Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,269 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,933 μηνύματα σε 74,195 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 213 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:07, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Το νερό του κέντρου δεν μου αρέσει καθόλου προσωπικά.
Αν και είναι ανάλογα με την περιοχή.
Αν βλέπεις ότι δεν είναι καλή η ποιότητα, εμφιαλωμένα, ότι καλύτερο!
Δε με συμφέρει το εμφιαλωμένο γιατί πίνω ΠΟΛΥ νερό και απλά θα πρέπει να κουβαλάω εξάδες κάθε μέρα στο σπίτι.
Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Για κέντρο και πανεπιστήμια είσαι δίπλα και πας με τα πόδια.
ΚΤΕΛ και Σταθμό λεοφορείο απο Καμάρα, για Αεροδρόμιο πρέπει να κατέβεις Λευκό.
Γενικά είναι εύκολη περιοχή.
Τέλεια.
Τώρα που είπατε για λεωφορεία το app του ΟΑΣΘ πόσο αξιόπιστο είναι για μπούφους σαν εμένα;
(Ξέρω ότι έχει στύλους στις στάσεις που γράφει τι ώρα έρχεται και ποιο λεωφορείο απλά θέλω και κάτι πιο "προσβάσιμο")
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,596 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 19:22, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_

Τώρα που είπατε για λεωφορεία το app του ΟΑΣΘ πόσο αξιόπιστο είναι για μπούφους σαν εμένα;
(Ξέρω ότι έχει στύλους στις στάσεις που γράφει τι ώρα έρχεται και ποιο λεωφορείο απλά θέλω και κάτι πιο "προσβάσιμο")
Τις ίδιες ακριβώς ώρες με τους στύλους λέει και δουλεύει και σε στάσεις που δεν έχουν στύλους.
Εγώ το χρησιμοποιώ καθημερινά.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:05, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Τις ίδιες ακριβώς ώρες με τους στύλους λέει και δουλεύει και σε στάσεις που δεν έχουν στύλους.
Εγώ το χρησιμοποιώ καθημερινά.
Ευχαριστώ ειλικρινά γιατί τα'χω βρει λίγο μπαστούνια.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,211 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 21:32, 26-08-16:

Ειλκρινά, δεν χρειάζεται άγχος. Μπορεί να έχουμε μόνο λεωφορεία στην Θεσσαλονίκη, αλλά είναι αρκετά καλά οργανωμένο ώστε αν δεν θες να ρωτάς κάθε 2 στάσεις να μπορείς να βρεις τα πάντα μόνη σου στο site ή την εφαρμογή. Θα εξοικειωθείς πολύ γρήγορα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,596 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 21:42, 26-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Ειλκρινά, δεν χρειάζεται άγχος. Μπορεί να έχουμε μόνο λεωφορεία στην Θεσσαλονίκη, αλλά είναι αρκετά καλά οργανωμένο ώστε αν δεν θες να ρωτάς κάθε 2 στάσεις να μπορείς να βρεις τα πάντα μόνη σου στο site ή την εφαρμογή. Θα εξοικειωθείς πολύ γρήγορα.
Μια, άντε δύο βδομάδες είναι μέχρι να εξοικειωθείς.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tobeornottobe

Φοιτητής

H Tobeornottobe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H Tobeornottobe έγραψε στις 22:10, 26-08-16:

Οι 40 εκκλησιες τι λενε σαν περιοχη?
Παράθεση

jim1997

Νεοφερμένος

Ο jim1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O jim1997 έγραψε στις 08:40, 27-08-16:

υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει για σπιτι στην θεσσαλονικη?
Παράθεση

Tobeornottobe

Φοιτητής

H Tobeornottobe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H Tobeornottobe έγραψε στις 09:40, 27-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από jim1997
υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει για σπιτι στην θεσσαλονικη?
Τι ψαχνεις ακριβως?
Παράθεση

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 460 μηνύματα.

O panosedessa έγραψε στις 15:27, 27-08-16:

τουμπα ειναι ιδανικο μερος με 1 λεωφορειο εχεις φτασει στο πανεπιστημιο 2-3 λεπτα ειναι η διαδρομη ενω και με τα ποδια...παλευεται
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DumeNuke

Φοιτητής

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,321 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 16:45, 27-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από panosedessa
τουμπα ειναι ιδανικο μερος με 1 λεωφορειο εχεις φτασει στο πανεπιστημιο 2-3 λεπτα ειναι η διαδρομη ενω και με τα ποδια...παλευεται
2-3 λεπτά με το λεωφορείο είναι αν μένεις στο ύψος της Στροφής Τριανδρίας, αρχές Λαμπράκη δηλαδή. Μην νομίζεις ότι η Λαμπράκη είναι καμιά κύρια αρτηρία ταχείας κυκλοφορίας, 2 λωρίδες έχει, 1 ανά κατεύθυνση, και το διπλοπαρκάρισμα είναι κάτι το συνηθισμένο.
Δεν μιλάω για τις ημέρες που παίζει η ΠΑΟΚΑΡΑ, τότε γίνεται απλά ΤΟ ΧΑΟΣ.

Εγώ, να πω την αλήθεια, μέχρι πέρσι ήμουν κοντά στη Μαρτίου και ήθελα να μείνω εκεί γύρω, αν έβρισκα κάτι. Δυστυχώς δεν βρήκα, οπότε έφυγα για Άνω Τούμπα. Περιοχές πάνω στην Καραμανλή, όπως Μπότσαρη, Μαρτίου, Χαριλάου είναι φοβερές για φοιτητές. Όσοι επεφημείτε υπέρ της Τούμπας, περιμένετε να κάνετε την πρώτη νυχτερινή σας έξοδο και να σας ζητήσει 1,5-2 ταληράκια ο ταρίφας για να σας γυρίσει σπίτι...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DumeNuke : 27-08-16 στις 16:48.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panosedessa

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 460 μηνύματα.

O panosedessa έγραψε στις 16:51, 27-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke
2-3 λεπτά με το λεωφορείο είναι αν μένεις στο ύψος της Στροφής Τριανδρίας, αρχές Λαμπράκη δηλαδή. Μην νομίζεις ότι η Λαμπράκη είναι καμιά κύρια αρτηρία ταχείας κυκλοφορίας, 2 λωρίδες έχει, 1 ανά κατεύθυνση, και το διπλοπαρκάρισμα είναι κάτι το συνηθισμένο.

Εγώ, να πω την αλήθεια, μέχρι πέρσι ήμουν κοντά στη Μαρτίου και ήθελα να μείνω εκεί γύρω, αν έβρισκα κάτι. Δυστυχώς δεν βρήκα, οπότε έφυγα για Άνω Τούμπα. Περιοχές πάνω στην Καραμανλή, όπως Μπότσαρη, Μαρτίου, Χαριλάου είναι φοβερές για φοιτητές. Όσοι επεφημείτε υπέρ της Τούμπας, περιμένετε να κάνετε την πρώτη νυχτερινή σας έξοδο και να σας ζητήσει 1,5-2 ταληράκια ο ταρίφας για να σας γυρίσει σπίτι...
μποτσαρη ειναι τεραστια
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 422 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 18:29, 27-08-16:

έμενα πέρσι άνω τούμπα, μετά την αγία βαρβάρα, δηλαδή στο ''κέντρο'' της άνω τούμπας...όποτε έβγαινα βράδυ και αργούσα, έπαιρνα 78Ν ως την καμάρα και από εκεί ταξί...από καμάρα ως το σπίτι μου ποτέ δεν έδωσα πάνω από 5ευρω, και το 5 πολύ σπάνια, συνήθως γύρω στο 4,5!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

konstantinab199

Φοιτητής

H konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 249 μηνύματα.

H konstantinab199 έγραψε στις 19:39, 27-08-16:

εμενα σαν περιοψχη μαρεσουν πολυ οι 40 εκκλησιες...αλλα εγω νοικιαζω ιουστινιανου κατω απο ολυμπου στην πλατεια αριστοτελους και ειμαι επισης [ολυ ευχαριστημενη :
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 20:50, 03-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από panosedessa
Εξαρτάται για πόσο βαθιά τούμπα μιλάμε. Υπάρχουν περιοχές όντως προσβάσιμες αλλά υπάρχουν και άλλες που είναι κομμάτι ζόρι να περπατήσεις τόσο ειδικά το βράδυ.
Η αλήθεια είναι ότι η Λαμπράκη το πρωί ειδικά στο ρεύμα προς Πανεπιστήμια ΔΕΝ παλεύεται . Σε μη ώρα αιχμής όμως είναι αρκετά βολικό και το 14 είναι από τα πιο συχνά. Την ΠΑΟΚΑΡΑ να τη φοβάσται μόνο στα μεγάλα ντέρμπι που κλείνει όλη η Λαμπράκη. Καλά η Κάτω δε το συζητώ, είναι πολύ χειρότερα σε τέτοιες καταστάσεις.\
Στα θετικά είναι ότι έχει πάρα πολύ φοιτητόκοσμο, έχει όλων των ειδών τα μαγαζιά, ωραία μέρη για φαγητό καφέ και ποτό, με λίγα λόγια δε της λείπει τίποτα
Αρχική Δημοσίευση από miss marple
έμενα πέρσι άνω τούμπα, μετά την αγία βαρβάρα, δηλαδή στο ''κέντρο'' της άνω τούμπας...όποτε έβγαινα βράδυ και αργούσα, έπαιρνα 78Ν ως την καμάρα και από εκεί ταξί...από καμάρα ως το σπίτι μου ποτέ δεν έδωσα πάνω από 5ευρω, και το 5 πολύ σπάνια, συνήθως γύρω στο 4,5!
Καμάρα μέχρι Άγιο Χριστόφορο είναι γύρω στο 8ευρω, εντάξει δεν είναι λίγα να λέμε και την αλήθεια.
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 422 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 21:59, 03-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Εξαρτάται για πόσο βαθιά τούμπα μιλάμε. Υπάρχουν περιοχές όντως προσβάσιμες αλλά υπάρχουν και άλλες που είναι κομμάτι ζόρι να περπατήσεις τόσο ειδικά το βράδυ.

Η αλήθεια είναι ότι η Λαμπράκη το πρωί ειδικά στο ρεύμα προς Πανεπιστήμια ΔΕΝ παλεύεται . Σε μη ώρα αιχμής όμως είναι αρκετά βολικό και το 14 είναι από τα πιο συχνά. Την ΠΑΟΚΑΡΑ να τη φοβάσται μόνο στα μεγάλα ντέρμπι που κλείνει όλη η Λαμπράκη. Καλά η Κάτω δε το συζητώ, είναι πολύ χειρότερα σε τέτοιες καταστάσεις.\
Στα θετικά είναι ότι έχει πάρα πολύ φοιτητόκοσμο, έχει όλων των ειδών τα μαγαζιά, ωραία μέρη για φαγητό καφέ και ποτό, με λίγα λόγια δε της λείπει τίποτα

Καμάρα μέχρι Άγιο Χριστόφορο είναι γύρω στο 8ευρω, εντάξει δεν είναι λίγα να λέμε και την αλήθεια.
εντάξει, νομίζω ο Άγιος Χριστόφορος παραπέφτει μακριά για να μείνει φοιτητής, χωρίς δικό του μέσο μετακίνησης!
Παράθεση

pkat876

Μαθητής Γ' λυκείου

H pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Δημοσιογραφίας & Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H pkat876 έγραψε στις 22:05, 03-09-16:

Ιδανικοτερη τοποθεσια ειναι η περιοχη που εκτεινεται απο Αγιας Σοφιας μεχρι και Καμαρα, ομως τα περισσοτερα σπιτια ειναι παλια, αν και υπαρχουν εξαιρεσεις.. Μετα ειναι πολυ σημαντικο να στραφει κανεις σε περιοχες που περναει το 78Ν, δηλαδη το νυχτερινο λεωφορειο. Για παράδειγμα, στα ανατολικά καλες περιοχες ειναι η Κατω Τουμπα, η Μαρτιου, η Μποτσαρη, η Αναληψη και δ Δυτικά η Κολομβου και η Αντιγονιδων, που ειναι αισθητα πιο κοντα στο κεντρο και ειναι στασεις, που περνανε τα περισσοτερα λεωφορεια. Εξαιρετικη περιοχη ειναι η Λεωφορος Στρατου, απο τους ωραιοτερους δρομους της Θεσσαλονικης κατα τη γνωμη μου. Δε θα σου συνεστηνα την Τριανδρια, καθως αν και ειναι πολυ κοντα στα πανεπιστημια δεν καλυπτεται απο το 78Ν, οπως και η Ανω Τουμπα, η οποια ειναι ακομη πιο μακρια... Πολλοι φοιτητες μενουν Αγιου Δημητριου, Ολυμπου, Κασσανδρου, οι οποιες αν και κοντα στο κεντρο ειναι κακοφημες.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pkat876 : 03-09-16 στις 22:08. Αιτία: AutoMerge
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 22:17, 03-09-16:

Να λύσουμε τώρα και κάτι ακόμα. Παιδιά! Δεν υπάρχουν κακόφημες και καλόφημες περιοχές εκτός από πολύ ακραίες περιπτώσεις. Στην πολυαγαπημένη Τούμπα όλων μας στα ψηλά στο σχολείο κάθε βράδυ πέφταν πιστολίδια να τα λέμε και αυτά :P
Παράθεση

pkat876

Μαθητής Γ' λυκείου

H pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Δημοσιογραφίας & Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H pkat876 έγραψε στις 22:20, 03-09-16:

Να λύσουμε τώρα και κάτι ακόμα. Παιδιά! Δεν υπάρχουν κακόφημες και καλόφημες περιοχές εκτός από πολύ ακραίες περιπτώσεις. Στην πολυαγαπημένη Τούμπα όλων μας στα ψηλά στο σχολείο κάθε βράδυ πέφταν πιστολίδια να τα λέμε και αυτά
Δεν θα επελεγα προσωπικα να περπατησω στην Κασσανδρου αργα το βραδυ... Αυτο που λες για την Τουμπα ειναι το λιγοτερο... Το γεγονος οτι εκει βρισκεται το γηπεδο του ΠΑΟΚ τα λεει ολα...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 22:21, 03-09-16:

εντάξει, νομίζω ο Άγιος Χριστόφορος παραπέφτει μακριά για να μείνει φοιτητής, χωρίς δικό του μέσο μετακίνησης!
Μια φορά είχα περπατήσει βράδυ Αγ.Χριστόφορο ως Πολίχνη ωραίες εποχές
Παράθεση

pkat876

Μαθητής Γ' λυκείου

H pkat876 έγραψε στις 22:22, 03-09-16:

Μια φορά είχα περπατήσει βράδυ Αγ.Χριστόφορο ως Πολίχνη ωραίες εποχές
Και Νικοπολη σου ευχομαι :p
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 22:55, 03-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από pkat876
Δεν θα επελεγα προσωπικα να περπατησω στην Κασσανδρου αργα το βραδυ... Αυτο που λες για την Τουμπα ειναι το λιγοτερο... Το γεγονος οτι εκει βρισκεται το γηπεδο του ΠΑΟΚ τα λεει ολα...
Εντάξει τώρα ελπίζω να κάνεις πλάκα.

Και Νικοπολη σου ευχομαι :p
Η εξίσωση Πολίχνης με Νικόπολη από που προέκυψε;
Παράθεση

pkat876

Μαθητής Γ' λυκείου

H pkat876 έγραψε στις 23:26, 03-09-16:

Εντάξει τώρα ελπίζω να κάνεις πλάκα.

Δεν ειπα πως αυτος καθ' αυτος ειναι λογος για να απορριψεις την Τουμπα, ομως το γεγονος οτι εκει βρισκεται το γηπεδο του ΠΑΟΚ σε καμια περιπτωση δεν ειναι θετικο, καθως μπορει να προκληθουν πολλα επεισοδια. Η Θεσσαλονικη ειναι μεγαλη πολη και υπαρχουν πολλες επιλογες για τους φοιτητες. Γιατι καποιος να επιλεξει καποια στην οποια ισως συναντησει καποιο προβλημα αντι καποιας αλλης; Δεν ηθελα να θιξω καποια περιοχη, απλα ανεφερα τα στοιχεια που κατα τη γνωμη μου ειναι αρνητικα.

Δεν εξισωσα τις περιοχες, απλως αστειευτηκα... Η Πολιχνη ανηκει στη Δυτικη Θεσσαλονικη κι επειδη μιλαμε για επικυνδινες περιοχες ανεφερα τη Νικοπολη που ειναι ενα παραδειγμα πολυ τραβηγμενο... Αλλωστε εβαλα και :p. Συγγνωμη αν παρεξηγησες τα λεγομενα μου, δεν ειχα αυτη την προθεση.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,211 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:27, 03-09-16:

Ιδανικοτερη τοποθεσια ειναι η περιοχη που εκτεινεται απο Αγιας Σοφιας μεχρι και Καμαρα, ομως τα περισσοτερα σπιτια ειναι παλια, αν και υπαρχουν εξαιρεσεις.. Μετα ειναι πολυ σημαντικο να στραφει κανεις σε περιοχες που περναει το 78Ν, δηλαδη το νυχτερινο λεωφορειο. Για παράδειγμα, στα ανατολικά καλες περιοχες ειναι η Κατω Τουμπα, η Μαρτιου, η Μποτσαρη, η Αναληψη και δ Δυτικά η Κολομβου και η Αντιγονιδων, που ειναι αισθητα πιο κοντα στο κεντρο και ειναι στασεις, που περνανε τα περισσοτερα λεωφορεια. Εξαιρετικη περιοχη ειναι η Λεωφορος Στρατου, απο τους ωραιοτερους δρομους της Θεσσαλονικης κατα τη γνωμη μου. Δε θα σου συνεστηνα την Τριανδρια, καθως αν και ειναι πολυ κοντα στα πανεπιστημια δεν καλυπτεται απο το 78Ν, οπως και η Ανω Τουμπα, η οποια ειναι ακομη πιο μακρια... Πολλοι φοιτητες μενουν Αγιου Δημητριου, Ολυμπου, Κασσανδρου, οι οποιες αν και κοντα στο κεντρο ειναι κακοφημες.
A lol, η Κολόμβου και η Αντιγονιδών δεν είναι δυτικά, είναι κέντρο του κερατά. Σε 10' με χαλαρό περπάτημα είσαι Αριστοτέλους (που είναι το καρακέντρο ας πούμε έτσι), και σε άλλα 10' είσαι σιδηροδρομικό σταθμό (αυτό το λέω για παιδιά που πέρασαν ΤΕΙ και δεν θέλουν να ψάξουν προς τα εκεί σπίτια). Τα σπίτια εκεί επίσης είναι αρκετά πιο φτηνά από τις περιοχές Καμάρα-Ιασονίδου, επειδή ο κόσμος ακόμα συντηρεί το στερεότυπο ότι οι περιοχές αυτές είναι σαν να περπατάς στα μπουρδέλα του Βαρδάρη (καμία σχέση, είναι πολύ παραπέρα), ή ότι είναι οι περιοχές που διαλέγουν όλοι οι μετανάστες να ζήσουν (true σε ένα σημείο, αλλά πρώτον είναι από τις παλιότερες περιοχές της πόλης άρα υπάρχουν πολλές οικογένειες και δεύτερον, φτάνει με την πιπίλα ότι οι μετανάστες είναι όλοι βρωμιάρηδες και εγκληματίες) ή ότι είναι υποβαθμισμένες ποιοτικά (καμία σχέση επίσης). Μια βόλτα θα σας πείσει αν δεν το πιστεύετε, αλλά εγώ που μένω εκεί τα τελευταία 2 χρόνια αισθάνομαι πολύ πιο ασφαλής το βράδυ απ ό,τι αν πρέπει να γυρίσω στο πατρικό μου στα ανατολικά το βράδυ.

Δεν ξέρω επίσης πώς και γιατί οι Αγ. Δημητρίου, η Ολύμπου και η Κασσάνδρου είναι περιοχές "κακόφημες" γιατί καταρχήν είναι δρόμοι παράλληλοι στην Εγνατία και φουλ στα μαγαζιά, και δεύτερον είναι τεράστιοι σε μήκος.

Αυτό που θέλω να συμβουλεύσω με την σειρά μου τα παιδιά που ψάχνουν σπίτι, είναι ότι για τις περιοχές, αρνητικά θα πει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. Το θέμα είναι ότι έχει πέσει μεγάλη παραπληροφόρηση και πολλές φορές τα πράγματα φουσκώνουν χωρίς λόγο. Στην τελική το να βρεις σπίτι σε έναν σκοτεινό παράδρομο δεν έχει να κάνει με το αν η περιοχή είναι η Τούμπα, η Τριανδρία, η Πολίχνη ή η Αριστοτέλους. Αν ανέβεις στις 3 πμ την Μελενίκου μόνος/η για να βρεθείς Αγίου Δημητρίου ή περάσεις μέσα από το πάρκο στην Ροτόντα, είναι δική σου κοντοστροφάδα αν σε κλέψουν (ή ό,τι άλλο), δεν είναι η Αγίου Δημητρίου κακόφημη. Είναι κάποια spots τα οποία θέλουν έξτρα προσοχή και βρίσκονται σε κάθε μα κάθε γειτονιά και θα τα μάθετε το πολύ σε μια βδομάδα. Όταν με το καλό έρθετε, να περπατήσετε το τετράγωνο του wannabe σπιτιού σας βράδυ (μια νορμάλ ώρα, κατά τις 11-12), να δείτε πώς πάει από κίνηση. Αν βρίσκετε άνθρωπο με το τηλεσκόπιο από τις 11 που ακόμα έχει κανονικά συγκοινωνία, μάλλον δεν είναι η καλύτερη επιλογή και πρέπει να δείτε κάπου πιο "κεντρικά" στην γειτονιά.
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 23:32, 03-09-16:

Δεν εξισωσα τις περιοχες, απλως αστειευτηκα... Η Πολιχνη ανηκει στη Δυτικη Θεσσαλονικη κι επειδη μιλαμε για επικυνδινες περιοχες ανεφερα τη Νικοπολη που ειναι ενα παραδειγμα πολυ τραβηγμενο... Αλλωστε εβαλα και :p. Συγγνωμη αν παρεξηγησες τα λεγομενα μου, δεν ειχα αυτη την προθεση.
Κεντροδυτική και είμαστε εντάξει.. Εντάξει και εγώ βαρέθηκα να πείθω το κόσμο ότι δε ζούμε σε γκέτο οι της Δύσης.

A lol, η Κολόμβου και η Αντιγονιδών δεν είναι δυτικά, είναι κέντρο του κερατά. Σε 10' με χαλαρό περπάτημα είσαι Αριστοτέλους (που είναι το καρακέντρο ας πούμε έτσι), και σε άλλα 10' είσαι σιδηροδρομικό σταθμό (αυτό το λέω για παιδιά που πέρασαν ΤΕΙ και δεν θέλουν να ψάξουν προς τα εκεί σπίτια). Τα σπίτια εκεί επίσης είναι αρκετά πιο φτηνά από τις περιοχές Καμάρα-Ιασονίδου, επειδή ο κόσμος ακόμα συντηρεί το στερεότυπο ότι οι περιοχές αυτές είναι σαν να περπατάς στα μπουρδέλα του Βαρδάρη (καμία σχέση, είναι πολύ παραπέρα), ή ότι είναι οι περιοχές που διαλέγουν όλοι οι μετανάστες να ζήσουν (true σε ένα σημείο, αλλά πρώτον είναι από τις παλιότερες περιοχές της πόλης άρα υπάρχουν πολλές οικογένειες και δεύτερον, φτάνει με την πιπίλα ότι οι μετανάστες είναι όλοι βρωμιάρηδες και εγκληματίες) ή ότι είναι υποβαθμισμένες ποιοτικά (καμία σχέση επίσης). Μια βόλτα θα σας πείσει αν δεν το πιστεύετε, αλλά εγώ που μένω εκεί τα τελευταία 2 χρόνια αισθάνομαι πολύ πιο ασφαλής το βράδυ απ ό,τι αν πρέπει να γυρίσω στο πατρικό μου στα ανατολικά το βράδυ.

Δεν ξέρω επίσης πώς και γιατί οι Αγ. Δημητρίου, η Ολύμπου και η Κασσάνδρου είναι περιοχές "κακόφημες" γιατί καταρχήν είναι δρόμοι παράλληλοι στην Εγνατία και φουλ στα μαγαζιά, και δεύτερον είναι τεράστιοι σε μήκος.

Αυτό που θέλω να συμβουλεύσω με την σειρά μου τα παιδιά που ψάχνουν σπίτι, είναι ότι για τις περιοχές, αρνητικά θα πει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. Το θέμα είναι ότι έχει πέσει μεγάλη παραπληροφόρηση και πολλές φορές τα πράγματα φουσκώνουν χωρίς λόγο. Στην τελική το να βρεις σπίτι σε έναν σκοτεινό παράδρομο δεν έχει να κάνει με το αν η περιοχή είναι η Τούμπα, η Τριανδρία, η Πολίχνη ή η Αριστοτέλους. Αν ανέβεις στις 3 πμ την Μελενίκου μόνος/η για να βρεθείς Αγίου Δημητρίου ή περάσεις μέσα από το πάρκο στην Ροτόντα, είναι δική σου κοντοστροφάδα αν σε κλέψουν (ή ό,τι άλλο), δεν είναι η Αγίου Δημητρίου κακόφημη. Είναι κάποια spots τα οποία θέλουν έξτρα προσοχή και βρίσκονται σε κάθε μα κάθε γειτονιά και θα τα μάθετε το πολύ σε μια βδομάδα. Όταν με το καλό έρθετε, να περπατήσετε το τετράγωνο του wannabe σπιτιού σας βράδυ (μια νορμάλ ώρα, κατά τις 11-12), να δείτε πώς πάει από κίνηση. Αν βρίσκετε άνθρωπο με το τηλεσκόπιο από τις 11 που ακόμα έχει κανονικά συγκοινωνία, μάλλον δεν είναι η καλύτερη επιλογή και πρέπει να δείτε κάπου πιο "κεντρικά" στην γειτονιά.
Τα είπες όλα.
Παράθεση

pkat876

Μαθητής Γ' λυκείου

H pkat876 έγραψε στις 23:39, 03-09-16:

Κοιτα η Κολομβου εννοειται πως ειναι κεντρο, αλλα τυπικα υπαγεται στο Βαρδαρη. Αν θεωρησουμε την Αριστοτελους κεντρο ειναι πιο δυτικα! Στα υπολοιπα θα συμφωνησω μαζι σου. Απο κει και περα η επιλογη σπιτιου σχετιζεται σιγουρα και με τις προτιμησεις του καθενος. Αν εγω θελω να βγαινω πχ για ποτο καθε μερα στη Βαλαωριτου και να γυρναω κατα τη 1 ε δε θα βολεψει η Τριανδρια... Αν καποιος θελει ενα καλυτερο σπιτι, σε μια ηρεμη περιοχη ειναι μια πολυ καλη επιλογη.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pkat876 : 03-09-16 στις 23:44. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:47, 03-09-16:

Κοιτα η Κολομβου εννοειται πως ειναι κεντρο, αλλα τυπικα υπαγεται στο Βαρδαρη. Αν θεωρησουμε την Αριστοτελους κεντρο ειναι πιο δυτικα! Στα υπολοιπα θα συμφωνησω μαζι σου. Απο κει και περα η επιλογη σπιτιου σχετιζεται σιγουρα και με τις προτιμησεις του καθενος. Αν εγω θελω να βγαινω πχ για ποτο καθε μερα στη Βαλαωριτου και να γυρναω κατα τη 1 ε δε θα βολεψει η Τριανδρια... Αν καποιος θελει ενα καλυτερο σπιτι, σε μια ηρεμη περιοχη ειναι μια πολυ καλη επιλογη.
Όχι, τυπικά υπάγεται στο κέντρο. Βαρδάρης είναι από Ζωγράφου και μέσα. Ας πούμε ότι είναι στα όρια γενικά, αλλά τέλος πάντων δεν έχει σημασία. Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, δεν ξεκινάει και το γκέτο

Από εκεί και πέρα ναι, ξεκάθαρα ο καθένας κοιτάει τις προτεραιότητές του. Αν θέλει να μην πληρώνει ΟΑΣΘ, κοιτάει από Ιασονίδου-Αγίας Σοφίας μέχρι Ευαγγελίστρια, αν θέλει ησυχία και φύση και θέα κοιτάει Άνω Πόλη και 40 Εκκλησιές, αν θέλει έξαλλη ζωή κοιτάει Ναυαρίνου/Μελενίκου ή Αντιγονιδών ή Ολύμπου στο ύψος της Αριστοτέλους (για να είναι δίπλα σε όλα), αν θέλει την ηρεμία του "προαστίου" κοιτάει Χαριλάου, Ανάληψη, Ιπποκράτειο, Δελφών...
Παράθεση

pkat876

Μαθητής Γ' λυκείου

H pkat876 έγραψε στις 23:52, 03-09-16:

Όχι, τυπικά υπάγεται στο κέντρο. Βαρδάρης είναι από Ζωγράφου και μέσα. Ας πούμε ότι είναι στα όρια γενικά, αλλά τέλος πάντων δεν έχει σημασία. Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, δεν ξεκινάει και το γκέτο

Από εκεί και πέρα ναι, ξεκάθαρα ο καθένας κοιτάει τις προτεραιότητές του. Αν θέλει να μην πληρώνει ΟΑΣΘ, κοιτάει από Ιασονίδου-Αγίας Σοφίας μέχρι Ευαγγελίστρια, αν θέλει ησυχία και φύση και θέα κοιτάει Άνω Πόλη και 40 Εκκλησιές, αν θέλει έξαλλη ζωή κοιτάει Ναυαρίνου/Μελενίκου ή Αντιγονιδών ή Ολύμπου στο ύψος της Αριστοτέλους (για να είναι δίπλα σε όλα), αν θέλει την ηρεμία του "προαστίου" κοιτάει Χαριλάου, Ανάληψη, Ιπποκράτειο, Δελφών...
Κολομβου μενω και ειναι πολυ καλα... Σ' ολα τα υπολοιπα θα συμφωνησω απολυτα.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:53, 03-09-16:

Κολομβου μενω και ειναι πολυ καλα... Σ' ολα τα υπολοιπα θα συμφωνησω απολυτα.
Α, μια γειτόνισσα!
Παράθεση

pkat876

Μαθητής Γ' λυκείου

H pkat876 έγραψε στις 23:59, 03-09-16:

Ωραιοκαστρο δε μενεις; Δεν ξερω που ειναι ακριβως, αλλα εχω καποιους συμφοιτητες που μου εχουν παραπονεθει για την αποσταση...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pkat876 : 04-09-16 στις 00:05. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 00:05, 04-09-16:

Ωραιοκαστρο δε μενεις; Δεν ξερω που ειναι ακριβως, αλλα εχω καποιους συμφοιτητες που μου εχουν παραπονεθει για την αποσταση...
Α όχι όχι, για άλλους λόγους το 'χω βάλει το Ωραιόκαστρο!
Στην γειτονιά σου είμαι και γω
Παράθεση

NikosChatzoglou

Δραστήριο Μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 225 μηνύματα.

O NikosChatzoglou έγραψε στις 10:45, 04-09-16:

Η Νικόπολη θεωρείται επικίνδυνη;;
Παράθεση

pkat876

Μαθητής Γ' λυκείου

H pkat876 έγραψε στις 22:07, 05-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από NikosChatzoglou
Η Νικόπολη θεωρείται επικίνδυνη;;
Η πιο επικυνδινη περιοχη της Θεσσαλονικης, κατα τη γνωμη μου.
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Φοιτητής

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 892 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 22:35, 05-09-16:

Α όχι όχι, για άλλους λόγους το 'χω βάλει το Ωραιόκαστρο!
Στην γειτονιά σου είμαι και γω
Άσχετο, αλλά το Ωραιόκαστρο για ποιόν λόγο το έχεις? Σαν ντόπιος ρωτάω.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 22:42, 05-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από PeterTheGreat
Άσχετο, αλλά το Ωραιόκαστρο για ποιόν λόγο το έχεις? Σαν ντόπιος ρωτάω.
Επειδή πηγαίνω στο camp εκεί
(Τα πιο αγαπησιάρικα παιδάκια ever).
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,036 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε στις 23:22, 05-09-16:

Η νικοπολη που ακριβος ειναι ;
Παράθεση

pkat876

Μαθητής Γ' λυκείου

H pkat876 έγραψε στις 00:09, 06-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Thoba19
Ειναι στη Δυτικη Θεσσαλονικη.
Παράθεση

NikosChatzoglou

Δραστήριο Μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 225 μηνύματα.

O NikosChatzoglou έγραψε στις 10:48, 07-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Thoba19
Πρώην Δ. Σταυρούπολης άνωθεν περιφερειακού. Δεν έχει και τίποτα κατά εκεί. Δεν θα χρειαστεί να πας ποτέ.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:46, 19-09-16:

Εγώ να κάνω άλλη μία ερώτηση κυρίως προς όσους είστε φοιτητές 2+χρόνια στη Θεσσαλονίκη;
(Συγχωρέστε με αν είμαι εκτός θέματος,αλλά δεν ήξερα πού να το γράψω)
Ποια εταιρεία χρησιμοποιείτε για ιντερνετ; Γενικά,πακέτα και προσφορές έχω πάρει ήδη από όλες τις εταιρείες,απλά ρωτάω για εξυπηρέτηση/ταχύτητα στο ίντερνετ/κλπ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Παράθεση

DumeNuke

Φοιτητής

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,321 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 15:56, 19-09-16:

Cyta στα 18 το μήνα, 24άρι internet, απεριόριστα προς σταθερά Ελλάδος.
Ταχύτητα πιάνω γύρω στα 11-13 Mbps, ping έχω στα 65ms. Οι τεχνικοί που στέλνουν είναι εξυπηρετικότατοι (2 φορές που έχω κάνει σύνδεση), αλλά το Τεχνικό τους τμήμα είναι αρκετά ανοργάνωτο. Για την μεταφορά γραμμής, όταν άλλαξα σπίτι, ξεκινήσαμε τη διαδικασία από μέσα Ιουλίου και τελειώσαμε τέλος Αυγούστου. Μέσα στη χαρτούρα που μας ζητούσανε, ζήτησαν πρώτα την ακριβή διεύθυνση (ΟδόςΑ 5 με ΟδόςΒ , μετά φωτογραφία που να δείχνει σε ποια οδό βλέπει η είσοδος της πολυκατοικίας (????) και μετά θέλαν να τους στείλουμε τις συντεταγμένες gps από το google maps.

Με το internet είμαι ευχαριστημένος, αλλά η εξυπηρέτηση πελατών τους ήταν απλά τραγική.
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 16:00, 19-09-16:

Εγώ έχω vodafone, το φοιτητικό. Είμαι πολύ ευχαριστημένη όσον αφορά στην ποιότητα του ίντερνετ, δεν είχα ποτέ διακοπές στο σήμα ή οποιουδήποτε είδους βλάβες κλπ κλπ.... (*)
Το μόνο ''παράπονο'' που έχω από την εταιρεία είναι ότι καθυστέρησαν αρκετά -και μάλιστα χωρίς ειδοποίηση- να κάνουν τη σύνδεση, όπως επίσης και τη μεταφορά γραμμής όταν χρειάστηκε!

(*) Βέβαια, να πω ότι και τα 2 σπίτια μου ήταν σε κεντρικές περιοχές με πολύ κόσμο, οπότε το δίκτυο υποστηριζόταν!

Από φίλους μου που έχουν cyta και οτε , ξέρω ότι: από αυτές που έχουν cyta: η μία, αν και μένει κέντρο, έχει θέματα, δεν πιάνει καν σε όλο το σπίτι.. Η άλλη είναι απόλυτα ικανοποιημένη, μένει Τούμπα, έχει πολύ καλό σήμα κλπ. Ένας φίλος που έχει οτε, είναι απόλυτα ικανοποιημένος σε όλους τους τομείς, αλλά βέβαια η τιμή είναι σχεδόν διπλάσια...
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:04, 19-09-16:

Εγώ έχω vodafone, το φοιτητικό. Είμαι πολύ ευχαριστημένη όσον αφορά στην ποιότητα του ίντερνετ, δεν είχα ποτέ διακοπές στο σήμα ή οποιουδήποτε είδους βλάβες κλπ κλπ.... (*)
Το μόνο ''παράπονο'' που έχω από την εταιρεία είναι ότι καθυστέρησαν αρκετά -και μάλιστα χωρίς ειδοποίηση- να κάνουν τη σύνδεση, όπως επίσης και τη μεταφορά γραμμής όταν χρειάστηκε!
Το φοιτητικό της vodafone για το κινητό,το σκέφτομαι και΄γω σοβαρά γιατί δεν έχω σκοπό να βάλω και σταθερό (απλά θα το έχω στο σπίτι για τη γραμμή του ίντερνετ). Αν και τα 4 GB τα θεωρώ υπερβολικά πολλά για΄μένα και με 2 κλάιν θα΄μαι.
Αν έχω καταλάβει καλά,όλοι όσοι μένουν Τούμπα και έχουν cyta είναι ευχαριστημένοι. Αλλά εγώ πιο πολύ για περιοχές κοντά στη Λεωφόρο Στρατού ενδιαφέρομαι.
Ευχαριστώ πάντως

Cyta στα 18 το μήνα, 24άρι internet, απεριόριστα προς σταθερά Ελλάδος.
Ταχύτητα πιάνω γύρω στα 11-13 Mbps, ping έχω στα 65ms. Οι τεχνικοί που στέλνουν είναι εξυπηρετικότατοι (2 φορές που έχω κάνει σύνδεση), αλλά το Τεχνικό τους τμήμα είναι αρκετά ανοργάνωτο. Για την μεταφορά γραμμής, όταν άλλαξα σπίτι, ξεκινήσαμε τη διαδικασία από μέσα Ιουλίου και τελειώσαμε τέλος Αυγούστου. Μέσα στη χαρτούρα που μας ζητούσανε, ζήτησαν πρώτα την ακριβή διεύθυνση (ΟδόςΑ 5 με ΟδόςΒ , μετά φωτογραφία που να δείχνει σε ποια οδό βλέπει η είσοδος της πολυκατοικίας (????) και μετά θέλαν να τους στείλουμε τις συντεταγμένες gps από το google maps.

Με το internet είμαι ευχαριστημένος, αλλά η εξυπηρέτηση πελατών τους ήταν απλά τραγική.
Αν επιτρέπεται πού κοντά μένεις;
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 16:18, 19-09-16:

Το φοιτητικό της vodafone για το κινητό,το σκέφτομαι και΄γω σοβαρά γιατί δεν έχω σκοπό να βάλω και σταθερό (απλά θα το έχω στο σπίτι για τη γραμμή του ίντερνετ). Αν και τα 4 GB τα θεωρώ υπερβολικά πολλά για΄μένα και με 2 κλάιν θα΄μαι.
Αν έχω καταλάβει καλά,όλοι όσοι μένουν Τούμπα και έχουν cyta είναι ευχαριστημένοι. Αλλά εγώ πιο πολύ για περιοχές κοντά στη Λεωφόρο Στρατού ενδιαφέρομαι.
Ευχαριστώ πάντως

Φοιτητικό εννοώ σταθερό + ίντερνετ, όχι για κινητό..

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:22, 19-09-16:

Φοιτητικό εννοώ σταθερό + ίντερνετ, όχι για κινητό..
Αααα,παρανόηση,συγγνώμη. Ρε γαμώτο,τη φοβάμαι τη Vodafone γενικά,γιατί παλιότερα εμάς άλλο πακέτο είχαμε συμφωνήσει και μετά το πέρας των 24 μηνών πληρώναμε πολύ περισσότερα από όσα είχαμε συμφωνήσει..

Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 16:26, 19-09-16:

Αααα,παρανόηση,συγγνώμη. Ρε γαμώτο,τη φοβάμαι τη Vodafone γενικά,δεν ξέρω γιατί.

Ξέρω κι εγώ τη φοβόμουν πολύ, την έβαλα αποκλειστικά και μόνο λόγω τιμής, ήταν η φθηνότερη -τζάμπας -
Αλλά σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένη...βέβαια, για την προσφορά που έχω εγώ πρέπει να έχεις και το φοιτητικό της vodafone στο κινητό.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:29, 19-09-16:

Ξέρω κι εγώ τη φοβόμουν πολύ, την έβαλα αποκλειστικά και μόνο λόγω τιμής, ήταν η φθηνότερη -τζάμπας -
Αλλά σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένη...βέβαια, για την προσφορά που έχω εγώ πρέπει να έχεις και το φοιτητικό της vodafone στο κινητό.

ΩΠΑ. Εννοείς πως έχεις πακέτο το φοιτητικό (για το κινητό και το ίντερνετ-σταθερό) με 16.90;

Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 16:40, 19-09-16:

ΩΠΑ. Εννοείς πως έχεις πακέτο το φοιτητικό (για το κινητό και το ίντερνετ-σταθερό) με 16.90;

όοοοοχι όχιιιι
έχω σταθερό -ίντερνετ με 15 ευρώ το μήνα πάγιο, 4 mgb ίντερνετ και ό, τι κλήσεις κάνω, αστική χρέωση. Προϋπόθεση για να κάνεις αυτό το πρόγραμμα είναι να έχεις το φοιτητικό πρόγραμμα της cu στο καρτοκινητό σου.

Όλα αυτά 2 χρόνια πριν που 'ήμουν εγώ πρωτοετείς...σε σας δεν ξέρω πώς πάει.

τσέκαρε κι αυτό αν σε ενδιαφέρει η cyta
http://www.cyta.gr/Misc/Availability
Παράθεση

DumeNuke

Φοιτητής

O DumeNuke έγραψε στις 08:44, 20-09-16:

Παλιά έμενα Καραμανλή με Συνδικά (ανάμεσα στη Βούλγαρη και το Ιπποκράτειο). Τώρα μένω Άνω Τούμπα.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:33, 20-09-16:

όοοοοχι όχιιιι
έχω σταθερό -ίντερνετ με 15 ευρώ το μήνα πάγιο, 4 mgb ίντερνετ και ό, τι κλήσεις κάνω, αστική χρέωση. Προϋπόθεση για να κάνεις αυτό το πρόγραμμα είναι να έχεις το φοιτητικό πρόγραμμα της cu στο καρτοκινητό σου.
Όλα αυτά 2 χρόνια πριν που 'ήμουν εγώ πρωτοετείς...σε σας δεν ξέρω πώς πάει.
τσέκαρε κι αυτό αν σε ενδιαφέρει η cyta
http://www.cyta.gr/Misc/Availability
Αααα κατάλαβα.
Παλιά έμενα Καραμανλή με Συνδικά (ανάμεσα στη Βούλγαρη και το Ιπποκράτειο). Τώρα μένω Άνω Τούμπα.
Ααα σε ευχαριστώ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους