Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,856 εγγεγραμμένα μέλη και 2,411,580 μηνύματα σε 75,084 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 574 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γνώμες για τα μαθήματα Προσανατολισμού

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 17:54, 23-10-08:

ο τιτλος τα λεει ολα! ειναι βατα? τι διαφορες εχουν απο περσυ?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,506 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 17:56, 23-10-08:

E βασικά είναι τελείως διαφορετική η ύλη, οπότε η σύγκριση δε θα είναι και τόσο σωστή
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 17:58, 23-10-08:

εννοω σε επιπεδο γνωσης... πχ στη χημεια λενε πως ειναι πλ αποτομα τα πραγματα κτλ...
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,506 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 18:01, 23-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από ilias_o_
εννοω σε επιπεδο γνωσης... πχ στη χημεια λενε πως ειναι πλ αποτομα τα πραγματα κτλ...
Ναι αυτό το έχω ακούσει και εγώ....Αλλά προσωπικά δε με νοιάζει γιατί αφού η θετική είναι η επιλογή μου, θα την στηρίξω μέχρι τελικής πτώσεως....

Περιμένουμε λοιπόν γνώμες από μεγαλύτερους....
Παράθεση

taratata (Ηρώ)

Φοιτητής

H Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Πάτρας και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H taratata έγραψε: στις 19:24, 23-10-08:

οσο να ναι,ειναι απαιτητικα,αφου ανεβηκε τ επιπεδο...
θελουν συστηματικο διαβασμα...
εγω παντωσ εχω αγχωθει παρα πολυ...
αλλα η θετικη ειν(κατα τν αποψη μ παντα) η πιο ωραια κ ενδιαφερουσα κατευθυνση...
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

O Iliaso έγραψε: στις 19:35, 23-10-08:

ναι οντως ειναι ενδιαφερουσα... αλλα και μενα μ ενδιαφερει πλ η τεχνολογικη...(επισης ενδιαφερουσα...)
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

O djimmakos έγραψε: στις 20:22, 23-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από taratata
οσο να ναι,ειναι απαιτητικα,αφου ανεβηκε τ επιπεδο...
θελουν συστηματικο διαβασμα...
εγω παντωσ εχω αγχωθει παρα πολυ...
αλλα η θετικη ειν(κατα τν αποψη μ παντα) η πιο ωραια κ ενδιαφερουσα κατευθυνση...
To οτι ασχολείσαι με το τι συμβαίνει γύρω σου είναι και η επιβεβαίωση:iagree:
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε: στις 22:12, 23-10-08:

Και εγώ πιστεύω ότι η Θετική Κατεύθυνση, είναι αρκτετά ενδιαφέρουσα... Δύσκολα, είναι τα μαθήματα Κατεύθυνσης, με συστηματικό διάβασμα, όμως, μπορείς να τα καταφέρεις... Ικανοποιημένος, είμαι από τις επιδόσεις μου στα μαθήματα Κατεύθυνσης...
Παράθεση

desolator_X

Φοιτητής

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O desolator_X έγραψε: στις 22:32, 23-10-08:

Πολύ ενδιαφέροντα τα μαθήματα στη θετική και με λίγο προγραμματισμένο και συστηματικό διάβασμα όλα βγαίνουν. Don't worry!
Παράθεση

taratata (Ηρώ)

Φοιτητής

H Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Πάτρας και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H taratata έγραψε: στις 13:59, 24-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από ilias_o_
ναι οντως ειναι ενδιαφερουσα... αλλα και μενα μ ενδιαφερει πλ η τεχνολογικη...(επισης ενδιαφερουσα...)

για θεωρητικη δν πηγαινεσ?
Παράθεση

nellufo (Νέλλη)

Φοιτητής

H Νέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H nellufo έγραψε: στις 21:33, 24-10-08:

Δεν μου φαινονται πολυ δυσκολα.Στο φροντιστηριο μαλιστα γραψαμε και διαγωνισμα και εγραψα καλα, οποτε δεν μπορω να πω οτι με δυσκολευουν ιδιαιτερα.:no1:
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

O yozerehs έγραψε: στις 23:20, 24-10-08:

Φέτος κάτι γίνεται, του χρόνου, θα είναι υπερβολικά δύσκολα στη Θετική Κατεύθυνση...:scared:. Θα προσπαθήσω και ό,τι γίνει...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:18, 25-10-08:

Η τεχνολογια εποικινωνιων ειναι και πολυ ωραια και πολυ ενδιαφερουσα. Απο Δευτερας θα μας αλλαξουν καθηγιτη βεβαια, και ελπιζω να μην ειναι κανενας που θα κανει το μαθημα βαρετο και σπαστικο και θα μας βαζει να παπαγαλιζουμε ολοκληρες σελιδες...
Φυσικη μου αρεσει καπως, δεν τρελενομαι αλλα ουτε και δυσανασχετο...
Μαθηματικα ομως δεν την παλευω μια...
Παράθεση

taratata (Ηρώ)

Φοιτητής

H taratata έγραψε: στις 17:48, 25-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Η τεχνολογια εποικινωνιων ειναι και πολυ ωραια και πολυ ενδιαφερουσα. Απο Δευτερας θα μας αλλαξουν καθηγιτη βεβαια, και ελπιζω να μην ειναι κανενας που θα κανει το μαθημα βαρετο και σπαστικο και θα μας βαζει να παπαγαλιζουμε ολοκληρες σελιδες...
Φυσικη μου αρεσει καπως, δεν τρελενομαι αλλα ουτε και δυσανασχετο...
Μαθηματικα ομως δεν την παλευω μια...

τ κατευθ εισαι?αν εισ(οπωσ καταλαβα)τεχνολογικη κ δν σ αρεσει φυσικη-μαθηματικα γτ τν διαλεξεσ?
θ ζοριστεισ κ μονο απ αυτο...
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

O yozerehs έγραψε: στις 20:56, 25-10-08:

Απαίσια η Τεχνολογία Επικοινωνιών! Είναι κακογραμμένο και έχει να ανανεωθεί η ύλη του, ένα... millennium!
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 21:01, 25-10-08:

@taratata τεχνολογικη ειμαι. Την διαλεξα γιατι προτιμω να εχω ενα μαθημα που να μην το αντεχω (μαθηματικα) παρα δυο (θετικη, μαθηματικα και χημεια) η 3 (θεωριτικη, λατινικα-αρχαια και κειμενα) και καθως η σχολες που με ενδιαφερουν ειναι στο 4ο πεδιο

@yozerehs Εμενα δεν μου φαινετε και τοσο κακογραμενο, και το οτι ειναι τοσο παλιο εχει και την γοητεια του και την πλακα του (ας πουμε σε κατι σημεια που λεει για της "σημερινες συσκευες" που ειναι κατι συσκευες που της εχω δει μονο ω συλεκτικα αντικειμενα
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

O yozerehs έγραψε: στις 22:09, 25-10-08:

Πάντως μια ανανέωση σίγουρα την χρειάζεται, γιατί είναι ένα μάθημα που λέει για κάτι που μεταβάλλεται πάρα πολύ γρήγορα, οπότε δεν γίνεται να μένει τόσο πίσω το βιβλίο............
Παράθεση

taratata (Ηρώ)

Φοιτητής

H taratata έγραψε: στις 11:12, 26-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
@taratata τεχνολογικη ειμαι. Την διαλεξα γιατι προτιμω να εχω ενα μαθημα που να μην το αντεχω (μαθηματικα) παρα δυο (θετικη, μαθηματικα και χημεια) η 3 (θεωριτικη, λατινικα-αρχαια και κειμενα) και καθως η σχολες που με ενδιαφερουν ειναι στο 4ο πεδιο

οκ!
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:00, 26-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από yozerehs
Πάντως μια ανανέωση σίγουρα την χρειάζεται, γιατί είναι ένα μάθημα που λέει για κάτι που μεταβάλλεται πάρα πολύ γρήγορα, οπότε δεν γίνεται να μένει τόσο πίσω το βιβλίο............
Ενταξη, οντως την χρειαζετε μια ανανεωση, αλλα απο την αλλη, και για την τεχνολογια οπως αυτη θα ειναι σε 5 χρονια να μαθεναμε, μεχρι να τελιωσουμε πανεπιστιμιο, στρατο, μεταπτυχιακα και να ψαξουμε για δουλεια, παλι με παλια δεδομενα θα ειμασταν.. Οποτε το καλητερο ειναι να επικεντρονεσε στην θεωρια γυρο απο την οπια γυρνανε και τα παλια και τα καινουργια, και μαθενοντας με το παλιο βιβλιο υπαρχει και το πλεωνεκτιμα οτι τα βλεπεις απο εκει που αρχισαν να εξελισονται ραγδαια, οποτε εχεις πιο πανωραμικη αποψη
Παράθεση

Sulfur

Μαθητής Β' λυκείου

H Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H Sulfur έγραψε: στις 15:50, 26-10-08:

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ εφιαλτης τι παλουκι ειναι αυτα τα διανυσματα ????Φυσικη χμμμ αρκετα ενδιαφερουσα σαν να κανεις χημεια ειναι ενα πραγμα(Καταστατικη,ισορροπια) το κακο ειναι οτι εχει παρα πολλους τυπους βρε παιδι μου!!!Χημεια καμια σχεση με περισυ αλλα παρα πολυ ενδιαφερουσα!Εχει πολλα φαινομενα Ενθαλπια,ισομερεια,ισορροπια,ηλεκτρολυση!Πρεπει σε μερικα πραγματα να βαλεις το μυαλο σου να δουλεψει γιατι συμβαινουν στο μικροκοσμο (μορια,ατομα κλπ)και εμεις βλεπουμε αποτελεσματα!!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους