Μετεγγραφή από ΕΠΑΛ σε ΓΕΛ

Manou1297

Νεοφερμένος

Ο Manou1297 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.. είμαι απόφοιτος του 1ου Γυμνασίου της πόλης στο οποίο κτίριο στεγάζετε και το 1ο ΓΕΛ της πόλης. Στο τέλος της χρονιάς μας είπαν οι μαθητές που θέλουν να συνεχίσουν σε ΓΕΛ θα παραμείνουν εδώ (στο 1ο Λύκειο) για να μπορούν να καλυφτούν οι θέσις. Εγώ (κακός) αποφάσισα να πάω σε ΕΠΑΛ στο οποίο μετάνιωσα. Ρώτησα και έμαθα ότι οι μαθητές έχουν ένα μήνα προθεσμία να αλλάξουν λύκειο εάν δεν τους αρέσει ,και ιδιαίτερα για μαθητές των ΕΠΑΛ και νυχτερινών. Αύριο οι γονείς μου θα πάνε στο 1ο Λύκειο να ρωτήσουν εάν υπάρχει άδεια θέση για έναν μαθητή για να κάνω μεταγραφή από το ΕΠΑΛ στο ΓΕΛ. Και Ερωτώ, υπάρχει κάτι που θα πρέπει να κάνω για να αλλάξω λύκειο, διευθύνσεις ,χαρτιά κλπ, ή απλός η μεταγραφή θα γίνει υπηρεσιακά χωρίς πολλά πολλά?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να κανεις κατι παραπανω απο το να πας στο γραφειο του τωρινου σχολειου σου και να πεις οτι θες να παρεις μεταγραφη. Τα χαρτια σου θα πανε υπηρεσιακα στο σχολειο που θες να πας. Παντως απ οσο ξερω ισα ισα προλαβαινεις... Αν επιτρεπεται γιατι θες να αλλαξεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manou1297

Νεοφερμένος

Ο Manou1297 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Τα ΕΠΑΛ δεν είναι σχολεία.. καλύτερα κάποιος να τελειώσει το λύκειο και αργότερα να πάει σε ΕΠΑΛ για 2 χρόνια για να βγάλει μια ειδικότητα, παρά να περιμένει να βγάλει λύκειο από ΕΠΑΛ.. εμένα προσωπικά σαν σχολείο δεν μου άρεσε, αλλά φοβάμαι μήπως έχουν καλυφθεί οι θέσις στο ΓΕΛ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HarrisTheHabos

Νεοφερμένος

Ο HarrisTheHabos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας πηγαίνω δευτέρα λυκείου σε επαλ στον τομέα πληροφορικής, πρώτη λυκείου πήγα στο γενικό αλλά στην δευτέρα άλλαξα και πήγα στο επαλ, τώρα το μετάνιωσα και θέλω να πάω στο γενικό αλλά το μόνο πρόβλημα είναι ότι έχει περάσει η 15 Οκτωβρίου και τώρα είναι 19 Νοεμβρίου, μήπως ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να πάω στο γενικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Θα ξανακάνεις πολύ απλά τη Β λυκείου στο Γελ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν νομιζω να υπάρχει άλλη λύση θα πρέπει να ξανά κάνεις την τάξη
γιατί θέλεις να φύγεις από το επαλ δεν το είχες ψάξει καλά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Για να εισαι σιγουρος πηγαινε και ρωτα στη δευτεροβαθμια της πολης σου να σου πουν τι μπορει να γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top