Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,093 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 494 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Συμβουλές για προετοιμασία πανελληνίων

Schoolmate

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Schoolmate
Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 287 μηνύματα.

O Schoolmate έγραψε στις 14:02, 19-05-13:

Ρωτάω αυτούς που έχουν περάσει από την φάση της προετοιμασίας των πανελληνίων, τι θα συμβουλεύατε κάποιον που θέλει να προετοιμαστεί για τις πανελλήνιες; Κάποιον που μετά από καιρό αποφάσισε να διαβάσει και να προετοιμαστεί για τις πανελλήνιες που έρχονται; Γενικά πως θα βγάζατε ένα πρόγραμμα και με τα μαθήματα άλλα και με τις ώρες μόνοι σας; Οτιδήποτε άλλο που να έχει σχέση με το θέμα γράψτε ελεύθερα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 14:55, 19-05-13:

Τι κατεύθυνση θες να πάρεις καταρχήν;
Φροντιστήριο δε θα πας;
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 287 μηνύματα.

O Schoolmate έγραψε στις 15:55, 19-05-13:

Τεχνολογική κατεύθυνση, έχω τελειώσει το Λύκειο πριν αρκετό καιρό

Φροντιστήριο δεν ξέρω ακόμα αν θα παώ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 15:59, 19-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Schoolmate
Τεχνολογική κατεύθυνση, έχω τελειώσει το Λύκειο πριν αρκετό καιρό

Φροντιστήριο δεν ξέρω ακόμα αν θα παώ
Αν πας τεχνολογική, χρειάζεσαι φροντιστήριο σε φυσική και μαθηματικά στάνταρ.
Αλλά παιδιά που πάνε λύκειο και έχουν μεγαλύτερη επαφή με τα μαθηματικά και τη φυσική και πάνε φροντιστήιο δε γράφουν καλά, κ πιστεύεις εσύ που έχεις τελειώσει πριν αρκετό καιρό το λύκειο και δε θα πας φροντιστήριο, θα γράψεις καλά;

Ελα βροχή οι αρνητικές να πέφτουν
Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

O Schoolmate έγραψε στις 16:04, 19-05-13:

Γιατί να μην γράψεις καλά δηλαδή αν κάτσεις και διαβάσεις; Δεν καταλαβαίνω πως το σκέφτεσαι έτσι δηλαδή;
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 16:11, 19-05-13:

Γιατί να μην γράψεις καλά δηλαδή αν κάτσεις και διαβάσεις; Δεν καταλαβαίνω πως το σκέφτεσαι έτσι δηλαδή;
Δεν μας λες τα πιο βασικά.
Έχεις χρήματα να διαθέσεις για προετοιμασία;
Έχεις πάρει κάποιο πτυχίο;
Τι στόχους έχεις;
Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

O Schoolmate έγραψε στις 18:38, 19-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF
Δεν μας λες τα πιο βασικά.
Έχεις χρήματα να διαθέσεις για προετοιμασία;
Έχεις πάρει κάποιο πτυχίο;
Τι στόχους έχεις;
Ο στόχος μου είναι ένα 17 να βγάλω στις Πανελλήνιες, χρήματα τέτοιο καιρό είναι δύσκολα να διατεθούν
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 18:53, 19-05-13:

Ο στόχος μου είναι ένα 17 να βγάλω στις Πανελλήνιες, χρήματα τέτοιο καιρό είναι δύσκολα να διατεθούν
Θες και 17...
Αν δε κάνεις φροντ δύσκολο ως απίθανο. Σου εξηγησα τους λογους πιο πανω
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Psycho(Βασίλης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Psycho(Βασίλης)
Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 313 μηνύματα.

O Psycho(Βασίλης) έγραψε στις 18:59, 19-05-13:

Μην ακούς @@@@,κάτσε διάβασε,ψάξου μέσα από το ιντερνετ λύσε ασκήσεις,ψάξε site με μαθήματα της κατευθυνσης σου,υπάρχουν πολλα σιτε που εξηγουν την θεωρία και λύνουν ασκήσεις μέσα από βίντεο.

Μια χαρά θα τα πας,διάθεση να υπάρχει.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathisdim

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stathisdim
Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O stathisdim Music is feelings expressed in sound έγραψε στις 20:34, 19-05-13:

Χωρις φροντ ειναι πολυ πιο δυσκολο αλλα οχι αδυνατο. Λιωσε στα βοηθηματα, Φυσικη ο Μαθιουδακης εχει τα παντα ολα και μαθηματικα κοιτα για Μπαρλα + Παπαδακη ή Νακη. ΑΟΔΕ ειναι παπαγαλια οποτε απλα λιωνεις το βιβλιο. Εκθεση θα βρεις απειρο υλικο στο internet. Προγραμματισμο κοιτα για Ντζιο η Τσιωτακη. Αν παρεις μαθ. γενικης παλι Παπαδακη. Αληθεια ομως για πια σχολη στοχευεις και θες να βγαλεις 17?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sourotiri

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 22:53, 19-05-13:

Φίλε Schoolmate, έχω έρθει στην θέση σου, πριν 2 χρόνια. Απόφοιτος οικονομικού και καθηγητής φροντιστηρίων και ιδιαιτέρων σε ΑΟΘ-ΑΟΔΕ και Μαθηματικά Γενικής, για διάφορους λόγους τέλος πάντων, παίρνω την απόφαση να δώσω πανελλήνιες για να περάσω σε κάποιο παιδαγωγικό τμήμα. Σημειωτέον, ΑΟΘ δεν διάβασα καθόλου, ΑΟΔΕ και μαθηματικά Γενικής διάβασα ελάχιστα την τελευταία εβδομάδα και με την έκθεση ασχολήθηκα τον τελευταίο καιρό, κυρίως σε θέματα θεωρίας.

Δεν πήγα φροντιστήριο, ούτε είχα καμία άλλη βοήθεια, πέρα φυσικά από διάφορα βοηθήματα, παλιά θέματα, κτλ.

Δυστυχώς ή ευτυχώς για σένα, διαπίστωσα αυτό που σου λένε τα παιδιά πιο πάνω: Ότι στα Μαθηματικά και στην Φυσική κατεύθυνσης είναι πολύ πολύ δύσκολο να γράψεις καλά χωρίς εξωτερική βοήθεια. ΟΚ, το ομολογώ, δεν ξεσκίστηκα στο διάβασμα, αλλά δεν πιστεύω ότι διάβασα τόσο λίγο ώστε να πάρω το 12-13 που πήρα σε αυτά τα 2 μαθήματα. ΑΟΘ έγραψα 20, Μαθηματικά Γενικής το ίδιο, Έκθεση 17, ΑΟΔΕ 16,5 (μου στοίχισε η παντελής απουσία παπαγαλίας!) και ΑΕΠΠ 14 (το υποτίμησα, μαλακία μου).

Το πρόγραμμα μου; Κάθε μέρα ξύπνημα στις 7, ξεκίνημα διαβάσματος στις 8.30, τελείωμα 12.30 η ώρα και μετά προετοιμασία για την δουλειά μου. Το διάβασμα μου ήταν 45 λεπτά διάβασμα και 15 λεπτά διάλλειμμα. Το πως κατανέμει κανείς το ποια μαθήματα θα διαβάσει είναι δικό του θέμα, αλλά όλοι καταλαβαίνουν ότι πρέπει να δώσεις έμφαση στα μαθηματικά και την φυσική κατεύθυνσης.

Ό,τι με χρειαστείς , ρώτα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 23:18, 19-05-13:

To 17 διαφέρει αρκετές φορές.
Παράδειγμα το 17 του 2010 ήταν το 15,5 του 2011.
Τέσπα θα χρειαστείς οπωσδήποτε έξτρα βοήθεια σε ΑΕΠΠ,Μαθηματικά κατ και Φυσική κατ για να προσεγγίσεις αυτό τον βαθμό.
Το ΑΟΔΕ θα το βγάλεις εύκολα, για την έκθεση αν διαβάζεις βιβλία,εφημερίδες κτλ θα είσαι μια χαρά και την θεωρία μπορείς να την βρείς στο ίντερνετ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

O Schoolmate έγραψε στις 20:13, 21-05-13:

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, κατάλαβα ότι σίγουρα Μαθηματικά γενικής και κατεύθυνσης και Φυσική κατεύθυνσης και ΑΕΠΠ σίγουρα θα χρειαστώ σίγουρα φροντιστήριο όπως μου γράφετε, τα υπόλοιπα με απλά βοηθήματα θα βγάλω ένα καλό βαθμό αν κάτσω και το λιώσω

Ποια βοηθήματα με συμβουλεύετε να αγοράσω για την προετοιμασία των πανελληνίων για τεχνολογική κατεύθυνση; Θα ήθελα να τα εξηγεί καλά (θεωρία) και να έχει και ασκήσεις, η προετοιμασία γίνεται μετά από αρκετό καιρό για τις πανελλήνιες οπότε όσοι είστε στο παιχνίδι καταλαβαίνετε. Έχω κάποια βοηθήματα και θα σας τα γράψω αλλά θα ήθελα τις συμβουλές σας σύμφωνα με τα παραπάνω στοιχεία που σας έδωσα

ΑΕΠΠ : Καραισκος - Καραμπης
ΑΕΠΠ : Ντζιός - Κοψίνης
Μαθηματικά Τεχνολογικής : Στεργίου - Νάκης
Φυσική Τεχν. (Α' Τεύχος κ' Β' Τεύχος) : Βειτης - Γιομπλιακης
Φυσική Τεχν. (Α' Τεύχος κ' Β' Τεύχος) : Σαβάλας

Όπως διαβάσατε έχω κάποια βοηθήματα, ποια από αυτά δεν κάνουν και ποια θα με συμβουλεύατε να αγοράσω; Ευχαριστώ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~Melania~ : 27-05-13 στις 14:26. Αιτία: merge συνεχόμενων post
Παράθεση

stathisdim

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stathisdim
Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O stathisdim Music is feelings expressed in sound έγραψε στις 13:31, 22-05-13:

AEΠΠ εισαι οκ. Για μαθηματικα δες και μπαρλα ο οποιος ειναι πολυ κοντα στο πνευμα των εξετασεων. Φυσικη τον Σαββαλα δεν τον εχω δουλεψει αλλα εχει την φημη του δυσκολου βιβλιου. Αν δεις οτι δεν τα βγαζεις πέρα κοίτα για Μαθιουδάκη. Έχει απειρα λυμενα παραδειγματα και αναλυτικες λυσεις των ασκησεων δηλ οτι ακριβως χρειαζεσαι αν διαβαζεις μονος
Παράθεση

Pascua corvus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Pascua corvus
Ο Pascua corvus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Pascua corvus έγραψε στις 14:54, 23-05-13:

Γεια σας!Είμαι νέος στο φορουμ και θα ήθελα να σας ρωτήσω κατι σχετικά με τις πανελληνιες...Σαν μαθητής της θεωρητικής κατεύθυνσης φροντιζα πάντα να αποστηθίζω καθε μάθημα της ιστορίας ..Ωστόσο τις τελευταίες μέρες συνειδητοποίησα οτι προέκυψε το εξής πρόβλημα...Δεν έχω χρόνο να αποστηθίσω σε δύο μέρες ολο το βιβλιο ...Τιθεται λοιπόν το εξής ερώτημα:Πως να κάνω την επανάληψη μου??Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος???΄Η μήπως να υπολογίζω στις προσπάθειες που έκανα όλο το χρόνο??Παρακαλώ βοηθήστε με καίγομαι ..Ευχαριστώ!
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 15:19, 23-05-13:

Μπορει να μην δινω πανελληνιες, αλλα εμενα ενα πραγμα μου φαινεται παραξενο... Περιμενες 2 μερες πριν γραψεις για να κανεις την επαναληψη σου?
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 15:25, 23-05-13:

Κάνε 3-4 αναγνώσεις όλο το βιβλίο για να θυμηθείς και διάβασε κανένα προτεινόμενο ή λύσε θέματα προηγούμενων ετών - οεφε για εξάσκηση (οχι του 2012-13)
Παράθεση

Mister No0ne

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mister No0ne
Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 379 μηνύματα.

O Mister No0ne έγραψε στις 17:06, 23-05-13:

αν διαβαζες ολη τη χρονια θα τα θυμασαι.. δεν το καταλαβαινεις τωρα.. μολις δεις τα θεματα θα σου ερθουν ολα.. κανε καλες αναγνωσεις και εστιασε σε αυτα που σε φοβιζουν περισσοτερο... Btw οταν εγραφες διαγωνισμα στο φροντιστηριο ποσες μερες διαβαζες???
Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

O Schoolmate έγραψε στις 19:23, 23-05-13:

Πείτε μου παιδιά σχετικά με τα βοηθήματα ποια να επιλέξω, έχω μια ιδέα για το ποια βοηθήματα είναι καλά αλλά όποιος ξέρει παραπάνω ας γράψει μην αγοράσω τσάμπα βιβλία διαβάστε και το ποστ http://www.ischool.gr/showpost.p...2&postcount=14

και για ποια μαθήματα πρέπει να αγοράσω οπωσδήποτε βοήθημα κατά την γνώμη σας;
Παράθεση

Schoolmate

Φοιτητής

O Schoolmate έγραψε στις 23:01, 23-05-13:

;
Παράθεση

Georges_papad (Γιώργος. Δ. Παπαδήμος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Georges_papad
Ο Γιώργος. Δ. Παπαδήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Georges_papad έγραψε στις 15:55, 09-03-14:

Καλησπέρα! Πηγαίνω Β λυκείου και θεωρητική κατεύθυνση.
Θέλω προτάσεις για θερινή προετοιμασία της Γ λυκείου και των πανελληνίων.
(Το ξέρω πως είναι λιγάκι νωρίς, αλλά ζω σε ορεινή περιοχή χωρίς φροντιστήρια και άλλα εξωσχολικά βοηθήματα και έχω ανγχωθεί.)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 16:09, 09-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Georges_papad
Καλησπέρα! Πηγαίνω Β λυκείου και θεωρητική κατεύθυνση.
Θέλω προτάσεις για θερινή προετοιμασία της Γ λυκείου και των πανελληνίων.
(Το ξέρω πως είναι λιγάκι νωρίς, αλλά ζω σε ορεινή περιοχή χωρίς φροντιστήρια και άλλα εξωσχολικά βοηθήματα και έχω ανγχωθεί.)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Ξεκίνα με ιστορία κατεύθυνσης, βγάλε το 3ο κεφάλαιο π ειναι το πιο δύσκολο κατ εμε και το πιο μεγάλο
Παράθεση

Georges_papad (Γιώργος. Δ. Παπαδήμος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Georges_papad
Ο Γιώργος. Δ. Παπαδήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Georges_papad έγραψε στις 11:17, 10-03-14:

ευχαριστώ!
Παράθεση

Sipty

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sipty
Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O Sipty έγραψε στις 16:09, 10-03-14:

Δεν εχω απαντηση για το παιδι που ρωταει καθως ειμαι κι εγω Β λυκειου.Θα ηθελα απλα να συμπληρωσω την ερωτηση εαν βεβαια μου το επιτρεπει και ο ιδιος,ποσο κοματι της υλης ειναι καλο να βγει το καλοκαιρι για την θεωρητικη κατευθυνση? Αναφερομαι σε ολα τα μαθηματα της κατευθυνσης,στην εκθεση αλλα και στην βιολογια γενικης.
Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ZETAXA
H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 664 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε στις 00:46, 11-03-14:

Καλα ειναι εσεις που δινεται του χρονου, να ξεκινησετε τον Αυγουστο με την ιστορια βγαζοντας ενα μεγαλο κομματι της υλης(στη μεση και λιγο παραπανω περιπου) και τη βιολογια που γνωμη μου παντα ειναι πιο ευκολη στην αποστηθιση μεχρι καπου στη μεση του δευτερου κεφαλαιου. Επισης, μετα το δεκαπενταυγουστο μπορειτε να ξεκινησετε την εισαγωγη του Πρωταγορα στα αρχαια.Εγω παντως αυτα ειχα διαβασει ολο τον Αυγουστο! Τον Ιουλιο φορτωνα μπαταριες!
Παράθεση

VforVendetta (Χρήστος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη VforVendetta
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O VforVendetta έγραψε στις 17:19, 22-10-15:

Γεια σας, ειμαι νεος στο φορουμ και δεν ξερω αν γραφω στην σωστη ενοτητα.. anyway θα θελα να ρωτησω κυριως τους αποφοιτους 3ης λυκειου ποσο διαβασμα χρειαζεται η Α λυκειου οχι για να περασω την ταξη με καλο βαθμο αλλο για να προετοιμαστω απο τωρα για τις πανελλαδικες.. που θα πρεπει να δωσω κυριως βαση και αν ειναι δυνατον να αναφερθειτε σε συγκεκριμενα κεφαλαια. Να σημειωθει πως θα επιλεξω θετικη κατευθυνση και ο στοχος μου ειναι η Ιατρικη.
Ευχαριστω προκαταβολικα
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 20:19, 22-10-15:

Ε μην σκέφτεσαι από τωρα τις πανελλήνιες ρε
Παράθεση

Dr.K (Κατερίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dr.K
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 20:41, 22-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από VforVendetta
Γεια σας, ειμαι νεος στο φορουμ και δεν ξερω αν γραφω στην σωστη ενοτητα.. anyway θα θελα να ρωτησω κυριως τους αποφοιτους 3ης λυκειου ποσο διαβασμα χρειαζεται η Α λυκειου οχι για να περασω την ταξη με καλο βαθμο αλλο για να προετοιμαστω απο τωρα για τις πανελλαδικες.. που θα πρεπει να δωσω κυριως βαση και αν ειναι δυνατον να αναφερθειτε σε συγκεκριμενα κεφαλαια. Να σημειωθει πως θα επιλεξω θετικη κατευθυνση και ο στοχος μου ειναι η Ιατρικη.
Ευχαριστω προκαταβολικα
Για επιστήμες υγείας θα σου χρειαστεί σίγουρα η χημεία και η φυσική ,τώρα δεν θυμάμαι τι ύλη έχετε ή αν υπάρχουν αλλαγές στην ύλη παρόλαυτα διάβαζε όλα τα κεφάλαια για να έχεις μία καλή επαφή .Εννοείται και έκθεση
Παράθεση

GonnaMakeIt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GonnaMakeIt
H GonnaMakeIt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H GonnaMakeIt έγραψε στις 12:11, 16-07-16:

Γεια σας Μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος από πότε πρέπει να αρχίσει η προετοιμασία πανελληνίων και πως; Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε αδιέξοδο για κάποιο λόγο και ας με χωρίζουν μέχρι τότε τρία χρόνια
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 12:31, 16-07-16:

Απο Αυριο κιόλας....για σωστή προετοιμασία
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kramer123

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kramer123
Ο kramer123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O kramer123 έγραψε στις 13:19, 16-07-16:

Δεν προλαβαινεις τωρα
Εγω θα σου ελεγα να ξεκινησεις οσο πιο συντομα μπορεις μηπως προλαβεις να δωσεις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ σε 4 χρονια
Βιασου ομως......
Παράθεση

Ωρορα

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ωρορα
H Ωρορα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H Ωρορα έγραψε στις 13:43, 16-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από GonnaMakeIt
Γεια σας Μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος από πότε πρέπει να αρχίσει η προετοιμασία πανελληνίων και πως; Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε αδιέξοδο για κάποιο λόγο και ας με χωρίζουν μέχρι τότε τρία χρόνια
Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι από τώρα! Θα ξεκινήσεις την προετοιμασία των πανελληνίων στα θερινά μαθήματα από β για γ λυκείου. Επικεντρώσου τώρα στα μαθήματα του σχολείου. Πάντως πρέπει να ξέρεις ότι όποιος διαβάζει συστηματικά και οργανωμένα στο λύκειο, δεν θα αντιμετωπίσει ιδιαίτερη δυσκολία στην προετοιμασία των πανελληνίων, με την προϋπόθεση ότι έχει δουλέψει σοβαρά στις προηγούμενες τάξεις. Άρα μην αγχώνεσαι από τώρα και όταν φτάσει η στιγμή των πανελληνίων , αν έχεις προετοιμαστεί σωστά δεν θα έχεις να φοβηθείς τίποτα! Θα είσαι εντάξει με τον εαυτό σου γνωρίζοντας ότι έκανες το καλύτερο που μπορούσες !
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,810 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 13:50, 16-07-16:

Η προετοιμασία ξεκινάει το καλοκαίρι της Β΄προς Γ΄Λυκείου είτε σε ειδικό φροντιστήριο για πανελλαδικές είτε με ιδιαίτερα. Υπάρχει και ένα μικρό ποσοστό που για οικονομικούς ή άλλους σοβαρούς λόγους κάνουν την προσπάθειά τους μόνοι. Αυτό βέβαια αν και είναι αξιέπαινο, είναι πολύ πιο δύσκολο από το να έχεις βοήθεια και καθοδήγηση.
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 20:16, 16-07-16:

Έπρεπε ήδη να είχες αρχίσει. Μακάρι να είχα κάποιον να μου το έλεγε...
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

O cha0s έγραψε στις 20:29, 16-07-16:

Ποια κατευθυνση σκεφτεσαι να ακολουθησεις;
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 22:59, 16-07-16:

Από την 1η λυκείου προετοιμασία για τις πανελλήνιες; τόσο πολύ έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε που ήμουν εγώ λύκειο; :O
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 23:25, 16-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Από την 1η λυκείου προετοιμασία για τις πανελλήνιες; τόσο πολύ έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε που ήμουν εγώ λύκειο; :O
1η Λυκείου εντατικά! Κανονικά από γυμνάσιο πρέπει...
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 23:28, 16-07-16:

Μη σου πω και στο δημοτικό
Παράθεση

Φοιτητής

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 01:33, 17-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Μη σου πω και στο δημοτικό
Γιατί όχι; Το γελάς; οι εξετάσεις είναι ανταγωνιστικές.
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 01:53, 17-07-16:

Ή μαζεύεις λεφτά από το νηπιαγωγείο και πας απευθείας Βρετανία..
Αα βασικά τώρα δεν θα είναι εύκολο, Αυστρία ή Δανία, ή εάν θέλεις πιο κοντά, Βουλγαρία.
Παράθεση

jims

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jims
Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 391 μηνύματα.

O jims έγραψε στις 15:24, 17-07-16:

Αν ακολουθήσεις ανθρωπιστικές, η προετοιμασία καλό είναι να ξεκινήσει στη β΄λυκείου. Τα περισσότερα φροντιστήρια έχουν πρόγραμμα προετοιμασίας για τις πανελλήνιες στη β λυκείου. Οπωσδήποτε θα κάνεις ύλη γ λυκείου σε λατινικά και ιστορία. Επίσης θα πρέπει να κάνεις άγνωστο στα αρχαία και έκθεση. Το γνωστό μπορείς και να το ξεκινήσεις το καλοκαίρι από β για γ λυκείου. Τώρα στην α΄λυκείου είναι τάξη που θα πρέπει να θέσεις τις βάσεις. Αν για παράδειγμα ακολουθήσεις ανθρωπιστικές στη β λυκείου, τότε θα δώσεις σημασία μεγάλη στα αρχαία, και βέβαια δεν εννοώ τα ερμηνευτικά και τις εισαγωγές (που και αυτά χρειάζονται για να σε εισάγουν στο πνεύμα του γνωστού της γ λυκείου), αλλά κυρίως τη γραμματική και το συντακτικό. Στόχος σου είναι να καλύψεις, επίσης, και τυχόν κενά που έχεις αφήσει από το γυμνάσιο. Επίσης, καλό είναι να διαβάζεις μαθήματα τα οποία έχουν λόγο (π.χ. ιστορία, πολιτική παιδεία, θρησκευτικά) τα οποία όχι μόνο σε εξοικειώνουν με την αποστήθιση, που είναι αναγκαία στην θεωρητική, αλλά λειτουργούν υποστηρικτικά στο μάθημα της έκθεσης, το οποίο επίσης θέλει πολύ καλή δουλειά. Επίσης στην ιστορία καλό είναι να αρχίζεις να μαθαίνεις από τώρα πως να αναλύεις σωστά τις πηγές, οι οποίες, από ότι έχω ακούσει και από ότι έχω βιώσει, καίνε κόσμο και κοσμάκι στις πανελλήνιες. Εν ολίγοις, εάν θέλεις να ξεκινήσεις από τώρα προετοιμασία (που δεν είναι και τόσο αναγκαία όπως σου είπα στην α λυκείου) και θέλεις να ακολουθήσεις ανθρωπιστικές σπουδές, κάνε φροντιστήριο σε έκθεση και αρχαία. Εάν θες επίσης μπορείς να κάνεις και λίγο άγνωστο, ώστε να σου είναι πιο ομαλή η μετάβαση στη β λυκείου.
Παράθεση

Ζωή07

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ζωή07
H Ζωή07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Ζωή07 έγραψε στις 15:50, 10-06-17:

καλησπέρα ...είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου και τις ανησυχίες μου για το μέλλον..Αρχικά θα ήθελα να πω κάποια πράγματα για να με γνωρίσετε καλύτερα .Μόλις τελείωσα την Α Λυκείου και ειμαι 16 ετών..γενικά μου αρέσει να βάζω στόχους και να τους κυνηγάω έως το τέλος..Έχω κάποιες ανησυχίες ως προς την Β Λυκείου ..για το Άγνωστο και το πως θα μου φανούν τα Λατινικά...θα ήθελα να προσθέσω πως έχω επιλέξει Θεωρητική Κατεύθυνση διότι έχω αποφασίσει πως θέλω Νομική...Νιώθω ότι μου ταιριάζει αρκετά...είμαι μαθήτρια επίσης του 18,5-19..αλλά πιστεύω πως αυτό που θα εχει περισσότερη σημασία ειδικά στις πανελλαδικές είναι η καλή προετοιμασία και η καλή ψυχολογία..γραφω αυτή την στιγμή γιατι ένιωσα ξαφνικά μια ανησυχία ..ότι δεν θα τα καταφέρω....θα ήθελα να μου γράψετε τις δικές σας εμπειρίες και συμβουλές ...θα χαρώ πολύ να λάβω μηνύματά σας!...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PolGR1509 : 10-06-17 στις 16:48. Αιτία: Υπερβολικά μεγάλη γραμματοσειρά
Παράθεση

Νίκοs

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νίκοs
Ο Νίκοs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Νίκοs έγραψε στις 16:04, 10-06-17:

Γειαααααα. Και εγώ είμαι ηλικιακά ίσα με εσένα είμαι αλλά θα ανήκω στη θετική κατεύθυνση. μαθητής του 18,5-19 είμαι επίσης Και εγώ βάζω αρκετούς στόχους που θέλω να ολοκληρώσω. Ενώ είχα στο μυαλό τι ήθελα να σπουδάσω, πια όλες οι σχολές δεν με τραβάνε και σκέφτομαι όλο αρνητικά. Δεν ξέρω τι να κάνω πια και σε πιο μάθημα να δώσω βαρύτητα.. αυτά από μένα χάρηκα που σε γνώρισα

Υ.Γ γιατί τόσο μεγάλα γράμματα;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,389 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 18:21, 10-06-17:

Αν βάλεις πρόγραμμα από τώρα θα πιάσεις όποια σχολή θες.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 18:40, 10-06-17:

Καλησπέρα και καλός ήλθες μην φοβάσαι τίποτα όλα καλά θα πάνε αρκεί να διαβάζεις.
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 720 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 20:30, 10-06-17:

Επειδή δίνω αυτές τις μέρες κι εγώ στη θεωρητική, κάτσε να σου πω κάτι. Μην κάνεις το λάθος να φορτώσεις το πρόγραμμά σου στη Β Λυκείου. ο καθένας μας είναι διαφορετικός, αλλά πραγματικά σου προτείνω να κάνεις μόνο άγνωστο, λατινικά και έκθεση φέτος. Ούτε 10 ώρες τη βδομάδα δηλαδή. Άγνωστο μόνο και μόνο για να εξοικειωθεις και να μάθεις πώς δουλεύουμε άγνωστο κείμενο. Λατινικά για να έχεις τις βάσεις στη γραμματική και να κάνεις τα κείμενα της Β Λυκείου να μην τα έχεις για του χρόνου. Και έκθεση γιατί προφανώς σε όλους χρειάζεται.

Αν θέλεις, μπορείς μόνη σου να βγάλεις ένα ή δύο κεφάλαια της ιστορίας Γ Λυκείου. Βέβαια και να μην το κάνεις, πάλι υπάρχει χρόνος και από το καλοκαιρινό και μετά. Όσον αφορά το κομμάτι του γνωστού, ναι, κι αυτό πιστεύω ότι καλύτερα είναι να το ξεκινήσεις από του χρόνου στο καλοκαιρινό.

Η θεωρητική είναι η κατεύθυνση με το διάβασμα. Μιλάμε για ώρες. Αν κουραστείς ήδη από τη Β Λυκείου, στη Γ πιθανότατα θα πέσεις πολύ, καθώς είσαι άνθρωπος και όχι μηχανή.

Τέλος, δε χρειάζεται να αγχώνεσαι. Άμα αγχώνεσαι από τώρα, τι θα κάνεις πιο μετά; εφόσον έχεις κατασταλάξει και για τη νομική και έχεις έναν στόχο, με μεθοδικό διάβασμα και πρόγραμμα, όπως ανέφερε πριν και ο Ιωάννης, μπορείς να το καταφέρεις. αυτά από μένα!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ζωή07

Νεοφερμένος

H Ζωή07 έγραψε στις 22:41, 10-06-17:

ελπίζω λοιπόν να ξεκουραστούμε αυτό το καλοκαίρι και να τα σκεφτούμε όλα με περισσότερη αισιοδοξία!!! (δεν ξερω γτ εβαλα τοσο μεγαλα γραμματα )

Stefaniat σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου....όχι φυσικα και όχι..δεν σκεφτομαι να σπαταλήσω όλες μ τις δυνάμεις στην Β λυκείου...θα κανω 2 ωρες αγνωστο 1,5 εκθεση 1 ωρα λατινικά και μαλλον και 1 ωρίτσα ιστορία Γ λυκειου ...πιστεύω σε εμένα ..απλά φοβάμαι μήπως δεν το αντιμετωπίσω σωστά...θελω να γίνω πιο μεθοδική ..θα προσπαθήσω για το καλύτερο!..και παλι ευχαριστώ!

Υ.Γ Η ΝΟΜΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΗΣ <3
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ζωή07 : 10-06-17 στις 22:41. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 22:42, 10-06-17:

Σου εύχομαι τα καλύτερα.
Παράθεση

Ζωή07

Νεοφερμένος

H Ζωή07 έγραψε στις 22:43, 10-06-17:

Stefaniat σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου....όχι φυσικα και όχι..δεν σκεφτομαι να σπαταλήσω όλες μ τις δυνάμεις στην Β λυκείου...θα κανω 2 ωρες αγνωστο 1,5 εκθεση 1 ωρα λατινικά και μαλλον και 1 ωρίτσα ιστορία Γ λυκειου ...πιστεύω σε εμένα ..απλά φοβάμαι μήπως δεν το αντιμετωπίσω σωστά...θελω να γίνω πιο μεθοδική ..θα προσπαθήσω για το καλύτερο!..και παλι ευχαριστώ!

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,758 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 22:53, 10-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ζωή07
Δεν μπορώ να καταλάβω πως υπάρχουν άτομα που έχουν ως όνειρο να υπερασπίζονται ενόχους ή να καταδικάζουν αθώους.
-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    andy27, Nikos667

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Συμβουλές για επανάληψη Πανελληνίων - Από george6721
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-10-09 στις 00:31.
    • Συμβουλες - Από goudas
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-11-08 στις 16:44.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους