Γενικό -  [Παλιό Σύστημα] 4ο πεδίο από Θετική ή Τεχνολογική;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
το θεμα μιλαει απο μονο του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τα μαθηματα βαρυτητας ειναι ιδια (Μαθηματικα και Φυσικη) επομενως απλα δες τα υπολοιπα μαθηματα των δυο κατευθυνσεων και επελεξε ο,τι σου αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το θεμα μιλαει απο μονο του

κατ αρχάς πρέπει να δεις τι σε ενδιαφέρει περισσότερο (γιατί από ότι ξέρω έχεις μεγάλη γκάμα:D) και μετά βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν θες χημικος μηχανικος να πας θετικη παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
πειραζει που ειμαι θετικο μυαλο μ αρεσει η βιολογια ΚΑΙ η χημεια ΚΑΙ τα οικονομικα (αοδε) και η πληροφορικη? ΟΧΙ δεν πειραζειιιιιιιιιι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ποια σχολη σε ενδιαφερει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
χημικων μηχανικων
μηχανολογων μηχανικων
ΣΜΑ
ικαρων
αυτα τα ολιγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οπως ειπα παραπανω για χημικους καλυτερα να πας θετικη για τη χημεια, θα σε βοηθησει αν μπεις σε αυτη τη σχολη. Ε μαλλον θετικη οποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν σχετίζεται άμεσα, αλλά στους άλλους τομείς (εκτός του ΧΜ) καλύτερα να έχεις κάνει έστω και τον ελάχιστο προγραμματισμό της Γ΄ Τεχνολογικής. Έχω την εντύπωση ότι έχουν τέτοια μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
....τωρα διχαστηκα
το ΧΜ μπορω το εγκαταλειψω...τα αλλα 3 ομως τα θελω full
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Αν θες να είσαι στρατιώτης για την υπόλοιπη ζωή σου, τότε ΣΜΑ ή Ικάρων :P
Αλλιώς ανάμεσα σε ΧΜ και ΜΜ και θα σου πρότεινα να δεις τον οδηγό σπουδών κάθε σχολής (δες στα site των σχολών). Πάντως γενικά, οι ΜΜ έχουν πολύ καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση στην Ελλάδα. ΧΜ να πας μόνο αν έχεις την τρέλα της Χημείας. Όσο για τα οικονομικά, στους ΜΜ τουλάχιστον που γνωρίζω, υπάρχει κατεύθυνση Παραγωγής & Διοίκησης που κάνεις παρόμοια μαθήματα (και 1-2 στον κορμό έχω την εντύπωση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αν θες να είσαι στρατιώτης για την υπόλοιπη ζωή σου, τότε ΣΜΑ ή Ικάρων :P
Αλλιώς ανάμεσα σε ΧΜ και ΜΜ και θα σου πρότεινα να δεις τον οδηγό σπουδών κάθε σχολής (δες στα site των σχολών). Πάντως γενικά, οι ΜΜ έχουν πολύ καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση στην Ελλάδα. ΧΜ να πας μόνο αν έχεις την τρέλα της Χημείας. Όσο για τα οικονομικά, στους ΜΜ τουλάχιστον που γνωρίζω, υπάρχει κατεύθυνση Παραγωγής & Διοίκησης που κάνεις παρόμοια μαθήματα (και 1-2 στον κορμό έχω την εντύπωση).

Καμιά σχέση με οικονομικά όμως. Πολύ επιφανειακά πράγματα (τουλάχιστον στα τρία μαθήματα του κορμού). Όπως το λέει η κατεύθυνση: Διοίκηση Παραγωγής.

ΥΓ. Ας το διορθώσει κάποιος, πολυτεχνείο είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Καμιά σχέση με οικονομικά όμως. Πολύ επιφανειακά πράγματα (τουλάχιστον στα τρία μαθήματα του κορμού). Όπως το λέει η κατεύθυνση: Διοίκηση Παραγωγής.

ΥΓ. Ας το διορθώσει κάποιος, πολυτεχνείο είναι :P
kαι ειχα σπασει το κεφαλι μου να βρς που ειχα το λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν σχετίζεται άμεσα, αλλά στους άλλους τομείς (εκτός του ΧΜ) καλύτερα να έχεις κάνει έστω και τον ελάχιστο προγραμματισμό της Γ΄ Τεχνολογικής. Έχω την εντύπωση ότι έχουν τέτοια μαθήματα.

Δεν σχετίζεται άμεσα, δεν έχει καμία σημασία αν θα κάνει προγραμματισμό στην Γ' Λυκείου. Όλα τα μαθαίνει απο την αρχή όταν χρειαστεί. Κανέναν δεν παίρνουν με το σκεπτικό οτι έχει κάνει προγραμματισμό στην Γ' Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Καμιά σχέση με οικονομικά όμως. Πολύ επιφανειακά πράγματα (τουλάχιστον στα τρία μαθήματα του κορμού). Όπως το λέει η κατεύθυνση: Διοίκηση Παραγωγής.

ΥΓ. Ας το διορθώσει κάποιος, πολυτεχνείο είναι :P

Ε εντάξει προφανώς δεν μπαίνεις πολυτεχνείο για να αποκτήσεις οικονομικές γνώσεις :P Απλά επειδή ανάφερε πως του αρέσει η ΑΟΔΕ, ε εντάξει μέσα από αυτή τη κατεύθυνση τα συνδυάζεις κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ε εντάξει προφανώς δεν μπαίνεις πολυτεχνείο για να αποκτήσεις οικονομικές γνώσεις :P Απλά επειδή ανάφερε πως του αρέσει η ΑΟΔΕ, ε εντάξει μέσα από αυτή τη κατεύθυνση τα συνδυάζεις κάπως.

Μη το λες. Τυχαίνει να 'χουμε συμφοιτητές στο έτος μου, που επειδή μπήκαν στους Μηχανολόγους νομίζουν ότι γαμούν και δέρνουν. Γιατί το 'χω ακούσει κι αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Μη το λες. Τυχαίνει να 'χουμε συμφοιτητές στο έτος μου, που επειδή μπήκαν στους Μηχανολόγους νομίζουν ότι γαμούν και δέρνουν. Γιατί το 'χω ακούσει κι αυτό. :P

Καλά όχι μόνο στο έτος σου.:P Πολύ συχνά το συναντάς αυτό στο Πολυτεχνείο. Βγήκαμε offtopic όμως!

Η καλύτερη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι να διαβάσεις τον οδηγό σπουδών κάθε σχολής που σου φαίνεται ενδιαφέρουσα και αφού καταλήξεις στο τι σ' αρέσει ξαναρώτα, συγκεκριμένα αυτή τη φορά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top