Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,042 εγγεγραμμένα μέλη και 2,411,612 μηνύματα σε 75,388 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 534 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

TEI Δημόσιας Υγιεινής

Katia

Καθηγητής

H Katia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Καθηγητής του τμήματος Δημόσιας Υγιεινής ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Katia έγραψε: στις 12:50, 22-09-08:

Μηπως υπαρχει καποιος ο οποιος να ειναι φοιτητης του τμηματος Δημοσιας υγιεινης?περασα φετος.μπορει να με βοηθησει σχετικα με τα μαθηματα?please
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AKIS SEYP

Φοιτητής

Ο AKIS SEYP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O AKIS SEYP έγραψε: στις 21:17, 17-10-08:

Και εγω φετος παρασα στην ιδια σχολη... Απο ποια περιοχη εισαι;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

H ~rosi~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H ~rosi~ έγραψε: στις 15:55, 30-04-09:

ποιο επαγγελμα μαθαινεις μεσα απο αυτη τη σχολη;
Παράθεση

rolingstones (ΞΕΝΟΦΩΝ)

Καθηγητής

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O rolingstones έγραψε: στις 18:47, 03-05-09:

νοσηλευτης γινεσαι ροζιτα
Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

H ~rosi~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H ~rosi~ έγραψε: στις 21:12, 03-05-09:

οκ, αλλα τοτε (προκυπτει νεα ερωτηση χαχα) τι διαφορα εχει αυτη η σχολη, απο το τμημα νοσηλευτικης;
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , Καθηγητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 880 μηνύματα.

O VouDou έγραψε: στις 00:30, 04-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από rolingstones
νοσηλευτης γινεσαι ροζιτα
Επόπτης Δημόσιας Υγιεινής γίνεσαι...
Παράθεση

Katia

Καθηγητής

H Katia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Καθηγητής του τμήματος Δημόσιας Υγιεινής ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Katia έγραψε: στις 08:59, 05-05-09:

φυσικα και δεν γινεσαι νοσηλεύτρια/της ίσα ίσα που τους εποπτεύεις, κιολας.το πτυχιο σου λέει υγειονολόγος Τ.Ε.είναι κατά την γνώμη μου ένα αρκετά ενδιαφέρον επαγγελμα, και έχει και επαγγελματική αποκατάσταση.για οποιαδήποτε άλλη απορεία εγώ εδώ είμαι, στειλτέ αν θελετε και προσωπικό μήνυμα.
Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

H ~rosi~ έγραψε: στις 13:52, 05-05-09:

οοοκ παιδια... μου λυθηκε η απορια..
Παράθεση

rolingstones (ΞΕΝΟΦΩΝ)

Καθηγητής

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O rolingstones έγραψε: στις 20:07, 06-05-09:

το αντιθετο γινεται κατια ειναι δυνατον το τει να εποπτευει αει νοσηλευτικης?παραξενο φανταζει
Παράθεση

Katia

Καθηγητής

H Katia έγραψε: στις 08:42, 08-05-09:

και όμως δεν έχει σχέση το τει και το αει,αν γίνει μία επιδημία στην οποία ο γιατρός ευθύνεται γιατί έκανε κάτι λάθος πιστεψέ με και εμένα περιεργό μου φαίνεται αλλά ετσι είναι ο επόπτης πρέπει να τον εποπεύει για αυτόν τον λόγο λέγεται και επόπτης.
Παράθεση

aggeliki mini

Μαθητής Β' λυκείου

H aggeliki mini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H aggeliki mini έγραψε: στις 14:25, 11-06-09:

Ξερει κανεις τι επαγγελματικη αποκατασταση εχει ?
και αν μπορεις να εργαστεις στο δημοσιο σαν υγιειονομος??
και που αλλου μπορεις να εργαστει καποιος μετα απο αυτη τη σχολη?
και γενικα ειναι ευκολα να βρεις μια δουλεια??
Παράθεση

maria*

Φοιτητής

H maria* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H maria* έγραψε: στις 11:24, 20-06-09:

γεια σασ παιδεια...επειδη σκευτομαι κ γω να μπω στην σχολη αυτη θα μπορουσατε να μου πειτε τι ακριβως βγαινεις απο εκει??με τι μπορεισ να ασχολειθεις υστερα??
Παράθεση

kgkolfis

Φοιτητής

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O kgkolfis "I had my doubts..." έγραψε: στις 14:03, 20-06-09:

όντως, αν κάποιος γνώριζε και μπορούσε να μας απαντήσει θα ήταν πολύ καλό.
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,018 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 14:07, 20-06-09:

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΥ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ
Οι απόφοιτοι του Τμήματος μέσω της εκπαίδευσής τους αποκτούν τις απαραίτητες επιστημονικές και τεχνολογικές γνώσεις καθώς και τις δεξιότητες και εμπειρίες, οι οποίες απαιτούνται για την άσκηση του επαγγέλματος τους και δραστηριοποιούνται ιδίως στους τομείς:
  • Διενέργεια Υγειονομικών Ελέγχων για την υγιεινολογική κατάσταση και την υγειονομική καταλληλότητα των πάσης φύσεως επιχειρήσεων παραγωγής ###8211;επεξεργασίας ###8211; βιομηχανοποίησης ###8211; διακίνησης ###8211; συντήρησης ###8211; πώλησης ###8211; και κατανάλωσης τροφίμων, ποτών, εδεσμάτων και πόσιμου νερού, και επιβολή μέτρων για την τήρηση των αναγκαίων υγειονομικών όρων.
  • Διενέργεια Υγειονομικών Ελέγχων στις Νοσοκομειακές Μονάδες, Αθλητικές Εγκαταστάσεις, Κατασκηνώσεις, εγκαταστάσεις Λουτρών, Σχολείων, Στρατώνων, Φυλακών, Σφαγείων ###8211; Σταυλισμών ζώων και επιβολή αντίστοιχων μέτρων για την τήρηση των αναγκαίων υγειονομικών όρων, για την καταλληλότητα αυτών.
  • Διενέργεια Ελέγχου Καταλληλότητας από Υγειονομικής πλευράς των εγκαταστάσεων ύδρευσης, αποχέτευσης και άρδευσης, ως επίσης και κάθε τεχνικού έργου, το οποίο παρουσιάζει υγειονομικό ενδιαφέρον, κατά τις φάσεις μελέτης, κατασκευής και λειτουργίας.
  • Άσκηση Περιβαλλοντικού Ελέγχου Ποιότητας στα μέσα του Περιβάλλοντος (έδαφος, επιφανειακά και υπόγεια νερά, αέρας) καθώς και έλεγχος των εκπομπών ρυπογόνων ουσιών, θορύβων και ακτινοβολίας από πάσης φύσεως εγκαταστάσεις.
  • Διενέργεια Ελέγχου Καταλληλότητας από υγειονομικής πλευράς, των συστημάτων συλλογής, αποκομιδής και τελικής διάθεσης των απορριμμάτων, καθώς και των συστημάτων συλλογής, επεξεργασίας και διάθεσης των λυμάτων και των υγρών αποβλήτων.
  • Οργάνωση και εκτέλεση των εντομοκτονιών, μυοκτονιών και απολυμάνσεων καθώς και υγειονομικών μελετών χώρων και εγκαταστάσεων.
  • Συλλογική εργασία με άλλους ειδικούς, όπως:
    • Εποπτεία εφαρμογής μέτρων στον Τομέα Υγιεινής και Ασφάλειας της Εργασίας.
    • Συμμετοχή σε επιδημιολογικές έρευνες για την οργάνωση και εκτέλεση οποιουδήποτε υγειονομικού προγράμματος που αποσκοπεί στην αντιμετώπιση εκτάκτων αναγκών της Χώρας (επιδημίες, σεισμοί, πλημμύρες κ.λ.π.).
    • Συμμετοχή σε ερευνητικά προγράμματα με θέματα Δημόσιας και Περιβαλλοντικής Υγιεινής.
    • Οργάνωση και εκπόνηση προγραμμάτων Αγωγής Υγείας.
    • Εκπαίδευση και κατάρτιση σε θέματα Ατομικής, Δημόσιας και Κοινωνικής Υγιεινής, Διαφώτισης και Υγιεινής του Περιβάλλοντος σε όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης.

Παράθεση

kopitis89

Νεοφερμένος

Ο kopitis89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O kopitis89 έγραψε: στις 12:18, 24-03-11:

ωραια ολα αυτα...αλλα τα περισσοτερα γινονται απο φορεις του δημοσιου,,,,

βλεπουμε τι γινεται με τι θεσεις του δημοσιου.....

προσληψεις με το σταγονομετρο.....

μπορει να κανω και λαθος....αλλα ας μου πει καπιος υπαρχει δουλεια εκτος δημοσιου...με αυτο το πτυχιο???
Παράθεση

lalak

Απόφοιτος

Ο lalak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O lalak έγραψε: στις 14:32, 29-06-11:

Σκεφτομαι να δηλωσω το τει αυτο.μου φαινεται ενδιαφερον σαν αντικειμενο απλα δεν γνωριζω αν εχει σιγουρη επαγγελματικη αποκατασταση.Γνωριζει κανεις αν γινονται προσληψεις εκτος απο δημοσιο και στον ιδιωτικο τομεα?Αξιζει να το δηλωσω?
Παράθεση

SONIA14 (ΣΟΝΙΑ)

Απόφοιτος

H ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Απόφοιτος του τμήματος Φιλολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H SONIA14 Πέφτουμε από τα σύννεφα γιατί ζούμε εκεί έγραψε: στις 14:30, 13-09-12:

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω αν πέρασε κανείς σε αυτό το ΤΕΙ, στο οποιο πέρασε μια φιλη μου και τι γνωρίζετε για αυτή τη σχολή
Παράθεση

ΚΝάτσιου

Φοιτητής

H ΚΝάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημόσιας Υγείας & Κοινοτικής Υγείας (ΤΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H ΚΝάτσιου "Whatever will be, will be"!!! έγραψε: στις 13:56, 09-10-12:

Καλησπερα παιδια... Ειμαι πρωτοετης στη δημοσια υγιεινη... Μηπως μπορει κανεις να δωσει σημειωσεις για τις αρχες υγιεινης α εξαμηνου;;; Εαν αυτο ειναι εφικτο, ετσι;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη natasoula... : 09-10-12 στις 21:31. Αιτία: Πεζοποίηση κειμένου
Παράθεση

andromedax

Νεοφερμένος

H andromedax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H andromedax έγραψε: στις 02:47, 24-06-16:

Ξέρετε τίποτα για το τμήμα και αν αξίζει να το βάλω ως μια απο τις επιλογες; Τα μαθήματα που είδα μου άρεσαν και συμφέρει που είναι Αθήνα αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι καθόλου καλή σχολή ή/και δεν έχει καθόλου μέλλον.
Παράθεση

valantis21

Φοιτητής

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O valantis21 έγραψε: στις 08:44, 24-06-16:

κοπελια εγω θα το δηλωσω 2η επιλογη πισω απο τα τεφαα..εχει τελεια μαθηματα και επαγγελματικη αποκαταστασηη
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια