Ποια είναι η γνώμη σας για τη Λογοτεχνία;

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Εντάξει κουραστικό και ψυχοφθόρο αλλά δεν νοείται Θεωρητική χωρίς Λογοτεχνία. Ο εμετός της θεωρητικής είναι τα Λατινικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ρε παιδια! μονο εμενα με αγχωνει τοσο η λογοτεχνια; δεν την μπορωω βαριεμαι τοσο πολυ να μαθω τα σχολια ειναι παρα πολλα! εκθεση κ λογοτεχνια ειναι τα χειροτερα μ .. λεω να δωσω μεγαλυτερη βαση ιστορια αρχαια γιατι εχουν και τον μεγαλυτερο συντελεστη βαρυτητας.. η λογοτεχνια κ η εκθεση ποσο εχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
δεν την μπορωω βαριεμαι τοσο πολυ να μαθω τα σχολια ειναι παρα πολλα!
Πάλι καλά π δεν έχεις φυσική ή μαθηματικά να λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
πφφ σωστο κ αυτο! αλλα κ την θεωρητικη ευκολη δεν την λες με τιποτα.. !
ολες οι κατευθυνσεις για μενα ειναι το ιδιο δυσκολες. Απλως με την θεωρητικη εχεις ενα στανταρακι βαθμο αν διαβασεις.. τεχνλογικη/θετικη αν θελουν να σε καψουν σε καινε!


παιδια οποιος διαβαζει λογοτεχνια να μ πει ποση ωρα του παιρνει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Λεω να δωσω μεγαλυτερη βαση ιστορια αρχαια γιατι εχουν και τον μεγαλυτερο συντελεστη βαρυτητας.. η λογοτεχνια κ η εκθεση ποσο εχουν;

Μη το βλέπεις έτσι. Διάβασε σε όλα το ίδιο, μη ξεχωρίζεις τα μαθήματα :)
Μπορεί να γράψεις τέλεια ιστορία και αρχαία που έχουν συντελεστή, αλλά αν γράψεις μέτρια ή χάλια (που δε στο εύχομαι) λογοτεχνία, να χάσεις τη σχολή που θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
ρε παιδια! μονο εμενα με αγχωνει τοσο η λογοτεχνια; δεν την μπορωω βαριεμαι τοσο πολυ να μαθω τα σχολια ειναι παρα πολλα! εκθεση κ λογοτεχνια ειναι τα χειροτερα μ .. λεω να δωσω μεγαλυτερη βαση ιστορια αρχαια γιατι εχουν και τον μεγαλυτερο συντελεστη βαρυτητας.. η λογοτεχνια κ η εκθεση ποσο εχουν;

.
Φίλη μου κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι.. Είναι τόσα πολλά που αν έκανα τόσες ώρες να βγάλω τον κρητικό τι θα γίνει τότε μέσα στη χρονια; Και ακόμα δεν τον έχω τελειοποιήσει για το διαγώνισμα,φαντάσου.. Αλλά από όσο μίλησα με παιδιά που έδωσαν μόνο που δε με εβρισαν γιατί τους είπα ότι προσπαθώ να τα μαθαίνω αρκετά καλά.. Μου είπαν ότι απλώς τη γενική ιδέα πρέπει να πιάσω και να την αναλύσω με δικά μου λόγια.. Νομίζω έτσι θα συνεχίσω γιατί δε θα με πάρει και ο χρόνος και θα εξαντληθω.. :-S θα δούμε πως θα πάει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plato97

Νεοφερμένος

Ο Plato97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Η Λογοτεχνία( Κατ.) είναι ένα υποκειμενικό μάθημα το οποίο θα μπορούσε να είναι πιο ενδιαφέρον. Όντας μαθητής της Θεωρητικής πιστεύω ότι η υπερβολική ανάλυση( σχήματα λόγου, ποιητικά ρεύματα όπως ρεαλισμός κ.α.) και η μελέτη διαφορετικών απόψεων άλλων συγγραφέων μπορεί να κάνουν το μάθημα πιο κουραστικό... Για το λόγο αυτό είναι και ένα από τα πιο δύσκολα μαθήματα της Θεωρητικής καθώς δεν προυποθέτει μόνο αποστήθιση αλλά και ικανότητα ανάπτυξης και σχολιασμού των ιδεών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εντάξει κουραστικό και ψυχοφθόρο αλλά δεν νοείται Θεωρητική χωρίς Λογοτεχνία. Ο εμετός της θεωρητικής είναι τα Λατινικα...

omg τα λατινικα?? τα λατινικα ειναι δωρο θεου, μαθημα που προσφερεται για να γραψεις αριστα και να σωσεις τη βαθμολογια σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
omg τα λατινικα?? τα λατινικα ειναι δωρο θεου, μαθημα που προσφερεται για να γραψεις αριστα και να σωσεις τη βαθμολογια σου....

Τα λατινικά μόνο δώρο θεού δεν είναι. Δεν μπορώ να τα μάθω τόσο εύκολα και επίσης τα θυμάμαι μόνο για την επόμενη μέρα που θα έχουμε, αλλιώς δεν. Μάλλον διαβάζω με λάθος τρόπο, σίγουρα δηλαδή. Οι άλλοι πως τα συγκρατούν καλύτερα ε; Λιώνουν διαβάζοντας αρχικούς χρόνους των ρημάτων και την γραμματική...πόσο ωραία (δεν) είναι όλο αυτό. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τα λατινικά μόνο δώρο θεού δεν είναι. Δεν μπορώ να τα μάθω τόσο εύκολα και επίσης τα θυμάμαι μόνο για την επόμενη μέρα που θα έχουμε, αλλιώς δεν. Μάλλον διαβάζω με λάθος τρόπο, σίγουρα δηλαδή. Οι άλλοι πως τα συγκρατούν καλύτερα ε; Λιώνουν διαβάζοντας αρχικούς χρόνους των ρημάτων και την γραμματική...πόσο ωραία (δεν) είναι όλο αυτό. :hehe:

Συζητησε με τον καθηγητη/τρια σου τον τροπο με τον οποιο διαβαζεις το μαθημα... πολλοι διαβαζουν με λαθος τροπος, προτιμουν και εδω την παπαγαλια και τα σκ*τωνουν... Εγω παντως τα λατρευα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Συζητησε με τον καθηγητη/τρια σου τον τροπο με τον οποιο διαβαζεις το μαθημα... πολλοι διαβαζουν με λαθος τροπος, προτιμουν και εδω την παπαγαλια και τα σκ*τωνουν... Εγω παντως τα λατρευα!

Και εγώ σαν τους πολλούς είμαι και προσπαθώ να τα μάθω παπαγαλία αλλά όπως φαίνεται δεν βοηθάει τόσο εφόσον δεν τα θυμάμαι και μετά από μια δυο βδομάδες. Η κοπέλα που μου κάνει ιδιαίτερα στα λατινικά αλλά και στα υπόλοιπα μαθήματα της κατεύθυνσης μου λέει πως τα πηγαίνω καλά απλά μερικές φορές το μυαλό είναι αλλού εντελώς. Στην αρχή της β λυκείου αναγκαστικά προσπαθούσα να τα μάθω για να μην έχω κενά και τα μάθαινα σχετικά εύκολα, αργότερα όμως που δεν έδινα και πολλή σημασία απλά είχα μια ιδέα για τα γραμματικά φαινόμενα, τίποτα παραπάνω. Ακόμα και με την κοπέλα το ίδιο πράγμα, είτε μόνη μου τα διάβαζα είτε όχι, δεν θα άλλαζε κάτι. Αν και τα καταλαβαίνεις καλύτερα αν στα εξηγήσουν περισσότερες φορές. Φέτος πρέπει να στρωθώ για να καλά! :/: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top