Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 131 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι βαθμό πήρατε στο Απολυτήριο Λυκείου;

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:05, 05-11-06:

Για το δημοσιο απο οσο ξερω μετραει, καθε βαθμος σου προσφερει και καπια μορια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dalia
H Dalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Dalia έγραψε στις 18:51, 24-11-06:

Τι λες βρε παιδί μου, όλοι του 18 και του 19 είναι εδω μέσα... Μπράβο μπράβο....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 00:04, 25-11-06:

μάλλον δεν διάβασες όλες τις απαντήσεις....

οι περισσοτεροι είναι του 19+ κι όχι του 18

εεεε τι να κάνουμε... ειπαμε να ομορφύνουμε λιγο το χωρο και βαλαμε μερικους φύτουκλες τριγύρω

Dalia είπαμε ε?
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 01:00, 25-11-06:

Ε ναι...τωρα μεταξυ μας τωρα ομως Κ.Ε. βαζουν πολυ ευκολα βαθμους στα παιδια...
Τα πραγματα το 1925 και το 1930 ηταν πολυ πιο αυστηρα.... οι βαθμολογιες αστα!!!Πολυ πιο δυσκολα τοτε οντως!
Εγω παλι το εβγαλα με 17...το ξερω σας ριχνω τον μεσο ορο αλλα τι να κανω;;;;
Δεν ειχα μυαλο για διαβασμα τοτε...
Παράθεση

Dalia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dalia
H Dalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Dalia έγραψε στις 01:02, 25-11-06:

Dalia, Dalia, φυτό κι εγώ, για την ακρίβεια άνθος, χεχεχε! Από τη μικρής διάρκειας διαμονή μου εδώ, τολμώ να πω πως αν και κακή επιρροή, είστε η συμπάθειά μου.

LoooOOoooOoooL Mario, κι εσύ μ'αρέσεις! (Κρύβω κάποια χρόνια, μην το πεις πουθενά!)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 25-11-06 στις 12:55. Αιτία: merge
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 12:30, 22-06-07:

Προτείνω να αλλάξει ο τίτλος του thread για να ποστάρουν όλοι τους πιο πρόσφατους βαθμούς τους
Εγώ σήμερα πήρα βαθμούς.Στα γραπτά 19 και 1/13 ενώ συνολικά 19 και 8/13
Καθόλου άσχημα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 12:31, 22-06-07:

19.5
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 12:33, 22-06-07:

φυτό

18.5
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 12:34, 22-06-07:

ου ρε
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 12:34, 22-06-07:

και γω!

NINJAKI μπας και είμαστε τίποτε αδερφές ψυχές? Αριανάρα, 19.5 και ηλεκτρολόγοι
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 12:35, 22-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
και γω!

NINJAKI μπας και είμαστε τίποτε αδερφές ψυχές? Αριανάρα, 19.5 και ηλεκτρολόγοι

χαχαχα αν εξαιρέσεις τα 5 χρόνια διαφορά ηλικίας μπορείς να πεις πως ναι
Παράθεση

BadGuy (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BadGuy
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O BadGuy έγραψε στις 13:11, 22-06-07:

18,9 νομίζω!
Παράθεση

*marouli* (Μαρία με τα κιτρινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *marouli*
H Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H *marouli* έγραψε στις 15:07, 22-06-07:

Με 17..Συμπαθητικος βαθμούλης!
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 15:14, 22-06-07:

Καλά θυμάστε τέτοια πράγματα ? Θέλω να το ξεχάσω, ήμουν πολύ κακός μαθητής αλλά πολύ καλός φοιτητής. Το ΣΕΠ το θυμάται κανείς ? Οικοκυρικά ? Κι αυτό είχε γούστο. Μας μάθαιναν κέντημα, μ'αυτά ασχολούνται στα σχολεία. Πάλι καλά που δεν μας μάθαιναν να παίζουμε τον παπά. Η ώρα του παιδιού. Και μια χρονιά παραλίγο να μείνω στα θρησκευτικά, ενώ στην 'Εκθεση έπαιρνα άριστα.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 16:46, 22-06-07:

Ευτυχώς που λέτε για το λύκειο

Λοιπόν με 12 περίπου, είμουν φυτό τότε
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 16:48, 22-06-07:

18 τεε ομως
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 16:52, 22-06-07:

Κι εγώ ΤΕΕ πήγα
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:07, 22-06-07:

19,4
Πριν από πολλλλλλάάάάάάά χρόνια.....
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:17, 22-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Καλά θυμάστε τέτοια πράγματα ? Θέλω να το ξεχάσω, ήμουν πολύ κακός μαθητής αλλά πολύ καλός φοιτητής. Το ΣΕΠ το θυμάται κανείς ? Οικοκυρικά ? Κι αυτό είχε γούστο. Μας μάθαιναν κέντημα, μ'αυτά ασχολούνται στα σχολεία. Πάλι καλά που δεν μας μάθαιναν να παίζουμε τον παπά. Η ώρα του παιδιού. Και μια χρονιά παραλίγο να μείνω στα θρησκευτικά, ενώ στην 'Εκθεση έπαιρνα άριστα.
ΣΕΠ! κάτι με επαγγελματικό προσανατολισμό (και καλά δεν ήταν αυτό? )
τι μου θύμησες τώρα ρε...
πω πω!!!!
πάντως όντως ή έχουμε γεμίσει φυτά εδώ μέσα ή έχουν αλλάξει ΠΟΛΥ οι καθηγητές κι η βαθμολογίες...

ρε παιδιά... όταν πήγαινα εγώ σχολείο, ο Σημαιοφόρος... έβγαζε 18 και κάτι... τι να λέμε τώρα....
ήσουν πολύ καλός μαθητής αν έβγαζες 17 κι εμείς οι υπόλοιποι είμασταν της σειράς του 14-15
Παράθεση

zarathustra (Νίτσε)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zarathustra
Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O zarathustra έγραψε στις 21:35, 22-06-07:

17.5.....Χάλια..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 21:37, 22-06-07:

Εγώ πραγματικά χάλια τα είχα πάει... Προσπαθώ να το ξεχάσω!!!
Παράθεση

*marouli* (Μαρία με τα κιτρινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *marouli*
H Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H *marouli* έγραψε στις 22:22, 22-06-07:

Eεεε!!Τι χάλια καλέ μου??Μια χαρά βαθμός είναι!
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 22:26, 22-06-07:

Εγώ 19.8 (μολις και μετά βίας είχα περάσει στο ΤΗΜΜΥ, 6η από το τέλος ήμουν!)
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:48, 22-06-07:

Σας τρώω όλους.

19,9.

-Ο Σπασίκλας
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:40, 25-06-07:

Συγνώμη ρε παιδιά τι βαθμοι είναι αυτοί; τι εξωπραγματικά νούμερα είναι αυτά;

Ευτυχώς που ζητήσατε λυκείου
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 09:51, 25-06-07:

θα ντεπομαι να σου μιλαω
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Klaus

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Διδακτορικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 09:54, 25-06-07:

19.3 αλλά ο mod Γιώργος με έχει
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:39, 25-06-07:

εγώ θα ζητήσω να υπάρχει και μια φωτό με το απολυτήριο λυκείου για αποδείξεις
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 10:40, 25-06-07:

Πες τα κουε το εχουν παρατραβιξει

Παράθεση

Klaus

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Διδακτορικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 10:57, 25-06-07:

Έχω το αριστείο στον τοίχο μην με προκαλλείτε!^^
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 11:01, 25-06-07:

σε προκαλουμε κυριε
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:24, 25-06-07:

τα φυτά βλέπω συναντήθηκαν ... αααχ τπτ δεν είναι τυχαίο τελικά...

(ομοίως 19,9 -- μόνο χημεία είχα 19)

-Ο έτερος σπασίκλας
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 11:28, 25-06-07:

ζούγκλα το'χετε κάνει πχια.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:36, 25-06-07:

Δεν πάτε καλά!
Παράθεση

Nikos thanos (νικος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nikos thanos
Ο νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Nikos thanos έγραψε στις 12:26, 25-06-07:

ρε παιδια στο δικο μου το σχολειο πηρα 17 και κατι ψηλα αλλα δεν υπηρχε κανεις πιο ψηλα αλλα με καταληψεις τοτε, τα βιβλια αθεικτα!!! αν ειστε αληθεις χαλαλι σας ετσι και αλλιως στην ζωη δεν μετρανε τα νουμερα αλλα η ψυχη!!
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:16, 25-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos thanos
ρε παιδια στο δικο μου το σχολειο πηρα 17 και κατι ψηλα αλλα δεν υπηρχε κανεις πιο ψηλα αλλα με καταληψεις τοτε, τα βιβλια αθεικτα!!! αν ειστε αληθεις χαλαλι σας ετσι και αλλιως στην ζωη δεν μετρανε τα νουμερα αλλα η ψυχη!!
no offence αλλά 1. γιατί κάποιος να πει ψέμματα?!?!?!?!
2. οι χρονιές και τα σχολεία είναι διαφορετικά
3. η ερώτηση ήταν σαφής και το τόπικ δεν αναζητά δοκίμιο για το που είναι η ζωή και ο κόσμος απαντάει απλά με το...νουμεράκι του.
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 13:43, 25-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ

-Ο έτερος σπασίκλας
Προσθέστε κι άλλον ένα για να μη νιώθετε μόνοι!
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:46, 25-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από edad_nueva
Προσθέστε κι άλλον ένα για να μη νιώθετε μόνοι!
Αζελφάκια μου.

Αφήστε τους κι ελάτε μαζί μου..... Σήμερα έχουμε αυτόματο πότισμα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nikos thanos (νικος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nikos thanos
Ο νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Nikos thanos έγραψε στις 07:01, 27-06-07:

θελω να ζητησω συγνωμη αν προσβαλα καποιον απλα στην περιπτωση μου ο βαθμος μου παιχτικες επι την βαση πολιτικων αντιπαραθεσεων! γιαυτο μηλησα περι ψυχης!εχασα πολλους βαθμους διοτι καποτε θελεμε να κανουμε μαθημα ανεξαρτητα ποιος ηταν "πανω"!(οι παλιοι ξερουν)
μετα το συστημα αρσενη εχω αμφιβολιες για την αξια του καθε βαθμου ως βαθμου!! και οχι μονο στο λυκειο αλλα και στο πανεπιστημιο!
η αξια του κοπου που καταβαλει καποιος για να φτασει καπου φαινεται οτι μετρεται αλλιως σημερα!με το νουμερακι του!
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 12:43, 28-06-07:

Μη νιωθετε μειονεκτικα απεναντι σε αυτους που ειχαν πολυ μεγαλους βαθμους. Δεν ειναι θεμα εξυπναδας. Θεμα δουλειας και αφιερωσης χρονου ειναι.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:10, 28-06-07:

α όχι εγώ δε νιώθω καθόλου μειονεκτικά
ξέρω πάρα πολύ καλά ότι δεν διάβαζα αν διάβαζα θα είχα περάσει κι όλας πολυτεχνείο που (νομίζω) με ενδιέφερε

ξέρω πάρα πολύ καλά ότι όταν χτύπησε η άνοιξη, μας βγάζαν έξω απ την τάξη της δέσμης για να κάνουν μάθημα αυτοί που ενδιαφερόντουσαν και εμείς πίναμε καφέ και καπνίζαμε στο καπνιστήριο του σχολείου
Με αυτά τα δεδομένα.... το 14-15 μου ήταν πολύ καλά (αν θυμάμαι καλά δλδ, ΝΟΜΙΖΩ ότι πήρα κάπου 14-15... μπορεί και 16... ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ)
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:22, 28-06-07:

Κι εμείς που κάναμε τ' αντίθετα τι καταλάβαμε;
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 19:43, 28-06-07:

Θα ανταμειφθούμε.
Πάντως γενικά μιλώντας,ένας μέτριος ή κακός μαθητής μπορεί πολύ εύκολα στις εξετάσεις με σχεδόν καθόλου διάβασμα να πετύχει το στόχο που θέλει. Οι καλοί δεν ευνοούνται...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 04:38, 29-06-07:

Παιδιά ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Ναι, χρειάζεται ΚΑΙ πολύ πολύ διάβασμα ΚΑΙ μυαλό για να βγάλει κάποιος κάτι 19,9 που άκουσα παραπάνω. Με ένα μόνο απο τα δύο δεν γίνεται.
Με το νέο σύστημα όμως, ένα 19αράκι δεν χρειάζεται και το απίστευτο διάβασμα. Προσωπικά δεν θυμάμαι καμία ιδιαίτερη κούραση απο την τρίτη λυκείου και γιάυτό πήρα φέτος και τόσο εύκολα την απόφαση να ξαναδώσω (επειδή δεν είχα δώσει σχέδιο).
Δεν πιστευω οτι κάποιος με κακό βαθμό στο λύκειο είναι χαζός, μπορεί να είναι και πάρα πολύ έξυπνος και να μην άνοιγε βιβλίο ή να μην διάβαζε σωστά. Πιστεύω όμως οτι κάποιος με έξυπνο διάβασμα μπορεί άνετα να βγάλει ένα 19 (με το νέο σύστημα πάντα) χωρίς να διαβάσει ιδιαίτερα. Προσωπικά στην τρίτη λυκείου διάβαζα όλη τη χρονία ένα μισαωράκι τη μέρα και εάν. Απλά διάβαζα αρκετά στα διαγωνίσματα του σχολείου (το φροντηστήριο το είχα αφοδευμένο αλλά το σχολείο με ένοιαζε γιατί εκεί θα έπαιρνα και βαθμό ) και στα μαθήματα που ήμουν αδύναμη διάβασα αρκετά και τις μέρες των πανελληνίων. Το αποτέλεσμα ήταν 19000 μόρια και 19 απολυτήριο παρά τις προβλέψεις των τότε φίλων μου οτι "τόσο που βγαίνεις να δούμε που θα περάσεις". Δεν στερήθηκα απολύτως τίποτα και με αυτά που έβλεπα γύρω μου (άτομα να διαβάζουν εκατό ώρες τη μέρα, να μην βγαίνουν, να μην έχουν ζωή αυτή τη χρονιά) πίστευα κι εγώ η ίδια οτι θα έγραφα χάλια.
Σύστημα θέλει, όχι κόπο (εκτός αν στοχεύεις σε σχεδόν 20). Εγώ είχα βρει σύστημα για το σχολείο, αλλά δυστυχώς όχι για το πανεπιστήμιο όπου χρειάζεται διαφορετικό σύστημα. Ελπίζω να βρω και για εκεί φέτος που θα είμαι σε διαφορετικό.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:21, 29-06-07:

Λία μου συμφωνώ απόλυτα....
μπορεί κάποιος να είναι πολύ έξυπνος και απλά να μην διαβάζει γιατί είναι τεμπέλης

επιπλέον... χαίρομαι που τονίζεις το νέο σύστημα....
παιδιά στα δικά μας χρόνια το 19,9 δεν υπήρχε ούτε με το ματοκυάλι!!!
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 10:49, 29-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Λία μου συμφωνώ απόλυτα....
μπορεί κάποιος να είναι πολύ έξυπνος και απλά να μην διαβάζει γιατί είναι τεμπέλης

Εγώ ξέρεις τι βλέπω; ότι είμαι με το μικρότερο μέσο όρο, δεν ξέρω σε ποια σχολεία αποφυτήσατε εσείς άλλα για μένα αυτά τα νούμερα μου φένοντε απίστευτα, δηλαδεί μόνο εγώ είμαι χαμηλόβαθμη; είμαστε τόσα άτομα εδώ και όλοι απο 18 και πάνω είσαστε; μου φένετε εξωπραγματικό που είμουν εγώ όταν έπευταν τέτοια νούμερα;
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 10:58, 29-06-07:

εγώ είμαι με το παλιό σύστημα
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:35, 29-06-07:

εγώ είμαι με το παλιό σύστημα
σταμάτα εσύ φυτούκλα
είσαι με το παλιό σύστημα δέκα ολόκληρα χρόνια ΠΡΙΝ από μένα

Ειλικρινά παιδιά και δεν το λέω για να δικαιολογηθώ γιατί οκ εγώ δεν διάβαζα...
όμως ο σημαιοφόρος του σχολείου δεν έβγαζε πάνω από 19...
Απ όσο θυμάμαι ήταν κάπου 18+
Δεν έβαζαν βαθμό με τίποτα τότε...

Εκτός κι αν αυτό ήταν μόνο στο δικό μου σχολείο, πράγμα που δεν πολυπιστεύω
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 11:40, 29-06-07:

σταμάτα εσύ φυτούκλα
είσαι με το παλιό σύστημα δέκα ολόκληρα χρόνια ΠΡΙΝ από μένα
μετά βρε!!! άλλαντάλλακικιρίκου είσαι σήμερις

Εκτός κι αν αυτό ήταν μόνο στο δικό μου σχολείο, πράγμα που δεν πολυπιστεύω
όχι μόνο στο δικό σου. και ο σύζυγος που είναι της δικής σου χρονιάς, παρόλο που ήταν αυτό που λέμε φυτό, δεν έβγαλε πάνω από 18..η ποιότητα των γνώσεων ήταν βέβαια σαφώς ανώτερη και το σύστημα καλύτερο, πιστεύω.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:41, 29-06-07:

ουχμ ναι μετά

αααααα να! επιτέλους! ευτυχώς υπάρχει και ο σύζυγος της ντουλίνας που επιβεβαιώνει τα λεγόμενα μου
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    manou365, Αριστοτέλης Ωνα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους