Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,082 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,768 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 500 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

kafess13

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη kafess13
Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O kafess13 έγραψε στις 13:50, 19-06-14:

καλη μας αρχη παιδια, οσοι ειναι τεχνολογικη θα πανε φροντηστηριο στο αοδε?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Loreley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 13:53, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από kafess13
καλη μας αρχη παιδια, οσοι ειναι τεχνολογικη θα πανε φροντηστηριο στο αοδε?
Όχι, θα το μάθω μόνη μου, δεν πρόκειται να πληρώσω για να παπαγαλίσω το ΑΟΔΕ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:07, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Για το ΑΟΔΕ ένας είναι ο κατάλληλος βοηθός: Ο πατέρας ή (πιο καλά) η μητέρα που θα κρατά το βιβλίο και θα του το λες (και θα τσακώνεστε), όπως στα θρησκευτικά στη Γ δημοτικού. Ούτε φροντιστήρια ούτε κουραφέξαλα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΕλευθεριⒶκος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΕλευθεριⒶκος
Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 326 μηνύματα.

O ΕλευθεριⒶκος έγραψε στις 14:07, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Η αλήθεια ειναι ότι δεν αναφέρομαι αποκλειστικά σε σένα αλλα με αφορμή το προγραμμα σου μίλησα γενικά.. Όμως να σε ρωτήσω χρειάζεσαι 10 ωρες τη βδομάδα για να καλύψεις κενά;
Μα δεν ειπα οτι αναφερεσαι σε μενα
Το 10 ηταν συμβολικος αριθμος.

Παιδια κατι off the record. Το σωστο ειναι πανελλαδικες οχι πανελληνιες
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Hephaestus

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hephaestus
Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,427 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 14:53, 19-06-14:

το ιδιο ειναι....

DumeNuke

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DumeNuke
Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 15:01, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Για το ΑΟΔΕ ένας είναι ο κατάλληλος βοηθός: Ο πατέρας ή (πιο καλά) η μητέρα που θα κρατά το βιβλίο και θα του το λες (και θα τσακώνεστε), όπως στα θρησκευτικά στη Γ δημοτικού. Ούτε φροντιστήρια ούτε κουραφέξαλα.[/COLOR]

Οι trollομπαμπάδες είναι καλύτεροι από τις μαμάδες, για αυτό το σκοπό.
-Τι είναι επικοινωνία?
...
-Συγκράτησε το αυτό και πες μου τα πλεονεκτήματα των ομάδων.
....
-Στοπ. Η επιχείρηση ως θεσμός.
....
-Θυμήσου την ερώτηση που σου έκανα πριν ένα δεκάλεπτο, το σημείο όπου σταμάτησες και συνέχισε.

ΕλευθεριⒶκος

Φοιτητής

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 326 μηνύματα.

O ΕλευθεριⒶκος έγραψε στις 15:07, 19-06-14:

Πανελληνιες --> για ολους τους Ελληνες και μονο, ειτε μενουν Ελλαδα ειτε οχι.
Πανελλαδικες --> για ολους τους υποψηφιους που μενουν Ελλαδα ανεξαρτητως Εθνικοτητας.

Δεν δινουν εξετασεις μονο οι Ελληνες.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 15:09, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από ΕλευθεριⒶκος
Πανελλαδικες --> για ολους τους υποψηφιους που μενουν Ελλαδα ανεξαρτητως Εθνικοτητας.

τρολλαρεις;;

ΕλευθεριⒶκος

Φοιτητής

O ΕλευθεριⒶκος έγραψε στις 15:11, 19-06-14:

Οχι απλα εχω κοιταξει το λεξικο

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 15:17, 19-06-14:

Οχι απλα εχω κοιταξει το λεξικο
Σωραιος τοτε

christos365 (Christos)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη christos365
Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 15:20, 19-06-14:

Παιδιά για αυτούς που προκειται να πάρουν μαθηματικά γεν. + ΑΟΘ χρειαζονται φροντιστήριο αυτά?

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 15:22, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από christos365
Παιδιά για αυτούς που προκειται να πάρουν μαθηματικά γεν. + ΑΟΘ χρειαζονται φροντιστήριο αυτά?
Τα μαθηματικα σιγουρα για να κανεις μια πληθωρα ασκησεων πιστευω!! Το ΑΟΘ απο ο,τι εχω δει μικρη υλη θελει και αν ξεσκισεις τα ηδη ασκησεων ολα τοτε πιστευω κανεις και μονος σου!!

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,034 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 15:22, 19-06-14:

Εγώ λέω να καλύψω τυχόν κενά πρώτα και μετά να ξεκινήσω ύλη της γ' λυκείου, τουτ' έστιν ξεσκόνισμα γραμματικής (αρχαίων ελληνικών και λατινικών) και επαναληπτικές ασκήσεις στο συντακτικό των αρχαίων (κυρίως δευτερεύουσες [να μάθω όλους τους συνδέσμους και την αιτιολογία της εκφοράς] και πλάγιες πτώσεις ως επιρρηματικοί/ονοματικοί προσδιορισμοί).
Ιδιαίτερα τη γραμματική των αρχαίων θέλω να την ξέρω με το νι και με το σίγμα όλη Θεωρώ ότι χωρίς αυτή δε θα πάω πουθενά

Ερώτηση προς τους αποφοίτους:
Εσείς μέχρι ποια ώρα διαβάζατε; (καθ' όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς, όχι μόνο το καλοκαίρι)

Hephaestus

Φοιτητής

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,427 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 15:28, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Εγώ λέω να καλύψω τυχόν κενά πρώτα και μετά να ξεκινήσω ύλη της γ' λυκείου, τουτ' έστιν ξεσκόνισμα γραμματικής (αρχαίων ελληνικών και λατινικών) και επαναληπτικές ασκήσεις στο συντακτικό των αρχαίων (κυρίως δευτερεύουσες [να μάθω όλους τους συνδέσμους και την αιτιολογία της εκφοράς] και πλάγιες πτώσεις ως επιρρηματικοί/ονοματικοί προσδιορισμοί).
Ιδιαίτερα τη γραμματική των αρχαίων θέλω να την ξέρω με το νι και με το σίγμα όλη Θεωρώ ότι χωρίς αυτή δε θα πάω πουθενά

Εσείς μέχρι ποια ώρα διαβάζατε; (καθ' όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς, όχι μόνο το καλοκαίρι)
εγω το καλοκαιρι διαβαζα μεχρι τις 9 το βραδυ το πολυ...το χειμωνα μεχρι τις 12μιση-1.λ..

καλη επιτυχια και ο,τι χρειαστεις μας λες...ειμαστε προθυμοι να βοηθησουμε

klean (Κλεάνθης)

Supervisor

Το avatar του χρήστη klean
Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,721 μηνύματα.

O klean έγραψε στις 15:30, 19-06-14:

Εγώ τελειώνω με τις εξετάσεις την Δευτέρα και αρχίζω Τετάρτη, το πρόγραμμα μάλλον θα είναι Δευτέρα με Πέμπτη, μέχρι 25 Ιουλίου! Ανυπομονώ! Ήδη το δωμάτιό μου εξοπλίζεται με κλιματιστικό
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

christos365 (Christos)

Φοιτητής

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 15:42, 19-06-14:

Κατά την γνώμη σας πια είναι τα μαθήματα που χρειάζονται οπωσδήποτε φροντιστήριο και πια αυτα που χωρίς φροντιστήριο τα καταφέρνεις και μόνος σου...

Κατερίνα*22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα*22
H Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Κατερίνα*22 έγραψε στις 15:42, 19-06-14:

Ποτε σταματατε τα φροντηστηρια για καλοκαίρι εσείς?

ΕλευθεριⒶκος

Φοιτητής

O ΕλευθεριⒶκος έγραψε στις 15:47, 19-06-14:

25 ιουλιου, εσυ ;

Ωραια υπογραφη

Κατερίνα*22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Κατερίνα*22 έγραψε στις 15:49, 19-06-14:

Κατά την γνώμη σας πια είναι τα μαθήματα που χρειάζονται οπωσδήποτε φροντιστήριο και πια αυτα που χωρίς φροντιστήριο τα καταφέρνεις και μόνος σου...
Αναλόγως την κατευθυνση σου, αλλα αν εχεις παρει βιολογία γενικής κατα την γνώμή μου ειναι το πιο εύκολο απο τα μαθήματά για να το μαθεις μονος σου, αρκει να έχεις σύστημα και πειθαρχεία (και εγω γιαυτο τον λογο θα παω φροντ )

nikoslarissa (Νικος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikoslarissa
Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 653 μηνύματα.

O nikoslarissa έγραψε στις 15:50, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Καλά και εγώ που δεν έκανα ΑΟΔΕ μην νομίζεις ότι πλήρωνα λιγότερα από ότι αν έκανα.

chili_pepper

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chili_pepper
H chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H chili_pepper έγραψε στις 15:50, 19-06-14:

Σαν να ακουω εναν φιλο μου καθε φορα που λεω "πανελληνιες" αντι για "πανελλαδικες"

ΕλευθεριⒶκος

Φοιτητής

O ΕλευθεριⒶκος έγραψε στις 15:55, 19-06-14:

Καλα σου κανει

Κατερίνα*22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα*22 έγραψε στις 15:56, 19-06-14:

25 ιουλιου, εσυ ;

Ωραια υπογραφη
Ευχαριστώ !! εμας αυριο θα μας βγαλουν πρόγραμμά αν και κατι εχει ακουστεί για 25 με 27
Και ποτε ξαναανοιγετε?

ΕλευθεριⒶκος

Φοιτητής

O ΕλευθεριⒶκος έγραψε στις 15:58, 19-06-14:

1/9 με διαγωνισμα μαθηματικα κατ..
Εσυ ;

chili_pepper

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chili_pepper
H chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H chili_pepper έγραψε στις 16:02, 19-06-14:

να σας γνωρισω λεω γω

christos365 (Christos)

Φοιτητής

O christos365 ;) iSchool ;) έγραψε στις 16:02, 19-06-14:

Κατερίνα τεχνολογική είμαι και για επιλογής λέω ΑΟΘ +μαθηματικα γεν...
Κάτι ακόμα γνωρίζετε μήπως τις τιμές στα φροντιστήρια για τα θερινά μαθήματα και γενικά για όλο το χρόνο?

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 16:03, 19-06-14:

Μονο εγω δεν εχω βγαλει προγραμμα??

ΕλευθεριⒶκος

Φοιτητής

O ΕλευθεριⒶκος έγραψε στις 16:15, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από chili_pepper
να σας γνωρισω λεω γω
Πρεπει

Αρχική Δημοσίευση από johnietraf
Μονο εγω δεν εχω βγαλει προγραμμα??
Γιατι ποιος αλλος εχει βγαλει ;

Κατερίνα*22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα*22 έγραψε στις 16:18, 19-06-14:

1/9 με διαγωνισμα μαθηματικα κατ..
Εσυ ;
I have no idea

Κατερίνα τεχνολογική είμαι και για επιλογής λέω ΑΟΘ +μαθηματικα γεν...
Κάτι ακόμα γνωρίζετε μήπως τις τιμές στα φροντιστήρια για τα θερινά μαθήματα και γενικά για όλο το χρόνο?
Τοτε δυστυχως δεν μπορώ να σου δωσω τα φωτα μου

Filippos14

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Filippos14
Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

O Filippos14 έγραψε στις 16:34, 19-06-14:

Δεν εχω να πω τπτ,ετσι και αλλιως δεν χρειαζεστε συμβουλες απο εμας τους δηθεν μεγαλους,δεν πατε στον πολεμο.Τετοια εποχη περσι ειχα βαλει στοχο να βγαλω την βιολογια(Γ.Π) πριν τελειωσει το καλοκαιρι,τελικα κατεληξα να μην ξερω τπτ μια μερα πριν δωσω εξετασεις και να εχω τρελο αγχος,μην το αφησετε για το τελος,ειχα τρελος αγχος σαν τωρα το θυμαμαι.Για βοηθηματα προτεινω :
Μαθ κατ : Μπαρλα
Φυσ κατ : Μαθιουδακη-Παναγιοτακοπουλο
Το καλοκαιρι ουτε γω ειχα διαβασει πολυ παντως

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 16:41, 19-06-14:

Ελευθεριακε απλα λες ποτε γραφεις μαθηματικα

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 17:18, 19-06-14:

Εσείς μέχρι ποια ώρα διαβάζατε
Kαλοκαίρι: Μέχρι τις 9 το πολύ.
Σεπτέμβρη-Νοέμβρη: Μέχρι τη 1.
Νοέμβρη-Μάρτη: Μέχρι τις 2.
Μάρτη-Πανελλήνιες: Μέχρι τις 10.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,655 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 17:25, 19-06-14:

Θα διαβάζετε όση ωρα αντεχετε. Μόλις αρχίσετε να κουραζεστε, κλείστε τα όλα και κοιμηθείτε, θα σας χρειάζεται. Εγώ δεν ξενύχτησα ούτε μια φορά
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΕλευθεριⒶκος

Φοιτητής

O ΕλευθεριⒶκος έγραψε στις 17:30, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από johnietraf
Ελευθεριακε απλα λες ποτε γραφεις μαθηματικα
Σκασε απλα λεω ποτε αρχιζω

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 17:31, 19-06-14:

Eγώ δεν είχα πρόβλημα με το ξενύχτι. Μου άρεσε που ήμουν μόνη μου στο σπίτι με τόση ησυχία. Αλλά όπως λέει και η methexys, είναι ανάλογα το άτομο.

nikoslarissa (Νικος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikoslarissa
Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 653 μηνύματα.

O nikoslarissa έγραψε στις 17:52, 19-06-14:

Το πολύ μέχρι τις 10 εγώ.Μια-δυο φορές μέχρι τις 12.

Μηνάς.Γ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μηνάς.Γ
Ο Μηνάς.Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O Μηνάς.Γ έγραψε στις 18:01, 19-06-14:

εσεις που πήγατε φροντ. περσι ποσά σας είχαν πει για τον Ιούλιο???
εμας 380 :/ (τον Σεπτέμβρη που αρχίζουμε πέφτει η τιμή)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μηνάς.Γ : 19-06-14 στις 18:29.

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,934 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 18:44, 19-06-14:

Εγώ θα ξεκινήσω τώρα από 24 μέχρι 30 και μετά πάλι ξαναξεκιναω από περίπου 20 αύγουστο

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 19:06, 19-06-14:

Αχ τέτοιο ζήλο είχα κι εγω στην αρχή της χρονιάς.. Σα να με περιγράφεις ειναι..
Εγω η χαζή το καλοκαιρι επειδή δεν ήξερα πως να διαβάζω νόμιζα ότι ΟΛΑ ειναι παπαγαλία και το πήγαινα μεχρι τις 9-10.. Μεχρι που βρέθηκε μια κοπέλα (η περσινή αριστούχος της πόλης) και με έβαλε στη θέση μου. ¨Γνωστο απέξω; Πας καλα;¨ και απο τότε στις 6 καθε μερα είχα τελειώσει..
Το χειμώνα άλλοτε μεχρι 12, άλλοτε δεν άντεχα και έπεφτα απο τις 10 (ε μπορεί να ξυπνούσα 5-6) και ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ξενύχτησα μεχρι τις 2μιση-3. Την επόμενη βέβαια ήμουν ζομπι.

Loreley

Φοιτητής

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 19:08, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Μηνάς.Γ
εσεις που πήγατε φροντ. περσι ποσά σας είχαν πει για τον Ιούλιο???
εμας 380 :/ (τον Σεπτέμβρη που αρχίζουμε πέφτει η τιμή)

Εμάς στην Τεχνολογική για όλα τα μαθήματα παίρνουν 280.

vasilakis13 (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vasilakis13
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 692 μηνύματα.

O vasilakis13 έγραψε στις 19:37, 19-06-14:

410 εμάς στη θετική. ..

Loreley

Φοιτητής

H Loreley έγραψε στις 20:13, 19-06-14:

Παιδιά μου φαίνονται αδιανόητα τα ποσά που λέτε..έλεος..
Για να δώσω 410 θα έπρεπε να μένουμε όλη η οικογένεια νηστικοί

Hephaestus

Φοιτητής

O Hephaestus έγραψε στις 20:23, 19-06-14:

υπερβολικα ποσα και υπερβολικες ωρες φροντιστηριων. . . . .

jj!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,034 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 21:11, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Αχ τέτοιο ζήλο είχα κι εγω στην αρχή της χρονιάς.. Σα να με περιγράφεις ειναι..
Εγω η χαζή το καλοκαιρι επειδή δεν ήξερα πως να διαβάζω νόμιζα ότι ΟΛΑ ειναι παπαγαλία και το πήγαινα μεχρι τις 9-10.. Μεχρι που βρέθηκε μια κοπέλα (η περσινή αριστούχος της πόλης) και με έβαλε στη θέση μου. ¨Γνωστο απέξω; Πας καλα;¨ και απο τότε στις 6 καθε μερα είχα τελειώσει..
Το χειμώνα άλλοτε μεχρι 12, άλλοτε δεν άντεχα και έπεφτα απο τις 10 (ε μπορεί να ξυπνούσα 5-6) και ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ξενύχτησα μεχρι τις 2μιση-3. Την επόμενη βέβαια ήμουν ζομπι.
Όχι απαραίτητα ζήλος Πιο πολύ "προσέχω για να έχω". Μου φαίνεται αδιανόητο να ξεκινήσω οποιουδήποτε είδους προετοιμασία, αν προηγουμένως δεν έχω καλύψει όλα τα κενά μου επαρκώς. Η αλήθεια να λέγεται... αν δεν ξέρεις γραμματική θα την πατήσεις άσχημα στο άγνωστο και στα συντακτικά φαινόμενα. Η γραμματική είναι must και δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να αφήσω κενά (some of my thoughts )

Από 'κει και πέρα, όπως έχω γράψει και στο θέμα του μαθήματος των αρχαίων όταν εξεταστήκατε, για εμένα δε νοείται μαθητής που δεν κατέχει τη γραμματική. Προφανώς δεν εννοώ να είμαι σε θέση να παπαγαλίζω όλη τη γραμματική και μετά από έναν μήνα να μη θυμάμαι τίποτα, αλλά να κατανοήσω το σχηματισμό των όποιων γραμματικών φαινομένων.

Σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω την παπαγαλία και θεωρώ ότι δε θα μπορέσω να μάθω εύκολα την ιστορία και την εισαγωγή του γνωστού. Παρ' όλα αυτά, νομίζω ότι με αρκετές αναγνώσεις καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς, θέλοντας και μη, θα καταφέρω να μάθω σε πολύ ικανοποιητικό βαθμό όσα λέει το βιβλίο. Φυσικά, θα επιδιώξω να μαθαίνω αυτολεξεί, αλλά δεν είναι κάτι που θέλω να γίνει από τώρα. Τώρα προέχει η κατανόηση των μαθημάτων (και οι ενδοσχολικές και η επανάληψη της έως τώρα ύλης, που δεν τελείωσαν ακόμη)

Ελπίζω να ακολουθήσω κατά γράμμα όσα γράφω, γιατί γενικά είμαι πολύ τεμπέλης. Δε θέλω να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο στο τέλος, επειδή έκανα βλακείες. Θεωρώ ότι έχω δυνατότητες και ΠΡΕΠΕΙ να τις εκμεταλλευτώ
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Κατερίνα*22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα*22 έγραψε στις 22:37, 19-06-14:

Μιας που τέθηκε και το θεμα, τα απεξω θα τα μαθαίνετε παπαγαλία? ?

Hephaestus

Φοιτητής

O Hephaestus έγραψε στις 02:38, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Κατερίνα*22
Μιας που τέθηκε και το θεμα, τα απεξω θα τα μαθαίνετε παπαγαλία? ?
ιστορια και γνωστο την εισαγωγη ναι....

τα αλλα χρειαζονται πολυ διαβασμα, κρητικη και αφαιρετικη ικανοτητα για να αξιολογεις και να καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις

Κατερίνα*22

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα*22 έγραψε στις 07:17, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΙΚΟΣ
ιστορια και γνωστο την εισαγωγη ναι....

τα αλλα χρειαζονται πολυ διαβασμα, κρητικη και αφαιρετικη ικανοτητα για να αξιολογεις και να καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις
Μακαρι γιατι την παπαγαλία την βαριεμαι απειρα πολύ!!

Sipty

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sipty
Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O Sipty έγραψε στις 10:27, 20-06-14:

Γιατί ρε σι?Όλοι οι άλλοι την γουστάρουνε

Hephaestus

Φοιτητής

O Hephaestus έγραψε στις 11:00, 20-06-14:

Συστηματικο διαβασμα με προγραμμα να κανεις και θα εισαι ενταξειι

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 11:06, 20-06-14:

Το καλοκαίρι πήγαινα φρο για κανένα 2ωρο το πολύ.Ξεκινούσα γύρω στις 12-1 διάβασμα.Διάβαζα μέχρι τις 7 το αργότερο και μετά έβγαινα έξω.
Το χειμώνα μέχρι τις 10-11.Σπάνια κάθισα μέχρι τις 1-2.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους