Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,417 εγγεγραμμένα μέλη και 2,395,292 μηνύματα σε 74,310 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 475 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Sorbonne C1

laurentides

Δραστήριο Μέλος

H laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H laurentides έγραψε στις 15:56, 14-08-14:

Καλησπέρα εγώ θα σου συνιστούσα να κάνεις ιδιαίτερα γιατί στην τάξη όπως και να το κάνεις δεν γίνεται η ίδια δουλειά με το ιδιαίτερο. Επιπλέον εκτός του ότι θα έχεις να διαβάσεις/προετοιμαστείς στα λογοτεχνικά κείμενα της καινούριας ύλης (Les frères corses, A. Dumas et La vie devant soi , Romain Gary ) θα πρέπει να κάνεις γερή επανάληψη των γραμματικών φαινομένων (βλέπε δευτερεύουσες κ.ο.κ.) καθώς θα έχει και ασκήσεις γλώσσας η εξέταση. Στον σύνδεσμο που ακολουθεί μπορείς να δεις το θέμα του Μαΐου 2014 που έπεσε εδώ στην Αθήνα και να πάρεις μια γεύση http://www.paris-sorbonne.fr/IMG/pdf/C1_11_mai_2014_Grece.pdf , τέλος αυτό που έχω να πω για το Delf B2 είναι ένα μεγάλο συγχαρητήρια ακόμα και αν ο βαθμός σου ήταν σχετικά χαμηλός μιας και το ποσοστό επιτυχίας φέτος ήταν 72,84% πράγμα που σημαίνει πως αρκετός κόσμος δυσκολεύτηκε. Για ό,τι άλλο θελήσεις στην διάθεσή σου

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 16:48, 14-08-14:

Ευχαριστω για την ενημέρωση! Περιμένω και άλλες απόψεις, αν υπαρχουν.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,058 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 17:13, 14-08-14:

Εγώ θα έλεγα να κάνεις υπερεντατικά ιδιαίτερα και να το πάρεις το Δεκέμβριο που μας έρχεται.Τα βιβλία που είναι τώρα στη ύλη (για το C2 τουλάχιστον),απ'όσο μου είπε η καθ μου είναι πιο εύκολα από αυτά που είναι για του χρόνου.Αλλά αν είναι να δώσεις το Δεκέμβριο,ξεκίνα μαθήματα σήμερα κιόλας!Τώρα,ακόμα κι αν είναι να δώσεις αργότερα,κάνε ιδιαίτερα οποσδήποτε.20 παιδιά σε ένα τμήμα είναι πάααααααρα πολλά (ειδικά άμα σκεφτείς πως το 1/3 των παιδιών θα βαριούνται,καθώς δεν επέλεξαν αυτά αλλά οι γονείς τους να δώσουν για το εν λόγω πιστοποιητικό)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 17:17, 14-08-14:

Δεν θελω να δώσω Δεκέμβρη. Δεν θα προλάβω τιποτα.
Μάλλον θα παρω μια καθηγήτρια ιδιαιτερα. Να ρωτήσω ξανα και την καθηγήτρια μου αν κάνει Sorbonne.
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

O PanosGR έγραψε στις 18:38, 18-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
Ευχαριστω για την ενημέρωση! Περιμένω και άλλες απόψεις, αν υπαρχουν.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,058 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 19:19, 20-08-14:

Μήπως ξέρετε πότε θα παραλάβουμε τα διπλώματα από εξεταστική περίοδο Μαίου 2014?
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

O PanosGR έγραψε στις 19:28, 13-09-14:

Στο σχολείο μου συνήθως μας τα δίνουν Μάρτιο με Απρίλιο. Όμως δεν ξέρω πότε θα τα παραλάβετε εσείς που δεν δώσατε μέσω κάποιου σχολείου.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 08:43, 14-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
Στο σχολείο μου συνήθως μας τα δίνουν Μάρτιο με Απρίλιο. Όμως δεν ξέρω πότε θα τα παραλάβετε εσείς που δεν δώσατε μέσω κάποιου σχολείου.
Όχι δεν έδωσα μέσω κάποιου σχολείου...Όταν λες Μάρτιο με Απρίλιο τι εννοείς?Για την εξεταστική περίοδο του Μαΐου ή του Δεκεμβρίου?
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

O PanosGR έγραψε στις 13:22, 14-09-14:

Για την εξεταστική περίοδο του Μάιου μας τα δίνουν τον Μάρτιο-Απρίλιο.
Παράθεση

laurentides

Δραστήριο Μέλος

H laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H laurentides έγραψε στις 13:51, 14-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Όχι δεν έδωσα μέσω κάποιου σχολείου...Όταν λες Μάρτιο με Απρίλιο τι εννοείς?Για την εξεταστική περίοδο του Μαΐου ή του Δεκεμβρίου?
Τα διπλώματα των μεμονωμένων υποψηφίων μέχρι τέλη Δεκέμβρη (το αργότερο) αποστέλλονται στην διεύθυνση που έχουν δηλώσει.
Παράθεση

nespa

Νεοφερμένος

H nespa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H nespa έγραψε στις 17:29, 02-09-15:

πόσες ώρες ιδιαίτερων χρειάζεται συνήθως το C1; Οποιαδήποτε πληροφορία θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 05-09-15 στις 02:45. Αιτία: split
Παράθεση

powerful_girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H powerful_girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H powerful_girl ολα ηταν δικα σου απο παντα.... έγραψε στις 16:58, 05-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από nespa
πόσες ώρες ιδιαίτερων χρειάζεται συνήθως το C1; Οποιαδήποτε πληροφορία θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως
εγω οταν το εδινα εκανα δυο φορες την βδομαδα, απο ενα δυωρο
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

O PanosGR έγραψε στις 01:54, 06-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από powerful_girl
εγω οταν το εδινα εκανα δυο φορες την βδομαδα, απο ενα δυωρο

Και εγω το ίδιο!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ύλη Sorbonne C1 / Sorbonne C2 (2017-2018) - Από PanosGR
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-11-17 στις 14:57.
    • Sorbonne B2 - Από 1994kc
      Το θέμα έχει λάβει 105 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-12-11 στις 12:32.
    • Sorbonne II - Από amfisvhtias
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-08-11 στις 15:44.
    • Sorbonne B1 - Από A propos
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-05-11 στις 13:56.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους