Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,856 εγγεγραμμένα μέλη και 2,411,580 μηνύματα σε 75,084 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 573 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
Πολύ καλά!Σιγουρα περασα
7
31,82%
Καλα,μαλλον περασα.
8
36,36%
Μετρια.Παιζεται αν περασα.
7
31,82%
Μαλλον δεν περασα.
0
0%
Σιγουρα δεν περασα.
0
0%

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,429 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 20:50, 21-12-09:

Aνακοινώθηκαν οι ημερομηνίες εξετασεων,ημερομηνιες εγγραφων και τα εξεταστρα για τις εξετασεις Cambridge FCE/CAE/CPE May 2010.

Παρτε μια μικρη γευση για το τι πρεπει να ξερετε εδω και αναλυτικα θα τα βρειτε όλα στο http://www.britishcouncil.org/GR/gre...gistration.htm

Παιδια εγω δίνω CPE!
Καλη μας επιτυχία!:no1:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 717 μηνύματα.

H !w@Nn4 έγραψε: στις 11:38, 23-12-09:

Καλή σου επιτυχία Τεό (έστω κι από τώρα)!!!!:no1:
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 13:13, 23-12-09:

Thx...
Αν και ακομα εχουμε κανα 6 μηνο περιπου...

Isaak (Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos)

Καθηγητής

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Καθηγητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 357 μηνύματα.

O Isaak έγραψε: στις 23:19, 23-12-09:

καλή τύχη τεο είμαι σίγουρος για σένα... άλλωστε από ο,τι μου είπες όλα τα edexcel έχεισ δώσει οπότε είσαι συνηθισμ'ένος με το αγγλικό τεστ

rea_94 (Rea)

Απόφοιτος

H Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 182 μηνύματα.

H rea_94 ^^ έγραψε: στις 21:23, 24-12-09:

Καλη τύχη και μην ανησυχείς!!!! Είναι ωραία εμπειρία, αρκή να μην έχεις ταξίδι... ειδικά άμα είσαι καλά προετοιμασμένος.

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 22:29, 24-12-09:

Eνα ταξιδάκι θα χω αλλα ΟΚ εχω ξαναδωσει Cambridge.
Ελπιζω να τα παμε ολοι τελεια!:no1:

giorgakisss (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O giorgakisss έγραψε: στις 11:11, 25-12-09:

Φίλε αν είναι να κανονίσουμε να βρεθούμε χεχεχε
Δίνω και εγώ proficiency φέτος και θα δώσω και τα 2 αν και μέχρι στιγμής στο φροντιστήριο έχουμε κάνει περισσότερη προετοιμασία για CPE

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 11:23, 25-12-09:

Eεε εντάξει δεν το λές και παλούκι.
Απλά θέλει μεθοδευμένο διάβασμα.

giorgakisss (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O giorgakisss έγραψε: στις 11:27, 25-12-09:

Για την ακρίβεια για το CPE χρειάζεται ΛΕΞΙΛΟΓΙΟ! Εγώ το lower του michigan το είχα πάρει χωρίς να ανοίξω βιβλίο με 80 % και όταν πήγα να κάνω past paper του CPE έγραψα ένα ωραιότατο 40 % ( lol ) και προσγειώθηκα. Αν ξέρεις πολύ καλό λεξιλόγιο το CPE το έχεις στο τσεπάκι ( όχι έσυ αλλά γενικότερα όποιος δίνει ) Άντε καλή μας τύχη να το πάρουμε να ξεμπερδεύουμε

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 11:36, 25-12-09:

Κοίτα.Απλά θέλει να δείξεις κάποια δείξεις κάποια προσπάθεια.
Βέβαια τα θέματα που βάζουν θέλει να έχεις και κάποια εμπειρία αλλά τωρα τελευταια βλεπω οτι προσπαθούν να το αλλαξουν αυτό.
Η Γραμματικη πάλι μπορει να μην εξεταζεται αμεσα αλλα εξεταζεται εμμεσα και αυστηρα στην εκθεση και το προφορικο.Το συντακτικο εξεταζεται ακομα απο το part 2 του listening.Είναι ένα τοσο προσεγμενο τεστ αυτο του Cambridge και για αυτο χαρακτηριζεται ως κορυφαιο.

qwerty111

Φοιτητής

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,258 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε: στις 12:45, 25-12-09:

Το προηγούμενο Μάιο έδωσα το Michigan ECCE και το πήρα με καλή βαθμολογία. Φέτος το Μάιο δίνω το Michigan ECPE και θα ήθελα να δώσω και το Cambridge CPE αλλά το φροντιστήριό μου δεν προετοιμάζει για Cambridge αλλά μόνο για Michigan. Πιστεύετε ότι μπορώ να πάρω το Cambridge κάνοντας προετοιμασία μόνο για Michigan; Γενικά είμαι καλός μαθητής και διαβάζω αρκετά αγγλικά.

GetOuttaMyWay (Johnson)

Φοιτητής

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε: στις 12:48, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από qwerty111
Το προηγούμενο Μάιο έδωσα το Michigan ECCE και το πήρα με καλή βαθμολογία. Φέτος το Μάιο δίνω το Michigan ECPE και θα ήθελα να δώσω και το Cambridge CPE αλλά το φροντιστήριό μου δεν προετοιμάζει για Cambridge αλλά μόνο για Michigan. Πιστεύετε ότι μπορώ να πάρω το Cambridge κάνοντας προετοιμασία μόνο για Michigan; Γενικά είμαι καλός μαθητής και διαβάζω αρκετά αγγλικά.
ποτε δεν ξερεις. αλλα καλυτερα να κανεις μερικα past paper...

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 12:50, 25-12-09:

Oι πιθανοτητες να το παρεις ειναι μεγαλες.
Αλλα σιγουρα πρεπει να διαβαζεις εντατικα γιατι το λεξιλογιο του Michigan ειναι διαφορετικο απο το λεξιλογιο του Cambridge που ειναι λογοτεχνικο.

qwerty111

Φοιτητής

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,258 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε: στις 12:52, 25-12-09:

Μπορείς να αναφέρεις κάποια "λογοτεχνική" λέξη;

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 12:55, 25-12-09:

Χμμμ δες καποια past paper και θα καταλαβεις απο μονος σου.

CPE
PAPER 1 Reading (pdf)
PAPER 2 Writing (pdf)
PAPER 3 Use of English (pdf)

qwerty111

Φοιτητής

O qwerty111 έγραψε: στις 12:58, 25-12-09:

Πάντως εσύ πιστεύεις ότι αξίζει το κόπο να δώσω και Cambridge; Υπάρχουν, για παράδειγμα, εταιρείες και πανεπιστήμια που αναγνωρίζουν μόνο Cambridge και όχι Michigan;

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,122 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 13:01, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από qwerty111
Πάντως εσύ πιστεύεις ότι αξίζει το κόπο να δώσω και Cambridge; Υπάρχουν, για παράδειγμα, εταιρείες και πανεπιστήμια που αναγνωρίζουν μόνο Cambridge και όχι Michigan;
Λόγω χρόνου και σχεδόν μηδαμινής προετοιμασίας δεν έδωσα Cambridge προσωπικά.
Πάντως αργότερα θα το δώσω 1000%.

teol20

Επιφανές Μέλος

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 13:03, 25-12-09:

Kατα τη γνωμη μου αξιζει.
Ειναι μια πολυ ωραια εμπειρια και φυσικα ενα personal achievement.

Zaraki

Φοιτητής

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

O Zaraki έγραψε: στις 17:42, 25-12-09:

Πρακτικα δεν εχει διαφορα, εγω το εδωσα επειδη μου αρεσουν τα Αγγλικα και ηθελα να δωσω και ενα πιο δυσκολο πτυχιο.Αν προετοιμαζεσαι μονο για Michigan εγω θα ελεγα πως ειναι δεν ειναι ευκολο να το παρεις, απο την αποψη οτι δεν ζητανε ακριβως τα ιδια πραγματα.Η φιλοσοφια της μιας εξετασης ειναι διαφορετικη απο αυτη της αλλης.Θα σου προτεινα να παρεις βιβλια CPE και να λυσεις αρκετα ωστε να εγκληματιστεις.Καλο ειναι να κανεις και 2-3 speaking με κανενα γνωστο σου.

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 739 μηνύματα.

O Σοφιστής έγραψε: στις 15:56, 06-01-10:

εγώ θα δώσω το Certificate of Proficiency του Cambridge τον Δεκέμβρη 2010 για να κάνω και το καλοκαίρι.Θέλω να τελειώσω τώρα το coursebook του cae και να αρχίσω του cpe.κάνω γραμματική Γ2 επίσης(longman) και ένα βιβλίο πάλι longman για όλες τις εκθέσεις του cpe(δεν έχω κάνει ακόμα proposal-είναι δύσκολα?).όποτε μου ρθει κάνω και κάνα past paper του cpe.ευτυχώς μια χαρά τα πάω.το καλοκαίρι θα κάνω test books και το διάστημα σεπτεμβρίου-δεκεμβρίου past papers.ελπίζω να το πάρω με καλό βαθμό....ολόκληρο Β πήρα στο fce και θέλω να το διατηρήσω!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους