Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,042 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 441 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ερωτήσεις σχετικά με το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης

lexritis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη lexritis
Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O lexritis έγραψε στις 12:31, 03-09-13:

Να στε καλα που απαντησατε.Και γω ηξερα οτι δεν χρειαζεται ηξερα απλως ηθελα μια επιβεβαιωση.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lexritis : 03-09-13 στις 13:14.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Socrates ... 99 (Σωκράτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Socrates ... 99
Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O Socrates ... 99 έγραψε στις 14:56, 06-09-13:

Τι ακριβως ειναι το "νομιμως κυρωμενο αντιγραφο του απολυτηριου και της βεβαιωσης προσβασης" ;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

redikolo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη redikolo
Ο redikolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O redikolo έγραψε στις 18:41, 17-09-13:

Αναμεσα στα δικαιολογητικα εγγραφης ζητηθηκε και βεβαιωση προσβασης στην τριτοβαθμια εκπαιδευση. Απο που παιρνω αυτην την βεβαιωση?
Ευχαριστω πολυ
Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 18:43, 17-09-13:

Δεν σου την έδωσαν από το Λύκειο σου μαζί με το απολυτήριο;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

redikolo

Φοιτητής

Ο redikolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O redikolo έγραψε στις 18:46, 17-09-13:

οχι μονο απολυτηριο μου εδωσαν. Να ανησυχω? :Ρ
Παράθεση

Ασυμβιβαστος119

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ασυμβιβαστος119
Ο Ασυμβιβαστος119 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O Ασυμβιβαστος119 έγραψε στις 18:54, 17-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από redikolo
οχι μονο απολυτηριο μου εδωσαν. Να ανησυχω? :Ρ
Πήγαινε στο σχολειο και ρώτα τους ειναι αδύνατον να μην εχουν κρατήσει ενα αντίγραφο...
Παράθεση

{~*1rèNe*~} (Ειρήνη)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη {~*1rèNe*~}
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Εκπαίδευσης & Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,015 μηνύματα.

H {~*1rèNe*~} έγραψε στις 18:56, 17-09-13:

Έχω ακούσει κι άλλες φορές άτομα που τα σχολεία τους δεν τους δίνουν τη Βεβαίωση Πρόσβασης μαζί με το Απολυτήριο. Πήγαινε στο σχολείο σου να τη ζητήσεις, don't worry.
Παράθεση

redikolo

Φοιτητής

O redikolo έγραψε στις 19:08, 17-09-13:

οκ σας ευχαριστω
Παράθεση

Χαράλαμπος Χ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος Χ.
Ο Χαράλαμπος Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O Χαράλαμπος Χ. έγραψε στις 20:30, 17-09-13:

ΣΗΜΕΙΩΣΗ, η οποία τονίζεται και στο σχολείο και στις υπηρεσίες: Δεν καταθέτουμε ποτέ την πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης, αλλά επικυρωμένο αντίγραφο/φωτοαντίγραφο αυτής.
Γενικά, την προσέχουμε πολύ.
Μην κάνετε γκάφα, όπως ο υποφαινόμενος.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

{~*1rèNe*~} (Ειρήνη)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη {~*1rèNe*~}
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Εκπαίδευσης & Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,015 μηνύματα.

H {~*1rèNe*~} έγραψε στις 20:37, 17-09-13:

Έχεις δίκιο. Redikolo, ζήτα από το σχολείο σου, εκτός από την πρωτότυπη, να σου δώσουν και 1-2 αντίγραφα επικυρωμένα. Επικύρωση μπορεί να κάνει οποιαδήποτε δημόσια αρχή (σχολεία, πανεπιστήμια, ΚΕΠ...).
Παράθεση

dimitsos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimitsos
Ο dimitsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O dimitsos έγραψε στις 17:03, 14-02-14:

Καλησπέρα σας.
Σκέφτομαι να σπουδάσω στη Βουλγαρία Παιδαγωγικά και θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με τα δικαιολογητικά που πρέπει να έχω μαζί μου.

Ένα από τα δικαιολογητικά που μου ζητάνε είναι το αντίγραφο απολυτηρίου λυκείου, με το γνήσιο της υπογραφής, επικυρωμένο με τη σφραγίδα της Χάγης. Το πρόβλημα όμως είναι ότι το σχολείο δεν υπάρχει πια λόγω συνένωσης, οπότε δεν μπορώ να πάω σε αυτό για να αποδειχτεί το γνήσιο της υπογραφής.
Το μόνο που έχω κάνει είναι ένα ακριβές φωτοαντίγραφο του απολυτηρίου στα ΚΕΠ.
Τι πρέπει να κάνω τώρα??
Να πάω στην αντίστοιχη διεύθυνση Β'θμιας εκπαίδευσης, όπου υπαγόταν το σχολείο, να μου πιστοποιήσουν το γνήσιο?? Και μετά να πάω στην περιφέρεια Αττικής να μου σφραγίσουν το αντίγραφο με σφραγίδα της Χάγης??

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δημήτρης Παπαδημητρίου
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,451 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 17:18, 14-02-14:

νομιζω ειτε πας κεπ ειτε στο λυκειο σου το ιδιο ειναι...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LittleMrsMonkey (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LittleMrsMonkey
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O LittleMrsMonkey έγραψε στις 14:12, 24-08-14:

Μόλις κατάλαβα πως μάλλον εχω χασει τη Βεβαιωση Προσβασης.Θα επικοινωνησω με το σχολειο να δω αν μπορουν να μου δωσουν ξανα ομως θα ηθελα να ρωτησω:Υπαρχει καμια περιπτωση να μη μπορω να κανω την εγγραφη σε περιπτωση που το σχολειο δε μπορει να μου δωσει αλλη βεβαιωση;
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 14:20, 24-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από LittleMrsMonkey
Μόλις κατάλαβα πως μάλλον εχω χασει τη Βεβαιωση Προσβασης.Θα επικοινωνησω με το σχολειο να δω αν μπορουν να μου δωσουν ξανα ομως θα ηθελα να ρωτησω:Υπαρχει καμια περιπτωση να μη μπορω να κανω την εγγραφη σε περιπτωση που το σχολειο δε μπορει να μου δωσει αλλη βεβαιωση;
Μπορούν να σου δώσουν αντίγραφο το οποίο θα επικυρώσεις ,στην περίπτωση που δεν μπορούν να σου δώσουν ξανά το πρωτότυπο. Πάντως, όπως και να έχει, δε νομίζω αυτό να εμποδίσει την ομαλή εγγραφή σου στη σχολή. Μην αγχώνεσαι.
Παράθεση

LittleMrsMonkey (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O LittleMrsMonkey έγραψε στις 14:24, 24-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Μπορούν να σου δώσουν αντίγραφο το οποίο θα επικυρώσεις ,στην περίπτωση που δεν μπορούν να σου δώσουν ξανά το πρωτότυπο. Πάντως, όπως και να έχει, δε νομίζω αυτό να εμποδίσει την ομαλή εγγραφή σου στη σχολή. Μην αγχώνεσαι.
Ποτε επιτρεπεται να εισαι παρανοϊκός αν όχι το καλοκαίρι των πανελληνίων;

EDIT:Κι εγω φυσική!
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 14:36, 24-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από LittleMrsMonkey
Ποτε επιτρεπεται να εισαι παρανοϊκός αν όχι το καλοκαίρι των πανελληνίων;

EDIT:Κι εγω φυσική!
Έλα μου ντε!
Καλώς όρισες συνάδελφε! Σε ποια πόλη, ξέρεις;
Παράθεση

LittleMrsMonkey (Νίκος)

Φοιτητής

O LittleMrsMonkey έγραψε στις 14:54, 24-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Έλα μου ντε!
Καλώς όρισες συνάδελφε! Σε ποια πόλη, ξέρεις;
Θεσσαλονικουλα,αν δεν ανεβουν τα μορια 2500
Παράθεση

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη allall1
Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 2 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 359 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 13:57, 23-06-16:

Εγω τωρα που ξαναέδωσα, πρεπει να πάρω άλλη βεβαίωση πρόσβασης απο το σχολείο ;...αν ναι ξέρετε ποτε περίπου
Παράθεση

fanouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη fanouris
Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O fanouris έγραψε στις 12:57, 30-06-16:

Μας χρειάζεται αυτό το πράγμα για την εγγραφή μας στη σχολή που θα περάσουμε;

Από 6 Ιουλίου οι βεβαίωσεις συμμετοχής στις πανελλαδικές

Για τους υποψηφίους των ΓΕΛ και ΕΠΑΛ που συμμετείχαν στις πανελλαδικές εξετάσεις 2016 θα χορηγηθεί Βεβαίωση Συμμετοχής που θα περιλαμβάνει τους γραπτούς βαθμούς όλων των πανελλαδικά εξεταζομένων μαθημάτων (Γενικής Παιδείας, Προσανατολισμού ή Ειδικότητας και Ειδικά Μαθήματα) καθώς και το σύνολο των μορίων ανά Επιστημονικό Πεδίο.

Η έκδοσή της θα γίνει από τις 6-7-2016, προκειμένου να συμπεριλάβει και τις βαθμολογίες των ειδικών μαθημάτων, που αναμένεται να ανακοινωθούνστις 5-7-2016.

Ειδικότερα χορηγείται:

Α) Βεβαίωση Συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2016 ΓΕΛ με το νέο σύστημα. Στους κατόχους απολυτηρίου Γενικού Λυκείου ή Ενιαίου Λυκείου ή άλλου τύπου Λυκείου ή αντίστοιχου Σχολείου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, ή Δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών Επαγγελματικού Λυκείου, καθώς και στους κατόχους ισότιμου τίτλου Επαγγελματικού Λυκείου ή κατόχους απολυτηρίου τίτλου δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ξένου σχολείου που έχουν συμμετάσχει στις Πανελλαδικές Εξετάσεις της Γ’ τάξης ημερησίου ή Δ’ τάξης εσπερινού Γενικού Λυκείου έτους 2016 με το νέο σύστημα χορηγείται Βεβαίωση Συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του έτους εξέτασης 2016. Η Βεβαίωση Συμμετοχής χορηγείται στους υποψηφίους μετά την οριστικοποίηση των βαθμολογιών των Πανελλαδικών Εξετάσεων του οικείου έτους, σύμφωνα με τις ισχύουσες κάθε φορά διατάξεις.

Σε εφαρμογή των παραπάνω, παρακαλούνται οι κκ. Διευθυντές των ΓΕΛ να προβούν στην εκτύπωση και χορήγηση της Βεβαίωσης Συμμετοχής, για όσους την ζητήσουν, από την Τετάρτη 6-7-2016, από το ΠΣ myschool.

B) Βεβαίωση Συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2016 ΕΠΑΛ με το νέο σύστημα.

Στους κατόχους απολυτηρίου δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών Επαγγελματικού Λυκείου, κατόχους απολυτηρίου Γενικού Λυκείου,εφόσον κατέχουν και πτυχίο ειδικότητας ΕΠΑ.Λ. του N. 4186/2013, καθώς και κατόχους ισότιμου τίτλου Επαγγελματικού Λυκείου, που έχουν συμμετάσχει στις Πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑ.Λ έτους 2016, χορηγείται Βεβαίωση Συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του έτους εξέτασης 2016.

Η Βεβαίωση Συμμετοχής χορηγείται στους υποψηφίους μετά την οριστικοποίηση των βαθμολογιών των Πανελλαδικών Εξετάσεων του οικείου έτους, σύμφωνα με τις ισχύουσες κάθε φορά διατάξεις.

Σε εφαρμογή των παραπάνω, παρακαλούνται οι κκ. Διευθυντές των ΕΠΑΛ να προβούν στην εκτύπωση και χορήγηση της Βεβαίωσης Συμμετοχής , για όσους την ζητήσουν, από την Τετάρτη 6-7-2016, από το ΠΣ myschool.
Παράθεση

fanouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη fanouris
Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O fanouris έγραψε στις 10:06, 04-07-16:

Ξέρει κανείς αν θα μας χρειαστεί η "Βεβαίωση Συμμετοχής" για την εγγραφή μας στη σχολή τον Σεπτέμβριο; Θα πρέπει να σπεύσουμε από μεθαύριο στα Λύκεια να την πάρουμε; Παίρνω στο γαμωϋπουργείο να ρωτήσω και όλο μιλάει.
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 10:22, 04-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από fanouris
Ξέρει κανείς αν θα μας χρειαστεί η "Βεβαίωση Συμμετοχής" για την εγγραφή μας στη σχολή τον Σεπτέμβριο; Θα πρέπει να σπεύσουμε από μεθαύριο στα Λύκεια να την πάρουμε;
Μάλλον θα είναι σαν τη βεβαίωση πρόσβασης που υπήρχε μέχρι τώρα και θα χρειάζεται για την εγγραφή. Δεν υπάρχει λόγος να σπεύσετε όλοι μεθαύριο να την παραλάβετε. Τα λύκεια είναι ανοικτά μια μέρα τη βδομάδα όλο το καλοκαίρι, αλλά και το Σεπτέμβριο να πάτε δεν υπάρχει πρόβλημα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dimitrapapaman

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dimitrapapaman
H Dimitrapapaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Dimitrapapaman έγραψε στις 12:00, 11-07-16:

Παιδιά καλημερα! Θελω τη βοήθεια σας έδωσα πανελληνιες σε ενα σχολείο στο ρεθυμνο επειδη εκει σπούδαζα είμαι όμως απο Αθηνα και εχω επιστρέψει Αθηνα απο 20 ιουνιου! Τη βεβαίωση συμμετοχης στις πανελληνιες όμως δεν την εχω πάρει αφου αυτη χορηγήθηκε απο αρχές Ιουλίου τωρα τηλεφωνώ στο Λύκειο που έδωσα για να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο αλλα δεν είναι κανεις εκει κοινώς δεν ξέρω τι γινεται αν εχει κλείσει το σχολείο ή οτι αλλο! Εγω τωρα τι κανω; Το Σεπτέμβρη ούτως ή άλλως θα γυρίσω Κρητη ειτε για να μαζέψω τα πράγματα μου αν τελικα περάσω εκει που θελω ή για να συνεχίσω τη σχολή που ηδη εχω αν δεν.. Αν πάω το Σεπτέμβρη στο σχολείο για να παραλάβω τη βεβαιωση θα μου τη δώσουν ετσι;;;δεν φαντάζομαι να την εχουν πετάξει ή και εγω δεν ξέρω;;; Δηλαδη τωρα εχω αγχωθεί! Είμαι και απόφοιτη εδώ και 1 χρόνο και για αυτο εχω μπερδευτεί!
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 12:05, 11-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitrapapaman
Παιδιά καλημερα! Θελω τη βοήθεια σας έδωσα πανελληνιες σε ενα σχολείο στο ρεθυμνο επειδη εκει σπούδαζα είμαι όμως απο Αθηνα και εχω επιστρέψει Αθηνα απο 20 ιουνιου! Τη βεβαίωση συμμετοχης στις πανελληνιες όμως δεν την εχω πάρει αφου αυτη χορηγήθηκε απο αρχές Ιουλίου τωρα τηλεφωνώ στο Λύκειο που έδωσα για να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο αλλα δεν είναι κανεις εκει κοινώς δεν ξέρω τι γινεται αν εχει κλείσει το σχολείο ή οτι αλλο! Εγω τωρα τι κανω; Το Σεπτέμβρη ούτως ή άλλως θα γυρίσω Κρητη ειτε για να μαζέψω τα πράγματα μου αν τελικα περάσω εκει που θελω ή για να συνεχίσω τη σχολή που ηδη εχω αν δεν.. Αν πάω το Σεπτέμβρη στο σχολείο για να παραλάβω τη βεβαιωση θα μου τη δώσουν ετσι;;;δεν φαντάζομαι να την εχουν πετάξει ή και εγω δεν ξέρω;;; Δηλαδη τωρα εχω αγχωθεί! Είμαι και απόφοιτη εδώ και 1 χρόνο και για αυτο εχω μπερδευτεί!
Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Η βεβαίωσή σου θα σε περιμένει εκεί το Σεπτέμβριο.

Παράθεση

Mabl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mabl
H Mabl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Mabl έγραψε στις 12:05, 11-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitrapapaman
Μπορείς να την παραλάβεις και τον Σεπτέμβριο. Τα σχολεία (οι γραμματείες) θα ανοίξουν τις τελευταίες μέρες του Αυγούστου. Αυτό τουλάχιστον μου είπαν στο δικό μου (Αθήνα). Το θεωρώ αδύνατο να τα πετάξουν και σε κάθε περίπτωση μπορούν να τα ξανατυπώσουν από το σύστημα που ήδη μπήκαν.
Παράθεση

Κοντογιαννης

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κοντογιαννης
Ο Κοντογιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Κοντογιαννης έγραψε στις 12:15, 11-07-16:

Η μητέρα μου είναι υποδιευθύντρια σε λύκειο. Τα σχολεία είναι ανοιχτά τις Πέμπτες για όλο το καλοκαίρι, άρα μπορείς να επικοινωνήσεις με το λύκειο σου κάποια Πέμπτη. Επίσης την βεβαίωσή σου είναι υποχρεωμένο το σχολείο να στη δώσει όποτε την ζητήσεις, οπότε μην ανησυχείς.
Παράθεση

Dimitrapapaman

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dimitrapapaman
H Dimitrapapaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Dimitrapapaman έγραψε στις 17:59, 11-07-16:

Παιδιά σας ευχαριστω πολυ που σπεύσατε να απαντήσετε και να με καθησυχάσετε! Σας ευχαριστω!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους