Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,057 μηνύματα σε 74,650 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 374 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Eισαγωγή με ύψος

oasis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη oasis
H oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H oasis γράφει, έγραφε, γράψει έγραψε στις 17:19, 05-09-08:

Βρε παιδιά, έχει λίγο καιρό τώρα, που κάτι.. πορωμένα να τα πω? κολλημένα να τα πω? άτομα, γράφουν ως ανακοινώσεις ότι θα καταργηθεί το ύψος για αστυνομία και στρατιωτικές σχολές. Κάτι φυσικά που εγώ τουλάχιστον δεν έχω διαβάσει σε κάποιο επίσημο δημοσίευμα. Και κάτι που καταντάει ενοχλητικό ορισμένες φορές απ' την άποψη ότι δίνει σε κάποια παιδιά ψεύτικες ελπίδες.

Εσείς έχετε ακούσει κάτι τέτοιο? Πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση να πέσει το όριο ή να καταργηθεί σε κάποια απ' αυτές τις σχολές?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PIL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 802 μηνύματα.

O PIL έγραψε στις 21:13, 10-09-08:

Μπορεις να παρακολουθησεις τις ανακοινωσεις που ερχονται στο σχολειο σου γυρω στο Νοεμβριο και ανακοινωνουν τις προυποθεσεις για τους υποψηφιους ή να απευθυνθεις για πληροφοριες στην καθηγητρια που κανει Σ.Ε.Π. στο σχολειο σου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anestios

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη anestios
Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 160 μηνύματα.

O anestios έγραψε στις 17:01, 17-08-09:

ποσο ειναι το απαιτουμενο ελαχιστο υψος?
Παράθεση

Aroukart

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Aroukart
Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O Aroukart έγραψε στις 19:41, 17-08-09:

1,70 για αστυνομικες σχολες και 1,65 αν δν κανω λαθος για τις στρατιωτικες,Εγω παντως πιστευω οτι δν προκειται να καταργηθουν τα ορια υψους και αυτο γιατι θελουν να μειωσουν τις γυναικες στα σωματα ασφαλειας.
Παράθεση

Maria17

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Maria17
H Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 449 μηνύματα.

H Maria17 έγραψε στις 21:57, 17-08-09:

Ναι αλλα τους εχει κατηγορησει ο συνηγορος του πολιτη γι αυτο και μπορει να αναγκαστουν να αλλαξουν κατι
Παράθεση

Aroukart

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Aroukart
Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O Aroukart έγραψε στις 23:26, 17-08-09:

εχω ακουσει κ εγω μια περιπτωση μιας κοπελας π το πηγε νομικα κ δικαιωθηκε...Δεν ειμαι ρατσιστης ουτε μισογυνης, οσους αστυνομικους εχω ακουσει λενε οτι καλα κανουν π ισχυει αυτο το μετρο διοτι οι γυναικες δν ειναι τοσο ικανες για σωματα ασφαλειας...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Andromeda (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Andromeda
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Andromeda έγραψε στις 17:02, 18-08-09:

Μη σου πω οτι τα επομενα χρόνια θα το πανε 1,70 για γυναικες- ανδρες και στην αστυνομια και στο στρατο. Τωρα ειναι 1,70 Α-Γ για αστυνομια και για στρατο 1,70 οι αντρες και 1,65 οι γυναικες.
Παράθεση

potkapot

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη potkapot
Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O potkapot έγραψε στις 12:16, 29-05-12:

Τώρα, είναι 1,70 για άντρες και 1,60 για γυναίκες στον στρατό
Παράθεση

Fighting Falcon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fighting Falcon
Ο Fighting Falcon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Fighting Falcon έγραψε στις 17:09, 08-04-15:

Καλησπέρα...του χρόνου δίνω πανελλήνιες και θα δηλώσω στρατιωτικές σχολές...το πρόβλημα είναι ότι έχω ύψος 1,65 ενώ το απαιτούμενο είναι 1,70...Τι λέτε...θα το πάρω σε 1 χρόνο;...Επίσης αν υπάρχουν κάποιες καλές ασκήσεις στο internet ας μου τις δείξετε.Τέλος,ξέρετε κανέναν που να έχει πάρει 5-6 εκατοστά κατά την Γ' Λυκείου(πχ φίλο σας);
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,536 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 00:41, 09-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Fighting Falcon
Καλησπέρα...του χρόνου δίνω πανελλήνιες και θα δηλώσω στρατιωτικές σχολές...το πρόβλημα είναι ότι έχω ύψος 1,65 ενώ το απαιτούμενο είναι 1,70...Τι λέτε...θα το πάρω σε 1 χρόνο;...Επίσης αν υπάρχουν κάποιες καλές ασκήσεις στο internet ας μου τις δείξετε.Τέλος,ξέρετε κανέναν που να έχει πάρει 5-6 εκατοστά κατά την Γ' Λυκείου(πχ φίλο σας);
Μέχρι 3 εκατοστά το χρόνο παίρνεις και αυτά με πρόσπάθεια σκέψου οτι εγω απο πέρσυ πήρα 2 εκατοστά ύψος
Παράθεση

Fighting Falcon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fighting Falcon
Ο Fighting Falcon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Fighting Falcon έγραψε στις 14:59, 09-04-15:

Εγώ έχω αργή ανάπτυξη γενικά αλλά έχω πάρει και σε ένα καλοκαίρι 7+ εκατοστά (πριν κάνα δυο χρόνια)...πιστεύω βέβαια πως με γυμναστική θα φτάσω το 1,67 και με φυσική αύξηση του ύψους μου θα φτάσω και το 1,70...είναι αυτό εφικτό;
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

O xristaras9 έγραψε στις 18:59, 10-04-15:

Σχεδόν απίθανο και το θέμα είναι οτι αν σε βρούν εστω και ελάχιστα πιο κοντό π.χ 1,694 σε κόβουν αμέσως.Οσο μεγαλώνεις αρχίζεις και παίρνεις ολο και λιγότερο ύψος μέχρι τα 20 που σταματάνε τα αγόρια να ψηλώνουν.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 19:18, 10-04-15:

Οντως η γυμναστικη μπορει να βοηθησει λιγο .. Αλλα και εγω επειδη εχω ρωτησει τον γιατρο μου λεει οτι ειναι να παρεις θα το παρεις ετσι και αλλιως το μονοζυγο και αυτα ειναι ψεματα.. Τρωγε σωστα μεχρι τοτε και ασκησου οσο μπορεις δεν θα παει τσαμπα ο κοπος!
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

O xristaras9 έγραψε στις 20:54, 10-04-15:

Οσο για αυτά που διαβάζω ποιο πάνω σε κατι παλιά μηνύματα του 2009 περι δικαίωσης κοπέλας που πήγε δικαστικά εχω μια ερώτηση.Υπάρχει περίπτωση κάποιος να δαπανήσει 2000+ για να τρέξει νομικά το όλο θέμα (γιατι υπάρχει η περίπτωση και να δικαιωθεί σε πρωτο βαθμό το υπουργείο εθνικής αμύνης να ασκήσει ένδικα μέσα οπως εφέσεις και αναιρέσεις και να οδηγήσει την υπόθεση σε ανώτερο δικαστήριο όπως έγινε και το καλοκαίρι του 2014 με υποψήφιο της αστυνομίας οπου η υπόθεση έφτασε μέχρι ΣτΕ ύστερα απο αναίρεση που άσκησε ο υπουργός προστασίας του πολίτη).
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους