Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,250 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,541 μηνύματα σε 74,178 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 163 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα
18
24,66%
Καλά, μάλλον πέρασα
32
43,84%
Μέτρια, παίζεται αν πέρασα
19
26,03%
Χάλια, σίγουρα κόπηκα
4
5,48%

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:39, 10-04-10:

Είσαι καλόοος!!!Εύγε!

Ναααιιι...αντε να δώσουμε να τελειώνουμε!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 19:20, 11-04-10:

Ενας μηνας εμεινε!
Παντως ο χρονος με ψιλοαγχωνει γιατι ουτε ανασα δεν προλαβαινεις να πάρεις σε όλη τη διαρκεια του τεστ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 20:19, 11-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
Ενας μηνας εμεινε!
Παντως ο χρονος με ψιλοαγχωνει γιατι ουτε ανασα δεν προλαβαινεις να πάρεις σε όλη τη διαρκεια του τεστ.
Α όχι μην αγχώνεσαι. Ίσα ίσα είναι καλύτερα που είναι έτσι γρήγορα, πας δίνεις, τελειώνεις. Εύκολο είναι..Λίγο διάβασμα λέξεις και μια χαρά

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Ουφφφ...αγχώνομαι για το speaking εγω. Καλή μας επιτυχία!
Χμμ εκεί που την πάτησα εγώ είναι ότι μου έπεσαν τόσο απλά θέματα, δηλαδή αυτές οι προτάσεις που λες, κατάλαβες τι εννοώ?!, και δεν μπορούσα να τα πω με άλλα λόγια, με αποτέλεσμα να λέω συνέχεια τα ίδια Παρ'όλα αυτά μην φοβάσαι, συγκέντρωση θέλει..

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 20:38, 11-04-10:

Θετικη σκεψη και θα σκισουμε!
Κανενας αλλος δεν δινει ρε παιδια να αλληλοεμψυχωθούμε;

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:53, 11-04-10:

Θετικη σκεψη και θα σκισουμε!
Κανενας αλλος δεν δινει ρε παιδια να αλληλοεμψυχωθούμε;
Να αλληλοεμψυχωθούμε ή να αλληλοαγχωθούμε;;;;

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 21:12, 11-04-10:

Να αλληλοεμψυχωθουμε φυσικα!
Παρομοια τοπικ στο παρελθον εκαναν πολυ καλη δουλεια

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 21:31, 11-04-10:

Εμένα πάλι με αγχώνουν οι συζητήσεις για τις εξετάσεις πριν από αυτές...Μετά αν θελετε ελατε να κανουμε πολλεεεεες συζητησεις!

spiros-corfu (ΣΠΥΡΟΣ)

Νεοφερμένος

Ο ΣΠΥΡΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O spiros-corfu ecce 8 may 2010!!!!!!!omg!! έγραψε στις 20:17, 13-04-10:

εγώ δίνω το ecce στις 8 μαίου 2010, και κάθε φορά που το σκέφτομαι αγχόνομαι,η καθηγήτρια μας μας είπε πως η βάση είναι 75%, αλλά εγώ ξέρω ότι είναι 65% και δεν έχω πρόβλημα εκεί πέρα γιατί πιάνω και 78% και 80%.αλλά έχω μεγάλο πρόβλημα στην έκθεση και κάθε φορά που γράφω για το σπίτι έκθεση είναι fail λόγο του ότι έχει ασύντακτες προτάσεις,φτωχό λεξιλόγιο(έτσι μου λέει) και ότι δεν θα περάσω άμα συνεχίσω έτσι...τι να κάνω??καμία συμβουλή??στο Listening μας έχει πει πως η βάση είναι 42% ενώ είναι 33% νομίζω αλλά εκεί εγώ πιάνω 37%,40%...εκτός από αυτό μας έχει πει πως δεν υπάρχει συμψηφησμός,ενώ υπάρχει,αλλά μου είπε ότι αν κοπώ στην έκθεση κόβομαι γενικά στο πτυχίο...τι γίνεται με τα προφορικά??είναι εύκολα??αγχόνομαι πολύ με την έκθεση καμία ιδέα-συμβουλή έστω από κάποιον/κάποια καθηγητή/τρια ή κάποιον/α που δίνει ή έχει δώσει....δεν ξέρω τι να πιστέψω...αυτά μας τα λέει και καλά να 'μαστε σίγουροι αλλά μας κάνει χειρότερα!!!help

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:22, 13-04-10:

Σπύρο καταρχας ψυχραιμία.

Όλα μπορούν να γίνουν.

Για πες μας τι ζητάνε στην εκθεση στο ECCE?Opinion essay/Pros & cons/Solutions/τί;;;

Btw στο GCVR στο Sample Test πήρα 93!

spiros-corfu (ΣΠΥΡΟΣ)

Νεοφερμένος

Ο ΣΠΥΡΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O spiros-corfu ecce 8 may 2010!!!!!!!omg!! έγραψε στις 20:26, 13-04-10:

σην έκθεση έχουμε να επιλέξουμε ανάμεσα σε letter ή essay και έχουμε μισή ώρα να ολοκληρώσουμε!!!έλεος!!!πότε θα προλάβω??

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 20:29, 13-04-10:

Ας τα παρουμε όλα μαζι με τη σειρα.Πρωτη συμβουλη και κανονας ειναι να ΜΗΝ αγχωθεις.

Η βαση ειναι 65% και το GVR και στο Listening.Δηλαδη με 33/50 περνάς στο ακουστικό οπως και με 65/100 στο GVR.Τα προφορικα ειναι ευκολα και το κλιμα ειναι πολυ φιλικο.Δεν κοβουν και εύκολα.Να εισαι χαλαρος,να χαμογελας και να εισαι ο εαυτός σου.Επισης μην αγχωθεις για χαζα λαθη που μπορει να κανεις γιατι στοχος ειναι να επικοινωνήσεις.

Στην έκθεση προσοχε πολυ τα γραμματικα λαθη και να χρησιμοποιείς συνδετικες εκφράσεις όπως:
Ιn the first place...
First of all...
Firstly,
In addition,
Furthermore,
Moreover,
To sum up,
To conclude,
All in all, και πολλά άλλα.

Επίσης αν δυσκολευεσαι τοσο πολυ μαθε μια τυποποιημενη εισαγωγη και conclusion καθως μπορει μεν να μην παιρνεις πολλα credits αλλα τουλαχιστον θα περάσεις

Τωρα οσον αφορα τη βαθμολογια:
"Examinees with a Low Pass (or higher) in all four sections are awarded an ECCE certificate. Examinees who pass three sections with a Low Pass (or higher) and receive no less than a Borderline Fail in one section are awarded an ECCE certificate. A certificate is not awarded to any examinee who has a complete Fail in any section."

Ελπιζω να σε βοηθησα.
Για οτιδηποτε αλλο μη διστασεις!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:31, 13-04-10:

Προλαβαίνεις. Και εμείς στο ECPE 30λεπτά εχουμε στην διαθεση μας και ειναι αρκετος χρόνος.

Τα 5 πρωτα λεπτα σκεφτεσαι πιο θεμα θα γραψεις και κάνεις brainstorming.

Στα υπόλοιπα 20 λεπτα γραφεις την εκθεση. Για να προλαβεις θα πρεπει να εχεις ετοιμο προλογο και επιλογο(καποιες εκφρασεις πασπαρτού) και συνδετικές λέξεις απο παραγραφο σε παραγραφο.

Και στα 5 λεπτα που θα σου μεινουν στο τελος διορθωνεις τα λαθη σου.

Αααα!Σταματα να το σκεφτεσαι και ξεκίνα εξασκηση!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 20:39, 13-04-10:

Δεν εχει χαθει ακομα τίποτα πάντως.
Παντως αν το χεις φοβο με την εκθεση μαθε 3-4 σειρες εισαγωγη και επιλογο και σχεδον το 1/3 της εκθεσης το χεις

Θα κανεις το εξης πλάνο:

Εισαγωγη=3-4 σειρες(1 παραγραφος)
Κυριως θεμα(10 σειρες περιπου σε 2 παραγραφους)
Επιλογος=3-4 σειρες.

Ετσι εχεις γυρω στις 18 σειρες εκθεση που ειναι 1 σελίδα.
Βεβαια αυτο ειναι τυπικο και απολυτως προσαρμόσμενο στα γούστα σου

spiros-corfu (ΣΠΥΡΟΣ)

Νεοφερμένος

O spiros-corfu ecce 8 may 2010!!!!!!!omg!! έγραψε στις 20:45, 13-04-10:

ευχαριστώ πολύ αλλά ήδη χρησιμοποιώ αυτές τις συνδετικές λέξεις και έχω ετοιμάσει δικό μου προλογο και επιλογο(καποιες εκφρασεις πασπαρτού όπως είπες)αλλά το κύριος θέμα είναι για μένα που με κάνει fail.δηλαδή θα βγω εκτός θέματος,η καθηγήτρια μου λέει πως γράφω ότι μου έρθει και κάποιες φορές δεν βγάζουν νόημα,μπερδεμένα,φτωχά επιχειρήματα.....και τέτοια...μην σας ζαλίζω...έχω δώσει το bcce και το έχω πάρει(αν και μας έχει πει πως δεν αναγνωρίζεται-δηλαδή δεν μετράει...αναγνωρίζεται όμως???)...έχω ακούσει πως αν βγεις εκτός θέματος κόβεσαι...

Examinees who pass three sections with a Low Pass (or higher) and receive no less than a Borderline Fail in one section are awarded an ECCE certificate. (αυτό θα πει πως αν περάσω σε τρία και κοπώ σε ένα,περνάω???-δηλαδή αν κοπώ στην έκθεση περνάω...)
A certificate is not awarded to any examinee who has a complete Fail in any section.(αυτό θα πει πως αν έχω σε ένα κομμάτι fail κόβομαι ή αν έχω σε όλα κόβομαι???)

spiros-corfu (ΣΠΥΡΟΣ)

Νεοφερμένος

O spiros-corfu ecce 8 may 2010!!!!!!!omg!! έγραψε στις 20:48, 13-04-10:

για το Κυριως θεμα λες(10 σειρες περιπου σε 2 παραγραφους)???δηλαδή 5 σειρές σε κάθε παράγραφο ή 10 σειρές σε κάθε παράγραφο??

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 20:49, 13-04-10:

Aν εχεις εστω και ενα Fail κοβεσαι.
Tωρα για την έκθεση δεν κοβουν ευκολα για εκτος θεματος.Καλυτερα να βγει λίιιιγο εκτος θεματος,παρα να γραφεις ακαταλαβιστικα

5 σειρες η καθε παραγραφος.

15-18 σειρες Χ 10 λεξεις η σειρα και ετσι jet!

spiros-corfu (ΣΠΥΡΟΣ)

Νεοφερμένος

O spiros-corfu ecce 8 may 2010!!!!!!!omg!! έγραψε στις 20:53, 13-04-10:

ευχαριστώ πολύ με καλύψατε και με βοηθήσατε πάρα πολύ!!!σας ευχαριστώ θα δείξει τώρα στις 8 Μαίου και τέλη Ιουλίου αν θα το περάσω...καλη επιτυχία σε εσάς που δίνετε ecpe και ecce!!!

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:54, 13-04-10:

Σπύρο αν έχεις πρόβλημα γλωσσικο ή σύνταξης καλό θα είναι να σκέφτεσαι διπλά το τί γράφεις. Τώρα το αν είσαι εκτός θέματος σημαίνει οτι δεν εχεις διαβασει καλα το θέμα.

Ευχαριστούμε!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 22:24, 13-04-10:

Καλη μας επιτυχια!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 16:35, 15-04-10:

Tα timetables εχουν αρχισει να φτανουν.
Εγω το πήρα στα χέρια μου.
Εσεις το έχετε λάβει;

maria_apost

Φοιτητής

H maria_apost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H maria_apost έγραψε στις 15:14, 22-04-10:

δινω ecpe.μου ηρθε το χαρτι και δινω 2 μαιου προφορικα.επειδη δεν κανω καποια μαθηματα αλλα ψιλοδιαβαζω μονη μου, εχει αλλαξει κατι απο την προηγουμενη εξεταστικη περιοδο?υπαρχει καποια αλλαγη στο listening??

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:26, 22-04-10:

Oλες οι αλλαγες ειναι εδω:http://lsa.umich.edu/umich/v/index.j...003d01010aRCRD

Πλεον δινονται και οι ερωτησεις στο παρτ 3 του ακουστικου και δεν ξερω αν εδωσες με το το νεο συστημα προφορικων,2-2.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:40, 22-04-10:

2 Μαίου προφορικά;;;;;Πριν τα γραπτά;;;

Εγώ δίνω προφορικά 5 Ιουνίου!

maria_apost

Φοιτητής

H maria_apost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H maria_apost έγραψε στις 22:36, 22-04-10:

ναι 2 μαιου..θα ειμαι απο τους πρωτους μαλλον! θα σας ενημερωσω! σε ευχαριστω teol20 για την διευκρινηση!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 23:12, 22-04-10:

Tιποτα μωρε!
Εγω δινω στις 23/05!
Καλη μας επιτυχια!!!

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 23:19, 22-04-10:

Να με ενημερωσετε παιδια!!!

Καλή Επιτυχία!!!!!!!

Diana Fire (Τίνα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε στις 10:30, 23-04-10:

έδωσα και δε το πηρα ξκαι τωρα ξαναδίνω. Είμαι βέβαια λίγο αγχωμένη για τα αποτελεσματα, αλλα εχω πίστη, ελπιδα και διαισθηση!!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 10:35, 23-04-10:

Που κοπηκες αν επιτρεπετε;Αλλα οπως και να χει θα ΣΚΙΣΟΥΜΕ!

Diana Fire (Τίνα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε στις 10:47, 23-04-10:

Που κοπηκες αν επιτρεπετε;Αλλα οπως και να χει θα ΣΚΙΣΟΥΜΕ!
Στο listening κόπηκα..Ναι. 2η φορά πιστεύω όντως θα σκίσουμε!!!

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:27, 23-04-10:

Θετική ενέργεια και θα περάσουμε!!!!

(Καλέ γιατί τόσες αρνητικές;;;)

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 13:37, 23-04-10:

Γραπτα πρωινοι ή μεσημεριανοι δίνεται?
Εγω 13.30

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ (ΝΙΚΟΣ ΜΠ.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ έγραψε στις 14:00, 25-04-10:

Εγώ δίνω ECPE στι 9 μάη.. Το άγχος πλέον στο αποκορύφωμα. Πέρυσι είχαμε το FCE/ECCE, φέτος ένα βήμα παραπέρα.. 'Εχω άγχος όμως ρε γαμώτο.. Ειδικά το Vocabulary.. Στο Sample test που μας έδωσαν στο φροντηστήριο πήρα 74 στο GCVR, 38 στο Listening και LowPass στην έκθεση.. Στα κείμενα πήρα 18/20 όμως, και αυτό ήταν που με έσωσε απο τα δόντια της καθηγήτριας

Τέτοιου επιπεδου θα είναι και εκεί; Επίσης έχω μία απορία. Στο Speaking είναι φιλικοί οι εξεταστές;

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:09, 25-04-10:

Περίπου τέτοιας δυσκολίας θα είναι και εκει. Για τα προφορικά την εχω και εγω αυτη την απορια.

Τελικά δίνω το μεσημερι και εγω...Και μαλιστα παρα πολυ κοντα στο σπιτι μου!

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ έγραψε στις 14:11, 25-04-10:

Εγώ δίνω 9:30. Οπότε θα ξυπνήσω νωρίς-νωρίς να παίξω λίγο Monster Hunter Tri και λίγο Call

ioannaki95

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H ioannaki95 έγραψε στις 14:20, 25-04-10:

Κι εγώ δίνω τον Μάιο αλλά ευτυχώς δεν έχω άγχος επειδή εκτός από το ότι μου αρέσουν πολύ τα αγγλικά πιστεύω ότι ξέρω καλά ειδικά τη Γραμματική την έχω όλη συγκεντρωμένη στο μυαλό μου και αυτό με κάνει να σκέφτομαι πιο θετικά.. Μόνο το 2ο μέρους του listening είναι δύσκολο αλλά πιστεύω να τα πάω καλά... Τώρα θα δείξει...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 25-04-10 στις 14:24. Αιτία: greeklish

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ έγραψε στις 14:40, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από ioannaki95
Κι εγώ δίνω τον Μάιο αλλά ευτυχώς δεν έχω άγχος επειδή εκτός από το ότι μου αρέσουν πολύ τα αγγλικά πιστεύω ότι ξέρω καλά ειδικά τη Γραμματική την έχω όλη συγκεντρωμένη στο μυαλό μου και αυτό με κάνει να σκέφτομαι πιο θετικά.. Μόνο το 2ο μέρους του listening είναι δύσκολο αλλά πιστεύω να τα πάω καλά... Τώρα θα δείξει...
To δευτερο είναι εύκολο ρε.. Απλά άκου την κάθε λεπτομέρεια

ioannaki95

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H ioannaki95 έγραψε στις 15:09, 25-04-10:

συγνώμη για πριν...το 2ο είναι το πιο δύσκολο ευτυχώς που τα πάω μια χαρά στις εικόνες κ΄ συνψηφίζονται (ωχ κόλλησα στο πως γράφεται η λέξη...)

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:55, 25-04-10:

Εγω πιστευω πως απλα θελει απολυτη αυτοσυγκεντρωση και φυσικα βοηθάει και ο παραγων τυχη.
Εγω δινω 13.30 γραπτα και 23/05 προφορικα.Οποτε οσοι δινουν πιο νωρις προφορικα η βοηθεια τους θα ειναι αμεριστη.
Επισης δινω 13/05 προφορικα Cambridge αρα και παλι οποιος θελει και δινει πιο νωρις μπορει να βοηθησει και οι επομενοι με τη σειρας μας τους επομενους κ.ο.κ.
Δεν νομιζω να χουμε άγχος εεε;

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ έγραψε στις 16:57, 25-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από ioannaki95
συγνώμη για πριν...το 2ο είναι το πιο δύσκολο ευτυχώς που τα πάω μια χαρά στις εικόνες κ΄ συνψηφίζονται (ωχ κόλλησα στο πως γράφεται η λέξη...)
Α, κατάλαβα για το ECPE εγώ.. Ναι, στο Lower είναι δυσκολούτσικο το δεύτερο, ενώ στο prof το τρίτο(το δεύτερο είναι απλό)

Εγω πιστευω πως απλα θελει απολυτη αυτοσυγκεντρωση και φυσικα βοηθάει και ο παραγων τυχη.
Εγω δινω 13.30 γραπτα και 23/05 προφορικα.Οποτε οσοι δινουν πιο νωρις προφορικα η βοηθεια τους θα ειναι αμεριστη.
Επισης δινω 13/05 προφορικα Cambridge αρα και παλι οποιος θελει και δινει πιο νωρις μπορει να βοηθησει και οι επομενοι με τη σειρας μας τους επομενους κ.ο.κ.
Δεν νομιζω να χουμε άγχος εεε;
Proficiency έτσι;

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 17:48, 25-04-10:

Proficiency παντα!

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ έγραψε στις 14:41, 27-04-10:

Past papers του ecpe εχουμε;

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 14:58, 27-04-10:

lsa.umich.edu/eli

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

H lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H lonelybutterfly έγραψε στις 12:32, 28-04-10:

παιδια δεν ξερω γιατι αλλα εχω αγχωθει απιστευτα!! περισσοτερο επιδη βλεπω διακυμανσεις στα τεστ που κανω (burlington practice tests το βιβλιο). Ενω αρχικα περνουσα τα τεστ, εχω κανει το δευτερο βιβλιο και εχω κοπει σε καποια! κανω λαθη και στη γραμματικη οπου επιανα παντα γυρω στα 35! λεξιλογιο δεν θα το σχολιασω γιατι ειναι απειρα!!! Ετσι οπως παω θα κοπω απο το αγχοσ μου...9 μαιου δινω και 23 προφορικα! τι προτεινετε? να δωσω βαση στη γραμματικη η να αφωμοιωσω οσο περισσοτερο λεξιλογιο μπορω? τελειωνουν οι μερες και η ολη προετοιμασια μου διηρκησε 6 μηνες! τελικα η εξεταση ειναι σχετικα πιο ευκολη απο τα βιβλια που κανουμε? ας απαντησει καποιος που τουλαχιστον εχει καποια εμπειρια η ασχολειται με το ιδιο βιβλιο! ΑΧΓΟΣ...ΑΓΧΟΣ...ΑΓΧΟΣ........

α δινω proficiency michigan!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη teol20 : 28-04-10 στις 12:51. Αιτία: merge

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 12:58, 28-04-10:

Λοιπον παντα τα τεστ στα βιβλια ειναι λιγο πιο δυσκολο απο το actual test.Αυτο παντα για το GCVR.Για το Listening μπορει να ναι και λιγο πιο δυσκολο.
Το βασικο ειναι να κρατησεις τις ισσοροπιες.Πιο ευκολο ειναι να κανεις επαναληψη τη γραμματικη γιατι το λεξιλογιο θα σε αγχωσει.
Ποσο χτυπας περιπου στα GCVR?

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

H lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H lonelybutterfly έγραψε στις 13:07, 28-04-10:

listening πιο δυσκολα ε? ειναι το μονο κομματι που δεν εχω προβλημα πιστευω, πιανω 40 μεσο ορο με 45 ελπιζω να μη γινει καμια στραβη και κοπω γιατι θα ειναι οριακα! τωρα στο gcvr κυμαινομαι απο 72 μεχρι 82 περιπου για να καταλαβεις! δηλαδη σε οσα εχω κοπει (3 απο τα 11 τεστ που εχς κανει) ειναι περιπου στα 5-6 τα λαθη μου! εχω κανει κ το τεστ που ειναι στη σελιδα του Michigan και εκει επιασα 83 αν και το τελειωσα σε μια ωρα αντι για 75 λεπτα επειδη αχγωθηκα! π.χ μου φανηκαν πολυ ευκολα τα κειμενα και το close τα οποια με δυσκολευουν παντα στα τεστ του βιβλιου! ειναι περιεργη εξεταση δεν ξερω, δεν μπορεις να εισαι σιγουρος πιστευω! shit!!!!! εσυ πως τα πας? πως το βλεπεις???

GetOuttaMyWay (Johnson)

Φοιτητής

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 13:19, 28-04-10:

be cool η εξεταση ειναι πιο ευκολη απο ο,τι στα βιβλια. εδωσα το νοεμβρη και το πηρα, οποτε σου το λεεω απο εμπειρια...

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

H lonelybutterfly έγραψε στις 13:27, 28-04-10:

ειχες ασχοληθει αρκετα? και εμενα ετσι μου φανηκε το sample αρκετα πιο ευκολο...μα βλεπω κατι κουλα ειδικα στη γραμματικη! πολυ λεπτομερεια... δεν ξερω μακαρι να εχεις δικιο!!!!!!

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 13:28, 28-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από lonelybutterfly
listening πιο δυσκολα ε? ειναι το μονο κομματι που δεν εχω προβλημα πιστευω, πιανω 40 μεσο ορο με 45 ελπιζω να μη γινει καμια στραβη και κοπω γιατι θα ειναι οριακα! τωρα στο gcvr κυμαινομαι απο 72 μεχρι 82 περιπου για να καταλαβεις! δηλαδη σε οσα εχω κοπει (3 απο τα 11 τεστ που εχς κανει) ειναι περιπου στα 5-6 τα λαθη μου! εχω κανει κ το τεστ που ειναι στη σελιδα του Michigan και εκει επιασα 83 αν και το τελειωσα σε μια ωρα αντι για 75 λεπτα επειδη αχγωθηκα! π.χ μου φανηκαν πολυ ευκολα τα κειμενα και το close τα οποια με δυσκολευουν παντα στα τεστ του βιβλιου! ειναι περιεργη εξεταση δεν ξερω, δεν μπορεις να εισαι σιγουρος πιστευω! shit!!!!! εσυ πως τα πας? πως το βλεπεις???
Αν εχεις αυτα τα σκορ κατα πασα πιθανοτητα θα περάσεις μην στενχαωριεσαι.Τετοια πιανω και γω στα τεστ της Piniaris (All star,Final Countdown) που ειναι και αρκετα δυσκολα.Οπως και της Burl που κανεις ειναι δυσκολουτσικα.Πιο νορμαλ ειναι του Γριβα νομίζω.

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 13:32, 28-04-10:

Πλεον δυσκολευουν και τη γραμματικη και βαζουν πιο ευκολο λεξιλογιο.Μονο μην αγχωθεις γιατι δεν αξιζει επειτα απο τοση προετοιμασια να πανε ολα στραφι.Οσο για το sample μου φανηκε πολυ πιο ευκολο σε σχεση με αυτα του βιβλιου.
Και μπορει στις εξετασεις να ναι ακομα πιο εύκολα

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

H lonelybutterfly έγραψε στις 13:57, 28-04-10:

αντε μακαρι ρε παιδια με βοηθατε πολυ!! θα κανω οση προσπαθεια μπορω αν και δεν εχω πολυ χρονο ακομη! και ο,τι γινει! απλα εφαγα μεγαλο ξενερωμα που κοπηκα σε τεστ 10 μερες πριν την εξεταση!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους