Όσοι ''απέτυχαν" στις Πανελλήνιες

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε193 οταν δινεις 2 φορα πανελλαδικες δεν υπαρχει πιεση,εισαι πολυ πιο χαλαρα....;)


Τη δεύτερη χρονιά δεν υπάρχει λιγότερη πίεση.Συγνώμη που στο λέω.Ειδικά αν κυνηγάς κάτι συγκεκριμένο.Εγώ πχ την πρώτη χρονιά δεν ημουν 100% σίγουρη ότι ήθελα Ιατρική γι'αυτό ίσως να πήγαινα πιο χαλαρά.Δεύτερον η δεύτερη χρονιά δεν σου εγγυάται και την επιτυχία γιατί δεν δίνει στα ίδια θέματα που έδωσες και την πρώτη οπότε τα ξέρεις.Καινούρια θέματα ίσως και πιο δύσκολα.!Το τονίζω αυτό γιατί εξώ ξεκίνησα με φράσεις όπως ''είμαι πιο έμπειρη'' ,''ότι και να πέσει το αντιμετωπίζω'' , ''τα έχω κάνει χίλιες φορές'' , ''θα είναι πιο χαλαρά από πέρισυ'' και τα λοιπά.Αλλά είναι και ο γνωστός αστάθμητος παράγοντας.Η ψυχολογία ας πούμε. Υπήρχαν στιγμές που ένιωθα τελείως μόνη.Οι φίλοι μου βρίσκοταν σε άλλη φάση.Δεν είχα με ποιον να μοιραστώ τα ίδια συναισθήματα γιατί δεν είχα κάποιον φίλο μου στην θέση μου.Επίσης πολλές φορές με έπιανε και το γαμώτο.Θα μπορούσα να ήμουν αλλού και τώρα διαβάζω.Κτλ κτλ κτλ. Επίσης μια δεύτερη αποτυχία να μπεις σητν σχολή της επιλογής σου όχι απλά σου τσακίζει την ψυχολογία αλλά σε γεμίζει με πλήθος μάυρων συναισθημάτων. Πχ εγώ αυτή τη στιγμή νιώθω τελείως άχρηστη. Βλέπω ότι ο αγώνας μου ήταν μάταιος. Και άλλα τέτοια χαριτωμένα.
Βέβαια όπως ξαναείπα αν με ρωτούσε κάποιος ''Να ξαναδωσω?'' θα του έλεγα ένα ΝΑΙ με χίλια!Γιατί όσο πιθανό είναι να πετύχεις τόσο είναι να αποτύχεις κιόλας. Βέβαια θα είναι δύσκολο να ξαναδώσεις αν πετύχεις σε αλλαγη του συστήματος και δεν είσαι στο σχολείο για να παρακολουθήσεις πως πάει το πράγμα. Επίσης να ξέρετε ότι τώρα και για όλο το καλοκαίρι κανείς σας δεν θα σκέφτεται ειλικρινά να ξαναδώσεις. Θα σας έρθει απλά μια φλασιά. Αν τελικά δεν περάσετε εκεί που θέλετε γιατί η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Και αυτό είναι αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
To link λέει για 1000άρες πτώσεις σε μόρια απο 15-17κ σε 2ο-4ο:hmm:
Αν δεν βγουν τα επίσημα στατιστικά στοιχεία από το υπουργείο όλες οι προβλέψεις είναι μούφες. Πέρσυ τέτοιο καιρό όλοι μιλάγανε για πτώση.

Προσωπικά πιστεύω ότι θα έχουμε σημαντική πτώση κυρίως επαρχία λόγω της κατάργησης των μετεγγραφών. Θα δηλώνουν επαρχία μόνο όσοι επιθυμιύν να σπουδάσουν επαρχία και όχι αυτοί που την δηλώνουν μόνο και μόνο για να πάρουν μετεγγραφή. Συνεπώς η ζήτηση θα μειωθεί πολύ. Τα δημοσιογραφικά άρθρα που λένε ότι η κατάργηση των μετεγγραφών δεν θα επηρεάσει τις βάσεις τα θεωρώ παραπλανητικά και εκτός τόπου και χρόνου.

Πέρσυ ήταν η ευκαιρία του 10%. Όποιος συμπληρωνε μηχανογραφικό ακόμα και λιγότερο από 6 να είχε χάσει χτυπούσε σχολές με περσινές βάσεις πολύ μεγαλύτερες από τα μοριά του.

Φέτος πιστεύω είναι η ευκαιρία των σχολών της επαρχίας για το 90% αλλά και του 10%. Πιστεύω πως θα έχουμε τρελή μείωση των βάσεων σε αρκετές σχολές της περιφέρειας που δεν θα τις περιμένει κανένας (ή σχεδόν κανένας ;)). Γι αυτό όσοι δεν σας αφήνουν οι γονείς να σπουδάσετε επαρχία για μη οικονομικούς λόγους ζαλίστε τους μέχρι τέλους για να σας αφήσουν.

Τραγική φιγούρα θα είναι τα παιδιά που αποφάσισαν να μην κάνουν 10% έχοντας χάσει πέρσυ την σχολή της επιθυμίας τους για λίγα μόρια αλλά να ξαναδώσουν. Θα έχουν περάσει όλο το λούκι των εξετάσεων πιθανών να μη πιάνουν τη σχολή που επιθυμούν με τη νέα τους βαθμολογία και θα διαπιστώνουν ότι αν πήγαιναν με το 10% και αράζανε αντί να δίνουν εξετάσεις τότε θα περνούσαν στη επιθυμητή γι αυτούς σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Και εγώ μία από τα ίδια :redface: :P

σεβαστείτε τους περαστικούς κάτω από το μπαλκόνι! :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τραγική φιγούρα θα είναι τα παιδιά που αποφάσισαν να μην κάνουν 10% έχοντας χάσει πέρσυ την σχολή της επιθυμίας τους για λίγα μόρια αλλά να ξαναδώσουν. Θα έχουν περάσει όλο το λούκι των εξετάσεων πιθανών να μη πιάνουν τη σχολή που επιθυμούν με τη νέα τους βαθμολογία και θα διαπιστώνουν ότι αν πήγαιναν με το 10% και αράζανε αντί να δίνουν εξετάσεις τότε θα περνούσαν στη επιθυμητή γι αυτούς σχολή.


Eπειδή το έχω σκεφτεί κι εγώ,αν γίνει κάτι τέτοιο σκέφτομαι το ξυραφάκι ή την ελεύθερη πτώση.Δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Εγω δεν ξερω τι εχω παθει ρε παιδια , αλλα δεν μπορω πλεον να διαβασω. Ανοιγω το βιβλιο, το ξεφυλλιζω, αλλα δεν μπορω να διαβασω. Βαριεεμαιιιι!!! Δεν μπορω με τιποτα πια. Πηγαινω και δινω εξετασεις με οσα εχω μαθει μεχρι πριν αρχισουν οι πανελληνιες. Απο τοτε που αρχισαν με εχει πιασει μια βαρεμαρα. Σας εχει τυχει;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγω δεν ξερω τι εχω παθει ρε παιδια , αλλα δεν μπορω πλεον να διαβασω. Ανοιγω το βιβλιο, το ξεφυλλιζω, αλλα δεν μπορω να διαβασω. Βαριεεμαιιιι!!! Δεν μπορω με τιποτα πια. Πηγαινω και δινω εξετασεις με οσα εχω μαθει μεχρι πριν αρχισουν οι πανελληνιες. Απο τοτε που αρχισαν με εχει πιασει μια βαρεμαρα. Σας εχει τυχει;:confused:

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CherryBloSofi_

Νεοφερμένος

Η CherryBloSofi_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ πολύ φοβάμαι ότι δεν πιάνω Νομική Αθηνών που θέλω... Είχα συγκεκριμένα πράγματα στο μυαλό μου, με βάση το να περνούσα εκεί, αλλά τώρα είμαι πολύ απαισιόδοξη και το χειρότερο είναι πως δεν έχω εναλλακτική. Όλοι μου λένε "τα έχεις πάει πολύ καλά" και μπλα μπλα, αλλά νομίζω πως από μόνη μου έχω μια πεντακάθαρη εικόνα του πώς τα έχω πάει και τα 19άρια και τα 20άρια σερί που θέλει η Νομική νομίζω ότι δεν τα έχω σε όλα τα μαθήματα =[
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εγώ πολύ φοβάμαι ότι δεν πιάνω Νομική Αθηνών που θέλω... Είχα συγκεκριμένα πράγματα στο μυαλό μου, με βάση το να περνούσα εκεί, αλλά τώρα είμαι πολύ απαισιόδοξη και το χειρότερο είναι πως δεν έχω εναλλακτική. Όλοι μου λένε "τα έχεις πάει πολύ καλά" και μπλα μπλα, αλλά νομίζω πως από μόνη μου έχω μια πεντακάθαρη εικόνα του πώς τα έχω πάει και τα 19άρια και τα 20άρια σερί που θέλει η Νομική νομίζω ότι δεν τα έχω σε όλα τα μαθήματα =[
Το ιδιο συμβαινει κ με μενα,ολοι μου λενε οτι ειμαι μεσα στην Νομικη Αθηνων ( η ολη πορεια μου πριν απο τις πανελληνιες αλλωστε αυτο δειχνει) ενω εγω φοβαμαι...να ξερατε ποσο φοβαμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Εγώ πολύ φοβάμαι ότι δεν πιάνω Νομική Αθηνών που θέλω... Είχα συγκεκριμένα πράγματα στο μυαλό μου, με βάση το να περνούσα εκεί, αλλά τώρα είμαι πολύ απαισιόδοξη και το χειρότερο είναι πως δεν έχω εναλλακτική. Όλοι μου λένε "τα έχεις πάει πολύ καλά" και μπλα μπλα, αλλά νομίζω πως από μόνη μου έχω μια πεντακάθαρη εικόνα του πώς τα έχω πάει και τα 19άρια και τα 20άρια σερί που θέλει η Νομική νομίζω ότι δεν τα έχω σε όλα τα μαθήματα =[
Πληροφοριακά πάντως υπάρχουν και άλλες δύο νομικές ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Meanwhile, άλλοι πάμε απλά για το γόητρο αύριο, ούτε ιδέα για σχολή :P. Χαλάρωσε, όπως κατάλαβα εγώ το μήνυμά σου νομίζω ψαρεύεις επιβεβαιώσεις τη στιγμή που δεν τις χρειάζεσαι. Τελείωσε αύριο και ξέχνα τα όλα μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα.

Πάντως ο Sourotiri μου κίνησε την περιέργεια κι έψαξα λίγο για το 2002. Να και κάτι όμορφα περίεργο τις τελευταίες μέρες λοιπόν.

Το 2001 η Ιατρική Αθήνας έπαιρνε 260 νέους φοιτητές και είχε βάση 19225. Οι εισακτέοι πέφτουν στους 250 το 2002 και η σχολή κλείνει στα 18835 μόρια. Μιλάμε για πτώση 420 μορίων δηλαδή παρά τη μείωση των εισακτέων κατά 10 άτομα.

Άλλο παράδειγμα, πιο ακραίο ακόμα, η Βιολογία Αθήνας. Το 2001 η βάση της ήταν στα 18174 μόρια με 150 εισακτέους οι οποίοι πέφτουν στους 145 το 2002 και η σχολή καταλήγει στα 17031, μείωση κατά 1143(!!) μόρια δηλαδή.

Το αστείο είναι ότι πριν ακόμα αρχίσουν οι εξετάσεις ακούγονταν αυτά φαντάζομαι:

Hμερομηνία δημοσίευσης: 14-04-02

Πού θα κυμανθούν οι βάσεις το 2002
Mια αναλυτική προσέγγιση με βάση τον αριθμό των υποψηφίων, τα νέα δεδομένα βαθμολογίας και τα στατιστικά προηγούμενων ετών


[...]​

1Oσον αφορά τη Θετική κατεύθυνση στην οποία επιμερίζουμε και 4.000 από τους παλαιούς απόφοιτους που ξαναδίνουν, θα καταλάβει όλες σχεδόν τις θέσεις ΑΕΙ-ΤΕΙ που της αναλογούν με πιθανότητα περίσσειας μόνο σε ΤΕΙ. Πράγμα που σημαίνει ότι, αν τα θέματα Iουνίου του 2002 είναι ίδιου επιπέδου με εκείνα του 2001, η Θετική θα αποδώσει καλύτερα από την περσινή και θα καταλάβει όλες σχεδόν τις θέσεις στις υψηλής ζήτησης σχολές, αναμένεται δε διατήρηση των βάσεων στα περσινά επίπεδα.

Link.

Βέβαια δεν παίρνουν υπόψη τους τα θέματα, που όπως έχει πει και ο Sourotiri και άλλοι που έδωσαν τότε, ήταν δύσκολα. Σου δίνει όμως μια εικόνα για όλη αυτή τη στατιστικολογία γύρω από το θεματάκι των βάσεων. Κάπου μπάζει, ε; ;)

Γενικά σύγκριση δε μπορεί και καλό θα ήταν να μη γίνει, της χρονιάς μας με το 2002. Δεν ξέρουμε πόσο δύσκολα ήταν τα θέματα σε σχέση με τα δικά μας αλλά ακόμα κι αν ξέραμε, αλλάζουν πολλοί παράγοντες όπως οι προτιμήσεις των μαθητών ή ακόμα και η σειρά τους. Όμως, ακόμα και οι ελάχιστες πιθανότητες επιτυχούς μοντελοποίησης των δύσκολων χρονιών των πανελλαδικών μας επιτρέπουν να ελπίζουμε μέχρι τον Αύγουστο, σωστά; Να περάσουμε τουλάχιστον ωραίο καλοκαιράκι. Με ψευδαισθήσεις μεν αλλά εντάξει, ας κρατήσουν 2 μήνες, καλοί είναι. :P

Πάμε να τελειώνουμε αύριο. Κλασικά εδώ σε λίγες ώρες, ελεύθεροι.

Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
τι εχει περισσοτερη σημασια,να σπουδασεις κατι που δεν θελεις μονο και μονο για να πεις οτι ενταξει σπουδαζεις και να δειξεις στους <<αλλους>> οτι δεν <<απετυχες>> ή να αγωνιστεις για αυτο που πραγματικα θελεις εστω κι αν αναγκαστεις να ξαναδωσεις;;.
Την δευτερη φορα ειναι πιο χαλαρα γιατι πρωτον τα εχεις διδαχθει μια χρονια και δευτερον εχεις ακομα μια .
Και μια απορια, επειδη με βλεπω να ξαναδινω,ποτε πρεπει να δηλωσω συμμετοχη,;;;;βοηθεια παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Το Φεβρουάριο δηλώνεις κανονικά μαζί με τους άλλους στο σχολείο σου. Απλά κοίτα να γραφτείς σε κάποιο φροντιστήριο ή να ξεκινήσεις την προετοιμασία σου τέλος πάντων από Αύγουστο-Σεπτέμβριο ξέρω γω, όπως έκανες φέτος.

Γενικά πάντως μην παίρνετε αποφάσεις εν βρασμώ. Περιμένετε να ξεκαθαρίσει λίγο το πράγμα, you know, να πέσει η σκόνη :P και μετά βλέπετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Επειδή έγινε μια συγκριτική αναφορά. Μη ξεχνάτε ότι προ της εφαρμογής του ισχύοντος εκπαιδευτικού συστήματος, δηλαδή όταν ακόμη ίσχυε το σύστημα των δεσμών, είχε γίνει χαμός με το νόμο Αρσένη. Οπότε οι πρώτοι του νέου συστήματος έτυχαν ιδιαίτερα ευνοϊκής μεταχείρισης με βατά θέματα, προκειμένου να φανεί ότι είναι καλό το νέο σύστημα και γι' αυτό οι βάσεις το 2000 πήγαν στα ύψη. Από την επόμενη χρονιά σφίξαν τα πράγματα γι' αυτό και η πτώση. Επίσης μη ξεχνάμε ότι οι καμμένοι του 2001 έδωσαν 14 μαθήματα και τότε ήταν αδιανόητο να ξαναδώσεις, απλά όπου περνούσες και τέλος.
Τώρα μετά από τόσα χρόνια αμφότεροι οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί έμαθαν τις ιδιαιτερότητες του νέου συστήματος, επιπροσθέτως οι υποψήφιοι αφοσιώνονται σχεδόν αποκλειστικά στα της κατευθύνσεως τους, οπότε φυσικό να βλέπουμε υψηλές βάσεις.

Σχετικά με τις πανελλαδικές για δεύτερη φορά. Προσωπικά δεν είμαι υπέρ, ειδικά από τη στιγμή που δεν κρατάνε μαθήματα οι υποψήφιοι. Αυξημένα έξοδα, άγχος και φυσικά αβεβαιότητα για την θετική έκβαση του πράγματος ειδικά για τις υψηλόβαθμες όπου όλα παίζονται στο μόριο.

Πληροφοριακά πάντως υπάρχουν και άλλες δύο νομικές ;)

Οι οποίες είναι επίσης στο Θεό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Το Φεβρουάριο δηλώνεις κανονικά μαζί με τους άλλους στο σχολείο σου. Απλά κοίτα να γραφτείς σε κάποιο φροντιστήριο ή να ξεκινήσεις την προετοιμασία σου τέλος πάντων από Αύγουστο-Σεπτέμβριο ξέρω γω, όπως έκανες φέτος.

αν δωσεις 2 φορα δν χρειαζεται να κανεις φροντιστηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
καθε μερα πανελληνιες δίνουν για "να τους έχει τύχει???"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsaras7

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Αμα περάσω στο μαθηματικό πάτρας https://www.youtube.com/watch?v=kt83GnPoApo&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αν δωσεις 2 φορα δν χρειαζεται να κανεις φροντιστηριο...



Σε τίποτα;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ε ναι, θεωρητικά ούτε και την πρώτη φορά χρειάζονται φροντιστήρια. Όπως βολεύεται ο καθένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mathen

Νεοφερμένος

Ο Mathen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αν δώσει κάποιος δεύτερη φορά ποιος ο λόγος να αρχίσει από τον Αύγουστο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top