Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,258 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,715 μηνύματα σε 74,185 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 524 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γνώμες για τα μαθήματα Προσανατολισμού

Νάγια Τ.

Φοιτητής

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,194 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 15:07, 30-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από t00nS
Αυτό το κάνω και εγώ σχεδόν πάντα με τα μαθηματικά που τα έχω πάρει με θεόστραβο μάτι και με δυσκολεύουν ιδιαίτερα..
Τα μαθηματικά κατεύθυνσης και εμένα μου την έσπαγαν λίγο στην αρχή!
Όταν όμως μπήκαμε στα θεωρήματα(Bolzano,Rolle,Θ.Μ.Τ κτλ) κ αρχίσαμε τις συνδυαστικές ,μου άρεσαν πολύ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Polkiu

Φοιτητής

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

O Polkiu έγραψε στις 15:08, 30-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
Καλά σίγουρα είναι υποκειμενικό. Απλά δε μου φαίνεται και πολύ λογικό στα κατευθυνσης να κολλάω σε πάνω από τις μισές ασκήσεις και κάποιες εν τέλει να μην μπορώ να τις λύσω ενώ στα γενικής να τις λύνω όλες με τη μια σωστά...
Ακόμα είναι αρχή . Γενικά μετά στα μαθήματα δυσκολεύουν τα πράγματα απλά γιατί μπαίνουν και συνδιαστικές ασκήσεις
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

t00nS

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 278 μηνύματα.

O t00nS έγραψε στις 15:14, 30-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νάγια Τ.
Τα μαθηματικά κατεύθυνσης και εμένα μου την έσπαγαν λίγο στην αρχή!
Όταν όμως μπήκαμε στα θεωρήματα(Bolzano,Rolle,Θ.Μ.Τ κτλ) κ αρχίσαμε τις συνδυαστικές ,μου άρεσαν πολύ!
Μακάρι να ισχυέι το ίδιο και για μένα γιατί είναι το μόνο μάθημα μέχρι στιγμής που με έχει απογοητευσεί..
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,604 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 15:18, 30-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Polkiu
Ακόμα είναι αρχή . Γενικά μετά στα μαθήματα δυσκολεύουν τα πράγματα απλά γιατί μπαίνουν και συνδιαστικές ασκήσεις
Α ωραία... Βλέπω το χάσμα ανάμεσα σε εμένα και τα μαθηματικά κατευθυνσης να μεγαλώνει!

Μακάρι να ισχυέι το ίδιο και για μένα γιατί είναι το μόνο μάθημα μέχρι στιγμής που με έχει απογοητευσεί..
Σε νιώθω...
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,194 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 15:23, 30-07-12:

Προσπαθηστε να τα δειτε με μια αλλη ματια!
Μην απογοητευεστε!Ειναι πολυ νωρις ακομα!Αλλωστε ειναι κ μαθηματικα κατ!
Δεν ειστε κ της μαθηματικης εταιριας για να λυνετε καθε ασκηση σε χρονο dt!
Καθε ασκηση απαιτει σκεψη.Εγω ειχε τυχει να κατσω σε μια σκηση κ 45 λεπτα...Να λεω δεν μπορω να τη λυσω με τιποτα.Σηκωνομουν για λιγο απο το γραφειο επινα λιγο νερο,εκανα μια βολτα μες το σπιτι και μετα μου ερχοταν η ιδεα!
Ολα ομως ειναι κ θεμα εξασκησης!Μην απογοητευεστε!!!!
Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,258 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε στις 15:27, 30-07-12:

Εγώ είχα κάτσει σε ασκήσεις στα μαθηματικά κατ ακόμα και 3+ ώρες
Τα μαθηματικά χρειάζονται μεταξύ άλλων και πολλή υπομονή. Να μη γίνεται όμως σε βάρος άλλων μαθημάτων.
Παράθεση

fretoe

Φοιτητής

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

O fretoe έγραψε στις 17:18, 30-07-12:

Αυτό το κάνω και εγώ σχεδόν πάντα με τα μαθηματικά που τα έχω πάρει με θεόστραβο μάτι και με δυσκολεύουν ιδιαίτερα..
Ετσι ημουν και γω με τα μαθηματικα κατ. Ειχα συμβιμβαστει οτι δεν θα γραψω καλα, και στηριζομουν στα αλλα μαθηματα για να αναπληρωσω τον βαθμο. Ειδικα τον τελευταιο μηνα, τα παρατησα και ασχολιομουν με τα αλλα μαθηματα. Βεβαια, δν λεω ασχολιομουν ολη την υπολοιπη χρονια, και ελυνα, οτι ασκησεις μπορουσα να λυσω.
Ομως δεν ξερεις τι γινεται καμια φορα, εκει που περιμενα 5αρακι, ηρθε ενα 15, απο κει που δεν το περιμενα. Και ολα καλα.
Οποτε μην απογοητευεσε, ειναι αρχη ακομα...προσπαθησε να εχεις συνεχης σχεση μαζι τους, και μην τα παρατησεις παρολο που σε δυσκολευουν...
Παράθεση

t00nS

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 278 μηνύματα.

O t00nS έγραψε στις 19:01, 30-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από fretoe
Ετσι ημουν και γω με τα μαθηματικα κατ. Ειχα συμβιμβαστει οτι δεν θα γραψω καλα, και στηριζομουν στα αλλα μαθηματα για να αναπληρωσω τον βαθμο. Ειδικα τον τελευταιο μηνα, τα παρατησα και ασχολιομουν με τα αλλα μαθηματα. Βεβαια, δν λεω ασχολιομουν ολη την υπολοιπη χρονια, και ελυνα, οτι ασκησεις μπορουσα να λυσω.
Ομως δεν ξερεις τι γινεται καμια φορα, εκει που περιμενα 5αρακι, ηρθε ενα 15, απο κει που δεν το περιμενα. Και ολα καλα.
Οποτε μην απογοητευεσε, ειναι αρχη ακομα...προσπαθησε να εχεις συνεχης σχεση μαζι τους, και μην τα παρατησεις παρολο που σε δυσκολευουν...
Τώρα στην αρχή έτσι ακριβώς σκέφτομαι μερικές φορές ότι θα αναπληρώσω το βαθμό από τα άλλα μαθήματα κακώς βέβαια αλλά με περιτριγυρίζει συνεχώς..αλλά από την αλλή σκέφτομαι ότι μέχρι τώρα έχω κάνει μια απλή προσέγγιση των μαθηματικών και δεν ξέρω τι μου επιφυλάσσει μέσα στη χρονιά πιστεύω να μου φύγει αύτος ο φόβος..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους