[Θερινή Προετοιμασία] Πανελλήνιες 2017

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Σύμφωνα με τις νέες αλλαγές στα επιστημονικά πεδία, στο τμήμα δημόσιας διοίκησης της παντείου θα μπορείς να έχεις πρόσβαση και από την θεωρητική; Κι αν ισχύει με λατινικά ή με μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HeatHen

Νεοφερμένος

Ο HeatHen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σύμφωνα με τις νέες αλλαγές στα επιστημονικά πεδία, στο τμήμα δημόσιας διοίκησης της παντείου θα μπορείς να έχεις πρόσβαση και από την θεωρητική; Κι αν ισχύει με λατινικά ή με μαθηματικά;

Αφου πλεον υπαρχει και στο 1ο επιστημονικο πεδιο οι μαθητες της θεωρητικης εχουν προσβαση με λατινικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Αφου πλεον υπαρχει και στο 1ο επιστημονικο πεδιο οι μαθητες της θεωρητικης εχουν προσβαση με λατινικα.

Ευχαριστώ! Και εγώ αυτό σκέφτηκα, δηλαδή ότι από την στιγμή που υπάγεται και στο 1ο πεδίο θα υπάρχει πρόσβαση με τα λατινικά. Ειδάλλως, εάν ήταν με μαθηματικά, θα έφτιαχναν καινούργιο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ! Και εγώ αυτό σκέφτηκα, δηλαδή ότι από την στιγμή που υπάγεται και στο 1ο πεδίο θα υπάρχει πρόσβαση με τα λατινικά. Ειδάλλως, εάν ήταν με μαθηματικά, θα έφτιαχναν καινούργιο πεδίο.

Τις είδα κι εγώ τις αλλαγές. Το "Δημόσιας Διοίκησης" σε ποιο πεδίο βρισκόταν φέτος; Εγώ πάλι νόμιζα πως ήταν στο 1ο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Τις είδα κι εγώ τις αλλαγές. Το "Δημόσιας Διοίκησης" σε ποιο πεδίο βρισκόταν φέτος; Εγώ πάλι νόμιζα πως ήταν στο 1ο...

Στην κατεύθυνση με τα οικονομικά ήταν. Τώρα επανήλθε και στην θεωρητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα!
Μόλις ενημερώθηκα από το φροντιστήριο ότι από Τρίτη ξεκινάμε το χειμερινό πρόγραμμα με 4ωρο ( 2 άγνωστο, 2 λατινικά) .
Δεν ξέρω πότε ξεκινάτε ( έχετε ξεκινήσει κάποιοι μάλλον) οι υπόλοιποι αλλά εύχομαι καλή αρχή και καλή ΔΥΝΑΜΗ σε όλους!
Ανακούφιση, ανυπομονυσία και άγχος τώρα που τελείωσε η θερινή προετοιμασία και ξεκινά σιγά-σιγά η χειμερινή... Ένα βήμα πιο κοντά στα όνειρά σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolosa

Νεοφερμένος

Ο Lolosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Good luck guys!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VASSO22

Νεοφερμένος

Η VASSO22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδιά τι σας λένε οι καθηγητές σας στα φροντιστήρια σχετικά με την ύλη ;Πιστεύουν ότι αλλάξει κάτι;( μιλάω για την θεωρητική κατεύθυνση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
παιδιά τι σας λένε οι καθηγητές σας στα φροντιστήρια σχετικά με την ύλη ;Πιστεύουν ότι αλλάξει κάτι;( μιλάω για την θεωρητική κατεύθυνση)

Οι περισσότεροι λένε πως θα παραμείνει μάλλον η ίδια. Η φιλόλογος που μου κάνει γνωστό, φοβάται μήπως από την πολιτεία βγάλουν το κομμάτι του σπηλαίου και βάλουν κάποιο άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ποσες ωρες θα κανετε μαθημα των ανθρωπιστικων το χειμωνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ποσες ωρες θα κανετε μαθημα των ανθρωπιστικων το χειμωνα;

Εμάς το πακέτο είναι 17/βδομάδα
[2 έκθεση, 3 ιστορία, 4 λατινικά, 8 αρχαία ( 3 το γνωστό και 5 το άγνωστο βλ. γραμματική, συντακτικό, κείμενο) ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εμάς το πακέτο είναι 17/βδομάδα
[2 έκθεση, 3 ιστορία, 4 λατινικά, 8 αρχαία ( 3 το γνωστό και 5 το άγνωστο βλ. γραμματική, συντακτικό, κείμενο) ]

υπερβολικο:eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
υπερβολικο:eek::eek:

Εμένα μου λες;:P
Ευτυχώς λόγω σπουδών στο εξωτερικό θα μαζέψω τις ώρες γιατί έχω και άλλες υποχρεώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VASSO22

Νεοφερμένος

Η VASSO22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδιά εγώ θα κάνω 8 ώρες την εβδομάδα (2 έκθεση,2 ιστορία,2 λατινικά ,2 αρχαία).Να σε ρωτήσω κάτι ,εσύ που κάνεις 17 ώρες την εβδομάδα , που βρίσκεσαι στην ύλη.Σε ρωτάω γιατί εγώ κάνω ιδιαίτερα αναγκαστικά επειδή μένω σε χωριό και δεν υπάρχει άλλο παιδί να κάνουμε μαζί ώστε να μειωθούν τα χρήματα και να κάνω παραπάνω ώρες.Πιστεύετε ότι θα μου δημιουργήσει πρόβλημα αυτό με τις ώρες;;( θα με βοηθούσε πολύ να μου απαντήσεις σχετικά με την ύλη ώστε να μπορέσω να κανονίσω να διαβάζω περισσότερο και μαζί με το φροντιστήριο να καλύψω ενδεχόμενα κενά.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
παιδιά εγώ θα κάνω 8 ώρες την εβδομάδα (2 έκθεση,2 ιστορία,2 λατινικά ,2 αρχαία).Να σε ρωτήσω κάτι ,εσύ που κάνεις 17 ώρες την εβδομάδα , που βρίσκεσαι στην ύλη.Σε ρωτάω γιατί εγώ κάνω ιδιαίτερα αναγκαστικά επειδή μένω σε χωριό και δεν υπάρχει άλλο παιδί να κάνουμε μαζί ώστε να μειωθούν τα χρήματα και να κάνω παραπάνω ώρες.Πιστεύετε ότι θα μου δημιουργήσει πρόβλημα αυτό με τις ώρες;;( θα με βοηθούσε πολύ να μου απαντήσεις σχετικά με την ύλη ώστε να μπορέσω να κανονίσω να διαβάζω περισσότερο και μαζί με το φροντιστήριο να καλύψω ενδεχόμενα κενά.)

Ιστορία: Από το 1ο κεφάλαιο έχουμε βγάλει τα Α, Β και ολόκληρο το κρητικό ζήτημα.
Γνωστό: όλη την πολιτεία και μέχρι την 4η ενότητα του Πρωταγόρα.
Άγνωστο: τι να σου πω εδώ:P πιάσαμε από την αρχή πάλυ γραμματική κ συναντακτικό.
Λατινικά: Έχουμε τελειώσει όλη τη γραμματική και από κείμενα την ύλη της Β λυκείου.
Έκθεση: Θεωρία πειθούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Βρε παιδιά, για πείτε γνώμες. Ξαναδίνω χωρίς φροντιστήριο, αλλά δεν έχω ιδέα πώς να διαβάσω για την Έκθεση. Εντάξει για το θεωρητικό κομμάτι, αλλά περιλήψεις και εκθέσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VASSO22

Νεοφερμένος

Η VASSO22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ιστορία: Από το 1ο κεφάλαιο έχουμε βγάλει τα Α, Β και ολόκληρο το κρητικό ζήτημα.
Γνωστό: όλη την πολιτεία και μέχρι την 4η ενότητα του Πρωταγόρα.
Άγνωστο: τι να σου πω εδώ:P πιάσαμε από την αρχή πάλυ γραμματική κ συναντακτικό.
Λατινικά: Έχουμε τελειώσει όλη τη γραμματική και από κείμενα την ύλη της Β λυκείου.
Έκθεση: Θεωρία πειθούς.
Σε ευχαριστώ πολύ(αν δεν έχεις κάποια αντίρρηση θα σε ρωτάω κατά καιρούς για την ύλη, για να ξέρω αν βαδίζω σωστά).Να σε ρωτήσω κάτι, πότε ξεκίνησες το φροντιστήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ(αν δεν έχεις κάποια αντίρρηση θα σε ρωτάω κατά καιρούς για την ύλη, για να ξέρω αν βαδίζω σωστά).Να σε ρωτήσω κάτι, πότε ξεκίνησες το φροντιστήριο;

Κανένα πρόβλημα, Βάσω, ότι χρειαστείς είμαι εδώ. Και απορίες να έχεις, μπορώ να τις ρωτάω εκ μέρους σου.
Ιστορία και γνωστό είχαμε δωρεάν προετοιμασία από τον προηγούμενο Φλεβάρη που είχαμε τελειώσει με την ύλη της Β στα αρχαία. Ιστορία και αυτή δωρεάν.
Λατινικά έκανα όλη τη προηγούμενη χρονιά ( ΕΥΤΥΧΩΣ! Δεν το μετάνιωσα καθόλου! Βγάλαμε την μισή ύλη σχεδόν!)
Μετά, ξεκινήσαμε επίσημα καλοκαιρινά την επόμενη μέρα μετά του Αγίου Πνεύματος μέχρι τις 25 Ιουλίου ( 5 βδομάδες) και τώρα από αύριο ξεκινάμε ξανά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Γενικά βγάζεις κοινό παράγοντα πάντα αλλά αν σου εμφανιστεί απροσδιοριστία τότε στο αρχικό όριο πολλαπλασιάζεις και διαιρείς με τη συζυγή.Αν θες να αποφύγεις τη διαδικασία είναι θέμα εξάσκησης το πόσο ευκολα μπορείς να καταλάβεις απ την αρχή τι θέλει το καθένα.

Αυτό μπορείς και να το καταλάβεις από την αρχή αν δηλαδή θα πρέπει να κάνεις με συζυγή. Κοιτάς τον μεγιστοβάθμιο όρο μέσα στην ρίζα, κοιτάς πως βγαίνει εκτός ανάλογα με το που τείνει το χ και αν μηδενίζεται με τον άλλο όρο εκτός ρίζας κάνεις συζυγή. (δεν μπορώ να στο δώσω γραπτά να το καταλάβεις καλύτερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VASSO22

Νεοφερμένος

Η VASSO22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Κανένα πρόβλημα, Βάσω, ότι χρειαστείς είμαι εδώ. Και απορίες να έχεις, μπορώ να τις ρωτάω εκ μέρους σου.
Ιστορία και γνωστό είχαμε δωρεάν προετοιμασία από τον προηγούμενο Φλεβάρη που είχαμε τελειώσει με την ύλη της Β στα αρχαία. Ιστορία και αυτή δωρεάν.
Λατινικά έκανα όλη τη προηγούμενη χρονιά ( ΕΥΤΥΧΩΣ! Δεν το μετάνιωσα καθόλου! Βγάλαμε την μισή ύλη σχεδόν!)
Μετά, ξεκινήσαμε επίσημα καλοκαιρινά την επόμενη μέρα μετά του Αγίου Πνεύματος μέχρι τις 25 Ιουλίου ( 5 βδομάδες) και τώρα από αύριο ξεκινάμε ξανά!
Σε ευχαριστώ πολύ πραγματικά .Με συγκίνησες με την πράξη σου αυτή .
Σε ποια σχολή επιθυμείς να φοιτήσεις ;;Εγώ θέλω πολύ ΣΣΑΣ ψυχολογίας ως πρώτη σχολή και δεύτερη την ψυχολογία Θεσσαλονίκης .Βέβαια ,και φιλολογία Θεσσαλονίκης να περάσω δεν στεναχωρηθώ τόσο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top