Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,082 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,768 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 501 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γενικό] Βοήθεια/Απορίες στα ειδικά μαθήματα

Angelos97 (Άγγελος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angelos97
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O Angelos97 έγραψε στις 23:26, 21-09-14:

Καλησπέρα παιδιά! Για τα ειδικά μαθήματα υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ύλη; Αν ξέρετε κάτι, ενημερώστε με!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

art1 (Γιώργος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη art1
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O art1 Amantes amentes έγραψε στις 23:30, 21-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Angelos97
Καλησπέρα παιδιά! Για τα ειδικά μαθήματα υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ύλη; Αν ξέρετε κάτι, ενημερώστε με!!!
για ποιο ειδικο μαθημα ενδιαφερεσαι?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angelos97 (Άγγελος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O Angelos97 έγραψε στις 23:35, 21-09-14:

αγγλικά και κυρίως γερμανικά!
Παράθεση

art1 (Γιώργος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη art1
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O art1 Amantes amentes έγραψε στις 23:37, 21-09-14:

αγγλικά και κυρίως γερμανικά!
δεν υπαρχει συγκεκριμενη υλη.
αλλα για τα αγγλικα το επιπεδο που ζητανε γενικα ειναιγυρω στ γ1 και στ γερμανικα στ β2.
μπορεις να δεις παλια θεματα γ να καταλαβεις περισσοτερο το επιπεδο κ το στυλ των ασκησεων.
Παράθεση

Angelos97 (Άγγελος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Angelos97 έγραψε στις 23:41, 21-09-14:

Αααα κατάλαβα! Ωραία... Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σουυ!
Παράθεση

buffon85

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη buffon85
H buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 500 μηνύματα.

H buffon85 . έγραψε στις 02:43, 22-09-14:

Αααα κατάλαβα! Ωραία... Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σουυ!
δες θεματα 2010 και μετα (πριν τα εξεταζαν με αλλο τροπο).
http://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-p...opoihseis.html
εδω μπορεις να δεις και λεπτομερειες.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ria99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ria99
H Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Ria99 έγραψε στις 19:55, 11-12-16:

σκεφτομαι να δωσω ισπανικα για την αντιστοιχη φιλολογια.σε ποιο επιπεδο ειναι η εξεταση;
Παράθεση

maniamanitsa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maniamanitsa
H maniamanitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H maniamanitsa έγραψε στις 15:34, 24-05-17:

Καλησπέρα σε ολους.Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το ειδικο μαθημα στα ισπανικα και τα ιταλικα.Τι επιπεδο ακριβως δινει ο μαθητης?Μου λενε καποιοι ότι το επιπεδο αντιστοιχει σε Β1.Ισχυει?Επισης ισχυει η βαση του 10?Δηλαδη ότι περνας το μαθημα αν εχεις γραψει τουλάχιστον 10?Ενδιαφερεται καποιος από εσας για αυτά τα δυο τμηματα?
Παράθεση

Μιχάλης Τ.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μιχάλης Τ.
Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 200 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε στις 19:37, 24-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από maniamanitsa
Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το ειδικο μαθημα στα ισπανικα και τα ιταλικα.Τι επιπεδο ακριβως δινει ο μαθητης?Μου λενε καποιοι ότι το επιπεδο αντιστοιχει σε Β1.Ισχυει?Επισης ισχυει η βαση του 10?Δηλαδη ότι περνας το μαθημα αν εχεις γραψει τουλάχιστον 10?
Το επίπεδο για τα ειδικά μαθήματα που αναφέρεις κυμαίνεται μεταξύ B1-B2.

Καλό είναι η γλωσσομάθειά σου στις συγκεκριμένες γλώσσες να είναι
τουλάχιστον ένα επίπεδο πιο πάνω από αυτό που συνήθως απαιτείται, για να είσαι καλυμμένη. Αυτή είναι η γνώμη μου.

Ναι, ισχύει η βάση του 10.
Παράθεση

maniamanitsa

Νεοφερμένος

H maniamanitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H maniamanitsa έγραψε στις 12:45, 30-05-17:

Καλησπέρα σε ολους. Δινω του χρονου πανελλήνιες κ σκεφτομουν να δωσω ισπανικα η ιταλικα ως ειδικο μαθημα. Τα ισπανικα εχω καταληξει ότι είναι σε ένα επιπεδο β2 και δυσκολα βγαινουν σε έναν χρονο. Μιας κ εχω οικογενεια παιδι δουλεια κλπ σκεφτηκα τα ιταλικα. Με ενημερωσαν ότι το επιπεδο είναι λιγο πιο χαμηλο λογω μικρης ζητησης της σχολης(περιπου β1 με την υποτακτικη που διδασκεται στο β2). Εχω καταληξει σε καθηγητρια η οποια μου ειπε πως με μιαμιση ωρα την εβδομαδα κ πολύ προσωπικη δουλεια βγαινει η υλη που πρεπει ναα δωσω εφόσον δεν υπαρχει ακουστικο κ προφορικα. Τι γνωμη εχετε οσοι εχετε δωσει αυτό το ειδικο μαθημα? Ειμαι διατεθιμενη να δουλεψω αρκετα. Μου αρεσουν πολύ κ οι δυο γλωσσες αλλα κατεληξα στα ιταλικα. Δεν θα ηθελα όμως να φορτωθω ένα μαθημα κ να μην βγει αποτέλεσμα. Πιστευετε ότι καποιος είναι εφικτο να γραψει αυτό το 10 που χρειαζεται?
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,808 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 13:35, 30-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από maniamanitsa
Μου αρεσουν πολύ κ οι δυο γλωσσες αλλα κατεληξα στα ιταλικα. Δεν θα ηθελα όμως να φορτωθω ένα μαθημα κ να μην βγει αποτέλεσμα. Πιστευετε ότι καποιος είναι εφικτο να γραψει αυτό το 10 που χρειαζεται?
Δες τις αναρτήσεις 1522 και 1524 στο θέμα "Πανελλήνιες μετά από πολλά χρόνια". Νομίζω θα σε βοηθήσουν αρκετά.
Παράθεση

maniamanitsa

Νεοφερμένος

H maniamanitsa έγραψε στις 13:41, 30-05-17:

Ευχαριστω παρα πολύ κοριτσι.Απλα η κοπελα ειδα ότι εχει βασεις ενώ εγω καμμια.Θα κανω όμως την προσπαθεια μου κ οπου βγαλει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ria99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ria99
H Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Ria99 έγραψε στις 15:37, 30-05-17:

οι βαθμοι των ειδικων μαθηματων δημοσιευονται εξω απο το σχολειο;
Παράθεση

maniamanitsa

Νεοφερμένος

H maniamanitsa έγραψε στις 15:39, 30-05-17:

Aυτο δεν το γνωρίζω.Εχεις κανει ιταλικα?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ειδικά μαθήματα και η βάση του 10 - Από foreverfreak
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-06-16 στις 10:18.
    • Ειδικά μαθήματα - Από nasia113
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-09-10 στις 21:47.
    • Ειδικά μαθήματα-αν δέν εμφανιστούμε? - Από Θάλεια-Α
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-06-09 στις 12:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους