Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,027 εγγεγραμμένα μέλη και 2,416,068 μηνύματα σε 75,334 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 526 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πανεπιστήμιο Νοσηλευτικής

Vanessa91

Φοιτητής

H Vanessa91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Vanessa91 έγραψε: στις 14:25, 26-08-09:

Τελικα περασες ΣΑΝ ή απλως νοσηλευτικη?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fotaras

Φοιτητής

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ) Γενική Σειρά . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O fotaras έγραψε: στις 14:27, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vanessa91
Τελικα περασες ΣΑΝ ή απλως νοσηλευτικη?
σαν πέρασα αλλα στο ιδιο πανεπιστήμιο σπουδάζουμε....αρα θα βρεθούμε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vanessa91

Φοιτητής

H Vanessa91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Vanessa91 έγραψε: στις 14:30, 26-08-09:

Κ εγω σκεφτομουν να δηλωσω ΣΑΝ.. Πριν μαθω οτι αποκλειεται να μπω λογω υψους!!
Παράθεση

Maria17

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 449 μηνύματα.

H Maria17 έγραψε: στις 10:37, 27-08-09:

Παρτε ενα (ελαφρως μεγαλο) βιντεακι με το Μανωλη καποια στιγμη ξεδιπλωνει και τις χαρες του στη μαγκια που λεγαμε
http://www.easy-share.com/1907507692/PB183975.AVI
Παράθεση

fotaras

Φοιτητής

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ) Γενική Σειρά . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O fotaras έγραψε: στις 10:49, 27-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Maria17
Παρτε ενα (ελαφρως μεγαλο) βιντεακι με το Μανωλη καποια στιγμη ξεδιπλωνει και τις χαρες του στη μαγκια που λεγαμε
http://www.easy-share.com/1907507692/PB183975.AVI
πλακα ειχε!!!ωραιο παντως....
Παράθεση

Maria17

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 449 μηνύματα.

H Maria17 έγραψε: στις 10:54, 27-08-09:

Ρε παιδια δε στελνετε κανενα μσν με πμ να τα λεμε κι απο εκει;
Παράθεση

Vanessa91

Φοιτητής

H Vanessa91 έγραψε: στις 11:13, 28-08-09:

Ωραιοοο
Παράθεση

kostm

Φοιτητής

Ο kostm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O kostm έγραψε: στις 11:17, 28-08-09:

καλημερα παιδια,η κοπελα μου εχει τελειωσει τει νοσηλευτικης αθηνας κι ενδισφερεται να δωσει κατατακτηριες για το αει,γνωριζει κανεις κατι?δλδ γνωριζει τα μαθηματα των εξετασεων αλλα οχι κατι αλλο σχετικο,οποιος γνωριζει κατι παραπανω θα βοηθουσε πολυ!!!
-----------------------------------------
γνωριζει καποιος για κατατακτηριες για το αει νοσηλευτικης;η κοπελα μου ενδιαφερεται να δωσει γνωριζει τα μαθηματα των εξετασεων αλλα οχι κατι παραπανω.οποιος γνωριζει κατι χρησιμο θα βοηθουσε πολυ!
Παράθεση

Maria17

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Maria17 έγραψε: στις 11:55, 28-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από kostm
καλημερα παιδια,η κοπελα μου εχει τελειωσει τει νοσηλευτικης αθηνας κι ενδισφερεται να δωσει κατατακτηριες για το αει,γνωριζει κανεις κατι?δλδ γνωριζει τα μαθηματα των εξετασεων αλλα οχι κατι αλλο σχετικο,οποιος γνωριζει κατι παραπανω θα βοηθουσε πολυ!!!
γνωριζει καποιος για κατατακτηριες για το αει νοσηλευτικης;η κοπελα μου ενδιαφερεται να δωσει γνωριζει τα μαθηματα των εξετασεων αλλα οχι κατι παραπανω.οποιος γνωριζει κατι χρησιμο θα βοηθουσε πολυ!
http://www.nurs.uoa.gr/index.php?opt...d=313&Itemid=1
Πες της απο ανατομια να παρει τα συγγραματα Α,Δ και Ε και απο φυσιολογια το Β (φυσιολογια ο καθηγητης ειναι πολυ κουλος,ελπιζω η κοπελα σου να ειναι τυχερη..)
Παράθεση

kostm

Φοιτητής

Ο kostm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O kostm έγραψε: στις 12:02, 28-08-09:

ευχαριστω πολυ αλλα ελεγα μηπως υπαρχει καποιος που να ξερει κατι λιγο παραπανω για τα θεματα για να εχει περισσοτερο χρονο για να παιζει μαζι μου ταβλι!!!!!!ευχαριστω και παλι!!!
Αρχική Δημοσίευση από Maria17
http://www.nurs.uoa.gr/index.php?opt...d=313&Itemid=1
Πες της απο ανατομια να παρει τα συγγραματα Α,Δ και Ε και απο φυσιολογια το Β (φυσιολογια ο καθηγητης ειναι πολυ κουλος,ελπιζω η κοπελα σου να ειναι τυχερη..)
ναι η αληθεια ειναι οτι στις εξετασεις της γενικα ειναι τυχερη,για να δουμε και σε αυτες !!! να σαι καλα παντως!!!
Παράθεση

pagokrat0r

Φοιτητής

Ο pagokrat0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O pagokrat0r έγραψε: στις 13:15, 28-08-09:

Γλεντια που θα κανουμε φετος!
Παράθεση

Μαρια 018

Φοιτητής

H Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Μαρια 018 έγραψε: στις 12:26, 29-08-09:

Γεια σας! απο φετος θα ειμαι και γω φοιτιτρια της νοσηλευτικης (στην αθηνα). Γενικα ειναι ενας κλαδος που μου αρεσει αλλα αφου διαβασα και αυτα που εχετε γραψει απλα ξετρελαθικααααα! ανυπομονω να ξεκινησουμε!!!!
Παράθεση

Maria17

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Maria17 έγραψε: στις 14:14, 29-08-09:

Οντως κοπελια ειναι πολυ ενδιαφεροντα σχεδον ολα τα μαθηματα.. κι εγω ανυπομονω
Παράθεση

eleni1201

Φοιτητής

H eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H eleni1201 έγραψε: στις 21:51, 29-08-09:

Καλώς ήρθες στην σχολή μας!
Εγώ τελείωσα φέτος το 2ο έτος.
Μαρια17, εσυ αν κατάλαβα καλά είσαι θα πας τώρα στο 2ο ε?
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 859 μηνύματα.

O Nickname έγραψε: στις 21:54, 29-08-09:

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι? Τι διαφορά (επαγγελματικά) έχει η Νοσηλευτική ΑΕΙ από ΤΕΙ?
Παράθεση

Μαρια 018

Φοιτητής

H Μαρια 018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Μαρια 018 έγραψε: στις 22:45, 29-08-09:

Σε ευχαριστω πολυ ελενη!!!!!

Η διαφορα αναμεσα στην νοσηλευτικη αει απο τει ειναι μεγαλη... πρωτον απο οτι λενε τα μαθηματα ειναι πιο δυσκολα και τελειωνοντας το αει νοσηλευτικης συμφωνα με πληροφοριες που μου εχουν δωσει μπαινεις σε νοσοκομεια σε διοικιτικες θεσεις και οι επαφες σου με τους ασθενεις ειναι ελαχιστες σε αντιθεση με το τει που οι επαφες ειναι μερος της δουλειας....
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,229 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 22:48, 29-08-09:

Ξερω Νοσηλευτρια αποφοιτο ΑΕΙ που εργαζεται σε ιδιωτικο νοσοκομειο, και εχει τις ιδιες αρμοδιοτητες με εκεινες των ΤΕΙ (δεν εχει αλλη προυπηρεσια βεβαια). Διοικητικα μπορεις να ανελθεις γρηγοροτερα, αλλα δεν μπαινεις απο την αρχη προισταμενος ξερω 'γω.
Παράθεση

margarita

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O margarita έγραψε: στις 00:21, 30-08-09:

εγω περασα σπαρτη γιατι ειμαι απο λακωνια κ με βολευε καλυτερα δεν εχει περασει κανενας αλλος σπαρτη?
Παράθεση

Μαρια 018

Φοιτητής

H Μαρια 018 έγραψε: στις 09:34, 30-08-09:

Tι να σου πω δεν ξερω... εμενα αυτες τις πληροφοριες μου εδωσαν και αυτες σας λεω...
Παράθεση

eleni1201

Φοιτητής

H eleni1201 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H eleni1201 έγραψε: στις 11:52, 30-08-09:

Παιδιά λυπάμαι πολύ θα σας απογοητεύσω, αλλά δυστυχώς έχουμε περίπου τις ίδιες αρμοδιότητες πρακτικά...
Στην αρχή όταν μπήκαμε μέσα, η καθηγήτρια της εισαγωγής στην νοσηλευτική (κα Παπαθ.) μας τα παρουσίασε πάααααρα πολύ ωραία... Και μισθολογικά και σχετικά με την προαγωγή και τις αρμοδιόητες...
Η αλήθεια είναι ότι εδώ στην Ελλάδα το επάγγελμα του νοσηλευτή δεν έχει ακόμα εκτιμηθεί και όλοι λένε: νοσηλευτική? α θα βάζεις πάπιες δηλαδή... Ναι θα χρειαστεί κάποιες στιγμές και αυτό να κάνεις, παρά το γεγονός ότι μόχθησες τόσο πολύ να τελειώσεις αυτή την σχολή αντί να πας σε κάνα ΤΕΙ και να περνάς ζάχαρη... Και μόλις οι μικρότερες συμφοιτήτριές μου αρχίσουν να πηγαίνουν στα νοσοκομεία για πρακτική (βασική 2 κλπ...) θα διαπιστώσουν ότι οι περισσότερες προϊσταμένες είναι από ΤΕΙ. Και λογικό, όταν σε όλη την Ελλάδα υπάρχουν καμιά 10αριά Νοσηλευτικές ΤΕΙ και μόνο δύο ΑΕΙ. Και λαμβάνοντας υπόψη ότι η δική μας σχολή είναι νεότερη και ότι για την θέση της προϊσταμένης απαιτείται εμπειρία πολλών ετών, αλλά και άλλους παράγοντες, είναι απολύτως φυσιολογικό να είναι οι περισσότερες προϊσταμένες από ΤΕΙ.
Προσωπικά αγαπώ πάρα πολύ την σχολή μας, κι ας μην ήταν η πρώτη μου επιλογή. Και γίνεται προσπάθεια από καθηγητές και άλλους φορείς να αναγνωριστεί η πραγματικη αξία της. Δυστυχώς έχουμε αρκετό δρόμο μπροστά μας...
Εάν με ρωτούσε κανείς πάντως αν θα διάλεγα ΑΕΙ ή ΤΕΙ, όπως έγινε φανερό θα διάλεγα την πρώτο, για την ποιότητα των γνώσεων που προσφέρει, καθώς παράγει πραγματικούς επιστήμονες!
Ό,τι απορία έχετε ευχαρίστως να σας απαντήσω, εάν γνωρίζω...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Ctee_m