Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,044 εγγεγραμμένα μέλη και 2,411,744 μηνύματα σε 75,392 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 163 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιατρική Πάτρας

Κομνηνός

Διακεκριμένο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,576 μηνύματα.

O Κομνηνός έγραψε: στις 21:25, 20-11-15:

βρε την ξερω την αξιολογηση του πανεπιστημιου leiden,εκατο φορες εχω γραψει γι αυτην ειναι απο τις καλυτερες αξιολογησεις και απο τις ελαχιστες που μετρανε καθαρη ποιοτητα

αλλα αυτα τα 186 κ.λπ για την ιατρικη δεν τα βλεπω σε αυτην
πολυ πιο κατω δειχνει
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,427 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 21:06, 03-12-15:

Το φοιτητικό κίνημα που άρχισε να ακμεί με θέμα τα βιβλία που δεν δίνουν στην Ιατρική Πάτρας έχει δυστυχώς ξεφουσκώσει από τους ίδιους φοιτητές αφού στην επόμενη γενική συνέλευση βγήκε ανεξάρτητο πλαίσιο από φοιτητές άνευ κομμάτων που προτειναν λύση στο πρόβλημα με συλλογή υπογραφών και συζήτηση με τον προέδρο. Τελικά οι ίδιοι που ανέβασαν το πλαίσο δεν υπέγραψαν και δεν ασχολήθηκαν.

Δύο επόμενες γενικές συνελεύσεις που προσπάθησαν να γίνουν απο κομματοπαιδα δεν έγιναν λόγο μειωμένης απαρτίας. Οπότε για μια ακόμη το φοιτητικό κίνημα ειναι μικρότερο των περιστάσεων.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vasilakis13 (Βασίλης)

Φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 692 μηνύματα.

O vasilakis13 έγραψε: στις 21:41, 03-12-15:

Εγώ άκουσα ότι δεν μπόρεσαν να μαζέψουν τις υπογραφές. Νομίζω ότι είναι 40 οι καθηγητές της παθολογίας, έπρεπε να μαζέψουν το 30% των υπογραφών δηλαδή γύρω στις 13 για να γίνει συνέλευση σύμφωνα με το νόμο και έβαλαν υπογραφή μόνο 3. Δεν ήταν θέμα αν θα υπογράψουν αυτοί που ανέβασαν το πλαίσιο, οι φοιτητές δηλαδή, αλλά το θέμα ήταν να υπογράψουν οι καθηγητές. Αν δεν υπέγραφαν οι καθηγητές τι άλλο να έκαναν? Είχαν πει από την αρχή ότι αν δεν τις μαζέψουν αποσύρονται και θα ξαναγίνει συνέλευση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,427 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:22, 03-12-15:

Δε μπροούσαν να κάνουν κάτι τα παιδιά και συμφωνώ με αυτό που εκαναν αλλά πιστεύω πως έπρεπε να υπογράψουν και μετά να το αποσίρουν την πρόταση με αυτόν που κάνανε ουσιαστικά ητανε μια τρύπα στο νερό. Επειδή κοντεύουν τα Χριστούγεννα και έχουμε εξεταστική σε λίγο καιρό νομίζω ότι δύσκολα θα γίνει κάτι.

Νομίζω πως αν γινόταν τότε 7ημερη κατάληψη το θέμα θα πήγαινε και στα Αθηναικά ΜΜΕ και θα δινόντουσαν τα βιβλία τώρα το πάρτυ τέλειωσε. Προσωπικά δεν ήθελα κατάληψη ούτε θέλω και το θεωρώ λάθος τρόπο αντιδρασης και προτιμώ την κατάσταση ως έχει δε θα με συμφερε καθόλου μια κατάληψη μέσα στην εξεταστική.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 03-12-15 στις 22:26.
Παράθεση

vasilakis13 (Βασίλης)

Φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 692 μηνύματα.

O vasilakis13 έγραψε: στις 22:40, 03-12-15:

Τι εννοείς να υπογράψουν όμως? Που να υπογράψουν? Αφού οι καθηγητές έπρεπε να υπογράψουν.
Κι εγώ πιστεύω ότι δύσκολα πλέον θα γίνει κάτι, ειδικά μετά τις τελευταίες συνελεύσεις οι οποίες δεν έγιναν, έχει πέσει πολύ η δυναμική όπως είπες κι εσύ...
Με την κατάληψη πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν θα γινόταν κάτι... απλά θα περίμεναν να τη λήξουμε ενώ αυτοί πληρώνονται κανονικά, το θέμα έφτασε και σε μεγάλα αθηναϊκά site, αλλά κανείς δεν συγκινήθηκε. Βέβαια η κατάληψη θα είχε μεγαλύτερο αντίκτυπο, αλλά και πάλι, από τη στιγμή που με λογικά επιχειρήματα οι καθηγητές δεν είναι διαθέσιμοι καν να συζητήσουν (γιατί κάποια αντιπρόταση εκ μέρους των καθηγητών δεν έχω ακούσει μέχρι σήμερα, για λιγότερα ή διαφορετικά συγγράμματα) δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια ελπίδα.
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε: στις 23:01, 03-12-15:

Χαζομάρα μου νόμιζα πως μάζευαν υπογραφές και από φοιτητές που στήριζαν την προσπάθεια
Παράθεση

karv2 (Sandra)

Φοιτητής

H Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H karv2 Free yourself. έγραψε: στις 12:09, 29-08-16:

Νομίζω ήρθε καιρός να ξαναζωντανέψει αυτό το θέμα! Συμφοιτητές/συμφοιτήτριές μου πού είστε;
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,138 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 12:20, 29-08-16:

κάθε χρόνο έτσι λένε όλοι και κανείς δεν εμφανίζεται μετά...
Παράθεση

karv2 (Sandra)

Φοιτητής

H Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H karv2 Free yourself. έγραψε: στις 19:21, 29-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
κάθε χρόνο έτσι λένε όλοι και κανείς δεν εμφανίζεται μετά...
Μπουχουχου Το φαντάστηκα , αλλά έκανα μια προσπάθεια!
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,138 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 22:19, 29-08-16:

Ή κανονίζουν και συναντήσεις γνωριμίας (light συνοικέσια) και κανείς δεν πατάει. Κάτι έχουν όλοι την τελευταία στιγμή. Δουλειές. Επίσης παρατηρείται το φαινόμενο, ενώ μπορεί να μιλάνε διαδικτυακά και να έχουν καλή επαφή με mails, facebook...κλπ μετά όταν τυγχάνει να φοιτούν στην ίδια πόλη, ξεκόβουν απότομα χωρίς ειδοποίηση. Καλό ψάξιμο..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,732 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 22:28, 29-08-16:

Sandra, θα τους γνωρίσεις όλους τις πρώτες μέρες
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε: στις 22:53, 29-08-16:

Δεν είμαι φοιτητής πια σε αυτήν την σχολή
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Mustang

Βρείτε παρόμοια