα παιδια της Γ' εκαναν εκδηλωσεις, παρτακια και στο τελος πηγαν 5ημερη στα Χανια πληρωνοντας 230 το ατομο. Τα υπολοιπα τα μαζεψαν απο τις εκδηλωσεις.
Έτσι ακριβώς. Χορούς στα local bars, πώληση ημερολογίων στο χωριό, εκδηλώσεις... Όλο και κάτι θα μαζευτεί.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 13:02, 03-11-07:

Ε ναι! Ενταξει, στη disneyland 18 χρονων μαντραχαλοι! Οχι οτι ειναι προβλημα δηλαδη! Κατα βαθος ολοι κρυβουμε ενα 5χρονο μεσα μας!

D|m|tr| (Δημήτρης)

Φοιτητής

O D|m|tr| έγραψε στις 13:05, 03-11-07:

Δεν είναι και τσίρκο η disneyland. Μια χαρά είναι και για εμάς και για μεγαλύτερους.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 13:28, 03-11-07:

Το ξερω! Αν θες να κανεις χαβαλε, το δεχομαι!

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε στις 14:01, 03-11-07:

Εγώ έχω ένα θείο στη Γαλλία και σχεδόν κάθε χρόνο πάμε να τον επισκεφτούμε. Κάθε χρόνο αρέσει και σε εμάς και στον θείο μου κι ας τα έχει δει πολλές φορές. Οπότε δεν θεωρείται η Disneyland χώρος για μικρά παιδιά αλλά και για "μεάγαλ" παιδια!

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 13:06, 07-11-07:

Γενικοτερα θεωρειται χωρος για ολα τα παιδια!

journalist (Ευθύμης)

Απόφοιτος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.

O journalist έγραψε στις 23:12, 07-11-07:

Εμεις πηγαμε θεσσαλονικη περσι (τετραημερη) και περασαμε τελεια.ΛΙγο στο σκυλαδικο χαλαστηκα,αλλα οι συμμαθητριες μου φροντισαν να με ανεβασουν!

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 14:30, 26-11-07:

Τελικα κλεισαμε οδικα για Ελβετια μεσω Ιταλιας (Πατρα-Ανκονα) για 6ημερη τον Απριλη. Εχουμε φτιαξει πολυ καλο προγραμματακι, αλλα η τιμη φτανει την 500αρα. Ενταξει, με το παζαρεμα θα πεσει 450 κι απο κει και περα εχω επιφορτιστει να ριξω κι αλλο την τιμη, εγω με κατι αλλους. Για να πεσει σε ικανοποιητικο επιπεδο πρεπει να βρουμε επιχορηγησεις υψους τουλαχιστον 4000 ευρω. Κανενας να ριξει καμια ιδεα για το πως μπορει να γινει αυτο?

Καποιες απο τις ιδεες μου ειναι:
Αιτηση στο Δημαρχο->1500
Αιτηση στο Υπουργειο->900
Σχολειο/Συλλογος γονεων->350
Πωληση μικροαντικειμενων/μπαζαρ->500
Γιορτες/Εκδηλωσεις->500

Συνολο, αν ευοδωθουν οι ιδεες μου, βγαζουμε καπου 3700. Φυσικα κι αλλη μια χιλιαρα ειναι καλοδεχουμενη, αλλα πως...
Συνολικα η εκδρομη κοστιζει καπου 23000, αλλα απ'οσο γνωριζω απο προσωπικη χρηματοδοτηση οι πιο πολλοι ειναι προθυμοι να συγκεντρωσουν καπου 18500.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 23:36, 27-11-07:

εγώ πιστεύω δε λέει να πας εξωτερικό για πενθήμερη.. και τι θα κάνετε; θα ψάχνεστε πάρα πολύ και θα χάσετε χρόνο...

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 00:28, 28-11-07:

Γιατι να μη λεει? Δεν ειναι κατ'αρχας εκδρομη Γ' ταξης. Μονο παιδια απο ομαδα πειραματων φυσικης θα παμε. Ενταξει, πολυ καιρο...Απο τον προηγουμενο Ιουνιο την κανονιζω. Δε νομιζω λοιπον οτι τιθεται τετοιο θεμα!

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 15:18, 28-11-07:

Α, νόμιζα πενθήμερη της Γ. Νταξ τότε.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 15:34, 28-11-07:

Πενθημερη οχι. Εξωτερικο μονο Μεσογειο λενε στην τριτη. Ισως Ισπανια. Οχι χιονια και τετοια...

Άλκηστη21228

Μαθητής Α' λυκείου

H Άλκηστη21228 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Άλκηστη21228 έγραψε στις 21:01, 29-11-07:

αχχχ ..
λοιπον 2α γυμνασιου ειχαμε παει 4ημερη στη σαντορινη.
περυσι 3η γυμνασιου πηγαμε μια 3ημερη λιμνη πλαστηρα/καλαμπακα/μετεωρα/τρικαλα τον φλεβαρη , και μια 7ημερη στην ιταλια [ πομπηια,ρωμη,βενετια,φλωρεντια,σιεννα ] και ηταν σε ολες πολυ ομορφα !!
αξεχαστες στιγμες αντε να δουμε αν θα αξιωθουμε να παμε πουθενα φετος,αν και δεν το κοβω :/

FanIsHere (Φάνης)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O FanIsHere έγραψε στις 00:46, 10-12-07:

Εγώ, μάζι με την γενιά μου, είμαστε οι πιο γκαντέμιδες. Όλοι έχουν πάει από μία εκδρομή. Εμείς, ούτε μία. Και αν δεν πάμε και φέτος, μόνο η τελευταία μας μένει, στην 3η Λυκείου, που θα είναι και 5ήμερη, αλλά θέλω να πάμε και φέτος για να μάθουμε πως είναι, όχι τίποτα άλλο.

Astraxan (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αξιοποίησης Φυσικών Πόρων και Γεωργικής Μηχανικής Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O Astraxan έγραψε στις 21:51, 10-12-07:

3η Γυμνασίου εμάς μας είχαν ακυρώσει την 3μερη στην Αθήνα..Η βλακεία ήταν δική μας όμως..
Στη Α' Λυκείου πήγαν 30 άτομα με κλήρωση και φέτος Β' Λυκείου κανονίστηκε να πάμε Αθήνα όλοι μάζι!
Πιστεύω πως αυτή την χρονιά θα πάμε!

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 22:16, 10-12-07:

Μην έρθετε αθήνα, ειδικά τώρα που έχει ξεσπάσει πόλεμος μεταξύ emo και anti-emo!!!!!

Ωρίωνας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O Ωρίωνας έγραψε στις 22:28, 10-12-07:

Σιγά βρε Krou τον πόλεμο. Επειδή ψιλοσκοτώνονται και στη Γλιφάδα κάνανε ντου 20 άτομα σε 2 emo το κάνουμε και πόλεμο

Στο θέμα μας εγώ θα πρότεινα εκδρομές στο εξωτερικό και σε χώρες όπως Γαλλία, Αγγλία, Ισπανία κεντρική Ευρώπη και....... Η Ελλάδα είναι βαρετή πλέον.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 22:30, 10-12-07:

Ε; στο σύνταγμα κάθε σάββατο πέφτει ξύλο :S μέχρι και για μαχαιρώματα έχω ακούσει. Πέραν από το γελοίο ότι τους κόβουν τις φράντζες

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 23:11, 10-12-07:

Ναι, αυτα τα σουργελα οι εμο και οι τρεντυ σκοτωνονται. Δεν πειραζει, αν τους αφησουμε ισως να σφαχτουνε μονοι τους να γλυτωσουμε!
Αθηνα...χε χε! Σαν τουριστας δε λεει πολλα. Θα σας τρεχουνε απο δω κι απο κει. Το ωραιο ειναι να τη ζεις αυτη την πολη. Οσο για την Ελλαδα, δεν ειναι βαρετη ποτε. Η καλυτερη χωρα της Ευρωπης ειναι απο ολες τις αποψεις της καλοπερασης.

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 758 μηνύματα.

H Jenny έγραψε στις 23:23, 10-12-07:

Εμάς στο Γυμνάσιο μας πήγαιναν Αθήνα συνήθως (κάθε φορά σε διαφορετικό μέρος) και 1 φορά μας πήγαν στην Ύδρα και επίσης στην Αρχαία Ολυμπία και στα Καλάβρυτα.
Στο Λύκειο μας πήγαιναν επίσης Αθήνα και 5ήμερη πήγαμε στη Ρόδο.
Δεν είχαμε 3ήμερες εμείς τότε. Είχαμε όμως περιβαλλοντικές, αλλά εννοείται τα άτομα που ήταν στην περιβαλλοντική ομάδα...

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε στις 21:33, 11-12-07:

Περιβαλλοντιή θα πάμε στο Μουζάκι. Ξέρει κανείς αυτό το μέρος? Ελπίζω να μην είμαστε Lost οι αγνοούμενοι!

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 21:41, 11-12-07:

Καρδιτσα ειναι αυτο. Ενα χωριο διπλα στη λιμνη Πλαστηρα σε κατι κηπους...Μονο ο Τζιπερ Σκρηπερ λειπει...

stavros91 (Σταύρος)

Απόφοιτος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O stavros91 έγραψε στις 23:33, 11-12-07:

Εμείς θα πάμε Πράγα Βιέννη 8 μέρες επειδή είναι εξωτερικό!!!

Λαμπρινή (Λαμπρινή)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Λαμπρινή έγραψε στις 13:44, 12-12-07:

Γειά σας! Είμαι καινούργια στη παρέα! Η σελίδα σας είναι φοβερή!!! Λοιπόν, εμεις Γ Γυμνασιου κ Α Λυκείου πηγαμε Πατρα κ Β Λυκείου Θεσσαλονίκη. Φέτος μαλλον θα πάμε Σαντορίνη, αν και κάποιοι λένε για Κρήτη. Εσεις ποιό θα προτιμούσατε απο τα 2?

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 13:51, 12-12-07:

Κρήτη, χανιά.

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 16:06, 12-12-07:

Κρητη ρε για πενταημερη. Επειδη ειμαι κυκλαδιτης, οι Κυκλαδες το χειμωνα δεν προσφερουν τιποτα στους νεολαιους τουριστες. Ισως μονο η Μυκονος κι η Συρος.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε στις 16:30, 12-12-07:

η πενθήμερη δεν είναι το χειμώνα!

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 16:41, 12-12-07:

Χειμωνας ειναι για τις Κυκλαδες Οκτωβρης-Μαης. Μιλαω παντα για τουριστικες περιοδους!

AnaCroN

Φοιτητής

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O AnaCroN έγραψε στις 16:58, 12-12-07:

Εμείς πήγαμε πέρσυ Σαντορίνη για 5μερη. Στο ίδιο ξενοδοχείο με το σχολείο της Krou μείναμε. Το νησί είναι άδειο εκτός απο 4-5 βραδυνά μαγαζιά που είναι ανοιχτά για τα σχολεία. Πάντως πέρσυ είχαν έρθει πάνω απο 15 σχολεία Σαντορίνη, δηλαδή τα conne θα γίνουν μη φοβάστε (χοχο)

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

O miv έγραψε στις 17:07, 12-12-07:

Ειχε παει κι δευτερα μας!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους