Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,047 εγγεγραμμένα μέλη και 2,411,804 μηνύματα σε 75,395 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 587 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
Πολύ καλά!Σιγουρα περασα
7
31,82%
Καλα,μαλλον περασα.
8
36,36%
Μετρια.Παιζεται αν περασα.
7
31,82%
Μαλλον δεν περασα.
0
0%
Σιγουρα δεν περασα.
0
0%

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,423 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 11:13, 07-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Σοφιστής
εγώ θα δώσω το Certificate of Proficiency του Cambridge τον Δεκέμβρη 2010 για να κάνω και το καλοκαίρι.Θέλω να τελειώσω τώρα το coursebook του cae και να αρχίσω του cpe.κάνω γραμματική Γ2 επίσης(longman) και ένα βιβλίο πάλι longman για όλες τις εκθέσεις του cpe(δεν έχω κάνει ακόμα proposal-είναι δύσκολα?).όποτε μου ρθει κάνω και κάνα past paper του cpe.ευτυχώς μια χαρά τα πάω.το καλοκαίρι θα κάνω test books και το διάστημα σεπτεμβρίου-δεκεμβρίου past papers.ελπίζω να το πάρω με καλό βαθμό....ολόκληρο Β πήρα στο fce και θέλω να το διατηρήσω!
Mια χαρα σε βλέπω.
Η προετοιμασία σου θα ειναι αρκετα ισχυρη,αρα και συ αν διαβασεις δυσκολα το βλέπω να κόβεσαι.Και θεωρω πως μπορεις και να το πάρεις με Β.Καλο ειναι να δίνεις και να έχεις στο νου σου το "Ηρθα για να το πάρω με Β"
Ευχομαι καλη τυχη στη προετοιμασία σου.
Και τα proposals ειναι πολυ εύκολα μη φοβάσαι...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

!maira!<3 (Maira)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H Maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H !maira!<3 έγραψε: στις 19:00, 12-01-10:

Γειά σας!!Πάω φέτος πρώτη γυμνασίου και δίνω τον Μάιο το FCE..φοβαμαι πως δεν θα τα παω καλα και οτι ολοι οι υπολοιποι απο την ταξη μου θα το περασου εκτος απο εμενα..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

rea_94 (Rea)

Απόφοιτος

H Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 182 μηνύματα.

H rea_94 ^^ έγραψε: στις 20:01, 12-01-10:

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς καθόλου και κυρίως να μην προσπαθείς να συγκριθείς με κανέναν τρόπο και για κανένα λόγο με τους συμμαθητές σου. Το FCE είναι μια εξέταση πέρα από όλα αυτά, είναι μια ΤΕΛΕΙΑ εξέταση. Θα πας κατά πάσα πιθανότητα σε ένα πολυτελές ξενοδοχείο και ακόμα και αν γράφεις από τις 9 εως τις 4 (ακούγεται φρικτό αλλά δεν είναι), είναι μια τόσο ξεχωριστή εμπειρία και πρέπει να την χαρείς. Εννοείται βέβαια πως πρέπει να προετοιμαστείς και κατάλληλα. Είναι πολύ εύκολο το απλό άγχος να μετατραπεί σε πανικό, και αυτό δεν πρέπει να συμβεί... Productive anxiety χρειαζόμαστε και όλα θα πάνε καλά μη φοβάσαι. Και άμα δεν τα καταφέρεις δεν σημαίνει τίποτα, μπορεί απλώς να είσαι άτυχη. Ξέρω άτομα που πήραν το Mischigan (ούτε καν το Cambridge) με την τρίτη φορα. Να πας εκεί με αέρα νικίτριας και να χαρείς το κάθε λεπτό της εξέτασης.

Και μόνο το ότι επιχειρείς να το δώσεις σε τόσο μικρή ηλικία είναι πολύ σημαντικό και πρέπει να αισθάνεσαι περήφανη.

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 20:45, 12-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από rea_94
Δεν χρειάζεται να ανησυχείς καθόλου και κυρίως να μην προσπαθείς να συγκριθείς με κανέναν τρόπο και για κανένα λόγο με τους συμμαθητές σου. Το FCE είναι μια εξέταση πέρα από όλα αυτά, είναι μια ΤΕΛΕΙΑ εξέταση. Θα πας κατά πάσα πιθανότητα σε ένα πολυτελές ξενοδοχείο και ακόμα και αν γράφεις από τις 9 εως τις 4 (ακούγεται φρικτό αλλά δεν είναι), είναι μια τόσο ξεχωριστή εμπειρία και πρέπει να την χαρείς. Εννοείται βέβαια πως πρέπει να προετοιμαστείς και κατάλληλα. Είναι πολύ εύκολο το απλό άγχος να μετατραπεί σε πανικό, και αυτό δεν πρέπει να συμβεί... Productive anxiety χρειαζόμαστε και όλα θα πάνε καλά μη φοβάσαι. Και άμα δεν τα καταφέρεις δεν σημαίνει τίποτα, μπορεί απλώς να είσαι άτυχη. Ξέρω άτομα που πήραν το Mischigan (ούτε καν το Cambridge) με την τρίτη φορα. Να πας εκεί με αέρα νικίτριας και να χαρείς το κάθε λεπτό της εξέτασης.

Και μόνο το ότι επιχειρείς να το δώσεις σε τόσο μικρή ηλικία είναι πολύ σημαντικό και πρέπει να αισθάνεσαι περήφανη.
Cambridge the super deegre:wow:

george0694 (Giorgos)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O george0694 έγραψε: στις 21:33, 12-01-10:

Πάντα Cambridge ! Άμα σκέφτεσαι το τι κάνουν οι άλλοι πάει χαντακώθηκε η ψυχολογία σου και συ ! Και γω αυτο έκανα την πρώτη φορα και κόπηκα για 3%...

drillgr (Γιάννης)

Πτυχιούχος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O drillgr έγραψε: στις 21:43, 12-01-10:

Εγω θυμαμαι οταν ειχα δωσει το πτυχιο αυτο δεν ηταν και τραγικα δυσκολο. Γενικως πιο πολυ στα προφορικα κολουσα παντα.

Πανε δωσε χαλαρα και οτι κατσει. Και μην αγχωνεσαι και τοσο, τον μαιο δινεις οχι το σαββατο που μας ερχεται. Που να εδινες και πανελληνιες!

Το μονο κριμα αν κοπεις ειναι η ταριφα που πρεπει να ξανα δωσεις..

Tasorf (Τάσος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Tasorf έγραψε: στις 21:56, 12-01-10:

!maira! , το τελευταίο πράγμα που πρέπει να έχεις σε τέτοιου είδους εξετάσεις είναι άγχος, και δεν καταλαβαίνω τον λόγο για τον οποίο έχεις....

Αυτήν την στιγμή μας έχεις αναφέρει ότι είσαι Α'Γυμνασίου , είσαι αρκετά νέα , καθώς εγώ το έδωσα πέρυσι (Γ'Γυμνασίου). Εγώ δεν είχα περιθώρια να αποτύχω γιατί ήταν να συνεχίσω για Prof. και μετά άμα το έχανα, θα καθυστερούσα αρκετά.

Εσύ είσαι αρκετά νέα, έχεις όλο τον χρόνο μπροστά σου για να το πάρεις, πράγμα που σημαίνει ότι και η αποτυχία δεν θα σε επηρεάσει σε περίπτωση που δεν τα πας καλά, ίσα ίσα σε βοηθάνε στο μέλλον.

Από τότε που απέτυχα στο γερμανικό Β1 , και μάλιστα στα προφορικά (περνώντας με μεγάλη ευκολία τα γραπτά) , έχω αρχίσει και βλέπω τα πράγματα με άλλο μάτι. Πίστευα ότι θα έρθει το τέλος του κόσμου, αλλά τελικά ήταν η αρχή .... Άμα δεν είχα αποτύχει τότε, τώρα μπορεί να έδινα ακόμα lower....

Και κάτι ακόμα, πολλοί λένε ότι το Cambridge είναι πιο δύσκολο από το Michigan , εγώ είμαι αντίθετης άποψης. Όταν έγραφα το Βρετανικό ήμουν πιο σίγουρος(ίσως φταίει και η προετοιμασία που έδωσα μεγαλύτερη βαρύτητα εκεί πέρα) απ'ότι στο Αμερικάνικο.

Και ένα τελευταίο, δεν θα κοιτάς τους άλλους τι κάνουν, οι άλλοι δεν είναι σαν και εσένα. Εσένα δουλειά σου είναι να προσέχεις τον εαυτό σου και να προετοιμάζεσαι, τους άλλους άστους να πάνε να πνιγούν άμα θέλουνε.

!maira!<3 (Maira)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H Maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H !maira!<3 έγραψε: στις 15:28, 13-01-10:

Σας ευχαριστώ πολύ όλους..:thanks:Ησύχασα λιγάκιΈχετε δίκιο δεν πρέπει να αγχώνομαι!!Εξάλλου τον Μάιο δίνω

george0694 (Giorgos)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O george0694 έγραψε: στις 21:02, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από !maira!<3
Σας ευχαριστώ πολύ όλους..:thanks:Ησύχασα λιγάκιΈχετε δίκιο δεν πρέπει να αγχώνομαι!!Εξάλλου τον Μάιο δίνω
Έτσι Μπράβο !:no1:Άντε και καλή επιτυχία Δεν σου είπα

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 15:37, 14-01-10:

www.hasexams.gr

Ενα ακομα εξεταστικο κεντρο που προσφερει τις εξετασεις του Cambridge ESOL.

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 18:53, 15-01-10:

30/07/2010 θα βγουν τα αποτελεσματα του FCE/CAE/CPE Μαιος 2010.
Οι Αγγλοι για ακομα μια φορα τυπικοι ακομα και σε αυτό.

The_Doctor

Καθηγητής

Ο The_Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O The_Doctor έγραψε: στις 14:46, 20-01-10:

Teol,

Εισαι μεγαλος και θα σκισεις.Και μια και το εφερε η κουβεντα αν θες εισαι ευσπροδεκτος να μου στελνεις εκθεσεις σε text μορφη(χρησιμοποιω Open Office)για να σου διορθωνω,(π.χ. κανενα σαββατοκυριακο)ετσι για να εισαι σε επιπλεον εγρηγορση.Οποτε μπορεις και να θελεις μου λες και σου δινω το e-mail μου.Καλη επιτυχια.

Επισης ,για listening εξασκηση δεν υπαρχει καλυτερη απο το να πας youtube και να ακουσεις διαλεξεις του Δοκτορα Βιολογιας του Πανεπιστημιου της Οξφορδης Richard Dawkins. Μην ανησυχεις μιλαει για κοικωνικα-επιστημονικα θεματα και ειναι ακρως ενδιαφερων.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=DMqTEfeqvmM[/ame]

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 15:03, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από The_Doctor
Teol,

Εισαι μεγαλος και θα σκισεις.Και μια και το εφερε η κουβεντα αν θες εισαι ευσπροδεκτος να μου στελνεις εκθεσεις σε text μορφη(χρησιμοποιω Open Office)για να σου διορθωνω,(π.χ. κανενα σαββατοκυριακο)ετσι για να εισαι σε επιπλεον εγρηγορση.Οποτε μπορεις και να θελεις μου λες και σου δινω το e-mail μου.Καλη επιτυχια.

Επισης ,για listening εξασκηση δεν υπαρχει καλυτερη απο το να πας youtube και να ακουσεις διαλεξεις του Δοκτορα Βιολογιας του Πανεπιστημιου της Οξφορδης Richard Dawkins. Μην ανησυχεις μιλαει για κοικωνικα-επιστημονικα θεματα και ειναι ακρως ενδιαφερων.

http://www.youtube.com/watch?v=DMqTEfeqvmM
Σας ευχαριστω για τα καλά σας λόγια!:thanks:
Και σας ευχαριστω για την πρόσκληση αποστολής δικών μου εκθεσεων σε σάς!
Εγω προσωπικα πάντως ακούω BBC Radio και το βρίσκω πολυ ενδιαφερον.
Όπως και διαβαζω και National Geographic που εχει απιστευτα κείμενα.
Διαβαζω και αγγλικη λογοτεχνια βεβαια και ετσι ειμαι fully covered!

andrikoc13 (Ανδρέας)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O andrikoc13 Sing the song of life ;) έγραψε: στις 20:37, 24-01-10:

Τι ώρες ειναι διαθέσιμες; Υπάρχει περίτπωση να πέσουν Γαλλικα ( 15/5 ) και αγγλικά την ίδια ώρα; Δίνω Α1 στις 5 η ωρα το απόγευμα και F.C.E (Τι ώρες ειναι

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:19, 24-01-10:

9.15-13.55 ειναι το FCE.
Εσυ φροντισε να κανεις την αιτηση νωρις για να δινεις στη πρωτη βαρδια Listening.

giorgakisss (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O giorgakisss έγραψε: στις 21:54, 24-01-10:

Σύμφωνα με αυτά που μας είπαν στο φροντιστήριο το πρώτο που θα γράψουμε εμείς οι CPEτες είναι έκθεση. Καλό αυτο. Βέβαια το τελευταίο που θα κάνουμε θα είναι το ακουστικό. Και ειδικά αν η Ελλαδάρα δείξει για άλλη μια φορά την ''συνέπεια'' χρόνου που την χαρακτηρίζει τότε την έκατσα την βάρκα στο listening

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:57, 24-01-10:

Πρωτα πλεον θα δωσουμε Reading.
Στοιχημα 100 ευρω

giorgakisss (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O giorgakisss έγραψε: στις 22:01, 24-01-10:

Σίγουρα? Αν ναι αυτό είναι ακόμα καλύτερο. Όταν λες reading φαντάζομαι εννοείς ολόκληρο το GCVR. Σωστά?

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 22:03, 24-01-10:

Mιλας για Michigan?
Ειμαστε σε τοπικ του Cambridge!

giorgakisss (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O giorgakisss έγραψε: στις 22:05, 24-01-10:

Όχι για το CPE αλλά προφανώς έκανα λάθος

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια