Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,266 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,874 μηνύματα σε 74,193 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 634 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιταλικά

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,078 μηνύματα.

H nefi έγραψε στις 13:41, 05-10-09:

μαλιστα...ευχαριστω:thanks:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 355 μηνύματα.

O ole ole έγραψε στις 13:53, 05-10-09:

Θα συμφωνήσω με τον teol 3-4 χρόνια νορμάλ, αν το μειώσεις στα 2 χρόνια για Β2 είναι εφικτό με 3-4 ώρες την εβδομάδα και πολύ προσωπικό διάβασμα, είναι βαρύ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 13:57, 05-10-09:

Bρε παιδια γλωσσα μαθαινουμε!
Δεν κανουμε και αγωνα δρόμου!
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 355 μηνύματα.

O ole ole έγραψε στις 14:02, 05-10-09:

Σωστά για τον λόγο αυτό λέω χαλαράααα έτσι μαθαίνεις καλύτερα 1,5 ώρα την εβδομάδα είναι καλά και ξεκούραστα και ας πάει στα 4 χρόνια.
Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Πτυχιούχος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

O statakos έγραψε στις 14:12, 05-10-09:

Μερικά αντίστοιχα thread για όποιον ενδιαφέρεται :Κάντε και ένα search πριν ανοίξετε νέα θέματα ...

Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Φοιτητής

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 15:03, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
Bρε παιδια γλωσσα μαθαινουμε!
Δεν κανουμε και αγωνα δρόμου!
oταν το'λεγα εγω για το προφισιενσυ εισασταν εναντιον μου!!!
Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε στις 15:15, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από statakos
Μερικά αντίστοιχα thread για όποιον ενδιαφέρεται :Κάντε και ένα search πριν ανοίξετε νέα θέματα ...

όντως...... μια αναζητηση δεν βλαπτει.....:no1:
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 16:26, 05-10-09:

Προσωπικά δεν έλαβα θέση στο prof...γενικά στην γλώσσα το καλύτερο είναι το χαλαρά. Δεν μπορεί κάποιος να κάνει 12 χρόνια Αγγλικά και να θέλει Γαλλικά, Ιταλικά, Ισπανικά...σε 2 χρόνια, όλα θέλουν τον χρόνο τους, επίσης σχέση έχει το πότε ξεκινάς μία γλώσσα και πόσο χρόνο δίνεις ποιοτικά και ποσοτικά, γιατί μπορεί να δίνεις 3 ώρες αλλά ποιοτικά να είναι λιγότερες.
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 16:36, 05-10-09:

Τα θέμα συγχωνεύθηκαν!
Σορρυ που δεν το προσεξα πιο πριν.
--------------------------------------
Οσον αφορα το Proficiency και τα Ιταλικα.
Αλλο να μαθαινεις μια γλωσσα πρωτη φορα και αλλο μια αλλη γλώσσα σαν επιπεροσθετη.
Στα Αγγλικα πχ κανουμε 2 χρονια για να μπουμε σε επιπεδα Α1,Α2 κλπ.
Στα Γερμανικα γιατι να γινονται ταυτοχρονα;
Αρα εδω φταίνε και οι φροντιστηριουχοι.
Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας!
Παράθεση

Maraki7 (Μαρία)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Maraki7 έγραψε στις 19:57, 05-10-09:

Ξεκινάω την Πέμπτη Ιταλικά....
Είναι τέλεια,και έχω μάθει από το utube τα νούμερα,τις μέρες και κάτι ερωτήσεις...
Παράθεση

BIANCONERO (Thodoris)

Φοιτητής

Ο Thodoris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O BIANCONERO έγραψε στις 22:16, 01-11-09:

Δίνω το σάββατο για το κρατικό πιστοποιητικό σε επίπεδο Β2 ..!
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,529 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 00:28, 03-11-09:

ειχα την ευκαιρια να κανω 2 μηνες ιταλικα δωρεαν στο κεντρο νεων της πολης μου.ιταλος μου εκανε.ηταν μια εξαιρετικη γλωσσα και οχι δυσκολη.ιδιατερα για εκεινους που εχουν γνωση ισπανικων η γαλλικων ειναι φανταστικα.εχουν παρα πολλες ομοιοτητες σαν λατινογενεισ γλωσσες.αλλα βεβαια και με τα αγγλικα εχουν ομοιοτητες.
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 08:31, 03-11-09:

Για όσους γίνουν 18 χρονών και άνω υπάρχει ένας ωραίος τρόπος για να μάθει κανείς ξένες γλώσσες στα Κ.Ε.Ε. (κέντρα εκπαίδευσης ενηλίκων) μαθαίνουν όλες τις γλώσσες που είναι στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση σε πολύ καλό επίπεδο οι καθηγητές είναι αυστηρά απόφοιτοι πανεπιστημίου με πολύ καλή διδακτική εμπειρία. Τα μαθήματα γίνονται απογευματινές ώρες εντελώς δωρεάν σε τμήματα ως 20 άτομα στο Κ.Ε.Ε ή σε σχολεία της περιοχής σας.
Πληροφορίες http://kee.ideke.edu.gr/?p=courses
Το παραπάνω site έχει κριτήρια οπότε στο "επιλογή Κ.Ε.Ε". βάλτε την επιλογή της περιοχής σας απο την λίστα που θα ανοίξει και για περισσότερες πληροφορίες μπείτε στο "λεπτομέρειες" άκρη δεξιά.
Θα δείτε ότι τα μαθήματα καλύπτουν ένα καλό επίπεδο της γλώσσας.
Παράθεση

3leni (Ελένη)

Φοιτητής

H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

H 3leni έγραψε στις 16:59, 12-11-09:

θελω πααααααααααααααααααααααρα πολυ να μαθω ιταλικα...ειναι μεγαλο απωθημενο....ομως δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε το χρημα για να παω σε φροντιστηριο η να κανω ιδιαιτερα...μπορει καποιος να σκεφτει καποια λυση?ειμαι διατεθειμενη ακομη κ μονη μ να διαβαζω με βιβλια κ να κανω λιγα μαθηματα ιδιαιτερα.. επισης,μ εχουν πει οτι ειναι καλυτερο να μαθω ισπανικα γιατι μιλουνται σε περισσοτερες χωρες..τι λετε?
Παράθεση

JoJoanna (Ιωάννα)

Μαθητής Α' λυκείου

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H JoJoanna έγραψε στις 16:19, 20-11-09:

Είναι φοβερή γλώσσα! Με τα ιταλικά έχω πάθος!! Γιατί τα έβαλαν στο σχολείο μου ένα χρόνο μετά που είχα διαλέξει;. Μάλλον θα αρχίσω αφού τελιώσω το λύκειο.
Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε στις 23:10, 06-12-09:

και εγώ απο τα γαλλικά και απο τα λατινικά καταλαβαίνω αρκετά
Παράθεση

1994kc

Μαθητής Α' λυκείου

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O 1994kc έγραψε στις 15:48, 08-12-09:

Είναι μια πολύ ωραία γλώσσα κατά τη γνώμη μου...

Αν κάποιος σκοπεύει να μάθει κάποια ξένη γλώσσα από ευχαρίστηση μου φαίνεται πολύ καλή επιλογή........!!!
Παράθεση

giannis drama

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο giannis drama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O giannis drama έγραψε στις 16:19, 08-12-09:

τελεια:no1:
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,534 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 21:46, 13-12-09:

Πολυ ωραια γλωασσα.Σκοπευω να τη μαθω βασικα οταν τελειωσω το σχολειο.Για την ωρα αφοσιωνομαι στα αγγλικα.Μ'αρεσει που λενε το ρρρρ ετσι εντονα και γενικα ειναι οντως πολυ ερωτικη γλωσσα και γενικα ακουγεται και πολυ ευχαριστα.
Παράθεση

Maraki7 (Μαρία)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Maraki7 έγραψε στις 18:08, 02-01-10:

και εγώ progeto italiano κανω !!!
Δεν βλέπω κάποιο αρνητικό...
Αλλά δεν είμαι εγώ για να κρίνω τα βιβλία...:iagree:
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 09:37, 13-01-10:

Στο site του Συλλόγου Καθηγητών Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας www.inital.gr στα links http://www.inital.gr/web-links θα βρείτε πολλά ειδικά επιλεγμένα links για ιστοσελίδες εκμάθησης Ιταλικών όλων των επιπέδων απο καθηγητές Ιταλικής Γλώσσας.
Επίσης θα βρείτε όλα τα past papers για όλα τα πτυχία, 14 online λεξικά, πρόσβαση σε sites Ιταλικών Πανεπιστημίων και άλλα πολλά όπως site με τραγούδια και στίχους, ιταλικό ραδιόφωνο και τηλεόραση online, site γενικού ενδιαφέροντος κτλ.
Αν έχετε να προτείνετε και άλλα που πιθανόν δεν έχουμε ανακαλύψει...πείτε τα και θα αξιολογηθούν.
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 09:53, 13-01-10:

μπείτε στο www.inital.gr και ειδικά στα web links http://www.inital.gr/web-links.
Παράθεση

sofia21 (sofia)

Μαθητής Γ' λυκείου

H sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H sofia21 έγραψε στις 13:48, 13-01-10:

μου αρέσουν πολύ. και εγώ θέλω να μάθω. έχω κάνει και ισπανικά, οπότε θα μου φανούν ευκολότερα. μετά το σχολείο θα ψάξω το θέμα να δω τι μπορώ να κάνω.
Παράθεση

stetsi (Στέλλα)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H stetsi έγραψε στις 17:07, 17-01-10:

εμεις θα παμε με το σχολείο εκδρομή στη Ρώμη :xixi:
υπάρχει καποιο site ή καποιο προγραμμα(οχι free απαραιτητα) για να μαθω 5-6 χρησιμες φρασεις?
>εχω ενα βιβλιο που σου μαθαινει ιταλικα ανευ διδασκαλου αλλα δεν με εχει βοηθησει πολυ<
Παράθεση

Έφη35891

Φοιτητής

H Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H Έφη35891 έγραψε στις 19:31, 14-03-10:

Άρχισα φέτος και πάω για A2. Η αλήθεια είναι ότι ήμουν ανάμεσα σε ιταλικά και ισπανικά, αλλά τελικά επέλεξα τα πρώτα, διότι δεν υπήρχε φροντηστήριο στην πολη μου για ισπανικά.
Γενικά, προτιμώ γλώσσες οι οποίες από την στιγμή που τις ακούς σε μεταφέρουν σε μια άλλη κουλτούρα. Και φυσικά, να σημειώσω ότι ο αγαπημένος μου κινηματογράφος από την Ευρώπη είναι ο ιταλικός.
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 16:04, 26-04-10:

Eγκύκλιος για την επιλογή 2ης ξένης γλώσσας στο Γυμνάσιο, http://www.inital.gr/component/conte...ΥΜΝΑΣΙΟ
Οι μαθητές γυμνασίου μπορούν να επιλέξουν μεταξύ 4 γλωσσών και φυσικά περιέχει και τα ΙΤΑΛΙΚΑ.
πηγή www.inital.gr

Ενημέρωση για την επιλογή των Ιταλικών ως 2η ξένη γλωσσα σε Γυμνάσιο και Λύκειο
http://www.inital.gr/images/files/italgonmath.pdf
http://www.inital.gr/images/files/lettera2.pdf

Η επιλογή γλώσσας είναι δικαίωμα του μαθητή.
Οι γλώσσες επιλογής είναι 4 Ιταλικά, Ισπανικά, Γαλλικά, Γερμανικά
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 27-04-10 στις 21:18.
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 20:58, 27-04-10:

Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 21:03, 27-04-10:

Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 20:38, 07-05-10:

Διαβάστε στο παρακάτω link για σχολική δράση 6 Ελληνικών σχολείων στην Κάτω Ιταλία και στα Ελληνόφωνα χωριά της Καλαβρίας, τον τόπο που λέμε Μεγάλη Ελλάδα
http://www.inital.gr/component/conte...I-13-18-4-2010
Ένα είναι σίγουρο περάσαμε υπέροχα !!!
Το συμπόσιο θα γίνει και του χρόνου και αφορά μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου.
Τι λέτε;
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 20:40, 07-05-10:

Διαβάστε στο παρακάτω link για σχολική δράση 6 Ελληνικών σχολείων στην Κάτω Ιταλία και στα Ελληνόφωνα χωριά της Καλαβρίας, τον τόπο που λέμε Μεγάλη Ελλάδα
http://www.inital.gr/component/conte...I-13-18-4-2010
Ένα είναι σίγουρο περάσαμε υπέροχα !!!
Το συμπόσιο θα γίνει και του χρόνου και αφορά μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου.
Τι λέτε;
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,024 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 21:22, 07-05-10:

Πολύ ωραία τα ιταλικά και ειδικά για όσους γνωρίζουν ισπανικά έχει κάποιες λέξεις που μοιάζουν.
αν επέλεγα τώρα να μάθω μια δεύτερη γλώσσα,σίγουρα τα ιταλικά θα ηταν.
ακούω ιταλικά τραγούδια και ψάχνω πολλές λέξεις από μόνη μου.
σαν γλώσσα εύκολη σχετικά φαίνεται,ωστόσο για να πάρεις το προφ πρέπει να έχεις ζήσει 2-3 χρόνια στην Ιταλία-αν δεν κάνω λάθος-τότε που είχα ρωτήσει κάτι τέτοιο με είχαν πληροφορήσει.
Παράθεση

antonia9

Φοιτητής

H antonia9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H antonia9 έγραψε στις 20:58, 02-06-10:

μπορεί κάποιοϛ να με βοιθισει στη μεταφρασι ενόϛ ποιηματοϛ 4 γραμμων; ???
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 02-06-10 στις 21:01. Αιτία: greeklish
Παράθεση

κουνελι (γιωτα)

Απόφοιτος

H γιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H κουνελι Καλή επιτυχία σε όλους έγραψε στις 22:24, 07-06-10:

παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας στα ιταλικα δινω του χρονου.Ειχα ξαναδωσει και επιασα βαση φετος ομως δεν θυμαμαι και πολλα μπορει κανεις να με βοηθησει με τους παρελθοντικους και τους συνθετους χρονους?Ευχαριστω εκ των προτερων
Παράθεση

κουνελι (γιωτα)

Απόφοιτος

H γιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H κουνελι Καλή επιτυχία σε όλους έγραψε στις 14:44, 08-06-10:

Παιδια αν ξεκινατε τωρα τα ιταλικα και δεν εχετε καποιον να βοηθησει ξερω ενα βιβλιο που μπορει να σας κανει να συννενοειστε καλα πιστευω αν εχετε την διαθεση να το διαβασετε.http://www.ellinoekdotiki.gr/display...ID=977&LANG=GR EINAI ΠΟΛΥ ΒΑΤΟ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
Παράθεση

sophiew

Νεοφερμένος

H sophiew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H sophiew έγραψε στις 21:21, 10-06-10:

Γεια σας παιδια!!! Μηπως ξερει κανεις καποιο βιβλιο εκμαθησης ιταλικων η σειρα βιβλιων για αρχαριους??? Θελω να αρχισω ιταλικα αλλα μονη μου χωρις δασκαλο...Ψαχνω κατι με γραμματικη, συντακτικο, λεξιλογιο και προφορα με η χωρις cd η dvd.
Αν εχετε κατι υποψιν σας παρακαλω απαντηστε....Ευχαριστω..!!
Παράθεση

Maraki7 (Μαρία)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H Maraki7 έγραψε στις 12:17, 23-06-10:

Φέτος ήταν πρώτη χρονιά δωρεάν στο φροντιστήριο μιας και ήταν υποτροφία,αλλά ήταν και λίγο χαλαρά γιατί οι ώρες δεν μας βόλευαν καθόλου...2:30-3:30 κάθε Τρίτη και Πέμπτη και το είχαμε δηλώσει στην δασκάλα και έτσι μας είχε και λίγο λάσκα...Τα διαγωνίσματα όμως ήταν διαγωνίσματα και απο εκεί και από την συμμετοχή μπήκαν οι βαθμοί...Μ.Ο. 99/100.
Του χρόνου θα πάρουμε όπως λέει και η καθηγήτρια το πρώτο πτυχίο που είναι πάρα πολύ εύκολο...μόνο που δεν ξέρω για ποιο έλεγε!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vickie13 (Βίκυ)

Φοιτητής

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H vickie13 έγραψε στις 23:32, 24-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Maraki7
Φέτος ήταν πρώτη χρονιά δωρεάν στο φροντιστήριο μιας και ήταν υποτροφία,αλλά ήταν και λίγο χαλαρά γιατί οι ώρες δεν μας βόλευαν καθόλου...2:30-3:30 κάθε Τρίτη και Πέμπτη και το είχαμε δηλώσει στην δασκάλα και έτσι μας είχε και λίγο λάσκα...Τα διαγωνίσματα όμως ήταν διαγωνίσματα και απο εκεί και από την συμμετοχή μπήκαν οι βαθμοί...Μ.Ο. 99/100.
Του χρόνου θα πάρουμε όπως λέει και η καθηγήτρια το πρώτο πτυχίο που είναι πάρα πολύ εύκολο...μόνο που δεν ξέρω για ποιο έλεγε!
To elementare νομίζω πως είναι που οπώς ξέρω και εγώ είναι πολύ εύκολο.
Παράθεση

Έφη35891

Φοιτητής

H Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H Έφη35891 έγραψε στις 13:04, 29-06-10:

Ξέρετε πότε θα βγουν τα αποτελέσματα του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας;
Παράθεση

Elena75 (Elena)

Καθηγητής

H Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Elena75 έγραψε στις 14:13, 04-07-10:

Κατι ειχα ακουσει για εφαρμογη πιλοτικου προγραμματος ιταλικης γλωσσας στα δημοτικα σχολεια, για την επομενη χρονια...τι εγινε με αυτο το θεμα?
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 05:45, 05-07-10:

χα χα το άλλο με τον τοτό το ξέρεις ??? Το 2012 μαζί με τα Ισπανικά και αν....
Παράθεση

Elena75 (Elena)

Καθηγητής

H Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Elena75 έγραψε στις 00:41, 06-07-10:

Καταλαβα..Ε, δεν πειραζει, υγεια να ΄χουμε μεχρι τοτε...
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 13:40, 13-07-10:

Και εγώ θέλω να ξεκινήσω Ιταλικά!Εάν όλα πάνε καλά με τα Ισπανικά η επόμενη και τελευταία γλώσσα που θέλω να μάθω είναι ΙταλικάΤαιριάζουν πάρα πολύ με τα Ισπανικά και δεν θα έχω κανένα πρόβλημαΜήπως ξέρετε εκπαιδευτικά τραγουδια στα Ιταλικά να μπαίνω και εγώ λίγο στο πνεύμα
Ευχαριστώ πολύ
Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 664 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε στις 14:00, 13-07-10:

Εαν τελικα περασω θεσ/νικη θελω να μαθω ιταλικα!
Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 14:28, 13-07-10:

Παιδια τα Ιταλικα ειναι μεγαλη μου λατρεια και εχω αποφασισει να τα ξεκινησω απο το Σεπτεμβριο!! Σκοπευω να ασχοληθω συστηματικα (δεν εχω και τιποτα αλλο να κανω) και εχω βαλει στοχο να παρω το lower σε 1,5 χρονο... Ξερω πως ακουγεται λιγο υπερβολικο, αλλα οταν αγαπας κατι και εχεις μερακι γι αυτο, ολα ειναι εφικτα!! Απορια: Μπορει να μου εξηγησει καποιος αυτο που λετε, οτι δηλαδη για να παρει καποιος proficiency θα πρεπει να παει στην Ιταλια??
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 07:15, 14-07-10:

Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε την εξεταστική κάθε πότε είναι;Τα αποτελέσματα κάθε πότε βγαίνουν;Τα διπλώματα των Ιταλικών;
Πολλές οι ερωτήσεις αλλά θελω να μάθω
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 13:59, 14-07-10:

Το site του Συλλόγου καθηγητών Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας www.inital.gr είναι πολύ ενημερωμένο
http://www.inital.gr/Για-Μαθητές-Ιταλικής θα βρεις μπόλικα πράγματα
http://www.inital.gr/Εκπαιδευτικά-Link εκπαίδευση πολλά link δες τα όλα
http://www.inital.gr/On-line-λεξικά λεξικά
http://www.inital.gr/Θέματα-Εξετάσεων θέματα past papers
http://www.inital.gr/Αρχική/3-newsfl...ΤΙΣΤΙΚΗ φετινά θέματα πανελλαδικών λύσεις στατιστική
http://www.inital.gr/Άρθρα/25-Μας-Αφ...Ι-ΤΜΗΜΑ αν σου αρέσει η εισαγωγή σε Ιταλική ή Ισπανική φιλολογία
http://www.facebook.com/group.php?gi...4326226&v=wall facebook του site Iταλικής με θέματα για μαθητές.
http://www.facebook.com/group.php?gi...&v=wall&ref=ts πολύ καλό facebook καθηγήτριας
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 14:02, 14-07-10:

Σημαίνει ότι το ανώτερο celi το celi 5 δεν το εξετάζουν ακόμα στην Ελλάδα... οπότε θα κάνεις ταξιδάκι
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 14:05, 14-07-10:

Σε ευχαριστώ πολύ για τα links πραγματικά είναι παρα πολύ χρήσιμα!Και κάτι άλλο η εξεταστική που γίνεται;
Παράθεση

ole ole (Δημήτρης)

Πτυχιούχος

O ole ole έγραψε στις 22:00, 14-07-10:

Μπες google και πάτα για τα celi Ιταλικό μορφωτικό ινστιτούτο Αθηνών για το ΚΠΓ τις ίδιες ημερομηνίες με τις άλλες γλώσσες.... Το Ιταλικό μορφωτικό είναι απέναντι απο το Πολυτεχνείο στον δρόμο προς Ομόνοια, αλλά μάθε πρώτα κάτι και μετά ενδιαφέρσου για το που δίνεις...
Παράθεση

mariadim

Καθηγητής

H mariadim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H mariadim έγραψε στις 12:46, 09-08-10:

Αχ βρε παιδια κι εμενα μου χει κολλησει να ξεκινησω!! Στοχος μου ειναι το Celi 5 για να βγαλω και επαρκεια!!!
Εδω εχει και σχολη Καπατου.... εχει καποιος ακουστα σχολια??????????
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ισπανικά ή Ιταλικά; - Από george1
      Το θέμα έχει λάβει 53 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-09-17 στις 23:47.
    • Απορίες στα ιταλικά! - Από panagiotists13
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-14 στις 10:18.
    • Ιταλικά: εξετάσεις - Από erinys
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-14 στις 14:55.
    • Μετάφραση στα Ιταλικά Help - Από CallOfDuty4
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-02-12 στις 02:39.
    • Τι συμβαίνει με τα ιταλικά; - Από Italikoulis
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-08-09 στις 15:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους