Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,256 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,615 μηνύματα σε 74,182 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 593 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σας ζορίζει η χρονιά;

coheNakatos (Βαγγελης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.

O coheNakatos έγραψε στις 10:21, 25-10-09:

και εγω αυτο ελεγα οτι θα ειναι πιο μαζεμενα και πιο ευκολα : ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ..πιστεψε με
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ello (Ελένη)

Φοιτητής

H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Ello έγραψε στις 10:40, 25-10-09:

ναι,οκ αλλα φετος,επειδη οι καθηγητες κρινουν οτι ''δε ζοριζομαστε'',μας βαζει ο καθενας 16237678987 ασκησεις στο μαθημα του-οποιο μαθημα κ να ναι...ειδικα στο φροντιστηριο,αλλα και στο σχολειο...και μονο που θα αφιερωνω περισσοτερη ωρα στα κατευθυνσης του χρονου,με καθυσηχαζει καπως...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,114 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 10:46, 25-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από coheNakatos
θα συμφωνησω απολυτα με τον shadow ΠΡΕΠΕΙ να μπουν παλι οι Πανελληνιες στην Β γιατι πανε ολοι πολυ χαλαρα στην Γ ...
Έχεις προσωπική εμπειρία από τις Πανελλήνιες της Β'Λυκείου;

Δυστυχώς ήμουν εγώ ένας από αυτούς που έδιναν Πανελλήνιες Β'Λυκείου το 2003-2004...
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,040 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 10:49, 25-10-09:

Πολύ ωραία. Ποια είναι η γνώμη σου λοιπόν; Ακόμα και αν δεν πήγες καλά, την εμπειρία δεν την είχες έπειτα στη Γ;
Παράθεση

coheNakatos (Βαγγελης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.

O coheNakatos έγραψε στις 10:55, 25-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Έχεις προσωπική εμπειρία από τις Πανελλήνιες της Β'Λυκείου;

Δυστυχώς ήμουν εγώ ένας από αυτούς που έδιναν Πανελλήνιες Β'Λυκείου το 2003-2004...
προσωπικη εμπειρια οχι δεν ειχα αλλα αρκει να σκεφτω πως θα ηταν και ηδη εχω ακουσει απο πολλους ποσο εποικοδομητικο ηταν τοτε που εδωσες και εσυ .Ποια η γνωμη σου ?
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,114 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:08, 25-10-09:

Από την στιγμή που η Β'Λυκείου ήταν διαφορετική τάξη (από θέμα ύλης,...κτλ) από την Γ'Λυκείου δεν πιστεύω ότι με βοήθησε αρκετά. Σαφώς και οι πανελλαδικές της Β'Λυκείου ήταν πανεύκολες σε σχέση με τις πανελλαδικές της Γ'Λυκείου....ομώς δεν έπαυε να υπάρχει μια σχετική δυσκολία συγκέντρωσης υψηλών βαθμών λόγω μαθημάτων όπως: Γεωμετρία, Έκθεση, Ιστορία, Αρχαία (Αντιγόνη),...κτλ και λόγω "άγχους" της πρώτης φοράς. Το άγχος αυτό δεν είχε να κάνει με το άγχος της αποτυχίας γιατί η εισαγωγή μας στο Πανεπιστήμιο / ΤΕΙ, δεν εξαρτιόταν από τους βαθμούς της Β'Λυκείου. Είμασταν πολύ χαλαροί...μάλλον θα έλεγα, ότι ήμασταν στον κόσμο μας. Περισσότερο, την όλη διαδικασία των Πανελληνίων εξετάσεων της Β'Λυκείου, την βλέπαμε ως εμπειρία και όχι ως εξέταση....:p

Προσωπικά, έτυχα την πρώτη χρονιά διακυβέρνησης της ΝΔ (2003-2004) και τα θέματα που τέθηκαν στις Πανελλήνιες ήταν πολύ δύσκολα...ίσως τα δυσκολότερα των τελευταίων 5 ετών. Επίσης την επόμενη χρονιά, καταργήθηκαν και οι Πανελλήνιες για την τάξη της Β'Λυκείου...

Με το post σου Βαγγέλη, μου θύμησες πολλά πράγματα από το Λύκειο. :p
Ωραίες και ανεπανάληπτες εποχές...αν εξαιρέσουμε τις περιόδους των Πανελληνίων στην Β' και Γ'Λυκείου.
Παράθεση

coheNakatos (Βαγγελης)

Μαθητής Γ' λυκείου

O coheNakatos έγραψε στις 11:54, 25-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Από την στιγμή που η Β'Λυκείου ήταν διαφορετική τάξη (από θέμα ύλης,...κτλ) από την Γ'Λυκείου δεν πιστεύω ότι με βοήθησε αρκετά. Σαφώς και οι πανελλαδικές της Β'Λυκείου ήταν πανεύκολες σε σχέση με τις πανελλαδικές της Γ'Λυκείου....ομώς δεν έπαυε να υπάρχει μια σχετική δυσκολία συγκέντρωσης υψηλών βαθμών λόγω μαθημάτων όπως: Γεωμετρία, Έκθεση, Ιστορία, Αρχαία (Αντιγόνη),...κτλ και λόγω "άγχους" της πρώτης φοράς. Το άγχος αυτό δεν είχε να κάνει με το άγχος της αποτυχίας γιατί η εισαγωγή μας στο Πανεπιστήμιο / ΤΕΙ, δεν εξαρτιόταν από τους βαθμούς της Β'Λυκείου. Είμασταν πολύ χαλαροί...μάλλον θα έλεγα, ότι ήμασταν στον κόσμο μας. Περισσότερο, την όλη διαδικασία των Πανελληνίων εξετάσεων της Β'Λυκείου, την βλέπαμε ως εμπειρία και όχι ως εξέταση....:p

Προσωπικά, έτυχα την πρώτη χρονιά διακυβέρνησης της ΝΔ (2003-2004) και τα θέματα που τέθηκαν στις Πανελλήνιες ήταν πολύ δύσκολα...ίσως τα δυσκολότερα των τελευταίων 5 ετών. Επίσης την επόμενη χρονιά, καταργήθηκαν και οι Πανελλήνιες για την τάξη της Β'Λυκείου...

Με το post σου Βαγγέλη, μου θύμησες πολλά πράγματα από το Λύκειο. :p
Ωραίες και ανεπανάληπτες εποχές...αν εξαιρέσουμε τις περιόδους των Πανελληνίων στην Β' και Γ'Λυκείου.
Φιλε εγω δεν ειμαι απολυτος οτι ντε και καλα πρεπει να μπουν στην Β' εξετασεις απλα ειπα την γνωμη μου εσυ που ειχες και την εμπειρια φυσικα θα ξερεις κατι παραπανω , σεβαστο ο,τι ειπες ..
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

O nPb έγραψε στις 11:57, 25-10-09:

Μα, δεν είπα ότι είσαι απόλυτος... Ούτε εγώ είμαι απόλυτος...

Απλά μια προσωπική άποψη διατύπωσα, η οποία μπορεί να διαφέρει από την άποψη κάποιου άλλου, που έδωσε Πανελλήνιες εξετάσεις στην Β'Λυκείου...
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,040 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 12:04, 25-10-09:

Απόλυτος ή όχι πάντως το λες και μόνος σου: η βασική χρησιμότητά τους ήταν η εμπειρία. Και μόνο γι' αυτό θα τις ήθελα στη Β.
Παράθεση

personGR (Χριστόφορος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O personGR US of A? 1 στα 15 (:D) έγραψε στις 14:05, 25-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Απόλυτος ή όχι πάντως το λες και μόνος σου: η βασική χρησιμότητά τους ήταν η εμπειρία. Και μόνο γι' αυτό θα τις ήθελα στη Β.
Το θέμα όμως είναι ότι θα φορτωνόσουν και θα κουραζόσουν για ένα κάρο από άχρηστα μαθήματα (σε αντιδιαστολή με τα μαθήματα της γ), και θα κατέληγες είτε με ένα καλό βαθμό αλλά κυριολεκτικά ράκος από το άγχος κτλ με αποτέλεσμα να έχεις μειωμένο κουράγιο στη Γ ή θα κατέληγες με ένα κακό βαθμό και θα ήσουν χάλια ψυχολογικά εν όψη της πραγματικά δύσκολης χρονιάς... Εκτός φυσικά αν είσαι ζαμαν φου οπότε...

Προσωπικά από όποια πλευρά και να το δω, είμαι ευγνώμων που δεν είχα πανελλαδικές στη β.

Και τέλος όσον αφορά στην εμπειρία, και B2 στα αγγλικά να έχετε δώσει ψιλοέχετε ένα παρελθόν με εξετάσεις παρόμοιες με αυτές των Πανελλαδικών. Στην τελική μπορείτε να συμμετάσχετε στο Θαλή, ή στο διαγωνισμό των Αρχαίων κτλ, διαδικασίες δηλαδή που είναι ακριβώς ίδιες με αυτή των Παν...
Παράθεση

tsgiannis13

Μαθητής Β' λυκείου

Ο tsgiannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O tsgiannis13 έγραψε στις 11:24, 07-11-09:

και για μενα παιδια φετος ειναι πολυ δυσκολη χρονια... ο ελευθερος χρονος ειναι μηδαμινος . ολη μερα φροντιστηρια, τρεξιμο και εχουμε και τουσ παπαρες τησ γενικης να μας λεν διαβαστε δικαιο ,διαβαστε θρησκευτικα κλπ. ειδικα τη περιοδο των διαγωνισματων ξεχναω το ονομα μου. παντωσ με ενα σηστηματικο διαβασμα (που δυσκολευομαι να το πετυχω αλλα το παλευω πολυ) πιστευω οτι ολοι θα παμε καλα.:no1: ακομα εχω ακουσει απο παιδια τησ τριτησ οτι αν εξερεσεισ την ψυχολογικη πιεση η δευτερα ειναι πιο δυσκολη με το δεδομενο οτι αυτοι εχουν 6 μαθηματα που πρεπει να ξεσκιστουν αλλα τα αλλα στα .....
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 15:59, 07-11-09:

Βασικα φετος χαλαρα θα βγει η χρονια....Του χρονου ειναι το αγκουρι
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 16:29, 07-11-09:

Oϋτε του χρόνου.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 16:48, 07-11-09:

Του χρόνου ..... " λίζα θα ρθείς ?? θα κάνουμε μπανάνα " !
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 16:49, 07-11-09:

6 μαθήματα είναι ρε cool
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,677 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 16:50, 07-11-09:

( 7 )
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 16:50, 07-11-09:

Πες 4,αν βγάλεις το γενικής και την έκθεση που θέλει μόνο γράψιμο.Χαλαρώστε λίγο.
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 16:52, 07-11-09:

Ε ναι και είναι 9 μήνες
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 16:54, 07-11-09:

Για μένα (7) είναι , απλά τα 2 απο αυτά χρειάζονται λιγότερη προετοιμασία-διάβασμα!
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

O Shadowfax έγραψε στις 16:56, 07-11-09:

Τι τέσσερα και πέντε και δυο και τρία;

Έξι μαθήματα θα δώσουμε (7 όσοι επιλέξουν ΑΟΘ). Όλα θέλουν διάβασμα, εκτός κι αν σχεδιάζετε από τώρα να δώσετε δεύτερη φορά.
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 16:58, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Τι τέσσερα και πέντε και δυο και τρία;

Έξι μαθήματα θα δώσουμε (7 όσοι επιλέξουν ΑΟΘ). Όλα θέλουν διάβασμα, εκτός κι αν σχεδιάζετε από τώρα να δώσετε δεύτερη φορά.
:no1:Aπομυθοποίηση τώρα
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 17:00, 07-11-09:

Αυτό λέω σαντοου !
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

O Shadowfax έγραψε στις 17:03, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
:no1:Aπομυθοποίηση τώρα
Τι εννοείς; Συμφωνείς ή διαφωνείς; Γιατί στην προηγούμενη σελίδα σε είδα πιο cool.

Εμείς συμφωνούμε τότε.
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 17:10, 07-11-09:

Συμφωνώ στο ότι είναι εξετάσεις που θέλουν διάβασμα.Όχι πανικό.Θα αντιμετωπίσουμε(ή μερικοί αντιμετωπίσαν) ήδη πιο δύσκολες
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,519 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε στις 17:13, 07-11-09:

Hmm, δεν μπορώ να πω ότι ζορίζομαι από άποψη δυσκολίας, μιας και ασχολούμαι μόνο με τα μαθήματα που μου αρέσουν (γνωστική μονομέρεια ftw) τα οποία δε με δυσκολεύουν ιδιαίτερα. Από άποψη χρόνου, ναι, αλλά ok, σκέφτομαι ότι του παραχρόνου τέτοια μέρα αν όλα πάνε καλά θα' μαι φοιτητής στη σχολή που θέλω .

Όσο για τις Πανελλήνιες στη Β' λυκείου, εδώ τρέχουνε και δε φτάνουνε τα παιδιά θα τους βάλουνε και πανελλήνιες στη Β' λυκείου, με τι δυνάμεις θα πάνε στη Γ'; Μπορεί να πει κάποιος ότι θα υπάρχει οικειότητα με τις εξετάσεις. Εγώ ένα έχω να πω:

"Μην τρελαινόμαστε, έχουμε θεοποιήσει τις πανελλήνιες και φαντάζουνε βουνό. Όποιος δουλέψει συστηματικά κατά τη διάρκεια της χρονιάς, δεν έχει να φοβάται ΤΙΠΟΤΑ και είναι κουτό να φοβάται μια εξετάση τριών ωρών!!! Πάμε με τσαγανό και με αυτοπεποίθηση να τους δείξουμε τι αξίζουμε:p"
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 17:17, 07-11-09:

Του παραχρόνου ή μιλάς για το τι θα σκέφτεσαι του χρόνου;
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,519 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε στις 17:18, 07-11-09:

Του παραχρόνου. Μπερδεύτηκα ντε, μη με φάτε
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 17:20, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Djimmakos
Του παραχρόνου. Μπερδεύτηκα ντε, μη με φάτε
Ok εγώ χόρτασα με τα αυγά μου μην ανησυχέις Είναι μια καλή σκέψη πάντως:no1:
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

O djimmakos έγραψε στις 17:22, 07-11-09:

Ε, το λέει και το τραγούδι. Always look on the bright side of life...
Παράθεση

kostasosfp (ΚΩΣΤΑΣ)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΚΩΣΤΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O kostasosfp έγραψε στις 17:55, 14-11-09:

εγω φετος σε σχεση με αλλες χρονιες που ενα 19 και κατι το εβγαζα στο τετραμηνο τελειως χαλαρα εχω ζοριστει (για τα δικα μου παντα δεδομενα που το ρεκορ μου ηταν 3 ωρες διαβσαμα σε μια μερα).φετος η αληθεια ειναι οτι το εχω ξεφτυλισει...κατι εχω παθει και διαβαζω πολυ
τι να κανουμε 1,5 χρονος εμεινε δεν θα περασει θα περασει τι θα κανει...
Παράθεση

Vasilina93 (Βασιλίνα)

Φοιτητής

H Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Vasilina93 έγραψε στις 19:50, 14-11-09:

Εγώ είχα συνηθίσει 4 χρόνια τώρα να μη διαβάζω ποτέ και για τίποτα....πήγαινα αγγλικά μέχρι και πέρσι αλλά και εκεί χαλαρά....φέτος λοιπόν μου φάνηκε περίεργη η μετάβαση στο συστηματικό διάβασμα και το φορτωμένο πρόγραμμα λόγω φροντιστηρίου...δεν μπορώ να πω ότι ζορίζομαι....με βοηθάει πολύ η παράδοση στο μάθημα και το διάβασμα που έχω το κάνω πιο πολύ στο σχολείο Γενικά εύκολα μου φαίνονται τα πράγματα...του χρόνου να δούμε.....
Παράθεση

Παράνοια (Σεμίνα)

Φοιτητής

H Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πάτρας . Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Παράνοια οι σκέψεις σου γίνονται αντικείμενα:) έγραψε στις 12:10, 24-10-10:

ζορίζομαι αρκετά μπορώ να πω.έχω πολλές ώρες φροντιστήρια τα οποία δεν μου αφήνουν και πολύ ελεύθερο χρόνο.
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,370 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 13:02, 24-10-10:

Διαβάζω αρκετά, δε λέω, αλλά δεν νομίζω να ζορίζομαι, καθώς αυτά που διαβάζω μου αρέσουν. Δεν βλέπω ποσοτική διαφορά από τη Β λυκείου, γιατί πέρυσι διάβαζα και για την τάξη μου και για την ύλη της Γ. Δεν έχω πολλές ώρες φροντιστήριο, κάνω συνολικά 7 ώρες ιδιαίτερο, έτσι δεν χάνω χρόνο και ενέργεια ούτε και στο πήγαινε-έλα. Έτσι μπορώ να διαβάζω όσο θέλω, αλλά και μου μένει και ελεύθερος χρόνος για ξεκούραση και ψυχαγωγία. Αυτά πρός το παρόν, αν αργότερα τα πράγματα σφίξουν, δεν ξέρω.

Παράθεση

danai-elpida (Δαναη-Ελπιδα)

Φοιτητής

H Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 950 μηνύματα.

H danai-elpida έγραψε στις 13:31, 24-10-10:

Εξ απο ανεκαθεν και απο παλια διαβαζα με συστημα δεν αφηνα κενα γιατι οπως μου ελεγε κ η μανα μου-καποια στιγμη θαπεφτα μεσα στα κενα-κ ετσι δεν ζοριζομαι καθολου. Διαβαζω οπως παντα,ισως αργοτερα θα ζοριστω ,δεν ξερω
Παράθεση

TolisDream

Νεοφερμένος

Ο TolisDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O TolisDream έγραψε στις 19:49, 01-04-14:

Λοιπον παω β λυκειου και στην αρχη της χρονιας πηγαινα πολυ καλα στα μαθηματα και εγραφα καλα. Τωρα ομως χειροτερευω σαν μαθητης και απο 18 χημεια γενικης εγραψα 8 . Γενικα οι επιδοσεις μου εχουν πεσει και φοβαμαι για του χρονου περισσοτερο αφου στοχευω σε ημμυ κυριως.Τι νομιζετε οτι φταιει?
Ευχαριστω!
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,689 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 19:54, 01-04-14:

Mήπως φταίει λίγο η άνοιξη...; Διαβάζεις όπως διάβαζες πριν ή μήπως έχεις παραμελήσει λίγο τα μαθήματα;
Μην ανησυχείς από τώρα για του χρόνου (και ειδικά για τη χημεία, αφού για να περάσεις ημμυ το καλύτερο είναι να πας από τεχνολογική και δεν θα έχεις χημεία). Αφού ήσουν καλός μαθητής, αν στρωθείς λίγο μια χαρά θα τα πας
Παράθεση

TolisDream

Νεοφερμένος

Ο TolisDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O TolisDream έγραψε στις 20:11, 01-04-14:

Τι να σου πω δεν ξερω τι φταει..Οτι τα εχω παραμελησει ναι ειναι αληθεια.. ναι σκοπευω να στρωθω αφου οι απαιτησεις ειναι πολλες!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Signor Positivo

Φοιτητής

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O Signor Positivo talks in maths, buzzes like a fridge έγραψε στις 20:18, 01-04-14:

Εσύ ξέρεις τι φταίει.

Αν δε διαβάζεις όσο χρειάζεται λόγω τεμπελιάς, τότε να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου. Αν πάλι νιώθεις ότι διαβάζεις αρκετά και παρ' όλα αυτά δεν αποδίδεις, ίσως να υπάρχουν πράγματα που δεν έχεις καταλάβει καλά και δεν το ξέρεις, στην οποία περίπτωση θα ήταν καλό να βρεις ποια είναι και να ζητήσεις βοήθεια από τον αντίστοιχο καθηγητή σου, γιατί όσο περνάει ο καιρός τα κενά μαζεύονται.
Παράθεση

TolisDream

Νεοφερμένος

O TolisDream έγραψε στις 20:21, 01-04-14:

Κοιτα δεν μπορω να πω οτι δεν διαβαζω ουτε οτι δεν τα κατανοω απλως πιστευω οτι χρειαζεται μεγαλυτερη προσπαθεια !
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Signor Positivo

Φοιτητής

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O Signor Positivo talks in maths, buzzes like a fridge έγραψε στις 20:23, 01-04-14:

Αν προσπαθήσεις περισσότερο πιστεύω πως το θέμα θα γίνει πιο ξεκάθαρο για σένα. ^_^
Παράθεση

TolisDream

Νεοφερμένος

O TolisDream έγραψε στις 20:25, 01-04-14:

Ναι και εγω το ιδιο!!
Ασε που εχω και θεμα με το τι να επιλεξω να σπουδασω!
Θελω: ημμυ,πληροφορικη,χημικο
Ποια νομιζεις οτι ειναι καλυτερη?
Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 20:25, 01-04-14:

Να το σκεφτεις καλα γιατι αμα βαριεσαι απο τωρα, εαν περασεις ημμυ θα πηξει η #ουνα σου. Εκει δεν εχει βαριεμαι και να πιστολιαζεις. Θα πηγαινουνε με ρυθμο πολυβολο, αυτα που κανεις τωρα στο σχολειο σε ενα μηνα θα τα κανεις εκει σε μια βδομαδα. Συνεπως αν η ενασχοληση με το διαβασμα δε σε γεμιζει σαν ατομο αστο καλυτερα.
Παράθεση

Αιθέρας (Μη Διαθέσιμο)

Νεοφερμένος

Ο Μη Διαθέσιμο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Αιθέρας έγραψε στις 20:31, 01-04-14:

Συνηθισμένο φαινόμενο είναι αυτό φίλε μου Τόλη. Κι εγώ όταν ανακάλυψα για πρώτη φορά τι έχω ανάμεσα στα πόδια μου,ξέχασα τι έχω μέσα στο κεφάλι μου. Είναι μια περίοδος που όλοι περάσαμε,άλλοι πιο έντονα κι άλλοι πιο χαλαρά. Καλό είναι να σκέφτεσαι βέβαια και λίγο παραπέρα από τους στόχους σου για το Πανεπιστήμιο. Θα σε βοηθήσει να ακολουθήσεις τον δρόμο που σου ταιριάζει. Καλή τύχη από μένα και υπομονή.

-Ένας παλιός.
Παράθεση

Signor Positivo

Φοιτητής

O Signor Positivo talks in maths, buzzes like a fridge έγραψε στις 20:33, 01-04-14:

Είναι καλύτερο να μην αναρωτιέσαι ποια είναι η καλύτερη αλλά ποια είναι η καλύτερη για σένα. Καθώς προχωράς θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις τι είναι αυτό με το οποίο θα σού άρεσε περισσότερο να ασχοληθείς. Έχεις καιρό μπροστά σου.
Παράθεση

TolisDream

Νεοφερμένος

O TolisDream έγραψε στις 20:59, 01-04-14:

Αιθερα το σχολιο σου μου ανεβαθε το ηθικο μπορω να πω!
Οσο για τις σχολες απλα μου αρεσουν καποια μαθηματα που διδασκονται!
Του χρονου αλλα και φετος θα προσπαθησω για το καλυτερο δυνατο ωστε να εχω πολλες επιλογες σχετικα με τις σχολες!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • 60 χρόνια.......έγκυος - Από Avicii
      Το θέμα έχει λάβει 59 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-10-09 στις 15:22.
    • Γενικό Tέλος η χρονιά - Από βιλλαρασ
      Το θέμα έχει λάβει 175 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-07-09 στις 15:47.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους