Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,250 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,544 μηνύματα σε 74,178 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 269 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες για κατατακτήριες

kkantoutsis (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 153 μηνύματα.

O kkantoutsis έγραψε στις 19:21, 18-01-10:

Εσύ θα ψάξεις για την σχολή που σε ενδιαφέρει καθώς και για την χρονιά που σε ενδιαφέρει τι ακριβώς ζητείτε. Κάθε σχολή έχει τις δικές τις απαιτήσεις. Τίποτα δεν είναι σίγουρο. Θυμάμαι μια χρονιά οι μπετατζήδες του ΕΜΠ δέχτηκαν ως φοιτητές τους διπλωματούχους με τον μεγαλύτερο βαθμό. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μπουν στη σχολή κάτι πτυχιούχες νοσηλεύτριες με βαθμό 9,5 ενώ απερρίφθησαν διπλωματούχοι με master μηχανικοί, επειδή είχαν μικρότερο βαθμό. Φυσικά για άλλη μια φορά έγιναν ο περίγελος του ΕΜΠ, οπότε και δεν ξανατόλμησαν να σκεφτούν να το κάνουν.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 22:09, 20-01-10:

Μπετατζηδες:what:??
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 153 μηνύματα.

O kkantoutsis έγραψε στις 23:42, 20-01-10:

Ναι φίλε μου. Τι δεν καταλαβαίνεις;
Μπετατζήδες ΕΜΠ.
Παράθεση

germ1984 (Νάσος)

Φοιτητής

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O germ1984 έγραψε στις 14:53, 22-01-10:

Τι μπετατζήδες ρε φίλε...Πολιτικοί Μηχανικοί θές να πείς.
Ξεκολλάτε επιτέλους με τα στερεότυπα που σας έχουν φυτέψει στο μυαλό.
Παράθεση

Φοιτητής

O kkantoutsis έγραψε στις 20:11, 22-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από germ1984
Τι μπετατζήδες ρε φίλε...Πολιτικοί Μηχανικοί θές να πείς.
Ξεκολλάτε επιτέλους με τα στερεότυπα που σας έχουν φυτέψει στο μυαλό.
germ1984
Αφού ξέρεις ότι η πιάτσα των μηχανικών σας αποκαλεί μπετατζήδες. Ακόμα να συνηθίσεις;
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,177 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 22:39, 22-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από kkantoutsis
germ1984
Αφού ξέρεις ότι η πιάτσα των μηχανικών σας αποκαλεί μπετατζήδες. Ακόμα να συνηθίσεις;
Καλά ρε άνθρωπε την παλεύεις?
Παράθεση

Φοιτητής

O kkantoutsis έγραψε στις 02:08, 23-01-10:

Γιατι ρε φιλε; Σε πειραζει ενα αστειακι στο ονομα; Δεν εχει καθολου ειρωνικο χαρακτηρα. Μη μου πεις οτι δεν το εχεις ξανα ακουσει. Εγω το εχω ακουσει πολλες φορες και μαλιστα απο συναδελφους σας. Ωστοσο αμα σε πειραζει θα το αλλαξω. Δεν πουλαω τσαμπουκαδες, μαγκιες και ειρωνιες σε καμια περιπτωση.
Φιλικα kkantoutsis.
Παράθεση

stratos_man (Stratos)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O stratos_man έγραψε στις 00:13, 11-02-10:

αμα μπορει καποιος να μου απαντησει σε αυτο το συζητουσα με φιλους μου & δεν ξεραμε τι τελικα ισχυει..Γινεται ενας μαθητης του ΕΚΠΑ (πληροφορικη) να δωσει και να περάσει μεσω εξετασεων στους Ηλεκτρολογους Μηχανικους..?? αν ναι ποιο ετος.? και σε ποιο ετος ξεκιναει το πολυτεχνειο.??
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:49, 11-02-10:

Ναι γίνεται, ως "Πτυχιούχοι Τμημάτων Πληροφορικής των Πανεπιστημίων" και κατατάσσονται στο 3ο εξάμηνο. Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Φυσικά θα πρέπει να έχουν πάρει πτυχίο από το τμήμα πληροφορικής του ΕΚΠΑ.
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 00:50, 11-02-10:

Εννοείς να πάρει πτυχίο και μετά να δώσει εισαγωγικές για ΗΜΜΥ? Ναι, μπορεί και του αναγνωρίζονται και μαθήματα που είναι κοινά.
Να περάσει από ΕΚΠΑ όσο είναι φοιτητής στο ΕΜΠ λίγο απίθανο δεν είναι? Με αυτή τη λογική όλοι θα δήλωναν ΑΕΙ και μετά θα μεταπηδούσαν σε πολυτεχνεία με μία απλή μεταγραφή. Αν αναφέρεσαι σε αυτό, μεταγραφή δικαιούσαι μόνο σε ισοτιμες σχολές Πληροφορικής. Το ΗΜΜΥ είναι άλλη φάση.
Με πρόλαβαν
Παράθεση

Φοιτητής

O kkantoutsis έγραψε στις 01:09, 11-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από stratos_man
αμα μπορει καποιος να μου απαντησει σε αυτο το συζητουσα με φιλους μου & δεν ξεραμε τι τελικα ισχυει..Γινεται ενας μαθητης του ΕΚΠΑ (πληροφορικη) να δωσει και να περάσει μεσω εξετασεων στους Ηλεκτρολογους Μηχανικους..?? αν ναι ποιο ετος.? και σε ποιο ετος ξεκιναει το πολυτεχνειο.??
Δεν υπάρχει μαθητής πληροφορικής ΕΚΠΑ. Υπάρχει φοιτητής πληροφορικής ΕΚΠΑ ο οποίος δεν μπορεί να περάσει με κατατακτήριες στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ. Ο πτυχιούχος της Πληροφορικής ΕΚΠΑ μπορεί να περάσει με κατατακτήριες στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ δίνοντας 3 μαθήματα και θα εισαχθεί στο 3 εξάμηνο.

Επίσης εδώ υπάρχουν πληροφορίες για τις κατατακτήριες στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ μέχρι το 2005. Ωστόσο το ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α Διεξαγωγή Εξετάσεων – Βαθμολογία – Σειρά επιτυχίας είναι το μόνο που έχει παραμήνει ίδιο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 19-02-10 στις 21:56. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων.
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,367 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 09:59, 11-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από kkantoutsis
Δεν υπάρχει μαθητής πληροφορικής ΕΚΠΑ. Υπάρχει φοιτητής πληροφορικής ΕΚΠΑ ο οποίος δεν μπορεί να περάσει με κατατακτήριες στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ. Ο πτυχιούχος της Πληροφορικής ΕΚΠΑ μπορεί να περάσει με κατατακτήριες στους ΗΜΜΥ ΕΜΠ δίνοντας 3 μαθήματα και θα εισαχθεί στο 3 εξάμηνο.

δεν είναι καθόλου εύκολο να περάσεις ημμυ (και η σχολή σαν σχολή είναι πολύ δύσκολότερη από την πληροφορική ΕΚΠΑ). Καλώς ή κακώς δέχονται διπλάσιους αποφοίτους Τ.Ε.Ι. από Α.Ε.Ι. Αν θέλεις να περάσεις ΗΜΜΥ δεν πρέπει να πας σαν τουρίστας στις εξετάσεις αλλά full προετοιμασμένος. Είναι πολύ πιο εύκολο να περάσεις ένας απόφοιτος Τ.Ε.Ι. από έναν απόφοιτο Α.Ε.Ι.
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 22:00, 11-02-10:

και η σχολή σαν σχολή είναι πολύ δύσκολότερη από την πληροφορική ΕΚΠΑ)

Ναι η σχολή είναι για μηχανολόγους ενώ στο ΕΚΠΑ για πληροφορικούς και δικτυάδες. Δεν ξέρω αν είναι πιο δύσκολη στο κομμάτι της πληροφορικής. Δεν έχουν όμως το ίδιο αντικείμενο για να τις συγκρίνεις απόλυτα. Έκαστος στο είδος του
Παράθεση

Φοιτητής

O kkantoutsis έγραψε στις 23:33, 11-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
και η σχολή σαν σχολή είναι πολύ δύσκολότερη από την πληροφορική ΕΚΠΑ)

Ναι η σχολή είναι για μηχανολόγους ενώ στο ΕΚΠΑ για πληροφορικούς και δικτυάδες. Δεν ξέρω αν είναι πιο δύσκολη στο κομμάτι της πληροφορικής. Δεν έχουν όμως το ίδιο αντικείμενο για να τις συγκρίνεις απόλυτα. Έκαστος στο είδος του
Καταρχάς θες να πεις μηχανικούς και όχι μηχανολόγους.
Συμφωνώ μαζί σου. Απλώς να πω κάτι. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος ένας που τελειώνει Πληροφορική ΕΚΠΑ μπαίνει με κατατακτήριες 2 έτος στους ΗΜΜΥ οπότε του μένουν άλλα 4, ενώ αντίστροφα ο ΗΜΜΥ μπαίνει 3 έτος στην Πληροφορική ΕΚΠΑ και του μένουν άλλα 2.
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,367 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 23:58, 11-02-10:

η πληροφορική από ότι ξέρω 4 χρόνια είναι μαν. ο ΗΜΜΥ όταν δίνει κατακτήριες για πληροφορική μπαίνει 2ο έτος στην πληροφορική.

@woochoogirl

δεν θέλω να υποβιβάσω την σχολή της πληροφορικής (είναι ενδιφέρουσα και δύσκολη σχολή) αλλά οι ημμυ εμπ είναι η δυσκολότερη σχολή στην Ελλάδα . Δεν ξέρω αν είναι στο θέμα πληροφορικής (δεν είμαι ημμυ για να κρίνω) πιο δύσκολη από την πληροφορική αλλά γενικά σαν σχολή είναι πάρα πολύ δύσκολη....

δεν είμαι εμπ αλλά γνωστός μου που ήτανε στο εμπ 2 χρόνια και δεν μπορούσε να περάσει σχεδόν κανένα μάθημα και μετά πήγε ΑΣΣΟΕ με το 10% και την έβγαλε στα 4 χρόνια την σχολή .
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 12-02-10 στις 00:09.
Παράθεση

Φοιτητής

O kkantoutsis έγραψε στις 02:25, 12-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
η πληροφορική από ότι ξέρω 4 χρόνια είναι μαν. ο ΗΜΜΥ όταν δίνει κατακτήριες για πληροφορική μπαίνει 2ο έτος στην πληροφορική.
Είσαι σίγουρος για αυτό; Ένας διπλωματούχος ΗΜΜΥ με κατατακτήριες μπαίνει στο 3 έτος σε όλες τις πολυτεχνικές σχολές (χωρίς να είμαι σίγουρος για αρχιτέκτονες) και επίσης 3 έτος στους Μαθηματικούς. Μήπως και στην Πληροφορική μπαίνει 3 έτος;
δεν θέλω να υποβιβάσω την σχολή της πληροφορικής (είναι ενδιφέρουσα και δύσκολη σχολή) αλλά οι ημμυ εμπ είναι η δυσκολότερη σχολή στην Ελλάδα . Δεν ξέρω αν είναι στο θέμα πληροφορικής (δεν είμαι ημμυ για να κρίνω) πιο δύσκολη από την πληροφορική αλλά γενικά σαν σχολή είναι πάρα πολύ δύσκολη....
Ο μόνος που μπορεί να πει πια σχολή είναι πιο δύσκολη είναι αυτός που έχει περάσει και από τις 2. Εγώ σαν 4ετής φοιτητής των ΗΜΜΥ δεν ξέρω πια από τις 2 είναι πιο δύσκολη γιατί την Πληροφορική δεν την ξέρω καθόλου.
δεν είμαι εμπ αλλά γνωστός μου που ήτανε στο εμπ 2 χρόνια και δεν μπορούσε να περάσει σχεδόν κανένα μάθημα και μετά πήγε ΑΣΣΟΕ με το 10% και την έβγαλε στα 4 χρόνια την σχολή .
Αυτή τη φράση την έχω ακούσει άπειρες φορές.
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 10:01, 12-02-10:

ΟΚ fockos, τελείωσε το Λύκειο πέρνα σε μία από τις 2 σχολές και τα ξαναλέμε. Δεν ξέρω αν είναι δυσκολότερη αλλά δεν έχεις ιδέα για το τι κάνουν. Αν βγεις ενεργειάς δλδ από το ΗΜΜΥ τι πληροφορική θα ξέρεις?
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε στις 10:57, 12-02-10:

ΟΚ fockos, τελείωσε το Λύκειο πέρνα σε μία από τις 2 σχολές και τα ξαναλέμε. Δεν ξέρω αν είναι δυσκολότερη αλλά δεν έχεις ιδέα για το τι κάνουν. Αν βγεις ενεργειάς δλδ από το ΗΜΜΥ τι πληροφορική θα ξέρεις?

Έχω τελειώσει το λύκειο και είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής σε μια σχολή του ΕΚΠΑ άσχετη με το αντικείμενο.

Καταρχάς η σωστή σύγκριση ως προς τη γνώση είναι να μεταξύ ημμυ με κατεύθυνση λογισμικού και πληροφορικής. Ξέρω άτομα που έχουν τελειώσει και τις δύο σχολές. Έχω αδελφό στους Ημμυ και ξάδελφο στο ΕΚΠΑ πληροφορική και για όσο φοιτούμε στην Αθήνα είμαστε συγκάτοικοι.Δεν μιλάω για το τι μαθαίνεις στις σχολές γιατί δεν γνωρίζω μιλώ για τη δυσκολία. Από ΗΜΜΥ εάν πας ενέργεια σίγουρα δεν γνωρίσεις και τόσα πολλά από πληροφορική αλλά σίγουρα δεν είσαι άσχετος. Ένα έχω να πω ότι οι σπουδαστές στο ημμυ εμπ είναι ήρωες.... Τα εξάμηνά τους είναι γεμάτα από Projects και αμέτρητα μαθήματα που δεν μπορούν να συγκριθούν με το ΕΚΠΑ. Αυτό μπορεί να το καταλάβει αν δεις πόσοι την εγκαταλείπουν τη σχολή από τα πρώτα εξάμηνα. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει τίποτα αφού το εύρος της γνώσης ενός ήμμυ είναι μεγαλύτερο αφού ασχολείται παράλληλα με περισσότερα αντικείμενα.

@KKantoutsis Προηγουμένως ανέφερες ότι ο ΗΜΜΥ μπαίνει 3 έτος στην Πληροφορική ΕΚΠΑ και του μένουν άλλα 2, αλλά η πληροφορική είναι 4 χρόνια. Για το πιο έτος μπαίνουνε οι ΗΜΜΥ στην πληροφορική δεν είμαι σίγουρος.
Παράθεση

Φοιτητής

O kkantoutsis έγραψε στις 14:49, 12-02-10:

Το ότι θα βγεις ενέργεια δεν σου απαγορεύει να γνωρίζεις για υπολογιστές.
@KKantoutsis Προηγουμένως ανέφερες ότι ο ΗΜΜΥ μπαίνει 3 έτος στην Πληροφορική ΕΚΠΑ και του μένουν άλλα 2, αλλά η πληροφορική είναι 4 χρόνια. Για το πιο έτος μπαίνουνε οι ΗΜΜΥ στην πληροφορική δεν είμαι σίγουρος.
Ακριβώς. Αν μπαίνει 3 έτος του μένουν άλλα 2. Το 3 και το 4. Τώρα το τι έτος μπαίνει δεν το γνωρίζω.
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 16:06, 12-02-10:

H Πληροφορική δεν είναι η γνώση χειρισμού ενός Η/Υ ούτε απλά ο προγραμματισμός. Φαντάζομαι το αν σου πω ότι όποιος ξέρει από Φυσική ξέρει και όσα κάνετε στην Ενέργεια, θα είναι το ίδιο άκυρο με το παραπάνω επιχείρημα. Τέλος πάντων, το θέμα του τόπικ ήταν άλλο και αφού λύθηκε δε νομίζω πως χρειάζεται να συνεχίσουμε τις κλασικές ανούσιες συζητήσεις πάνω σε αυτήν την κόντρα
Παράθεση

Samy

Φοιτητής

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 238 μηνύματα.

O Samy έγραψε στις 17:01, 12-02-10:

Φαντάζομαι το αν σου πω ότι όποιος ξέρει από Φυσική ξέρει και όσα κάνετε στην Ενέργεια, θα είναι το ίδιο άκυρο με το παραπάνω επιχείρημα.
δεν γνωριζω τι εχει υποθει αλλα οσο αφορα την ενεργεια και τους φυσικους δεν συνεπαγεται το ενα το αλλο...
Παράθεση

Φοιτητής

O kkantoutsis έγραψε στις 18:10, 12-02-10:

H Πληροφορική δεν είναι η γνώση χειρισμού ενός Η/Υ ούτε απλά ο προγραμματισμός. Φαντάζομαι το αν σου πω ότι όποιος ξέρει από Φυσική ξέρει και όσα κάνετε στην Ενέργεια, θα είναι το ίδιο άκυρο με το παραπάνω επιχείρημα. Τέλος πάντων, το θέμα του τόπικ ήταν άλλο και αφού λύθηκε δε νομίζω πως χρειάζεται να συνεχίσουμε τις κλασικές ανούσιες συζητήσεις πάνω σε αυτήν την κόντρα
Αλεξάνδρα. Το να παρομοιάζεις την σύγκριση του ΗΜΜΥ που έχει επιλέξει υπολογιστές με τις Πληροφορικές με την σύγκριση του ΗΜΜΥ που έχει επιλέξει ενέργεια με τους φυσικούς δεν το περίμενα. Άμα θες να μιλάμε σοβαρά για κάποια θέματα, καλό είναι να κοιτάξεις το πρόγραμμα σπουδών των παραπάνω σχολών.
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 18:30, 12-02-10:

Μα αυτό σου λέω. Το να έχουν κάποια κοινά μαθήματα δεν τους κάνει γνώστες της άλλης σχολής. Αν πας από κατεύθυνση Ενέργειας μου λες πως δεν απαγορεύεται να ξέρεις από υπολογιστές. Και σου λέω, ΟΚ μπορεί να ξέρεις από υπολογιστές αλλά δε θα ξέρεις από πληροφορική. Μπορεί φυσικά να υπάρχει κάποιος πολύ ψαγμένος φοιτητής, αλλά αυτό που θέλω να δείξω είναι ότι δεν είναι οι ίδιες σχολές όταν δεν ακολουθηθούν τα μαθήματα πληροφορικής.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 12-02-10 στις 19:00.
Παράθεση

Φοιτητής

O kkantoutsis έγραψε στις 18:59, 12-02-10:

Μα αυτό σου λέω. Το να έχουν κάποια κοινά μαθήματα δεν τους κάνει γνώστες της άλλης σχολής. Αν πας από κατεύθυνση Ενέργειας μου λες πως δεν απαγορεύεται να ξέρεις από υπολογιστές. Και σου λέω, ΟΚ μπορεί να ξέρεις από υπολογιστές αλλά δε θα ξέρεις από πληροφορική. Μπορεί φυσικά να υπάρχει κάποιος πολύ ψαγμένος φοιτητής, αλλά αυτό που θέλω να δείξω είναι ότι δεν είναι οι ίδιες σχολές. Κώστα.
Οκ. Συμφωνούμε. Ακόμα και να έχει μια σχολή όλα τα μαθήματα που έχει μια άλλη (το οποίο πιστεύω ότι γίνεται), δεν μπορούμε να συγκρίνουμε δυο φοιτητές που είναι σε αυτές τις δύο σχολές.
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 19:02, 12-02-10:

Nice, το λύσαμε! Στους ΗΜΜΥ πόσες κατευθύνσεις υπάρχουν(δεν ξέρω πως ακριβώς το λέτε. Ροές, τομείς?)
Παράθεση

Φοιτητής

O kkantoutsis έγραψε στις 19:11, 12-02-10:

Nice, το λύσαμε! Στους ΗΜΜΥ πόσες κατευθύνσεις υπάρχουν(δεν ξέρω πως ακριβώς το λέτε. Ροές, τομείς?)
4 Κατευθύνσεις : Ενέργειας, Επικοινωνιών, Ηλεκτρονικής και Συστημάτων, Πληροφορικής και Υπολογιστών.
Κάθε κατεύθυνση έχει 2 ροές, οπότε συνολικά 8 κύριες ροές και 4 δευτερεύουσες. http://www.ece.ntua.gr/index.php?opt...mid=54&lang=el
Παράθεση

Ιοκάστη.

Νεοφερμένος

H Ιοκάστη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Ιοκάστη. έγραψε στις 15:01, 29-05-10:

Γεια σας ! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις κατατακτήριες. Eνδιαφέρομαι να δώσω στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο της Θεσσαλονίκης στο τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ύλη, αν γνωρίζει κανείς εάν είναι συνέχεια η ίδια ή αν αλλάζει κάθε χρόνο! Γιατί εάν είναι η ίδια να πάρω από τώρα τα βιβλία και να αρχίσω να διαβάζω, αν πάλι όχι να περιμένω πότε θα βγει η καινούρια ύλη. Επίσης αν γνωρίζει κάποιος εάν είναι δύσκολες οι εξετάσεις ! Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Παράθεση

chainsaw

Φοιτητής

Ο chainsaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Βιομηχανίας Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O chainsaw έγραψε στις 01:55, 31-05-10:

Εγω φοιτω στο πρωτο ετος σε σχολη μηχανολογων μηχανικων και σκεφτομουν οταν τελειωσω τη σχολη να δωσω κατατακτηριες στο τμημα μαθηματικων κρητης για καταταξη στο 5ο εξαμηνο.Το θεμα ειναι αν θα εχω χρονο να παρακολουθω κανονικα τα μαθηματα.Εσεις τι λετε;Αξιζει;
Επισης ξερετε αν οι εξετασεις ειναι δυσκολες;
Παράθεση

jim slafkidis

Νεοφερμένος

Ο jim slafkidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O jim slafkidis έγραψε στις 21:29, 11-06-10:

γεια σας!θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με τις κατατακτηριες σε στρατιωτικες σχολες.Ειμαι φοιτητης του Οικονομικου Πανεπιστημιου Θρακης και βλεποντας την καταντια και τη ξεφτιλα της χωρας μας,με την ανεργεια να καλπαζει στο 30%,πλεον για μενα η μονη σανιδα σωτηριας για επαγγελματικη αποκατασταση ειναι οι στρατιωτικες σχολες ή η μεταναστευση σε αλλη χωρα, αν δε θελουμε να μας ταιζουν οι γονεις μας μεχρι τα 40 μας!υπαρχει λοιπον δυνατοτητα εισαγωγης σε στρατιωτικες σχολες μεσω κατατακτηριων και αν ναι,ποιο ειναι το οριο ηλικιας?θα ειμουν ευγνωμων για την πληροφορηση σας.Ευχαριστω!
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 05:19, 12-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από jim slafkidis
γεια σας!θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με τις κατατακτηριες σε στρατιωτικες σχολες.Ειμαι φοιτητης του Οικονομικου Πανεπιστημιου Θρακης και βλεποντας την καταντια και τη ξεφτιλα της χωρας μας,με την ανεργεια να καλπαζει στο 30%,πλεον για μενα η μονη σανιδα σωτηριας για επαγγελματικη αποκατασταση ειναι οι στρατιωτικες σχολες ή η μεταναστευση σε αλλη χωρα, αν δε θελουμε να μας ταιζουν οι γονεις μας μεχρι τα 40 μας!υπαρχει λοιπον δυνατοτητα εισαγωγης σε στρατιωτικες σχολες μεσω κατατακτηριων και αν ναι,ποιο ειναι το οριο ηλικιας?θα ειμουν ευγνωμων για την πληροφορηση σας.Ευχαριστω!

συμφωνώ απόλυτα

γιατί να διαδηλώνεις πεινασμένος στα 30 σου , όταν μπορείς να είσαι από την άλλη πλευρά και να βαράς τον πεινασμένο 30αρη με κλομπ ;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jim slafkidis

Νεοφερμένος

Ο jim slafkidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O jim slafkidis έγραψε στις 11:52, 12-06-10:

δικια σου αντιληψη φιλε μου και τη σεβομαι!αλλα δε πρεπει να βαζουμε ολους και ολα σε ενα τσουβαλι!η αληθεια ειναι οτι υπαρχει καθε καρυδιας καρυδι οπουδηποτε και αν πας!και σε μια εταιρια να πας θα υπαρχει καποιος που θα σου κανει τη ζωη δυσκολη!ο πατερας μου ειναι στρατιωτικος και ομως δεν εχει ποτε υψωσει ποτε τη φωνη του σε κανενα φανταρο,ο,τι μαλακια και αν εχει κανει!το στρατο τον χαλανε οι λεγομενοι <<στρατοκαυλοι>>,που νομιζουν οτι ειναι καποιοι,δεν ειναι ομως ολοι ετσι!θελω να μπω στο στρατο καθαρα για θεμα αποκαταστασης(και πατρικων γονιδιων) και δεν ξερω και αν θα αντεξω κιολας!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

orfeas1912

Νεοφερμένος

Ο orfeas1912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O orfeas1912 <3 24/6 <3 έγραψε στις 01:30, 03-07-10:

Kαλησπέρα guystyle..Είδα ότι έψαχνεs την ύλη για τις κατατακτήριες για το τμήμα της Θεολογίας..Βασικά απ'ότι βλέπω εδω αυτές οι συζητήσεις έγιναν πριν απο δυο χρόνια..σε περίπτωση που καταφερες και εδωσες κατατακτήριες μήπως θα μπορουσες να με βοηθήσεις λίγο πάνω στα θέματα, πως ήταν, τι βαθμό δυσκολίας γιατί θα δώσω τον Δεκέμβριο και δεν λέει κανένας πάνω κάτω τον τρόπο εξέτασης και είναι (λίγο) too much αυτό... Εχω την ύλη αλλά αυτό που με απασχολεί είναι το πώς εξετάζεται το κάθε μάθημα...!!
Thanks ελπίζω να το δείς...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eco-warrior : 03-07-10 στις 03:58. Αιτία: Greeklish...
Παράθεση

orfeas1912

Νεοφερμένος

Ο orfeas1912 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O orfeas1912 <3 24/6 <3 έγραψε στις 15:43, 05-07-10:

Καλησπέρα παιδιά!!!Μήπως έχει περάσει κανείς στο τμήμα Θεολογίας Αθήνας με κατατακτήριες ;;;χρειάζομαι μερικές πληροφορίες πληροφορίες ως προς τον τρόπο εξέτασης των τριών μαθημάτων... ευχαριστώ!
Παράθεση

orfeas1912

Νεοφερμένος

O orfeas1912 <3 24/6 <3 έγραψε στις 16:07, 05-07-10:

Κλησπέρα Γατούλα!!!Βασικά εγω δίνω τον Δεκέμβριο για Θεολογία (οχι κοινωνική) και ήθελα να σε ρωτήσω μια και εσύ έχεις περάσει απο αυτό τον τύπο εξέτασης των κατατακτηρίων ... μήπως θυμάσαι πάνω κατω πώς ήταν ο τρόπος εξέτασης των μαθημάτων ; για κανένας απο τους καθηγητές που έχω ρωτήσει δεν μπορεί να μου πει με σιγουριά και να κάθεσαι και να διαβάζεις εκατό σελίδες και να μην γνωρίζεις τον τρόπο με τον οποίον θα εξεταστείς ειναι λίγο άκυρο...εύχομαι να έχεις περάσει κοινωνική θεολογία μέχρι τώρα..γτ πάει καιρός που έχεις γράψει αυτο το μήνυμα απ'οτι βλέπω.. ευχαριστώ!!
Παράθεση

γατούλα20

Νεοφερμένος

H γατούλα20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H γατούλα20 έγραψε στις 21:51, 07-07-10:

καλησπερα!αν και δεν εδινα εγω ακριβως αλλα τεσπα......τι εννοεις πως ηταν ο τροπος εξετασης?
οι κατατακτηριες εξετασεις που περασε αυτος ο φιλος μ ηταν σε τρια μαθηματα συγκεκριμενα και σε συγκεκριμενη υλη τα οποια τα μαθαινεις ειτε απο την γραμματεια ειτε απο το σιτε της σχολης!τα τρια αυτα μαθηματα ηταν ολα γραπτα και ειχε απο δυο ητρεις ερωτησεις δεν θυμαμαι ακριβως καπου εκει αλλα οχι και παραπανω απο τρεις!τωρα επειδη εσυ λες για θεολογια και οχι κοινωνικη (αν και δικια μ γνωμη ειναι οτι κοινωνικη θεολογια ειναι καλυτερη και εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση)δεν ξερω εκει πως ειναι τα πραγματα!λογικα με τον ιδιο τροπο θα γινεται!αν δεν σ ειναι κοπος μπορεις να ρωτησεις στην γραμματεια της σχολης γτ μερικοι καθηγητες δεν καθονται να ασχοληθουν και να σ αναλυσουν τον τροπο εξετασεις!!!!!βλεπεις εχουν να ασχοληθουν με καλυτερα πραγματα (ειρωνικο)χαχα!!!!
εγω ειμαι εδω και τρια χρονια στην κοινωνικη θεολογια απλα δεν γνωριζα καθολου για τις εξετασεις αυτες και γιαυτο ρωτησα και εγω εδω!!!!τωρα εμαθα αρκετα για τις εξετασεις γτ ημουν και εγω εκει την ημερα της εξετασης και τα ειδα ολα!αυτα!ο,τι θες εδω ειμαι!στειλε μ!φιλακιαααααα
Παράθεση

orfeas1912

Νεοφερμένος

O orfeas1912 <3 24/6 <3 έγραψε στις 23:21, 07-07-10:

Γεια σου!!!Σ'ευχαριστώ πάρα πολυ για τις πληροφορίες σου!!! Βασικά έχω πάρει τα πάντα ύλη,βιβλία και διάβασμα εδω και ένα χρόνο επειδή δεν πρόλαβα αυτές τις εξετάσεις του Δεκεμβρίου του 09' λόγο ενος μαθήματος στν σχολή μου.Εχω έρθει σε επικοινωνία με κάποιους απο τους καθηγητές και την γραμματεία αλλα θεωρούν πως η επιτροπή κάθε φορά βγάζει τα θέματα και οι ίδιοι δεν ξέρουν...απλά ψάχνω ξέρεις να μου πούνε πάνω κάτω κανένα θέμα αν βρω ποτέ αυτούς που δώσανε αν και δεν νομίζω γτ απ'οτι έχω καταλαβει ειναι μεγάλοι όσοι δινουν...οσον αφορά για την κοινωνική βασικά έχει πολλές κοινωνιολογίες και δεν τις μπορώ με τπτ...ενω στην θεολογία έχει περισσότερο δογματική και συγκριτική που με ενδιαφέρει...και απο την άλλη πάω για προσωπικό ενδιαφέρον οπως οι περισσότεροι πιστεύω που μπαίνουν σε αυτή την διαδικασία να ξαναπεράσουν "φοιτιτικά χρόνια ξανά" χαχα ...και οχι για επαγγελματική αποκατάσταση διότι όλοι όσοι σπουδάζουμε νομίζω κάνουμε παντελώς κατι άλλο..!!!Και δυστηχώς απο ΑΕΙ σε ΑΕΙ ειναι πάνω κάτω 5-6 θέσεις οπότε θα είναι δύσκολο και να μπείς...εμπειρία ειναι ..θα δείξει..χεχε!!Ευχαριστώ και πάλι!!!Ο φίλος σου ξέρεις όταν πέρασε (κ μπράβο του) μπήκε στο Γ' εξάμηνο όπως φημολογήται;;;
Υ.Γ: εχω φτίαξει και μια ομάδα στο διαδύκτιο για να μαζέψω ολους εμάς που θα δώσουμε είτε θεολογία είτε κοινωνική για να θέσουμε ερωτήματα και αν μπορούν οι παλαιότεροι να μας δωσουν κανένα θέμα ή και ο φίλος σου αν μπορεί http://www.facebook.com/?sk=messages...6706494&ref=ts !!!! ευχαριστώωωωωωω καλή συνέχεια εύχομαι φιλιά!!!
Παράθεση

γατούλα20

Νεοφερμένος

H γατούλα20 έγραψε στις 23:32, 07-07-10:

κοιταξε να δεις καθε χρονο αλλαζουν κατα πολυ τα θεματα που βαζουν!δεν ξερω δυστυχως καθολου να σ πω για θεολογια θεματα και για την κοινωνικη ουτε εγω θυμαμαι ουτε ο φιλος μου!στο φεις που εφτιαξες το γκρουπακι τ ειδα καλη προσπαθεια αλλα μπορεις να μπεις και να ρωτησεις στο γκρουπ που εχουν φτιαξει τα παιδια απο την θεολογια και απο την κοινωνικη!καποιος μπορει να σε βοηθησει εκει!!!!
οσο για το αν ισχυει οτι μπαινεις στο γ'εξαμηνο ισχυει.....αλλα δεν χανεις χρονο!δηλαδη μπανεις μεν στο 2ο ουσιαστικα ετος αλλα το πρωτο ετος θα πρεπει να το αντικαταστησεις στη συνεχεια!σαν να κανεις ενα ετος παραπανω!και τα μαθηματα που δινεις στην αρχη στις εξετασεις αναγνωριζονται σαν να τα εχεις περασει κανονικα!καταλαβες?
Παράθεση

orfeas1912

Νεοφερμένος

O orfeas1912 <3 24/6 <3 έγραψε στις 23:43, 07-07-10:

χαχα καλα ασε πίστεψε με έχω ρωτήσει και εγω δεν ξέρω πόσους απο κεί και στο ένα τμήμα και στο άλλο αλλα κανένας δεν έχει δώσει σήματα ζωής..εγω και η αλλη κοπέλα που είδες στο γκρούπ ειμαστε στο χώρο της αναμονής μέχρι τώρα...να μ πείς είναι νωρίς ακομη μεχρι τον δεκέμβρη αλλα προσπαθώ να το οργανώσω οσον το δυνατόν καλύτερα...γτ θέλω να βοηθήσω και τους μελλοντικούς υποψίφιους...θα δείξει!!!Οκ επιβεβαιώθηκαν οι υποψίες μου περι Γ' εξαμήνου...ευχαριστώ και πάλι!!! βασικά μήπως έδινες πατρολογια τώρα; η αν έχεις δώσει θυμάσαι κανενα θέμα ; εμεις εξεταζόμαστε στν Πατρολογία στον Γρηγόριο το Νύσση,Γρηγόριο Θεολόγο και Μ.Βασιλειο... αν ξέρεις τπτ σοσ απο αυτούς τους Πατέρες...
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 08:18, 08-07-10:

Παιδιά μια ερώτηση. Όταν πας να δώσεις κατατακτήριες χρειάζεται να έχεις πάρει το πτυχίο από το προηγούμενο τμήμα right? Η διαδικασία δήλωσης ενδιαφέροντος γι'αυτές πότε είναι; Γιατί αν η εξεταστική είναι Φλεβάρη κι εγώ πάρω πτυχίο το Φλεβάρη, προλαβαίνω να δώσω;
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε στις 08:25, 08-07-10:

Παιδιά μια ερώτηση. Όταν πας να δώσεις κατατακτήριες χρειάζεται να έχεις πάρει το πτυχίο από το προηγούμενο τμήμα right? Η διαδικασία δήλωσης ενδιαφέροντος γι'αυτές πότε είναι; Γιατί αν η εξεταστική είναι Φλεβάρη κι εγώ πάρω πτυχίο το Φλεβάρη, προλαβαίνω να δώσω;
Θέλεις πτυχίο ή βεβαίωση ότι έχεις συμπληρώσεις όλα τα απαιτούμενα μαθήματα από την σχολή που έχεις τελειώσεις.
Oι εξετάσεις είναι κάθε Δεκέμβρη συνεπώς αν πάρεις πτυχίο Φλεβάρη δεν προλαβαίνεις να δώσεις πρέπει να περιμένεις μέχρι τον Δεκέμβρη. Επίσης μερικά τμήματα επιλέγουν χωρίς εξετάσεις αλλά με βάση βαθμού πτυχίου.
Παράθεση

γατούλα20

Νεοφερμένος

H γατούλα20 έγραψε στις 16:51, 08-07-10:

κοιταξε να δεις!εχω δωσει πατρολογια και την εχω περασει!ολα αυτα που ειπες ειναι σοσ!δηλαδη γα αυτους μπορει να ρωτησει εργα τι εκαναν κλπ!οποτε απο την υλη που εχεις διαβασε τα πιο μπαμ που βλεπεις!για την ζωη τους τα εργα τους....καταλαβαινεις!δεν υπαρχουν σοσ σε αυτα!π.χ εμας ο καθηγητης εβαλε αλλα θεματα την μια εξεταστικη και αλλα την αλλη!εχει πολλα να ρωτησει απο αυτα!θα βαλει λογικα κατι που η απαντηση του θα ειναι ευκολη και λογικη και η αλλη μπορει να ειναι συνδυαστικη η να πρεπει να αλεις το μυαλο σ να σκεφτει πιο κομματι θελει!παντως οσα εχει βαλει στην υλη ειναι πολυ πολυ σημαντικα!
οτι ειναι στον κοσμο τους εκει ειναι!αν δεν πας απο εκει και να τους πιεσεις να σ πουν μην περιμενεις να βγαλεις ακρη!!!!!
μπηκες στην ομαδα που σ ειπα?
Παράθεση

psy1951

Νεοφερμένος

Ο psy1951 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O psy1951 έγραψε στις 23:57, 08-07-10:

Παιδιά,γνωρίζετε εάν υπάρχουν κάπου συγκεντρωτικά όλα τα τμήματα που διεξάγουν κατατακτήριες εξετάσεις με βάση τον βαθμό πτυχίου;
Παράθεση

orfeas1912

Νεοφερμένος

O orfeas1912 <3 24/6 <3 έγραψε στις 14:30, 09-07-10:

γεια σουυυ!!!τι κανεις;;; χμμμ...κατάλαβα όλα δλδ πρέπει να τα διαβάσω καλά..αν και είναι κάπως δυσνόειτα σε μερικά σημεία..και μετά μ μένει το τελευταίο βιβλιο η εισαγωγή στα 4 ευαγγέλια..παλι καλα εχω τελείωσει με τν δογματική..κ μετα ολα απο την αρχή!!!!ελπίζω να μν παεί ολος ο κόπος στο κουτουρου.. ομως .. λολ!οσο για την ομάδα έχω γραφτεί και στην κοινωνική κ στην κλασσική θεολογία!!αλλα σου λέω μονο μια κοπέλα μέχρι στιγμής που έχω βρει που θα δώσει κοινωνική..θα δείξει!!!θα ξαναμιλήσουμε!! φιλακια!!!
Παράθεση

kyriakos21 (Κυριάκος)

Φοιτητής

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

O kyriakos21 έγραψε στις 16:16, 19-07-10:

Καλησπέρα παιδιά , ήθελα να ρωτήσω κάτι περί κατατακτήριων εξετάσεων . Μπορώ να δώσω απ'όλες τις σχολές κατατακτήριες ; Π.χ. Από ΤΕΙ Λογιστικής μπορώ να δώσω ; Συμφέρει να μπω π.χ. σε κάποιο πολύ χαμηλό επίπεδο ΤΕΙ ώστε να περάσω πιο εύκολα τις κατατακτήριες ; Παράδειγμα , εγώ αν μπω στο ΤΕΙ Λογιστικής ( που δεν είναι εύκολη σχολή σχετικά ) θα συναγωνίζομαι με παιδιά από άλλα ΤΕΙ , π.χ. ΤΕΙ Ζωικής παραγωγής (που πιστεύω ότι είναι πιο εύκολη σχολή ) ...;
Παράθεση

xdf21

Φοιτητής

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

O xdf21 έγραψε στις 17:59, 20-07-10:

Απο ολες τις σχολες μπορεις για κατατακτηριες αλλα μονο σε σχολες σχετικα παραπλησιες με το αντικειμενο της σχολης που σπουδαζεις. Ο ανταγωνισμος ειναι ιδιος σε οποιο τμημα και να πας.

Νομιζω παντως οτι απο ΑΕΙ σε ΑΕΙ ειναι πιο ευκολο για κατατακτηριες απ οτι απο ΤΕΙ σε ΑΕΙ
Παράθεση

prion

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O prion έγραψε στις 18:12, 20-07-10:

Όχι απαραίτητα παραπλήσιο.Από οποιαδήποτε σχολή μπορείς να μπεις σε οποιαδήποτε σχολή.
Παράθεση

xdf21

Φοιτητής

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

O xdf21 έγραψε στις 18:47, 20-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από prion
Όχι απαραίτητα παραπλήσιο.Από οποιαδήποτε σχολή μπορείς να μπεις σε οποιαδήποτε σχολή.
Δεν νομιζω.Δηλαδη απο τει τουριστικων επιχειρησεων μπορεις να περασεις ιατρικη?
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

O Civilara Farewell έγραψε στις 18:58, 20-07-10:

Κατατακτήριες εξετάσεις μπορείς να δώσεις σε οποιαδήποτε σχολή (ΑΕΙ/ΤΕΙ), οποιαδήποτε σχολή (ΑΕΙ/ΤΕΙ) κι αν έχεις βγάλει. Δεν είναι απαραίτητο η σχολή υποδοχής να είναι παρεμφερής με τη σχολή προέλευσης. Αν όμως είναι τότε η κατάταξη γίνεται συνήθως σε εξάμηνο μεταγενέστερο του πρώτου.
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,370 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:05, 20-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από xdf21
Δηλαδη απο τει τουριστικων επιχειρησεων μπορεις να περασεις ιατρικη?
Ναι αμέ!!!! Ξέρω κάποια που από ΤΕΙ βρεφονηπιακών μεταπήδησε στην ιατρική. Και μάλιστα πήρε και διδακτορικό 2 χρόνια πριν πάρει πτυχείο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

O Civilara Farewell έγραψε στις 19:25, 20-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ναι αμέ!!!! Ξέρω κάποια που από ΤΕΙ βρεφονηπιακών μεταπήδησε στην ιατρική. Και μάλιστα πήρε και διδακτορικό 2 χρόνια πριν πάρει πτυχείο.

Με πτυχίο ΤΕΙ βρεφονηπιοκομίας την δέχτηκαν για διδακτορικόο στην ιατρική πριν πάρει το δίπλωμα ιατρικής.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους