Γενικό -  Προετοιμασία για τη Γ' Λυκείου

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Όσοι κάνετε προετοιμασία Γ από τη Β, τι ύλη έχετε βγάλει ως τώρα? Και ποιος είναι ο προγραμματισμός σας?
Να μιλήσω για μένα: Από το Σεπτέμβριο κάνω έκθεση. Άρχισα πριν 2 μήνες Μαθηματικά και Φυσικη.
Μαθηματικά έχω κάνει μιγαδικούς στην κατεύθυνση και το 1ο κεφάλαιο της γενικής και είμαι τώρα στην αντίστροφη συνάρτηση στην κατεύθυνση.
Φυσική έκανα από το 5ο κεφάλαιο τις κρούσεις και όλο το 4ο (στερεό). Μετά το πάσχα μπαίνω ταλαντώσεις.
Στόχος είναι να βγάλω πρώτο χέρι όλη την ύλη μαθηματικών και φυσικής μέχρι 31/7.
Για τα υπόλοιπα θα δούμε το καλοκαίρι. (να γίνει 100% σίγουρο τι κατεύθυνση θα είμαι στη Γ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εγώ πάλι κάνω μόνο μαθηματικά κατ εδώ και 2 μήνες 2 ώρες την εβδομάδα και έχω βγάλει μιγαδικούς και άρχισα πριν καμια βδομάδα συναρτήσεις.Φυσική δεν κάνω.Θα κάνω το καλοκαίρι.Μαθηματικά μάλλον θα βγάλω την ύλη καλά νοέμβρη με δεκέμβρη.Φυσική δεν ξέρω.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγω δεν εχω κανει τιποτα απο γ...εδω προσπαθω να φτασω τα παιδια της θετικης στα μαθηματα...αφηστε..ως γνωστων θα αλλαξω κατευθυνση (απο θεωρητικη-θετικη)και τρεχω και δε φτανω..
μια που μιλατε τωρΑ..για πειτε μου και σεις...να διαβασω φυσικη καθολου η οχι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Βασικά η φυσική της Β δεν πολυχρειάζεται για του χρόνου αλλά καλό θα ήταν να έχεις μια ιδέα γιατί το σκεπτικό παραμένει το ίδιο ανεξάρτητα της ύλης που κάνεις.Βέβαια θα μπορούσες να μπεις κατευθείαν στην Γ λυκείου αλλά δεν ξέρω.Κάνε οτι νομίζεις οτι θα σε βοηθήσει καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manthak47

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Όλα τα μαθήματα τα κάνω στο φροντιστήριο και ακολουθώ το δικό τους πρόγραμμα.
Στα Μαθηματικά Γενικής τελειώσαμε την ύλη της Β οπότε και κάνουμε συναρτήσεις της Γ.
Στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης κάνουμε επανάληψη στη Β και σε λίγο θα αρχίσουμε μιγαδικούς.
Στη Φυσική Κατεύθυνσης ξεκινήσαμε ταλαντώσεις εδώ και λίγο καιρό.
Μέχρι και το καλοκαίρι στοχεύω να βγάλω την Ηλεκτρολογία (κι αν δεν τα καταφέρω να πάω τεχνολογική 1, δεν πειράζει, η γνώση ποτέ δεν πάει χαμένη :P).


Για τα υπόλοιπα θα δούμε το καλοκαίρι. (να γίνει 100% σίγουρο τι κατεύθυνση θα είμαι στη Γ).

Δεν έχεις αποφασίσει ή σαν κι εμένα θες την τεχνολογική 1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
εγω δεν εχω κανει τιποτα απο γ...εδω προσπαθω να φτασω τα παιδια της θετικης στα μαθηματα...αφηστε..ως γνωστων θα αλλαξω κατευθυνση (απο θεωρητικη-θετικη)και τρεχω και δε φτανω..μια που μιλατε τωρΑ..για πειτε μου και σεις...να διαβασω φυσικη καθολου η οχι?
Σου απάντησα στο θέμα "αλλάγή κατεύθυνσης" - Καλό κουράγιο. :)

Καλή ιδέα!!!! - Δοκίμασε και αυτό: :knife:

ή σαν κι εμένα θες την τεχνολογική 1?
Χε-χε το βρήκες!!! Μάλλον του χρόνου θα γίνει στο σχολείο μου τεχνολογική 1. Αν δεν γίνει στην 2 δεν πάω με τίποτα αλλά θα πάρω θετική. (Τουλάχιστον έτσι σκέφτομαι τώρα) :hmm:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Θα είμαι Θετική και του χρόνου. Έχω βγάλει Μαθηματικά κατεύθυνσης μέχρι τις Παραγώγους, Φυσική Κατεύθυνσης όλες τις Ταλαντώσεις καθώς επίσης και Κρούσεις - Φαινόμενο Doppler - Ανακύκλωση και μετά το Πάσχα ξεκινάμε Κύματα. Χημεία Κατεύθυνσης όλη την Οργανική Χημεία (χωρίς δεσμούς σ και π) και Βιολογία Κατεύθυνσης έχουμε κάνει τα 2 πρώτα κεφάλαια και μετά το Πάσχα μπαίνουμε Mendel. Έκθεση αυτή τη στιγμή ασχολούμαστε με την έννοια "Ελευθερία" της Β' Λυκείου και σιγά - σιγά θα μπούμε και στη θεωρία της Γ'. Θα δώσω Βιολογία Γενικής, την οποία ξεκινώ το Σεπτέμβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Παιδιά χαλαρώστε λίγο,δεν είναι ανάγκη να αρχίσετε τόση προετοιμασία από τώρα.:PΕγώ μόνο μια εισαγωγή στη φυσική είχα κάνει πέρσυ και μια χαρά την έβγαλα την ύλη.Κι όχι μόνο εγώ.Take it easy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μου φαίνεται ανήκουστο να ξεκινήσω την ύλη μετά τα Χριστούγεννα της Β' σε κάποια μαθήματα (π.χ. Μαθηματικά). Δεν είναι ότι έχω αγχωθεί, αλλά προτιμώ να ξεκινήσω τώρα για να μπορώ να έχω και αντικείμενα για επανάληψη το καλοκαίρι και τώρα στις διακοπές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Παιδιά χαλαρώστε λίγο,δεν είναι ανάγκη να αρχίσετε τόση προετοιμασία από τώρα.:PΕγώ μόνο μια εισαγωγή στη φυσική είχα κάνει πέρσυ και μια χαρά την έβγαλα την ύλη.Κι όχι μόνο εγώ.Take it easy.
Δεν νομίζω ότι είναι θέμα αγχους. Σκέφτομαι ότι αφού έχω έλεύθερο χρόνο (με ξένες γλώσσες έχω τελειώσει) και μου αρέσει αυτό που κάνω γιατί να μην περάσω από τώρα ένα πρώτο χέρι σε κάποια μαθήματα? Νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα με ελαφρύνει για του χρόνου και δεν θα έχω άγχος τότε. (Ή μήπως έχω άγχος για να μην έχω άγχος και δεν το ξέρω? :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
εμείς που ακομα δεν εχουμε βγαλει την υλη της β να αρχισουμε δηλαδη να ανησυχουμε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Όχι ρε και βέβαια όχι.Ο καθένας πάει με τον ρυθμό που θέλει.Και το σεπτέμβριο να ξεκινήσεις θα τα καταφέρεις αν διαβάσεις.Απλά όσοι κάνουμε κάνουμε για να έχουμε μια ιδέα και για να ελαφρύνουμε λίγο το πρόγραμμα για του χρόνου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω το νόημα του να κάνεις από τώρα τα μαθήματα για του χρόνου.εννοώ έχετε τελειώσει με όλη την εξάσκηση σε μαθήματα όπως η άλγεβρα και κάνετε της τρίτης? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Τι εννοείς; Έχω κάνει 3 στα 4 κεφάλαια της Άλγεβρας Β' Λυκείου και κάτι ψιλά από τις προόδους. Έχω γράψει 2 διαγωνίσματα Άλγεβρας και έχω λύσει πολλές ασκήσεις. από τον Νοέμβριο ξεκινήσαμε Γ' Λυκείου. Το ίδιο συμβαίνει και με τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, και με τη Χημεία. Ίσως όχι με Φυσική Κατεύθυνσης γιατί δεν πολυχρειάζεται, αλλά από Γενικής είμαι καλυμμένος.

Υπάρχουν πολλά παιδιά που έχουν άγχος με την ύλη. Θέλουν να κάνουν όσες περισσότερες φορές μπορούν επανάληψη και έτσι νιώθουν ασφαλείς. Ένας από αυτούς, σε μικρότερη ίσως κλίμακα, είμαι και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω το νόημα του να κάνεις από τώρα τα μαθήματα για του χρόνου.εννοώ έχετε τελειώσει με όλη την εξάσκηση σε μαθήματα όπως η άλγεβρα και κάνετε της τρίτης? :hmm:
Ακριβώς αυτό έχω κάνει και δεν αισθάνομαι καθόλου κουρασμένος. (Δεν το κάνω αγγαρεία μου αρέσει αυτό που κάνω). Σκοπός μου είναι να μην πιεστώ πολύ του χρόνου. Έτσι σκοπεύω να βγάλω μέχρι 31/7 πρώτο πέρασμα την ύλη μαθηματικά και φυσική με ασκήσεις μόνον του βιβλίου και Μπάρλα (μαθηματικά) και ασκήσεις βιβλίου και φυλλάδιο καθηγητή μου (φυσική). Έτσι από Σεπτέμβριο να ασχολούμαι με πιο δύσκολες ασκήσεις μαθηματικά και φυσική και να ξεκινήσω και τα άλλα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow girl

Νεοφερμένος

Η !έλενα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγώ στη φυσική προετοιμασίας έχω κάνει κρούσεις και ταλαντώσεις (τις οποίες δεν τις έχουμε τελειώσει ακόμα)
στα μαθηματικά προετοιμασίας μιγαδικούς και συναρτήσεις
στη βιολογία ποετοιμασίας κάναμε το 1ο, το 2ο και τώρα είμαστε στο 4ο κεφάλαιο στη μέση...
είναι αρκετά καλό το σύστημα της προετοιμασίας διότι σιγά σιγά από φέτος παρακολουθούμε την ύλη που θα έχουμε για του χρόνου και δεν μας έρχονται όλα απότομα...ξέρουμε τι να περιμενουμε,και έχοντας ήδη θέσει κάποιες βάσεις από φέτος θα κερδίσουμε κάποιο χρόνο, για του χρόνου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Όσοι κάνετε προετοιμασία Γ από τη Β, τι ύλη έχετε βγάλει ως τώρα? Και ποιος είναι ο προγραμματισμός σας?
Να μιλήσω για μένα: Από το Σεπτέμβριο κάνω έκθεση. Άρχισα πριν 2 μήνες Μαθηματικά και Φυσικη.
Μαθηματικά έχω κάνει μιγαδικούς στην κατεύθυνση και το 1ο κεφάλαιο της γενικής και είμαι τώρα στην αντίστροφη συνάρτηση στην κατεύθυνση.
Φυσική έκανα από το 5ο κεφάλαιο τις κρούσεις και όλο το 4ο (στερεό). Μετά το πάσχα μπαίνω ταλαντώσεις.
Στόχος είναι να βγάλω πρώτο χέρι όλη την ύλη μαθηματικών και φυσικής μέχρι 31/7.
Για τα υπόλοιπα θα δούμε το καλοκαίρι. (να γίνει 100% σίγουρο τι κατεύθυνση θα είμαι στη Γ).

Ελα χριστε και κυριε.
Παραβλεπω οτι κανεις προετοιμασια στην εκθεση της Γ, τελειως αχρηστο.
Και διακρινω μια εντονη αισθηση βιασυνης. Εχεις ΑΠΕΙΡΟ χρονο, τι καθεσαι και ζοριζεσαι να τα βγαλεις ολα μεχρι τον Ιουλιο(?!?).
Μεχρι τον Ιουλιο, δηλαδη μεσα σε 2-3 μηνες, να βγαλεις ολον τον διαφορικο, και ολον τον ολοκληρωτικο;; Καλο πηξιμο man.:)
Εχεις καλο φυσικο παντως, πολυ καλη κινηση να σε παει πρωτα σε 5ο και μετα σε 4ο κεφαλαιο στη φυσικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Ελα χριστε και κυριε.
Παραβλεπω οτι κανεις προετοιμασια στην εκθεση της Γ, τελειως αχρηστο.
Και διακρινω μια εντονη αισθηση βιασυνης. Εχεις ΑΠΕΙΡΟ χρονο, τι καθεσαι και ζοριζεσαι να τα βγαλεις ολα μεχρι τον Ιουλιο(?!?).
Μεχρι τον Ιουλιο, δηλαδη μεσα σε 2-3 μηνες, να βγαλεις ολον τον διαφορικο, και ολον τον ολοκληρωτικο;; Καλο πηξιμο man.:)
Εχεις καλο φυσικο παντως, πολυ καλη κινηση να σε παει πρωτα σε 5ο και μετα σε 4ο κεφαλαιο στη φυσικη.
1) Η έκθεση ήταν το αδύνατο σημείο μου. Πάντως δεν είμαι μόνος στο σύμπαν. Σχεδόν όλοι αρχίζουν έκθεση από τη Β και πολλόι από την Α.
2) Δεν βιάζομαι. Όμως έχω τελειώσει μόνος μου με τα μαθήματα της Β και έχω αρκετό χρόνο. έτσι προσπαθώ να ελαφρύνω κάπως για του χρόνου.
3) Στα μαθηματικά κατεύθυνσης την ανάλυση θα τη βγάλω μέχρι τέλος Ιουλίου αλλά light, δλδ θεωρία, ασκήσεις βιβλίου άντε και μερικές ακόμα. Από το Σεπτέμβριο θα αρχίσω πάλι από την αρχή σε πιο βάθος και δυσολία ασκήσεων.
4) Στη φυσική που είναι λίγη η ύλη και μου αρέσει πιο πολύ σκοπεύω να βγάλω την πιο καλά ως 31/7. Ο καθηγητής μου είναι πολύ καλός και ακολούθησε αυτή τη σειρά ώστε με το 5ο να κάνω εμβάθυνση στα όσα έκανα στην Α και μετά το 4ο σαν πιο κατανοητό κεφάλαιο. Μου είπε ότι πριν 10 χρόνια το στερεό ήταν ύλη Α λυκείου.
5) Για τα υπόλοιπα μαθήματα θα αρχίσω Σεπτέμβριο οπότε θα είναι εντελώς σίγουρο ότι θα γίνει η τεχνολογική 1ος κύκλος (αλλιώς θα πάω θετική) και δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα πάρω μαθηματικά γενικής ή (μη με μαλώσεις) φυσική γενικής.
6) Πάντως δεν αισθάνομαι ζόρι και την βρίσκω με αυτό που κάνω. Δεν με πιέζουν οι καθηγητές μου αλλά εγώ τους κυνηγάω (είμαι φύτακλας τι να κάνουμε?).
7) Καλώς (ξανα)ήρθες, καλό κουράγιο (κοντεύεις), και καλή σου επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ηρθα για λιγο, επειδη τραβηξε το θρεντ το ματι μου. :p
Νταξει, αφου εσυ το γουσταρεις εχει καλως. Αλλα μην αρνηθεις οτι μεσα σου θες να ξερεις οτι εχεις βγαλει την υλη σε 3 μαθηματα για να νιωσεις καλυτερα και αισιοδοξα. Εγω που ξεκινησα μονο μαθηματικα στη Β, τελειωσα ανετα και χαλαρα ολα τα μαθηματα πριν το Πασχα(που επεσε και νωρις!).
Σου ειχα ξαναπει οτι ειναι λαθος το να απορριπτεις την τεχνολογικη 2 εξ'αιτιας ενος μαθηματος μονο, το οποιο ειναι και σιγουρο 20αρι. Τωρα αν εσυ εχεις λοξα να ασχολεισαι μονο με μαθηματα που εξασκουν το μυαλο, ομως ειναι αβεβαια στη βαθμολογια, μαγκια σου. :p
Τωρα για τη φυσικη γενικης δεν μπορω να σου πω αν ειναι ευκολη, δυσκολη, απαιτητικη ή κατι. Συνολικα εχω κανει 7-8 ωρες φετος. Σε αυτο το μαθημα αν δεν διαβασεις μονος σου χαθηκες, μια ωρα του σχολειου ειναι λιγη.
Αφου εισαι τυπος της "εξασκησης του μυαλου", και οχι της παπαγαλιας και της απομνημονευσης (μαθηματικοφυσικη να δεις παπαγαλια που εχει. Ουτε εγω το περιμενα! :p), καλυτερα να παρεις μαθηματικα. ΓΕΛΟΙΑ. ΓΕ ΛΟΙ Α.
Αλλα οπως ειπα και πριν δεν εχω ιδεα τι παιζει με φυσικη γενικης, οποτε.. :p
Θενξ για τις ευχες, καλη συνεχεια και σε σενα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
αεππ θα κανει κανεις σας το καλοκαιρι? η δεν αξιζει? (ρωταω γιατι βλεπω οτι τα φροντιστηρια που κανουν θερινα προετοιμασια για γ κανουν 2-3 ωρες τη βδομαδα)(βεβαια εδω και τεχνολογια επικοινωνιων κανει εδω ενα φροντιστηριο το καλοκαιρι για τους μαθητες της β ! γιαυτο ρωταω ειναι υπερβολη η αξιζει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top