Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,445 εγγεγραμμένα μέλη και 2,395,864 μηνύματα σε 74,341 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 518 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιστεύετε στον εαυτό σας;

Rossettitalia

Απόφοιτος

Ο Rossettitalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 77 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Rossettitalia έγραψε στις 19:29, 16-07-09:

Ο ίδιος μας ο εαυτός είναι η ίδια μας η δύναμη!Έχετε αυτοεκτίμιση/Αν ναι ποιοί πιστεύετε οτι είναι οι παράγοντες βελτίωσης της?π.χ. γυμναστική,κοινωνικές σχέσεις,επικοινωνία κτλ???
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cogito ergo sum

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε στις 20:29, 16-07-09:

Hmm… Αυτοεκτίμηση. Ένα από τα θέματα που με έχουν απασχολήσει πάρα πολύ. Γενικότερα είμαι ισορροπημένη αλλά υπάρχουν συγκεκριμένοι τομείς της ζωής μου για τους οποίους δεν τρέφω καμία αυτοεκτίμηση και υποτιμώντας τον εαυτό μου νευριάζω και τους γύρω μου. Από την άλλη για κάποια πράγματα έχω υπερβολική, ίσως και υπέρμετρη αυτοεκτίμηση που αγγίζει τα όρια της αλαζονείας. :p Θέλω και πιστεύω πως αυτό το έχω περιορίσει σημαντικά τον τελευταίο χρόνο. Γενικότερα η αυτοεκτίμηση είναι μία έννοια σημαντική για τον κάθε άνθρωπο και αναγκαία όταν αναπτύσσεται σε κάποια συγκεκριμένα και ευρέως αποδεκτά πλαίσια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε στις 20:35, 16-07-09:

Mέχρι το "...τον τελευταίο χρόνο", η Βασιλική με εκφράζει απόλυτα.

Από και και κάτω, απλώς δε θα τα ανέφερα.

Ήταν περίοδοι στις οποίες ένιωθα μπάζο και άλλες στις οποίες ένιωθα "ανώτερος". Η μία διαδεχόταν την άλλη.
Παράθεση

artemis!!! (ΑΡΤΕΜΙΣ)

Απόφοιτος

H ΑΡΤΕΜΙΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H artemis!!! <3 <3 <3 έγραψε στις 20:54, 16-07-09:

και βεβαια ...πιστευω απιστευτα στισ δυνατοτητες μου και δεν εχω καθολου ανασφαλειες
με βοηθησαν οι φιλοι μου για να γινω ετσ και τουσ ευχαριστω πλ πλ
Παράθεση

Pavlitos (Παύλος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 683 μηνύματα.

O Pavlitos έγραψε στις 20:56, 16-07-09:

Ναι είμαι αρκετά αισιόδοξος και πιστεύω σε εμένα.Καμιά φορά βάζω στόχους και έχω δεδομένο ότι θα τους πετύχω.Τώρα δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό.
Παράθεση

Green 13 (Κώστας)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 452 μηνύματα.

O Green 13 έγραψε στις 20:57, 16-07-09:

Λίγο ως καθόλου..
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 20:58, 16-07-09:

Τις περισσότερες φορές πιστεύω.Αλλά υπάρχουν και στιγμές που δεν πιστεύω
Αλλά νομίζω πιο πολλές είναι οι στιγμές που πιστεύω.
Παράθεση

Kotatsuneko

Μαθητής Γ' λυκείου

H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε στις 21:08, 16-07-09:

Ξέρω που μπορώ και θέλω και απλά το πιστεύω ότι θα το καταφέρω.
Αν δεν με παίρνει δεν ασχολούμαι καν
Παράθεση

chrisi

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H chrisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H chrisi έγραψε στις 21:10, 16-07-09:

Ειμαι δυναμικη και πιστευω πολυ στον ευατο μου αν και καποιες φορες εχω πολλες ανασφαλιες...
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου του τμήματος --- . Έχει γράψει 770 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε στις 21:26, 16-07-09:

Γενικα ναι.
Δεν ειμαι κομπλεξικο, ξερω τις δυνατοτητες μου, χωρις να γινομαι ψωνιο ή γουατεβερ.
Φυσικα πολλες φορες εχω νιωσει σκουπιδι, αχρηστη κλπ, αλλα who hasn't?
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.

H nefi έγραψε στις 21:43, 16-07-09:

καθολου δυστηχως...
Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 21:45, 16-07-09:

Γενικά όχι δεν έχω αυτοεκτίμηση αλλά αυτό έχει να κάνει κυρίως με την εμφάνιση μου..σε άλλους τομείς είμαι ισοροπημμένη.Βέβαια οι φίλοι μου λένε πως κάποιες φορές γίνομαι κομπλεξική χωρίς λόγο..αλλά και πάλι νιώθω το ίδιο..
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 21:47, 16-07-09:

Ναι.Ρεαλιστικά όμως,όχι με υπέρμετρη και εκτός ορίων αισιοδοξία.Αλλά γνωρίζω πολύ καλά τον εαυτό μου και αυτό είναι ένα από τα μεγαλύερα μου προτερήμτα
Παράθεση

xrisitna (Xριστινα)

Φοιτητής

H Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H xrisitna έγραψε στις 22:00, 16-07-09:

οχι
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 23:35, 16-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rossettitalia
Ο ίδιος μας ο εαυτός είναι η ίδια μας η δύναμη!Έχετε αυτοεκτίμιση/Αν ναι ποιοί πιστεύετε οτι είναι οι παράγοντες βελτίωσης της?π.χ. γυμναστική,κοινωνικές σχέσεις,επικοινωνία κτλ???
Έχουμε αυτοεκτίμηση, καλά να είμαστε να μην την χάσουμε.
Εγώ προσωπικά πέρασα έναν ολόκληρο χρόνο (αυτόν της Β' γυμνασίου) που ναι, οκ, πίστευα πως είμαι το απόλυτα άχρηστο άτομο. Ε μετά πήρα τον ανήφορο και τώρα όλα καλά. Η βελτίωσή της πηγάζει από μέσα νομίζω. Τουλάχιστον στην περίπτωσή μου ήταν έτσι. Και φίλους είχα και γυμναζόμουν και επιτυχίες σε εξετάσεις κατά καιρούς π.χ. τίποτα δεν μπορούσε να μου ανεβάσει το ηθικό. Μόνη μου το πήρα απόφαση.
Παράθεση

napstor

Μαθητής Β' λυκείου

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε στις 23:43, 16-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από cris@tos
Ναι.Ρεαλιστικά όμως,όχι με υπέρμετρη και εκτός ορίων αισιοδοξία.Αλλά γνωρίζω πολύ καλά τον εαυτό μου και αυτό είναι ένα από τα μεγαλύερα μου προτερήμτα
και εγω το ιδιο.:xixi:
Παράθεση

beautiful loser (----)

Φοιτητής

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 1,117 μηνύματα.

O beautiful loser έγραψε στις 23:47, 16-07-09:

Ευτυχως ή δυστυχως πιστευω οτι ειμαι η απαντηση στην ερωτηση του τι ειναι τελειο.Θεωρω τον εαυτο μου το πιο εξυπνο και ομορφο ατομο που γνωριζω.
Παράθεση

confusius

Φοιτητής

H confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυτικής Παραγωγής Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H confusius έγραψε στις 23:53, 16-07-09:

Εγώ όπως το χω βιώσει πιστεύω ότι τελικά παίζουν σημαντικότατο ρόλο οι άνθρωποι που συναναστρέφεσαι. Μπορούν να σε ανεβάσουν πολλά επίπεδα, μπορούν όμως κιόλας να σε καταστρέψουν. Γενικά νομίζω ότι χρειάζεται να μάθεις να πιστεύεις στον εαυτό σου αργά αλλά σταθερα :what:
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,238 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 10:41, 17-07-09:

Γενικα οχι. Υπηρξαν περιοδοι που πραγματικα ενιωθα το απολυτο τιποτα, μηδεν. Και γενικα πολλες φορες βαζω καποιους στοχους, αλλα πιστευω οτι δεν εχω τις απαραιτητες δυνατοτητες για να τους πετυχω. Και αυτο εχει σταθει εμποδιο στα θελω μου και με εκανε να συμβιβαζομαι. Ισως να φταιει και το γεγονος οτι υπηρξαν ανθρωποι στη ζωη μου που με μειωναν, κι εγω το επαιρνα κατακαρδα...

Πιστευω παντως οτι σιγα-σιγα αρχιζω και χτιζω την αυτοεκτιμηση μου, και σε πολλους τομεις εχω αποκτησει μια αυτοπεποιθηση που πριν δεν ειχα. Γιατι στο κατω-κατω αν δεν πιστεψεις εσυ ο ιδιος στον εαυτο σου, δεν γινεται τιποτα...
Παράθεση

christina141 (Χριστινα)

Φοιτητής

H Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 263 μηνύματα.

H christina141 έγραψε στις 12:29, 17-07-09:

γενικα πιστευω στον εαυτο μου,ομως εχω παρατηρησει πολλες φορες πως δεν πιστευω οτι μπορω να φτασω στην κορυφη,στον οποιοδηποτε στοχο μου,,,,μπορει να ανεβαινω αλλα δεν φτανω εκει που θελω εγω....πχ φετος εδινα πανελληνιες,ηξερα πως μπορω και αξιζω να μπω σε οδοντιατρικη σχολη ομως παντα κατι μ ελεγε πως δεν θα το πετυχω...υποσυνειδητα οση αισιοδοξια και αν ειχα κατι με τραβουσε πισω...τελικα εβγαλα πολυ καλα μορια αλλα δεν εφτασα εκει που ηθελα....,αυτο γενικα συμβαινει στη ζωη μου οχι μονο με το σχολειο....καποια στιγμη θα πρεπει να ξεπερασω τον εαυτο μου για να μην νιωθω ετσι....,απο την αλλη μπορει απλα να εχω πολλες προσδοκιες απο μενα και αυτο να μην ειναι καλο.
Παράθεση

KnightRider

Φοιτητής

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 14:59, 17-07-09:

Μπα.Δεν νομίζω.........;:fss:
Παράθεση

PGeorge4

Μαθητής Β' λυκείου

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O PGeorge4 έγραψε στις 15:13, 17-07-09:

Πιστεύετε στον εαυτό σας?
Aμα δεν πιστευω στον εαυτο μου που αλλου να πιστεψω
Παράθεση

Daisy

Φοιτητής

H Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Daisy έγραψε στις 15:15, 17-07-09:

Καθολου σχεδον
Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

H ~rosi~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H ~rosi~ έγραψε στις 00:44, 18-07-09:

εγω προσωπικα πιστευω πολυ στον εαυτο μου και γενικοτερα στη δυναμη της σκεψης!!
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 00:53, 18-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Pavlitos
Ναι είμαι αρκετά αισιόδοξος και πιστεύω σε εμένα.Καμιά φορά βάζω στόχους και έχω δεδομένο ότι θα τους πετύχω.
me2:no1::no1:
Παράθεση

Fata Morgana

Φοιτητής

H Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H Fata Morgana έγραψε στις 12:00, 16-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Βασιλική!
Hmm… Αυτοεκτίμηση. Ένα από τα θέματα που με έχουν απασχολήσει πάρα πολύ. Γενικότερα είμαι ισορροπημένη αλλά υπάρχουν συγκεκριμένοι τομείς της ζωής μου για τους οποίους δεν τρέφω καμία αυτοεκτίμηση και υποτιμώντας τον εαυτό μου νευριάζω και τους γύρω μου. Από την άλλη για κάποια πράγματα έχω υπερβολική, ίσως και υπέρμετρη αυτοεκτίμηση που αγγίζει τα όρια της αλαζονείας. :p Θέλω και πιστεύω πως αυτό το έχω περιορίσει σημαντικά τον τελευταίο χρόνο. Γενικότερα η αυτοεκτίμηση είναι μία έννοια σημαντική για τον κάθε άνθρωπο και αναγκαία όταν αναπτύσσεται σε κάποια συγκεκριμένα και ευρέως αποδεκτά πλαίσια.
Κι εγω καπως ετσι.. Βασικα πιστευω οτι δεν υπαρχει τιποτα που να μην μπορω να καταφερω αν το προσπαθησω και το θελησω.. Το μονο προβλημα μου ειναι οτι με κουραζει το να ασχολουμαι με κατι συγκεκριμενο για πολυ καιρο, οποτε τσαλαβουταω μεσα σε ολα.. :xixi:

Εεε, καποιες φορες βεβαια εχω την εντυπωση οτι ειμαι απλα ενας μετριος ανθρωπος που δεν ξεχωριζει απ τη μαζα ή οτι δεν μπορω να καταφερω τιποτα, αλλα σχετικα γρηγορα το ξεπερναω..

Για να αναφερθω και στο δευτερο σκελος (μη με μηδενησει ο βαθμολογητης ), ξερω οτι ο καθενας μας αμφισβητειται απο τον περιγυρο του οσον αφορα τις δυναμεις του κι αλοιμονο σε οποιον πιστεψει τους αμφισβητιες!..
Παράθεση

Mavro Provato

Μαθητής Α' λυκείου

H Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Mavro Provato έγραψε στις 12:01, 16-08-09:

...μόνο
Παράθεση

Fata Morgana

Φοιτητής

H Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H Fata Morgana έγραψε στις 12:02, 16-08-09:

;;;
Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 683 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 12:45, 16-08-09:

Οχι γιατι ειναι κακο?
Παράθεση

Zod (Κώστας)

Φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 430 μηνύματα.

O Zod έγραψε στις 13:25, 16-08-09:

Όχι απλά πιστεύω... υπέρπιστευω θα έλεγα .
Παράθεση

vickaki-4 (BIKY)

Φοιτητής

H BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 237 μηνύματα.

H vickaki-4 έγραψε στις 14:59, 16-08-09:

Βασικα θεωρω οτι πρεπει να πιστευουμε στον εαυτο μας γιατι αν δεν το κανουμε εμεις οι ιδιοι δεν μπορουμε να ζηταμε απο τους αλλους να μας πιστεψουν!Καλο θα ηταν να εχουμε αυτογνωσια να γνωριζουμε τις αδυναμιες μας αλλα και τα δυνατα μας σημεια και αυτα να στηριζουμε!υπαρχουν στιγμες που δεν πιστευω καθολου στον εαυτο μου και αλλες που του εχω τυφλη εμπιστοσυνη αυτο εξαρταται συνηθως απο τις συνθηκες που επικρατουν.
Παράθεση

aiginhths (Νικος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

O aiginhths έγραψε στις 19:42, 16-08-09:

λεει οτι πιστευω...αλλα στην πραγματικοτητα τα εχω απορρηψει ολα απο πριν...
Παράθεση

myrto.s

Μαθητής Γ' λυκείου

H myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H myrto.s έγραψε στις 19:49, 16-08-09:

είναι φορές που δεν πιστεύω τόσο στον εαυτό μου και στις δυνατότητες μου αλλά και φορές που απλά νιώθω ανώτερη χωρίς να το θέλω αλλα χωρίς και να το αρνούμε. Μερικές φορές οι άνθρωποι μπορεί να γίνουν πολύ ρηχοί και χαζοί που το συναίσθημα αυτό βγαίνει αυθόρμυτα, απο μόνο του. Για να είσαι όμως ισσοροπημένος και να αποπνέεις εμπιστοσύνη και δυναμισμό πρέπει να πιστέυεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις
Παράθεση

razorbladeDream

Φοιτητής

H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 988 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε στις 01:28, 17-08-09:

οχι,σχεδον καθολου..
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε στις 10:29, 17-08-09:

Δυστηχως οχι οσο θα επρεπε.
Παράθεση

maraki (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H maraki έγραψε στις 11:11, 17-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από vickaki-4
Βασικα θεωρω οτι πρεπει να πιστευουμε στον εαυτο μας γιατι αν δεν το κανουμε εμεις οι ιδιοι δεν μπορουμε να ζηταμε απο τους αλλους να μας πιστεψουν!Καλο θα ηταν να εχουμε αυτογνωσια να γνωριζουμε τις αδυναμιες μας αλλα και τα δυνατα μας σημεια και αυτα να στηριζουμε!υπαρχουν στιγμες που δεν πιστευω καθολου στον εαυτο μου και αλλες που του εχω τυφλη εμπιστοσυνη αυτο εξαρταται συνηθως απο τις συνθηκες που επικρατουν.
Ακριβώς,αν και πολλές φορές τείνω στην πρώτη περίπτωση.Δηλαδή στο να μην πιστεύω στον εαυτό μου όσο θα πρεπε.
Παράθεση

Falcon (-)

Φοιτητής

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 319 μηνύματα.

O Falcon έγραψε στις 13:11, 17-08-09:

Πιστεύω στον εαυτό μου. Έχω στήσει ένα χρυσό ομοίωμα του εαυτού μου, ύψους 9 μέτρων, στην αυλή και μου εκτελώ καθημερινά θυσίες για να με εξευμενίσω. Αναγνωρίζω τον εαυτό μου σαν απόλυτο κυρίαρχο πάσης της Βαβυλώνας και μου δηλώνω απόλυτη υποταγή και πίστη.
Παράθεση

Mavro Provato

Μαθητής Α' λυκείου

H Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Mavro Provato έγραψε στις 17:05, 17-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Falcon
Πιστεύω στον εαυτό μου. Έχω στήσει ένα χρυσό ομοίωμα του εαυτού μου, ύψους 9 μέτρων, στην αυλή και μου εκτελώ καθημερινά θυσίες για να με εξευμενίσω. Αναγνωρίζω τον εαυτό μου σαν απόλυτο κυρίαρχο πάσης της Βαβυλώνας και μου δηλώνω απόλυτη υποταγή και πίστη.
...δώσε και σε μας από αυτά που παίρνεις!!!!!!!
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,310 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 17:08, 17-08-09:

σε μένα οχι.....πιστευω όμως στον θεο.
Παράθεση

Falcon (-)

Φοιτητής

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 319 μηνύματα.

O Falcon έγραψε στις 17:21, 17-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Mavro Provato
...δώσε και σε μας από αυτά που παίρνεις!!!!!!!
Ω! Πίστεψέ με, δε μπορείς να χειριστείς τις παρενέργειες :who:
Παράθεση

Fata Morgana

Φοιτητής

H Fata Morgana έγραψε στις 21:37, 18-08-09:

Α μη νομιζεις, κατι αγχολυτικα του δινουν εκει στο τρελοκομειο, τπτ το ιδιαιτερο..
Παράθεση

Traveller

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

H Traveller http://www.atheataperasmata.com/ έγραψε στις 09:31, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
σε μένα οχι.....πιστευω όμως στον θεο.
Συμφωνω.

Εγω,παροτι κανω μεγαλες προσπαθειες,δεν εχω καταφερει ακομη να πιστεψω στον εαυτό μου...
Καθε φορα που μιλαω σε καθηγητη η σε μεγαλυτερο μου γινομαι κατακοκκινη και δεν μπορω να αρθρωσω λεξη!!!
Αφου,για να χαιρετισω καποιον καθηγητη,πρωτα το σκεφτομαι και προετοιμαζομαι ψυχολογικα!

Καποιος καθηγητης για να με ξεκομπλαρει,μια μερα μου λεει το εξης :
"Οταν σου πει ο αλλος οτι κοκκινισες,πες του οτι μου εχουν πει πως ετσι δειχνω πολυ πιο γλυκεια!!
Παρα την καλή του προθεση,δεν βοηθηθηκα ιδιαιτερα!

Εσεις τι πιστευετε?Θα το ξεπερασω καποια στιγμη?
Παράθεση

Marilia

Φοιτητής

H Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 229 μηνύματα.

H Marilia έγραψε στις 09:41, 08-09-09:

ουτε εγώ..Παντα είμαι απαισιόδοξη και νομίζω οτι οι άλλοι και ξέρουν περισσότερα και μπορούν να κάνουν περισσότερα...Για μενα τίποτα απολύτως...Μπορεί να έχω άδικο κιόλας..Μα και στο σχολείο δεν είμαι ποτέ σίγουρη οτι θα πώ το σωστό..το καλό είναι οτι δεν ντρέπομαι ομως να σηκώσω το χέρι στν τάξη..κατι ειναι και αυτο
Παράθεση

mia_

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H mia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H mia_ έγραψε στις 11:22, 08-09-09:

Εμ προσωπικά πιστεύω στον εαυτό μου.Σημαντικότερο ρόλο παίζει η αυτοεκτίμηση.Αλλά κάποιες φορές για να την αποκτήσεις χρειάζεται+
καλή εξωτερική εμφάνιση,κάτι που δεν έχουνε όλοι....
Παράθεση

TheClash (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O TheClash έγραψε στις 11:43, 08-09-09:

Ναι,πιστεύω στον εαυτό μου και στις δυνατότητές μου,φυσικά με τα θετικά αλλά και τα αρνητικά που έχω.Έτσι είμαι.Και έτσι πρέπει να είναι ο κάθε άνθρωπος στον πλανήτη Γη.
Traveller δεν υπάρχει λόγος να κοκκινίζεις όταν μιλάς σε μεγαλύτερους και λοιπά.Ούτε να ντρέπεσαι για κάτι.Μην είσαι ανασφαλής,πίστεψε στον εαυτό σου και στις δυνατότητές σου και πάνω απ'όλα να είσαι χαλαρή και όχι στην τσίτα,για το οτιδήποτε.
Marilia να μην είσαι απαισιόδοξη για τον εαυτό σου και τις δυνατότητές σου.Να είσαι σίγουρη ότι δεν είσαι κατώτερη απο κανέναν,όλοι είμαστε ίσοι.Σε κάποια σημεία βέβαια οι άλλοι θα υπερτερούν αλλά σε άλλα θα υπερτερείς εσύ.Δεν έχει σημασία.Να σε απασχολεί τι κάνεις εσύ και όχι τι κάνει ο άλλος.Και στο σχολείο να σηκώνεις το χέρι και να λες αυτό που νομίζεις ότι είναι το σωστό,και ας μην είναι.Δεν έχει σημασία.Στο σχολείο μαθαίνεις(έτσι έπρεπε να ήταν το σχολείο,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
Mia δεν έχει πάντα σημασία η εξωτερική εμφάνιση του καθενός.Ξέρω πολλά παιδιά,που η εξωτερική τους εμφάνιση δεν κάνει εντύπωση σε κορίτσια/αγόρια αλλά είναι σίγουροι για τον εαυτό τους και είναι πολύ ωραίοι τύποι,με το χιούμορ τους και την καυστικότητά τους.Αυτό είναι που μου αρέσει.Και ποιός καθορίζει αν κάποιοι κορίτσι ή κάποιο αγόρι είναι όμορφο;
Ναι,σημαντικό ρόλο παίζει η αυτοεκτίμηση,που πρέπει να έχουμε όλοι μας.
Παράθεση

pauline

Φοιτητής

H pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H pauline έγραψε στις 12:02, 08-09-09:

Όχι όσο θα 'πρεπε δυστυχώς....
Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O manos4 έγραψε στις 12:12, 08-09-09:

άλλωτε πιστεύω στον εαυτό μου και άλλωτε όχι.Πάντως αν κάποιος δεν πιστεύει στον εαυτό του δεν είναι εύκολο να πετύχει.
Παράθεση

pauline

Φοιτητής

H pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H pauline έγραψε στις 12:14, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από manos4
άλλωτε πιστεύω στον εαυτό μου και άλλωτε όχι.Πάντως αν κάποιος δεν πιστεύει στον εαυτό του δεν είναι εύκολο να πετύχει.
Σ'αυτό συμφωνώ απόλυτα!!!
Παράθεση

razorbladeDream

Φοιτητής

H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 988 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε στις 12:20, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από TheClash
Ναι,πιστεύω στον εαυτό μου και στις δυνατότητές μου,φυσικά με τα θετικά αλλά και τα αρνητικά που έχω.Έτσι είμαι.Και έτσι πρέπει να είναι ο κάθε άνθρωπος στον πλανήτη Γη.
Traveller δεν υπάρχει λόγος να κοκκινίζεις όταν μιλάς σε μεγαλύτερους και λοιπά.Ούτε να ντρέπεσαι για κάτι.Μην είσαι ανασφαλής,πίστεψε στον εαυτό σου και στις δυνατότητές σου και πάνω απ'όλα να είσαι χαλαρή και όχι στην τσίτα,για το οτιδήποτε.
Marilia να μην είσαι απαισιόδοξη για τον εαυτό σου και τις δυνατότητές σου.Να είσαι σίγουρη ότι δεν είσαι κατώτερη απο κανέναν,όλοι είμαστε ίσοι.Σε κάποια σημεία βέβαια οι άλλοι θα υπερτερούν αλλά σε άλλα θα υπερτερείς εσύ.Δεν έχει σημασία.Να σε απασχολεί τι κάνεις εσύ και όχι τι κάνει ο άλλος.Και στο σχολείο να σηκώνεις το χέρι και να λες αυτό που νομίζεις ότι είναι το σωστό,και ας μην είναι.Δεν έχει σημασία.Στο σχολείο μαθαίνεις(έτσι έπρεπε να ήταν το σχολείο,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
Mia δεν έχει πάντα σημασία η εξωτερική εμφάνιση του καθενός.Ξέρω πολλά παιδιά,που η εξωτερική τους εμφάνιση δεν κάνει εντύπωση σε κορίτσια/αγόρια αλλά είναι σίγουροι για τον εαυτό τους και είναι πολύ ωραίοι τύποι,με το χιούμορ τους και την καυστικότητά τους.Αυτό είναι που μου αρέσει.Και ποιός καθορίζει αν κάποιοι κορίτσι ή κάποιο αγόρι είναι όμορφο;
Ναι,σημαντικό ρόλο παίζει η αυτοεκτίμηση,που πρέπει να έχουμε όλοι μας.
Πολυ ευκολο να τα λεμε πολυ, στην πραξη ειναι το προβλημα,δεν ειναι καθολου ευκολο να γινει αυτο που λες ειδικα στα ατομα που εχουν καποια προσωπικα προβληματα και κολλανε.Ποσες φορες εχεις βοηθησει ενα τετοιο ατομο στην καθημερινη ζωη(οχι εσυ προσωπικα γενικα,ο καθε εσυ..)νομιζω κανενα,για εκεθεσεις ολοι ωραια τα γραφουμε,το θεμα ειναι να τα κανουμε κιολας,κανεις ή πολλοι ελαχιστοι νοιαζονται για τον διπλανο τους και τον βοηθουν γιατι δεν ξεκινας μια ωραια μερα να εχεις χαμηλη αυτοεκτιμηση,καποιος στο καλλιεργισε καλα οχι μονο ενας αλλα πολλοι παραγοντες ουτε κομπλεξαρεις ξαφνικα και παλι καποιες καταστασεις το δημιουργησαν.Περι ατοεκτιμησεις και διαφορα τετοια σας γραφω κι εγω κι εκθεση μουρλια αλλα στην πραξη ειναι πολυ μα πολυ διαφορετικα,οχι οτι εχει αδικο ο The Clash απλα προσθετω πως με μια ωραια παραγραφο δεν λυνεται το προβλημα.
Παράθεση

Fata Morgana

Φοιτητής

H Fata Morgana έγραψε στις 12:26, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Traveller
Συμφωνω.

Εγω,παροτι κανω μεγαλες προσπαθειες,δεν εχω καταφερει ακομη να πιστεψω στον εαυτό μου...
Καθε φορα που μιλαω σε καθηγητη η σε μεγαλυτερο μου γινομαι κατακοκκινη και δεν μπορω να αρθρωσω λεξη!!!
Αφου,για να χαιρετισω καποιον καθηγητη,πρωτα το σκεφτομαι και προετοιμαζομαι ψυχολογικα!

Καποιος καθηγητης για να με ξεκομπλαρει,μια μερα μου λεει το εξης :
"Οταν σου πει ο αλλος οτι κοκκινισες,πες του οτι μου εχουν πει πως ετσι δειχνω πολυ πιο γλυκεια!!
Παρα την καλή του προθεση,δεν βοηθηθηκα ιδιαιτερα!

Εσεις τι πιστευετε?Θα το ξεπερασω καποια στιγμη?
Κι εγω κοκκινιζω οταν με φερνουν σε αμηχανια, ή οταν δεν ξερω τι να πω, ή οταν κανω καμια βλακεια..Αλλα μονο οταν μιλαω σε συνομηλικους.Οι μεγαλοι δε με κομπλαρουν τοσο.:who:
Παντως, δε νομιζω οτι αυτο που περιγραφεις εχει να κανει με την αυτο εκτιμηση σου. Ειναι πιο πολυ δυσκολια να επικοινωνησεις με μεγαλυτερους γιατι λογικα εχεις μαθει να κρυβεσαι πισω απ' τη φουστα της μαμας!
Σαν κι εμενα.. :who:
Τελος παντων, σιγουρα μπορεις να το ξεπερασεις με λιγη προσπαθεια και αν σκεφτεις οτι ολοι κατι φοβουνται, κατι ντρεπονται, κατι αγαπουν.. Ειναι ανθρωποι με αδυναμιες και κομοπλεξ, ισως μεγαλυτερα απ' τα δικα μας..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους