Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,250 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,541 μηνύματα σε 74,178 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 168 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Nομική Θεσσαλονίκης

NewBorn (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O NewBorn έγραψε στις 09:24, 25-08-09:

Περασα Νομικη ΑΠΘ !! οσοι πιστοι μελλοντικοι συμφοιτητες μου προσελθετε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

opaoktsis4 (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O opaoktsis4 έγραψε στις 10:14, 25-08-09:

count me in!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xrypap3 (Χρύσα)

Απόφοιτος

H Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H xrypap3 έγραψε στις 13:33, 25-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από NewBorn
Κι εγώ Νομική Θεσσαλονίκης!!! Νewborn είχες δίκιο τελικά...!Α! Συγχαρητήρια! Σε όλους συγχαρητήρια! Απίστευτο! Οι νομικές όχι μόνο δεν ανέβηκαν αλλά είχαν και πτώση! Και φυσικά οι εκτιμήσεις που θεωρούσα βάσιμες δεν επαληθεύτηκαν...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 09-09-12 στις 21:19.
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε στις 14:06, 25-08-09:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ κι εγω εκει περασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!γεια σας συμφητοιτες!!!!!!!!!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 09-09-12 στις 21:20.
Παράθεση

xrypap3 (Χρύσα)

Απόφοιτος

H Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H xrypap3 έγραψε στις 09:45, 26-08-09:

Φίλους όχι...Μόνο δύο γνωστές κοπέλες(απλώς γνωστές). Πάντως μην ανησυχείς! Πιστεύω πως δεν είναι απαραίτητο! Εκεί θα γνωρίσεις σίγουρα άλλα παιδιά που θα νιώθουν κι αυτά λίγο "χαμένα" όπως κι εσύ...κι εγώ δηλαδή! Απλώς στην αρχή ίσως θέλει λίγο χόνο!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 09-09-12 στις 21:35.
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε στις 13:36, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από xrypap3
παιδια εχετε αλλους φιλους στη σχολη εσεις που ερχεστε απο επαρχια???
Φίλους όχι...Μόνο δύο γνωστές κοπέλες(απλώς γνωστές). Πάντως μην ανησυχείς! Πιστεύω πως δεν είναι απαραίτητο! Εκεί θα γνωρίσεις σίγουρα άλλα παιδιά που θα νιώθουν κι αυτά λίγο "χαμένα" όπως κι εσύ...κι εγώ δηλαδή! Απλώς στην αρχή ίσως θέλει λίγο χόνο![/quote]

εμενα περνανε 7 γνωστες μου αλλα πιστευω θα κανω γρηγορα γνωριμιες εκει!και κακα τα ψεματα πρεπει να γνωρισεις και μεγαλυτερους για να σε βοηθαν λιγο στα μαθηματα η να σου λενε πιο επιλογης ειναι το πιο ευκολο ωστε να διαλεξεις αυτο...αλλιως σε αυτη την κατεθυνση βοηθουν και οι παραταξεις που δινουν σημειωσεις σε βοηθουν να κανεις γνωριμιες κλπ...ποτε πατε για εγκατασταση στη θεσνικη παιδια(δεν απευθυνομαι στους μονιμους κατοικους!)
Παράθεση

xrypap3 (Χρύσα)

Απόφοιτος

H xrypap3 έγραψε στις 15:06, 26-08-09:

E ναι η γνωριμία με μεγαλύτερους φοιτητές γίνεται αυτομάτως...! Έχεις μια απορία,ρωτάς,η ερώτηση εξελίσσεται σε σύντομη συζήτηση και έτσι γίνεται μια αρχή! Έχω κι εγώ λίγο άγχος για το θέμα της παρέας αλλά απο την άλλη,κάπως έτσι δεν ξεκίνησαμε στο γυμνάσιο ή στο λύκειο και στο τέλος καταλήξαμε με καλούς φίλους? Θέλω να πώ...κάθε αρχή και δύσκολη! Ελπίζω βέβαια να μην είναι τόσο δύσκολο να δημιουργήσεις επαφές!
Φαντάζομαι πως οι περισσότεροι εγκαθίστανται λίγο πρίν την έναρξη των μαθημάτων(που δεν ξέρω πότε είναι)! Κάτι άλλο! Ξέρω πως υπάρχουν και θεατρικές ομάδες! Μπορεί κανείς να τις βρεί και στην ιστοσελίδα του ΑΠΘ! Στο τμήμα της Νομικής υπάρχει η θεατρική ομάδα"Κουίντα",αν δεν κάνω λάθος... Γνωρίζετε αν υπάρχει συμμετοχή? Δίνονται παραστάσεις?
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 15:12, 26-08-09:

α δεν εχω ακουσει τιποτα για θεατρικη ομαδα!ετσι κι αλλιως ειμαι χαλια στο θεατρο οποτε δεν θα δοκιμασω καν!μην ανησυχεις για επαφες και φιλους κλπ!πολυ ευκολα θα βρεις!εμενα μ αρεσει παρα πολυ να γνωριζω καινουριο κοσμο!Αλλωστε οι φιλιες που θα κανεις τωρα θα ειναι και οι πιο δυνατες σωστα?εγω τουλαχιστον ετσι πιστευω...οτι τους φιλους που κανεις στη φοιτητικη σου ζωη τους κρατας και μετα ενω τους φιλους απο το Λυκειο τους χανεις μετα τις πανελ αν πατε σε διαφορετικη πολη!μηπως ειδες στο site ποτε αρχιζουν οι εγγραφες?εσυ ποτε θα πας?
Παράθεση

xrypap3 (Χρύσα)

Απόφοιτος

H xrypap3 έγραψε στις 17:39, 26-08-09:

'Oχι δεν είδα για τις εγγραφές στο site του ΑΠΘ...Δεν βρήκα κάτι! Εκτός κι αν δεν το πρόσεξα...Διάβασα όμως κάπου αλλού πως οι εγγραφές σε όλα τα πανεπιστήμια γενικά γίνονται μεταξύ 16 και 30 Σεπτεμβρίου! Δεν ξέρω ακόμα πότε θα πάω για εγγραφή...Πρός το παρόν θέλω να διώξω την έγνοια του σπιτιού...Θα πάμε αύριο στη Θεσσαλονίκη! Οι σχολές τώρα είναι ανοιχτές? Μπορεί κάποιος να μπεί? Πάντως, πέρα απο τη Νομική που είναι φανταστική σχολή, πέρα απο τη Θεσσαλονίκη που είναι τέλεια με έχει ενθουσιάσει και το Αριστοτέλειο σαν πανεπιστήμιο! Ακόμα και οι χώροι του (απ΄ότι έχω δεί απο φωτογραφίες) είναι πολύ ωραίοι! Όταν πήγες το είχες δεί? Η σχολή μας ωραία??? Τώρα θα ανεβείς το Σεπτέμβριο ή...ύπαρχουν ακόμα...εκκρεμότητες?
Παράθεση

NewBorn (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O NewBorn έγραψε στις 18:47, 26-08-09:

αυριο εγω λεω να παω στη σχολη για να δω ποση ωρα θα μου παρει τελικα
Προσωπικα δεν μου αρεσουν ιδιαιτερα τα κτηρια του ΑΠΘ εκτος απο αυτο της Φιλοσοφικη σχολης. Ομως γενικα σα χωρος και λογω θεσης δεν ειναι κι ασχημα
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 21:44, 26-08-09:

'Oχι δεν είδα για τις εγγραφές στο site του ΑΠΘ...Δεν βρήκα κάτι! Εκτός κι αν δεν το πρόσεξα...Διάβασα όμως κάπου αλλού πως οι εγγραφές σε όλα τα πανεπιστήμια γενικά γίνονται μεταξύ 16 και 30 Σεπτεμβρίου! Δεν ξέρω ακόμα πότε θα πάω για εγγραφή...Πρός το παρόν θέλω να διώξω την έγνοια του σπιτιού...Θα πάμε αύριο στη Θεσσαλονίκη! Οι σχολές τώρα είναι ανοιχτές? Μπορεί κάποιος να μπεί? Πάντως, πέρα απο τη Νομική που είναι φανταστική σχολή, πέρα απο τη Θεσσαλονίκη που είναι τέλεια με έχει ενθουσιάσει και το Αριστοτέλειο σαν πανεπιστήμιο! Ακόμα και οι χώροι του (απ΄ότι έχω δεί απο φωτογραφίες) είναι πολύ ωραίοι! Όταν πήγες το είχες δεί? Η σχολή μας ωραία??? Τώρα θα ανεβείς το Σεπτέμβριο ή...ύπαρχουν ακόμα...εκκρεμότητες?

Βασικα εγω πηγα 4 φορες στη σχολη να τη δω και απογοητευτηκα...παντου εχει αφισες κομματων και το κτιριο ειναι πολυ παλιο σαν φυλακη...ναι ρε ανετα μπαινεις οποτε θελεις!και μαθημα αν γινοταν θα το παρακολουθουσες!

Υπαρχουν κτιρια οπως της φιλοσοφικης η της ιατρικης που ειναι ωραια...η ΝΟΠΕ ειναι χαλια!!!!αλλα εχει εξω τα λεγομενα γρασιδια και ομορφαινει λιγο ο τοπος!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 09-09-12 στις 21:25.
Παράθεση

NewBorn (Δημήτρης)

Φοιτητής

O NewBorn έγραψε στις 13:59, 27-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από stella
ναι η αληθεια οτι επειδη ειμαι παρα πολυ ιδιοτροπη εκανα γερη ερευνα αγορας και ειδα 75 σπιτια...!!!!!αυτο ειναι καλο απο μια αποψη επειδη εμαθα ολη την Ανατολικη θεσσαλονικη και λιγο απο την Καλαμαρια...!εμαθα και τη συγκοινωνια και ολα!εσυ NewBorn πηγες καθολου στα παν/μια?περασε κανενας φιλος σου στη νομικη?η τουλαχιστον ξερεις καποιον μεγαλυτερο ή θα κανεις εκει γνωριμιες?παιδια εν τω μεταξυ με εχει πιασει αγχος!δεν ξερω ποτε να μετακομισω στ Θεσσαλονικη, δεν ξερω ποτε ειναι οι εγγραφες δεν ξερω αν θα δυσκολευτω πολυ στη σχολη!Πω!!!αντε να αρχισουμε να μου φυγει το αγχος!

Λοιπον. Σημερα πηγα με καποια παιδια μια βολτα απο τα πανεπιστημια τα οποια τα εχω δει πολλες φορες . Πραγματι η σχολη μας δεν ειναι ομορφη αλλα υπαρχει αρκετο πρασινο γυρω γυρω και ειναι κοντα και στην κεντρικη βιβλιοθηκη + στην Καμαρα και η συγκοινωνια ειναι αρκετα καλη βεβαια.

Εγω σημερα απο την περιοχη μου ομως, μαζι με το περπατημα μεχρι τη σταση, εκανα περιπου μια ωρα διαδρομη..... Οσοι θα μενετε κεντρο ή εστω προς ανατολικα ειστε πολυ τυχεροι σ'αυτο το θεμα.

Οσα για συμφοιτητες , θα ειμαι με αλλα 2 παιδια απο την περιοχη μου με τα οποια ειμασταν και στο ιδιο ακριβως τμημα στο φροντιστηριο + με μια κοπελα που ημασταν μαζι στο γυμνασιο + με μια ξαδερφη μου με το ιδιο επωνυμο με την οποια λογικα θα ειμαστε στο ιδιο τμημα + γνωριζω σαν ονοματα και κανα 2 αλλα ατομα . Οποτε στο θεμα επαφες δν βλεπω να υπαρχει προβλημα.

Παντως για οσους αγχωνονται για τις γνωριμιες νομιζω πως μια συναντηση μεταξυ ''φορουμιτων'' κατα την περιοδο των εγγραφων δεν νομιζω πως θα ναι κατι δυσκολο να κανονιστει. Οχι οτι δε θα βρουν ατομα ουτως ή αλλως βεβαια.
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O opaoktsis4 έγραψε στις 14:12, 27-08-09:

κι εγω αυτό λέω!! να κάνουμε μια συνάντηση όλοι μαζί για να γνωριστούμΕ!!
Παράθεση

NewBorn (Δημήτρης)

Φοιτητής

O NewBorn έγραψε στις 14:18, 27-08-09:

Αντε σιγα σιγα να συγκεντρωνομαστε

υγ : σημερα στα πανεπιστημια ειχε πολυ κοσμο
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 14:56, 27-08-09:

Λοιπον. Σημερα πηγα με καποια παιδια μια βολτα απο τα πανεπιστημια τα οποια τα εχω δει πολλες φορες . Πραγματι η σχολη μας δεν ειναι ομορφη αλλα υπαρχει αρκετο πρασινο γυρω γυρω και ειναι κοντα και στην κεντρικη βιβλιοθηκη + στην Καμαρα και η συγκοινωνια ειναι αρκετα καλη βεβαια.

Εγω σημερα απο την περιοχη μου ομως, μαζι με το περπατημα μεχρι τη σταση, εκανα περιπου μια ωρα διαδρομη..... Οσοι θα μενετε κεντρο ή εστω προς ανατολικα ειστε πολυ τυχεροι σ'αυτο το θεμα.

Οσα για συμφοιτητες , θα ειμαι με αλλα 2 παιδια απο την περιοχη μου με τα οποια ειμασταν και στο ιδιο ακριβως τμημα στο φροντιστηριο + με μια κοπελα που ημασταν μαζι στο γυμνασιο + με μια ξαδερφη μου με το ιδιο επωνυμο με την οποια λογικα θα ειμαστε στο ιδιο τμημα + γνωριζω σαν ονοματα και κανα 2 αλλα ατομα . Οποτε στο θεμα επαφες δν βλεπω να υπαρχει προβλημα.

Παντως για οσους αγχωνονται για τις γνωριμιες νομιζω πως μια συναντηση μεταξυ ''φορουμιτων'' κατα την περιοδο των εγγραφων δεν νομιζω πως θα ναι κατι δυσκολο να κανονιστει. Οχι οτι δε θα βρουν ατομα ουτως ή αλλως βεβαια.

εμενα με το λεωφορειο ειναι 20 λεπτα και η σταση ειναι κατω απο το σπιτι μου...απο δω απο την περιοχη μου περναν στη σχολη καμια 10αρια ατομα οποτε θα ξερω λιγους...θα γνωρισω και με την εγγραφη γιατι τρεχουν να σε βοηθησουν απο τις κομματικες παραταξεις!ναι αν μενεις γενικα ανατολικη θεσνικη ειναι κοντα....απο τη νομικη το παιρνεις ευθεια με τα ποδια, περνας το γνωστο συντριβανι και εισαι στην Καμαρα δλδ κεντρο ας πουμε...να σου πω New Born εσενα το λεωφορειο που σ αφηνει?Μπροστα στη σχολη ή στο Βελλιδειο?και κατι αλλο!μηπως ειδες καμια ανακοινωση ποτε αρχιζουν οι εγγραφες?καλα απορω Αυγουστιατικα ποιος ηταν στο παν/μιο!!!!ακομα ουτε η εξεταστικη του Σεπτ δεν αρχισε!Ανεβηκες και πανω?ειδες αμφιθεατρο και βιβλιοθηκη?
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από opaoktsis4
κι εγω αυτό λέω!! να κάνουμε μια συνάντηση όλοι μαζί για να γνωριστούμΕ!!

Εσυ φιλε παοκτζη δεν εχεις κανεναν απο την Κατερινη που να περναει νομ θεσνικη?ναι εννοειται θα γνωριστουμε!πηγες καθολου στη σχολη?επιπλωσες το σπιτι σου?ποτε θα μετακομισεις?
Παράθεση

lolek

Φοιτητής

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O lolek έγραψε στις 15:53, 27-08-09:

Νομίζω πως έχει αρκετό πράσινο! Αυτό αρκεί! Νewborn, αυτό που λέγεται πως όσο πιο βόρεια της Ελλάδας πηγαίνεις,τόσο πιο καλοί είναι οι άνθρωποι,ισχύει για τους Θεσσαλονικείς? Σήμερα ο μπαμπάς μου έκανε μερικά τηλέφωνα για να ρωτήσει για κάποια σπίτια και γυρνώντας στο σπίτι είπε:"Τί καλός κ ευγενικός κόσμος!'' Ελπίζω να είστε όντως έτσι! Ξέρω πως το έχω ξαναρωτήσει αλλά...,καθώς αύριο θα ανεβούμε, ρωτάω και πάλι...Ποιές περιοχές προτείνεις? Απο που να αρχίσουμε το ψάξιμο? Αχ,προβλέπω πως η αυρινή μέρα θα είναι...λιγάκι κουραστική!

Έτσι και καλύτερα!!!! Αντε με το καλό να μας έρθετε, να δούμε και μεις τίποτα καινούργιο.

Γενικά η πόλη θα σας αρέσει πολύ πιστεύω, και οι άνθρωποι ακόμη περισσότερο!!!!
Παράθεση

Φοιτητής

O opaoktsis4 έγραψε στις 15:58, 27-08-09:

λπν, θεσσαλονίκη μαζί με μένα περνάει μια συμμαθήτριά μου απο το σχολείο(καθόταν δύο θρανία πίσω μου στην τάξη) και θα ειμαστε μαζί(το επίθετο της αρχίζει απο Φ). Ακόμα ένα κορίτσι περνάει απο το σχολείο μου νομική θεσσαλονίκης το οποίο βέβαια δεν το ξέρω προσωπικά. Θεσσαλονίκη περνάει και ένας κολλητός μου αλλα θα είναι στο πρώτο τμήμα μαζί με μια άλλη γνωστή μου, που επίσης περνάει θεσσαλονίκη. αυτοι είναι που ειναι στον κοντινό μου σχετικά κύκλο. τωρα οσον αφορά τα άλλα παιδιά απο κατερίνη, υπάρχουν απο ό,τι είδα απο την εφημερίδα καμια 10αρια περιπου παιδιά που περνάνε νομική θεσσαλονίκης.
στη σχολή πήγα στις αρχές του καλοκαιριού και απογοητεύτηκα απο την κατάσταση της. τραγικοι οι εξωτερικοι τοίχοι της σχολής αλλα και το εσωτερικό δεν πάει πίσω!
το σπίτι μου ακόμα δεν το έχω επιπλώσει και θα αργήσω γιατί πέρα του οτι άργησα να το κλείσω, ο ιδιοκτήτης θα μας δώσει τα κλειδιά απο δευτέρα κι ετσι θα ψιλοαργήσω.
για το πότε θα μετακομίσω, ειναι λίγο άγνωστο προς το παρόν. αλλά φαντάζομαι πως λίγες μέρες πριν αρχίσουν τα μαθήματα θα μένω ήδη θεσσαλονίκη!!
εσυ?? μπορεις να ομυ απαντήσεις στις ίδιες ερωτήσεις?? + facebook εχεις??
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 09:28, 28-08-09:

λπν, θεσσαλονίκη μαζί με μένα περνάει μια συμμαθήτριά μου απο το σχολείο(καθόταν δύο θρανία πίσω μου στην τάξη) και θα ειμαστε μαζί(το επίθετο της αρχίζει απο Φ). Ακόμα ένα κορίτσι περνάει απο το σχολείο μου νομική θεσσαλονίκης το οποίο βέβαια δεν το ξέρω προσωπικά. Θεσσαλονίκη περνάει και ένας κολλητός μου αλλα θα είναι στο πρώτο τμήμα μαζί με μια άλλη γνωστή μου, που επίσης περνάει θεσσαλονίκη. αυτοι είναι που ειναι στον κοντινό μου σχετικά κύκλο. τωρα οσον αφορά τα άλλα παιδιά απο κατερίνη, υπάρχουν απο ό,τι είδα απο την εφημερίδα καμια 10αρια περιπου παιδιά που περνάνε νομική θεσσαλονίκης.
στη σχολή πήγα στις αρχές του καλοκαιριού και απογοητεύτηκα απο την κατάσταση της. τραγικοι οι εξωτερικοι τοίχοι της σχολής αλλα και το εσωτερικό δεν πάει πίσω!
το σπίτι μου ακόμα δεν το έχω επιπλώσει και θα αργήσω γιατί πέρα του οτι άργησα να το κλείσω, ο ιδιοκτήτης θα μας δώσει τα κλειδιά απο δευτέρα κι ετσι θα ψιλοαργήσω.
για το πότε θα μετακομίσω, ειναι λίγο άγνωστο προς το παρόν. αλλά φαντάζομαι πως λίγες μέρες πριν αρχίσουν τα μαθήματα θα μένω ήδη θεσσαλονίκη!!
εσυ?? μπορεις να ομυ απαντήσεις στις ίδιες ερωτήσεις?? + facebook εχεις??

Βασικα δεν ξερω πως θα χωρισουν τα τμηματα στη σχολη...3 απο το τμημα μιυ περασαμε εκει αλλα σπο οτι ειδα περισυ ειχαν χωρισει στη μεση το Κ και το Κα ειχε παει στο πρωτο τμημα, ενω απο Κε και κατω ηταν στο δευτερο...τα κλειδια εγω θα τα παρω Τριτη και το σπιτι θελει μια γενικη καθαριοτητα...θα το καθαρισουμε και μετα θα παμε να παρω επιπλα...απο ηλεκτρικα το σπιτι εχει κουζινα, αρα χρειαζομαι ψυγειο,τηλεοραση, πλυντηριο...εγω ελεγα να μετακομισω κατα τις 15 Σεπτ για να αρχισω να γνωριζω και λιγο την πολη, να παω και για την εγγραφη να δω τη συγκοινωνια κλπ.Βασικα θεσσαλονικη Κατερινη ειναι περιπου 2 ωρες η πολυ λεω?ξερεις καποιον μεγαλυτερο απο τη σχολη για να σε βοηθησει λιγο με σημειωσεις κλπ?Βασικα facebook δεν εχω και πρεπει να ειμαι η μονη στον κοσμο!Στο γυμνασιο ειχα ο,τι βλακεια υπηρχε τυπου myspace, hi5 και ελιωνα αλλα τωρα δε μου κανουν αισθηση οι γνωριμιες και οι φιλοι απο κει και το βρισκω βαρετο να ανεβαζω με τις ωρες φωτογραφιες και να περιμενω σχολια μετα!Αποψη μου ειναι βεβαια αυτη!Στους περισσοτερους αρεσει!Δλδ εσυ ποτε θα πας θεσνικη?μια και καλη οταν ειναι για εγκατασταση η θα πας νωτιτερα να αγορασεις επιπλα?
Παράθεση

Φοιτητής

O opaoktsis4 έγραψε στις 10:46, 28-08-09:

Η Θεσσαλονίκη είναι 45 λεπτά με το λεωφορείο απο την Κατερίνη και με το αυτοκίνητο μπορείς να το κάνεις και 35-40 λεπτά. Ο ξάδερφος μου ειναι 3ο έτος στη σχολή και ξέρω καμια 10αρια άτομα απο το 2ο και 3ο ετος. Έτσι θεωρητικά τουλάχιστον θα έχω κάποιες σημειώσεις. πηγαινοέρχομαι θεσσαλονίκη, δεν έχω πρόβλημα επομένως.
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 11:57, 28-08-09:

Η Θεσσαλονίκη είναι 45 λεπτά με το λεωφορείο απο την Κατερίνη και με το αυτοκίνητο μπορείς να το κάνεις και 35-40 λεπτά. Ο ξάδερφος μου ειναι 3ο έτος στη σχολή και ξέρω καμια 10αρια άτομα απο το 2ο και 3ο ετος. Έτσι θεωρητικά τουλάχιστον θα έχω κάποιες σημειώσεις. πηγαινοέρχομαι θεσσαλονίκη, δεν έχω πρόβλημα επομένως.
α δεν ηξερα οτι ειναι τοσο λιγο!εχω ερθει πολλες φορες στην Κατερινη παντως!μηπως ξερεις τι χρειαζεται για τη εγγραφη και ποτε περιπου αρχιζουν τα μαθηματα?
Παράθεση

antigrafakias

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

O antigrafakias έγραψε στις 21:16, 29-08-09:

Να ρωτήσω αυτούς που πέρασαν φέτος στη νομική.
Για ποιο λόγο θέλατε να περάσετε σε αυτή τη σχολή;
Παράθεση

NewBorn (Δημήτρης)

Φοιτητής

O NewBorn έγραψε στις 21:27, 29-08-09:

για πολλους λογους. Κατ αρχας με ενδιαφερει η νομικη σαν επιστημη και σιγουρα βλεπω οτι υπαρχουν αρκετες εναλλακτικες επαγγελματικες πορειες για εναν αποφοιτο (δικηγορια, δικαστικο , διπλωματικο , δημοσιο κλπ) . επειτα ομολογουμενως επαιξε και εναν ρολο το κυρος της σχολης, αλλα γενικα μπορω να πω οτι ειναι μια σχολη που μου προσφερει τη δυνατοτητα ή εστω την ελπιδα να βρω εργασια σε εναν τομεα αναμεσα σε διαφορους για τους οποιους ενδιαφερομαι ,λιγο πολυ, απο μικρος

ελπιζω να σε καλυψα
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 00:01, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από antigrafakias
Να ρωτήσω αυτούς που πέρασαν φέτος στη νομική.
Για ποιο λόγο θέλατε να περάσετε σε αυτή τη σχολή;

Εγώ πήγα θεωρητική κατεύθυνση στο Λύκειο γιατί ήθελα μόνο αυτή τη σχολη...είναι πραγματικά κορυφαία επιστήμη και εμένα τουλάχιστον μου φαίνονται τα μαθήματα της πολύ ενδιαφέροντα...δασκάλα δεν μπορουσα να γίνω γιατί δεν έχω υπομονή με τα παιδιά..φιλόλογος επίσης δεν μπορουσα να γίνω επειδη τα περισσότερα φιλολογικά μαθηματα τα μισουσα και φετος τα διάβαζα επειδη ειχα βάλει στόχο υψηλόβαθμη σχολη...γενικά νομιζω οτι με το χαρακτήρα μου ταιριάζει πάρα πολύ αυτη η επιστήμη...δεν ήταν το όνειρο μου απο μικρή αλλά απο τότε που πήγα για πρώτη φορά στο δικαστήριο γιατί έπρεπε να καταθέσει η μητερα μου...εντυπωσιαστηκα με το λόγο του δικηγόρου τότε και με την ετοιμολογία του που είπα και εγώ έτσι θέλω να γίνω...ασε που απο πάντα είχα μέσα μου υψηλό το αίσθημα της δικαιοσύνης...έκανα και ένα τεστ επαγγελματικου προσανατολισμου και προσωπικοτητας και το αποτέλεσμα ήταν νομικός 95% οπότε τη διάλεξα!
Παράθεση

antigrafakias

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

O antigrafakias έγραψε στις 10:03, 30-08-09:

για πολλους λογους. Κατ αρχας με ενδιαφερει η νομικη σαν επιστημη και σιγουρα βλεπω οτι υπαρχουν αρκετες εναλλακτικες επαγγελματικες πορειες για εναν αποφοιτο (δικηγορια, δικαστικο , διπλωματικο , δημοσιο κλπ) . επειτα ομολογουμενως επαιξε και εναν ρολο το κυρος της σχολης, αλλα γενικα μπορω να πω οτι ειναι μια σχολη που μου προσφερει τη δυνατοτητα ή εστω την ελπιδα να βρω εργασια σε εναν τομεα αναμεσα σε διαφορους για τους οποιους ενδιαφερομαι ,λιγο πολυ, απο μικρος

ελπιζω να σε καλυψα
Εγώ πήγα θεωρητική κατεύθυνση στο Λύκειο γιατί ήθελα μόνο αυτή τη σχολη...είναι πραγματικά κορυφαία επιστήμη και εμένα τουλάχιστον μου φαίνονται τα μαθήματα της πολύ ενδιαφέροντα...δασκάλα δεν μπορουσα να γίνω γιατί δεν έχω υπομονή με τα παιδιά..φιλόλογος επίσης δεν μπορουσα να γίνω επειδη τα περισσότερα φιλολογικά μαθηματα τα μισουσα και φετος τα διάβαζα επειδη ειχα βάλει στόχο υψηλόβαθμη σχολη...γενικά νομιζω οτι με το χαρακτήρα μου ταιριάζει πάρα πολύ αυτη η επιστήμη...δεν ήταν το όνειρο μου απο μικρή αλλά απο τότε που πήγα για πρώτη φορά στο δικαστήριο γιατί έπρεπε να καταθέσει η μητερα μου...εντυπωσιαστηκα με το λόγο του δικηγόρου τότε και με την ετοιμολογία του που είπα και εγώ έτσι θέλω να γίνω...ασε που απο πάντα είχα μέσα μου υψηλό το αίσθημα της δικαιοσύνης...έκανα και ένα τεστ επαγγελματικου προσανατολισμου και προσωπικοτητας και το αποτέλεσμα ήταν νομικός 95% οπότε τη διάλεξα!
Κατ' αρχάς σας ευχαριστώ και τους δύο για την άμεση απάντησή σας. Βρίσκομαι κι εγώ φέτος στην τελευταία σαιζόν μου πριν τις εξετάσεις για το πανεπιστήμιο. Βλέπω κόσμο και κοσμάκη να θέλει να πάει νομικές, δίχως πάρα πολλοί από αυτούς να είναι ικανοί για αυτό το επάγγελμα (δεν περιλαμβάνω τους δύο προλαλήσαντες καθ' ότι δε σας γνωρίζω προσωπικά).
Η αλήθεια είναι πως κι εγώ μετά το πέρας του Γυμνασίου αποφάσισα να πάω θεωρητική κατεύθυνση με σκοπό τη νομική. Μάλιστα τα τελευταία δύο καλοκαίρια πριν από φέτος πήγαινα σε δικηγορικό γραφείο για να δω το κλίμα, τη δουλειά, γενικότερα να πάρω μια γεύση. Συμφωνώ με τη Στέλλα που λέει πως τα δικαστήρια είναι εκπληκτικά. Μπορώ να κάθομαι εκεί με τις ώρες και να απολαμβάνω τι λέει ο ένας και ο άλλος. Περιττό βέβαια να σας πω πως και η αγαπημένη μου σειρά είναι το Boston Legal.
Όμως δυστυχώς είδα και μια άλλη πτυχή της νομικής. Της γραφειοκρατίας, της χαρτούρας, του στρες κυρίως και του άγχους και σε μια πλειάδα περιπτώσεων την απέχθεια του ανθρώπου για τη δουλειά του. Στο γραφείο υπήρχαν όλες οι περιπτώσεις. Ο μεγαλοκαρχαρίας που κερδίζει πολλά λεφτά από τη δουλειά του αλλά όσο περνάει ο καιρός γίνεται ολοένα και πιο δυστυχής, ο μεσαίος που μέσω της αγάπης του για τη δουλειά έγινε κορυφαίος και ακόμη τη λατρεύει και ο νέος που γεννήθηκε πραγματικά μέσα στα δικηγορικά γραφεία και τώρα...παλεύει να επιβιώσει με ατελείωτες ώρες στο γραφείο...
Εκτός των άλλων έχω συγγενείς δικαστές οι οποίοι κερδίζουν πολλά χρήματα αλλά και ταυτόχρονα δουλεύουν πάρα πολύ. Θα μου πείτε παντού θέλει πολύ δουλειά. Η διαφορά είναι πως κι αυτοί μολονότι δεν το δηλώνουν άμεσα, νοιώθουν να πνίγονται. Πάντα σου δίνουν με επιφυλακτικότητα τη συμβουλή τους για να πας στη νομική. Εκτός των άλλων έχω ποικίλους συγγενείς συμβολαιογράφους και κάθε τι που δεν μπορώ να πω ότι είναι ευτυχισμένοι με αυτό το οποίο κάνουν.
Οι εναλλακτικές της νομικής μπορεί μεν να είναι πάρα πολλές. Αλλά πιστεύω ότι σε καμία περίπτωση δεν είναι όπως το ονειρευόμαστε. Η καριέρα απαιτεί πολλές θυσίες και είτε θα είσαι στο 10% που κερδίζει χρήματα με το τσουβάλι είτε θα είσαι στο 90% που προσπαθεί να το παλέψει και ίσως αυτό να μην είναι στο χέρι σου. Δυστυχώς η ζωή σε αυτή τη δουλειά δεν είναι μήτε Boston Legal, μήτε μόνο αίθουσες των δικαστηρίων. Και σ'αυτές αν πάτε να συμπληρώσετε τα χαρτιά που θέλουν, θα μετανοιώσετε πικρά!
Εν πάση περιπτώσει, εκφράζω κάποιους προβληματισμούς μου τόσο για εμένα όσο και λόγω ενός ερεθίσματος που μου έδωσε ένα άτομο το οποίο γνωρίζω καλά και μου είπε πως θέλει να πάει νομική. Μόνο που το όνειρο αυτό είναι φτιαγμένο από κάποιους άλλους... Για το λόγο αυτό θέλω και τη δική σας άποψη. Όχι πως θα έχει διαφορά απλά να δω και τις διαφορετικές οπτικές γωνίες, μήπως κι εγώ κάνω κάπου λάθος.
Εγώ προσωπικά ονειρευόμουν να πάω νομική. Και τώρα ακόμη το ονειρεύομαι, αλλά θέλω να εξετάσω κάθε πτυχή αυτού του κλάδου, αν όντως μου ταιριάζει και αν είναι αυτό που θέλω και θα συνεχίσω να το κάνω μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα. Δυστυχώς κανένα τεστ δεν μπορεί να μου αποδείξει πως είμαι για την μία δουλειά ή την τάδε.

Μήπως τελικά έχουμε εξωραΐσει μέσα στο ίδιο μας το νου τη νομική;
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 10:32, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από antigrafakias
Κατ' αρχάς σας ευχαριστώ και τους δύο για την άμεση απάντησή σας. Βρίσκομαι κι εγώ φέτος στην τελευταία σαιζόν μου πριν τις εξετάσεις για το πανεπιστήμιο. Βλέπω κόσμο και κοσμάκη να θέλει να πάει νομικές, δίχως πάρα πολλοί από αυτούς να είναι ικανοί για αυτό το επάγγελμα (δεν περιλαμβάνω τους δύο προλαλήσαντες καθ' ότι δε σας γνωρίζω προσωπικά).
Η αλήθεια είναι πως κι εγώ μετά το πέρας του Γυμνασίου αποφάσισα να πάω θεωρητική κατεύθυνση με σκοπό τη νομική. Μάλιστα τα τελευταία δύο καλοκαίρια πριν από φέτος πήγαινα σε δικηγορικό γραφείο για να δω το κλίμα, τη δουλειά, γενικότερα να πάρω μια γεύση. Συμφωνώ με τη Στέλλα που λέει πως τα δικαστήρια είναι εκπληκτικά. Μπορώ να κάθομαι εκεί με τις ώρες και να απολαμβάνω τι λέει ο ένας και ο άλλος. Περιττό βέβαια να σας πω πως και η αγαπημένη μου σειρά είναι το Boston Legal.
Όμως δυστυχώς είδα και μια άλλη πτυχή της νομικής. Της γραφειοκρατίας, της χαρτούρας, του στρες κυρίως και του άγχους και σε μια πλειάδα περιπτώσεων την απέχθεια του ανθρώπου για τη δουλειά του. Στο γραφείο υπήρχαν όλες οι περιπτώσεις. Ο μεγαλοκαρχαρίας που κερδίζει πολλά λεφτά από τη δουλειά του αλλά όσο περνάει ο καιρός γίνεται ολοένα και πιο δυστυχής, ο μεσαίος που μέσω της αγάπης του για τη δουλειά έγινε κορυφαίος και ακόμη τη λατρεύει και ο νέος που γεννήθηκε πραγματικά μέσα στα δικηγορικά γραφεία και τώρα...παλεύει να επιβιώσει με ατελείωτες ώρες στο γραφείο...
Εκτός των άλλων έχω συγγενείς δικαστές οι οποίοι κερδίζουν πολλά χρήματα αλλά και ταυτόχρονα δουλεύουν πάρα πολύ. Θα μου πείτε παντού θέλει πολύ δουλειά. Η διαφορά είναι πως κι αυτοί μολονότι δεν το δηλώνουν άμεσα, νοιώθουν να πνίγονται. Πάντα σου δίνουν με επιφυλακτικότητα τη συμβουλή τους για να πας στη νομική. Εκτός των άλλων έχω ποικίλους συγγενείς συμβολαιογράφους και κάθε τι που δεν μπορώ να πω ότι είναι ευτυχισμένοι με αυτό το οποίο κάνουν.
Οι εναλλακτικές της νομικής μπορεί μεν να είναι πάρα πολλές. Αλλά πιστεύω ότι σε καμία περίπτωση δεν είναι όπως το ονειρευόμαστε. Η καριέρα απαιτεί πολλές θυσίες και είτε θα είσαι στο 10% που κερδίζει χρήματα με το τσουβάλι είτε θα είσαι στο 90% που προσπαθεί να το παλέψει και ίσως αυτό να μην είναι στο χέρι σου. Δυστυχώς η ζωή σε αυτή τη δουλειά δεν είναι μήτε Boston Legal, μήτε μόνο αίθουσες των δικαστηρίων. Και σ'αυτές αν πάτε να συμπληρώσετε τα χαρτιά που θέλουν, θα μετανοιώσετε πικρά!
Εν πάση περιπτώσει, εκφράζω κάποιους προβληματισμούς μου τόσο για εμένα όσο και λόγω ενός ερεθίσματος που μου έδωσε ένα άτομο το οποίο γνωρίζω καλά και μου είπε πως θέλει να πάει νομική. Μόνο που το όνειρο αυτό είναι φτιαγμένο από κάποιους άλλους... Για το λόγο αυτό θέλω και τη δική σας άποψη. Όχι πως θα έχει διαφορά απλά να δω και τις διαφορετικές οπτικές γωνίες, μήπως κι εγώ κάνω κάπου λάθος.
Εγώ προσωπικά ονειρευόμουν να πάω νομική. Και τώρα ακόμη το ονειρεύομαι, αλλά θέλω να εξετάσω κάθε πτυχή αυτού του κλάδου, αν όντως μου ταιριάζει και αν είναι αυτό που θέλω και θα συνεχίσω να το κάνω μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα. Δυστυχώς κανένα τεστ δεν μπορεί να μου αποδείξει πως είμαι για την μία δουλειά ή την τάδε.

Μήπως τελικά έχουμε εξωραΐσει μέσα στο ίδιο μας το νου τη νομική;

Κατ αρχήν να σου πω οτι είναι απολυτα φυσιολογικό να θέλεις να εξετάσεις όλες τις πτυχές...Η αλήθεια είναι πως οι περισσότεροι δεν τις εξετάζουν και πηγαίνουν σ αυτή τη σχολή μόνο και μόνο επειδή έβγαλαν πολλά μόρια και ήδη απο την πρώτη χρονιά καταλαβαίνουν το λάθος τους και κάνουν 10% για άλλη σχολή.Η αλήθεια είναι πως πολλοί νομίζουν οτι με το που θα τελειώσουν θα αγορεύουν στα δικαστήρια για μεγαλουποθεσεις όπως φόνοι!Φυσικά κάτι τέτοιο δεν ισχυει!Αντιθέτως γίνονται ασκούμενοι σε κάποιο δικηγορικό γραφειο και παίρνουν λιγότερο απο 300 ευρω το μήνα!Εμένα η ξαδέρφη μου τελείωσε νομική και έκανε άσκηση σ ένα γραφειο και για 3 μήνες δεν την πλήρωσε καθόλου!Καλά την απέχθεια για τη δουλεία θα τη δεις σε όλα τα επαγγέλματα!Ακομα και στους δασκάλους!Ο δικαστικός κλάδος έχει πολυ δουλειά και χρήμα αλλά ώσπου να μπείς έχει τρελό διάβασμα και απο ότι έχω ακουσει παίρνουν πολύ λίγους και χρειάζεσαι και μέσο.Τι να πω καλά κάνεις και προβληματίζεσαι εγω προς το παρον χαίρομαι ακόμη που πέρασα και προσπαθω να μη σκεφτομαι το μετα...Ξέρω πως θα ναι δύσκολο γιατί δεν προσφέρει η συγκεκριμένη σχολή άμεσο διορισμό όπως το παιδαγωγικό αλλά...
Παράθεση

antigrafakias

Μαθητής Γ' λυκείου

O antigrafakias έγραψε στις 11:00, 30-08-09:

Κατ αρχήν να σου πω οτι είναι απολυτα φυσιολογικό να θέλεις να εξετάσεις όλες τις πτυχές...Η αλήθεια είναι πως οι περισσότεροι δεν τις εξετάζουν και πηγαίνουν σ αυτή τη σχολή μόνο και μόνο επειδή έβγαλαν πολλά μόρια και ήδη απο την πρώτη χρονιά καταλαβαίνουν το λάθος τους και κάνουν 10% για άλλη σχολή.Η αλήθεια είναι πως πολλοί νομίζουν οτι με το που θα τελειώσουν θα αγορεύουν στα δικαστήρια για μεγαλουποθεσεις όπως φόνοι!Φυσικά κάτι τέτοιο δεν ισχυει!Αντιθέτως γίνονται ασκούμενοι σε κάποιο δικηγορικό γραφειο και παίρνουν λιγότερο απο 300 ευρω το μήνα!Εμένα η ξαδέρφη μου τελείωσε νομική και έκανε άσκηση σ ένα γραφειο και για 3 μήνες δεν την πλήρωσε καθόλου!Καλά την απέχθεια για τη δουλεία θα τη δεις σε όλα τα επαγγέλματα!Ακομα και στους δασκάλους!Ο δικαστικός κλάδος έχει πολυ δουλειά και χρήμα αλλά ώσπου να μπείς έχει τρελό διάβασμα και απο ότι έχω ακουσει παίρνουν πολύ λίγους και χρειάζεσαι και μέσο.Τι να πω καλά κάνεις και προβληματίζεσαι εγω προς το παρον χαίρομαι ακόμη που πέρασα και προσπαθω να μη σκεφτομαι το μετα...Ξέρω πως θα ναι δύσκολο γιατί δεν προσφέρει η συγκεκριμένη σχολή άμεσο διορισμό όπως το παιδαγωγικό αλλά...
Ακριβώς κάπου εκεί κυμαίνονται και οι δικές μου σκέψεις. Όσο για το δικαστικό σώμα, οι εξετάσεις είναι πολύ πιο αδιάβλητες από άλλες. Όχι ότι δεν υπάρχει και εκεί το φαινόμενο του μέσου απλά αν γράψεις, περνάς.
Η δικές μου εναλλακτικές βεβαίως και ΔΕΝ αποτελούνται από τα παιδαγωγικά.
Τέλοσπάντων, καλά κάνεις και χαίρεσαι την εισαγωγή σου στην εν λόγω σχολή και συγχαρητήρια κι από μένα! Ελπίζω όλα καλά να πάνε..!!
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 16:01, 30-08-09:

Παιδιά!!!να ρωτήσω...μήπως πρεέπει να παμε για εγγραφή σύμφωνα με το πρώτο γράμμα του επιθέτου μας?δηλαδη το Α είναι στις 16 το Β στις 17 Σεπτ κλπ?
Παράθεση

Than

Φοιτητής

Ο Than αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Than έγραψε στις 03:10, 02-09-09:

Γεία σας παιδιά,μιας και είμαι καινούριος εδώ!να καλωσορίσω τους καινούριους συναδέλφους και να ευχηθώ καλή υπομονή και επιτυχία στη σχολή!Λοιπόν,για την εγγραφή μπορείς να πάς οποιαδήποτε μέρα από τις 16 ως τις 30 Σεπτεμβριου θέλεις.Θα δείς και συ πως η γραμματεία δεν είναι και τόσο οργανωμένη,πόσο μάλλον για να γίνονται οι εγγραφές αλφαβητικά!Απλώς βεβαιώσου πως έχεις πάρει όλα τα απαραίτητα έγγραφα μαζί σου γιατί αλλιώς θα ταλαιπωρηθείς λιγάκι!Αν θελήσεις κάτι πάντως στείλε μου ένα pm και θα προσπαθήσω να βοηθήσω!
Παράθεση

marirenanafplio

Απόφοιτος

H marirenanafplio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H marirenanafplio έγραψε στις 03:51, 04-09-09:

Γιουχουυυυ!! Συγχαρητήριαααααα!! Και γωωωωωωωωω:no1:
Σαλόμικααα ερχομαστε
παιδιααααααα εμενα το επι8ετο μ αρχιζει απο δ..ειναι κανεις που 8α ειναι μαζι μ?? ετοιμαστειτε να την καψουμε τη σαλονικαααα...βρηκα σπιτι στην καμαρα..κομπλε το διαμερισματακι αν κ η πολυκατοικια ειναι παλια εσεις οι 8εσσαλονικεις τι λετε??μουφα η περιοχη ?? αα!και συγχαρητηρια σε οοολους
Παράθεση

NewBorn (Δημήτρης)

Φοιτητής

O NewBorn έγραψε στις 13:51, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από marirenanafplio
giouxouuuu!!sugxarhthriaaaaaaa!! k gwwwwwwwwwww:no1:
salonikaaa erxomaste
παιδιααααααα εμενα το επι8ετο μ αρχιζει απο δ..ειναι κανεις που 8α ειναι μαζι μ?? ετοιμαστειτε να την καψουμε τη σαλονικαααα...βρηκα σπιτι στην καμαρα..κομπλε το διαμερισματακι αν κ η πολυκατοικια ειναι παλια εσεις οι 8εσσαλονικεις τι λετε??μουφα η περιοχη ?? αα!και συγχαρητηρια σε οοολους

Λοιπον. Συγχαρητηρια κι απο μενα :no1:

Οσο για την περιοχη μπορω να πω οτι ειναι τελεια απο την αποψη οτι η Καμαρα ειναι καμια 200 μετρα απο τη Νομικη + εχει αρκετους φοιτητες + εχει και την πλατεια Ναυαρινου διπλα , η οποια μαζευει αρκετο κοσμο
Παράθεση

Nomikarios

Φοιτητής

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O Nomikarios έγραψε στις 20:46, 04-09-09:

Λοιπον. Συγχαρητηρια κι απο μενα :no1:

Οσο για την περιοχη μπορω να πω οτι ειναι τελεια απο την αποψη οτι η Καμαρα ειναι καμια 200 μετρα απο τη Νομικη + εχει αρκετους φοιτητες + εχει και την πλατεια Ναυαρινου διπλα , η οποια μαζευει αρκετο κοσμο
λίγο κακόφημο αλλά δεν γίνεται να μην πας
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 09:46, 05-09-09:

giouxouuuu!!sugxarhthriaaaaaaa!! k gwwwwwwwwwww:no1:
salonikaaa erxomaste

Ω θεε μου...καμάρα πολύ φοβιστικά για μια γυναίκα...η αδερφή μου έμεινε ένα χρονο εκει και τις έκλεψαν 2 φορεές το κινητό!τελοσπάντων!εσυ να είσαι πιο προσεκτική!αντε ωραια!το επίπλωσες κιόλας?παιδιά η επίπλωση είναι το πιο δύσκολο...ένα κωλογραφείο πήρα απο το ΙΚΕΑ και το έφτιαξα μόνη μου αλλά μου πήρε μια ολόκληρη μέρα ρε....προχθες πήρα και τα υπόλοιπα αλλά δε θα τα συναρμολογήσω εγώ!αφού το επίθετο σου αρχίζει απο Δ τότε μπορεί να μαστε μαζί...εμένα αρχίζει απο Κα και συνήθως μέχρι εκεί είναι το πρώτο τμήμα...!πέρασε καμία φίλη σου θεσσαλονίκη?πότε πάς για εγκατάσταση?
Παράθεση

SeLeni@ (Έλενα)

Φοιτητής

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H SeLeni@ έγραψε στις 12:20, 05-09-09:

Παιδιά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ:no1: σε όλους!!!!Πώπω τελικά είμαστε πολλοί για Νομική ΑΠΘ!!!Χαίρομαι πολύ...Εγώ νοίκιασα ενα δυάρι κοντά στην Μπότσαρη επί της Παπάφη!Το καλό είναι οτι Θεσσαλονίκη περνάει μια πολύ καλή μου φίλη και αρκετά παιδιά από το σχολείο μου που κανουμε παρέα σε άλλα τμήματα αλλα εννοείται οτι είμαι ανοιχτή στο να γνωρίσω καινούρια άτομα!!
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 14:01, 05-09-09:

Χμ και μένα περνάν καμιά δεκαριά άτομα που ξέρω αλλά δεν κάνουμε πολύ παρέα...οι περισσότεροι φίλοι μου περάσαν πολυτεχνεία κλπ αλλά δε με πειράζει.Θα κάνω αμέσως καινούριους φίλους.
Παράθεση

marirenanafplio

Απόφοιτος

H marirenanafplio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H marirenanafplio έγραψε στις 14:59, 07-09-09:

3ερει κανεις αν οι εγγραφες γινονται με αλφαβητικη σειρα?υπαρχει δλδ συγκεκριμενη ημερομηνια π πρεπει ν παει ο κα8ενασ?
Παράθεση

Marquis

Φοιτητής

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O Marquis έγραψε στις 15:58, 07-09-09:

3ερει κανεις αν οι εγγραφες γινονται με αλφαβητικη σειρα?υπαρχει δλδ συγκεκριμενη ημερομηνια π πρεπει ν παει ο κα8ενασ?
Πήρα τηλεφωνο τη γραμματεία σήμερα, δεν ήξερε τα δικαιολογητικά, λογικά αυτα που αναφέρονται στη γενική ιστοσελίδα του Α.Π.Θ είναι, αλλά μου είπε πως θα γίνονται 9-11, και δεν θα υπάρχει αλφαβητική σειρά.
Παράθεση

Panos Kalapodi

Φοιτητής

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Panos Kalapodi έγραψε στις 17:31, 13-09-09:

Γεια σας παιδιά!Ως μελλοντικός συμφοιτητής-συνάδελφός σας θα ήθελα να σας ευχηθώ καλή αρχή και καλή φοιτητική ζωή!
Παράθεση

Marquis

Φοιτητής

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O Marquis έγραψε στις 17:51, 13-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Panos Kalapodi
Γεια σας παιδιά!Ως μελλοντικός συμφοιτητής-συνάδελφός σας θα ήθελα να σας ευχηθώ καλή αρχή και καλή φοιτητική ζωή!
Επίσης, καλη αρχή και καλή φοιτητική ζωή και σε σένα.
Για όσους δεν έχουν ενημερωθεί στην ιστοσελίδα της σχολής βγήκε ανακοίνωση για τις εγγραφές η οποία αναφέρει:

"Από το Τμήμα Νομικής καλούνται οι Νεοεισαχθέντες για το ακαδημαϊκό έτος 2009-10 να προσέλθουν για την εγγραφή τους από τις θυρίδες της Γραμματείας από τις 16-9-09 έως και 30-9-09 και ώρες 9:00π.μ. - 11:00 π.μ.
Απαραίτητα δικαιολογητικά:
1) Απολυτήριο λυκείου (Επικυρωμένο αντίγραφο)
2) Βεβαίωση Πρόσβασης
3) 4 Φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας
4) Δελτίο αστυνομικής ταυτότητας ή άλλο δημόσιο έγγραφο (από το οποίο να αποδεικνύεται τα ατομικά στοιχεία του ενδιαφερομένου)
5) Φωτοτυπία ταυτότητας."
Παράθεση

NoStyle (Αντώνης)

Φοιτητής

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O NoStyle έγραψε στις 15:59, 15-09-09:

+ εγω μεσα ! Γεια σας συμφοιτητες,αντε καλη χρονια να εχουμε!
Παράθεση

Marquis

Φοιτητής

O Marquis έγραψε στις 16:09, 15-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από NoStyle
+ εγω μεσα ! Γεια σας συμφοιτητες,αντε καλη χρονια να εχουμε!
Συγχαρητήρια και σε σένα και καλή αρχή σε όλους μας!
Παράθεση

Panos Kalapodi

Φοιτητής

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Panos Kalapodi έγραψε στις 16:12, 15-09-09:

Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά και καλή αντάμωση στη Σαλονίκη!!!
Παράθεση

lordV (V)

Απόφοιτος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O lordV έγραψε στις 11:04, 16-09-09:

όταν οι υπόλοιποι κάνουν ακόμα εγγραφές, εμείς έχουμε ήδη έτοιμο το πρόγραμμα Voila! Καλή αρχή σε όλους!
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α' ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Γενικές Αρχές Αστικού Δικαίου

1ο Τμήμα: Τρίτη-Τετάρτη-Πέμπτη, 2-4 μμ, αιθ.5, επίκ.καθ. Φουντεδάκη - λέκτορας Α. Κορνηλάκης

2ο Τμήμα: Τετάρτη-Πέμπτη, 2-4μμ, αιθ.6,
Παρασκευή 2-4, αιθ.8, επίκ.καθ. Βαλτούδης

3ο Τμήμα: Δευτέρα 8-10πμ, αιθ.8, καθ. Κουτσουράδης,
Παρασκευή 12-2μ.μ., λέκτορας Βαλαβάνη-Πολατίδου

Συνταγματικό Δίκαιο

1ο Τμήμα: Δευτέρα&Τετάρτη 6-8 μμ, Τρίτη 8-10πμ, αιθ.7
καθ. Μανιτάκης, αναπλ. καθ.Ορφανουδάκης

2ο Τμήμα: Δευτέρα 6-8μμ, Τρίτη 8-10πμ, Τετάρτη 6-8μμ, αιθ.8, επίκ. καθ. Ματζούφας, επίκ. καθ.Καμτσίδου

3ο Τμήμα: Δευτέρα 6-8μμ, αιθ.6, Τετάρτη 6-8μμ, αιθ.3, Πέμπτη 4-6μμ, αιθ.5, καθ. Χρυσόγονος, επίκ. καθ.Παπαδοπούλου

Ιστορία ελληνικού και ρωμαϊκού δικαίου

1ο Τμήμα: Τετάρτη 4-6μμ, Αμφ. Β', Πέμπτη 4-6μμ, αιθ.8, επίκ. καθ. Παπαδάτου

2ο Τμήμα: Δευτέρα 10-12, αιθ.τυπογρ., Τετάρτη 8-10πμ, Αμφ. Ευρυγένης,επίκ. καθ. Τζαρίδου

Μαθήματα Ειδικής Επιλογής Ενότητας Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών

1.Νεότερη Ελληνική Πολιτική και Συνταγματική Ιστορία
Τρίτη & Τετάρτη 12-2 μμ, αίθ. Κωνσταντόπουλος, καθ. Ματζούφας - Αναστασιάδης

2.Πολιτειολογία
δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα

3.Πολιτική Επιστήμη
Δευτέρα 2-5 μμ, αίθουσα 1 (ισόγειο ΝΟΠΕ)

Μαθήματα Ειδικής Επιλογής Ενότητας Οικονομικής Επιστήμης – Κοινωνιολογίας

1.Στοιχεία Δημόσιας Οικονομικής
Παρασκευή 10-12, Αμφ. Β', κα. Φινοκαλιώτης - Μπάρμπας

2.Γενική Κοινωνιολογία
δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα

Η επίσημη έναρξη του χειμερινού εξαμήνου έχει οριστεί για τις 5 Οκτωβρίου, ενώ αναμένονται ανακοινώσεις από τους τομείς για το κάθε μάθημα ξεχωριστά.
Παράθεση

NoStyle (Αντώνης)

Φοιτητής

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O NoStyle έγραψε στις 11:23, 16-09-09:

ποσο του μηνος αρχιζουν τα μαθηματα?
Παράθεση

lordV (V)

Απόφοιτος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O lordV έγραψε στις 12:27, 16-09-09:

αναγράφεται παραπάνω...(5 Οκτ)
Παράθεση

Panos Kalapodi

Φοιτητής

O Panos Kalapodi έγραψε στις 12:44, 16-09-09:

Να σου κάνω μια ερωτησούλα;Ενώ στα δύο πρώτα μαθήματα (Γενικές αρχές αστικού δικαίου,Συνταγματικό δίκαιο) αναφέρονται ωράρια για τρία τμήματα,στο τρίτο μάθημα (Ελληνορωμαικό δίκαιο) αναφέρονται ωράρια μόνο για δύο τμήματα.Γιατί συμβαίνει αυτό;Ρωτάω διότι σε κάθε περίπτωση θα βρίσκομαι στο τρίτο τμήμα,εφόσον το επίθετό μου αρχίζει από Χ...
Παράθεση

NoStyle (Αντώνης)

Φοιτητής

O NoStyle έγραψε στις 12:49, 16-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από lordV
αναγράφεται παραπάνω...(5 Οκτ)
Α,ευχαριστω δεν το εχει δει!

Αρχική Δημοσίευση από Panos Kalapodi
Να σου κάνω μια ερωτησούλα;Ενώ στα δύο πρώτα μαθήματα (Γενικές αρχές αστικού δικαίου,Συνταγματικό δίκαιο) αναφέρονται ωράρια για τρία τμήματα,στο τρίτο μάθημα (Ελληνορωμαικό δίκαιο) αναφέρονται ωράρια μόνο για δύο τμήματα.Γιατί συμβαίνει αυτό;Ρωτάω διότι σε κάθε περίπτωση θα βρίσκομαι στο τρίτο τμήμα,εφόσον το επίθετό μου αρχίζει από Χ...
Γιατι στο ελληνορωμαικο εχει μονο 2 τμηματα και θα εισαι στο δευτερο(στο λεω γιατι και εμενα απο Χ αρχιζει το επιθετο μου)
Παράθεση

lordV (V)

Απόφοιτος

O lordV έγραψε στις 12:57, 16-09-09:

Γιατι στο ελληνορωμαικο εχει μονο 2 τμηματα και θα εισαι στο δευτερο(στο λεω γιατι και εμενα απο Χ αρχιζει το επιθετο μου)
ακριβώς! Μέχρι πέρυσι (λογικά και φέτος) τα τμήματα χωρίζονται ως εξής:
1ο τμήμα: Α-Κα
2o τμήμα: Κε-Πα
3ο τμήμα: Πε-Ω

Όταν ένα μάθημα αποτελείται από δύο τμήματα (όπως η Ιστορία Ελληνικού και Ρωμαϊκού δικαίου) τότε χωρίζονται ως εξής:
1o τμήμα: Α-Λ
2ο τμήμα: Μ-Ω
Παράθεση

Panos Kalapodi

Φοιτητής

O Panos Kalapodi έγραψε στις 12:59, 16-09-09:

Α νόμιζα ότι ισχύει ό,τι και στα υπόλοιπα μαθήματα!Ευχαριστώ!Αφού και το δικό σου αρχίζει από Χ,θα είμαστε μαζί!!!
Παράθεση

xrypap3 (Χρύσα)

Απόφοιτος

H xrypap3 έγραψε στις 14:32, 16-09-09:

Παιδιά,στο πανεπιστήμιό μας ο χώρος που γίνεται η εγγραφή είναι κοινός για όλες τις σχολές ή κάθε τμήμα έχει ένα δικό της χώρο? Ελπίζω να μην έχει πολύ κόσμο και περιμένουμε ώρες...!
Παράθεση

Marquis

Φοιτητής

O Marquis έγραψε στις 14:48, 16-09-09:

Παιδιά,στο πανεπιστήμιό μας ο χώρος που γίνεται η εγγραφή είναι κοινός για όλες τις σχολές ή κάθε τμήμα έχει ένα δικό της χώρο? Ελπίζω να μην έχει πολύ κόσμο και περιμένουμε ώρες...!
Πήγαινε στο www.leps.auth.gr και κάνε κλικ στις στις κτιριακές εγκαταστάσεις θα δεις πλάνο του κτηρίου του Ν.Ο.Π.Ε. και τον χώρο της γραμματείας του τμήματος. Οι εγγραφές προφανώς για τη Νομική γίνονται στη Γραμματεία Νομικής, κάθε μέρα 9-11 το πρωί.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    angelina95, MarilynSt, Nefeloula

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους