Συμβουλές για προετοιμασία πανελληνίων

Georges_papad

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος. Δ. Παπαδήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα! Πηγαίνω Β λυκείου και θεωρητική κατεύθυνση.
Θέλω προτάσεις για θερινή προετοιμασία της Γ λυκείου και των πανελληνίων.
(Το ξέρω πως είναι λιγάκι νωρίς, αλλά ζω σε ορεινή περιοχή χωρίς φροντιστήρια και άλλα εξωσχολικά βοηθήματα και έχω ανγχωθεί.)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Καλησπέρα! Πηγαίνω Β λυκείου και θεωρητική κατεύθυνση.
Θέλω προτάσεις για θερινή προετοιμασία της Γ λυκείου και των πανελληνίων.
(Το ξέρω πως είναι λιγάκι νωρίς, αλλά ζω σε ορεινή περιοχή χωρίς φροντιστήρια και άλλα εξωσχολικά βοηθήματα και έχω ανγχωθεί.)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ξεκίνα με ιστορία κατεύθυνσης, βγάλε το 3ο κεφάλαιο π ειναι το πιο δύσκολο κατ εμε και το πιο μεγάλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georges_papad

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος. Δ. Παπαδήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Δεν εχω απαντηση για το παιδι που ρωταει καθως ειμαι κι εγω Β λυκειου.Θα ηθελα απλα να συμπληρωσω την ερωτηση εαν βεβαια μου το επιτρεπει και ο ιδιος,ποσο κοματι της υλης ειναι καλο να βγει το καλοκαιρι για την θεωρητικη κατευθυνση? Αναφερομαι σε ολα τα μαθηματα της κατευθυνσης,στην εκθεση αλλα και στην βιολογια γενικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Καλα ειναι εσεις που δινεται του χρονου, να ξεκινησετε τον Αυγουστο με την ιστορια βγαζοντας ενα μεγαλο κομματι της υλης(στη μεση και λιγο παραπανω περιπου) και τη βιολογια που γνωμη μου παντα ειναι πιο ευκολη στην αποστηθιση μεχρι καπου στη μεση του δευτερου κεφαλαιου. Επισης, μετα το δεκαπενταυγουστο μπορειτε να ξεκινησετε την εισαγωγη του Πρωταγορα στα αρχαια.Εγω παντως αυτα ειχα διαβασει ολο τον Αυγουστο! Τον Ιουλιο φορτωνα μπαταριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VforVendetta

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σας, ειμαι νεος στο φορουμ και δεν ξερω αν γραφω στην σωστη ενοτητα.. anyway θα θελα να ρωτησω κυριως τους αποφοιτους 3ης λυκειου ποσο διαβασμα χρειαζεται η Α λυκειου οχι για να περασω την ταξη με καλο βαθμο αλλο για να προετοιμαστω απο τωρα για τις πανελλαδικες.. που θα πρεπει να δωσω κυριως βαση και αν ειναι δυνατον να αναφερθειτε σε συγκεκριμενα κεφαλαια. Να σημειωθει πως θα επιλεξω θετικη κατευθυνση και ο στοχος μου ειναι η Ιατρικη.
Ευχαριστω προκαταβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ε μην σκέφτεσαι από τωρα τις πανελλήνιες ρε :(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Γεια σας, ειμαι νεος στο φορουμ και δεν ξερω αν γραφω στην σωστη ενοτητα.. anyway θα θελα να ρωτησω κυριως τους αποφοιτους 3ης λυκειου ποσο διαβασμα χρειαζεται η Α λυκειου οχι για να περασω την ταξη με καλο βαθμο αλλο για να προετοιμαστω απο τωρα για τις πανελλαδικες.. που θα πρεπει να δωσω κυριως βαση και αν ειναι δυνατον να αναφερθειτε σε συγκεκριμενα κεφαλαια. Να σημειωθει πως θα επιλεξω θετικη κατευθυνση και ο στοχος μου ειναι η Ιατρικη.
Ευχαριστω προκαταβολικα

Για επιστήμες υγείας θα σου χρειαστεί σίγουρα η χημεία και η φυσική ,τώρα δεν θυμάμαι τι ύλη έχετε ή αν υπάρχουν αλλαγές στην ύλη παρόλαυτα διάβαζε όλα τα κεφάλαια για να έχεις μία καλή επαφή .Εννοείται και έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GonnaMakeIt

Νεοφερμένος

Η GonnaMakeIt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας :) Μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος από πότε πρέπει να αρχίσει η προετοιμασία πανελληνίων και πως; Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε αδιέξοδο για κάποιο λόγο και ας με χωρίζουν μέχρι τότε τρία χρόνια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Απο Αυριο κιόλας....για σωστή προετοιμασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Δεν προλαβαινεις τωρα
Εγω θα σου ελεγα να ξεκινησεις οσο πιο συντομα μπορεις μηπως προλαβεις να δωσεις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ σε 4 χρονια
Βιασου ομως......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γεια σας :) Μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος από πότε πρέπει να αρχίσει η προετοιμασία πανελληνίων και πως; Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε αδιέξοδο για κάποιο λόγο και ας με χωρίζουν μέχρι τότε τρία χρόνια :(
Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι από τώρα! Θα ξεκινήσεις την προετοιμασία των πανελληνίων στα θερινά μαθήματα από β για γ λυκείου. Επικεντρώσου τώρα στα μαθήματα του σχολείου. Πάντως πρέπει να ξέρεις ότι όποιος διαβάζει συστηματικά και οργανωμένα στο λύκειο, δεν θα αντιμετωπίσει ιδιαίτερη δυσκολία στην προετοιμασία των πανελληνίων, με την προϋπόθεση ότι έχει δουλέψει σοβαρά στις προηγούμενες τάξεις. Άρα μην αγχώνεσαι από τώρα και όταν φτάσει η στιγμή των πανελληνίων , αν έχεις προετοιμαστεί σωστά δεν θα έχεις να φοβηθείς τίποτα! Θα είσαι εντάξει με τον εαυτό σου γνωρίζοντας ότι έκανες το καλύτερο που μπορούσες ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας :) Μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος από πότε πρέπει να αρχίσει η προετοιμασία πανελληνίων και πως; Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε αδιέξοδο για κάποιο λόγο και ας με χωρίζουν μέχρι τότε τρία χρόνια :(


Η προετοιμασία ξεκινάει το καλοκαίρι της Β΄προς Γ΄Λυκείου είτε σε ειδικό φροντιστήριο για πανελλαδικές είτε με ιδιαίτερα. Υπάρχει και ένα μικρό ποσοστό που για οικονομικούς ή άλλους σοβαρούς λόγους κάνουν την προσπάθειά τους μόνοι. Αυτό βέβαια αν και είναι αξιέπαινο, είναι πολύ πιο δύσκολο από το να έχεις βοήθεια και καθοδήγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Γεια σας :) Μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος από πότε πρέπει να αρχίσει η προετοιμασία πανελληνίων και πως; Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε αδιέξοδο για κάποιο λόγο και ας με χωρίζουν μέχρι τότε τρία χρόνια :(

Έπρεπε ήδη να είχες αρχίσει. Μακάρι να είχα κάποιον να μου το έλεγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ποια κατευθυνση σκεφτεσαι να ακολουθησεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Από την 1η λυκείου προετοιμασία για τις πανελλήνιες; τόσο πολύ έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε που ήμουν εγώ λύκειο; :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Από την 1η λυκείου προετοιμασία για τις πανελλήνιες; τόσο πολύ έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε που ήμουν εγώ λύκειο; :O

1η Λυκείου εντατικά! Κανονικά από γυμνάσιο πρέπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μη σου πω και στο δημοτικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Μη σου πω και στο δημοτικό :P

Γιατί όχι; Το γελάς; οι εξετάσεις είναι ανταγωνιστικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ή μαζεύεις λεφτά από το νηπιαγωγείο και πας απευθείας Βρετανία..
Αα βασικά τώρα δεν θα είναι εύκολο, Αυστρία ή Δανία, ή εάν θέλεις πιο κοντά, Βουλγαρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top