Γενικό -  Κάλυψη κενών στη Βιολογία και την Ιστορία

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Θέλω τη γνώμη σας για ενα θέμα. Με την ιστορία έχω ενα θεματάκι καθώς έχω κάποια κενά. Απο το μισό του τρίτου κεφαλαίου μέχρι το τέλος του 5ου δε τα ξέρω καλά, ως σχεδόν καθόλου. Προλαβαίνω να τα βγάλω ώστε να τα ξέρω καλά μέχρι το τέλος;
Οπως και στη βιολογία. Το 1ο κεφάλαιο το ξέρω τέλεια. Είμαστε τώρα στο 2ο, και έχω αρχίσει λίγο να ζορίζομαι. Θα προλάβω; Στα άλλα μαθήματα είμαι μια χαρά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ελα ελα για βιολογία γενικης εαν μιλάς,το μισό δευτερο και ολο το 3ο τα έβγαλα μια εβδομάδα πριν γράψω,και έγραψα 18 και κάτι.Ημουν και θετική.Αμα τα πιάνεις εύκολα όλα γίνονται.Για μένα σου μιλάω.Ο καθένας είναι διαφορετικά.Οπότε αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μαθεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεωρητικος

Νεοφερμένος

Ο Θεωρητικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Θέλω τη γνώμη σας για ενα θέμα. Με την ιστορία έχω ενα θεματάκι καθώς έχω κάποια κενά. Απο το μισό του τρίτου κεφαλαίου μέχρι το τέλος του 5ου δε τα ξέρω καλά, ως σχεδόν καθόλου. Προλαβαίνω να τα βγάλω ώστε να τα ξέρω καλά μέχρι το τέλος;
Οπως και στη βιολογία. Το 1ο κεφάλαιο το ξέρω τέλεια. Είμαστε τώρα στο 2ο, και έχω αρχίσει λίγο να ζορίζομαι. Θα προλάβω; Στα άλλα μαθήματα είμαι μια χαρά! :)

Ιστορία άνετα!
Για βιολογία δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Ιστορία άνετα!
Για βιολογία δεν ξέρω.

Ιστορία έχω μετρήσει την ύλη, είναι 90 σελίδες... σε ένα μήνα δηλαδή βγάζεις το βιβλίο τρεις φορές, αρκεί βέβαια να είναι κανείς συγκεντρωμένος, να καταλαβαίνει και να συγκρατεί τι διαβάζει :)

Τώρα, βιολογία... στο σχολείο η καθηγήτριά μας στη βιολογία ήταν υποδιευθύντρια... πράγμα που σημαίνει ότι δεν πατούσε σχεδόν ποτέ στο μάθημα σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς, λόγω "δουλειάς στο γραφείο". Εγώ προσωπικά λοιπόν, δεν υπήρχε περίπτωση να διαβάσω από μόνη μου μέσα στη χρονιά, και διάβασα ένα σ/κ πριν πάω να δώσω. Με δύο μέρες διάβασμα, έγραψα 13. Δεν σου προτείνω φυσικά να διαβάσεις δύο μέρες, αλλά είναι εφικτό να γράψεις έναν καλό βαθμό, θεωρώ τη βαθμολογία βατό μάθημα.
Κοιτά να ξέρεις πολύ καλά τη θεωρία, ώστε να πιάσεις τις σίγουρες μονάδες. Τώρα αν πέσει άσκηση... κάνε το σταυρό σου (εγώ αυτό θα κάνω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Θέλω τη γνώμη σας για ενα θέμα. Με την ιστορία έχω ενα θεματάκι καθώς έχω κάποια κενά. Απο το μισό του τρίτου κεφαλαίου μέχρι το τέλος του 5ου δε τα ξέρω καλά, ως σχεδόν καθόλου. Προλαβαίνω να τα βγάλω ώστε να τα ξέρω καλά μέχρι το τέλος;
Οπως και στη βιολογία. Το 1ο κεφάλαιο το ξέρω τέλεια. Είμαστε τώρα στο 2ο, και έχω αρχίσει λίγο να ζορίζομαι. Θα προλάβω; Στα άλλα μαθήματα είμαι μια χαρά!

Ιστορια ειναι θεμα διαβασματος καθαρα και τα κενα τα συμπληρωνεις αρκετα ευκολα αμα κατσεις να την διαβασεις καλα,δηλαδη οχι σε στυλ παπαγαλια αλλα κατανοησης)
Τωρα στην βιολογια και σε μια μερα βγαζεις την υλη του 2ου κεφαλαιου ΑΝΕΤΑ.το πρωτο κεφαλαιο ειναι αυτο που απαιτει την περισσοτερη ''προσπαθεια'' για να κατανοηθει,εκει με τα Τ-Β λεμφ. κτλπ)Το δευτερο ειναι πολυ ευκολο,αρκει να δωσεις βαση φυσικα στις τροφ.πυραμιδες.
Τα εχεις ανετα αυτα τα μαθηματα...το προβλημα θα ηταν αμα ειχες κενα στα αρχαια η στην εκθεση,που εκει δεν μπορεις να κανεις τιποτα στην 3η λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top