Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,087 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 408 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[2016] Σε ποιο τμήμα και με πόσα μόρια περάσατε;

SpirosRonto

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SpirosRonto
Ο SpirosRonto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O SpirosRonto έγραψε στις 23:37, 25-08-16:

λογιστικης και χρηματοοικονομικης στο τει πειραια με 12223 μορια . Δεν περιμενα να πεσει τοσο!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

guitaramateur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη guitaramateur
H guitaramateur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H guitaramateur έγραψε στις 00:17, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Konstantinos98
Όπως είπε ένας άλλος νέος λοχριτης πιο πάνω η βαση δεν καθοριζει το κυρος της σχολης αλλα η επαγγελματικη αποκατασταση, τα εφοδια που θα σου προσφερει για να βγεις στην αγορα εργασιας, το ευρος των μεταπτυχιακων και ολα αυτα τα σχετικα. ΩΣΤΟΣΟ το γεγονος οτι η βαση της σχολης ( βλ ετος 2010 ~ 18700) παιρνει απο χρονια σε χρονια την κατω βολτα ειναι αναμφισβητητα ενα αρνητικο στοιχειο για το τμημα μας.
Προφανώς και δεν καθορίζει η βάση το κύρος της εκάστοτε σχολής.
Τη σήμερον ημέρα οι προοπτικές απασχόλησης που προσφέρει είναι αυτές που θα την κάνουν "υψηλόβαθμη" ή "χαμηλοβαθμη" ( βλέπε ως παράδειγμα την αστυφυλάκων).
Όσον αφορά την βάση του ΛΟΧΡΗ δεν θα έπρεπε να παραξενεύει πως η βάση τα τελευταία χρόνια μειώνεται.
Το χρηματιστήριο, οι επενδύσεις και οι αγορές δεν είναι στα φόρτε τους και ο τραπεζικός τομέας είμαι δυσλειτουργικός(ελληνικη πραγματικότητα των τελευταίων ετών) . Η λογιστική είναι αυτή που κρατά το τμήμα ψηλά μιας και είναι το επαρκεστερο στον κλάδο αυτόν.
Από την άλλη η "είσοδος" της πληροφορικής ΚΑΙ σε αυτόν τον τομέα (της οικονομίας) είναι ραγδαία,εξελίσσεται μέρα με τη μέρα και για αυτό βλέπουμε αυτή την ανατροπή της "βάσης" υπέρ του ΔΕΤ.

Όλα λοιπόν είναι δείγματα που απηχούν την πράγματικότητα και σαφώς επηρεάζουν την "βάση " μιας σχολής.

Και αυτό φαίνεται στο κορυφαίο αμιγώς οικονομικό τμήμα της Ελλάδας που είναι το Οικονομικής Επιστήμης του ΟΠΑ.
Αν και είναι ακόμα η ναυαρχίδα της ΑΣΟΕΕ όπως την αποκαλούν και το ΤΟΠ στο είδος του η βάση έχει μειωθει κατά πολύ σε σχέση με τα παρελθόντα έτη.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ledzeppelin

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ledzeppelin
Ο ledzeppelin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O ledzeppelin έγραψε στις 00:34, 26-08-16:

180408 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΠΘ ΣΕΙΡΑ 1 !!!!! μετα απο 4 ασκοπα χρονια στο εμπ αποφασισα να κανω καποιες αλλαγες .
Καλη μας σταδιοδρομια!!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panosedessa
Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 460 μηνύματα.

O panosedessa έγραψε στις 00:55, 26-08-16:

αδερφε αλλα 29 ατομα μαζι μου θα ειναι..λες να μην εχου σκεφτει οι αρμοδιοι τι θα κανουν;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Τζο98

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Τζο98
H Τζο98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Τζο98 έγραψε στις 01:19, 26-08-16:

Καλησπέρα!! Πέρασα νοσηλευτική Λαρισας και θα ηθελα να ρωτήσω αν αξίζει να παω. Πείτε μου την γνωμη σας ελεύθερα! Ευχαριστώ και συγχαρητήρια σε ολα τα παιδια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ιωάννα#$&

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ιωάννα#$&
H Ιωάννα#$& αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Ιωάννα#$& έγραψε στις 02:53, 26-08-16:

Τελικά δεν πέρασα μηχανικών Πληροφορικής Καβάλα (όχι μόνο δεν κατέβηκε 600 μόρια αλλά ανέβηκε και 300) αλλά δεν πειράζει πέρασα στο τμήμα Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής Κοζάνης στην 109 θέση από τις 280... Ευχαριστώ πολύ Chris για την βοήθεια εύχομαι να πέρασες εκεί που ήθελες και πραγματικά μπράβο σου για όλη αυτή την βοήθεια που έδωσες σε όλα τα παιδιά !!!

CEO

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη CEO
Ο CEO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O CEO έγραψε στις 04:44, 26-08-16:

ΟΔΕ ΠΑΜΑΚ

Ν.Χ.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ν.Χ.
Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O Ν.Χ. έγραψε στις 08:30, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από 19581962
18669 3ου ΔΠΘ σειρά 101 Χρήστο είχες δίκιο για κατανομή περίπου 1080 σειρά φθίνουσα μοριων
Συγχαρητήρια, καλές σπουδές!

Τζο98

Νεοφερμένος

H Τζο98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Τζο98 έγραψε στις 10:39, 26-08-16:

Και γω το ίδιο!

semi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη semi
H semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H semi έγραψε στις 11:20, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Τζο98
Καλησπέρα!! Πέρασα νοσηλευτική Λαρισας και θα ηθελα να ρωτήσω αν αξίζει να παω. Πείτε μου την γνωμη σας ελεύθερα! Ευχαριστώ και συγχαρητήρια σε ολα τα παιδια
Το αν αξίζει θα το κρίνεις εσύ. Κανείς δε γνωρίζει τις κλίσεις και τα όνειρα σου! Η συμβουλή μου: Διάβασε το πρόγραμμα σπουδών και τις προοπτικές και αν σε καλύπτουν αυτά να πας φυσικά, αν όχι ξαναπροσπάθησε για κάτι που σου αρέσει πραγματικά.

Τζο98

Νεοφερμένος

H Τζο98 έγραψε στις 11:36, 26-08-16:

και εγω το ίδιο

Thoba19

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Thoba19
Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,036 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε στις 12:04, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από panosedessa
αδερφε αλλα 29 ατομα μαζι μου θα ειναι..λες να μην εχου σκεφτει οι αρμοδιοι τι θα κανουν;
Χωρις να θελω να σου χαλασω το ονειρο αλλα οι αρμοδιοι εχουν ποιο σημαντικα πραγματα να κανουν απο το να βολεψουν 29 ατομα ετσι ωστε να μην χασουν ενα εξαμηνο που στην τελικη ειναι επιλογη του να ρισκαρουν να χασουν .

Κατα την προσωπικη μου αποψη αν δεν εχεις αδελφο η αδελφη που σπουδαζουν θεσσαλονικη η δικο σου σπιτι μεινε πατρα και καλητερα θα περασεις και ποιο ευκολα θα τελιωσεις το προπτυχειακο σου

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 12:09, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Thoba19
Χωρις να θελω να σου χαλασω το ονειρο αλλα οι αρμοδιοι εχουν ποιο σημαντικα πραγματα να κανουν απο το να βολεψουν 29 ατομα ετσι ωστε να μην χασουν ενα εξαμηνο που στην τελικη ειναι επιλογη του να ρισκαρουν να χασουν .

Κατα την προσωπικη μου αποψη αν δεν εχεις αδελφο η αδελφη που σπουδαζουν θεσσαλονικη η δικο σου σπιτι μεινε πατρα και καλητερα θα περασεις και ποιο ευκολα θα τελιωσεις το προπτυχειακο σου
η αποφαση μου ειναι ειλλημενη θα το παλεψω εξαλλου χωρις στοχους δεν εχει νοημα οτιδηποτε και αν κανεις.Αυτη τη νοοτροπια ειχα στις πανελληνιες και πλεον θα το αντιμετωπισω ως προκληση,διοτι μεσα απο τις δυσκολιες και παλευοντας γινεσαι πιο δυνατος
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 12:45, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Konstantinos98
Όπως είπε ένας άλλος νέος λοχριτης πιο πάνω η βαση δεν καθοριζει το κυρος της σχολης αλλα η επαγγελματικη αποκατασταση, τα εφοδια που θα σου προσφερει για να βγεις στην αγορα εργασιας, το ευρος των μεταπτυχιακων και ολα αυτα τα σχετικα. ΩΣΤΟΣΟ το γεγονος οτι η βαση της σχολης ( βλ ετος 2010 ~ 18700) παιρνει απο χρονια σε χρονια την κατω βολτα ειναι αναμφισβητητα ενα αρνητικο στοιχειο για το τμημα μας.
Αυτά είναι λιγάκι σχετικά γιατί πάντα και πάνω από όλα μετράει ο χαρακτήρας και η δυναμική που έχει ο υποψήφιος. Μια επιστήμη ακόμη και "πιασάρικη" να είναι, δεν αποτελεί εγγύηση επιτυχημένης επιλογής. Καμία επιστήμη δεν δίνει βιοπορισμό ούτε λύσεις. Το λάθος γίνεται καθώς οι περισσότεροι νομίζουν ότι οι προοπτικές είναι για όλους, κάτι που δεν ισχύει πουθενά διότι μπορεί η γνώση να είναι μαζική (υποβάθμιση της αξίας) αλλά η πρόοδος δεν είναι μαζική για να είναι εφικτές οι προοπτικές. Οπότε εκεί πάνε περίπατο οι ωραίες πληροφορίες.

Εφόδια, κύρος, δεξιότητες, εύρος μεταπτυχιακών κλπ δίνουν όλες οι επιστήμες. Το λάθος γίνεται διότι συνήθως υπάρχει η έλλειψη σωστής πληροφόρησης για το κάθε αντικείμενο και πως αυτό ενδεχόμενα να ταιριάζει ή όχι με τον υποψήφιο. Πολλοί έχουν στεγανά για πολλές άλλες επιστήμες τις οποίες και απορρίπτουν λόγω άγνοιας ή/και προκατάληψης. Σήμερα τα εφόδια έρχονται και παρέρχονται διότι η γνώση ταξιδεύει πολύ γρήγορα, οπότε τα marketable εφόδια πολλές φορές είναι κάπως ξεπερασμένα. Μάλιστα, οι γνώμες πολλών δεν σημαίνουν ότι έχουν και γνώση γι' αυτό που ισχυρίζονται, πόσο μάλλον αν λάβουμε υπόψιν πως συμπληρώνεται το μηχανογραφικό και με τι κριτήρια κινούνται οι υποψήφιοι στις επιλογές που κάνουν. Οπότε σε τέτοιες περιπτώσεις καλό να σχηματίζετε δική σας γνώμη για το πόσο τα μόρια ανταποκρίνονται ή όχι στο διαφαινόμενο κύρος που έχει η σχολή αυτή.

dimiou13 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimiou13
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 363 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 14:45, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από PolGR1509
Ποια ήταν η πρώτη σου επιλογή αν επιτρέπεται;
Καλό μεσημέρι και συγγνώμη για την καθυστέρηση,

οι πρώτες μου επιλογές ήταν -τιμητικά- οι νομικές σχολές. Η πρώτη μου όμως "εφικτή" επιλογή ήταν το Πολιτικών Επιστημών και Δημοσίας Διοίκησης του ΕΚΠΑ. Το Πάντειο ήταν 5η γενικά επιλογή μου.

Βαγγέλης

Chris30

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Chris30
H Chris30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Chris30 έγραψε στις 14:55, 26-08-16:

Ας μου πει καποιος για την φοιτιτικη ζωη στον αγιο νικολαο..

jims

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jims
Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 391 μηνύματα.

O jims έγραψε στις 16:21, 26-08-16:

Μπήκα στο τμήμα πολιτικής επιστήμης του παντείου με 15.682. Βέβαια θα ξαναδώσω για νομική.

Αρχική Δημοσίευση από dimiou13
Καλό μεσημέρι και συγγνώμη για την καθυστέρηση,

οι πρώτες μου επιλογές ήταν -τιμητικά- οι νομικές σχολές. Η πρώτη μου όμως "εφικτή" επιλογή ήταν το Πολιτικών Επιστημών και Δημοσίας Διοίκησης του ΕΚΠΑ. Το Πάντειο ήταν 5η γενικά επιλογή μου.

Βαγγέλης
Ακριβώς με την ίδια σειρά είχα κάνει και εγώ το μηχανογραφικό μου. Πρώτα της τρεις νομικές, μετά το πολιτικής επιστήμης και δημόσιας διοίκησης και μετά το πολιτικό του Παντείου.

fmarulezkd

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Λάρισα) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 679 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 17:14, 26-08-16:

Καλή επιλογή για φοιτητική ζωή. Το τμήμα είναι εύκολο και έχει κάτι κοννέ με εργοδότες σε Αγγλία (ίσως κ άλλες χώρες, δε θυμάμαι), οι οποίοι έρχονται και παίρνουν τελειόφοιτους/απόφοιτους κατευθείαν από τη σχολή. Αν σε ενδιαφέρει το εξωτερικό, καλή επιλογή είναι να επενδύσεις στις ξένες γλώσσες (πέρα από τα αγγλικά θα πρότεινα γερμανικά ή σουηδικά). Χρόνο θα έχεις σίγουρα, υπάρχουν πολλά φροντιστήρια και οι τιμές είναι καλές.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aegloswen : 26-08-16 στις 18:00. Αιτία: διόρθωση quote.

Manolis Lep

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Manolis Lep
Ο Manolis Lep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Manolis Lep έγραψε στις 20:46, 26-08-16:

Μαθηματικο Αθηνας με 16474 μορια !! ολεεεεεεεε

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 20:54, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Manolis Lep
Μαθηματικο Αθηνας με 16474 μορια !! ολεεεεεεεε
σειρα;;; και αν επιτρεπεται με τι στοχευεις να ασχοληθεις σε πρωτη φαση;

petrichor17 (Άννα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη petrichor17
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H petrichor17 έγραψε στις 20:55, 26-08-16:

Αγγλική Φιλολογία ΕΚΠΑ με 20852 μόρια, σειρά 34! Συγχαρητήρια και καλές σπουδές σε όλους!

haniagreenwar

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη haniagreenwar
Ο haniagreenwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΕΙ/Ηράκλειο) . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O haniagreenwar έγραψε στις 21:03, 26-08-16:

Βιολογικο ηρακλειου!

gvenos79

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gvenos79
Ο gvenos79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O gvenos79 Μ έγραψε στις 23:18, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris30
Επειδη ειμαι απο Κρητη, θα σου πω το εξής: τους καλοκαιρινούς μήνες λόγω τουρισμού, εχει αρκετή ζωη. Το χειμώνα όμως, δεν παλεύεται

ΤΕΙ Νοσηλευτικής Κρήτης με 13732 μορια και σειρά 29ος

TDESILLA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TDESILLA
H TDESILLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H TDESILLA έγραψε στις 13:02, 27-08-16:

σε ευχαριστώ !!

Αρχική Δημοσίευση από meloveyoudo
Για έπιπλα να πάτε στο Praktiker και για συσκευές σε πλαίσιο και κωτσοβολο. Αρκετά μακρυά από αγια σοφία αλλά δεν νομίζω πως έχει κάτι προς τα εκεί. Συμφέρει και η αγορά μέσω ιντερνετ πάντως
Eυχαριστώ πολύ.

σε ευχαριστώ !!

Eυχαριστώ πολύ.

haniagreenwar

Φοιτητής

Ο haniagreenwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΕΙ/Ηράκλειο) . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O haniagreenwar έγραψε στις 13:10, 27-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Hercret
έλα και ο συμφοιτητής!!!!
αλλος ενας εδω

Hercret

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hercret
Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O Hercret έγραψε στις 13:46, 27-08-16:

Καλή αρχή!! Πρώτη σου επιλογή ήταν;;

haniagreenwar

Φοιτητής

O haniagreenwar έγραψε στις 14:41, 27-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Hercret
Καλή αρχή!! Πρώτη σου επιλογή ήταν;;
2η βασικα

Despina:)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Despina:)
H Despina:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Despina:) Just smile ;D έγραψε στις 18:23, 27-08-16:

Μηχανικών Μεταλλείων - Μεταλλουργών ,ΕΜΠ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 18:33, 27-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Despina:)
Μηχανικών Μεταλλείων - Μεταλλουργών ,ΕΜΠ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!
μορια;; ;σειρα;

ΑmyC

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΑmyC
H ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H ΑmyC έγραψε στις 19:55, 27-08-16:

Ιατρική Αθηνών με 19283

Αρχική Δημοσίευση από Διονύσης13
Συγχαρητηρια! Τι σειρα?
66η
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΑmyC : 27-08-16 στις 19:55. Αιτία: AutoMerge

Despina:)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Despina:)
H Despina:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Despina:) Just smile ;D έγραψε στις 20:01, 27-08-16:

15335 μορια και 88η σειρα

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 21:00, 27-08-16:

Συγχαρητήρια σε όλους. Και εγώ με την σειρά μου έπιασα την πρώτη μου επιλογή.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

O panosedessa έγραψε στις 21:02, 27-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Συγχαρητήρια σε όλους. Και εγώ με την σειρά μου έπιασα την πρώτη μου επιλογή.
τι;

takatakaros

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη takatakaros
Ο takatakaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O takatakaros έγραψε στις 00:56, 28-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Wild_Boy
Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ - 17310
Αρχική Δημοσίευση από Bill1996
Με 17886 50ος στο Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ.
Καλή αρχή παιδιά!!! Τα ωραία τώρα αρχίζουν! Ό,τι χρειαστείτε εδώ είμαστε

Αρχική Δημοσίευση από Johnman97
Συγχαρητηρια φιλε! Και γω εκει ειμαι. Για ο,τι απορια εχεις στειλε pm
Johnman97 μας θυμάσαι πέρυσι τέτοια εποχή; χαχα

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 01:11, 28-08-16:

ελάτε μια βολτίτσα από di θα σας περιμένει ο Ράπτης με το μαστίγιο μην ανησυχείτε έχουμε φροντίσει για όλα

Alan

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alan
Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 556 μηνύματα.

O Alan έγραψε στις 01:17, 28-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
ελάτε μια βολτίτσα από di θα σας περιμένει ο Ράπτης με το μαστίγιο μην ανησυχείτε έχουμε φροντίσει για όλα
Κι αν δε διδάσκει φέτος;

takatakaros

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη takatakaros
Ο takatakaros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O takatakaros έγραψε στις 01:17, 28-08-16:

Μην τρομάζεις τα παιδιά συνάδελφε! Άσε να χαρούν λίγο πριν δουν τον Ράπτη

Alan

Φοιτητής

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 556 μηνύματα.

O Alan έγραψε στις 01:19, 28-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από takatakaros
Μην τρομάζεις τα παιδιά συνάδελφε! Άσε να χαρούν λίγο πριν δουν τον Ράπτη
Που να δείτε και Καραμπογιά

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 01:19, 28-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Alan
Κι αν δε διδάσκει φέτος;
ακόμα να πέσεις για ύπνο εσύ;

ε και μετά ποιος θα σκληραγωγεί τα πρωτοετά;

Alan

Φοιτητής

O Alan έγραψε στις 01:20, 28-08-16:

ακόμα να πέσεις για ύπνο εσύ;

ε και μετά ποιος θα σκληραγωγεί τα πρωτοετά;
Όταν είσαι di, κι έχεις εργασίες και το καλοκαίρι \m/

Alexl1996

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alexl1996
Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε στις 11:34, 28-08-16:

Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια τους, και σε αυτούς που τα κατάφεραν και σε αυτούς που δεν τα κατάφεραν.. Δεν χάνεται τίποτα από μιά ατυχία-αποτυχία στις Πανελλήνιες, ευκαιρίες για μόρφωση και σπουδές υπάρχουν, αρκεί κάποιος να έχει στόχο και θέληση

Manolis Lep

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Manolis Lep
Ο Manolis Lep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Manolis Lep έγραψε στις 16:50, 28-08-16:

σειρα 153... Η αληθεια ειναι οτι παω τυφλα...Παντα μου αρεσε η αστρονομια και γιαυτο ειχα πρωτη επιλογη το φυσικο αθηνας ( δυστυχως δεν εχω τη δυνατοτητα να παω σε αλλη πολη) ομως τελικα καταφερα να μπω στο μαθηματικο που ηταν η 2η επιλογη μου. Γνωριζω οτι στη σχολη μου στη δεσμη φυσικης εχει 2 μαθηματα αστρονομιας αλλα δε ξερω κατα ποσο μπορω να ασχοληθω με αυτη την επιστημη απο αυτη τη σχολη. Επισης , γνωριζω οτι δεν υπαρχει επαγγελματικη αποκατασταση ( ευτυχως γιαυτο εχω τα δικαιωματα μαθηματικου ) ομως απτην αρχη ηξερα οτι οι σπουδες μου γινονται μονο και μονο για τη δικη μου ευχαριστηση και καλλιεργεια.(γιαυτο δε πηγα και σε πολυτεχνειο ) Αυτο στο λεω γιατι εχω δει σε αλλα φορουμ που κριτικαρουν ατομα που θελουν να ασχοληθουν με την ερευνα για αυτο το λογο.

lazaros1997

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη lazaros1997
Ο lazaros1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O lazaros1997 έγραψε στις 17:12, 28-08-16:

Επικοινωνίας, Μέσων & Πολιτισμού στο Πάντειο με 17347 (2 μόρια λιγότερα από τη βάση των ΜΜΕ του εκπα ) 34η θέση

kostasgalliakis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostasgalliakis
Ο kostasgalliakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O kostasgalliakis έγραψε στις 18:14, 28-08-16:

Τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών ΔΠΘ (Ξάνθη), 16503 μόρια σειρά 105ος, στους 230?
Goal succeed!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostasgalliakis : 28-08-16 στις 18:17.

ylenia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ylenia
H ylenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H ylenia έγραψε στις 20:25, 28-08-16:

μπράβο Δέσποινα !!!

Μπράβοοο

torter10

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη torter10
Ο torter10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O torter10 έγραψε στις 02:02, 29-08-16:

Συγχαρητήρια σε όλους, εγώ πέρασα στο Πανεπιστήμιο Πειραιά, στο τμήμα Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής. Συγκέντρωσα 16.523 μόρια (σειρά επιτυχίας: 33) και έχασα την πρώτη μου επιλογή (Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, ΟΠΑ) από μία λάθος πράξη στο δεύτερο θέμα στα Μαθηματικά (καταραμένο άγχος!).

Βέβαια, στην πορεία μετάνιωσα που έβαλα πρώτη επιλογή στο μηχανογραφικό το ΛΟΧΡΗ, για μία σειρά από λόγους, μεταξύ των οποίων και τα ποικίλα αρνητικά σχόλια για τους καθηγητές (έλλειψη εργατικότητας), τους φοιτητές (λίγα σοβαρά και μετρημένα παιδιά, πολλά ψωνισμένα πλουσιόπαιδα) και τις εγκαταστάσεις. Οπότε όλα καλά!

Καλή σταδιοδρομία σε όλους!

Υ.Γ: Όποιος πέρασε στο ίδιο τμήμα ας στείλει ένα ΠΜ να γνωριστούμε!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη torter10 : 29-08-16 στις 02:03. Αιτία: AutoMerge

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 10:53, 29-08-16:

Με μια μικρή χρονοκαθυστέρηση μιας και έλειπα διακοπές, να ευχηθώ και εγώ καλή σταδιοδρομία από καρδιάς σε όλους!!!!!
Χαίρομαι ιδιαίτερα όταν διαβάζω τέτοια πόστς και βλέπω δίπλα ''πρώτη επιλογή'' και 100 φατσάκια!
Να είστε καλά και να απολαύσετε το νέο ( και σημαντικό) κεφάλαιο της ζωής σας!

Και στα δικά μας
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 14:56, 29-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Με μια μικρή χρονοκαθυστέρηση μιας και έλειπα διακοπές, να ευχηθώ και εγώ καλή σταδιοδρομία από καρδιάς σε όλους!!!!!
Χαίρομαι ιδιαίτερα όταν διαβάζω τέτοια πόστς και βλέπω δίπλα ''πρώτη επιλογή'' και 100 φατσάκια!
Να είστε καλά και να απολαύσετε το νέο ( και σημαντικό) κεφάλαιο της ζωής σας!

Και στα δικά μας
Θα σκίσεις, ψυχούλα μου, είμαι βέβαιη! Καλό πνευματικό αγώνα!

aye

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 16:49, 29-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris30
Θα σου που εγώ που μένω Άγιο Νικόλαο τα τελευταία 5 χρόνια.
Το καλοκαίρι είναι σαν να είσαι σε διακοπές, τουρίστες, κίνηση, νυχτερινή ζωή. Χαμούλης.
Τον χειμώνα είναι σαν να βρίσκεσαι σε πόλη φάντασμα. Κατεβαίνεις στην Λίμνη για φαγητό ας πούμε και σου πάει σερπαντίνα μες τα μαύρα σκοτάδια και στην ερημιά. Γενικά ,όμως, παλεύεται. Εγώ τον τελευταίο χρόνο άρχισα να βαριέμαι εδώ. Θεωρώ πως 4-5 χρόνια μπορείς να μείνεις άνετα. Μετά κουράζεσαι, ειδικά αν έχεις συνηθίσει σε μεγαλούπολη. Το καλό με την Κρήτη είναι ότι μπορείς να πας σε διάφορα μέρη κι έχεις πολλές επιλογές. Το Ηράκλειο δεν είναι ούτε μία ώρα με το αυτοκίνητο, η Ιεράπετρα είναι γύρω στα 45 λεπτά. Μπορείς δηλαδή να κόβεις τις βόλτες σου και σε άλλες πόλεις, να πηγαίνεις εκδρομές και να μην βαριέσαι ποτέ. 2-3 μήνες τον χειμώνα είναι το ζόρι. Μετά είσαι εντάξει. Αν θες κάτι άλλο σχετικά με την πόλη, μπορείς να μου πεις. Καλές σπουδές

mitsosthal

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mitsosthal
Ο mitsosthal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O mitsosthal έγραψε στις 15:25, 30-08-16:

σχολή πυροσβεστών με 17.175 μορια 45 σειρα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους