Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,266 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,875 μηνύματα σε 74,193 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 626 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα πάντα για την Β' Λυκείου!

qwertyasdfg

Μαθητής Γ' λυκείου

H qwertyasdfg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H qwertyasdfg έγραψε στις 09:28, 13-06-08:

αμα εχεις μ.ο. σε ενα μαθημα 8, μενεις στο συγκεκριμενο μαθημα? εξαρταται απο τον καθηγητη αμα θα μεινεις? δηλαδη πας το καλοκαιρι και το δεινεις?εχω γενικο μεσο ορο 13.
παρακαλω πολυ απαντηστε μου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,519 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε στις 10:39, 13-06-08:

Κατ'αρχάς, όταν μένεις σε ένα μάθημα, λέγεσαι επανεξεταστέος και όχι ανεξεταστέος. Κατ'όπιν, αν έχεις μέσο όρο σε κάποιο μάθημα <10, τότε το ξαναδίνεις. Έτσι είναι στο Γυμνάσιο, στο λύκειο δεν ξέρω
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

virginia (Βιργινία)

Φοιτητής

H Βιργινία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H virginia έγραψε στις 11:24, 13-06-08:

METεξεταστέος λέγεσαι..για να μείνεις στην Β λυκείου,πρέπει να έχεις ΜΟ κάτω απο 9.5

αν μόνο σε ένα μάθημα έχεις 8,τότε μπορείς να "δανειστέις" απο κάποιο άλλο,πχ αγγλικά
Παράθεση

chara7909 (Χαρά)

Φοιτητής

H Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Πειραιά . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H chara7909 έγραψε στις 17:37, 13-06-08:

Ρε παιδια γινεται κανεισ να μεινει σε ενα μαθημα??
νομιζω πανω απο 4 πρεπει να εχεισ για να μεινεις εε??

και κατι αλλο..η γεωμετρια και η αλγεβρα συμψηφιζονται??
Παράθεση

ilianna

Φοιτητής

H ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H ilianna oleee έγραψε στις 17:49, 13-06-08:

Στη σελίδα του ΥΠΕΠΘ τα έχει όλα αυτά παιδιά...!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

virginia (Βιργινία)

Φοιτητής

H Βιργινία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H virginia έγραψε στις 16:13, 14-06-08:

όλα τα μαθήματα πρακτικά συμψηφίζονται..
για να μείνεις,πρέπει να κάνεις τάμα.. να είσαι κάτω απ`τη βάση σε 11 μαθήματα :p
και να τους παρακαλάς ΔΕ ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΝ
Παράθεση

chara7909 (Χαρά)

Φοιτητής

H Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Πειραιά . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H chara7909 έγραψε στις 13:21, 15-06-08:

παιδια για να μεινει κανεις στην ιδια ταξη στο λυκειο πρεπει να γινει θαύμα...
μόνο απο απουσιες μένει κανεις...σπανια απο βα8μολογια..!!

εγω ρωτάω για τα μαθηματα...
π.χ. εγω γεωμετρια ειχα 13 και 15 και εγραψα 5..μένω ετσι δεν ειναι??
ή συμψηφιζεται με την αλγεβρα???

γενικα για να μεινει κανεισ πάνω απο 4 μαθήματα δεν χρειάζονται??

PLEASE.απαντηστε μου!!!!!!
Παράθεση

baki (Aντώνης)

Φοιτητής

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O baki έγραψε στις 13:29, 15-06-08:

στο λυκειο μενεις μονο απο απουσιες γτ αλλιως για να μεινεις θα πρεπει να εισαι πολυ ελεος βρε αδερφε μου.Αφου εχεις μ.ο. 13 και μονο ενα μαθημα κατω απο τη βαση μην ανησυχείς περνας πολυ ανετα

Αρχική Δημοσίευση από Χαρά
παιδια για να μεινει κανεις στην ιδια ταξη στο λυκειο πρεπει να γινει θαύμα...
μόνο απο απουσιες μένει κανεις...σπανια απο βα8μολογια..!!

εγω ρωτάω για τα μαθηματα...
π.χ. εγω γεωμετρια ειχα 13 και 15 και εγραψα 5..μένω ετσι δεν ειναι??
ή συμψηφιζεται με την αλγεβρα???

γενικα για να μεινει κανεισ πάνω απο 4 μαθήματα δεν χρειάζονται??

PLEASE.απαντηστε μου!!!!!!
13+15=28/2=14 14+5=19/2 9.5 περνας μην το ψαχνεις τι κανει με την αλγεβρα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 23-06-10 στις 09:16. Αιτία: ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Κonstantin1990

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Κonstantin1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Κonstantin1990 έγραψε στις 16:38, 19-06-08:

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω... Στο πρώτο τετράμηνο έβγαλα 17.4 στην Β λυκείου.. Για το δεύτερο δεν έχω ιδέα.. Λογικά πάνω κάτω το ίδιο... Αλλά στις εξετάσεις δεν διαβάζω όσο θα έπρεπε, έχω την εντύπωση ότι γράφω μέτρια γραπτά, έως και χαλια.. Στη Γερμανία μένω, και πηγαίνω στο λύκειο ομογενών, και η βάση για εμάς είναι 8.5..! Υπάρχει περίπτωση με χαλια βαθμούς στις εξετάσεις να μείνω;
Παράθεση

baki (Aντώνης)

Φοιτητής

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O baki έγραψε στις 17:12, 19-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κonstantin1990
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω... Στο πρώτο τετράμηνο έβγαλα 17.4 στην Β λυκείου.. Για το δεύτερο δεν έχω ιδέα.. Λογικά πάνω κάτω το ίδιο... Αλλά στις εξετάσεις δεν διαβάζω όσο θα έπρεπε, έχω την εντύπωση ότι γράφω μέτρια γραπτά, έως και χαλια.. Στη Γερμανία μένω, και πηγαίνω στο λύκειο ομογενών, και η βάση για εμάς είναι 8.5..! Υπάρχει περίπτωση με χαλια βαθμούς στις εξετάσεις να μείνω;
φιλε μου δεν μενεις με τπτ γτ και με 1 παλυ περνας, μην ανησυχεις.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 29-03-10 στις 01:36. Αιτία: Κάνε αναφορά όταν κάποιο μέλος παραβιάζει τους κανόνες κι όχι σύσταση...
Παράθεση

Grabeel Lucas (Eλένη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H Grabeel Lucas έγραψε στις 02:50, 06-07-08:

Φετος θα παω Β΄Λυκειου και διαλεγω θεωρητικη,,,,,,,,,,,,,μπορειται να ε βαλετ στο κλιμα???/πως ειναι η Β΄? ποιο το επιπεδο των γνικης πεδιας κ κατευθυνσης?
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 03:01, 06-07-08:

Σκοπεύεις ν'ασχοληθείς με όλα ή κυρίως με την κατεύθυνση;
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 10:35, 06-07-08:

μπράβο ρε μεγάλε πήρες τη σωστή απόφαση. Όταν με το καλό ξεκινήσουν τα σχουλεία πρέπει να προσέξεις την έκθεση.
Παράθεση

Grabeel Lucas (Eλένη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H Grabeel Lucas έγραψε στις 19:15, 06-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
μπράβο ρε μεγάλε πήρες τη σωστή απόφαση. Όταν με το καλό ξεκινήσουν τα σχουλεία πρέπει να προσέξεις την έκθεση.
Σ'ευχαριστώ πολύ Γιώργο μου ...Και εγώ αυτό πιστεύω...Κορίτσι είμαι πάντως..Μην σε ξεγελά το Grabeel Lucas!

Αρχική Δημοσίευση από miv
Σκοπεύεις ν'ασχοληθείς με όλα ή κυρίως με την κατεύθυνση;
Εννοείται ότι όλο το βάρος της προσοχής μου θα πέσει στα μαθήματα της κατεύθυνσης.. Απλά θα ήθελα να μου δώσετε μια γεύση γενικά για τα μαθηματα της Β'....π.χ. Πως ειναι για τα πιαδιά της Θεωρητικής να διαβάζουν τα γενικής παιδείας(Φυσική,Μαθηματικά,...+++....) και τι δυσκολίες θα αντιμετωπίσω στα κατεύθυνσης. Σ'ευχαριστώ πολύ που θέλησες να με βοηθήσεις... Θα ήθελα πολύ να καταλάβω περίπου το κλίμα της Β' Λυκείου+να μου πεις τις δικές σου "εμπειρίες" και απόψεις..!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 02-09-11 στις 18:34. Αιτία: Συγχώνευση Μηνυμάτων.
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 19:36, 06-07-08:

Άν πας για Θετική τότε πρέπει να δώσεις βαρύτητα στα:

-Μαθηματικά Κατεύθηνσης
-Φυσική Κατεύθηνσης
-Χημεία Κατεύθηνσης
-Άλγεβρα Γενικής Παιδείας
-Χημεία Γενικής Παιδείας
-Βιολογία Γενικής Παιδείας
-Φυσική Γενικής Παιδείας

Αν πας για Τεχνολογική τότε πρέπει να δώσεις βαρύτητα στα:

-Μαθηματικά Κατεύθηνσης
-Φυσική Κατεύθηνσης
-Άλγεβρα Γενικής Παιδείας
-Φυσική Γενικής Παιδείας

Για θεωρητική δε ξέρω

Βέβαια, κάνεις ότι σου είπα, μόνο αν σκέφτεσαι από τώρα για τις Πανελλήνιες και χωρίς να παραμελήσεις πλήρως τα άλλα μαθήματα (όπως έκανα εγώ) διότι σου προσφέρουν πολύτιμες γενικές γνώσεις
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

potentilla.anserina (Δανάη)

Απόφοιτος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

H potentilla.anserina έγραψε στις 19:41, 06-07-08:

Grabeel Lucas, Απαγορεύονται τα κεφαλαία!!
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 21:10, 06-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Grabeel Lucas
Σ'ευχαριστω πολυ Μιχαλη μ!Θεωρητικη εχω επιλεξει.....κι εχεις δικαιο.πρεπει να'χουμε σφαιρικες γνωσεις.....!κ παλι 1000thank's!!!!!!!!
Ωχ σόρρυ, δεν είδα ότι πας θεωρητική

Δε σε βοήθησα και πολύ τότε....
Παράθεση

Grabeel Lucas (Eλένη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Grabeel Lucas έγραψε στις 21:36, 06-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από halvas
Ωχ σόρρυ, δεν είδα ότι πας θεωρητική

Δε σε βοήθησα και πολύ τότε....
δεν πειραζει!μετραει πααααααααρρρρρρρρααααααα πολυ μονο κ μονο που ενδιαφερθηκες!φιλια
Παράθεση

sophaki983 (Σοφία)

Φοιτητής

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sophaki983 έγραψε στις 21:50, 06-07-08:

λπ στην θεωρητική θα κάνεις τα εξής μαθήματα αν θυμάμαι καλά 4 ώρες αρχαία 2 ρητορικά και 2 άγνωστο... μετά 2 ώρες αρχές φιλοσοφίας.... 2 ώρες λατινικά....
κοίτα εγώ επειδή μου άρεσουν και τα μαθηματικά , φυσική , χημεία δεν δυσκολεύτηκα ιδαίτερα... Της γενικής δεν έχουν πολύ διάβασμα... αλλά πρέπει να δώσεις κυρίως βάρος στα μαθήματα της κατεύθυνσης και ιδαίτερα στα λατινικά που είναι κατι καινούριο...!!!
Παράθεση

Grabeel Lucas (Eλένη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Grabeel Lucas έγραψε στις 22:16, 06-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από sophaki983
λπ στην θεωρητική θα κάνεις τα εξής μαθήματα αν θυμάμαι καλά 4 ώρες αρχαία 2 ρητορικά και 2 άγνωστο... μετά 2 ώρες αρχές φιλοσοφίας.... 2 ώρες λατινικά....
κοίτα εγώ επειδή μου άρεσουν και τα μαθηματικά , φυσική , χημεία δεν δυσκολεύτηκα ιδαίτερα... Της γενικής δεν έχουν πολύ διάβασμα... αλλά πρέπει να δώσεις κυρίως βάρος στα μαθήματα της κατεύθυνσης και ιδαίτερα στα λατινικά που είναι κατι καινούριο...!!!
Σοφακι μ, σ'ευχαριστω παρα-παρα πολυ!
Παράθεση

παρανοικός

Μαθητής Β' λυκείου

Ο παρανοικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O παρανοικός έγραψε στις 16:03, 08-07-08:

Ενταξει μωρε, δεν ειναι τπτ δυσκολο, απλα κοιτα να καλυψεις ο,τι κενα μπορεις να εχεις στα αρχαια, και να διαβαζεις ΠΑΝΤΑ λατινικα, και θα εισαι μια χαρα. Τα υπολοιπα (Φιλοσοφιες και κειμενα) ειναι πανευκολα, αμα μπεις στο μυαλο των φιλολογων και γραψεις ο,τι θελουν
Παράθεση

Grabeel Lucas (Eλένη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Grabeel Lucas έγραψε στις 20:57, 08-07-08:

thank's paranoikouli! εχεις δικαιο, αυτο θα κανω.απλα στα λατινικα δεν ηξερα οτι θελει συστηματικη επαναληψη. smouts!θενκς εγκεν
Παράθεση

Rock_Sugar (Μαριάννα)

Φοιτητής

H Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.

H Rock_Sugar έγραψε στις 12:22, 09-07-08:

Προσωπικά μιλώντας, η μετάβαση από πρώτη σε δευτέρα λυκείου μου φάνηκε λίγο απότομη. Εκεί που δε διάβαζα στην πρώτη ξαφνικά ήρθε η κατεύνθυνση κ με έβαλε στη θέση μου Να διαβάζεις πολύ καλά άγνωστο και λατινικά γιατί χρειάζονται στην τρίτη. Απο γενικής παιδείας κάνε τα απαραίτητα, οι περισσότεροι καθηγητές δείχνουν κατανόηση εξάλλου
Παράθεση

sophaki983 (Σοφία)

Φοιτητής

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sophaki983 έγραψε στις 12:26, 09-07-08:

οι περισσότεροι... βέβαια να περιμένεις και τις εξαιρέσεις...
Παράθεση

Grabeel Lucas (Eλένη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Grabeel Lucas έγραψε στις 19:42, 09-07-08:

ευχαριστω!!θα προσπαθησω να παλεψω στα μαθηματα που ειμαι πιο αδυνατη κ απο κει κ περα θα δουμε........!
Παράθεση

Maraki! (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Maraki! έγραψε στις 10:53, 20-07-08:

Βασικά, πιστεύω ότι για τους μαθητές της θεωρητικής η Β λυκείου ειναι αρκετά δύσκολη!! Δύσκολα τα θετικά μαθήματα, εκτός της Χημείας! Αλλά γενικα εξαρτάται από το πόση βαρύτητα τους δινείς!! Καλό κουράγιο!!!
Παράθεση

anestia1234 (ΑΝΕΣΤΙΑ)

Μαθητής Γ' λυκείου

H ΑΝΕΣΤΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H anestia1234 έγραψε στις 17:44, 14-08-08:

αρχικα μην αγχωνεσαι!ειμαι θεωρητικη και ετοιμαζομαι για την γ'λυκειου.φετοσ πρεπει να δωσεισ βαρυτητα στα αρχαια τα λατινακα που ειναι και new μαθημα και πρεπει να παρεισ καλεσ βασεισ.εκθεση επισησ πρεπει να την προσεξεισ παρε καποιο βοηθημα και γραφε συχνα εκθεσεισ αν πηγαινεισ και φροντ ακομα καλυτερα!οσο για τα υπολοιπα μαθηματα πολυ χαλαρα να τα διαβαζεισ αλλα προτεραιοτητα να εχουν τα αλλα πιστεψε με οι καθηγητεσ δειχνουν κατανοηση ωσ προσ αυτο.καλη αρχη και δυναμη!
Παράθεση

Grabeel Lucas (Eλένη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Grabeel Lucas έγραψε στις 17:58, 14-08-08:

σ'ευχαριστω παρα πολυ.....θα το χειριστω ετσι:no1:
Παράθεση

purplebutterfly

Μαθητής Γ' λυκείου

H purplebutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H purplebutterfly έγραψε στις 15:12, 22-08-08:

ν μν ανησυχεις!!!η β λυκειου θ περασει κ ουτε θ καταλαβεις πως.....θ διαβαζεις τ μαθηματα τς κατευθυνσης κ ο,τι σ χρειαζεται γ τ χρονου απ τς γενικης......
Παράθεση

mastix0pastel0

Μαθητής Β' λυκείου

H mastix0pastel0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H mastix0pastel0 έγραψε στις 15:25, 25-08-08:

γεια.σας.παιδια.
ειμαι.καινουρια.εδω.
9α.παω.κ.γω.β.λυκειου.φετος.με.8εωρητικη.κατευθυνση.
διαβασα.μερικα.9εματα.σας.και.βοηθηθηκα.πολυ!
συνεχιστε.ετσι!
Παράθεση

D@-ChieF

Μαθητής Α' λυκείου

Ο D@-ChieF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O D@-ChieF έγραψε στις 16:34, 31-08-08:

Καλησπερα παιδια..
Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποιο site που να διχνει σε ποια κατευθυνση πρεπει να παμε αν θελουμε να γινουμε π.χ Chef η Αστυνομικοι κτλπ

Ευχαριστω για τις απαντισεις σας:thanks:
Παράθεση

Morphinr (Αννα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Morphinr έγραψε στις 02:20, 01-09-08:

Αν δε κανω λαθος μπορεις να περασεις σαυτες τις σχολες απο οποιαδηποτε κατευθυνση..
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,076 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 03:03, 01-09-08:

Για τις αστυνομικές σχολές περνάς από όλες τις κατευθύνσεις, με δήλωση πανελλήνιας εξέτασης της Στατιστικής στη Γ' και μάθημα επιλογής το ΑΟΘ, ώστε να έχεις πρόσβαση στο πεδίο τους, που είναι το 5ο. Σχολή μαγειρικής δεν ξέρω αν υπάρχει σε δημόσιο πανεπιστήμιο.
Παράθεση

aliki_s

Φοιτητής

H aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H aliki_s έγραψε στις 12:19, 01-09-08:

Σχολές μαγειρικής είναι οι ΑΣΤΕ (Ανώτερη Σχολή Τουριστικών Επαγγελμάτων) που βρίσκονται στη Ρόδο (ΑΣΤΕΡ) και στον Αγ. Νικόλαο Κρήτης(ΑΣΤΕΑΝ). Και σ αυτές έχεις πρόσβαση από το 5ο πεδίο (δηλ από οποιαδήποτε κατ με μαθ. γπ+ΑΟΘ) αλλά πρέπει να δώσεις κ ένα ειδικό μάθημα (μία ξένη γλώσσα,όποια θες από αγγλικά,γαλλικά ή γερμανικά)
Παράθεση

D@-ChieF

Μαθητής Α' λυκείου

Ο D@-ChieF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O D@-ChieF έγραψε στις 13:57, 02-09-08:

Και κατι αλλο παιδια...
Απο το ΕΠΑΛ γινεται να γινω Chef,αστυνομικος η πληροφορικος ??
Δλδ μπορω να περασω στις ιδιες σχολες?

Ευχαριστω
Παράθεση

aliki_s

Φοιτητής

H aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H aliki_s έγραψε στις 22:12, 02-09-08:

Στις ΑΣΤΕ μπορείς να μπεις από ΕΠΑΛ..για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω
Παράθεση

papakos1 (Πάνος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O papakos1 έγραψε στις 22:42, 10-09-08:

μια καλή σελίδα ειναι αυτη: www.mixanografiko.gr
έχει τις σχολες ανα πεδία, βάσεις, links της καθε σχολής στην αρχική σελίδα της σχολης κ ότι άλλο θέλετε!
ελπίζω να βοήθησα...
Παράθεση

markip

Φοιτητής

H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε στις 17:57, 12-09-08:

μας εδωσαν χθες βιβλια, και εγω εχω 18 στον αριθμό. Φανταζομαι οτι θα λειπουν μερικα γιατι ειδα ας πουμε τις λυσεις και δεν ειδα το βιβλιο του μαθητη. Ποσα ειναι συνολικα τα βιβλια(μαθητη,λυσεις και εργαστηριακοι οδηγοι κτλ)? Εσας σας τα δωσανε ολα ή ειχατε ελλειψεις?
Παράθεση

ChrisDV

Φοιτητής

Ο ChrisDV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Πάτρας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O ChrisDV έγραψε στις 18:26, 12-09-08:

Εμάς μας έδωσαν της γενικής μόνο τα οποία συνολικά ήταν 19 (μαζί με εργαστηριακούς οδηγούς κ.τ.λ)
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 18:50, 12-09-08:

21 για Γενική παιδεία και Θετική κατεύθηνση. Της γενικής 14 είναι και όχι 19, μάλλον δεν είδες καλά τους τίτλους.
Παράθεση

vaggos7

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο vaggos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O vaggos7 έγραψε στις 18:17, 13-09-08:

Λυπάμαι φίλε Μιχάλη, αλλά τα βιβλία γενικής Παιδείας είναι 19 (μαζί με εργαστηριακούς οδηγούς και λύσεις ασκήσεων...).... Της Τεχνολογικής Κατεύθυνσης ξέρει κανείς πόσα είναι?
Παράθεση

happy i

Μαθητής Β' λυκείου

H happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H happy i έγραψε στις 18:20, 13-09-08:

παιδιά 27 είναι
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,039 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 21:20, 13-09-08:

Της θετικής κατεύθυνσης μαζί με της Γενικής είναι 31... τα κουβάλαγα, και μου έφυγε η μέση..:xixi:
Παράθεση

Grabeel Lucas (Eλένη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Grabeel Lucas έγραψε στις 21:29, 13-09-08:

εγω δν τα μετρησα τα γενικης παιδειας,αλλα τα θεωρητικης ειναι 4...βασικα μας εχουν δωσει λατινικα κειμενο, λατινικα γραμματικη, ρητορικα κειμενα, αρχες φιλοσοφιας(τι ειν'αυτο+ολας?) και δν ξερω τι αλλο μας λειπει.... τι λετε περι αυτου;;
Παράθεση

kallioph

Μαθητής Β' λυκείου

H kallioph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H kallioph έγραψε στις 17:46, 19-09-08:

τα βιβλια της β λυκειου ειναι 26..για αυτους π εχουν θεωριτικη κατευθινση..
Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,026 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε στις 19:55, 19-09-08:

εγω ξερω 21 για γενικη..

η κατευθυνση εξαρταται απο την καθεμια ξεχωριστα γιατι φυσικες,χημειες,μαθηματικα εχουν λυσαρια,εργαστηριακους και τετοια που δεν εχει η θεωρητικη..
Παράθεση

lekanikos

Μαθητής Β' λυκείου

Ο lekanikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σούδα (Χανιά). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O lekanikos έγραψε στις 22:25, 20-09-08:

Παιδιά, από ότι μας είπαν τα πήραμε όλα τα βιβλία και είναι 21 γενικής παιδείας και τεχνολογικής κατεύθυνσης!!! Τι είναι αυτά που λέτε για 30+ ;;;
Παράθεση

happy i

Μαθητής Β' λυκείου

H happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H happy i έγραψε στις 22:30, 20-09-08:

και εμένα δεν μου βγαίνουν πάνω από 30...26 μου είναι όλα μαζί με της κατεύθυνσης (θετικής) και τα λυσάρια. και δεν μου λείπει κανένα. (λάθος μου το 27..είχα πάριε και το ανθολόγιο που είναι της θεωρητικής)
Παράθεση

nellufo (Νέλλη)

Φοιτητής

H Νέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H nellufo έγραψε στις 22:56, 20-09-08:

εγω εχω 28
Παράθεση

happy i

Μαθητής Β' λυκείου

H happy i έγραψε στις 22:57, 20-09-08:

τι κατευθυνσή;;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Katerinaa, Margaret2001, Qweasd, Scandal

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους