Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εμένα με ενδιαφέρει κάτι στο οποίο θα μπορώ μετά να βρω δουλειά αν το βγάλω με ένα καλό βαθμό πτυχίου.

Σκέφτομαι για το τμήμα ζωικής παραγωγής του γεοπωνικού, αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς βγαίνεις απο εκεί. Βγαίνεις γεοπώνος?
Και είναι εύκολο να βρεις δουλειά μετά?
ίδια απορία έχω και για το τμήμα φυτικής παραγωγής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Εμένα με ενδιαφέρει κάτι στο οποίο θα μπορώ μετά να βρω δουλειά αν το βγάλω με ένα καλό βαθμό πτυχίου.

Σκέφτομαι για το τμήμα ζωικής παραγωγής του γεοπωνικού, αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς βγαίνεις απο εκεί. Βγαίνεις γεοπώνος?
Και είναι εύκολο να βρεις δουλειά μετά?
ίδια απορία έχω και για το τμήμα φυτικής παραγωγής.

Γνωρίζω απο έναν πολύ καλό μου φίλο που είναι στην Γεωπονία του Απθ .
Αρχικα κανενας δεν ξερει τι θα γινει σε 4,5,10 χρόνια , όλοι μιλαμε υποθετικα .
Αν επισκεφθεις της σελιδα της γεωπονιας μελετησε τον οδηγο σπουδων.
Στο απθ υπαρχει ενας κορμος μαθηματων και μετα παιρνεις κατευθυνση εαν δεν κανω λαθος ειτε ζωικης ειτε φυτικης παραγωγης .
Μπορεις να δουλεψεις σε καποια εταιρεια που παραγει τροφιμα υπευθυνος για τον ελεγχο , είτε στα λιπασματα κλπ
Με μια αναζητηση στο google θα βρεις πολλα αρθρα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η γεωπονία είναι το μέλλον. Θα φυτέψεις και χασισάκι και όλα κομπλέ μαν μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Η γεωπονία είναι το μέλλον. Θα φυτέψεις και χασισάκι και όλα κομπλέ μαν μου.


αχαχαχα το σκέφτομαι σοβαρά γι΄αυτόν τον λόγο:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης.

Αγροτικής Ανάπτυξης και Οικονομίας Ορεστιάδας ,
μετά πάρε κατεύθυνση είτε γεωπονικό είτε τεχνολογία τροφίμων και είσαι τζέτ.

Αν μπορείς να αντέξεις οικονομικά και ψυχολογικά να σπουδάσεις στην Ορεστιάδα, πάνε εκεί με τα χίλια.
Είναι η αδελφή μου εκεί και τώρα κάνει μια υπέροχη πτυχιακή στα τριαντάφυλλα και στην απόσταξη του αιθέριου ελαίου τριαντάφυλλου. ;)

Good Luck!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kool

Νεοφερμένος

Ο Kool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα,μολις πηρα τα αποτελεσματα των πανελλαδικων και εγραψα 16.542 μορια στο 4ο πεδιο δηλαδη σπουδές οικονομιας και πληροφορικης.Βρισκομαι ομως σε μεγαλο διλημμα για το ποια σχολή να επιλεξω.Βρισκομαι αναμεσα στις εξης:1)Τουριστικων Σπουδων πανεπιστημιου πειραια.
2)Χρηματοοικονομικα και Τραπεζικη Διοικητικη πανεπιστημιου πειραια.
3)Οικονομικής Επιστήμης πανεπιστημιου πειραια.
Ο καθηγητης που μου εκανε ΑΟΘ πιστεύει πως ταιριαζει στον χαρακτηρα μου να σπουδάσω οικονομικη επιστημη λεγοντας οτι ειμαι ενα παιδι που μπορεί να δει τα πράγματα πιο γενικα,σε αντιθεση με τα χρηματοοικονομικα που ισχυριζεται οτι ειναι μια τεχνη που την μαθαινεις.Το προβλημα μου ειναι ναι μεν με ενδιαφέρει να σπουδασω αυτο το αντικείμενο (οικονομικα ή χρηματοοικονομικα) απ'οτι εχω καταλαβει δεν θα μαρεσουν τα αντίστοιχα επαγγελματα που θα μπορουσα να ακολουθησω απο εκει.Για παραδειγμα πιστεύω οτι θα βαριομουν μετα απο μερικα χρονια την δουλεια γραφειου.Γιαυτο το λογο σκεφτομαι το πτυχιο τουριστικων,μεσω του οποιου μπορω να ακολουθησω καποια αλλα επαγγελματα πιο ενδιαφέροντα για μενα,και μετά να ανοίξω μια δικη μου επιχειρηση.


Αυτο που θα ηθελα θα ηταν μερικες συμβουλες για να με βοηθησουν σε αυτην την σημαντική αποφαση.Ευχαριστω εκ προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Πρώτα από όλα σκέψου τι επάγγελμα σε ενδιαφέρει.

Από εκεί θα προσανατολιστείς σχετικά με το τι σχολές πρέπει να δεις.

ΑΝ σε ενδιαφέρει το τουριστικό, σκέψου καλά την ΑΣΤΕΡ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kool

Νεοφερμένος

Ο Kool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τι ακριβως πιστευεις πως προσφερει η αστερ σε σχεση με το τμημα τουριστικων του πανεπιστημίου Πειραια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni00

Νεοφερμένος

Η eleni00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας!Θα ηθελα γνωμες για τρια τμηματα οικονομικών Επιστημών στην Πατρα,τον Βολο και το Ρεθυμνο.
Με ενδιαφερει η σχολη των οικονομικων επιστημων αλλα δεν ξερω ποια να δηλωσω πρωτη απο ολες αυτες τις περιοχες,καθως τν Αθηνα με τα μορια π εβγαλα δν την πιανω.Ξερετε αν εχουν διαφορες μεταξυ τους ως πανεπιστημια;Και σαν περιοχη ποια θα προτεινετε;
Ευχαριστωωω εκ των προτερων ολους σας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τι ακριβως πιστευεις πως προσφερει η αστερ σε σχεση με το τμημα τουριστικων του πανεπιστημίου Πειραια;

Καλησπέρα, η ΑΣΤΕΡ είναι τοπ στον τομέα της.

Χωρίς να θέλω να μειώσω καποιο τμήμα πάντα.

Έχει μεγαλη ιστορία στο χώρο και είναι η πρώτη του είδους στη χώρα. Πολλά σημερινα στελεχη βγήκαν από εκεί.

Απλά ψαξε τη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα έβαζα οικονομικό Πάτρας πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Merlin-

Νεοφερμένος

Ο -Merlin- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γιατί δεν βάζεις οικονομική επιστήμη στο ΟΠΑ που είναι ένα εξαίρετο τμήμα είμαι στο δεύτερο έτος και είναι πάρα πολύ ενθουσιασμένος με το πρόγραμμα σπουδών του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni00

Νεοφερμένος

Η eleni00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γιατί δεν βάζεις οικονομική επιστήμη στο ΟΠΑ που είναι ένα εξαίρετο τμήμα είμαι στο δεύτερο έτος και είναι πάρα πολύ ενθουσιασμένος με το πρόγραμμα σπουδών του

Θα ειναι η πρωτη μ επιλογη.Αλλα δεν το πιανω εβγαλα 12500 περιπου.
Αληθεια γινεται μαθημα στο ΟΠΑ εχω ακουσει οτι δν γινεται;

Θα έβαζα οικονομικό Πάτρας πρώτα.

Ααα οκ!!!!
Για καποιο συγκεκριμενο λογο ή επειδη βρισκεται πιο κοντα στην Αθηνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1)Ειν το τρίτο μεγαλο κάμπους.
2) πολύ καλή φοιτητική ζωή
3) πολύ καλο πρόγραμμα σπουδών χωρίς να κρίνω τα αλλα.
Παντα προτείνω το εξής : αρχικά να πετύχω τον στόχο μου και αν γίνεται να το συνδυασω με μια όμορφη πολη.
Καλά αποτελέσματα!!!!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni00

Νεοφερμένος

Η eleni00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
1)Ειν το τρίτο μεγαλο κάμπους.
2) πολύ καλή φοιτητική ζωή
3) πολύ καλο πρόγραμμα σπουδών χωρίς να κρίνω τα αλλα.
Παντα προτείνω το εξής : αρχικά να πετύχω τον στόχο μου και αν γίνεται να το συνδυασω με μια όμορφη πολη.
Καλά αποτελέσματα!!!!! :) :)

Σας ευχαριστωωω πολυ για τις πληροφοριες σου!Σπουδαζεις εκει;
Δεν ξερω καθολου την Πατρα σαν πολη γιατι κ εμενα μ ενδιαφερει να σπουδασω σε μια ομορφη πολη!!! ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Merlin-

Νεοφερμένος

Ο -Merlin- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Θα ειναι η πρωτη μ επιλογη.Αλλα δεν το πιανω εβγαλα 12500 περιπου.
Αληθεια γινεται μαθημα στο ΟΠΑ εχω ακουσει οτι δν γινεται;

οχι γινεται μαθημα στο οπα και πολυ καλο μαλιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Από την σχολή επιστήμης και τεχνολογίας τροφίμων βγαίνεις έστω και με μεταπτυχιακό διατροφολόγος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από την σχολή επιστήμης και τεχνολογίας τροφίμων βγαίνεις έστω και με μεταπτυχιακό διατροφολόγος?

Οι μόνες σχολές που κατοχυρώνουν επαγγελματικά δικαιώματα διαιτολόγου-διατροφολόγου είναι του Χαροκόπειου Πανεπιστημίου και των ΤΕΙ Θεσ/νίκης, Σητείας και Καρδίτσας (ΠΔ133/2014 https://www.et.gr/idocs-nph/search/p...IueQ__xGVdmO7JwYxhY1MSe5kGn2Fuh90i_n6Vzv-IY2I).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni00

Νεοφερμένος

Η eleni00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Από την σχολή επιστήμης και τεχνολογίας τροφίμων βγαίνεις έστω και με μεταπτυχιακό διατροφολόγος?

Βγαίνεις αυτό που λέει το τμήμα.

Επιστήμονας τροφίμων.

Το μεταπτυχιακό σε εξειδικεύει, δε σου αλλάζει επαγγελματικά δικαιώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top