Γενικό -  [Παλιό Σύστημα] Θετική ή Τεχνολογική;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Katerina!

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ράχες (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Στο σχολειο μου δεν υπηρχε οντως τετοιο τμημα κ δεν εχω ακουσει να υπαρχει ουτε σε αλλα σχολεια του νομου...Αρα ουτε στα φροντιστηρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα σου πω κατι άλλο:
-Αν δε θες ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Ιατρικές κτλ. καλύτερα να πήγαινες τεχνολογική γιατί το έβλεπα φέτος μεταξύ καλών μαθητών ότι το διάβασμα Προγραμματισμός+ΑΟΔΕ=Βιολογία Κατ. Και έχεις και την Χημεία που είναι μεν εύκολη, αλλά όχι απλή, και επομένως χρειάζεται συστηματικό διάβασμα. Έτσι θα είχες περισσότερο χρόνο να αφιερώσεις στα βαρύτητας Μαθ-Φυσική
-Αν έχεις έστω και μια κρυφή επιθυμία για επαγγέλματα υγείας, καλά έκανες. Γιατί μπορεί να πάει κάτι στραβά (ω μη γένοιτο φυσικά) και να μη γράψεις καλά στα Μαθ και επομένως να έχεις λίγα μόρια στο 4ο. Θα έχεις όμως τότε μόρια στο 3ο

Δεν τα είπα αυτά για να τρομοκρατήσω. Ότι και αν έκανες είναι σωστό. Ακολούθησες αυτό που σου αρέσει. Και πού ξέρεις, μπορεί να σ' αρέσουν τα ιατρικά μέσα στη χρονιά. Εύχομαι καλή επιτυχία και να παλέψεις με την κατεύθυνσή σου για ό,τι θες να γίνεις. Εξάλλου είναι πάρα πολλοί της θετικής που είναι άριστοι και ενώ θα περνούσαν ιατρική περνάν πολυτεχνεία (ευτυχώς:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
κοιτα στην τεχνολογικη πετυχαινεις σιγουρα με μεγαλυτερη ευκολια εναν αριστο βαθμο απο οτι στην θετικη..το αοδε ειναι 54 σελιδες(χωρις εικονες και δε χρειαζεσαι καν φροντηστηριο) και γραφεις ενα 20αρι με πολυ μεγαλη ευκολια...και το μαθημα της πληροφορικης (η αλλιως αναπτυξη εφαμογων,αεπ.προγραμματισμος..) ειναι ενα μαθημα με θεωρια και ασκησεις..οι ασκησεις ειναι πολυυυυ βατες ακομα και για ενα μετριο μαθητη..και η θεωρια ειναι μετρια..παντως και εκει πετυχαινεις ενα 20αρι με οχι πολυ προσπαθεια.αλλα εγω αν θα γυριζα το χρονο πισω θα διαλεγα θετικη γιατι μου αρεσουν πολθ οι σχολες 3πεδιου..ομως αν δε σε ενδιαφερουν καθολου μα καθολου οι σχολες τριτου πεδιου αλλαξε κατευθυνση επιγοντως!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω θα σου ελεγα πριν ανοιξεις ενα τετοιο θεμα,να κοιταξεις τα απειρα,πραγματικα ομως αφθονα θεματα με τιτλο τεχνολογικη-θετικη.εκει θα βρεις τα παντα,οσα θελεις να μαθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
αν δε θες να περάσεις σε σχολή 3 πεδίου γιατί να πας θετική;

αν θες να πας 2 και 4 ή 5 πάνε τεχνολογική, θα μαζέψεις περισσότερα μόρια με λιγότερο διάβασμα και κούραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saim_giazitzi

Νεοφερμένος

Ο saim_giazitzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αν τρελένεσαι για Χημεία έπρεπε να πας στην τεχνολογική με ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία. Η πιο εύκολη κατεύθυνση κατά την γνώμη μου... ειδικά για άτομα που έχουν πρόβλημα στην αποστήθιση αφού θεωρία καθαρή έχει μόνο η βιοχημεία και είναι ελάχιστη.zod.....η ποιο ευκολη κατευθηνση φετος εγω ημουν σ΄αυτην και εγραψα χαλαρα 20αρια χημεια-βιοχημεια κ ηλεκτρολογια χωρις φροντιστηριο και με πολυ λιγοτερο διαβασμα σε σχεση με τους φιλους μου που ηταν στον αλλο κλαδο της τεχνολογικης,,,δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν την επιλεγουνν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina!

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ράχες (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Το προβλημα ειναι οτι στο σχολειο μου δεν γινεται τμημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λοιπον,εγω ειχα αποφασισει απο το καλοκαιρι της 1ης λυκειου οτι θα πηγαινα θετικη.Λοιπον,εγω θα σου ελεγα να μην αλλαξεις.Καθως εχεις βασεις για την χημεια και αν διαβαζεις θα γραψεις πολυ καλα.Η βιολογια ειναι ενα δυσκολο μαθημα,καθως χρειαζεται να τα μαθαινεις απ'εξω.Αλλα ειναι πολυ ωραια σαν μαθημα.Εγω διαλεξα θετικη μονο και μονο για την βιολογια.Και το τμημα που διαλεξα για να παω ειναι νοσηλευτικη,καθως ασχολειται με βιολογια και βιοχημεια.Επισης μην ξεχνας πως μπορει να εχεις ολα τα πεδια [εκτος του 1ου]αν διαλεξεις μαθ/κα παιδεια και αοθ.Η θετικη μπορει να σου δωσει την ευκαιρια να διαλεξεις αναμεσα στο 2,3,4 και 5 πεδιο.Θα εχεις πολλες επιλογες.Κια δεδομενου οτι φετος επεσαν δυσκολα και ασαφης θεματα στην βιολογια,το 2009 θα ειναι ευνο'ι'κη χρονια για τους "θετικους"!

Πλάκα πλάκα το πιασε:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Ναι,στη βιολογια ευκολα εγραφες δυσκολα επιανες το 20 ομως.

Και που στο διαλο το ξεθαψες αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Ναι,στη βιολογια ευκολα εγραφες δυσκολα επιανες το 20 ομως.

Αν είσαι καλά προετοιμασμένος και προσεκτικός πολύ δύσκολα πέφτεις κάτω από 19. Τα υπόλοιπα μόρια το αν θα τα πάρεις η όχι εξαρτάται κυρίως από το πόσο καλά θα εξηγήσεις στο 4ο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top