Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,076 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 550 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γ' Λυκείου] Ενδοσχολικές

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 13:43, 04-06-09:

Στις ενδοσχολικες τις δικες μας μπορει η επιτηρηση να ηταν χαλαρη (επιεικης ο ορος που χρησιμοποιω ) αλλα και η υλη ηταν βαρβατη και στους βαθμους επαιρνες ο,τι εγραφες (ασχετως το πως το εγραφες).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη greekteo
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 547 μηνύματα.

O greekteo έγραψε στις 13:44, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από miv
Ο βαθμός του Απολυτηρίου δεν είναι μισθολογικό κριτήριο είτε έχεις είτε δεν έχεις πτυχίο πανεπιστημίου. Δεν ξέρω από που το βγάλατε αυτό αλλά το τι φανταζόμαστε απ'το τι συμβαίνει στην πραγματικότητα απέχει πολύ.

Σορρυ αλλα αν θεωρεις φαντασια συζητησεις εργαζομενων με εργοδοτες τοτε οκ παω πασο για μια ακομη φορα μαζι σου
Απλα πρεπει να σου τονισω οτι η αληθεια δεν ειναι δυνατον παντα να ταυτιζεται με την αποψη σου.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gialouris (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gialouris
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O gialouris έγραψε στις 13:53, 04-06-09:

Σε εμάς πάντως στα ενδοσχολικά δεν υπήρχε επιτήρηση!!! Δηλαδή κάποια στιγμή πήγα να βοηθήσω κάποιον και δεν άκουγε με τίποτα κι εκεί που πήγα να πω: καλά γ*μ*, το λέει ο επιτηρητής: Πες το δυνατά αφού δεν ακούει! Τον κοιτάω με σοβαρό ύφος και λέω: Να το πω δυνατά;! Και λέει με μια φυσικότητα: ναι άντε!
Παράθεση

musicrain1 (Φάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη musicrain1
Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών Αθήνας . Έχει γράψει 218 μηνύματα.

O musicrain1 έγραψε στις 14:04, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από gialouris
Σε εμάς πάντως στα ενδοσχολικά δεν υπήρχε επιτήρηση!!! Δηλαδή κάποια στιγμή πήγα να βοηθήσω κάποιον και δεν άκουγε με τίποτα κι εκεί που πήγα να πω: καλά γ*μ*, το λέει ο επιτηρητής: Πες το δυνατά αφού δεν ακούει! Τον κοιτάω με σοβαρό ύφος και λέω: Να το πω δυνατά;! Και λέει με μια φυσικότητα: ναι άντε!
Χαχαχαχαχα Δεν υπάρχει πραγματικά! Σας ζηλεύω! Εμένα σήμερα μου βγήκε η πίστη για να πω στο μπροστινό μου τα Σ-Λ της ιστορίας.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,078 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 14:05, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από greekteo
Σορρυ αλλα αν θεωρεις φαντασια συζητησεις εργαζομενων με εργοδοτες τοτε οκ παω πασο για μια ακομη φορα μαζι σου
Απλα πρεπει να σου τονισω οτι η αληθεια δεν ειναι δυνατον παντα να ταυτιζεται με την αποψη σου.
Να διαβάσεις τις συλλογικές συμβάσεις να δεις πως βγαίνουν οι μισθοί. Αυτό που λες είναι προφανώς φροντιστηριακή φιλολογία, δεν ανταποκρίνεται στις πραγματικές συνθήκες της αγοράς.
Παράθεση

nikos88 (ALB)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikos88
Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 63 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O nikos88 έγραψε στις 15:35, 04-06-09:

Oπως στα προηγουμενα ετσι και σημερα στην κοινωνιολογια..επεσε τρελη αντιγραφη!!!οκ περιμενα να ειναι χαλαρα...αλλα οχι και ετσι...!!!!Μιλαμε δεν το εχω ξαναζησει αυτο...!!!!Ειχα ενα παιδι απεναντι μου και προσπαθουσα να του πω τα Σ-Λ...!!!Αλλα επειδη εγραφε μια αλλη ασκηση δεν με ακουγε που τον φωναζα να του τα πω...!!!Με βλεπει μια επιτητητρια....και παει και τον σκουνταει....και του κανει νοημα οτι τον φωναζα...!!!Ε-Λ-Ε-Ο-Σ.....και αρχισα να του τα λεω μπροστα στα ματια της...!!!
Παιδια κακα τα ψεμματα ολοι ξερουμε τι γινεται στην 3η λυκειου...και ποσο αντικειμενικοι ειναι οι βαθμοι που βαζουν οι καθηγητες...!!!Ο βαθμος του απολυτηριου παιζει ρολο μονο για το δημοσιο...κανεις δεν κοιταει το απολυτηριο...ολοι γνωριζουν τι γινεται...!!!και επειδη εγω ειμαι ξενος..και οπωσ ξερουμε στο δημοσιο δεν βαζουν ουτε ελληνες....εμενα θα βαλουν????χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα........αλβανος δημοσιος υπαλληλος...never!!!!
Παράθεση

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 547 μηνύματα.

O greekteo έγραψε στις 18:38, 04-06-09:

Να διαβάσεις τις συλλογικές συμβάσεις να δεις πως βγαίνουν οι μισθοί. Αυτό που λες είναι προφανώς φροντιστηριακή φιλολογία, δεν ανταποκρίνεται στις πραγματικές συνθήκες της αγοράς.

Εσυ ξερεις καλυτερα απο εναν 26 χρονο που εργαζεται και εναν 44 χρονο ποιες ειναι οι πραγματικες συνθηκες αγορας?? 18 χρονων εισαι, μαζεψε τιποτα :p
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 18:46, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από greekteo
Εσυ ξερεις καλυτερα απο εναν 26 χρονο που εργαζεται και εναν 44 χρονο ποιες ειναι οι πραγματικες συνθηκες αγορας?? 18 χρονων εισαι, μαζεψε τιποτα :p
Δεν λειτουργώ με λογικές αυθεντίας. Να πας να διαβάσεις τις συμβάσεις, στο ξαναλέω. Ο κάθε μούφας μπορεί να φιλολογεί όπως θέλει. Η ουσία είναι πως, όσο κι αν προσπαθούν κάποιοι να πείσουν, όταν έχεις πτυχίο πανεπιστημίου στα παπάρια του του αλλουνού με πόσο τέλειωσες το Λύκειο. Δηλαδή έλεος, κάνεις σαν κάτι κομπλεξικές αμόρφωτες μανάδες που λένε στα παιδιά τους "θέλω να βγαλεις βαθμό απολυτηριου" επειδή όταν πηγαν αυτές για κορδελιάστρες το '80 μετρούσε. Ε, δεν πάω για κορδελιάστρα, αν πηγαίνεις εσύ, πάω πάσο...
Παράθεση

giorgioSAc

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη giorgioSAc
Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O giorgioSAc έγραψε στις 18:54, 04-06-09:

Δεν λειτουργώ με λογικές αυθεντίας. Να πας να διαβάσεις τις συμβάσεις, στο ξαναλέω. Ο κάθε μούφας μπορεί να φιλολογεί όπως θέλει. Η ουσία είναι πως, όσο κι αν προσπαθούν κάποιοι να πείσουν, όταν έχεις πτυχίο πανεπιστημίου στα παπάρια του του αλλουνού με πόσο τέλειωσες το Λύκειο. Δηλαδή έλεος, κάνεις σαν κάτι κομπλεξικές αμόρφωτες μανάδες που λένε στα παιδιά τους "θέλω να βγαλεις βαθμό απολυτηριου" επειδή όταν πηγαν αυτές για κορδελιάστρες το '80 μετρούσε. Ε, δεν πάω για κορδελιάστρα, αν πηγαίνεις εσύ, πάω πάσο...
+1

Δηλαδη τι να το κανει ο αλλος το απολυτηριο με 19-20 αν ειναι πχ αποφοιτος πολυτεχνειου?
Και λογικα να το παρεις το πραγμα δεν στεκει...

Δηλαδη τι θα σου πει ο εργοδοτης σου?"Μπορει να τελειωσες τη σχολη με αριστα αλλα δεν πληρεις τις προυποθεσεις γιατι εχεις χαμηλο απολυτηριο λυκειου":s

ενταξει ΕΛΕΟΣ αν ισχυει κατι τετοιο
Παράθεση

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O greekteo έγραψε στις 18:56, 04-06-09:

Ετσι κι αλλιως δεν εχεις αναγκη αφου ειπες οτι πας σε σχολειο που οτι και να γραψεις αριστα θα σου βαλουν, οποτε να γιατι λες οτι λες Και το δικο σου να ισχυει το να εχει καποιος ψηλο απολυτηριο δεν το χαλαει, απο την αλλη με χαμηλο απολυτηριο το ρισκαρεις.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 18:58, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από giorgioSAc
+1

Δηλαδη τι να το κανει ο αλλος το απολυτηριο με 19-20 αν ειναι πχ αποφοιτος πολυτεχνειου?

Δηλαδη τι θα σου πει ο εργοδοτης σου?"Μπορει να τελειωσες τη σχολη με αριστα αλλα δεν πληρεις τις προυποθεσεις γιατι εχεις χαμηλο απολυτηριο λυκειου":s

1200 ευρώ παίρνει ο πολυτεχνίτης σε μια τεχνική εταιρεία, σύμφωνα με τις συλλογικές συμβάσεις. Δε λέει πουθενά ότι παίρνει 1250 αν αρίστευσε στο Λύκειο. Και σου ξαναλέω ότι μόνο κάτι ΙΕΚτζήδες βάζουν βαθμό απολυτηρίου στο βιογραφικό. Δεν έχω δει κανέναν άνθρωπο με βαριά χαρτιά και πτυχία να ξεφτιλίζεται και να βάζει το βαθμό απολυτηρίου και δόξα το Θεώ στην οικογένειά μου και τον κύκλο μου έχω πολλούς. Παπαριές στο τετράγωνο, σημασία τις βλακείες που λέει ο κάθε ό,τι-να-ναι να μπορούμε να τις περνάμε από κόσκινο.
Παράθεση

giorgioSAc

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη giorgioSAc
Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O giorgioSAc έγραψε στις 19:15, 04-06-09:

1200 ευρώ παίρνει ο πολυτεχνίτης σε μια τεχνική εταιρεία, σύμφωνα με τις συλλογικές συμβάσεις. Δε λέει πουθενά ότι παίρνει 1250 αν αρίστευσε στο Λύκειο. Και σου ξαναλέω ότι μόνο κάτι ΙΕΚτζήδες βάζουν βαθμό απολυτηρίου στο βιογραφικό. Δεν έχω δει κανέναν άνθρωπο με βαριά χαρτιά και πτυχία να ξεφτιλίζεται και να βάζει το βαθμό απολυτηρίου και δόξα το Θεώ στην οικογένειά μου και τον κύκλο μου έχω πολλούς. Παπαριές στο τετράγωνο, σημασία τις βλακείες που λέει ο κάθε ό,τι-να-ναι να μπορούμε να τις περνάμε από κόσκινο.

1200....
Δεν θελω να παω την κουβεντα αλλου αλλα με τρωει το παραπονο...
γιατι καποιος που τρωει 5 χρονια απο τη ζωη του και τρωει τοσο τρελη εξειδικευση να περνει τα ιδια λεφτα με εναν ΕΠΟΠτζη?

Θα μου πειτε τωρα τι ψαχνεις στην ελλαδα ζουμε...ο καθενας με τα βιτσια του

(πληροφοριακα ο θειος μου που τελειωσε ΗΜΜΥ και η Θεια μου πολιτικος μηχ
παίρνουν 4000 εκαστος στη γερμανια :bravo
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 19:18, 04-06-09:

Έχει αγορά να τους απασχολήσει στη Γερμανία, λογικό είναι.
Αγορά και λίγους Γερμανούς με πτυχία.
Τώρα, δεν ξέρω πόσα παίρνει ο ΕΠΟΠ, αλλά φαντάζομαι θα ναι και κανα επίδομα κλπ.
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη VouDou
Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , Καθηγητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 876 μηνύματα.

O VouDou έγραψε στις 19:48, 04-06-09:

Ίσως κάτι που δεν έχει περάσει από το μυαλό των περισσοτέρων...

Ο βαθμός στο απολυτήριο Λυκείου έχει ακόμα και σήμερα την αξία του. Με τη λογική των μορίων του ΑΣΕΠ, σε όλες τις θέσεις ΔΕ (Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης) ο (καλός) βαθμός του λυκείου προσφέρει (επιπλέον) μόρια.

Και δεν είναι λίγοι εν έτη 2009, οι οποίοι αν και έχουν ήδη κάποιο πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ υποβάλλουν αίτηση σε προκηρυσσόμενες θέσεις ΔΕ (αν διορισθούν σε θέση ΔΕ, το πτυχίο ΑΤΕΙ ή ΑΕΙ θα μετρήσει και μισθολογικά σε 4-5 χρόνια μετά την πρόσληψη).

Συμβουλή: Οποιοδήποτε πτυχίο/βεβαίωση/πιστοποιητικό/σεμινάριο, "χαρτί" εν γένει, έχει τη βαρύνουσα σημασία του...
Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ειμαρμένη
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H Ειμαρμένη έγραψε στις 07:58, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από giorgioSAc
+1

Αν προσέξεις από την αρχή τη συζήτηση μιλήσαμε στην περίπτωση που δεν έχεις πάρει ακόμα πτυχίο.Οπότε το να είσαι απόφοιτος πολυτεχνείου δεν πολυσχετίζεται.
Αλλά και πτυχίο να έχεις πάρει ένα καλό απολυτήριο υπέρ σου θα προσμετρηθεί.
-----------------------------------------
Τι δουλειά θα πας να κάνεις και θέλει το κωλόχαρτο; Τηλεφωνήτρια στο 131 ή barwoman?
Για να κάνεις μια δουλειά του ποδαριού έτσι ως φοιτητής για το χαρτζιλίκι, αρκεί να έχεις ένα-δυο κοννέ που να ξέρουν μια εταιρεία να μπεις. Εγώ έχω. Μην έχεις την εντύπωση ότι μετράει το τυπικό σ'αυτήν την περίπτωση.
Εγώ δεν έχω και λυπάμαι που μπαίνεις κι εσύ σ αυτήν την λογική των γνωριμιών.Μπορεί να διαφωνούσαμε αλλά είσαι λογικός.(νομίζω)
Δεν αφήνω τιποτα, ούτως ή άλλως και να μη γράψω θα μου βάλουν βαθμό. Ο βαθμός απολυτηρίου, πάντως, δεν έχει καμία ισχύ εφ'οσον έχεις πανεπιστημιακή εκπαίδευση. Εκτός κι αν πας σε μια δουλειά που η απαίτηση είναι μόνο απολυτήριο Λυκείου.
Αυτό πώς γίνεται πάλι?Σε άλλο καθεστώς γράφουμε εμείς?Εντάξει,να σ' αφήσουν ν'αντιγράψεις πάει στο καλό.Αλλά από εκεί και πέρα ό,τι λάθος έχεις στην κόλλα σου θα σου αφαιρέσει βαθμούς.'Ετσι δεν είναι?

Εν πάση περιπτώσει ας μην απαξιώνουμε το απολυτήριο επειδή βαριόμαστε και δεν έχουμε το κουράγιο να διαβάσουμε για τις ενδοσχολικές.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv

O miv έγραψε στις 10:55, 05-06-09:

Απαξιωμένες από μόνες τους είναι. Τώρα, οκ, ο καθένας τα κουμάντα του κάνει αλλά δε μπορώ να έχω και την άριστη γνώμη για κάποιους που παριστάνουν ότι αυτή η ξεφτίλα είναι εξετάσεις, είναι κάτι που πρέπει ν'ασχοληθεί κανείς.
Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 873 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 12:13, 05-06-09:

Ακομα να να ισχυε αυτο που λετε περι απολυτηριου,δεν θα ανεχομουν ποτε τα Θρησκευτικα και τα Αρχαια να με βοηθησουν να βρω δουλεια.Γιατι θα ηξερα πως αυτη η δουλεια ειναι γτπ(οπως και οι ενδοσχολικες).
Αρκετα πραγματα ανεχομαστε σε αυτη τη χωρα,η ξεφτιλα ομως εχει και ορια.
Παράθεση

greekteo (Κώστας)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O greekteo έγραψε στις 21:15, 07-06-09:

Απαξιωμένες από μόνες τους είναι. Τώρα, οκ, ο καθένας τα κουμάντα του κάνει αλλά δε μπορώ να έχω και την άριστη γνώμη για κάποιους που παριστάνουν ότι αυτή η ξεφτίλα είναι εξετάσεις, είναι κάτι που πρέπει ν'ασχοληθεί κανείς.

Το οτι ολα σου ερχονται "ετοιμα" στον δρομο σου, ασχετα με την δικη σου προσπαθεια δεν σημαινει πως ισχυει σε ολους ετσι. Εσυ ειπες πως εχεις τα κοννε σου, παιρνεις τους βαθμους και χωρις να γραψεις καλα.
Βλεπεις η πλειοψηφια πρεπει να προσπαθησει για να αποκτησει πραγματα στην ζωη της. Οι βαθμοι σε εμας βασιζονται στο τι θα γραψει ο καθενας και οχι σε αλλους παραγοντες.
Αν ειχα αυτη την ασφαλεια που εχεις εσυ και εγω ιδιες αποψεις με σενα θα ειχα, αλλα βλεπεις ανηκω στο επιπεδο που ανηκουν οι υπολοιποι 89.000 μαθητες της Γ λυκειου που ειχαν και πανελλαδικες εξετασεις

+++ Ειμαρμένη
Παράθεση

Evma

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Evma
Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O Evma έγραψε στις 22:14, 07-06-09:

Οσο για την "σημαντικοτητα" του απολυτιριου..
Οταν εισαι φοιτητης υποτιθεται οτι καταβαλεις τα "μεγιστα" για να μην πληρωνουν οι γονεις σου 10 χρονια...Δεν ασχολησε με δουλειες και παπα..ρουνες
Αν παλι πεσω στην αναγκη δεν προκειται να παω στο δημοσιο ,προσωπικα.
Καλυτερα barman..Και γενικα οτιδηποτε μη δημοσιο διοτι ειναι εκμεταλλευση σε σχεση με τις αμοιβες.
Στις επιχειρησεις πλεον δεν κοιταν με ποσο εβγαλες το λυκειο..Κοιταν ποσοτητα.Εχεις χαρτι λυκειου..χαρτι πανεπιστημιου..μεταπτυχιακου..ξενων γλωσσων και τα λοιπα..
Εγω παντως στις ενδοσχολικες πηγαινω με μια αναγνωση και ΑΝ και προσπαθω να αντιγραψω η οτι θυμαμαι για να πιασω το 15 και με τους προφορικους να παει στο 16 με 17.Αυτα.Και μην ξεχνιομαστε.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!
Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H Ειμαρμένη έγραψε στις 22:24, 07-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από evma
Οσο για την "σημαντικοτητα" του απολυτιριου..
Οταν εισαι φοιτητης υποτιθεται οτι καταβαλεις τα "μεγιστα" για να μην πληρωνουν οι γονεις σου 10 χρονια...Δεν ασχολησε με δουλειες και παπα..ρουνες
Αν παλι πεσω στην αναγκη δεν προκειται να παω στο δημοσιο ,προσωπικα.
Καλυτερα barman..Και γενικα οτιδηποτε μη δημοσιο διοτι ειναι εκμεταλλευση σε σχεση με τις αμοιβες.
Στις επιχειρησεις πλεον δεν κοιταν με ποσο εβγαλες το λυκειο..Κοιταν ποσοτητα.Εχεις χαρτι λυκειου..χαρτι πανεπιστημιου..μεταπτυχιακου..ξενων γλωσσων και τα λοιπα..
Εγω παντως στις ενδοσχολικες πηγαινω με μια αναγνωση και ΑΝ και προσπαθω να αντιγραψω η οτι θυμαμαι για να πιασω το 15 και με τους προφορικους να παει στο 16 με 17.Αυτα.Και μην ξεχνιομαστε.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!
Δε νομίζω η δουλειά να είναι παπα..ρούνα.Πες στο παιδάκι από την επαρχία που έρχεται από το υστέρημα των γονιών του να κάθεται όλη τη χρονιά και να μην προσπαθεί, δουλεύοντας, να μετριάσει τα έξοδα του.
Επίσης δεν λειτουργεί απαραίτητα ανασταλτικά στις σπουδές η δουλειά,μπορείς να κάνεις κάτι σχετικό.Εν πάση περιπτώσει αν έχει ανάγκη ο άνθρωπος τα συνδυάζει όλα.
Προσωπικά,παρότι θα είμαι(κατά πάσα πιθανότητα)στο σπίτι μου δε θέλω να επιβαρύνω τους γονείς μου και θέλω να έχω μια οικονομική ανεξαρτησία.Δε θέλω να αισθάνομαι ότι μου δίνουν χρήματα και τα τοιαύτα.
Παράθεση

m3Lt3D (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη m3Lt3D
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 873 μηνύματα.

O m3Lt3D έγραψε στις 23:39, 07-06-09:

Το οτι (νομιζετε πως) θα βασιζεστε σε μια ηλιθιοτητα για να βρειτε δουλεια, δεν σας λεει τιποτα;Εγω προσωπικα ουτε οικογενειακη επιχειρηση εχω, ουτε κοννε.Αλλα δεν θα ανεχτω να διαβασω θρησκευτικα και κοινωνιολογιες και βιολογιες(μια χαρα επιστημες ειναι, αλλα ΚΑΙ ασχετα με την δουλεια που θα βρειτε ΚΑΙ διδασκονται/εξεταζονται γτπ) για να μπορω να βρω δουλεια.
Θα προτιμησω να γινω μπαρμαν που στο κατω κατω μια χαρα δουλεια ειναι.
Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ειμαρμένη έγραψε στις 23:47, 07-06-09:

Ο καθείς είναι οι επιλογές του.
Εδώ απλά ανταλάσσουμε απόψεις,δεν επιβάλλουμε.
Και δεν τίθεται θέμα "καλής" και "μη καλής" δουλειάς.
Παράθεση

nikos88 (ALB)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikos88
Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 63 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O nikos88 έγραψε στις 12:08, 27-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από m3Lt3D
Το οτι (νομιζετε πως) θα βασιζεστε σε μια ηλιθιοτητα για να βρειτε δουλεια, δεν σας λεει τιποτα;Εγω προσωπικα ουτε οικογενειακη επιχειρηση εχω, ουτε κοννε.Αλλα δεν θα ανεχτω να διαβασω θρησκευτικα και κοινωνιολογιες και βιολογιες(μια χαρα επιστημες ειναι, αλλα ΚΑΙ ασχετα με την δουλεια που θα βρειτε ΚΑΙ διδασκονται/εξεταζονται γτπ) για να μπορω να βρω δουλεια.
Θα προτιμησω να γινω μπαρμαν που στο κατω κατω μια χαρα δουλεια ειναι.
ουτε μπαρμαν δεν μπορεις να βρεις δουλεια.!!!!Ασε εχει γινει τραγικη η κατασταση...μεγαλη ανεργεια..!!!
Παράθεση

constantinekots (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη constantinekots
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.

O constantinekots έγραψε στις 08:50, 31-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από alb-killer
Oπως στα προηγουμενα ετσι και σημερα στην κοινωνιολογια..επεσε τρελη αντιγραφη!!!οκ περιμενα να ειναι χαλαρα...αλλα οχι και ετσι...!!!!Μιλαμε δεν το εχω ξαναζησει αυτο...!!!!Ειχα ενα παιδι απεναντι μου και προσπαθουσα να του πω τα Σ-Λ...!!!Αλλα επειδη εγραφε μια αλλη ασκηση δεν με ακουγε που τον φωναζα να του τα πω...!!!Με βλεπει μια επιτητητρια....και παει και τον σκουνταει....και του κανει νοημα οτι τον φωναζα...!!!Ε-Λ-Ε-Ο-Σ.....και αρχισα να του τα λεω μπροστα στα ματια της...!!!
Παιδια κακα τα ψεμματα ολοι ξερουμε τι γινεται στην 3η λυκειου...και ποσο αντικειμενικοι ειναι οι βαθμοι που βαζουν οι καθηγητες...!!!Ο βαθμος του απολυτηριου παιζει ρολο μονο για το δημοσιο...κανεις δεν κοιταει το απολυτηριο...ολοι γνωριζουν τι γινεται...!!!και επειδη εγω ειμαι ξενος..και οπωσ ξερουμε στο δημοσιο δεν βαζουν ουτε ελληνες....εμενα θα βαλουν????χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα........αλβανος δημοσιος υπαλληλος...never!!!!
Παντως με ελαχιστη προσπάθεια ενας βαθμος βγαινει γιατι παντου γινεται οπως τα λες παραπανω. Με σχεδον μηδενικο διαβασμα (2 ωρες στο πρωτο μάθημα, 50 λεπτά στο δευτερο, 20 λεπτα στο τρίτο κι απο κει και πέρα τίποτα), εβγαλα απολυτηριο 19,1, σιγα το κατορθωμα. Εδω δεν ξερω καλα καλα αν θα βρω δουλεια μετα το M.Sc. κι εσεις μου λετε για απολυτηρια και αηδίες. Ελεος ρε παιδιά, πανελληνιες περασαμε, κι εμεις κατεργαραιοι ειμαστε στον ιδιο πάγκο, μην προσπαθειτε τωρα να το παιξετε φυτα στις ενδοσχολικές. Δεν πιάνει...Η τελευταια αναμνηση απ'το Λυκειο ηταν ο χαβαλές και δοξα το θεο στις ενδοσχολικες απ'αυτον ειχαμε αρκετό. Ε, να δουμε τι κερδισε καποιος που διάβασε, ουτε καν καποιο μεγαλυτερο βαθμο, eh? Περασαμε τη φουρτουνα και καθομαστε κι ασχολουμαστε με τη μπουνατσα, αν ειναι δυνατον επιτέλους. Δεν εχει καμια ισχυ το απολυτηριο, believe me. Να κοιτατε να βγαλετε ενα πτυχιακι με βαθμο τωρα (για προσβαση στα μαστερς) κι αφηστε τ'απολυτηρια...
Φιλε alb-killer, καποια στιγμη θα παρεις την υπηκοοτητα, σιγά. Απλα γενικα καποιος πρεπει να ειναι πολυ απογοητευμένος για να πάει στο δημοσιο τομεα, εχουμε ξαναπει οτι ο δημοσιος τομεας δεν ειναι για να παρεχει εργασια στον καθε τεμπέλη. Οποιος ειναι αξιος, τον παιρνει μια επιχειρηση.

PS: Προς ναυτιλομένους, οσοι πιστευουν οτι με ενα καλο απολυτηριο θα βρουν δουλεια στον ΟΤΕ κανουν λάθος. Απο το 2006 μεχρι σημερα περιμενουν στην ουρά ακομη 18αρια να τους προσλάβουν (συμβαση για 12 μηνες, με 630 ευρω το μήνα) και μην εχετε την εντυπωση οτι θα ξαναβγαλει τετοια προκυρηξη ο ΟΤΕ, ειδικα τωρα που άλλαξε η διοικηση. Κυριαρχει η γνωστη ανακριβεια οτι οποιος εχει καλο απολυτηριο θα παει στον ΟΤΕ. Αλλα οσοι το λενε αγνοούν βασικα πραγματα, αγνοούν πως εχει αυτο το πραγμα. Προφανως ειναι 3 χρονια πίσω στην ενημέρωσή τους....
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:52, 23-05-11:

Πάνε και οι πανελλήνιες (τελικά ένας μύθος ήταν και αυτός). Σίγουρα χαλαρώσαμε. Την Παρασκευή αρχίζουν οι ενδοσχολικές. Εντάξει, οι πιο πολλοί καθηγητές μας έχουν λίγη ύλη, δώσανε ερωτήσεις και μας έχουν πει SOS. Όμως, σχεδόν όλοι, μας έχουν δηλώσει ότι ναι μεν μας καταλαβαίνουν και θα μας βοηθήσουν, αλλά κάτι πρέπει να κάνουμε κι εμείς. Δηλαδή, θα μας βάλουν εύκολα, αλλά ο βαθμός του γραπτού θα είναι ο πραγματικός. Αυτό σημαίνει ότι όποιος κινδυνεύει να μην πάρει απολυτήριο ή όποιος θέλει να έχει απολυτήριο με καλό βαθμό πρέπει να γράψει καλά. Εντάξει, υπάρχουν πολλοί που και με μονάδα περνάνε και θα πάρουν ένα μέτριο απολυτήριο. Επίσης ο διευθυντής μας δήλωσε ότι δεν θα επιτρέψει αντιγραφές και στις ενδοσχολικές θα ισχύουν σχεδόν όσα ισχύουν και στις πανελλήνιες, κάτι που εφαρμόζεται στην Α και στη Β. Πάντως, και πέρυσι στο σχολείο μου 4-5 άτομα δεν πήραν απολυτληριο και ξανάδιναν μαζί μας πανελλήνιες και θα δίνουν και ενδοσχολικές. Επειδή ανήκω σ΄αυτούς που θέλουν ένα καλό απολυτήριο, θα διαβάσω και για τις ενδοσχολικές (εντάξει, δεν θα ξεσκιστώ κιόλας). Αύριο πάμε όλοι μαζί για μπάνιο (άπαντες πλην ΑΟΘιτών). Αρχίζω την Παρασκευή με μαθηματικά γενικής (που οι μισοί το έχουν δώσει πανελλαδικά), αλλά τελειώνω μια μέρα πριν από τους άλλους, καθώς τελευταίο μάθημα είναι η φυσική γενικής (που την έδωσα). Αν πω ότι στεναχωριέμαι που τελειώνει το σχολείο, θα με γιουχάρετε? (Πάντως, οι διακοπές πλησιάζουν).

Υ.Γ. Θα τον πνίξω τον σερβιτόρο.

Επισήμανση: Τα μηνύματα 75-463 προήλθαν από την συγχώνευση του παρόν νήματος με το νήμα "Γ' Λυκείου - Ενδοσχολικές 2011".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JKaradakov : 08-06-13 στις 08:18. Αιτία: Επισήμανση.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lowbaper92

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 23:06, 23-05-11:

Δεν ξέρω πόσοι έχουν αντοχές και ψυχικά αποθέματα να διαβάσουν για τις ενδοσχολικές. Εγώ πάντως πέρυσι δεν είχα. Έκανα τουρισμό με όλη την έννοια της λέξης και το αποτέλεσμα ήταν απολυτήριο 16.2
Εντάξει εννοείται ότι δεν χάρηκα αλλά δεν με ένοιαξε κιόλας. Ένας καλός βαθμός στις πανελλήνιες σε κάνει να ξεχάσεις το απολυτήριο (ξέρω ότι στο μέλλον ίσως χρειαστεί)
Το ότι σου λείπει το σχολείο είναι λογικό. Νομίζω συμβαίνει σε όλους. Όπως και να το κάνουμε ήταν ένας τεράστιος κύκλος που έκλεισε και οι αναμνήσεις είναι αμέτρητες και έχουν χαραχθεί μέσα μας. Αν και καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα αρχίσει ένας διαφορετικός κύκλος τώρα ως φοιτητές.
Όπως και να'χει απολαύστε το καλοκαίρι γιατί κουραστήκατε αρκετά.
Άντε καλά αποτελέσματα.
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 23:31, 23-05-11:

Εμεις ειχαμε sos και θεματα στην πλειοψηφια των μαθηματων οποτε με αρκετο ξυσιμο και λιγο διαβασμα σε βιολογια, κειμενα, απειρα σκονακια σε αρχαια, κοινωνιολογια και φυσικη γενικης εβγαλα κομπλε απολυτηριο. Ιστορια εγραψα κατω απο τη βαση γιατι το διναμε 2 μερες μετα απο ΑΟΘ και οχι απλα δεν ανοιξα βιβλιο, ουτε την υλη δεν ενδιαφερθηκα να μαθω.
Παράθεση

lowbaper92

Πτυχιούχος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 23:34, 23-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rania.
απειρα σκονακια σε αρχαια, κοινωνιολογια και φυσικη γενικης ...
Όχι, εγώ σκονάκια δεν έκανα. Με το σπαθί μου έγραφα κάτω απ'τη βάση
15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:57, 23-05-11:

Τα ενδοσχολικά μαθήματα τα χώρισα σε 3 κατηγορίες:
1η κατηγορία: Τα γνωστά. Μαθηματικά και Βιολογία (τα παρακολουθούσα και ασχολιόμουνα από ενδαφέρον) - Αγγλικά (έχω προφιτερόλ).
2η κατηγορία: Αυτά που μπαλώνονται. Θρησκευτικά (γράφεις ωραίες γενικούρες), Κοινωνιολογία (από το μπλα-μπλα που θυμάσαι και με τα σοσάκια κάτι βγαίνει), Κείμενα (λίγα είναι, κάτι διαβάζεις, φαντάζεσαι τα υπόλοιπα).
3η κατηγορία: Μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά. Αρχαία (μόνο το φιλοκαλούμεν άνευ... ξέρω) και Ιστορία (αλήθεια, κάναμε κάτι τέτοιο?).

20 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vasilina93 (Βασιλίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vasilina93
H Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Vasilina93 έγραψε στις 00:00, 24-05-11:

Και εμένα θα μου λείψει το σχολείο... Όσο και αν δε με ένοιαζε το σχολείο σε επίπεδο γνώσεων πέρασα ωραία χρονιά!!! Θα μου λείψουν οι συμμαθητές ( εντάξει όχι όλοι... ), καθηγητές ( εντάξει και πάλι όχι όλοι ) και οι χαζομάρες μας ( Εδώ ΟΛΕΣ!!! ).... Θέλω και εγώ ένα καλό απολυτήριο για να βρω καμιά δουλειά όσο σπουδάζω ;Ρ!!! Θα προσπαθήσω λοιπόν να διαβάσω... Σήμερα είμαι πτώμα όπως θα είμαι και αύριο αλλά λογικά θα τα καταφέρω να διαβάσω αρκετά!!! :Ρ Σκονάκια απλά δεν παίζει να κάνω γιατί καρφώνομαι και είναι λίγο ξεφτίλα , στους καθηγητές που σε βοηθάνε όλη τη χρονιά να κάνεις σκονάκι... Όπως και να έχει καλά αποτελέσματα και Καλή Συνέχεια στη ζωή μας...

Αρχική Δημοσίευση από Dias
1η κατηγορία: Τα γνωστά. Μαθηματικά και Βιολογία (τα παρακολουθούσα και ασχολιόμουνα από ενδαφέρον) - Αγγλικά (έχω προφιτερόλ).
2η κατηγορία: Αυτά που μπαλώνονται. Θρησκευτικά (γράφεις ωραίες γενικούρες), Κοινωνιολογία (από το μπλα-μπλα που θυμάσαι και με τα σοσάκια κάτι βγαίνει), Κείμενα (λίγα είναι, κάτι διαβάζεις, φαντάζεσαι τα υπόλοιπα).
3η κατηγορία: Μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά. Αρχαία (μόνο το φιλοκαλούμεν άνευ... ξέρω) και Ιστορία (αλήθεια, κάναμε κάτι τέτοιο?).

Συμφωνώ απόλυτα με τις κατηγορίες... Πάλι καλά αρχαία μας έχει δώσει 3 παραγράφους για μετάφραση και 4 σελίδες εισαγωγή ;Ρ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 24-05-11 στις 06:25. Αιτία: συγχώνευση μηνυμάτων
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 00:21, 24-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από lowbaper92
Όχι, εγώ σκονάκια δεν έκανα. Με το σπαθί μου έγραφα κάτω απ'τη βάση
Σμικρυνση μεταφρασης στα αρχαια την οποια εβαλα σε ενα πακετο χαρτομαντηλα. Τα ειχα βγαλει εξω και επαιζα τη συναχωμενη. Μπεστ πατεντα εβερ και μου ρθε να την κανω τελευταια ταξη του Λυκειου γαμω.

Καλα μαθηματικα γεν και βιολογια ειναι παιχνιδακι, ευκολα μαθηματα και στις ενδοσχολικες βαζουν και γελοια.
Κειμενα απλα αφηνεις τη φαντασια σου ελευθερη, κοινωνιολογια γραφεις τις ιδιες βλακειες που θα γραφες και στην εκθεση, αρχαια και ιστορια απλα κανεις το σταυρο σου.
Θρησκευτικα ειχα παρει απαλλαγη για να μην το δινω ενδοσχολικες.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lowbaper92

Πτυχιούχος

O lowbaper92 έγραψε στις 00:26, 24-05-11:

Θρησκευτικα ειχα παρει απαλλαγη για να μην το δινω ενδοσχολικες.
Ουυυυυ 666, στην κόλαση
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Dias έγραψε στις 00:39, 24-05-11:

- - - - αρχαια και ιστορια απλα κανεις το σταυρο σου.
- - - - - Θρησκευτικα ειχα παρει απαλλαγη
Αντιφάσεις!!!!

Χαίρομαι που σε "ξαναβλέπω".
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Trolletarian

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Trolletarian
Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 02:35, 24-05-11:

σε εμάς πάντως μια χαρά επιτρέπονταν οι αντιγραφές και απολυτήριο πήρε ο κάθε πικραμένος. Στην κοινωνιολογία μάλιστα η καθηγήτρια ήρθε στο θρανίο μου και μου είπε τις απαντήσεις (αυτές που δεν ήξερα)

[COLOR=black]Αν πω ότι στεναχωριέμαι που τελειώνει το σχολείο, θα με γιουχάρετε?
πάντως και εγώ στεναχωριόμουν λίγο πέρυσι καθώς σκεφτόμουν ότι τελείωσε το σχολείο αλλά χαζομάρα μου, τα φοιτητικά χρόνια έχω την εντύπωση ότι είναι τα καλύτερα καμιά σχέση με τα σχολικά.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Avicii
Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε στις 06:32, 24-05-11:

Στις ενδοσχολικές λέω να διαβάσω από ενδιαφέρον και επειδή μου αρέσουν Ιστορία, Κοινωνιολογία,Αρχαία και Λογοτεχνία . Θρησκευτικά μας έβαλε 2 μαθήματα ύλη οπότε με 10 λεπτά ανάγνωσης καθαρίζουμε. Αγγλικά έχουμε προφιτερόλ που λέει και ο Δίας.
Το πρόβλημα για μένα είναι η Φυσική και τα μαθηματικά τα οποία έχω να διαβάσω από το γυμνάσιο. Φυσική είπε θα δώσει 10 ερωτήσεις από τις οποίες θα πέσουν οι 4 ( θα κάνω σκονάκι και τις 10). Μαθηματικά το απόλυτο χάος και θα βασιστώ κατά πάσα πιθανότητα στη αντιγραφή .
Γενικά στο σχολείο μου πάντως είναι πολύ χαλαροί στην επιτήρηση των ενδοσχολικών .
Παράθεση

toi_toi

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη toi_toi
Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 753 μηνύματα.

O toi_toi έγραψε στις 08:17, 24-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από maximus
Στις ενδοσχολικές λέω να διαβάσω από ενδιαφέρον και επειδή μου αρέσουν Ιστορία, Κοινωνιολογία,Αρχαία και Λογοτεχνία . Θρησκευτικά μας έβαλε 2 μαθήματα ύλη οπότε με 10 λεπτά ανάγνωσης καθαρίζουμε. Αγγλικά έχουμε προφιτερόλ που λέει και ο Δίας.
Το πρόβλημα για μένα είναι η Φυσική και τα μαθηματικά τα οποία έχω να διαβάσω από το γυμνάσιο. Φυσική είπε θα δώσει 10 ερωτήσεις από τις οποίες θα πέσουν οι 4 ( θα κάνω σκονάκι και τις 10). Μαθηματικά το απόλυτο χάος και θα βασιστώ κατά πάσα πιθανότητα στη αντιγραφή .
Γενικά στο σχολείο μου πάντως είναι πολύ χαλαροί στην επιτήρηση των ενδοσχολικών .
κατι τετοιο κυκλοφορουν...και χαλαν την πιάτσα.....
ακου κει σαρεσουν η ιστορια και τα αρχαια!

στο θεμα μας....εγω δεν ξερω αν θα διαβασω ή οχι....αν εχω ορεξη θα διαβασω αν παλι οχι...ο Θεος βοηθος!
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 11:07, 24-05-11:

Εγώ αρχίζω με Φυσική τη Παρασκευή. Πφ καλά, η αλήθεια είναι ότι δεν τις σκέφτομαι καν τις ενδοσχολικές, είμαι σε σάμμερ φάση τώρα και απλά είμαι στον κόσμο μου. Ίσως Διαβάσω, να κάνω μια ανάγνωση σε όλα μία μέρα πριν, αλλά δε παίζει να στρωθώ, και να θέλω ΔΕ ΜΠΟΡΩ. Ειδικά μαθηματικά και φυσική ξερω γω που είναι το φόρτε μου.

Πάντως εμάς σος και ερωτήσεις δε μας έδωσαν. Εκτός κι αν έδωσαν τη βδομάδα που δε πάταγα καν, αλλά θα ρωτήσω. Who cares μωρέ?
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 11:24, 24-05-11:

Κι εμέις αρχίζουμε Παρασκευή με φυσική και τελειώνουμε στις 9 με Αγγλικά.

Νταξ τα μαθήματα του blah blah θα τα παλέψουμε, η μισή ιστορία γενικής είναι ίδια με της κατεύθυνσης (η άλλη μισή ανάθεμα αν ξέρω τι λέει). Αρχαία ψάχνουμε την καθηγήτρια να μας πει ποιο θα βάλει. Μαθηματικά ο καλός μου (παίζει ο πιο γαμάτος καθηγητής) είπε πως την προηγούμενη μέρα αν θέλουμε να μαζευτούμε οι θεωρητικοί να μας δώσει μες τις άκρες τα θέματα. Φυσική διάβαζα γιατί μου φάνηκε εύκολη φέτος και είχαμε πολύ καλή καθηγήτρια (τόσο καλή, που επειδή γεννάει μέσα στον μήνα, καθυστέρησε την άδειά της μερικές μέρες, για να μας βάλει η ίδια θέματα στη φυσική κι όχι κανένας ξέμπαρκος)

Αυτά.
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 11:34, 24-05-11:

και μεις αρχιζουμε παρασκευη με μαθηματικα(νομιζω,ξερω γω,ουτε προγραμμα εχω παρει,ουτε υλη....).δεν εχω ορεξη μετα απο τις πανελλαδικες να διαβαζω κινεζικα...απλα,εχω ακουσει οτι αν γραψεις καλα στα ενδοσχολικα(δεν ξερω ποσο ακριβως...)παιρνεις +200 μορια στις πανελληνιες.ισχυει?τι εχετε ακουσει?
Παράθεση

Mathen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mathen
Ο Mathen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Mathen έγραψε στις 11:41, 24-05-11:

Ούτε καν το πρόγραμμα δεν έχω πάρει.. xD
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,041 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 11:43, 24-05-11:

Όντως. Πρέπει να πεταχτούμε μια στιγμή αύριο, να δούμε και τι γράφουμε, τι βιλία πρέπει να μας δώσουν, γενικά όλα αυτά.
Παράθεση

Mathen

Νεοφερμένος

Ο Mathen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Mathen έγραψε στις 11:43, 24-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
και μεις αρχιζουμε παρασκευη με μαθηματικα(νομιζω,ξερω γω,ουτε προγραμμα εχω παρει,ουτε υλη....).δεν εχω ορεξη μετα απο τις πανελλαδικες να διαβαζω κινεζικα...απλα,εχω ακουσει οτι αν γραψεις καλα στα ενδοσχολικα(δεν ξερω ποσο ακριβως...)παιρνεις +200 μορια στις πανελληνιες.ισχυει?τι εχετε ακουσει?
Δία να ένας άλλος μύθος που πρέπει να προσθέσεις στο θέμα με τους μύθους των πανελληνίων.
Παράθεση

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 11:45, 24-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
ΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΣ τσακίσου έλα δω να προσθέσεις κι άλλο μύθο για τις Πανελλήνιες.

Σιγά μην έπαιρνες μόρια από τα Θρησκευτικά και την Κοινωνιολογία βρε παιδάκι μου.

Αρχική Δημοσίευση από Mathen
Δία να ένας άλλος μύθος που πρέπει να προσθέσεις στο θέμα με τους μύθους των πανελληνίων.
Soulmates.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

toi_toi

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη toi_toi
Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 753 μηνύματα.

O toi_toi έγραψε στις 11:48, 24-05-11:

προγραμμα?
εγω ξερω τι γραφω την δευτερα...και την δευτερα θα μαθω τι γραφω μετα! σιγα μην παρουμε και προγραμμα!
ειμαι η μονη που εχω μια εβδομαδα ξεκουραση?
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 11:48, 24-05-11:

Όλοι βλέπω είμαστε ορεξάτοι και κεφάτοι να διαβάσουμε για τις ενδοσχολικές...
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 11:51, 24-05-11:

σιγα βρε παιδια,καλμα....μακαρι να μην ισχυει,γιατι δεν εχω καθολου ορεξη να διαβαζω.
λοιπον,ο Διας να φτιαξει θεμα με τιτλο ''Μυθοι για τις Πανελληνιες-part 2-Myths after the (beeeeeeeeeeeeeeepppppppppppp.......) exams!

Αρχική Δημοσίευση από Superhuman
Όλοι βλέπω είμαστε ορεξάτοι και κεφάτοι να διαβάσουμε για τις ενδοσχολικές...
οπως ελεγε και ο αξεχαστος Φατσεας στο ''καφε της Χαρας''

ΑΥΤΟ ΕΞΥΠΑΚΟΥΕΣΑΙ!!!

κι εσυ το ιδιο,ε?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 24-05-11 στις 13:54. Αιτία: συγχώνευση
Παράθεση

danai-elpida (Δαναη-Ελπιδα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη danai-elpida
H Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 950 μηνύματα.

H danai-elpida έγραψε στις 12:01, 24-05-11:

Σε μας ουτε θεματα σος εδωσαν κ στην επιτηρηση τις προηγουμενες χρονιες ηταν αυστηροι(η αδελφη μου προσπαθησε να αφησει ακαλυπτη την κολλα της για να δει ενας συμμαθητης της στα θρησκευτικα κ την εβαλαν σε αλλο θρανιο)
Παράθεση

Mathen

Νεοφερμένος

O Mathen έγραψε στις 13:48, 24-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
ΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΣ τσακίσου έλα δω να προσθέσεις κι άλλο μύθο για τις Πανελλήνιες.

Σιγά μην έπαιρνες μόρια από τα Θρησκευτικά και την Κοινωνιολογία βρε παιδάκι μου.

Soulmates.
Συγγνώμη αλλά δεν είμαι διαθέσιμος.

Θα διαβάζω για τις ενδοσχολικές..!
Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Miss Brightside
H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε στις 13:57, 24-05-11:

Παρασκευή αρχίζουμε με θρησκευτικά και μετά μαθηματικά γενικής ( αλήθεια, τι κάναμε φέτος εκεί? :O ). Δεν έχω πρόγραμμα, ούτε ύλη σε κάποιο μάθημα, μόνο σήμερα πήρα ύλη φυσικής και μαθηματικών από την κολλητή μου. Ε, θα μου κάνει και κανα ιδιαίτερο να καταλάβω τίποτα (πέρσυ μου έκανε 2 ώρες και μαθηματικά έλυσα το 4ο θέμα!! Δεν έλυσα κανένα άλλο, εκτός από αυτό και τη θεωρία, αλλά το τέταρτο το έλυσα!!! )
Θέλω ένα καλό απολυτήριο, αλλά προς το παρόν δεν έχω αντοχές να διαβάσω ούτε περιοδικό....
Παράθεση

Φοιτητής

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 13:57, 24-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Mathen
Συγγνώμη αλλά δεν είμαι διαθέσιμος.

Θα διαβάζω για τις ενδοσχολικές..!

Τι να σου πω παιδάκι μου, αν προτιμάς τα θρησκευτικά, είσαι άξιος της μοίρας σου.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους