Όσοι ''απέτυχαν" στις Πανελλήνιες

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Σίγουρα.
Αλλά μπορεί να δούμε και επίπεδο βάσεων 2002,που η Ιατρική είχε 18600κάτι νομίζω και υπήρχαν σχολές που έπεσαν 1500 μόρια.
Κανείς δεν ξέρει.:/:

δεν νομίζω ότι θα έχουμε τέτοια πτώση και φέτος....
αλλά αν παιχτεί τίποτα τέτοιο θα βγω γυμνός να χορεύω στο μπαλκόνι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
δεν νομίζω ότι θα έχουμε τέτοια πτώση και φέτος....
αλλά αν παιχτεί τίποτα τέτοιο θα βγω γυμνός να χορεύω στο μπαλκόνι:P

Και εγώ μία από τα ίδια :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
έχεις ξαναδώσει και το λες;
γιατί εγώ ακούω το αντίθετο από άλλους.
Ρε συ....Το να έχεις ίδια + περισσότερη πίεση τη δεύτερη χρονιά δε στέκει, για τον απλούστατο λόγο ότι πλέον είσαι απόφοιτος, δεν έχεις σχολείο 7 ώρες την ημέρα, ούτε τρεχάματα από 'δω κι από κει.. :redface: Κι εξάλλου ό,τι κάνεις το έχεις ήδη διδαχθεί μια ολόκληρη χρονιά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
https://www.e-go.gr/news/r.asp?catid=18077&subid=2&pubid=128659201
μετά απ' αυτό αρχίζω να μην είμαι και τόσο απελπισμένη...
btw, πόσο πιστεύετε ότι μπορεί να πέσουν οι βάσεις στη φιλολογία; πέρσι κυμαίνονταν από 17.795 στην αθήνα μέχρι 15.772 στην κρήτη.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Από φέτος αλλάζει όλη η φιλοσοφία των πανελλαδικών και ο στόχος θα είναι πλέον να αποτρέπονται από τα ανώτατα ιδρύματα όλοι όσοι δεν έχουν τις ικανότητες να εισαχθούν σε αυτά.
Σκληρό, αλλά αληθινό :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Ρε παιδιά εμένα ξέρετε πόσοι καθηγητές μου πέρασαν με την 2η φορα;
Πολλοι!
Γι αυτο μην τρελαινεστε!
Τιποτα δεν χαθηκε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teliwnwse9meres

Νεοφερμένος

Ο teliwnwse9meres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ειχε περασει ενας γνωστος μ..
και τοτε λεγανε οτι εχει μεγαλη απηχηση..
ειναι 27 και τωρα βρηκε δουλεια και αυτο με μεσο..
δεν ξερω αν σου λενε κατι ολα αυτα..
απλα ειναι μια εμπειρια γνωστου...
οταν λες για δουλεια μηπως ξερεις τι δουλεια ακριβως?πληρωνεται καλα δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
https://www.e-go.gr/news/r.asp?catid=18077&subid=2&pubid=128659201
μετά απ' αυτό αρχίζω να μην είμαι και τόσο απελπισμένη...
btw, πόσο πιστεύετε ότι μπορεί να πέσουν οι βάσεις στη φιλολογία; πέρσι κυμαίνονταν από 17.795 στην αθήνα μέχρι 15.772 στην κρήτη.. :hmm:
Κατα την γνωμη μου θα πεσουν αρκετα. Της Νομικης ομως,δεν πιστευω οτι θα πεσουν πανω απο 100 μορια(ειδικα της Αθηνας,που θελω εγω)

Σκληρό, αλλά αληθινό :(
Συμφωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ε193

Νεοφερμένος

Η Ε193 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
teliwnwse9meres δυστυχως δεν ξερω :/

παντως ενας καθηγητης μ μ ειπε το εξης: να διαλεξω κ ν περασω σε ενα τει και αμα εχω το κουραγιο να δωσω ταυτοχρονα πανελληνειες..ποια η γνωμη σας πανω σ αυτο??!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ρε συ....Το να έχεις ίδια + περισσότερη πίεση τη δεύτερη χρονιά δε στέκει, για τον απλούστατο λόγο ότι πλέον είσαι απόφοιτος, δεν έχεις σχολείο 7 ώρες την ημέρα, ούτε τρεχάματα από 'δω κι από κει.. :redface: Κι εξάλλου ό,τι κάνεις το έχεις ήδη διδαχθεί μια ολόκληρη χρονιά ;)

Δε μιλάω για τέτοια πίεση, δεν είναι ότι πιο ωραίο να ξέρεις ότι θα χάσεις ένα χρόνο από τη ζωή σου εξαιτίας δικών σου λαθών, και πως θα τα ξαναπεράσεις όλα, με το δεκαπλάσιο άγχος μην αποτύχεις πάλι την ώρα που οι φίλοι σου θα είναι φοιτητές, από αυτή τη σκοπιά δεν είναι ότι πιο ωραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michalisleto

Νεοφερμένος

Ο michalisleto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
teliwnwse9meres δυστυχως δεν ξερω :/

παντως ενας καθηγητης μ μ ειπε το εξης: να διαλεξω κ ν περασω σε ενα τει και αμα εχω το κουραγιο να δωσω ταυτοχρονα πανελληνειες..ποια η γνωμη σας πανω σ αυτο??!

και εγω την ιδια σκεψη εχω περιπου.πιστευω οτι θα πιασω καμια πληροφορικη στο παμακ και θα ηθελα να μαθω απο παιδια που δωσαν δευτερη χρονια αν γινεται να τα συνδυασεις
στοχος μου ειναι το πολυτεχνειο απλα θα ηθελα να δοκιμασω και την σχολη στην οποια θα περασω τελικα (μηπως και μια στις δεκα μου αρεσει...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ε193

Νεοφερμένος

Η Ε193 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μπορει η φετινη σχολη να ειναι αυτο που τελικα θες! παντως 9α ηταν καλο ν περναμε μια πρωτη γευση! γι αυτο και εγω ψαχνω σχετικα μ αυτο! δεν ξερω αν ειναι ευκολο ν συνδιαστουν! μν παρασυρ9ουμε απο τν φοιτητικη ζωη δν ξερω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michalisleto

Νεοφερμένος

Ο michalisleto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ναι σιγουρα παιζει και αυτο.να πεις δηλαδη "ελα μωρε καλα ειμαι και εδω, ποιος τρεχει παλι να δινει ,παλι πιεση,αγχος,ταλαιπωρια"
ειναι λιγο πειρασμος πιστευω αλλα αν δεν το ψαξεις και λιγο μπορει να χασεις κατι που ισως να σου αρεσει περισσοτερο απο αυτο που κυνηγας

γνωμη μου ομως ειναι οτι αν εισαι για κατι πολυ αποφασισμενος δεν πρεπει να παρασυρεσαι αλλα να το κυνηγας οσο δυσκολο και αν σου φαινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ε193

Νεοφερμένος

Η Ε193 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
με τις βλακειες που εκανα εχασα το οικονομικο πανεπιστημιο πατρας! και ισως μπω σε ενα απλο τει λογιστικης! απλο...ενταξει δν γινεται ν υποβα9μιζουμε το κα9ε τει αλλα δν ειμαι και σιγουρη γι αυτο τ τει..εχω βρει του κοσμου τις πληροφοριες και το ενα αναιρει το αλλο..δν ξερω τι ν σκεφτω πφφ
δν περιμενα ετσι τις πανελληνιες :s αγχος, αγχος, ΑΓΧΟΣ.. απλα τις περιμενα με μονο 2 αγχοι :p
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όχι, η γενιά του 2002, είμαστε φαινόμενα...!!!Μόνο εμείς γράφουμε έτσι!

Sourotiri, είσαι και εσύ παλιοσειρά...;;; I like!!!
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Oi βάσεις της περιφέρειας θα πέσουν αλλά σε αυτό δεν ευθύνεται η δυσκολία των θεμάτων αλλά η κατάργηση των μετεγγραφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Oi βάσεις της περιφέρειας θα πέσουν αλλά σε αυτό δεν ευθύνεται η δυσκολία των θεμάτων αλλά η κατάργηση των μετεγγραφων

To link λέει για 1000άρες πτώσεις σε μόρια απο 15-17κ σε 2ο-4ο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bookworm

Νεοφερμένος

Η bookworm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αχ βρε παιδιά... πραγματικά, είναι τόσο πολλά αυτά που καθορίζουν τη ζωή μας τελικά, που δεν αξίζει, πραγματικά δεν αξίζει να στεναχωριέστε για τέτοια και να θεωρείτε τους εαυτούς σας ''αποτυχημένους''. Είναι πολύ λογικό να στεναχωριέστε και σας καταλαβαίνω, αλλά θα το δείτε και μόνοι σας πως δεν άξιζε τον κόπο σε λίγα χρόνια. Κυνηγήστε τις ευκαιρίες που σας δίνονται και να ξέρετε ότι ποτέ δεν ξέρουμε ποιο μονοπάτι θα μας οδηγήσει στην ευτυχία. Άλλωστε σε λίγα χρόνια, το επάγγελμα που διαλέγετε τώρα ως αυτό των ονείρων σας μπορεί να μη σας ταιριάζει καν. (και μη σας φαίνεται περίεργο!) Έχω πολλά παραδείγματα από συμφοιτητές μου και άλλους που αλλιώς νόμιζαν πως είναι η σχολή που δήλωσαν και αλλιώς τα βρήκαν τελικά! Επιπλέον, τώρα αρχίζει η πραγματική ζωή και για σας και θα είναι πολύ πιο δύσκολη από ό,τι την φανταζόσασταν και πολύ πιο όμορφη πολλές φορές, για λόγους τόσο άσχετους με την ''αποτυχία'' στις πανελλήνιες! Και τέλος, αν κάτι το αγαπάς πολύ, θα βρεις τρόπο να το ακολουθήσεις. Είτε από ενα πλάγιο μονοπάτι, είτε ακολοθώντας κάτι παρεμφερές. Μην το βάζετε κάτω και μη σπαταλάτε χρόνο και ενέργεια σε πράγματα που δεν πήγαν όπως τα θέλατε, γιατί συχνά δεν είμαστε σε θέση να δου΄με ολόκληρη την εικόνα... :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top