Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,102 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,192 μηνύματα σε 74,658 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 429 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Οδοντιατρική στην Ρουμανία

tsetsenos99

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsetsenos99
Ο tsetsenos99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O tsetsenos99 έγραψε στις 22:16, 19-05-11:

Καλησπέρα!!! Είμαι νέο μέλος στο ischool..... Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τις Οδοντιατρικές σχολές της Ρουμανίας....Είναι καλές, αξίζουν? Γενικά η Ρουμανία αν είναι σε καλό επίπεδο για φοιτητές εξωτερικού....Ευχαριστώ!!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GlobalEdu.gr (Γιώργος Παπαδάκης)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GlobalEdu.gr
Ο Γιώργος Παπαδάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O GlobalEdu.gr - έγραψε στις 02:36, 30-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsetsenos99
Καλησπέρα!!! Είμαι νέο μέλος στο ischool..... Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τις Οδοντιατρικές σχολές της Ρουμανίας....Είναι καλές, αξίζουν? Γενικά η Ρουμανία αν είναι σε καλό επίπεδο για φοιτητές εξωτερικού....Ευχαριστώ!!!!
Η μόνη Αγγλόφωνη Οδοντιατρική σχολή στη Ρουμανία είναι αυτή του Ιασίου με δίδακτρα 5.000 ευρώ το χρόνο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsetsenos99

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsetsenos99
Ο tsetsenos99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O tsetsenos99 έγραψε στις 18:26, 06-08-13:

Για ποιόν ακριβώς λόγο προωθείτε τις σπουδές στην Ρουμανία, ΜΟΝΟ σε αγγλόφωνα τμήματα και όχι στα ρουμανόφωνα, όταν και σε άλλα μηνύματα σας στο ischool αναφέρεστε σε αξιόπιστα πανεπιστήμια, ικανοποιητικό επίπεδο σπουδών στην συγκεκριμένη χώρα κ.τ.λ., γνωρίζοντας ότι αυτό ισχύει ΜΟΝΟ στα ρουμανόφωνα και σε ουδεμία περίπτωση στα αγγλόφωνα τμήματα??? Δύο χρόνια μετά το πρώτο μου post στο ischool, και όντας φοιτητής πλέον στην Ρουμανία, γνωρίζω τις διαφορές....
Παράθεση

rs50

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rs50
Ο rs50 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O rs50 έγραψε στις 00:54, 31-08-13:

γεια σας παιδιά είμαι νέος εδώ και θέλω αν ξέρει κανεις σίγουρα πράγματα να με διευκρινίσει σε μερικές απορίες που έχω. Είμαι απόφοιτος ημερησιου ΕΠΑΛ, είμαι ρουμάνος αλλα εκεί δεν έβγαλα μια ακρη ως στιγμής. Θέλω να σπουδάσω νομική στην Ρουμανια του χρόνου. ξέρετε αν με δέχονται? Είναι κανένας άλλος στην περίπτωση μου? οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί.. να είστε καλά!
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη GTR-890
Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 252 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε στις 11:25, 27-11-16:

Παιδια , επιδει αμφιβάλω αν θα περάσω οδοντιατρική εδω στα ελληνικά πανεπιστήμια , μηπως θα ηταν καλυτερο να σπουδασω εξωτερικο ? ελεγα για Ρουμανία που τα δίδακτρα είναι 5000Ε σε 2 δόσεις το χρονο ?Ξερει κανενας πως ειναι εκει(αν ειναι καλη η σχολη ή αν αναγνωριζεται μετα το πτυχιο παντου )?

Γιατι εδω στην ελλαδα δεν υπαρχουν διδακτρα ενω στο εξωτερικο υπαρχουν?
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 12:38, 27-11-16:

Γιατί δεν κοιτάζεις προς Γερμανία; Δεν έχει μόνο γερμανόφωνα προγράμματα σπουδών. Η Γερμανία και η Αυστρία έχουν χαμηλά δίδακτρα σπουδών. Εναλλακτικά, γιατί δεν κοιτάζεις για Τσεχία ή Σλοβενία; Θεωρώ ότι η Ρουμανία με βάση τα λεγόμενα από συμφοιτητές, έχει πολλά προβλήματα ως χώρα.
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

O GTR-890 έγραψε στις 13:57, 27-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Γιατί δεν κοιτάζεις προς Γερμανία; Δεν έχει μόνο γερμανόφωνα προγράμματα σπουδών. Η Γερμανία και η Αυστρία έχουν χαμηλά δίδακτρα σπουδών. Εναλλακτικά, γιατί δεν κοιτάζεις για Τσεχία ή Σλοβενία; Θεωρώ ότι η Ρουμανία με βάση τα λεγόμενα από συμφοιτητές, έχει πολλά προβλήματα ως χώρα.
Ρωτισα διοτι εχει πολυ χαμηλα διδακτρα (5000 το χρονο με 2 δοσεις ), ευχαριστω θα κοιταξω και για της χωρες που ειπες
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 14:31, 27-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από GTR-890
Ρωτισα διοτι εχει πολυ χαμηλα διδακτρα (5000 το χρονο με 2 δοσεις ), ευχαριστω θα κοιταξω και για της χωρες που ειπες
Για τη βασική γλώσσα διδασκαλίας του προγράμματος συνήθως δεν αναφέρουν πληροφορίες στον ιστότοπο της Σχολής. Ρώτησε με αρκετά διευκρινιστικά e-mails το Admission office.

Χώρες με αξιόλογα Πανεπιστήμια και χαμηλά ή καθόλου δίδακτρα και αγγλόφωνα προγράμματα σπουδών:

- Γερμανία
- Αυστρία
- Ελβετία
- Πολωνία
- Σουηδία
- Δανία
- Νορβηγία
- Ολλανδία
- Βέλγιο
- Ουγγαρία
- Σλοβακία
- Τσεχία
- Σλοβενία
- Κροατία

Οι χώρες: Ουγγαρία, Σλοβακία, Τσεχία, Σλοβενία και Κροατία ήταν κομμάτι της πρώην Αυστρο-ουγγρικής Αυτοκρατορίας με ό,τι αυτό συνεπάγεται, άσχετα αν κάποιες από αυτές πέρασαν για κάποια φάση σε Σοβιετικό καθεστώς. Για τα Ιταλικά και Ισπανικά Πανεπιστήμια υπάρχουν αμφιλεγόμενες κριτικές περί διαφθοράς και σκανδάλων στις διαδικασίες εισαγωγής.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nPb : 27-11-16 στις 14:39.
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

O GTR-890 έγραψε στις 14:55, 27-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Για τη βασική γλώσσα διδασκαλίας του προγράμματος συνήθως δεν αναφέρουν πληροφορίες στον ιστότοπο της Σχολής. Ρώτησε με αρκετά διευκρινιστικά e-mails το Admission office.

Χώρες με αξιόλογα Πανεπιστήμια και χαμηλά ή καθόλου δίδακτρα και αγγλόφωνα προγράμματα σπουδών:

- Γερμανία
- Αυστρία
- Ελβετία
- Πολωνία
- Σουηδία
- Δανία
- Νορβηγία
- Ολλανδία
- Βέλγιο
- Ουγγαρία
- Σλοβακία
- Τσεχία
- Σλοβενία
- Κροατία

Οι χώρες: Ουγγαρία, Σλοβακία, Τσεχία, Σλοβενία και Κροατία ήταν κομμάτι της πρώην Αυστρο-ουγγρικής Αυτοκρατορίας με ό,τι αυτό συνεπάγεται, άσχετα αν κάποιες από αυτές πέρασαν για κάποια φάση σε Σοβιετικό καθεστώς. Για τα Ιταλικά και Ισπανικά Πανεπιστήμια υπάρχουν αμφιλεγόμενες κριτικές περί διαφθοράς και σκανδάλων στις διαδικασίες εισαγωγής.
Ευχαριστω Πολυυυυ !!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους