Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γραπτα πρωινοι ή μεσημεριανοι δίνεται?
Εγω 13.30
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγώ δίνω ECPE στι 9 μάη.. Το άγχος πλέον στο αποκορύφωμα. Πέρυσι είχαμε το FCE/ECCE, φέτος ένα βήμα παραπέρα.. 'Εχω άγχος όμως ρε γαμώτο.. Ειδικά το Vocabulary.. Στο Sample test που μας έδωσαν στο φροντηστήριο πήρα 74 στο GCVR, 38 στο Listening και LowPass στην έκθεση.. Στα κείμενα πήρα 18/20 όμως, και αυτό ήταν που με έσωσε απο τα δόντια της καθηγήτριας :P

Τέτοιου επιπεδου θα είναι και εκεί; Επίσης έχω μία απορία. Στο Speaking είναι φιλικοί οι εξεταστές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Περίπου τέτοιας δυσκολίας θα είναι και εκει. Για τα προφορικά την εχω και εγω αυτη την απορια.

Τελικά δίνω το μεσημερι και εγω...Και μαλιστα παρα πολυ κοντα στο σπιτι μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγώ δίνω 9:30. Οπότε θα ξυπνήσω νωρίς-νωρίς να παίξω λίγο Monster Hunter Tri και λίγο Call :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
:/::/: Κι εγώ δίνω τον Μάιο αλλά ευτυχώς δεν έχω άγχος επειδή εκτός από το ότι μου αρέσουν πολύ τα αγγλικά πιστεύω ότι ξέρω καλά ειδικά τη Γραμματική την έχω όλη συγκεντρωμένη στο μυαλό μου και αυτό με κάνει να σκέφτομαι πιο θετικά.. Μόνο το 2ο μέρους του listening είναι δύσκολο αλλά πιστεύω να τα πάω καλά... Τώρα θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
:/::/: Κι εγώ δίνω τον Μάιο αλλά ευτυχώς δεν έχω άγχος επειδή εκτός από το ότι μου αρέσουν πολύ τα αγγλικά πιστεύω ότι ξέρω καλά ειδικά τη Γραμματική την έχω όλη συγκεντρωμένη στο μυαλό μου και αυτό με κάνει να σκέφτομαι πιο θετικά.. Μόνο το 2ο μέρους του listening είναι δύσκολο αλλά πιστεύω να τα πάω καλά... Τώρα θα δείξει...
To δευτερο είναι εύκολο ρε.. Απλά άκου την κάθε λεπτομέρεια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
συγνώμη για πριν...το 2ο είναι το πιο δύσκολο ευτυχώς που τα πάω μια χαρά στις εικόνες κ΄ συνψηφίζονται (ωχ κόλλησα στο πως γράφεται η λέξη...:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως απλα θελει απολυτη αυτοσυγκεντρωση και φυσικα βοηθάει και ο παραγων τυχη.
Εγω δινω 13.30 γραπτα και 23/05 προφορικα.Οποτε οσοι δινουν πιο νωρις προφορικα η βοηθεια τους θα ειναι αμεριστη.
Επισης δινω 13/05 προφορικα Cambridge αρα και παλι οποιος θελει και δινει πιο νωρις μπορει να βοηθησει και οι επομενοι με τη σειρας μας τους επομενους κ.ο.κ.
Δεν νομιζω να χουμε άγχος εεε;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
συγνώμη για πριν...το 2ο είναι το πιο δύσκολο ευτυχώς που τα πάω μια χαρά στις εικόνες κ΄ συνψηφίζονται (ωχ κόλλησα στο πως γράφεται η λέξη...:redface:)
Α, κατάλαβα για το ECPE εγώ.. Ναι, στο Lower είναι δυσκολούτσικο το δεύτερο, ενώ στο prof το τρίτο(το δεύτερο είναι απλό)

Εγω πιστευω πως απλα θελει απολυτη αυτοσυγκεντρωση και φυσικα βοηθάει και ο παραγων τυχη.
Εγω δινω 13.30 γραπτα και 23/05 προφορικα.Οποτε οσοι δινουν πιο νωρις προφορικα η βοηθεια τους θα ειναι αμεριστη.
Επισης δινω 13/05 προφορικα Cambridge αρα και παλι οποιος θελει και δινει πιο νωρις μπορει να βοηθησει και οι επομενοι με τη σειρας μας τους επομενους κ.ο.κ.
Δεν νομιζω να χουμε άγχος εεε;:D

Proficiency έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Proficiency παντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Past papers του ecpe εχουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
lsa.umich.edu/eli
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

Η lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
παιδια δεν ξερω γιατι αλλα εχω αγχωθει απιστευτα!! περισσοτερο επιδη βλεπω διακυμανσεις στα τεστ που κανω (burlington practice tests το βιβλιο). Ενω αρχικα περνουσα τα τεστ, εχω κανει το δευτερο βιβλιο και εχω κοπει σε καποια! κανω λαθη και στη γραμματικη οπου επιανα παντα γυρω στα 35! λεξιλογιο δεν θα το σχολιασω γιατι ειναι απειρα!!! Ετσι οπως παω θα κοπω απο το αγχοσ μου...9 μαιου δινω και 23 προφορικα! τι προτεινετε? να δωσω βαση στη γραμματικη η να αφωμοιωσω οσο περισσοτερο λεξιλογιο μπορω? τελειωνουν οι μερες και η ολη προετοιμασια μου διηρκησε 6 μηνες! τελικα η εξεταση ειναι σχετικα πιο ευκολη απο τα βιβλια που κανουμε? ας απαντησει καποιος που τουλαχιστον εχει καποια εμπειρια η ασχολειται με το ιδιο βιβλιο! ΑΧΓΟΣ...ΑΓΧΟΣ...ΑΓΧΟΣ........:worry::worry::worry::worry::worry::worry::worry::worry::worry::worry:

α δινω proficiency michigan!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπον παντα τα τεστ στα βιβλια ειναι λιγο πιο δυσκολο απο το actual test.Αυτο παντα για το GCVR.Για το Listening μπορει να ναι και λιγο πιο δυσκολο.
Το βασικο ειναι να κρατησεις τις ισσοροπιες.Πιο ευκολο ειναι να κανεις επαναληψη τη γραμματικη γιατι το λεξιλογιο θα σε αγχωσει.
Ποσο χτυπας περιπου στα GCVR?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

Η lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
listening πιο δυσκολα ε? ειναι το μονο κομματι που δεν εχω προβλημα πιστευω, πιανω 40 μεσο ορο με 45 ελπιζω να μη γινει καμια στραβη και κοπω γιατι θα ειναι οριακα! τωρα στο gcvr κυμαινομαι απο 72 μεχρι 82 περιπου για να καταλαβεις! δηλαδη σε οσα εχω κοπει (3 απο τα 11 τεστ που εχς κανει) ειναι περιπου στα 5-6 τα λαθη μου! εχω κανει κ το τεστ που ειναι στη σελιδα του Michigan και εκει επιασα 83 αν και το τελειωσα σε μια ωρα αντι για 75 λεπτα επειδη αχγωθηκα! π.χ μου φανηκαν πολυ ευκολα τα κειμενα και το close τα οποια με δυσκολευουν παντα στα τεστ του βιβλιου! ειναι περιεργη εξεταση δεν ξερω, δεν μπορεις να εισαι σιγουρος πιστευω! shit!!!!! εσυ πως τα πας? πως το βλεπεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
be cool η εξεταση ειναι πιο ευκολη απο ο,τι στα βιβλια. εδωσα το νοεμβρη και το πηρα, οποτε σου το λεεω απο εμπειρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

Η lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ειχες ασχοληθει αρκετα? και εμενα ετσι μου φανηκε το sample αρκετα πιο ευκολο...μα βλεπω κατι κουλα ειδικα στη γραμματικη! πολυ λεπτομερεια... δεν ξερω μακαρι να εχεις δικιο!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
listening πιο δυσκολα ε? ειναι το μονο κομματι που δεν εχω προβλημα πιστευω, πιανω 40 μεσο ορο με 45 ελπιζω να μη γινει καμια στραβη και κοπω γιατι θα ειναι οριακα! τωρα στο gcvr κυμαινομαι απο 72 μεχρι 82 περιπου για να καταλαβεις! δηλαδη σε οσα εχω κοπει (3 απο τα 11 τεστ που εχς κανει) ειναι περιπου στα 5-6 τα λαθη μου! εχω κανει κ το τεστ που ειναι στη σελιδα του Michigan και εκει επιασα 83 αν και το τελειωσα σε μια ωρα αντι για 75 λεπτα επειδη αχγωθηκα! π.χ μου φανηκαν πολυ ευκολα τα κειμενα και το close τα οποια με δυσκολευουν παντα στα τεστ του βιβλιου! ειναι περιεργη εξεταση δεν ξερω, δεν μπορεις να εισαι σιγουρος πιστευω! shit!!!!! εσυ πως τα πας? πως το βλεπεις???

Αν εχεις αυτα τα σκορ κατα πασα πιθανοτητα θα περάσεις μην στενχαωριεσαι.Τετοια πιανω και γω στα τεστ της Piniaris (All star,Final Countdown) που ειναι και αρκετα δυσκολα.Οπως και της Burl που κανεις ειναι δυσκολουτσικα.Πιο νορμαλ ειναι του Γριβα νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πλεον δυσκολευουν και τη γραμματικη και βαζουν πιο ευκολο λεξιλογιο.Μονο μην αγχωθεις γιατι δεν αξιζει επειτα απο τοση προετοιμασια να πανε ολα στραφι.Οσο για το sample μου φανηκε πολυ πιο ευκολο σε σχεση με αυτα του βιβλιου.
Και μπορει στις εξετασεις να ναι ακομα πιο εύκολα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

Η lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
αντε μακαρι ρε παιδια με βοηθατε πολυ!! θα κανω οση προσπαθεια μπορω αν και δεν εχω πολυ χρονο ακομη! και ο,τι γινει! απλα εφαγα μεγαλο ξενερωμα που κοπηκα σε τεστ 10 μερες πριν την εξεταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top