Γενικό -  [Παλιό Σύστημα] Βιολογικό από Θετική ή Τεχνολογική;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
ναι ρε παιδι μου,αλλα σκεψου οτι δεν μπορουν ολοι με ευκολια να βγαλουν ενα 15 με απωλεια μοριων.εγω ξερω 3 παιδια που ηθελαν φυσικο και πηγαν θετικη,και οχι μονο αυτο αλλα περνουσαν οπου ηθελαν.

Ντάξει ισχύει.. Απλά αφού τα μαθηματικά και η φυσική είναι κοινή τουλάχιστον με ένα 18+ ΑΟΔΕ και 17+ ΑΕΠΠ το σώζεις.. και μπορεις να φτάσεις στο 15 ενώ στη θετική με τι να το σώσεις.. με τη βιολογία ή τη χημεία :mad: ..
Ενηγουέη, όντως το φρόνιμο είναι να πάει κάποιος θετική για βιολογίες αλλά εγώ το βλέπω λίγο πιο "βολεψιμα" :whistle:
Αυτοί οι 3 ανήκουν στην κατηγορία που ανέφερα :P Οι τύποι που απλά όπου και να παν θα περάσουν όπου θέλουν.. Επειδή γουστάρουν!

Βέβαια το βιολογικό της Αθήνας είναι πιο υψηλόβαθμο από τις κτηνιατρικές ( ή τουλάχιστον ήταν όταν έδωσα εγώ), τις οποίες ανέφερες και εν πάσει περιπτώσει να μην ξέρεις καν τι είναι το DNA, αποτελεί ενα ''μικρό'' μειονέκτημα και θα φτύσεις αίμα να τελειώσεις την σχολή. ( χωρίς αυτό να σημαίνει, πώς δεν θα τελειώσεις κάποτε)

Indeed.. Μέχρι πέρσι όντως ήταν στο 180..κάτι
Άρα ξέρω γω λέω βλακείες;;:clapup: (Παρόλα αυτάα στη θεωρητικοί οι καλοί εκμεταλλεύονται τα δυσκολα θεματα της θετικης και εχουν 17800 + και εχουν πιθανοτητες ακομα και για βιολογικο αθηνας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Να ρωτησω.. Ειναι καλη ιδεα να παω για βιολογικο απο Τεχνολογικη 1? ( με βιοχημεια και ηλεκτρολογια). Αν και δεν ειναι η πρωτη επιλογη μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Να ρωτησω.. Ειναι καλη ιδεα να παω για βιολογικο απο Τεχνολογικη 1? ( με βιοχημεια και ηλεκτρολογια). Αν και δεν ειναι η πρωτη επιλογη μου....
Από τα λίγα που γνωρίζω για την Τεχνολογική 1 και συγκεκριμένα για τη βιοχημεία είναι ότι έχει κάποια κεφάλαια όμοια με τη χημεία θετικής κατεύθυνσης..τώρα για την ηλεκτρολογία δε χρειάζεται να πω κάτι..δεν έχει σχέση με το βιολογικό νομίζω :P
Από τη στιγμή που ενδιαφέρεσαι για βιολογικό, καλό θα ήταν να πας θετική κατεύθυνση..μπορεί τώρα να μην είναι η 1η σου επιλογή, αλλά σε ένα χρόνο ίσως αλλάξεις γνώμη..ακόμη και να θες άλλη σχολή του 3ου πεδίου..θα είναι ευκολότερα τα πράγματα για σένα στο βιολογικό
Αν τώρα έχεις σοβαρό πρόβλημα με τη θετική κατεύθυνση πάνε Τεχν. 1..Θα ζοριστείς λίγο παραπάνω στη σχολή αλλά αν θες όλα γίνονται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Εχω δηλωσει ηδη Τ1 και εχω κανει και στο φροντηστηριο οποτε δεν γινεται να αλλαξω. Σκεφτομαι ομως τωρα το καλοκαιρι να διαβασω βιολογια, ετσι για εγκυκλοπαιδικες γνωσεις και νομιζω οτι θα βοηθησει. Εσεις τι λετε?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Για τα μαθηματα βιολογιας στην σχολη δεν νομιζω να εχεις προβλημα,γιατι γενικα διαβαζονται ευκολα και τα περισσοτερα ειναι απλα μεγαλα σε ογκο υλης και οχι δυσνοητα.Το πολυ πολυ να χρειαστει να τα διαβασεις κανα 2 φορες παραπανω σε σχεση με τα παιδια της θετικης. Στα μαθηματα χημειας ισως λιγο να δυσκολευτεις αλλα και παλι δεν πιστευω οτι ειναι περιοριστικος παραγοντας.
Σκεψου οτι κ εγω στην σχολη που ειμαι τωρα ηρθα 2 χρονια μετα τις πανελληνιες με 10% απο σχολη του 4ου πεδιου οπου ειχα ξεχασει σχεδον τα παντα απο βιολογια/χημεια 3ης λυκειου και δεν εχω θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!!! Επισης, στη χημεια-βιοχημεια της Γ κανω ακριβως την ιδια χημεια με τη θετικη πλην του Α κεφαλαιου οποτε δε νομιζω να εχω προβλημα με τη χημεια στη σχολη. Εσυ απο 2ο πεδιο πηγες και πηρες κλαδο μοριακης βιολογιας στο βιολογικο?? (Ασχετο λιγο....)



Σ'ευχαριστω και παλι. Μου εφτιαξες τη μερα!!!:clapup:

Α να ρωτησω και κατι αλλο. Λεω να παρω και ενα βοηθημα βιολογιας Γ. Ποιο μου προτεινετε γενικα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top