Η αντίληψη του φυσικού κόσμου

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
[FONT=Times New Roman, serif]στο Πανεπιστήμιο του Ώστιν στο Τέξας, ο νομπελίστας φυσικός Ilya Prigogine μελετάει τον τρόπο που χημικές και άλλου τύπου δομές αναπτύσσουν πρότυπα βγαλμένα απ' το χάος. Ο Karl Pribram, νευρολόγος στο Πανεπιστήμιο του Stanford, πρότεινε τη θεωρία ότι, ο εγκέφαλος είναι ένα είδος "ολογράμματος", ένας αναλυτής μοντέλων και συχνοτήτων, που δημιουργεί την "σκληρή" πραγματικότητα, ερμηνεύοντας συχνότητες από μια διάσταση πέρα απ' το χώρο και το χρόνο. Με άλλα λόγια, ο φυσικός κόσμος που ξέρουμε είναι "ισομορφικός" - δηλαδή όμοιος - με τις διαδικασίες του εγκεφάλου.[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]
Ίσως λοιπόν, μια συμμαχία κβαντικών φυσικών, νευρολόγων, παραψυχολόγων και μυστικιστών να μας δώσει μια νέα και διαφορετική εικόνα του σύμπαντος, μη-αιτιοκρατικού αλλά "συμπαθητικού", που λειτουργεί πιο πολύ σαν μια μεγάλη σκέψη παρά σαν μια μεγάλη μηχανή, ενοποιώντας ύλη, ενέργεια και συνείδηση.
[/FONT]







[FONT=Times New Roman, serif]Αυτό βρήκα σε μια εργασία που δημοσιεύει το esoterica.gr[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]στη διεύθυνση https://www.esoterica.gr/articles/psycholg/ajungsyn/ajungsyn.htm[/FONT]


[FONT=Times New Roman, serif]Το θεωρώ αποκαλυπτικό μιας νέας συνείδησης που αρχίζει να αιτιολογείται στην ανθρώπινη οντότητα.
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skeftomilos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Skeftomilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Έχω διαβάσει ένα βιβλίο του Prigogine, Το Τέλος της Βεβαιότητας, Κάτοπτρο, 1996. Δεν ξέρω τι έφταιξε, η εξυπνάδα του συγγραφέα, η χαζομάρα η δική μου, πάντως δεν κατάλαβα τίποτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Ακόμα και αν δεχτούμε ότι κάποιες συμπτώσεις αντηχούν κάποιες υπερβατικές αλήθειες, θα υπήρχε και τότε πρόβλημα στο να βρούμε τις αλήθειες αυτές. Τι οδηγό θα μπορούσε κάποιος να χρησιμοποιήσει για να καθορίσει την ορθότητα μιας ερμηνείας;Υποκειμενικό δεν είναι αυτό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Ακόμα και αν δεχτούμε ότι κάποιες συμπτώσεις αντηχούν κάποιες υπερβατικές αλήθειες, θα υπήρχε και τότε πρόβλημα στο να βρούμε τις αλήθειες αυτές. Τι οδηγό θα μπορούσε κάποιος να χρησιμοποιήσει για να καθορίσει την ορθότητα μιας ερμηνείας;Υποκειμενικό δεν είναι αυτό ;

Το κριτήριο με το οποίο είμαστε εφοδιασμένοι σαν οδηγό είναι υποκειμενικό και διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο... πλησιάζει την αντικειμενικότητα όταν πολλοί άνθρωποι χρησιμοποιούν το ίδιο κριτήριο. Οι αλήθειες μας έχουν γίνει γνωστές από μικρά παιδάκια... να τις κατανοήσουμε και δικαιολογήσουμε με το νου μας πασχίζουμε μάταια...
Αν μπορείς οδηγό να έχεις την καρδιά σου και είσαι σε θέση να ξέρεις τι θέλεις,
είσαι ο κυβερνήτης του σκάφους σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skeftomilos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Skeftomilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kynofilos:
Ίσως λοιπόν, μια συμμαχία κβαντικών φυσικών, νευρολόγων, παραψυχολόγων και μυστικιστών να μας δώσει μια νέα και διαφορετική εικόνα του σύμπαντος, μη-αιτιοκρατικού αλλά "συμπαθητικού", που λειτουργεί πιο πολύ σαν μια μεγάλη σκέψη παρά σαν μια μεγάλη μηχανή, ενοποιώντας ύλη, ενέργεια και συνείδηση.

Μια ψήφος από μένα στο αιτιοκρατικό σύμπαν. Ζήτω η αιτιοκρατία! Δώστε μου σχέσεις αιτίου αιτιατού και πάρτε μου την ψυχή. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skeftomilos:
Μια ψήφος από μένα στο αιτιοκρατικό σύμπαν. Ζήτω η αιτιοκρατία! Δώστε μου σχέσεις αιτίου αιτιατού και πάρτε μου την ψυχή. :D

:):):) Ναι είναι τόσο άνετο το γνωστό και αιτιατό που φοβόμαστε την ελευθερία του συμπαθητικού μήπως και πράγματι το σύμπαν μας βοηθά να πραγματοποιήσουμε τα όνειρά μας. Τότε κάθε κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε θα είχε σαν αίτιο ένα δικό μας όνειρο συνειδητό ή καταχωνιασμένο βαθύτερα.
Το συμπαθητικό σύμπαν είναι ζωντανό με προτιμήσεις και συναισθήματα και μεροληψία, όπου το αντικειμενικό καταλήγει να είναι μια εφεύρεση του μυαλού μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Μου εκανε εντυπωση αυτο που εχουν γραψει οι διαχειριστεs του σαιτ σχετικα με τον ανθρωπο που επελεξε να σχολιασουμε αυτο το θεμα και γραφουν τα εξηs:<<Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.>> Βλεπουμε αμεσωs λοιπον οτι ειναι δυνατον καποιοs που ειχε μια αποψη πανω στο θεμα αυτο σχετικα με τουs φυσικουs νομουs μετα απο τεσσερα χρονια να εχει αλλαξει γνωμη γιατι καποιοs αλλοs επιστημοναs εβγαλε μια αλλη διαφορετικη θεωρια πανω σε αυτο το ζητημα που κατερριπτε την προηγουμενη.
Και αυτο δεν συμβαινει μονο στουs ανθρωπουs που δεχονται την πληροφορια απο καπου αλλου αλλα και σε εκεινουs που την ελεγχουν.
Φανταστειτε τωρα καποιοs που εχει κανει την ερευνα του πανω σε καποιο ζητημα που εχει σχεση με τουs φυσικουs νομουs του συμπαντοs να ανακαλυψει μετα απο 10,20,30 χρονια ερευνων οτι εκανε λαθοs γιατι βγηκε καποιοs αλλοs μετα απο αυτον και κατερριψε την δικη του θεωρια.Φανταστειτε ακομα την μεγαλη απογοητευση του για ολα αυτα τα χαμενα χρονια και την προσωρινη μονο δοξα που αποκομισε για κατι τελικα που δεν ειχε αξια,αλλα και ο επομενοs ισωs δεν θα το χαρει για πολυ γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα εχει την ιδια μοιρα με τον προηγουμενο συναδελφο του.
Μα θα πει καποιοs οτι ετσι ειναι θελει πολυ προσπαθεια και γνωση για να φτασει κανειs στην αληθεια.Και οντωs ετσι ειναι θελει πολυ προσπαθεια να φτασει κανειs στην αληθεια αλλα αρκει μονο η προσπαθεια; Και εγω μπορει να προσπαθω ολη μου την ζωη να σηκωσω ενα τεραστιο βραχο να τον πεταξω χιλιομετρα πιο περα και μετα να πεταξω και ο ιδιοs καπου πολυ μακρια αλλα αρκει μονο αυτο;
H λογικη απαντηση ειναι οχι φυσικα,δεν αρκει μονο η προσπαθεια θα πρεπει να γινειs υπερανθρωποs για να την σηκωσειs, να την πεταξειs και μετα να πεταξειs και εσυ καπου πολυ μακρια!!!
Δηλαδη θα πρεπει να γινει κατι υπερφυσικο,υπερβατικο για να τα καταφερω υπερπηδωνταs δηλαδη ακομα και αυτουs τουs φυσικουs νομουs που διεπουν το συμπαν.
Φτανουμε λοιπον στο συμπερασμα οτι για να κανη κανειs αυτη την προσπαθεια θα πρεπει να γνωριζει πανω και σε τι κανονεs θα δουλεψει,αν οι κανονεs ειναι ελλειπειs γιατι ειναι μαγαρισμενοι θα οδηγειτε εκ του ασφαλουs συνεχωs σε συμπερασματα που καθε λιγο και λιγακι θα ανατρεπονται και αυτο γιατι το συμπαν μεσα στο οποιο ζουμε ειναι υποβαθμισμενο και στερειτε πολλων δυνατοτητων ειναι τρεπτο υποκειται συνεχωs σε μεταβολεs δεν ειναι σταθερο γιατι ΕΠΑΨΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ.
Μεσα σε ενα τετοιο υποβαθμισμενο και βιαιο συμπαν λοιπον κανειs μα κανειs δεν μπορει να οδηγηθει σε πραγματικα συμπερασματα για την δομη του κοσμου παρα μονο ελαχιστα για αυτον τον φαναταστικο κοσμο που μαs περιβαλει και,για την ακριβεια ουτε προκειται για τουs λογουs που εξηγησα παραπανω.Ακομα και 10.000 χρονια να περασουν απο σημερα ο επιστημοναs του μελλοντοs θα εξακολουθει να λεει τα ιδια με τον σημερινο επιστημονα <<Αυτο που γνωριζω ειναι οτι δεν γνωριζω τιποτα>>.
Αυτο θα γινεται και θα εξακολουθει να γινετε μεχρι να ανακαινισθει εκ νεου το συμπαν και,γινεται και για εναν ακομα σημαντικο λογο για να καταλαβουμε κατ'οικονομια Θεου οτι ΟΥΔΕΙΣ ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΣ πλην του ιδιου αλλα και να εχουμε ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑ στην ζωη μαs.
Το οτι ζουμε μεσα σε ενα μολυσμενο και σκουρισμενο συμπαν οφειλετε καθαρα στην δικη μαs ελευθερη βουληση που αντι του ΔΕΝ ΘΕΛΩ να ζησω μεσα σε ενα τετοιο κοσμο ειπαμε ΘΕΛΩ να ζησω εξω απο την κτιση του Θεου για να δω πωs ειναι να υπαρχω χωριs την Θεια χαρη του.
Αυτο το ατρεπτο χωριs μεταβολεs μη βιαιο συμπαν διεπεται απο εναν και μοναδικο φυσικο νομο,μια μονο δυναμη,ειναι απλο και απεριτο γιατι ειναι ΤΕΛΕΙΟ και ειναι τελειο γιατι εχει απειρεs δυνατοτητεs και για εμαs τουs ανθρωπουs και,σαs καλω να το ζησουμε καποτε απο κοντα και να το θαυμασουμε σε ολη του την μεγαλοπρεπεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Το οτι ζουμε μεσα σε ενα μολυσμενο και σκουρισμενο συμπαν οφειλετε καθαρα στην δικη μαs ελευθερη βουληση που αντι να λεγαμε ΔΕΝ ΘΕΛΩ να ζησω μεσα σε ενα τετοιο κοσμο ειπαμε ΘΕΛΩ να ζησω εξω απο την κτιση του Θεου για να δω πωs ειναι να υπαρχω χωριs την Θεια χαρη του.
Αυτο το ατρεπτο χωριs μεταβολεs μη βιαιο συμπαν διεπεται απο εναν και μοναδικο φυσικο νομο,μια μονο δυναμη,ειναι απλο και απεριτο γιατι ειναι ΤΕΛΕΙΟ και ειναι τελειο γιατι εχει απειρεs δυνατοτητεs για εμαs τουs ανθρωπουs και,σαs καλω να το ζησουμε καποτε απο κοντα και να το θαυμασουμε σε ολη του την μεγαλοπρεπεια.

Θεολογία-προπαγάνδα; Πολύ μπερδεμένα μας τα λές κύριε αζιμούθιε.
Κατ αρχήν είναι στη φύση του ανθρώπου να αναζητά συνεχώς νέα γνώση, δεν πρόκειται για ελάττωμα είτε του ιδίου είτε του σύμπαντος όπως υπενύσσεσαι αλλά καθαρά για ένα απο τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματά του. Επιχειρείς να συνδυάσεις επικίνδυνα φιλοσοφία και θεολογία το οποίο θεωρώ μάλλον επικίνδυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Θεολογία-προπαγάνδα; Πολύ μπερδεμένα μας τα λές κύριε αζιμούθιε.
Κατ αρχήν είναι στη φύση του ανθρώπου να αναζητά συνεχώς νέα γνώση, δεν πρόκειται για ελάττωμα είτε του ιδίου είτε του σύμπαντος όπως υπενύσσεσαι αλλά καθαρά για ένα απο τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματά του. Επιχειρείς να συνδυάσεις επικίνδυνα φιλοσοφία και θεολογία το οποίο θεωρώ μάλλον επικίνδυνο.
Την γνωση πρεπει να ξερειs που θα πρεπει να την αναζητησειs γιατι αν η γνωση που σου δινουν ειναι σικιε και αυτο ειναι το πιο πιθανον τοτε κλαφτα χαραλαμπε.Το σημερινο συμπαν το μονο πλεονεκτημα που εχει ακομα σε σχεση με το προηγουμενο ειναι μονο στο Θεονιο το οποιο δεν αλλαξε απο εκεινη την μεταβολη και αυτο ειναι που κραταει σε καποια ισορροπια ακομα το υποβαθμισμενο συμπαν,αν καταρρευσει αυτο τελειωσαμε!! Η αληθεια ειναι αληθεια απο οπου και αν προερχεται.Επικινδυνο ειναι να ζειs στην αγνοια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Τι είν τουτ; Ρε τους αδαείς τους καθηγητές μας στο φυσικό μου μας το κρύβουνε αυτό το σωματίδιο. Για πες μου δηλαδη....;

Το σημερινο συμπαν το μονο πλεονεκτημα που εχει ακομα σε σχεση με το προηγουμενο ειναι μονο στο Θεονιο το οποιο δεν αλλαξε απο εκεινη την μεταβολη και αυτο ειναι που κραταει σε καποια ισορροπια ακομα το υποβαθμισμενο συμπαν,αν καταρρευσει αυτο τελειωσαμε!!

Ο μικρός Ρόλαντ ήρθε το Μαύρο Πύργο
Ρομπερτ Μπράουνινκγ

Συγκεκριμένα, κατά την άποψή σου, που πρέπει να αναζητά κανείς τη γνώση; Και με ποιο κρητίριο θεωρείς οτι αποδεικνύεται ή απορρίπτεται η αξιοπιστία της πληροφορίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Τι είν τουτ; Ρε τους αδαείς τους καθηγητές μας στο φυσικό μου μας το κρύβουνε αυτό το σωματίδιο. Για πες μου δηλαδη....;



Ο μικρός Ρόλαντ ήρθε το Μαύρο Πύργο
Ρομπερτ Μπράουνινκγ

Συγκεκριμένα, κατά την άποψή σου, που πρέπει να αναζητά κανείς τη γνώση; Και με ποιο κρητίριο θεωρείς οτι αποδεικνύεται ή απορρίπτεται η αξιοπιστία της πληροφορίας;
Το Θεονιο ειναι το μοναδικο σωματιδιο στο συμπαν που δεν τεμνεται, δεν υποκειται σε φθορα και διαρκωs υπαρχει.Την γνωση φιλε μου να την αναζηταs εξω απο τιs επιστημονικεs κοινοτητεs και τουs δηθεν κουλτουριαριδεs με τα δηθεν επιστημονικα τουs συγγραμματα που ουτε την μαυρη την τυφλα τουs δεν βλεπουν γιατι απο εκει προερχεται ολη η xαιβανιτιδα στο κοσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Το Θεονιο ειναι το μοναδικο σωματιδιο στο συμπαν που δεν τεμνεται, δεν υποκειται σε φθορα και διαρκωs υπαρχει.Την γνωση φιλε μου να την αναζηταs εξω απο τιs επιστημονικεs κοινοτητεs και τουs δηθεν κουλτουριαριδεs με τα δηθεν επιστημονικα τουs συγγραμματα που ουτε την μαυρη την τυφλα τουs δεν βλεπουν γιατι απο εκει προερχεται ολη η xαιβανιτιδα στο κοσμο.

Οκ, προς χάριν της συζήτησης, θα δεχθώ τα λεγόμενά σου, αν και θεωρώ τον εαυτό μου υπηρέτη της επιστήμης.

Το εύλογο, πιστεύω ερώτημα, είναι πως ρε παιδί μου ανακαλύφθηκε αυτό το σωματίδιο; Υπάρχει κάποια θεωρία που το προβλέπει, κάποιο φυσικό φαινόμενο, κάποιο πείραμα που έγινε και επαλήθευσε την ύπαρξη του; Εσύ δηλαδή με ποια διαδικασία οδηγήθηκες στο να αποδεχθείς την ύπαρξή του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Οκ, προς χάριν της συζήτησης, θα δεχθώ τα λεγόμενά σου, αν και θεωρώ τον εαυτό μου υπηρέτη της επιστήμης.

Το εύλογο, πιστεύω ερώτημα, είναι πως ρε παιδί μου ανακαλύφθηκε αυτό το σωματίδιο; Υπάρχει κάποια θεωρία που το προβλέπει, κάποιο φυσικό φαινόμενο, κάποιο πείραμα που έγινε και επαλήθευσε την ύπαρξη του; Εσύ δηλαδή με ποια διαδικασία οδηγήθηκες στο να αποδεχθείς την ύπαρξή του;
Για αυτα τα σωματιδια μιλησε και ο Δημοκριτοs αλλα ειναι αγνωστα προs την επισημη επιστημονικη κοινοτητα και πολλα αλλα ακομα που φροντισαν καποιοι να τα αποκρυψουν.Καλα κανηs και εισαι υπηρετηs τηs επιστημηs γιατι μην ξεχναs οτι ο Μεγιστοs των επιστημονων ειναι ο Δημιουργοs Θεοs.Μου ζηταs τωρα να σου αποδειξω την υπαρξη αυτου του σωματιδιου και,να ηθελα φιλε μου δεν θα μπορουσα μπορω να σου πω ομωs με βεβαιοτητα οτι το ψαχνουν στο CERN και αυτοs ηταν ο πραγματικοs λογοs για τον οποιο κατασκευαστηκε,αν νομιζειs οτι ξοδευτηκαν δισεκατομμυρια δολλαρια για κατι το οποιο δεν θα ειχε βαση δεν θα το εκαναν οχι τοσο εντυπωσιακα.Ειναι πολλα που μαs αποκρυπτουν φιλε μου και αλλα τοσα και ποιο πολλα ακομα που δεν γνωριζουμε.Ενα πραγμα ομωs να γνωριζειs στην ζωη σου, πολλα μπορειs να ανακαλυψειs στην ζωη σου ωs επιστημοναs αλλα την Αληθεια δεν προκειται να την ανακαλυψειs σε κανενα επιστημονικο βιβλιο και σε κανενα επιστημονικο εργαστηριο,μονο στο πνευματικο εργαστηριο που λεγεται Εκκλησια θα μπορεσειs να βρειs καποια ψηγματα Αληθειαs αρκετα ομωs για να πιστεψειs γιατι την Αληθεια ολοτελα θα την γνωρισουν μονο εκεινοι που θα την δεχθουν και ωs δικη τουs Aληθεια και θα γινουν οι εκλεκτοι του Θεου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top