Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,069 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 405 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Υποτροφίες λόγω καλής βαθμολογίας/θέσης εισαγωγής

staaronis3 (Σταμάτης Α.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη staaronis3
Ο Σταμάτης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O staaronis3 έγραψε στις 21:19, 27-09-09:

Δεν καταλαβένουν ορθογραφικά λάθη στα προφορικά.

Μην πεις το κλασικό ότι μας βοηθάνε κλπ. Απλώς υπάρχει περισότερος χρόνος για να μπορέσει ο μαθητής να εκφραστεί όπως θέλει.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blacksheep (ΓιαννηςΤουφεξης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη blacksheep
Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,246 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 21:21, 27-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από staaronis3
Δεν καταλαβένουν ορθογραφικά λάθη στα προφορικά.

Μην πεις το κλασικό ότι μας βοηθάνε κλπ. Απλώς υπάρχει περισότερος χρόνος για να μπορέσει ο μαθητής να εκφραστεί όπως θέλει.
καλα,οκ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eco-warrior (Μπάμπης ή Αμφιάραος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη eco-warrior
Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 777 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε στις 21:40, 27-09-09:

Εγώ από ΕΠΑ.Λ. Ομάδα Α έβγαλα: 1932 μόρια, 19,6 βαθμό απολυτηρίου και 19,9 βαθμό πτυχίου.

Και όμως δεν δικαιούμε την υποτροφία της eurobank γιατί δεν έχω βαθμό πρόσβασης. Από τη γραματεία του τμήματος ηλεκτρονικής στο ΤΕΙ-Α δεν γνωρίζουν αν πέρνει υποτροφία ο πρώτος που μπήκε απο ΕΠΑ.Λ. ομάδα Α.

Γιατί εμείς ήμαστε παιδιά άλλου Θεού, ζούμε για μια άλλη κοινωνία και δεν έχουμε την ανάγκη για ανταμοιβή του κόπου μας.

Γιατί εμείς επιλέξαμε να ασχοληθούμε με αυτό που αγαπάμε, αλλά κάπιοι άλλοι δεν φένετε να το καταλαβένουν αυτό.

Γιατί γι αυτούς τα ΕΠΑ.Λ. δεν είναι τίποτα.

Οι μαθητές τους τότε, γιατί να είναι κάτι;
Ελλάς το μεγαλείο σου...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

staaronis3 (Σταμάτης Α.)

Φοιτητής

Ο Σταμάτης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O staaronis3 έγραψε στις 21:46, 27-09-09:

Αρχικά μου είπε ότι δεν δικαιούμαστε, αλλά μετά ότι δεν ξέρει και ότι θα μάθουν αργότερα.

Όμως αυτοί των ΓΕΛ δικαούντε. Άσχετα που είναι άσχετοι με το αντικείμενο (για τον τομέα μας πχ είναι άσχετοι με τα ηλεκτρονικά).
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sotos1480

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sotos1480
Ο sotos1480 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O sotos1480 έγραψε στις 18:28, 01-10-09:

Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξης , αν περάσεις σε κάποια σχολή μέσα στους 5 πρώτους παίρνεις κάποια δωρο-επιταγή για αγορά laptop η κάτι αντίστοιχο?
Παράθεση

staaronis3 (Σταμάτης Α.)

Φοιτητής

O staaronis3 έγραψε στις 18:34, 01-10-09:

Σύμφωνα με τα περσυνά δεδομένα το 25% των πρότων πέρνει μια επιδότηση 400 ευρώ μέσω του προγράματος Δες την Ψηφιακά.

http://destinpsifiaka.gr
Παράθεση

pyroboy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη pyroboy
Ο pyroboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O pyroboy έγραψε στις 22:59, 01-10-09:

όσοι ενδιαφέρονται για υποτροφίες εισαγωγής ας δούνε αυτό που βρήκα:
http://www.ee.duth.gr/files/IKY_Kano...008-2009_0.pdf
ειναι ο κανονισμός του ΙΚΥ για τις υποτροφίες και αναφέρει ποιές προυποθέσεις χρειάζεται να πληρεί κάποιος.
Προσεχτε πως για να δικαιούται κάποιος υποτροφία επειδή μπήκε πρώτος στη σχολή του πρέπει να έχει πάνω απο 16100 μόρια. Βέβαια ο κανονισμός λέει οτι είναι για τη χρονιά 2008-2009 οπότε υπάρχει η πιθανότητα να αλλάξουν κάποια πράγματα όπως το ποσό που δικαιούται ο αριστούχος.
Άν έγραφα καλύτερα στο ΑΟΔΕ θα είχα και εγώ μερικά ευρώ :Ρ
(1ος με 15600 μορια :/ :Ρ:Ρ)
Παράθεση

sotos1480

Φοιτητής

Ο sotos1480 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O sotos1480 έγραψε στις 16:43, 02-10-09:

Σύμφωνα με τα περσυνά δεδομένα το 25% των πρότων πέρνει μια επιδότηση 400 ευρώ μέσω του προγράματος Δες την Ψηφιακά.

http://destinpsifiaka.gr
Πρέπει να έληξε αυτό το πρόγραμμα για τους πρωτοετής φοιτητές κ φέτος θα δώσουν την επιδότηση μόνο στους μαθητές της Α Γυμνάσιου…αλλά θα ρωτήσω και στην γραμμάτια δεν έχω να χάσω κάτι!
Παράθεση

sotos1480

Φοιτητής

O sotos1480 έγραψε στις 12:31, 10-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από sotos1480
Πρέπει να έληξε αυτό το πρόγραμμα για τους πρωτοετής φοιτητές κ φέτος θα δώσουν την επιδότηση μόνο στους μαθητές της Α Γυμνάσιου…αλλά θα ρωτήσω και στην γραμμάτια δεν έχω να χάσω κάτι!
Μέσα στο Νοέμβριο αναμένεται να ξεκινήσει η επιδότηση αγοράς φορητών ηλεκτρονικών υπολογιστών από φοιτητές. Οι βουλευτικές εκλογές καθυστέρησαν την έναρξη του προγράμματος «Δες την Ψηφιακά», ωστόσο η Ειδική Γραμματεία Ψηφιακού Σχεδιασμού θα «αποζημιώσει» τους φετινούς αριστούχους προσφέροντάς τους επιπλέον ηλεκτρονικές υπηρεσίες.

Σύμφωνα με πληροφορίες της «Espresso», οι όροι της επιδότησης για αγορά laptop θα είναι οι ίδιοι με πέρυσι, υπό την προϋπόθεση βέβαια ότι η νέα ηγεσία του υπουργείου Παιδείας δεν θα ζητήσει επανασχεδιασμό του προγράμματος. Δικαίωμα συμμετοχής θα έχει το 25 τοις εκατό των εισαχθέντων που συγκέντρωσαν την υψηλότερη βαθμολογία σε κάθε σχολή ή τμήμα ΑΕΙ και ΤΕΙ στις πανελλαδικές του 2009, καθώς και οι νέοι φοιτητές που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες και οι οποίοι εισήχθησαν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση το 2009 με την ποσόστωση του 5 τοις εκατό. Κάθε δικαιούχος φοιτητής θα επιχορηγηθεί με το 80 τοις εκατό της αξίας του φορητού υπολογιστή της επιλογής του, με μέγιστο ποσό επιδότησης τα 400 ευρώ.

Οι περίπου 20.000 φετινοί δικαιούχοι φοιτητές θα έχουν επιπλέον πρόσβαση σε on-line εκπαιδευτικές υπηρεσίες και συγκεκριμένα: α) Θα έχουν στη διάθεσή τους ελεύθερο εκπαιδευτικό λογισμικό από ελληνικά και ξένα πανεπιστήμια, β) θα έχουν πρόσβαση σε ψηφιακές βιβλιοθήκες και γ) θα έχουν τη δυνατότητα on-line αποθήκευσης αρχείων και μάλιστα μεγάλου όγκου (περί τα 50 Gigabyte). Δεν αποκλείεται οι ίδιες υπηρεσίες να προσφερθούν και στους δικαιούχους των τριών περασμένων ετών.
--------------------------------------------------------------------------
Ένταξη τελικά θα πάρουμε κ εμείς την επιδότηση!!!!!!!!!
Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 12:40, 25-07-10:

Oταν λεμε οτι οι πρωτοι η ο πρωτος παιρνουν υποτροφια,ενοουμε τα λεφτα μονο?γιατι την λεξη υποτροφια την ξερω με αλλο νοημα
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:38, 25-07-10:

Δες εδώ μήπως βρεις κάτι.
Παράθεση

apostolis1992

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη apostolis1992
Ο apostolis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O apostolis1992 έγραψε στις 16:00, 27-07-10:

Έχω ακούσει ότι οι 4 πρώτοι των περισσότερων τμημάτων ΑΕΙ παίρνουν υποτροφία 3000. Ξέρουμε αν ισχύει κάτι τέτοιο?
Παράθεση

Χριστίνα...

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Χριστίνα...
H Χριστίνα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Χριστίνα... έγραψε στις 19:00, 27-08-10:

Γειά σας παιδιά!!Μπορεί κανείς να μου πεί αν οι πρώτοι κάθε σχολής παίρνουν ή όχι κάποια υποτροφία ή laptop? κάτι άκουσα για τους πρώτους 10 που εισάγονται...
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 20:02, 27-08-10:

Δεν ξέρω σίγουρα να σου πω, βασικά και με τα παιδιά αναρωτιόμαστε. Για τις υποτροφίες δες εδώ , για laptop είναι το 25% των πρωτεύσαντων, αλλά δεν είδα κάποια ενημέρωση για φέτος. Μπορείς να δεις και εδώ.
Παράθεση

rascal_flat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rascal_flat
Ο rascal_flat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O rascal_flat έγραψε στις 14:54, 05-07-11:

Είναι αλήθεια ότι ο πρώτος κάθε σχολής κερδίζει χρήματα; Εννοώ εκείνον πού εισάγεται σε μια σχολή και έχει συγκεντρώσει τα περισσότερα μόρια από όλους τους εισαχθέντες στις Πανελλήνιες . Αν ναι, τί ποσό; Και ποιό είναι το ανώτατο επιτρεπτό εισόδημα για να κερδίσεις;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 15:24, 05-07-11:

Μπορείς να δεις και εδώ.
Απ' όσο ξέρω εξαρτάται από τη σχολή.
Παράθεση

rascal_flat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rascal_flat
Ο rascal_flat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O rascal_flat έγραψε στις 15:46, 05-07-11:

Ευχαριστώ πολύ
Παράθεση

mr95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mr95
H mr95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H mr95 έγραψε στις 16:03, 05-07-11:

γειά σας!!!! θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση....ενδιαφέρομαι για σπουδές στο εξωτερικο...βασικα θελω να βρω εναν τροπο να συμμετασχω σε διαγωνισμους πανεπιστημιων του εξωτερικου που δινουν υποτροφιες...εαν κπ απο εσας γνωριζει κτ επει του θεματος ας με βοηθησει λιγο.....
Παράθεση

Βetty

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Βetty
H Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 514 μηνύματα.

H Βetty έγραψε στις 12:04, 30-08-11:

Άκουσα ότι οι πρώτοι 10 που εισάγονται σε κάποιο τμήμα παίρνουν υποτροφία
κ ότι ένα ποσοστό 10% ή 25% παίρνει επιδότηση για λάπτοπ..
Ξέρετε αν ισχύει??
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MurdereSs (Martha)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη MurdereSs
H Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Απόφοιτος του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΤΕΙ Πάτρας (Αίγιο) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 165 μηνύματα.

H MurdereSs Life is wonderful! έγραψε στις 23:09, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Βetty
Άκουσα ότι οι πρώτοι 10 που εισάγονται σε κάποιο τμήμα παίρνουν υποτροφία
κ ότι ένα ποσοστό 10% ή 25% παίρνει επιδότηση για λάπτοπ..
Ξέρετε αν ισχύει??
Το λάπτοπ δε νομίζω να ισχύει, γιατί και πέρισυ που περίμενα κι εγώ κάποια ενημέρωση δεν είδα... :/
Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwerty111
Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,266 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε στις 15:31, 20-06-12:

Οι πρώτοι κάθε σχολής παίρνουν υποτροφία; Πόσοι ακριβώς και για τι ποσό μιλάμε;
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,540 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 15:47, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από qwerty111
Οι πρώτοι κάθε σχολής παίρνουν υποτροφία; Πόσοι ακριβώς και για τι ποσό μιλάμε;
την εχω κ εγω αυτη την απορια!
Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi07larissa
H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε στις 15:54, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
την εχω κ εγω αυτη την απορια!
Δύο φίλοι μου πέρασαν πέρυσι πρώτοι στη σχολή τους....Θα ρωτήσω και θα σας πω
Παράθεση

Savvina_edw

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Savvina_edw
H Savvina_edw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Savvina_edw έγραψε στις 19:33, 28-06-12:

Ναι ρε παιδια πειτε....και γω θελω να μαθω.....
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 19:38, 28-06-12:

Ολο το αι σχουλ υποτροφιες
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αίτνα (΄Οπως και της γιαγιάς :))

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Αίτνα
H ΄Οπως και της γιαγιάς :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H Αίτνα Αλόχα! έγραψε στις 13:41, 30-06-12:

Άκουσα κάτι, οτι δηλαδη οι πρώτοι 5 κάθε σχολής παίρνουν υποτροφία... βλακεία μάλλον μου είπαν.Ειδικά τωρα με την κρίση...όχι μόνο δε θα δώσουν αλλά θα πάρουν κιόλας....(πλακίζω)
Παράθεση

Maria17

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Maria17
H Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 449 μηνύματα.

H Maria17 έγραψε στις 00:35, 10-07-12:

Εχει υποτροφιες επιδοσης για τον 1ο νομιζω καθε εξαμηνου. Υπαρχουν ομως ορισμενα κριτηρια για να δωσουν τα λεφτα αλλιως πανε στον επομενο στη βαθμολογια. Δινουν σχεδον 1500 ευρω. Εχω παρει τετοια υποτροφια, αν θελει να ρωτησει κατι καποιος εδω ειμαστε..
Παράθεση

Marilia

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Marilia
H Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 229 μηνύματα.

H Marilia έγραψε στις 10:40, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Maria17
Εχει υποτροφιες επιδοσης για τον 1ο νομιζω καθε εξαμηνου. Υπαρχουν ομως ορισμενα κριτηρια για να δωσουν τα λεφτα αλλιως πανε στον επομενο στη βαθμολογια. Δινουν σχεδον 1500 ευρω. Εχω παρει τετοια υποτροφια, αν θελει να ρωτησει κατι καποιος εδω ειμαστε..
Δηλαδη αν έχει καποιος τη μεγαλυτερη βαθμολογία στο εξάμηνο στο συνολο φανταζομαι ανταμοιβεται?
Παράθεση

Maria17

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Maria17
H Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 449 μηνύματα.

H Maria17 έγραψε στις 11:20, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Marilia
Δηλαδη αν έχει καποιος τη μεγαλυτερη βαθμολογία στο εξάμηνο στο συνολο φανταζομαι ανταμοιβεται?
Σε 1 ετος. Δηλαδη πχ 3ο και 4ο εξαμηνο, αρκει ομως να μην εχεις κοπει σε καποιο μαθημα (δεν ξερω αν πιανεται ο σεπτεμβρης σ αυτο), να μην εισαι στρατιωτικος, να μην εισαι απο κατατακτηριες κλπ.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 11:34, 10-07-12:

Είναι ανάλογα με τους εισακτέους.
Εμάς που μπαίνουν 225 άτομα, ο 1ος παίρνει 1500Ε σχεδόν και ο 2ος,3ος παίρνουν 400Ε περίπου !
Παράθεση

Πανσέληνος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Πανσέληνος
H Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) . Έχει γράψει 542 μηνύματα.

H Πανσέληνος έγραψε στις 11:46, 10-07-12:

Κι εγώ που είχα μπει πρώτη στη σχολή μου γιατί πήρα τα τρία οεο;;;
Παράθεση

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη pit14
Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

O pit14 έγραψε στις 12:12, 10-07-12:

εγω με 18.763 μορια που θα παω φιλολογια θεσ/νικης υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι στους πρωτους?κι αν ειμαι μεσα στους 10 παιρνω κατι?μεσα στους 20 ή στους 50?
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 12:26, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πανσέληνος
Κι εγώ που είχα μπει πρώτη στη σχολή μου γιατί πήρα τα τρία οεο;;;
Σε ποιά σχολή είχες μπει και με πόσα μόρια αν επιτρέπεται; (γιατί υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις)

Αρχική Δημοσίευση από pit14
εγω με 18.763 μορια που θα παω φιλολογια θεσ/νικης υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι στους πρωτους?κι αν ειμαι μεσα στους 10 παιρνω κατι?μεσα στους 20 ή στους 50?
Τσου. Δεν παίρνεις!
Παράθεση

miro2

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη miro2
H miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H miro2 έγραψε στις 12:36, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Τσου. Δεν παίρνεις!
Οι πρώτοι 10 παίρνουν ρε Χρήστο

τα κριτήρια για τον πρώτο κάθε έτους είναι και οικονομικά...απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου...
Παράθεση

Πανσέληνος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Πανσέληνος
H Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) . Έχει γράψει 542 μηνύματα.

H Πανσέληνος έγραψε στις 13:52, 10-07-12:

Σε ποιά σχολή είχες μπει και με πόσα μόρια αν επιτρέπεται; (γιατί υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις)
15467 λογιστική Λάρισα.Βασικά τώρα που το θυμήθηκα αυτή η βλαμμένη και αγενέστατη στη γραμματεία μου είχε πει πως πρέπει να εχεις πάνω απο 16000 για να πάρεις υποτροφία.Την ειχαν δει Harvard,μη χέσω,η παρακμή της παρακμής.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 13:53, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από miro2
Οι πρώτοι 10 παίρνουν ρε Χρήστο

τα κριτήρια για τον πρώτο κάθε έτους είναι και οικονομικά...απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου...
Υποτροφίες απο το ΙΚΥ δεν παίρνουν οι 10 πρώτοι.
Και είπα ότι με τα μόρια του δεν θα μπει ουτε καν στη πρώτη 10άδα!

Αρχική Δημοσίευση από Πανσέληνος
15467 Λογιστική Λάρισα.Βασικά τώρα που το θυμήθηκα αυτή η βλαμμένη και αγενέστατη στη γραμματεία μου είχε πει πως πρέπει να εχεις πάνω απο 16000 για να πάρεις υποτροφία.Την ειχαν δει Harvard,μη χέσω,η παρακμή της παρακμής.
Ακριβώς, είναι προυπόθεση να έχεις >16 !
Παράθεση

Marilia

Φοιτητής

H Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 229 μηνύματα.

H Marilia έγραψε στις 15:51, 10-07-12:

Δηλαδή απ οτι κατάλαβα αυτο ισχύει στην αρχή οταν μπαίνεις στο πανεπιστήμιο και δεν κερδίζεις κατι αν έχεις υψηλές αποδόσεις στα εξάμηνα!!

Επίσης,αν μπεις τελευταίος στη σχολή θα σχολιάσουν κατι οι καθηγητές, ή γενικά δεν κάνουν αναφορές στις βαθμολογίες εισαγωγής??!! Και το λέω γιατι είμαι στο όριο να μπω στο ΛΟΧΡΗ φέτος και μια κοπέλα μου ειπε πωςσε τετοια περιπτωση θα αναφέρουν στην αιθουσα το όνομά μου, ως η τελευταία που εκλεισε τη βάση του τμήματος!!
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 15:53, 10-07-12:

Φέτος όποιος πρωτοετής περάσει όλα τα μαθήματα του 1ου έτους και έχει τον μεγαλύτερο βαθμό παίρνει ένα λάπτοπ. Στη σχολή μου ισχύει, δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι αντίστοιχο σε άλλες
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Revekka
H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,225 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 15:56, 10-07-12:

Υποτροφίες απο το ΙΚΥ δεν παίρνουν οι 10 πρώτοι.
Και είπα ότι με τα μόρια του δεν θα μπει ουτε καν στη πρώτη 10άδα!
Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει το ΙΚΥ...

Επίσης,αν μπεις τελευταίος στη σχολή θα σχολιάσουν κατι οι καθηγητές, ή γενικά δεν κάνουν αναφορές στις βαθμολογίες εισαγωγής??!! Και το λέω γιατι είμαι στο όριο να μπω στο ΛΟΧΡΗ φέτος και μια κοπέλα μου ειπε πωςσε τετοια περιπτωση θα αναφέρουν στην αιθουσα το όνομά μου, ως η τελευταία που εκλεισε τη βάση του τμήματος!!
Ούτε που θα ξέρουν το όνομά σου, ούτε που θα ασχοληθούν μαζί σου και με τους βαθμούς σου!
Από τη στιγμή που μπαίνετε, είστε όλοι ίσοι και ξεκινάτε από το μηδέν. Δεν είναι σχολείο...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwerty111
Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,266 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε στις 16:05, 10-07-12:

Δηλαδή απ οτι κατάλαβα αυτο ισχύει στην αρχή οταν μπαίνεις στο πανεπιστήμιο και δεν κερδίζεις κατι αν έχεις υψηλές αποδόσεις στα εξάμηνα!!

Και πού είναι το κακό να μπει κάποιος τελευταίος; Ίσα ίσα δείχνει ότι είναι και πολύ κωλόφαρδος.
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 16:06, 10-07-12:

Για υποτροφιες να ρωτατε γραμματιες και επειδη υπαρχουν γραμματειες και γραμματειες καλυτερα να ψαξετε στο ιντερνετ. Απο το ΙΚΥ μην περμενετε!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,225 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 16:07, 10-07-12:

Οι υποτροφίες του ΙΚΥ είναι διαφορετικό πράγμα από αυτές που δίνονται στις σχολές, έχω αυτήν την εντύπωση. Για παράδειγμα, πέρσι το ΙΚΥ είχε παγώσει τα πάντα αλλά στις σχολές δώθηκαν.

Και να συμπληρώσω, ότι στη δική μου σχολή ειδοποιούν οι γραμματείες...Δεν το ψάχνετε μόνοι σας δηλαδή!
Παράθεση

Marilia

Φοιτητής

H Marilia έγραψε στις 16:15, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από qwerty111
Και πού είναι το κακό να μπει κάποιος τελευταίος; Ίσα ίσα δείχνει ότι είναι και πολύ κωλόφαρδος.
Και εγώ αυτό πιστεύω!!!!!!!! Τυχερή θα είμαι!!
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 16:16, 10-07-12:

Συμφωνω Revekka . Εγω προσωπικα δεν εχω εμπιστοσυνη στις γραμματειες, αν και εχω την τυχη να εχω "σωστους" δημοσιους υπαλληλους στη γραμματεις της σχολης μου.
Δεν μπορω να ειμαι σιγουρος οτι θα με ενημερωσουν εγκαιρα πριν τις καταληκτικες ημερομηνιες γι αυτο και ψαχνω! Αυτο προτεινω και στους αλλους που ενδιαφερονται.
Παράθεση

christina123 (Χριστίνα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη christina123
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 671 μηνύματα.

H christina123 έγραψε στις 16:24, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
Φέτος όποιος πρωτοετής περάσει όλα τα μαθήματα του 1ου έτους και έχει τον μεγαλύτερο βαθμό παίρνει ένα λάπτοπ. Στη σχολή μου ισχύει, δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι αντίστοιχο σε άλλες
ξερει κανεις αν συμβαινει αυτο και σε αλλες σχολες;;;
Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi07larissa
H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε στις 16:34, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από pit14
Νομίζω ή 20 ή 50 πρώτοι δεν παίρνουν κάτι....Βασικά νομίζω ότι παλιά ήταν μέχρι τους 10 πρώτους να παίρνεις υποτροφία αλλά τώρα καταργήθηκε και δίνουν μόνο στους δύο πρώτους....http://www.psy.auth.gr/index.php?opt...690&Itemid=114 υποτροφίες στο τμήμα ψυχολογίας απθ για φέτος
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 20:46, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από evi07larissa
Νομίζω ή 20 ή 50 πρώτοι δεν παίρνουν κάτι....Βασικά νομίζω ότι παλιά ήταν μέχρι τους 10 πρώτους να παίρνεις υποτροφία αλλά τώρα καταργήθηκε και δίνουν μόνο στους δύο πρώτους....http://www.psy.auth.gr/index.php?opt...690&Itemid=114 υποτροφίες στο τμήμα ψυχολογίας απθ για φέτος
Αυτά ακριβώς που είπα δηλαδή.

Ανακοινώνεται ότι, το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (Ι.Κ.Υ.),
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 20:49, 10-07-12:

Αυτά ακριβώς που είπα δηλαδή.

Ανακοινώνεται ότι, το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (Ι.Κ.Υ.),
ΑΑΑΑ, οκ!!!
Δεν τις δίνει το ΙΚΥ (όπως οι διαγωνισμοί που γίνονται) αλλά περνάνε από τα χέρια του και αυτά..Κακώς..
Παράθεση

gate1319661

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gate1319661
Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 310 μηνύματα.

O gate1319661 έγραψε στις 20:50, 10-07-12:

φιλος μου μπηκε περσυ με 19.361 1ος στο δετ οπα και δεν πηρε απολυτως τιποτα...μεχρι προπερσυ κατι επαιρνες τωρα τιποτα
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:01, 10-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Revekka
ΑΑΑΑ, οκ!!!
Δεν τις δίνει το ΙΚΥ (όπως οι διαγωνισμοί που γίνονται) αλλά περνάνε από τα χέρια του και αυτά..Κακώς..
Ναι βρε αυτο εννοούσα

Αρχική Δημοσίευση από gate1319661
φιλος μου μπηκε περσυ με 19.361 1ος στο δετ οπα και δεν πηρε απολυτως τιποτα...μεχρι προπερσυ κατι επαιρνες τωρα τιποτα
Οι υποτροφίες θα βγούν το Σεπτέμβρη, αν βέβαια αποφασιστεί να δωθούν.
Μέχρι και πέρσυ τα πήραν πάντως.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους