Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,733 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 409 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ερωτήσεις σχετικά με το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης

sxetlant (Απόστολος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sxetlant
Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αυτοματισμού ΤΕΙ Χαλκίδας . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

O sxetlant έγραψε στις 19:08, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από ~NanTia
ναι?δηλαδη να μην παω καθολου?:what:
Τι να σου πω...!Εγώ πήγα και μου είπαν οτι δεν χρειάζεται τίποτα απο το σχολείο!Τώρα κάνε οτι θες...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

acid_18 (Γιαννης)

Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ

Το avatar του χρήστη acid_18
Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O acid_18 έγραψε στις 14:50, 14-09-09:

Τελικά μάλλον δεν χρειάζεται γιατί αυτό που μου έδωσαν είναι ένα χαρτί που λέει ποιοι πέρασαν από το σχολείο μου και το δικό μου όνομα το έχει υπογραμίσει...

Lol δεν ξέρουν τι τους γίνεται ρε παιδιά..
Στη σχολή μου ούτε καν λέει τίποτα για αποφοίτους ΕΠΑΛ..

Δηλαδή εκεί που λέει τα δικαιολογιτηκά δεν αναφέρει τίποτα για όσους είναι από ΕΠΑΛ..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sxetlant (Απόστολος)

Φοιτητής

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αυτοματισμού ΤΕΙ Χαλκίδας . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

O sxetlant έγραψε στις 15:43, 14-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από acid_18
Τελικά μάλλον δεν χρειάζεται γιατί αυτό που μου έδωσαν είναι ένα χαρτί που λέει ποιοι πέρασαν από το σχολείο μου και το δικό μου όνομα το έχει υπογραμίσει...

Lol δεν ξέρουν τι τους γίνεται ρε παιδιά..
Στη σχολή μου ούτε καν λέει τίποτα για αποφοίτους ΕΠΑΛ..

Δηλαδή εκεί που λέει τα δικαιολογιτηκά δεν αναφέρει τίποτα για όσους είναι από ΕΠΑΛ..
Βασικά ούτε η λίστα χρειάζεται!!Αφού στα ΤΕΙ έχουν δική τους!Α καλα μην τα συζητάς...στα αζήτητα μας έχουν...!
Παράθεση

staaronis3 (Σταμάτης Α.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη staaronis3
Ο Σταμάτης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O staaronis3 έγραψε στις 18:55, 26-09-09:

Εγώ πήγα και πήρα φωτοτυπία της λίστας, στην οποία είχε σημειώσει ο διευθυντής με μαρκαδόρο υπογράμισης το όνομα μου, είχε υπογράψει και είχε βάλει σφραγίδα, όμως δεν θυμάμαι αν το πήραν (θα δω μετά στα χαρτιά μου).

Για τους απόφοιτους ΤΕΕ ήταν υποχρεοτικό απ όσο ξέρω αλλά τώρα με εμάς είδα και έχει λίστα με αυτούς που πέρασαν στο κάθε τμήμα. Όταν είχα πάρει αρχές σεπτέμβρη δεν ήξεραν από το σχολείο να μου απαντήσουν για το αν χρειάζετε ή όχι, αλλά για να μην τρέχω μου το έδωσαν.
Παράθεση

sxetlant (Απόστολος)

Φοιτητής

O sxetlant έγραψε στις 22:09, 26-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από staaronis3
Εγώ πήγα και πήρα φωτοτυπία της λίστας, στην οποία είχε σημειώσει ο διευθυντής με μαρκαδόρο υπογράμισης το όνομα μου, είχε υπογράψει και είχε βάλει σφραγίδα, όμως δεν θυμάμαι αν το πήραν (θα δω μετά στα χαρτιά μου).

Για τους απόφοιτους ΤΕΕ ήταν υποχρεοτικό απ όσο ξέρω αλλά τώρα με εμάς είδα και έχει λίστα με αυτούς που πέρασαν στο κάθε τμήμα. Όταν είχα πάρει αρχές σεπτέμβρη δεν ήξεραν από το σχολείο να μου απαντήσουν για το αν χρειάζετε ή όχι, αλλά για να μην τρέχω μου το έδωσαν.
Δεν χρειάζεται τίποτα...
Παράθεση

tulip (philippa)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη tulip
H philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H tulip stercus fit έγραψε στις 19:54, 06-05-10:

Τώρα σιγά σιγά που έφτασε άλλη μια χρονιά στο τέλος της, αρχίζω πάλι να αναλογίζομαι πόσα χρόνια μου μένουν μέχρι τις πανελλήνιες..και σκέφτομαι τι θέλω να κάνω με το μέλλον μου..Επειδή η πιθανότητες για σπουδές στο εξωτερικό είναι αρκετά μεγάλες, και ρόλο εκεί παίζει ο βαθμός στο απολυτήριο και όχι μόνο οι πανελλήνιες, θα μπορούσε κάποιος να μου πει από τι εξαρτάται ο βαθμός απολυτηρίου; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Παράθεση

sakishrist

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη sakishrist
Ο sakishrist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O sakishrist έγραψε στις 21:07, 03-06-10:

Γεια σας,

Επειδή πρόκειται να σπουδάσω στο εξωτερικό θα ήθελα να ξέρω πότε και τι χαρτιά (πχ απολυτήριο) παίρνουμε από το λύκειο.

Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν το ειδικό μάθημα των Αγγλικών καθυστερεί κάποιο από αυτά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Παράθεση

P_Afroditi (ΑΦΡΟΔΙΤΗ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη P_Afroditi
H ΑΦΡΟΔΙΤΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H P_Afroditi έγραψε στις 22:53, 03-06-10:

Απ'οσο θυμάμαι τα αγγλικα καθυστερούν να βγουν...Φυσικα και το απολυτήριο χρειάζεται..Τέλος Ιουνίου θα το έχεις και ο,τι άλλο χρειάζεσαι απο το σχολείο.
Παράθεση

sakishrist

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη sakishrist
Ο sakishrist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O sakishrist έγραψε στις 23:43, 03-06-10:

Όταν λες "χρειάζεται" εννοείς οτι χρειάζεται παραπάνω χρόνο και αυτό;

Anyways, Thanks!
Παράθεση

Malice

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Malice
Ο Malice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Malice έγραψε στις 20:10, 30-08-10:

Τι γίνεται αν κάποιος την έχει χάσει, πάει στο λύκειο του και την ζητά ξανά όπως το απολυτήριο;
Παράθεση

akiroskirios

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη akiroskirios
Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 716 μηνύματα.

O akiroskirios εγώ χώνω τις αρνητικές έγραψε στις 20:29, 30-08-10:

Ποια είναι η βεβαίωση πρόσβασης? (το πρωτότυπο απολυτήριο δν στο δίνουν πίσω αν το χάσεις νομίζω)

ξέρει κανείς?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akiroskirios : 30-08-10 στις 21:21.
Παράθεση

Malice

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Malice
Ο Malice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Malice έγραψε στις 15:17, 02-09-10:

Μετά από μικρή έρευνα βρήκα αυτό :

"Σημείωση: Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ πρόσβασης εκδίδεται ΜΟΝΟ σε πρωτότυπο και αν ο ενδιαφερόμενος χρειαστεί αντίγραφο, αναπαράγει φωτοαντίγραφο από το πρωτότυπο το οποίο επικυρώνεται είτε από τον φορέα που την εξέδωσε είτε από τον φορέα που την παραλαμβάνει με την επίδειξη του πρωτοτύπου. Κατά την υποβολή της Αίτησης - Δήλωσης συμμετοχής στις εξετάσεις υποβάλλεται ΜΟΝΟ η πρωτότυπη ΒΕΒΑΙΩΣΗ (όχι αντίγραφο). Σε περίπτωση απώλειας της ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ δεν εκδίδεται νέα αλλά το Λύκειο που την είχε χορηγήσει τυπώνει αντίγραφο, στο οποίο ο Διευθυντής του Λυκείου κάτω από τη θέση αναγραφής του αριθμού πρωτοκόλλου αναγράφει χειρόγραφα τη φράση “σε αντικατάσταση λόγω απώλειας”, την υπογράφει και την σφραγίζει όπως την πρωτότυπη."

Κλειδώστε το θέμα!
Παράθεση

evouko (Εύη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη evouko
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ευρωπός (Κιλκίς). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H evouko έγραψε στις 17:28, 15-12-10:

Παιδια σημερα παρατηρουσα τη βεβαιωση προσβασης μου γιατι σκεφτομαι να ξαναδωσω παν/ιες και παρατηρησα οτι υπαρχει τυπογραφικο λαθος...στον προφορικο βαθμο της εκθεση γραφει μ.ο:15,4 ενω θα επρεπε να λεει 19...γνωριζετε αν επιδιορθωνεται αυτο το λαθος;;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evouko : 15-12-10 στις 17:59. Αιτία: Απαγορεύονται τα κεφαλαία
Παράθεση

koum

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη koum
Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O koum έγραψε στις 17:45, 15-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από evouko
Παιδια σημερα παρατηρουσα τη βεβαιωση προσβασης μου γιατι σκεφτομαι να ξαναδωσω παν/ιες και παρατηρησα οτι υπαρχει τυπογραφικο λαθος...στον προφορικο βαθμο της εκθεση γραφει μ.ο:15,4 ενω θα επρεπε να λεει 19...γνωριζεται αν επιδιορθωνεται αυτο το λαθος;;;
Σε περίπτωση που ξαναδώσεις, η παλιά βεβαίωση μετά τις εξετάσεις επιστρέφεται στο σχολείο και παίρνεις καινούρια. So, no worries.

ΥΓ.: Έπρεπε να περάσουν 6 μήνες για να κοιτάξεις τη βεβαίωση πρόσβασης;
Παράθεση

evouko (Εύη)

Φοιτητής

H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ευρωπός (Κιλκίς). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H evouko έγραψε στις 17:56, 15-12-10:

Υπαρχει ομως ενα θεματακι...εγω αποφοιτησα απο λυκειο του Κιλκις και τωρα που σπουδαζω στο Βολο θα δωσω εδω παν/ιες...οποτε οταν παω στο Λυκειο του Βολου με τη βεβαιωση προσβασης πως θα με πιστεψουν οτι εχει γινει λαθος με τον προφορικο βαθμο?
Παράθεση

koum

Φοιτητής

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O koum έγραψε στις 18:04, 15-12-10:

Υπαρχει ομως ενα θεματακι...εγω αποφοιτησα απο λυκειο του Κιλκις και τωρα που σπουδαζω στο Βολο θα δωσω εδω παν/ιες...οποτε οταν παω στο Λυκειο του Βολου με τη βεβαιωση προσβασης πως θα με πιστεψουν οτι εχει γινει λαθος με τον προφορικο βαθμο?
Ακόμα κι έτσι, δε νομίζω να δημιουργηθεί πρόβλημα. Στο κάτω κάτω, έχεις και το απολυτήριο στο οποίο επίσης αναγράφεται ο προφορικός βαθμός. Θα φανεί ότι υπάρχει λάθος, και λογικά θα διορθωθεί. Μην άγχεσαι.
Παράθεση

evouko (Εύη)

Φοιτητής

H evouko έγραψε στις 18:10, 15-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από koum
Ακόμα κι έτσι, δε νομίζω να δημιουργηθεί πρόβλημα. Στο κάτω κάτω, έχεις και το απολυτήριο στο οποίο επίσης αναγράφεται ο προφορικός βαθμός. Θα φανεί ότι υπάρχει λάθος, και λογικά θα διορθωθεί. Μην άγχεσαι.
Δυστυχως στο απολυτηριο αναγραφεται ο μ.ο συνολικα κ των γραπτων κ των προφρικων μαζι και οχι ξεχωριστα ο καθενας...σκεφτηκα οτι η μονη λυση ειναι να τους δειξω τον ελεγχο επιδοσεων μου για να διαπιστωσουν οτι εχει γινει λαθος,οπου φαινεται ο βαθμος του καθηγητη στο καθε 4μηνο ξεχωριστα!
Παράθεση

Demand

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Demand
Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O Demand έγραψε στις 18:56, 15-12-10:

Στη βεβαίωση πρόσβασης γίνεται αυτόματα προσαρμογή του προφορικού βαθμού ανάλογα με τον βαθμό του γραπτού (+-2)
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koum

Φοιτητής

O koum έγραψε στις 19:01, 15-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Demand
Στη βεβαίωση πρόσβασης γίνεται αυτόματα προσαρμογή του προφορικού βαθμού ανάλογα με τον βαθμό του γραπτού (+-2)
Σωστοοός.

Οπότε Εύη στην έκθεση έγραψες 13,4.
Παράθεση

evouko (Εύη)

Φοιτητής

H evouko έγραψε στις 19:08, 15-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από koum
Σωστοοός.

Οπότε Εύη στην έκθεση έγραψες 13,4.
αυτο που κολλαει τωρα με το προβλημα μου?...την πρωτη χρονια που εδωσα παν/ιες εγραψα 16.8 στην εκθεση και
τη 2η 13,4 ...αν κι αυτη τη φορα γραψω οσο κ την πρωτη τοτε το λαθος του 15,4 με ριχνει στο τελος!!
Παράθεση

koum

Φοιτητής

O koum έγραψε στις 19:14, 15-12-10:

την πρωτη χρονια που εδωσα παν/ιες εγραψα 16.8 στην εκθεση και
τη 2η 13,4 ...αν κι αυτη τη φορα γραψω οσο κ την πρωτη τοτε το λαθος του 15,4 με ριχνει στο τελος!!
Καμία σχέση. Ο προφορικός βαθμός είναι ένας και αναπροσαρμόζεται σύμφωνα με το γραπτό βαθμό της κάθε χρονιάς. Οπότε, και πάλι ο προφορικός βαθμός σου θα είναι 19 και ανάλογα θα προσαρμοστεί στον φετινό γραπτό σου. Π.χ. αν γράψεις φέτος 16,2 , ο προφορικός θα γίνει 18,2. As simple as that.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 19:14, 15-12-10:

Κολλάει στο γεγονός ότι η βεβαίωση πρόσβασης περιέχει και το γραπτό σου, το οποίο θα αλλάξει.
Παράθεση

Σοβαρό άτομο... (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σοβαρό άτομο...
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Σοβαρό άτομο... έγραψε στις 04:28, 23-06-11:

Γεια παιδιά, έχω αποφασίσει να σπουδάσω εξωτερικό, αλλά με έπεισαν να δώσω πάλι πανελλήνιες (είμαι απόφοιτος). Για να ξαναδώσω, μου ζήτησαν την πρωτότυπη βεβαίωση, που την είχα πάρει πέρυσι μαζί με το απολυτήριο. Αυτό τον μήνα, πρέπει να έχω, ως δικαιολογητικά για σπουδές έξω, το απολυτήριο και την πρωτότυπη βεβαίωση. Αυτή που όμως έδωσα για να δώσω πάλι εξετάσεις. Αυτή τη στιγμή δεν την έχω. Αν πάω στο σχολείο θα μου δώσουν καινούρια, αφού ξαναέδωσα; Ελπίζω να καταλάβατε. Αν ξέρετε κάτι, απαντήστε. Ευχαριστώ!
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,181 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 07:19, 23-06-11:

Όταν ξαναδίνεις πανελλήνιες εξετάσεις, σου ζητάνε από το σχολείο πίσω την παλιά βεβαίωση πρόσβασης (την πρωτότυπη βεβαίως βεβαίως). Σε περίπτωση που την έχεις χάσει υποβάλλεις μία υπεύθυνη δήλωση περί απώλειας της βεβαίωσης πρόσβασης με θεωρημένο το γνήσιο της υπογραφής. Στην υπεύθυνη δήλωση θα πρέπει να αναφέρεται ο κωδικός υποψηφίου, το έτος έκδοσης της βεβαίωσης πρόσβασης και το όνομα το σχολείου που την εξέδωσε.
Παράθεση

tzwrtzia

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tzwrtzia
H tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H tzwrtzia έγραψε στις 12:59, 24-06-11:

παιδιά σήμερα πήρα το απολυτήριό μου και μαζί με το πρωτότυπο μου έδωσαν και 3 αντίγραφα, τα οποία έχουν πάνω υπογραφές από διευθύντρια και υποδιευθυντή, ημερομηνία και λένε ότι είναι το ακριβές φωτοαντίγραφο.. αν στην πορεία χρειαστώ και κάποιο άλλο φωτοαντίγραφο για να το επικυρώσω θα πρέπει να πάω ξανά στο σχολείο;
Παράθεση

strsismos88

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη strsismos88
Ο strsismos88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O strsismos88 έγραψε στις 14:43, 24-06-11:

Για οσους δωσανε εξετασεις το 2011 εχει βγει η καινουρια βεβαιωση προσβασης; Μπορω να την παρω τη Δευτερα; Ξερει κανεις μηπως; Την χρειαζομαι κι εγω για αιτησεις στο εξωτερικο
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:17, 25-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Σοβαρό άτομο...
πρέπει να έχω, ως δικαιολογητικά για σπουδές έξω, το απολυτήριο και την πρωτότυπη βεβαίωση. Αυτή που όμως έδωσα για να δώσω πάλι εξετάσεις. Αυτή τη στιγμή δεν την έχω. Αν πάω στο σχολείο θα μου δώσουν καινούρια, αφού ξαναέδωσα;
Αρχική Δημοσίευση από strsismos88
Για οσους δωσανε εξετασεις το 2011 εχει βγει η καινουρια βεβαιωση προσβασης; Μπορω να την παρω τη Δευτερα; Ξερει κανεις μηπως; Την χρειαζομαι κι εγω για αιτησεις στο εξωτερικο
Άν κάποιος ξαναδώσει εξετάσεις, η παλιά βεβαίωση πρόσβασης ακυρώνεται. Κάπου διάβασα ότι οι νέες βεβαιώσεις πρόσβασης θα δοθούν μετά τις 27/6. Τα λύκεια κλείνουν 30/6, άρα λογικά οι βεβαιώσεις και τα απολυτήρια θα μας δοθούν Τρίτη 28, Τετάρτη 29, Πέμπτη 30.

Παράθεση

tzwrtzia

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tzwrtzia
H tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H tzwrtzia έγραψε στις 14:25, 25-06-11:

εγώ το απολυτήριο το πήρα και για τις βεβαιώσεις μου είπαν από τρίτη
Παράθεση

petroskaz

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη petroskaz
Ο petroskaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O petroskaz έγραψε στις 13:02, 31-08-11:

Παιδιά φέτος έδωσα 2η φορά πανελλήνιες εξετάσεις!Θυμάμαι την πρώτη χρονιά όταν τελείωσα την γ λυκείου πήρα το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης!Τώρα που έψαχνα τα χαρτιά μου δεν βρήκα τη βεβαίωση πρόσβασης αλλά δεν θυμάμαι και σίγουρα μήπως την έδωσα στο σχολείο όταν έκανα τη δήλωση ότι θα δώσω 2η φορά πανελλήνιες το Φλεβάρη!Μήπως πρέπει να πάω να πάρω την καινούργια βεβαίωση?
Για πείτε ρε παιδιά εσείς που ξαναδώσατε πανελλήνιες...
Παράθεση

Sourotiri

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 13:04, 31-08-11:

Ναι, λογικά την έδωσες στο σχολείο και πρέπει να σου έχουν βγάλει καινούργια. Επικοινώνησε με το σχολείο σου άμεσα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

petroskaz

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη petroskaz
Ο petroskaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O petroskaz έγραψε στις 13:09, 31-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Sourotiri
Ναι, λογικά την έδωσες στο σχολείο και πρέπει να σου έχουν βγάλει καινούργια. Επικοινώνησε με το σχολείο σου άμεσα.
Ναι και εγώ έτσι νομίζω!Ευχαριστώ πολύ πάντως...
Παράθεση

nasos21 (Nάσος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nasos21
Ο Nάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Πάτρας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O nasos21 έγραψε στις 19:37, 08-09-11:

Η βεβαιωση ειναι το χαρτι που λεει τους βαθμους των πανελλαδικων και τον βαθμο προσβασης;
Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη selc
H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 489 μηνύματα.

H selc έγραψε στις 19:41, 08-09-11:

ναι αυτό είναι
Παράθεση

Σοβαρό άτομο... (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σοβαρό άτομο...
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Σοβαρό άτομο... έγραψε στις 13:22, 13-09-11:

Γειά σας παιδιά. Θέλω να ρωτήσω το εξής. Ένας φίλος μου, επρόκειτο να σπουδάσει νομική στην Γερμανία, αλλά τελικά επειδή πέρασε νομική εδώ, τελικά θα μείνει. Στο απολυτήριο λυκείου του και στη βεβαίωση πρόσβασης έχει βάλει σφραγίδα Χάγης. Υπάρχει πρόβλημα όταν πάει να καταθέσει τα δυο αυτά χαρτιά στο Πανεπιστήμιο κατά την εγγραφή, επειδή υπάρχει αυτή η σφραγίδα; Με έχει ρωτήσει και δεν ήξερα, γι'αυτό το ποστάρω εδώ. Παρακαλώ απαντήστε.
Παράθεση

Talgot Leon

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Talgot Leon
Ο Talgot Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Talgot Leon έγραψε στις 16:36, 17-12-11:

Έχω απωλέσει το πρωτότυπο Απολυτήριο Λυκείου (Ενιαίου) και επιθυμώ την επανέκδοσή του,
όμως έχω κάποιες απορίες...

α. Είναι εφικτή η επανέκδοση του;

β. Αν είναι ανέφικτη, χρειάζεται ένορκη βεβαίωση από Ειρηνοδικείο ώστε να εκδοθεί κάποιο άλλο αποδεικτικό απόλυσης ;
γ. Και αν ισχύουν όλα αυτά, είναι χρονοβόρα η διαδικασία, πόσο καιρό παίρνει;
δ. Μπορείς να απευθυνθείς για αυτό και σε άλλες Υπηρεσίες εκτός του Λυκείου αποφοίτησης;

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Talgot Leon : 17-12-11 στις 16:38. Αιτία: διόρθωση τίτλου
Παράθεση

Sourotiri

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 16:50, 17-12-11:

Είναι δυνατή η έκδοση νέου Απολυτηρίου μόνο από το Λύκειο που πήρες και το πρώτο. Περισσότερες πληροφορίες θα σου πει ο διευθυντής σου.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 15:08, 18-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Talgot Leon
Έχω απωλέσει το πρωτότυπο Απολυτήριο Λυκείου (Ενιαίου) και επιθυμώ την επανέκδοσή του,
όμως έχω κάποιες απορίες...
α. Είναι εφικτή η επανέκδοση του;
β. Αν είναι ανέφικτη, χρειάζεται ένορκη βεβαίωση από Ειρηνοδικείο ώστε να εκδοθεί κάποιο άλλο αποδεικτικό απόλυσης ;
γ. Και αν ισχύουν όλα αυτά, είναι χρονοβόρα η διαδικασία, πόσο καιρό παίρνει;
δ. Μπορείς να απευθυνθείς για αυτό και σε άλλες Υπηρεσίες εκτός του Λυκείου αποφοίτησης;
Αρχική Δημοσίευση από Sourotiri
Είναι δυνατή η έκδοση νέου Απολυτηρίου μόνο από το Λύκειο που πήρες και το πρώτο. Περισσότερες πληροφορίες θα σου πει ο διευθυντής σου.
Το απολυτήριο εκδίνεται μόνον μία φορά και σε καμία περίπτωση δεν επανεκδίδεται. Αντί για αυτό, το λύκειο που αποφοίτησες και μόνον αυτό, εκδίδει αποδεικτικό απόλυσης. Η διαδικασία έκδοσης του αποδεικτικού απόλυσης είναι απλή και γρήγορη, ίσως και την ίδια μέρα, αρκεί να έχεις μαζί σου μια φωτογραφία.

Παράθεση

Talgot Leon

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Talgot Leon
Ο Talgot Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Talgot Leon έγραψε στις 23:27, 22-12-11:

Με το αποδεικτικό απόλυσης είναι δυνατή η συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις;
Αρκεί ή απαιτείται και Βεβαίωση Πρόσβασης;
Παράθεση

αδωνης

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη αδωνης
Ο αδωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O αδωνης έγραψε στις 23:30, 26-01-12:

Καλησπερα προς ολα τα μελοι της σελιδας παιδια εχω ενα προβλημα και μια απορια μαζι εαν το απολυτηριο μου εχει βαθμο 15-16 τι βαρυτητα θα εχει στο εξωτερικο και ποιες σχολες μπορω να δηλωσω αν γραψω χαμηλο βαθμο στις πανελληνιες το καλοκαιρι θελω να φυγω στο εξωτερικο αλλα δεν ειμαι και πολυ καλος μαθητης δηλαδη το 16 το βγαζω με προσπαθεια μεγαλη και απο την αλλη απο το σχολειο που παω εδω και 13 χρονια μου εχουν δημιουργηθει πολλα κενα στα μαθηματα και δεν μπορω να ανεβασω το βαθμο μου εσεις τι μου προτεινεται να κανω ?
Παράθεση

strsismos88

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη strsismos88
Ο strsismos88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O strsismos88 έγραψε στις 02:40, 27-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από αδωνης
Καλησπερα προς ολα τα μελοι της σελιδας παιδια εχω ενα προβλημα και μια απορια μαζι εαν το απολυτηριο μου εχει βαθμο 15-16 τι βαρυτητα θα εχει στο εξωτερικο και ποιες σχολες μπορω να δηλωσω αν γραψω χαμηλο βαθμο στις πανελληνιες το καλοκαιρι θελω να φυγω στο εξωτερικο αλλα δεν ειμαι και πολυ καλος μαθητης δηλαδη το 16 το βγαζω με προσπαθεια μεγαλη και απο την αλλη απο το σχολειο που παω εδω και 13 χρονια μου εχουν δημιουργηθει πολλα κενα στα μαθηματα και δεν μπορω να ανεβασω το βαθμο μου εσεις τι μου προτεινεται να κανω ?
Μιλας για "εξωτερικο" λες και το ιδιο ισχυει για ολες τις χωρες του κοσμου. Εδω ουτε για τις σημαντικες χωρες τις Ε.Ε. δεν ισχυουν τα ιδια. Κατ'αρχας θελει να ξερεις την αντιστοιχη γλωσσα, τουλαχιστον να εχεις πτυχιο σαν το Proficiency. Για Γερμανια που ξερω θελει αντιστοιχο του KDS και το μονο ευκολο που θα σ φανει, αν προϋποθεσουμε οτι εμαθες τη γλωσσα, ειναι οντως η εισαγωγη στο τμημα που θελεις. Απο εκει και περα π....σα. Αυτο εχει σχεση με τον κανονισμο των σπουδων που ισχυει στη Γερμανια.
Παντως με 16 κανεις πολλα κ στην Ελλαδα, τις θετικες επιστημες που τις βαζεις; Πας μετα για μεταπτυχιακο εξω
Καλη συνεχεια
Παράθεση

Camouflage

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Camouflage
Ο Camouflage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Camouflage Vi veri veniversum vivus vici έγραψε στις 15:46, 27-01-12:

Παιδια ενας αποφοιτος γενικου λυκειου που θελει να ανεβασει τον βαθμο απολυτηριου του τι μπορει να κανει ?
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,451 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 16:11, 27-01-12:

να διαβασει
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 16:15, 27-01-12:

μα είναι απόφοιτος
Παράθεση

DOINA

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DOINA
H DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Πειραιά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H DOINA έγραψε στις 20:58, 18-03-12:

Γεια σας !! Δεν ηξερα που να ζητησω βοηθεια και ειπα να απευθυνθω εδω ! Φετος τελειωνω το λυκειο και για καποιο λογο θελω να αποδειξω οτι φοιτησα εξι χρονια σε ελληνικο σχολειο ! Ετσι,χρειαζομαι το απολυτηριο του γυμνασιου και του λυκειου !! Ομως υπαρχει ενα προβλημα !! Επειδη το επιθετο μου ειναι πολυ δυσκολο το γραφανε λαθος απο το δημοτικο εως και γυμνασιο με αποτελεσμα στο απολυτηριο του γυμνασιου να λειπει ενα "σ" ενω το απολυτηριο του λυκειου θα ειναι σωστα γραμμενο !! Το προβλημα ειναι οτι λογικα θα εχω προβλημα..μια φορα μου ειπανε οτι δεν μπορουν να κανουν κατι γιατι ειναι σαν να ειναι δυο διαφορετικα προσωπα.. τι να κανω?? μηπως υπαρχει τροπος να διορθωσω τα πραγματα? Καποιος που ειχε αναλογο προβλημα,θα χαιρομουν πολυ αν μου ελεγε κατι ..
Υ.Γ το ξερω οτι φταιω που δεν πηγα απο νωρις να δηλωσω σωστα τ επιθετο μου..μα δεν ηξερα τοτε οτι θα μου δημιουργουσε ενα τετοιο προβλημα..
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 21:00, 18-03-12:

Αφού θα έχεις το απολυτήριο του Λυκείου, γιατί να έχεις πρόβλημα; Εγώ δεν έχω καν το απολυτήριο του γυμνασίου για παράδειγμα.
Παράθεση

DOINA

Φοιτητής

H DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Πειραιά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H DOINA έγραψε στις 21:12, 18-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Αφού θα έχεις το απολυτήριο του Λυκείου, γιατί να έχεις πρόβλημα; Εγώ δεν έχω καν το απολυτήριο του γυμνασίου για παράδειγμα.
δυστυχως πρεπει να δειξω οτι φοιτησα 6 χρονια.. κ αυτο το "σ" χαλαει τα παντα... πηγα βεβαια στον γυμνασιαρχη και του ειπα μηπως μπορει να κανει κατι αλλα ειπε οτι ειναι αδυνατον..και τωρα δεν ξερω τι να κανω...
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,373 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:16, 18-03-12:

Tο πρόβλημα είναι σοβαρό έχεις 2 λύσεις η απευθύνεται στο αντίστοιχο γυμνασιο και δημοτικο να σου βγάλουν διόρθωμενα αντίγραφα

η πας στην αστυνομια και κανείς υπεύθυνη δήλωση
Παράθεση

DOINA

Φοιτητής

H DOINA έγραψε στις 21:41, 18-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Tο πρόβλημα είναι σοβαρό έχεις 2 λύσεις η απευθύνεται στο αντίστοιχο γυμνασιο και δημοτικο να σου βγάλουν διόρθωμενα αντίγραφα

η πας στην αστυνομια και κανείς υπεύθυνη δήλωση
Επειδη ο γυμνασιαχης ειναι λιγο ιδιοτροπος αμα επιλεξω να απευθυνθω στην αστυνομια θα μπορεσουν αυτοι να με βοηθησουν????
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,373 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:50, 18-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από DOINA
Επειδη ο γυμνασιαχης ειναι λιγο ιδιοτροπος αμα επιλεξω να απευθυνθω στην αστυνομια θα μπορεσουν αυτοι να με βοηθησουν????
Στην αστυνομία δε μπορείς να κάνεις τίποτα σημαντικό μια υπεύθυνη δήλωση το ότι το αναγραφόμενο πρόσωπο ανοίκει σε σένα και το λάθος έγινε εκ παραδρομής.

και πρέπει να ζητήσεις διορθωμένο αντιγραφο απο τον διευθυντή του σχολείο.
Δεν είναι αυτός εξουσία να κάνει ότι θέλει (πες στο στην αστυνομία και θα συο πουνε τι πρέπει να κανεις)
Παράθεση

DOINA

Φοιτητής

H DOINA έγραψε στις 21:57, 18-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Στην αστυνομία δε μπορείς να κάνεις τίποτα σημαντικό μια υπεύθυνη δήλωση το ότι το αναγραφόμενο πρόσωπο ανοίκει σε σένα και το λάθος έγινε εκ παραδρομής.

και πρέπει να ζητήσεις διορθωμένο αντιγραφο απο τον διευθυντή του σχολείο.
Δεν είναι αυτός εξουσία να κάνει ότι θέλει (πες στο στην αστυνομία και θα συο πουνε τι πρέπει να κανεις)
ευχαριστω πολυ !!! Αυτο θα κανω !! Και ελπιζω να με βοηθησουν γιατι με αυτους γλιτωνεις απο το ενα προβλημα και σε μπλεκουν σε ενα αλλο!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους